Geheime Opdracht Scfifo^oiv WOL r Tweede Kamer verdaagt belastingdebat opnieuw SPECIAAL ALKALI VR IJ VOOR Frauduleuze handelingen door Fuisterwolde'>s wethouders gedekt em de geheimzinnige Kluizenaar Radio-programma 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 6 Juli 1951 Tweede Blad No. 27346 Motie Wagenaar inzake terugtrekken troepen verworpen <Van onze parlementaire redacteur) Tijdens de gisteren gehouden verga dering der Tweede Kamer bleek, dat het overleg tussen de Commissie van Rapporteurs en de regering over de aanhangige belastingvoorstellen nog altijd gaande is. De openbare behan deling kan niet eerder worden hervat dan Dinsdag as. De Kamer behandelde het wetsont werp op de .Herkapitalisatie 1951". De bedoeling van dit W.O. is. voor on dernemingen de mogelijkheid te openen, op gunstige fiscale voorwaarden reser ves in aandelenkapitaal om te zetten. Daartoe wordt op dividend uitkeringen In de vorm van aandelen, op verzoek van de belastingplichtige een inkomstenbe lasting van slechts 25% geheven. Deze faciliteit is aan enige voorwaarden ver toonden. Het is vooral de wens geweest om de kleinere vennootschappen te helpen,, die tot dit W.O. heeft geleid. Sprekers van diverse fracties juichten het W.O. toe. De heer Hofstra (Arb.) had een amendement ingediend, om het zelfde lage belastingtarief toe te passen op het bedrag in contanten, dat een on derneming bovendien uitdeelt ter beta ling van de verschuldigde inkomstenbe lasting over de uitdeling in de vorm van aandelen. Minister Lieftinck verklaarde zich be reid. dit amendement over te nemen, doch met een routine-gebaar bracht de voorzitter het in stemming waarop het z.hst. werd aangenomen. Het wetsont werp zelf werd op gelijke wijze aan vaard. piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Hoe is het ontstaan? Dit woord: LAMP Misschien kent u de uitdrukking de lamp hangt scheef, er is geld gebrek. Zij stamt uit de tijd der olielampen. Wanneer daarin nog weinig olie was, hing men ze scheef, opdat de pit langer de brandstof kon opzuigen. Van een letterkundig werk dat kennelijk bijzonder veel studie en inspanning heeft gekost, zegt men wel dat het naar de lamp riekt. Vele uren heeft de auteur er blijk baar bij lamplicht aan besteed. Als compliment is dit nooit bedoeld. De uitdrukking: tegen de lainjp lopen in de zin van: er in vliegen, er bij zijn. heeft veel hoofdbrekens geko9t. Tot een scherpzinnig vorser haar verklaarde, alweer uit het Bargoens. Daar betekent lamp: po- litie-agent misschien wel om zijn het licht weerkaatsende helm. Dat de misdadiger die een agent in de armen loopt er bij is. behoeft geen betoog. 'lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll INTERPELLATIE-WAGENAAR Gisteren hield de heer Wagenaar (Comm.) in de Tweede Kamer nog een interpellatie over de regeringspolitiek ten aanzien van het Verre Oosten. Hij stelde daarbij een tiental vragen, waarop de minister van Buit. Zaken, de heer Stik ker, uitvoerig antwoordde. Hij constateerde een geheel ander standpunt en een volkomen tegenstel ling tussen interpellant en onze rege ring. Het is bemoedigend, dat Malik zich bereid verklaarde, op redelijke basis tot een wapenstilstand te komen en daarop het woord liet aan de mili taire bevelhebbers. Voorts, dat bij het onderhoud over de plaats der bijeen komst de bevelhebber der Noordelij ken zich richtte tot de bevelhebber der U.N.O.-„troepen" en niet tot de „Ame rikaanse opperbevelhebber", waaruit een erkenning blijkt van de juiste aard en omvang van het conflict. Nederland staat ten volle achter de Ver. Naties en haar streven om het bloedvergieten in Korea te beëindigen. Wij hebben geen verzoek ontvangen om meer troepen te zenden. Dit verzoek was alleen gericht tot U.N.O.-leden, die nog geen strijdkrachten in Korea hebben. Op dit ogenblik is de regering niet be reid. de Ned. strijdkrachten uit Korea terug te roepen; zij kan immers een col lectieve verplichting niet eenzijdig ver breken. In de Veiligheidsraad is reeds uiteengezet waarom Nederland een em bargo tegen China zou steunen. Wij mo gen ons daarbij niet laten leiden door overwegingen van materiële aard. De regering hoopt, dat. verdere maatrege len tegen China achterwege kunnen blij ven. Een motie-Wagenaar tot het on- mfiddell'Jk terugtrekken van onze troe pen uit Korea werd verworpen met al leen de comm. stemmen vóór: 772. „HALLO, HALLO, HIER R.P. 10" (Van onze Haagse redacteur). Voor genodigden, o.w. zich enige mi nisters cn vele militaire- en politie autoriteiten bevonden werd gisteren in Den Haag de première gegeven van de propagandafilm der Rijkspolitie: „Hallo, hallo, hier RP. 10". Deze film beoogt belangstelling te wekken voor het werk der Rijkspolitie, in het bijzonder ook ten behoeve van de werving van nieuw beroepspersoneel. Zij is een combinatie van documentaire en speelfilm en men krijgt een goed beeld van de opleiding en tegelijk van het veelomvattende werk, waarvoor de Rijkspolitie wordt geplaatst. (Ingez. Med.-advert.) Steek hand in eigen boezem! In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot voorziening in het bestuur in Fin- sterwolde zegt de Minister van Binnen landse Zaken o.m. het volgende: Dat de gemeenteraad van Finster- wolde geëlimineerd zou worden uit overwegingen van buitenlands-poli tieke aard en niet uit hoofde van door dat college gemaakte fouten, kan slechts betoogd worden door hen, die weigeren dc hand in eigen boe zem te steken cn daardoor gedwongen zijn dc redenen van het ingrijpen tc zoeken op een plaats, waar zü niet liggen. Pogingen om deze leden, wier opvattingen omtrent de beginselen van behoorlijk bestuur, naar gebleken is, fundamenteel verschillen van die der regering, van het onjuiste van hun visie te overtuigen, zijn dan ook helaas bij voorbaat tot vruchteloos heid gedoemd. De houding van de wethouders ten aarnzien van de gevallen van steun- fraude Is slechts een der vele sympto men .van de „bijzondere" opvattingen (Ingez. Med.-adv.) van deze gemeentebestuurders omtrent de wijze, waarop zij de hun toever trouwde taak moeten vervullen. Zoals ojn. .uit de raadsnotulen blijkt, werden ae geconstateerde frauduleuze hande lingen door de wethouders gedekt en hebben zij getraoht hieruit politieke munt te slaan. „Met de hongersteun van Willem Drees", aldus een der wet houders, „konden deze arbeiders niet uitkomen". In de raadsvergadering van 16 Mei 1949 heeft een der wethouders o.m. op gemerkt: „Maar de arbeidersklasse is in opmars, zoals onze Chinese kameraden, en er zal een tijd komen, dat wij ook met u afrekenen". Dezelfde wethouder liet zioh in de vergadering van B. en W. van 26 Juni 1950 als volgt uit: „Ja, de heren bunnen alles nog te genwerken, maar laten wij een paar jaar verder zijn, dan zal al die tegen werking hun met interest worden te rugbetaald, evenals dit thans in China gebeurt". De in het voorlopig verslag aan het woord zijnde leden gaan er ten on rechte van uit. dat de leden der com munistische fraotie, die zioh in verga deringen van de beide bestuurscolleges steeds weer aan bedreigingen aan het adres van de voorzitter schuldig ma ken, bereid zouden zijn dit na te laten. Wanneer deze leden alle pogingen, die door dc voorzitter worden gedaan om hen tot een behoorlijk optreden te bewegen, stelselmatig blijven negeren, staan hem, nu art. 72, 3e lid, der ge meentewet slechts toepassing kan vinden, indien de Raad daaraan wil medewerken, geen middelen ten dien ste om tegen uitlatingen, als voren bedoeld op te treden. De regering zal bijzondere belang stelling schenken aan dc maatschap pelijke toestanden, welke de achter grond vormen van de ontstane moei lijkheden. Met het provinciaal bestuur van Groningen, dat van de toestanden tr plaatse nauwkeurig op de hoogte is, zal overleg worden gepleegd over de maatregelen, welke zouden kunnen worden genomen om de spanningen in dit gebied zoveel mogelijk te ver minderen. De bevordering van meer werkgelegenheid in deze streek zou daartoe een belangrijke bijdrage kun nen leveren. FEUILLETON V»r+aaM uit het Engels door VICTOR BRIDGES 29). Wel, tot ziens dus. ik ein-dig nu maar, dan kunt u verder gaan ont bijten. Als u geen garnalen kunt krij gen. is het helemaal niet erg. ik ben voikomen tevreden met gewoon brood en boter. Een klik maakte Maurice auidelyk, dat het gesprek geëindigd was en met een gevoel van spijt, legde hij de hoorn op de haak. Hij -verliet de telefooncel en een plezierig gevoel van verwach ting maakte zich van hem meester. Hij liep de glazen deur, die toegang gaf tot de bar, door en vond daar Susie, in de vensterbank gezeten en verdiept in de Daily Mirror. Ze sprong op, toen hij binnenkwam en de krant neerleggend, liep ze op hem toe. Wat is er aan de hand? vroeg hij. O, niets bijzonders, maar ik wilde uw raad hebben. Ze keek even schich tig door de glazen deur, om er zeker van te zijn, dat niemand het kon heren. Het gaat over die mandie u in de kreek hebt gevonden Ikeh. toen er bijna zeker van, dat hij dege ne is die me vorige Zondagavond aan sprak. Je aansprak,...! Maurice staarde haar aan. En heb je dat maar rustig voor je gehouden? Ze knikte met een ongelukkig ge zichtje. Maar waarom? Waarom dan in vredesnaam Ik dacht dat hfj zelfmoord had gepleegd en wilde er niet in gemengd worden. Nu echter blijkt, dat hij ver moord is.... Ze hield op en rilde even. Je moet niet bang zijn, zei Mau rice, terwijl hij haar bemoedigend cp de schouder klopte. Ga eens even rustig zitten en vertel me alles. Hij bracht haar een stoel en trok er zelf ook een bij. Met tegenzin nam Susie plaats. Zondag was mijn vrije avond, be gon ze langzaam. Ik ging avondeten bij vrienden van me in Eastfield. Het was ongeveer halftien, toen ik vandaar weer op de fiets vertrok en juist teen ik op de hoofdweg aankwam bleek mijn band slap te zijn. Ik stapte af om hem op ite pompen en terwijl ik daarmee bezig was, kwam de man, die ik u al noem de aanlopen. Hij zei heel beleefd goeden avond en vroeg of hij me kon helpen. Ik merkte onmiddellijk, dat hij een vreemdeling was aan de manier, waar op hij sprak, maar hij zag er zeer ge schikt uit en al spoedig waren we heel vriendschappelijk samen aan net pra ten. Hij vertelde, dat hij veel belang stelling voor motorjachten had en dat hii In Tolesford wat rond had gekeken. Motorjachten? Maurice trok vra gend zijn wenkbrauwen op. Noemde hij een speciale toot? Hij vroeg me naar de „Zeemeeuw". Dat scheen de >x>ot te zijn, die hem het best was bevallen. Hij wilde weten, wie de eigenaar va.- en hoe vaak men er mee uit varen ging. Vertelde je hem een en ander? O ja, ik zag er geen bezwaar in. Hij had er toch anders ook heel ge makkelijk achter kunnen komen. Ga door, zei Maurice. Vertel je verhaal verder. Er is niet veel meer aan toe te voegen. Zoals ik al vertelde, babbelden we wat en toen stapte ik weer op mijn fiets en reed verdei-. Ik heb geen se conde meer aan hem gedacht, tot het ogenblik, dat Nobby de volgejide dag kwam aanzetten met de mededeling, dat u en hij zijn lijk hadden gevonden. Is het niet bij je opgekomen, dat je bij de lijkschouwing een getuigenis behoorde af te leggen. Ik heb er natuurlijk wel aan ge dacht. maar ik ken niet inzien, hoe daarmee de zaak verder geholpen zou worden. Om u de waarheid te zeggen, was ik niet eens helemaal zeker dat het dezelfde man was. Er zijn hier te genwoordig zoveel vreemdelingen in de buurt. Ik verwijlt je niets: ik wil alleen maar de waarheid weten. Maurice hield even op. Je maakt je dus zorgen, als ik het goed begrijp, over het feit. dat ceze zaak een geval van moord blijkt te zijn? Precies! Ik zou er graag buiten blijven, als dat mogelijk is, maar aan de andere kant wil ik niet in moeilijk heden komen. Ik weet dat ik u kan vertrouwen en ik dacht, dat u me mis- sohien zoudt kunnen radenStel, voegde ze er aarzelend aan tce, stel, da* de politie het te weten kwam, wat ik u hier verteld heb, zouden ze me dan in de gevangenis kunnen stoppen? Dat zou alleen kunnen, nadat je ondervraagd was en geweigerd had te antwoorden. In dat geval zouden ze je kunnen opsluiten. Dank u zeer. Dat is eigenlijk alles wat ik weten wilde. Susie slaakte een diepe zucht van opluchting. Toch vind ik, dat je verkeerd han delt, als je niet alles aan de politie vertelt. Ik kan je maar één raad ge ven: ga onmiddellijk naar Joe Mog- grldge en vertel hem je verhaal. Er is geen reden Een hevig lawaai op het erf deed de rest van de zin verloren gaan en rende Susie naar het raam. Het bier wordt gebracht, deelde ze mede. Ik moet er heen.... Zich naar hem omdraaiend, greep ze met een im pulsief gebaar zijn hand en drukte deze met grote hartelijkheid Het lijkt wel. alsof ik u altijd met mijn moeilijkheden lastig moet vallen. Ik ben u zo dank baar voor uw geduld om naar mijn ver halen te luisteren. Het heeft niets met geduld te ma ken, verzekerde Maurice haar. Het is alleen maar nieuwsgierigheid. Op de top van de heuvel kwam de bus uit Melchester in het zicht en voorthobbelend over de weg langs de kust, reed ze naar de halte, die op korte afstand van het café „Het An ker" was gelegen. Toen de bus stilhield, stond Maurice, die op een hekje had zitten wachten, op en klopte zij pijp uit. De eerste passagiers die uitstapten, waren enige dikke vrouwen van mid delbare leefijd met boodschappenman den. Daarna volgde een troepje druk babbelende en schreeuwende schoolkin deren en toen, op het moment, dat Maurice al teleurgesteld begon te kij ken. kwam Hazel te voorschijn. Zijn opluchting was zo groot, dat hij zich bedwingen moest om haar niet in zijn armen te 6luiten. Lief van u, dat u me komt halen, zei ze terwijl ze hem haar hand toe stak en hem met een ondeugend lachje aankeek. Hoe gaat het en is het u ge lukt garnalen te krijgen? Wat dat betreft, bofte ik. Ted Pullen kwam vanmorgen langs met een boot vol van die 'beesten, en ik heb de grootste en dikste uitgezocht. Ze wach ten op ons! Fijn! ze wendde zich om naar het water en hield haar hand boven haar ogen om het felle zonlicht te weren. Is ddt de „Waterlelie", dat aardige witte woonschip daar? Hij knikte Ik ben blij dat u ze aardig vindt. Het- ziet er mooi schoon en aller aardigst uit. Zullen we aan boord gaan? Ik wil dolgraag zien hce u inge richt bent. (Wordt vervolgd) 51) De kluizenaar schudde bedroefd het hoofd en sprak tot Zwilbikker; „Het kan mij spijten, vriend, dat gij tot zo harde maatregelen over gaat! Het is toch driewerf zonde, wanneer ge me hier uit mijn behuizing zet! Dan zal ik immers nooit meer slaap drank in de beek kunnen gooien., en ik meende zojuist op te merken, dat gij daar zelve behagen ln schept!" „Ja, ja! Een mooie les voor al die water-drinkers, „zei Zwilbikker, ter wijl hij zijn fles weer eens duchtig aan de mond zette. „Maar., slok-slok zie je. ik ken mijn plicht! Ik moet je er uitzetten van mijnheer Panda, en dan doe ik., slok-slok. .dan doe ik dat! Een melkdrinker is altijd vastbe raden! Een melk-drinkeris altijd fris., en oeaaah.. wakker., enne eh.. oeaaaaah.. bij de pinken,, zoals ..snurk. ik., grrrr. Wel, en na die toespraak sliep hij. Hij had natuurlijk niet gemerkt, dat de kluizenaar zijn dierbare fles tot aan de rand met slaapdrank had ge vuld! In ieder geval was de kluize naar over het gebeurde hoogst vol daan. „Ziezo, „mompelde hij met een val se lach. „Ik vermeen, mijn waarde, dat ge de eerste uren geen haast zult hebben om mij uit mijn huis te zet ten! Dat verschaft mij tijd en gelegen heid, om inmiddels een beleefheidsbe- zoek te gaan brengen aan uw meester - Panda! Het wil mij voorkomen, dat een wijs kluizenaarswoord dienstig zal zijn, om diens jeugdige overmoed een weinig te breidelen en mijn eigen doeleinden te verwezelijkcn" Ja - en tóch heeft die geheimzinni ge kluizenaar iets dat ons bekend voorkomt.... Maten 42 en 46 Ben. stof voor maat 46: 3.85 m. van 90 cm. breed. Hoewel dit toiletje voor de hoogzo- mer eenvoudig van lijn is geeft de verdeling van de plooien in de rok in contrast met het lijfje, aan dit jurkje een apart effect. Voor de sluiting van halsbies en ceintuur kunnen inplaats van knoop en knoopsgat ook gelijke gespen gebruikt worden. De japon is gedacht voor shantung, doupion of linnen, (niet te dicht, op elkaar genopt of bedrukt, want dicht bedrukte stof doet afbreuk aan het model). Maakt men het model in effen stof, dan kun nen de zakken met een eenvoudig motief geborduurd worden. De korte mouwtjes zijn aangeknipt. Het midden-voor gedeelte van het lijfje heeft drie platte plooien, welke naar dezelfde kant gelegd moeten worden en de bies aan de hals wordt met een knoop of gesp gesloten. Het figuur wordt verwerkt in een coupe naad in de zijnaad en wat ruimte in de taille. Voor de plooien is aan het zijpand van het lijfje een halve plooi geknipt, evenals aan het midden voorgedeelte. De rok heeft voor aan weerskanten 2 grote zakken, die tot de zijnaad doorlopen en waaronderuit vijf platte plooien springen. In de diepte van de derde plooi wordt een naad gemaakt, daar de stof niet voldoende breed Is. De naden zijn met knipjes aangege ven. Het midden van de achterbaan moet recht van de draad worden ge houden met knippen, met het oog op de valling van de rok. De taille wordt door een ceintuur afgemaakt. DE PRIJS BEDRAAGT SLECHTS 40 CENTS Verkrijgbaar van Maandagmorgen af, zolang de voorraad strekt, aan ons Bureau, Witte Singel 1. Toezending per post geschiedt na ontvangst van brief met ingesloten en niet opgeplakt, 55 ets. aan postzegels. Verzoeke op de enveloppe te vermel den: „Goedkoop Patroon" Ingez. Med.-advert.) VOOR DIT MODEL: RUITJES, 90 c.m. breed EFFEN VISTRA en linnen, 90 breed DOUPION, 130 c.m. breed,r LINNEN in diverse kleuren, 90 breed EFFEN ZIJDE, 90 c.m. breed vanai - SANPLY, 90 c.m. breed SHANTUNG, vanaf (1.39 f 1.39 i 2,95 f 2.95 f3.95 f4,25 16.45 en nog vele andere artikelen. MADELEINE, Haarlemmerstraat 17, Telefoon 21454 BRITS ONDERZEEBOTEN MOGEN TIJDELIJK GEEN SNUIVER APPARATEN GBRUIKEN. De Britse admiraliteit heeft tijdelijk het gebruik van snuiver-apparaten door Britse onderzeeboten verboden. Deze maatregel, omschreven als „louter voor zorg", is genomen, terwijl de beschadig de snuiver-installatie van de onderzee boot Affray, die in April bij het eiland Wight zonk, wordt onderzocht. Het verlies van de Affray wordt ech ter niet noodzakelijkerwijs toegeschre ven aan de beschadigde snuiver-instal latie. De uitslag van het onderzoek is nog niet bekend. BELGISCHE MIJNWERKERS STAAKTEN 24 UUR. Zij wilden Tour de France zien! Meer dan 20.000 mijnwerkers uit het mijngebied van Bergen in België heb ben gisteren 24 uur gestaakt. Volgens vakbondsfunctlonarisaen gold de sta king als protest tegen het besluit van de regering om een militaire oefentijd van twee jaar voor dienstplichtigen in te voeren. Het merendeel der stakers stapte des morgens in bussen en reed weg om de deelnemers aan de „Tour de France", waarvan de tweede étappe door België voerde, aan het werk te zien. HONGARIJE WIJST TWEE LEDEN VAN DE AMERIKAANSE LEGATIE UIT. Hongarije heeft twee leden van het personeel der Amerikaanse legatie te Boedapest bevolen binnen 24 uur het land te verlaten, daar zij als „onge wenste personen" worden beschouwd. De Verenigde Staten hadden, gelijk ge meld, de Hongaarse eis, dat drie per soneelsleden der legatie zouden worden teruggeroepen, afgewezen. De derde was reeds met vacantia naar de V. St. en zal niet mogen terug keren. VOOR ZATERDAG 7 JULI. Hilversum I (402 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.18: gram.muzlek; 8.00: nieuws en weerberichten, 8.18: orgelspel; 8.45: gram.muzlek; 9.00: idem; (9.309.35: wa terstanden); VPRO 10.00: „Tijdelijk uit geschakeld", causerie; 10.05: morgenwij ding. VARA 10.20: voor de arbeiders ln de continubedrijven; 11.35: hoorn en plano; 12.00: gram.muzlek; 12.30: land- en tuln- bouwmededelingen; 12.33: gram.muzlek; 13.00: nieuws; 13.15: accordeonmuziek. 13 45: gram.muzlek; 14.00: voor de Jeugd; 14.20; orgel en zang; 14.50: West-Fries programma; 15.15: amateursuitzending; 15.45: ..Van de wieg tot het graf", cause rie; 16 00: gTam.muzlek; 16.30: sport praatje; 16.45: kamerorkest; 17.30: voor de Jeugd; 18.00: nieuws; 18.15: VARA-varia; 18.20: gram.muzlek; 18.40: regeringsuitzen ding; Zoeklicht op de Westerse Defensie; 19.00: artistieke staalkaart; VPRO 19.30: ..Passepartout", causerie; 19.40: .Het Oude Testament ln deze tijd", causerie; 19.55: „Deze week", causerie: VARA 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten; 20.15: lichte muziek'; 21.15: socialistisch commentaar: 2130: Weense muziek: 21.55: „Onder de pannen", hoorspel: 22 15 dansmuziek; 23.00: nieuws: 23.15: sport: 23.25: accor deonmuziek; 23.4024.00; gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15 ochtendgymnastiek; 7.30: gewijde muziek; 7.45: morgengebed en li turgische kalender; 8.00: nieuws en weer berichten; 8.15: gram.muziek; 9.00: voor dc huisvrouw; 9.35: gram.muziek; 10 00: voor de kleuters; 10.15: gram.muzlek; 10.55: TT-races; 11.10: voor de zieken: 11.45* gram.muzlek; 11.50: „Als de ziele luistert": 12.00: angelus; 12.03: gram.muz.; (12.3012.33: land- en tulnbouwmedede- lingen»; 12.50: TT-races; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: TT-races; 13.30; amusementsmuziek; 14.00: gram. muzlek; 14.10: TT-races; 14.20: gevarieerde muziek: 14.40: harmonie-orkest; 15.00. gram.muzlek; 15 15: TT-races; 15.35: klassieke muziek; 1605: gTam.muzlek; 16.30: De schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 voor de Jeugd, 17.15: TT-races; 17.30; voor de Jeugd; 18.00: pianospel; 18.15: sport: 18.25: pianospel; 18.40: gram. muzlek- 18.50: sport; 19.00: nieuws; 19.15: „Dit ls leven", causerie; 19.21: vlootschouw Schevenlngen; 19.30: gram.muzlek: 19.52: Journalistiek weekoverzicht; 20.00: nieuws: 20.05: de gewone man zegt er 't zijne van; 20.12: gram.muzlek; 20.15: lichtbaken; 20.40; Steek eens op, heren; 21.00: amuse mentsmuziek; 21.53 „Wat zou U doen?"; 22.00: operettemuziek; 22 30: WIJ lulden de Zondag ln; 23.00: nieuws; 23.15: nieuws in Esperanto; 23.2224.00: gram.muzlek. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.00: gram.muzlek; 12.25: gevarieerd pro gramma; 12.55; weerberichten; 13.00: nieuws; 13.10: gevarieerd programma: 14.10: crlcketultslagen; 14.15: sport; 17.00: voor de kinderen; 17.55: weerberichten; 18.00' nieuws; 18.15: sport; 18.30: geva rieerde muziek; 19.00: Interviews; 19.30: parlementso verzicht. 19.45: gevarieerd nogramma; 21.00: nieuws; 21.15; hoorspel; 12.30: recital; 22.45: avondgebeden; 23.00 23.03: nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00: parlementsoverzlcht: 12.15: lichte muziek; 13.00: derde test match: 13.35: orgelspel; 14.00: orkestcon- cert; 14 30: derde test match; 15.00: lichte muziek; 15.45: derde test match; 16.00: militair orkest; 16.30: derde test match: 17.00: Jazz club; 17.30: derde test match; 18.35: lichte muziek; 19.00: nieuws en radiojournaal; 19.25: sportuitslagen; 19.30: verzoekprogramma; 20.00: „London Rhap sody": 21.00: gevarieerd programmat 21,40: interviews: 22.00: nieuws; 22.15derde test match; 2220: dansmuziek: 23.15x gram«- muzlek; 23.5624.00: nieuws. Nnrdwestdeutsoher Rundfunk (309 M.) 12 00; klein amusementsorkest; 13.00: nieuws; 13.15: omroeporkest en solisten; 14.00: amusementsmuziek: 15.30: koor zang; 16.00: bont programma; 17.00: lichte muziek; 18.30- koorzang; 19.45: nieuws: 20.05: dansmuziek; 22.15: nieuws; 22.25: symphonle-orkest; 23.05: rhythmlsche mu ziek; 24 00: nieuws: 0.10 en 0.35: dans muziek: 1.002.00: rhythmlsche muziek. Frankrijk. Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.30: orkest con eert; 13.00 nieuws; 13.20: clavecimbelrecltal; 14.00: nieuws; 14.12: orkestconcert; 16 05: gram.muzlek; 16.45: Idem; 17.10: kamermuziek; 17.55 en 18.10: gram muziek; 18.30: Amerikaanse uitzending 19.00: gram muziek: 20.00: Idem; 21.00: orkestconcert; 23.4524.00: nieuws. Brussel, 484 en 324 M. 484 M.: 12.05: omroeporkest; 13 00: nieuws; 13.10, 13.30 en 14 00: verzoekprogramma; 15 00: opera muziek; 16.30 en 17.10: lichte muziek: 18.30. 19.00 en 19.40: gram.muzlek: 19.45: nieuws; 20.00: omroeporkest en soll6t; 21.00: lichte muziek: 21.30: gram.muzlek; 22.00: nieuws; 22 10: dansmuziek: 22.55: nieuws; 23.00: gram.muzlek; 23.55: nieuws. 324 M.: 11.45: gram.muzlek: 12.00: sa lonorkest: 12.30: weerberichten; 12.32: licht orkest: 13.00: nieuws; 13.15: Vlaams© liederen; 13.30: gram.muziek; 15 00: ac cordeonmuziek; 15.45: gram.muzlek: 16.15: Engelse en Ierse muziek; 17.00: nieuws: 17.10: gram.muzlek: 17.30: orgelconcert; 18.00: voordracht met muziek; 18.20: gram muziek; 18.30: voor de soldaten; 19.00 nieuws; 19.30: gram.muzlek; 19.50: voordracht; 20.00: „De Antenne zingt"; 21 00: actualiteiten: 21.15: amusements muziek; 22.00: nieuws; 22.15; verzoekpro gramma; 23.00: nieuws: 23.05: Jazzmuziek] 23.5024.00: gram.muzlek. AGENDA ZATERDAG. Na ar den (Grote Kerk): Hohe Mass© ln kader Holland Festival. 2 uur nam. MAANDAG: Katwljk aan Zee: Aandelhoudersver- gaderlng Vlss. MiJ „Arle Leendert", Ten Brlttenstraat 13a. 7.30 uur nam. BIOSCOPEN. Trianon „Mijn vrouw ls edelacht baar" (18 Jaar). Zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Re\ „Het Pantsermysterle" (14 Jaar). Zondag 2.30, 4 45, 7.15 en 9.15 uurj overige dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Casino „The Lady from Sjanghai" (18 Jaar). Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido „Holiday Affair" (18 Jr). Zon dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overig© dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „'n Meisje van 1000 weken" Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overig© dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 30 Juni 13 uur tot Zaterdag 7 Juli 8 uur waargenomen door Apotheek Duvster. Nieuwe Rijn 18. tel. 20523 en de Dóeza- Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, wllhelmlnapark 8, Tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3