Zwitser Rossi eerste in Reims Tom Neumeier klopt favoriet Rowe! Tour de France begonnen Nederlandse ploeg in peloton door finish Verrassing te Henley: Njord's Acht in uitstekende vorm DONDERDAG 5 JULI (Van een speciale verslaggever). Als een .vader" van een grote familie stond Pellenaers in het groene veld van het stadion van Reims. Speurend zocht hij de baan af. Zeven man van zijn ploeg waren al gearriveerd, er ontbrak nog één Nederlandse renner. Peters had zes kilometer voor Reims een lekke band gekregen. Faanhof, die vlak bij hem in het peloton had gereden, had het gezien, aarzelde even of hij zou afstappen en zijn kameraad helpen. Maar het gezonde verstand zegevierde bij de ex-wereldkampioen op de weg over het gevoel: in alle om standigheden zou afstappen zijn plicht zijn geweest, maar met de finish in zicht zou Faanhof een eventueel goede plaats verspelen en veel tijd zou Peters met een bandje omleggen toch niet verliezen. De beslissing van Faanhof is volkomen juist geweest. Toen hij aan het hoofd van het grote peloton, nadat reeds 8 renners, die een voorsprong hadden genomen, waren gearriveerd, de cementen baan van Reims kwam oprijden, dachten wij een ogenblik, dat hij de sprint zou gaan winnen, maar, naar hij ons later verklaarde, was hij daarvoor te moe geweest. Nu werd hij derde in de pelotonssprint. Pellenaars tevreden Pellenaars was over de prestaties van zijn ploeg in deze eerste étappe niet ontevreden. Alleen Dekkers zat een beetje mismoedig op het grasveld, de ogen bette hij met een natte zakdoek: hoofdpijn. Waarschijnlijk door de felle zon, die de hele dag grimmig had ge stoken op de weinig schaduwrijke we gen, welke van Metz naar Reims had den geleid. Maar voor het overige was de ploeg gaaf en behalve Peters zonder noemenswaardige achterstand, in Reims aangekomen, een bemoedigend resultaat. Wagtmans werd door Pel lenaars gefeliciteerd. „Je hebt knap gereden". Inderdaad had de kleine Wout, die in het blad l'Equipe als een der favorieten was genoemd, voor treffelijk werk laten zien. Twee maal is Wagtmans uit het peloton, toen een groep van zes en later een ploegjc van drie man was ontsnapt, weg ge gaan. De eerste keer kreeg hij dc Italiaan Carrea mee, maar die deed geen meter kop, zodat er weinig anders op zat dan zich weer in de groep te laten terugval len, En de tweede keer ging hij er alleen van door, maar toen was de finish van Reims reeds in zicht en had het pelo ton het tempo zo hoog opgevoerd, dat voor een man een ontvluchtingspoging eigenlijk een onmogelijkheid mocht wor den genoemd. Het resultaat van dc eerste étappe is voor onze landgenoten dus zeker be moedigend te noemen: een voorspelling, hoe zij zich verder zullen houden is met geen mogelijkheid te geven. De tweede étappe naar Gent en ook de derde étap pe zullen ons meer kunnen vertellen, over welke capaciteiten de ploeg be schikt. Kopstukken waakzaam De étappe Metz—Reims was een vrij korte, slechts 185 km. in totaal. Dit be tekende dus een étappe met beperkte mogelijkheden, tenzij al van het begin af aan serieuze uitlooppogingen werden gedaan, wat de ene ploeg zo half en half van de andere verwachtte, maar wat per slot van rekening geen enkele ploegleider heeft gelast, al bleef ieder op zijn qui vive. Zo kon het kleine col letje helemaal in het begin van de cours, geen tekening in de strijd bren gen. Wel is waar waren eerst Baldassari en toen Zanazin als het ware plagend weggesprongen, maar dit was helemaal niet serieus bedoeld, hoogstens met het doel de polsslag van het peloton te con troleren. Het bleef tot nauwelijks 150 meter verschil tussen hen en de hoofd groep, waarin de gToten zeer onopval lend reden In een zwerm van helpers, en bij Mars-la Tour 23 km. van de start, passeerde men gegroepeerd. Het deed ons plezier te zien, dat ook een Nederlander, in dit geval Voor- ting, probeerde hoe ver hij gaan kon zonder een achtervolging van de altijd waakzame Italianen en Fransen en van de nauwelijks minder parate Zwitsers, van wie Koblet voortdurend aan kop zat, te ontketenen. Ook hü liep een 150 meter weg, hield die voorsprong gedurende enkele kilome ters en liet zich toen maar weer wij selijk terug vallen. Zo ging het, in hoog tempo en prompt volgens het tijdschema, door het gol vende heuvelland van Maas en Moezel door Harville, in de richting van Ver dun. De Parijzenaar Chateau nam nog even de benen, maar werd spoedig tot de orde geroepen. Er gebeurde verder niets, totdat ergens tussen Haudiomont en Verdun, ongeveer 55 km. van de start, zes renners vliegensvlug ontsnap ten. Dat waren Rossi, Lazardies, Pe droni, de Zwitser Huber, Bauvln en Redolfi, dus niet bepaald de eerste de besten, alhoewel er geen enkele favoriet bij was. Zij namen een 300 meter voor sprong. konden dit verschil een tijdlang handhaven, omdat er niet op hen ge jaagd werd en profiteerden toen van een lange afdaling, met een wijde bocht, om het verschil tussen hen en de hoofdploeg aanmerkelijk te vergroten. Bij Dombasle in de Argonne, 80 km. van de start, had dit leidend zestal 1 min. 40 sec. voorsprong op Castelin en de Algerijn Charroin, die zonder tegen stand van het peloton te ontmoeten, achter hen aan waren gegaan en 3 min. 10 sec. op de hoofdgroep. Het was zeer heet en drukkend weer, Ixier en daar was het wegdek het smeltpunt bedenkelijk dicht gena derd en bij elk waterbasin en bij elke pomp zag men renners afstappen om de mond te spoelen en clan weer te Sportspüintcrs De Eindhovenaar Plantaz heeft gisteren de amateur-wegwedstrijd Am sterdamArnhemAmsterdam gewon nen. In de eindsprint op de baan van het Olympisch Stadion in Amsterdam was hij de sterkste uit een groepje van 7 renners. 145 renners waren voor deze wedstrijd over 235 km, gestart en slechts een 70-tal bereikte de finish. De uitslag was: 1. Plantaz Eindhoven6 uur 9 m, 50 sec.; 2. Brinkman (Maasland) z. t.; 3. De Booy (Amsterdam) z.t.; 4. Donker (Amsterdam) z.t.; 5. Van der Veeken (St. Willibrord) z.t.; 6. Joris (Geleen) z.t,; 7. Nolten (Geleen) z.t. De 44-jarige Engelse Marathon- kampioen Jack Holden heeft besloten aich uit de wedstrijdsport terug te trek ken. Holden heeft dit besluit genomen omdat hij zich meer aan zijn privé- leven wil wijden. Gedurende zijn athle- tiekloopbaan heeft Holden 64 Mara- thonkampioenschappen gewonnen. zorgen, dat zij bij de groep kwamen. Van Est deed dit met een minimum aan tijdverlies. Intussen was het tem po, behalve dat van de koplopers, aanmerkelijk gedaald, men kreeg een achterstand op het tijdschema, dis hoe langer hoe groter werd en de cracks voelden er kennelijk niet voor om iets te ondernemen. Zo kon de Noord-Afrikaan Zaaf op zijn beurt het peloton vaarwel zeggen en zich bij zijn ploeggenoot Charroln voegen. Te Sainte-Menehould, 108 km. van Metz, had het leidend sextet ruim 3 min. voorsprong op een groepje van drie. bestaande uit Castelin, Charroin en Zaaf, en vier en een halve minuut op het grote peloton. Het beeld van de cours zou niet meer veranderen en de onderlinge verschillen van de drie groe pen zouden slechts geringe wijzigingen ondergaan. Meer dan 4V2 minuut heeft de voorsprong van de zes aan kop nooit bedragen en toen in de laatste 25 km., op een vrij smalle weg, die soms zeer stoffig was, de hoofdgroep eindelijk wat harder aantrapte en zelfs een heuse achtervolging inzette, slonk deze ge ringe voorsprong zienderogen. Het trio Zaaf, Castelin en Charroin werd inge haald en vijf kilometer voor Reims was de kopgroep nog maar ruim één minuut voor. Maar deze voorsprong konden de zes die ongeveer 130 kilometer aan kop gelegen hadden, toch handhaven, zo dat. wat i?der genoegen deed, de étappezege betwist werd in de eind spurt, waarin geen anderen te pas kwamen. Lazarides, die nu niet be paald het grootste deel van liet kar wei had opgeknapt, want men zag hem doorgaans op de zesde plaats, trachtte in de straten van Reimss nog even te ontsnappen. Maar hü bracht het niet verder, dan dat hü als eerste de baan van hst stadion opreed. Maar daar moest, nog een ronde ge reden worden, zodat Lazarides. die gro te kwaliteiten heeft, maar niet sprin ten kan, verder slechts een figuranten rol speelde. Rossi behaalde een ver diende zege vóór Redolfi, Bauvin, Pe droni, Huber en Lazarides, waarmee Uitslag Ie étappe 1 Rossi (Zwits.) 5.23.10: 2. Re dolfi (lie de Fr.» 5 23.40, 3. Bauvin (Frankr. O.) 5.24.10: 4. Pedroni (It.) z.t.; 5. Huber (Zwits.) z.t,; 6. Lazarides (Fr.) z.t.; 7. Marinelli (lie de Fr.) 5.24.53; 8. Desbats (Fr. West) z.t.; 9. Caput (Parijs) 5.25: 10. Sciarlis (He de Fr.) z.t,; 11. Ockers (Belg.) z.t.; 12. Gol&schmidt (Luxz.t.; 13. Dclahaye (lie de Fr z.t.; 14 Ex aequo 95 renners, o.w. Dekkers, Dielissen, Faanhof, Schoenmakers, Van Est, Voorting en Wagtmans (Ned); voorts alle overige Belgen en Italianen en o.a. Bobet, Koblet en Robic, allen z.t. als Caput. 114. Peters (Néd.) 5.28.50. illllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ieder loon naar werken kreeg, met dien verstande, dat Pedroni zeer veel meer ontving dan waarop hü recht kon doen gelden. Hy had er zich goeddeels toe beperkt de andexen te volgen, zonder noemenswaardig tot de zege te hebben bü?edragen. Men krügt de indruk, dat ploegleider Binda weer dezelfde tactiek als ver leden jaar toe zal passen en het erop toelegt, zü'n sterren, zonder al te veel achterstand naar de bergétappes te voeren, waar deze dan hun slag zullen moeten slaan. VOETBAL Rouwkoop behouden voor 4e klasse Naar wij vernemen heeft de KNVB besloten om in poule A van de 4e klasse - degradatiecompetitie slechts één inplaats van zoals aanvanke lijk vastgesteld twee candidaten naar de afdeling te laten verhuizen. Het verzoek hiertoe is (vóór de aan vang van de degradatiestryd) gedaan door Vogel, dat de Bond opmerkzaam maakte op het feit, dat er door de fusie van Hillcgom met de derde klasser Hillinen een extra plaats in de vierde klasse vrükwam. De KNVB stemde met het verzoek in, waardoor Maasstraat en het Voorschotense Rouwkoop hun plaatsen in de vierde klasse behouden. Initiatiefnemer Vogel degradeerde vorige week namelü'k reeds naar de af deling Den H-aag, daar zij al haar wed- strü'den verloor en Maasstraat en Rouwkoop hierdoor onbereikbaar voor haar waren gewerden De wedstrijd RouwkoopMaasstraat, welke Zondag as. werdt gespeeld en welke de beslissing had kunnen bren gen, is dcor deze voor beide ploegen uiteraard verheugende beslissing van nul en gener waarde geworden. Serie-wedstrijden L.D.W.S. RIJNSBURG SE BOYS— WARMUNDA: 3—2. RÜ'nsburgse Boys liep hard van sta pel en nam reeds in de eerste minuut de leiding, maar Warmunda maakte, direct gelijk, dank zij de medewerking] van een van de Rijnsburgse verdedigers. Nog voor de rust nam Warmunda de leiding en in de tweede helft duurde het tot kort voor het einde, alvorens RÜ'nsburgse Boys geluk kon maken, 2—2. De strafschoppensensatie bleef toch nog achterwege, omdat v. Duin in de laatste minuten uit een fraaie voorzet van v. d. Ven Rijnsburgse Boys de leiding gaf, waarmee hij zün club in de volgende ronde tegen Stormvogels bracht. Zaterdag om 7 uur speelt Lugdunum tegen DWS (Amsterdam). ATHLETIEK Fanny neemt deel aan wedstrijden van Holland Naar wij vernemen zal Fanny Blan kereKoen deelnemen aan dc wed- stnjden, welke de A. V. „Holland" op Woensdag 11 Juli a.s. in het sport park Leidsc Hout organiseert. Fanny komt uit in het nummer 100 yards tegen prominente Nederlandse loop sters. Er worden series en finale ge lopen. Zoals bekend wordt tydens deze nationale wedstryden een revan che op dc 1500 meter gehouden tus sen Wim Slijkhuis en Hans Harting. NIEUW STUDENTENRECORD. Een Nederlandse studentenploeg, be staande uit de lopers Schuiling, Greep (Leiden), Knop en Vaal won gister avond te Amsterdam, tydens interna tionale wedstrijden, de 4 x 400 meter in 3.31.2. Deze tüd betekent een nieuw Nederlands studentenrecord. -De baan was in zeer slechte conditie. WIMBLEDON 1951. Macgregor en Savitt in finale heren-enkel Opnieuw viel er te Wimbledon een verrassing te noteren. De Australiër Mc Gregor sloeg in de halve eindstrijd van het heren enkelspel de Zuid-Afrikaan Sturgess met 64, 36, 65, 75. Sturgess kon niet op dreef komen en herhaalde malen belandde zijn back hand in het net. Bovendien werd hij verrast door het tempo en de vaart, waarmede de brillant serverende Aus traliër speelde. In de andere halve finale won de 24- jarige student van de Cornell Univer sity, Dick Savitt met 1—6, 1513, 63, 62 van zijn landgenoot Herbert Flam. In de eindstrijd krijgen we dus Mc Gregor en Savitt, twee spelers van gro te lengte, die beiden zeer hard slaan. Savitt zal voor de meesten wel favoriet zijn, maar mocht McGregor zijn kansen aan het net schoon zien, dan kan deze finale zeer spannend worden. Verdere uitslagen: Damesdubbelspel, kwartfinales: Louise Brough en Margaret Dupont-Osborne (V. S.) sl mevr. A. Mottram en Joan Walker-Smith (G.-B.) 6—1, 6—4; Shir ley Fry en Doris Hart (V. S.) sl. Jean Quertler en Kay Tuckey (G,-B.) 63, 61; mevr. G. Davidson en rnej. B. Ro- senquest (V. S.) sl. mevr. E. Dawson- Scott en mej. E. Wilford (G.-B.) 86. 6—1; Beverly Baker en Nancy Chaffee (V. S.) sl. mej. Eyre en mej. White (G.- B.) 6—2, 6—4. Gemengd dubbelspel, achtste finales: Jean Quertier en Paish (G.-B.) sl mevr. G. Davidson (V. S.) en Vieira (Braz) 6—8. 62, 64; B. Kormoczy en Asboth (Hong.) sl. mej. B. Knapp (G.-B.) en Main (Canada) 61, 63; mevr Bolton en Rose Austr sl. het echtpaar Mot tram (G.-B.) 63, 7—5; kwartfinale: mej. Hart (V.S.) en Sedgman (Austr.) sl. mej. Layfield en Anderson (G.-B.) 6—0, 6—2. Herendubbelspel, achtste finale: Ber- gelin en Davidsson (Zweden) sl. Moli- nari en Remy (Frankr.) 86, 62, 62, kwartfinale: McGregor en Sedgman (Austr.) sl. Cucelli en Del Bello (It.) door w.o. ZWEMMEN. Golfbrekers winnen Jeugdwedstrijden Gisteravond werden in De Zijl de door de Leldse Watervrienden georganiseerde Jeugdwedstrijden verzwommen. In een zeer aantrekkelijke strijd bekampten de zwemsters en zwemmers van L.Z.C., De Zijl, L.W.V. en de L.G.B. elkaar. Op het nummer schoolslag meisjes was C. Iter- son van De Zijl onbereikbaar voor haar cyj- (Van onze speciale verslaggever). Op ongeveer vijftig kilometer ten Westen van Londen in het dal van de zich door het prachtige Engelse heuvellandschap kronkelende Theems ligt Henley, een mooi oud plaatsje met ongeveer tienduizend inwoners, waar ieder jaar duizenden naar toe trekken om getuige te ziin van de grote roeiwed- strijden, de Henley Royal Regatta. In dit Henley ligt de bakermat van het roeien. Sedert 1839 organiseren hier de zogenaamde Stewards dit grootse roeifeest. Deelnemen daaraan wordt overal ter wereld beschouwd als het grootste evenement in het leven van een roeier. De bevolking leeft ten volle mee. Veel van de deelnemers en toeschouwers worden bij particulieren onder gebracht en wie verstandig is reserveert al maanden van tevoren een plaats. In deze Regatta wordt geroeid om beroemde en zeer begeerde prijzen zo als de Grand Challenge Cup voor Oude Achten, waarvoor Njord en Laga inge schreven hebben en de Diamond Sculls voor Skiffeurs. waaraan dit jaar onder meer onze bekende Nederlandse skif- feur Neumeier van Willem III en onze landgenoot Van Mesdag uit Dublin deelnemen. De organisatie van de wedstrijden is tot in de kleinste details verzorgd. De baan is afgezet met witte palen, ver bonden door drijvende balken. Gedu rende 6 uur per dag starten hier iedere vüf minuten twee ploegen met zulk een stiptheid, dat het niet nodig is een hor loge te dragen. Wanneer men wil we ten hoe laat het is kijkt men maar wel ke wedstrijd voorbij komt. De Acht van Njord. die vandaag voor de Grand Challenge Cup tegen Lcander uitkomt, gaat nog een oefenbaantje trekken. Op de prachtige grasvelden langs de baan is het een wirwar van duizenden mensen. De mannen veelal in blazex-s van alle mogelijke kleuren en de be kende petjes, behorende bij de vele roeiclubs die zijn vertegenwoordigd, de dames gehuld in de mooiste toiletten. Er is hier een kermis langs de baan waar veiTiezers hun verdriet wat ver geten kunnen. Men heeft geen moeite gespaard om alles zo goed mogelijk te verzorgen. De onkosten voor de races bedragen dit jaar dan ook 200.000 gul den. Er zijn 165 deelnemende ploegen, waaronder 21 inschrijvingen uit het buitenland. De Nederlandse x-oeiers, die hier nu een week zijn, hadden aanvan kelijk moeite zich aan de typisch Engel se sfeer aan te passen. Vooral Laga leed daaronder, maar gelukkig heeft dc ploeg zich de laat ste dagen hersteld en als zfj vandaag dc vorm van haar lustrumwedstrij den weet te bereiken, is er een goede kans om van de Europese kampioenen Varesc uit Italië te winnen. Laga ver heugt zich in een groot aantal sup porters, die voor het merendeel in eigen tenten langs de baan kampe ren. Dc Oude Acht van Njord is op het ogenblik in uitstekende vorm. Se dert het vertrek uit Leiden is er veel verbeterd. De finish van de haal is veel harder geworden en in de reco ver zijn ze soepel. De roeiers zün goed gelük en dc boot loopt mooi door. Vandaag zal Njord het opne men tegen dc Engelse ploeg van Le- ander, die aspiraties schünt te heb ben voor dc Olympische Spelen in 1952. Het is een uitstekende ploeg en de race van vandaag belooft dan ook uiterst spannend te worden. Als Du- try van Haeften echter kans ziet de eerste duizend meter goed bü te blü- ven, zit er de mogelükheid voor een overwinning in. Gisteren werden de eerste wedstrij den gex-oeid in de Diamond Sculls voor Skiffeurs. Hierbij kwam Neumeier uit tegen de Engelsman Rowe, de winnaar van het vorig jaar, die over het alge meen als de sterkere werd beschouwd. Maar ziet, na in de start anderhalve lengte te zijn achtergeraakt heeft Neumeier zich prachtig opgewerkt met zekere halen in tempo 29. Na 1000 meter liep hü Rowe prachtig voorbij en wist hü zün voorsprong tot ruim drie lengten te vergroten. Toen roeide hü, afzakkend naar tempo 25, rustig en onbedreigd naar de finish en werd winnaar in de tijd van 8 min. 21 sec. Anders verging het onze landgenoot Van Mesdag, die het vorig jaar in een dramatische race Neumeier met een minimaal verschil versloeg. In zijn wed strijd tegen de Engelsman Fox uxt Cam bridge verloor hü met een groot aantal lengten. De meest spannende race van giste ren was wel die tussen de 24-jarige Deense hoefsmid Larsen en de 18-jarige Canadees Ghuest, die tot nu toe nog nooit een wedstrijd vexToren had. Ghuest's vader, die indertijd de Dia mond Sculls gewonnen heeft, coachtte zijn zoon. Gistermiddag wist Larsen tot de laatste honderd meter anderhalve lengte voor te blijven. Toen kwam de Canadees in een geweldige eindspurt opzetten, doch hü verloor nog op het nippertje met slechts één meter achter stand. Tijd van Larsen; 8 min. 10 sec. Vandaag worden de races voortgezet, met Neumeier roeiend tegen de Bel gische skiffeur Dumoulin. Met over leg en de nodige beheersing kan Neu meier ook deze race winnen. Er staat in Henley voor onze roeiers veel op het spel. Zal Nederland met een van de grootste roeitrofeeën naar huis komen? Het lükt ons niet uitgesloten. In de heats voor de Thames Cup voor Achten behaalde de universiteit van Pennsylvania een gemakkelijke zege op de Franse Thames Rowing Club, Ook de ploeg van Florsheim Russelsheim, de eerste Duitse ploeg, die na de oorlog aan wedstrijden te Henley deelneemt, won met vier lengten van de Hcnley- Acht. In de heat tussen de beide univcr- siteitsploegen van Oxford en Cam bridge toonde Cambridge andermaal haar meerderheid. De Nederlandse ploeg aan de start voor de eerste étappe van dc Ronde van Frankrijk. Van links naar rechts: Dekkers. Dictissen. Faanhof. Peters. Schoenmakers. Van Est. Voorting en Wagtmans. (Foto overgebracht per telex) tegenstandsters. Verder maakte L. Stik- keiman van de Golfbrekers een zeer be hoorlijke tijd bij de meisjes vxljeslag. Bij de Jongens domineerde De Zül op bijna alle nummers. Speciaal de 50 meter rug slag gaf een mooie strijd tussen Thljssen (De Zijl) en Schilder van L.Z.C.. welke door eerstgenoemde werd gewonnen in de goede tijd van 35,2 sec. Toch kon De Zyi haar prestatie van vorig jaar niet her halen. De Leldse Golfbrekers wonnen met 2333.9 pnt; 2. De Zyi 2351.9 pnt, 3. De Leldse Watervrienden 2389,1 pnt; 4. L.Z.C 2519 pnt. Uitslagen: 1315 jaar: 50 m. schoolslag meisjes: 1. C. Iterson (Z.) 44,3: 2. W. Filippo (W.) 45,9; 3. A. v. d. Klugt (G.) 46.2 Idem Jongens: 1. H. Postma (W.) 43,2; 2. J. Stouten (W.) 45,3: 3. A. v. d. Linden (Z 45,4. 50 m. vrUe slag meisjes: 1. L. Stlkkel- man (G.) 36,1; 2. L. v. Staveren (L.) 38.4, 3. N. de Wit (G.) 41.7. Idem Jongens: 1. J. v. Leeuwen (Z.) 33,2; 2. De Vrels (Z.) 35; 3. H. v. Gent (W.) 35.7. 50 m. rugslag meisjes- 1 N. de Wit (G.) 45.5; 2. L. Olivier (W.) 48.2; 3. Stikkel- nxan (G.) 49 Idem Jongens: 1. C. Kramer (L.) 40.8: 2. J. v. Leeuwen (Z.) 42,5; 3. P. Bres (W.) 43.1. 13—18 Jaar: 50 m. schoolslag meisjes: 1. C. Iterson (Z.) 45,2 2. R. Zwart (W.) 46.5; 3. B. Walenkamp (G.) 46.8. Idem Jongens: 1. T. Plezier (Z.) 39; 2. W. de Hartog (Z.) 41,4, 3. Kemperman (G.) 42.1. 50 m. vrije slag meisjes: 1. L. Stlkkel- man (G.) 38,2 2. A. Nekeman (W.) 40,4* 3. E. Oet (L.) 40.5. Idem jongens: 1 Stokhuyzen (Z.) 32; 2. Den Hartog (Z.) 32; 3. L. Zitman (L.) 32.2. 5o m. rugslag meisjes: 1. E. Oet (L.) 44.3; 2. N. de Wit (G.) 44,5; A. Springer (W.) 46.9. Idem jongens: 1. Thljssen (Z.) 35.2; 2. Schilder (L.) 36: 3. G. Dijkstra (W.) 41. 30 x 50 m. wisselslag meisjes: 1. L.G.B. 2.14.1; 2. L.W.V. 2 18.7. Idem jongens: 1. De Zijl 1.51.6; 2. L.Z.C. 1.56.3. 5 x 50 m. vrije slag meisjes: 1. L.G.B. 3.32.3 2. De Zijl 3.50.4. Idem jongens: 1. De Zijl 2.44.3; 2. L.W.V. 3.10.3. HANDBAL. H.V.L. ontsnapt aan degradatie Gisteravond stond HVL voor de moei lijke taak om in haar laatste competi- tiewedstrüd, tegen het Rotterdamse Dynamo, minstens een gelükspel uit het vuur te moeten slepen, om met één punt meer te eindigen dan hek- kesluiter Donar. Onze stadgenoten zün daarin geslaagd, waardoor zü hun plaats in dc eerste klasse behouden. HVL nam spoedig na de aanvang een 2—0 voorsprong, die door een overtre ding van de achterhoede, bestraft met een vrije worp, nog voor de rust terug gebracht werd tot 21. Na de hervatting zette HVL alles op alles en succes bleef niet lang uit. De linksbuiten benutte een goed aangege ven bal prima. (31). De gasten lieten zich niet ontmoedigen en bleven hard doorwerken, zij slaagden er zelfs in de partijen op gelijke voet te brengen. HVL wist echter opnieuw de leiding te veroveren, doch door een misverstand in de Leidse defensie slaagde Dynamo er echter in wederom gelijk te maken. (44). Met deze stand, voldoende voor HVL om aan de degradatie te ontsnap pen, kwam ook het einde. De Engelsman Rowe, houder van de Diamond Scutts. feliciteert onze landgenoot Tom Neumeier (voor grond) met zijn overwinning.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4