Wachten is op antwoord der Noordelijken Morgen eerste zitting nieuw Frans parlement WEERBERICHT Twee stromingen in Perzië 90ste Jaargang WOENSDAG 4 JULI 1951 00 No. 27344 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 5.15 per kwartaal; f. 0.40 per week Witte Singel 1. Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Voor 10 Juli vermoedelijk geen aanvang De voortdurende stilte van de com munistische radio heeft in Tokio de ver onderstelling gewekt, dat de commu nisten niet in staat waren de door gene- raad Ridgwav voor morgen voorgestel de inleidende besprekingen over een wapenstilstandsbedrag, tot stand te wapenstilstand tot stand te brengen. Het scheen onwaarschijnlijk, dat de Noordelijken in staat zouden zijn om een vrijgeleide voor de verbindings-of- ficieren naar Kaesong te waarborgen. Radio-Peking heeft reeds de nadruk gelegd op de verbindings-moeilijkheden naar de plaats van samenkomst aan de 38ste breedtegraad. Vandaag overdag wordt nog geen antwoord op Ridgway's boodschap ver wacht. doch waarnemers zeiden, dat het antwoord mogelijk vanavond kan ko men. In een door het Sovjetrussische pers bureau Tass aangehaalde hoofdartikel van het Chinese blad „Jen min jih pao" wordt gezegd, dat een staken van de vijandelijkheden „slechts de eerste stap is naar een vreedzame regeling van het Koreaanse vraagstuk". „Als echter de Amerikaanse regering en de andere regeringen die deelnemen aan de oorlog in Korea werkelijk op recht een einde aan dc oorlog willen' maken, onderhandelingen over een wa penstilstand willen voeren en deze taak met succes willen volbrengen, dan zullen deze onderhandelingen een be langrijke stap naar een vreedzame rege ling van het Koreaanse vraagstuk zijn", aldus het hoofdartikel. Waarnemers te Washington betwijfe len of de Noordelijken bereid zullen zijn. in te stemmen met een vroegere datum dan 10 Juli voor het begin van de eigenlijke conferentie. De Britse hoofdgedelegeerde bij de V. N., sir Gladwyn Jebb, verwacht, dat de wapenstilstandsondcrhandelin- gen in Kaesong lang zullen duren en bijna zeker moeilijk zullen zijn. In een radio- en televisie-interview met de correspondenten bij de Ver. Na ties gaf hij te kennen, dat het noodza kelijk zal zijn te onderhandelen over methoden om de naleving van de wa penstilstand te kunnen controleren, m.a.w. moet een of andere commissie van toezicht komen. Wat betreft de toe lating van de Chinese volksrepubliek tot de Ver. Naties, verklaarde sir Glad wyn. dat zijn regering van mening is. dat deze kwestie op het ogenblik moet blijven rusten. In het station te Seoel werken Kore aanse timmerlieden en Amerikaanse technici aan een „wapenstilstandstrein" van zeventien wagons. Zij hebben er twaalf uur voor gekregen Deze trein is door wijlen generaal Walton Wal ker, bevelhebber van het achtste leger, als hoofdkwartier te velde ge bruikt. Voor de ruiten wordt muskie tengaas aangebracht en slaapwagons worden gereed gemaakt voor de onder handelaars van beide zijden. Gisteravond hebben, na het invallen van de duisternis, vliegtuigen van de V. N. drie voorname communistische vliegvelden met zware bommen be stookt. Hierdoor is het totaal aantal aan vallen op dergelijke installaties gedu rende de afgelopen 24 uur tot zeven ge stegen. Volgens het officiële commu niqué „werden de aanvallen uitgevoerd in een poging om een toenemen van communistische luchtactiviteit ten Zui den van de Jaloe te voorkomen". Nachtvliegers meldden druk wegver keer tussen Jongjang en Sariwon. Won san en Pjonggang. en Sontsjon en Jang- do. Volgens berichten zijn 60 voertui gen vernietigd. Het communiqué van het achtste le ger maakte vanmorgen geen melding van grond-activiteit gedurende de afge lopen nacht, behalve een verkennings- aanval van een communistische pa trouille, ten Noorden van Indje, die werd afgeslagen Later op de. dag wer den kleine vorderingen door de ver bondenen gemaakt. V. S. WILLEN NIET VERSLAPPEN. Averell Hamman. Trumans adviseur voor buitenlandse aangelegenheden, heeft 'voor de commissie voor buiten landse aangelegenheden van het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden ver klaard, dat naar zijn mening de Sovjet- Unie de communistische aanval op Zuid-Korea als „een grote blunder" be schouwt en er daarom een einde aan wil maken. Naar aanleiding van de door som mige personen geuite vraag, of de V.S. hun defensie-inspanningen niet kun nen verminderen, nu een wapenstil stand in Korea verwacht kan wor den, zei Harriman: „Misschien het allergrootste gevaar is dat van ver slapping. Verslapping kan alleen lei den tot een ramp". Ook de leider van de mobilisatie der defensieproductie, Charles Wil son, verklaarde, dat een wapenstil stand in Korea geen invloed zal heb ben op het Amerikaanse wapenpro gramma. Wilson verzocht de commissie drin gend haar goedkeuring te hechten aan de door Truman voorgestelde belasting verhoging van tien milliard dollar. Naar Harriman geloofde, zouden, aangenomen, dat er geen grote oorlog zou zijn, de bondgenoten van de V. S. in drie 4 vier jaar hun verdediging zo danig opgebouwd hebben, dat de mili taire hulp der V. S. verminderd, zo niet volkomen gestaakt zou kunnen worden. In antwoord op andere vragen ver klaarde Harriman. Griekenland. Tur kije en Spanje te beschouwen als mo gelijke versterkingen van de Noord- atlantische verdragsorganisatie en van de Amerikaanse veiligheid. De betrek kingen tussen Spanje en andere West- Europese landen zouden zich gunstiger kunnen ontwikkelen, indien de politiek van de Spaanse regering langs demo cratischer lijnen gevoerd werd, aldus Harriman. Oatis krijgt 10 jaar De Amerikaanse correspondent Wil liam Oatis is te Praag tot tien jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Na het uitzitten van zijn straf zal Oatis uitgewezen worden uit Tsjecho- Slowakije. Bij goed gedrag zal de helft van de gevangenisstraf voorwaardelijk worden kwijtgescholden. De drie Tsjecho-Slowaken kregen resp. 20, 18 en 16 jaar. Een protest der Amerikaanse journalisten-vereniging is door de zaakgelastigde niet aanvaard. RESOLUTIE VAN DE ITALIAANSE CHRISTEN-DEMOCRATEN. De nationale raad van de Italiaanse dhnsten-democratische partij van pre mier de Gasperi heeft overeenstemming bereikt over meningsverschillen, die dreigden tot scheuring te leiden. Na een week van debat heeft de raad een resolutie goedgekeurd. Deze concen treert zich op het hoofddoel van de partij: het verslaan van de Italiaanse communistische partij, die anderhalf millioen leden telt. Voorts verklaarde de raad „alle demo cratische partijen in het bestrijden van het communisme te willen betrekken". Dit wordt door de meeste politieke waarnemers besohouwd als een bedekt aanibod aan de liberale en sociaal-de mocratische partij om van een nieuwe coalitie-regering deel uit te maken. In de afgelopen 18 maanden hebben de li beralen en rechtse sociaal-democraten om tactische redenen de regering verla ten. De resolutie waarschuwde, dat iedere poging om de fascistische leer en het fascistische stelsel te doen herleven „noodlottig zou zijn voor het politieke leven in Italië". DE SOCIALISTISCHE INTERNATIONALE. In twee resoluties heeft het socialis tisch congres te Frankfort om de vrij lating en repatriëring der Japanse en Duitse krijgsgevangenen verzocht en stelling genomen ten aanzien van de toestand in Spanje en Argentinië. De socialistische internationale eist, dat iedere buitengewone hulp aan het Spanje van Franco of het opnemen van dit land in het Noordatlantisch pact wordt verhinderd. Het congres ver klaart zich solidair met de socialistische partij in Argentinië, „die onder de ver volgingen van het regiem van Peron lijdt". Verder heeft de socialistische inter nationale zich in haar beginselverkla ring uitgesproken voor samenwerking tussen de verschillende staten en voor de gedachte van een verenigd Europa. Koel weer De Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met en kele buien, later verspreide opklaringen en overwegend droog weer Overwegend matige wind uit Noordelijke richtingen. Koel weer. (Opgemaakt te 10 uur). 5 Juli. Zon op: 4.26 uur; onder: 21.02 uur. Maan op: 4.57 uur; onder; 22.14 uur. Hoogwater te Katwijk te 3.58 en 16.25 uur. Dit nummer bestaat alt zes pagina's. Zal Queuille Queuille opvolgen? (Van onze Parjjse correspondent) Morgenmiddag om half vier komt voor de eerste maal het nieuwe Fran se parlement bijeen, dat 17 Juni j.l. door het volk werd gekozen. De aan blik der Nationale Vergadering be looft die eerste ziting nog wat rom melig en chaotisch te zijn. omdat de ongeveer 200 nieuwe parlementariërs nog geen eigen plaats is aangewe zen en de volgelingen van Generaal de Gaulle liet merendeel van hen bij voorbaat hebben geweigerd op de banken uiterst rechts plaats te nemen, die men voor hen had gere serveerd. De Gaullisten beschouwen zich als staande en zelfs zittende boven de partijen en bovendien wil van ouds her in Frankrijk niemand officieel bij rechts worden ingedeeld. De voorzit tershamer zal deze dag worden gehan teerd, nu de president nog niet is ge kozen, door het oudste lid in jaren, de vijf en tachtigjarige noviet Eugène Pébellier, de vader (en plaatsvervanger) van een vroegere député, die wegens zijn politiek gedrag in de bezettings tijd niet verkiesbaar werd verklaard. De openingsrede van vader Pébellier, die nu de vier jaar jongere communist Marcel Cachin als doyen vervangen zal moet echter door de zoon zijn geredi geerd. Waarschijnlijk worden er enkele schimpscheuten cp de vierde republiek en haarzelfs hoogwaardigheidsbekleders i gelanceeerd. Met de verschillende formaliteiten, het kiezen van een nieuwe Kamer president, waartoe waarschijnlijk wel weer de radicale veteraan Edouard Herriot zal worden uitverkoren, de samenstelling van een bureau en ten slotte de netelige vaststelling der zitplaatsen voor de diverse partijen, zullen waarschijnlijk een dag of tien gemoeid zijn. Daarna, omstreeks de vijftiende Juli, zal president Auriol officieel een kabinetsformateur aan moeten wijzen. Wie? De huidige pre mier dr Henri Queuille, de grote triomfator der laatste verkiezingen, waarvan hy de uitslag goeddeels had voorspeld, maakt een goede kans zich zelf op te zullen volgen, ofschoon hy officieel verklaart eindelijk wat ver diende rust te willen nemen. Mocht dit motief ernstig zijn bedoeld, dan staan Pleven, René Mayer, Pctschc, Bidault en Schuman nog op de nomi natie. Doch intussen hebben de ver schillende partijbesturen zich over hun toekomstige gedragslijn beraden. De Gaulle, die als leider van de sterkste partij in het parlement offi cieel waarschijnlijk wel geconsulteerd zal worden, vertoont voor het moment nog geen duidelijke neigingen tot deel neming aan een nieuwe regering. Zijn devies luidt nog steeds: alles of niets, en omdat hem alles de leiding en de voornaamste portefeuilles zeker niet wordt aangebeden, zal hij althans voorlopig, wel in de oppositie blijven. Het waarschijnlijkste is dan, dat er een kabinet, volgens de oude derde macht formule uit de bus komt, dat echter op een aanmerkelijk uitgebreider basis in het parlement 2-0 30 stemmen meer zal kunnen rusten. Tenminste, indien de socialisten, die deze week nog in een speciaal congres byeen moeten komen, zich niet aar; him verantwoordelijkheid zuilen ont trekken onder het motief, dat ze de gevangenen van een rechtse regerings- meerderheid dreigen le worden. In ieder geval kan men verwachten, dat een figuur uit het centrum radicaal of misschien een katholiek de leiding in handen zal krijgen van de eerste regering van de tweede legislatuur der vierde republiek, die zo omstreeks de twintigste van deze maand in het zadel zal kunnen zit ten. NIEUW JAPANS KABINET. Reeds heden heeft de Japanse pre mier Sjlgeroe Josjida een nieuw kabi net gevormd. Gisteren was het geshele kabinet af getreden om premier Josjida de gele genheid voor hervorming te geven. Zes nieuwe ministers zijn benoemd, acht ministers uit het oude kabinet zijn opnieuw benoemd en in drie vacatures moet nog worden voorzien. EISENHOWER EN MORRISON DRINGEN NOG EENS AAN OP EENHEID. De opperbevelhebber in Europa van de organisatie van het Noordatlanti- sche verdrag (Nato), generaal Eisenho wer, heeft op een diner van de „English- speaking Union" het woord gevoerd. Hij deed een dringend beroep op de „vrije landen van Europa" zich zelf te bevrijden van het „lapwerk van terri toriale omheiningen". „Met de belemmeringen tengevolge van kunstmatige verdeeldheid is het duidelijk, dat zelfs de poging om een minimum aan veiligheid te bereiken de bonden door deze sterke en veelomvat tende banden. Als wij verbonden zijn, wat hebben wij dan te vrezen?' Ohurchill verklaarde verder, dat op de Engelssprekende wereld de practi- sohe taak rustte om een verenigd Euro pa op te bouwen. „Wij willen geen uitbreiding van grondgebied, wij streven geen materiele voordelen na, wij willen van harte de len in en ons verbeteren door de cultuur van andere landen en de oneindige schakeringen van hun genie", aldus Ohurohill. In een korte toespraak prees hierna de Hritse minister-president, Attlee, de hulpbronnen van Europa ernstig geweld j kwaliteiten van generaal Eisenhower, zal aandoen", aldus Eisenhower, Hij sloot zich aan by het pleidooi van Winston Ohurchill voor een verenigd Europa. Naar zijn mening vormden ge schiedenis, gewoonte, taal en vooroor deel tezamen echter een belemmering voor integratie. De generaal twijfelde er niet aan, dat cjie Nato de geweldige hinderpalen" zóu kunnen overwinnen. ,De leden-sta- ten van het Noordatlantisohe verdrag behoeven noch bang te zijn voor de toe komst, noch voor enige communistische dreiging als we op onze hoede zijn, rea listisch en vastberaden", zo voegde hij hieraan toe. De Britse minister van buitenlandse zaken, Morrison, die na hem sprak, zei, dat het Noordatlantisohe verdrag ten slotte nauwere economische, sociale en culturele banden tussen alle leden-sta- ten zou moeten scheppen. Op het ogen blik zagen zij reeds gezamenlijk de eco nomische en financiële problemen, die uit fhiun defensie-inspanningen voort vloeiden, onder ogen, aldus Morrison. OOK CHURCHILL EN ATTLEE SPREKEN. Vervolgens voerde Winston Churchill het woord. Hij zei, dat de Engels spre kende wereld verbonden was door haar litteratuur, taal, rechtstelsel, levens wijze en principes. „Onderschat ons niet", zo zei hij, „Tachtig millioen mensen hier, in het Empire en de Dominions, en 160 mil lioen in de Verenigde Staten, allen ver- Na dat Eisjhowe er eerst de oorlog ge wonnen had. was het thans de taak van de generaal „het redden van de bescha ving door de beschaafde wereld zo te organiseren, dat een oorlog wordt ver hinderd". ERNSTIG GRONDSTOFFENGEBREK IN DE SOVJET-ZONE VAN DUITSLAND. De sovjetrussisohe zone van Duitsland bevindt zich ais gevolg van een buiten gewoon groot grondstoffengebirek in een ernstige economische crisis, zo blijkt uit inlichtingen van bevoegde autoriteiten der sovjetrussische zone. Binnen de tijd van zes maanden hebben volgens deze inlichtingen de ontslagen in de staats- industrie en in de particuliere industrie en bij de bestuursorganen een massale omvang aangenomen. De golf van ont slagen breidt zich op het ogenblik ook u-it tot de sovjetrussische maatschap pijen in de sovjetrussische zone en tot die grote «bedrijven, die tot dusverre voorrang hadden voor grondstoffenleve- ranties wegens hun opdrachten van de staat. Het nog steeds toenemende aan tal werklozen in de sovjetzone wordt ge raamd op 600.000 tot 700.000. Er is vooral gebrek aan staal, ijzer en non-ferro metalen. De werkloosheid is het grootst bijde staalfabrieken en scheepswerven en bij de ijzervérwer- kende industrieën. De Engelse vierlingzusjes Good uit Wesierleigh. Gloucestershire willen alles graag zoveel mogelijk eender hebben. Een viervoudige fiets was natuurlijk een oplossing geweest voor het maken van een gezamenlijk fietstochtje maar de jonge dames gaven er de voorkeur aan ieder een eigen ..karretje" te hebben en deze moesten natuurlijk gelijk zijn. Welke zal het winnen? Het Perzische parlement heeft geen gevolg gegeven aan het verzoek van minister-president Mossadeq, twee maatregelen in verband met de olie crisis „met drievoudige spoed" te be handelen. Het parlement ging uiteen zonder ge stemd te hebben over een wet. volgens welke Perzen gestraft zullen worden, die ,een verbintenis" hebben gehad met de Brits-Iraanse oliemaatschappij Even min werd een voorstel in behandeling genomen tot vorming van een speciale parlementaire en juridische commissie ter onderzoek van de documenten, die onlangs in kantoren van de maatschap pij te Tehera in beslag werden geno men. Enkele parlementsleden verklaar den na de verdaging, dat het. parlement van zijn quorum beroofd werd doordat andere leden met opzet" de vergade ring verlieten. Deze leden zouden verder publiciteit over de inbeslag genomen do cumenten willen vermijden. Het Perzische blad „Bachtar Em- roos" zei echter, dat het bureau van de openbare aanklager te Teheran op het ogenblik bezig was een voorlopige acte van beschuldiging tegen de Brits- Iraanse oliemaatschappij voor te be reiden. Het blad, dat het eigendom is van en uitgegeven wordt door de Perzische plaatsvervangende premier, Hoessein Fatcmi, voegde hieraan toe, dat de functionarissen van de maat schappij zouden worden beschuldigd van „onwettige handelingen". De aanklacht werd voorbereid na een onderzoek van de documenten, die de Perzische politie bij haar invallen in het kantoor van de voorlichtingsdienst van de maatschappij, de woning van de hoofdvertegenwoordiger te Teheran Ri chard Seddon. had gevonden. Later op de avond werd bericht dat de DOlitie begonnen was alle safes in het huis van Seddon te onderzoeken Perzische kringen zeiden dat men in de dossiers aantekeningen had gevon den volgens welke alle belangrijke do cumenten zouden zijn verbrand De Perzische minister van justitie, Ali Hajat, deelde mee. dat men niet met de documenten zou .knoeien". Hij ver klaarde dit naar aanleiding van in het openbaar gedane uitlatingen, dat de na men van enige vooraanstaande Perzen uit de dossiers zouden zijn verwijderd en de namen van andere ingevoegd. In de Madjlis stelde de afgevaardigde Bahadin Ohobod voor, dat Perzië de diplomatieke onderhandelingen met En geland zou afbreken wegens de poging tot intimidatie door het zenden van de kruiser .Mauritius" naar Abadan". Tevens stelde hü voor de betrekkin gen te verbreken met alle landen, die j weigerden oliedeskundigen beschikbaar te stellen ter vervanging van het Britse personeel. Inntriddels heeft het Perzische mi nisterie van binnenlandse zaken een plan goedgekeurd om een standbeeld op te richten voor premier Moham med Mossadeq als „de held van de nationalisatie der olie-industrie". De opdracht voor dit standbeeld is gege ven door een eroep rijke Perzische za kenlieden, die het willen laten plaat sen op een der voornaamste pleinen van Teheran. Naar van officiële zijde is vernomen, is de olieproduotie. in Aghadjari ten Noorden van Abadan gestaakt. De pro ductie staat thans onder Perzische lei ding. Verder heeft het Perzische ministerie van oorlog bekend gemaakt, dat de Per zische autoriteiten besloten hebben, de garnizoenen in Zuid-Perzië te verster ken .Binnenkort zal een artillerie-regi ment de haven van Abadan bezetten, om eventuele incidenten en sabotage daden te verhinderen." De laatste Britse tankboot te Abadan is vertrokken na zijn olielading naar de kade te hebben teruggepompt. De ongeveer 800 Indische en Pakis taanse employé's van de Brits-Iraanse oliemaatschappij hebben de Perzische autoriteiten in een gemeenschappelijk schrijven meegedeeld dat zy niet voor de nieuwe Perzische oliemaatschappij willen werken en Perzië willen verlaten. Het Nederlands Detachement Ver enigde Naties in Korea op rust. Als je warm eten krijgtwil je het ook wel weer eens in een beetje huise lijke omgeving nuttigen. Daarom hebben ze bij de A.-Cie een cafe taria'gebouwd. Neen. we nemen beslist geen ooien aan Verkiezingen in Finland t REGERING BEHOUDT KLEINE MEERDERHEID. Bij de algemene verkiezingen in Fin land is, naar uit voorlopige berichten blijkt, ongeveer 70% van de kiezers op gekomen, tegen 78.2% bij de laatste algemene verkiezingen in 1948. Het totaal aantal behaalde stemmen bedroeg voor de partijen (tussen haak jes de stemmenaantallen in 1948): sociaal-democraten 460.101 (494.719) agrariërs 421.283 (455.635) volksdemocraten 373.654 (375.820) conservatieven 253.286 (320.366) Zweedse volkspartij 120.153 (144.260) Finse volksparty 81.334 (is in da plaats gekomen van de liberale partij, die in 1948 73.444 stemmen behaalde). De „bourgeois"-partijen (dat zijn alle partijen uitgezonderd de volksdemocra ten en de sociaal-democraten) behou den hun kleine gecombineerde meer derheid in het parlement. De zetelverdeling is n.l. als volgt (tus sen haakjes de zetel-verdeling in het oude parlement): sociaal-democraten agrariërs volksdem ocraten conservatieven Zweedse volkspartij Finse volkspartij 54 52 42 27 15 10 (54) (56) (38) (33) (14) 5) Overval van ontevreden politiemannen OP KANTOOR VAN DE GOUVERNEUR. (Telegrafisch van onze correspondent te Soerabaja) Ongeveer 25 leden van de mobiele brigade van de politie, die ontevreden waren daar zij nog niet het salaris over de maand Juni hadden ontvan gen, pleegden vanmorgen te Soerabaja een gewapende overval op het kantoor van de gouverneur van Oost-Java. De Nederlandse ambtenaar Brender a Brandis en een Indonesische amb tenaar werden met doodschieten be dreigd indien niet direct het uitbeta lingsmandaat werd afgegeven. Dit mandaat was juist klaar en werd daarom overhandigd. Dc overval duurde ongeveer een kwartier. De politiemannen waren gewapend met bren-guns, sten-guns, karabijnen en revolvers. Mr Sjafroedin president directeur Javasche Bank Het Indonesische kabinet heeft gister- a/vond de benoeming goedgekeurd van mr Sjafroedin Prawlranegara tot presi dent-directeur van de Javasche Bank. De regering is van oordeel, dat Sjafroe din de juiste man is voor deze functie, ondanks het feit, dat hij onder de huidi ge omstandigheden nationalisatie van de Javasche Bank niet kan goedkeuren. De benoeming is in overeenstemming met de voorstellen van de directie en de Raad van commissarissen van de Java sche Bank. BEGRAFENIS VAN DE HEER KONING. De Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, de heer Lamping, en de waarnemend Hoge Commissaris, de heer Schuurmann, bevonden zioh onder de honderden belangstellenden bij de be grafenis van de op Zondagavond op de van Heubzboulevard door autodieven vermoorde secretaris van de KPM, de heer Koning Het graf van het slachtof fer op het Tanah Abang-kerkhof was bedolven onder tientallen bloemstukken. De KPM heeft een beloning van 25.000 rupiah uit voor hen, die aanwijzingen kunnen geven, die leiden tot het aan houden van degenen, die de roof en moord hebben gepleegd. Inmiddels is de auto onbeheerd te Djakarta teruggevon den. Het was een Chevrolet met het stuur aan de linkerkant, hetgeen ln In donesië zeldzaam en dus gevaarlijk ls voor de daders, van wie nog geen spoor is gevonden.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1