G eheime Opdracht r .J De Leidse grondaankopen te Oegstgeest Raadsbesluit tot aankoop werd ingetrokken doch een nieuw besluit tot aankoop genomen Twintig Ambonezen rijden mee in Alphense Rij wiel-vierdaagse Radio-programma Panda en de geheimzinnige Kluizenaar 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 3 Juli 1951 Tweede Blad No. 27343 Naar aanleiding: van ons bericht over de Leidse grondaankopen te Oegst- - geest heeft de burgemeester van Leiden, jhr mr F. H. van Kinschot, gister middag. nadat de Leidse Raad ruim 2 uur in geheime zitting bijeen was ge weest, de volgende verklaring afgelegd: „In verband met de in de plaatselijke pers plaats gehad hebbende publi caties inzake de aankoop van gronden in de gemeente Oegstgeest door deze gemeente, meen ik er goed aan te doen mede te delen, dat, aangezien de finan ciële gevolgen van dit besluit moeten worden beoordeeld door de door de Regering eerst korte tijd geleden geïnstalleerde Investerings-commissie, op voorstel van B. en W„ na overleg met Ged. Staten, door Uwe vergadering is besloten, ten einde de termijn, binnen welke Ged. Staten hun beslissing ter zake kunnen nemen, te verlengen, het raadsbesluit tot aankoop in te trekken en een nieuw besluit te nemen, opdat Ged. Staten gelegenheid hebben deze aangelegenheid by de tnvesterings-commissie aanhangig te maken". Burgemeester Van Kinschot legt een verklaring af ONREGELMATIGHEDEN LICHTFABRIEKEN. Vervolgens legde de burgemeester de volgende verklaring af: „Uit de dagbla den zult U hebben vernomen, dat bij de Sted. Fabrieken van Gas en Electriciteit onregelmatigheden hebben plaats gehad bij de afgifte van slakken uit de kool- gasovens. B. en W. achten het gewenst de Raad mede te delen, dat een com missie uit de leden van hun College is ingesteld ten einde terzake een nauw keurig onderzoek in te stellen. B. en W. zijn voornemens t.z,t. mededeling te doen van de resultaten van dat onder zoek en eventueel van de genomen disciplinaire maatregelen". Zoals wij hebben medegedeeld, wer den alle door ons reeds gepubliceerde voorstellen aangenomen, echter met dien verstande, dat by de behandeling van het voorstel ,3evoegdheid wegen verkeersreglement" een amendement- Woudstra met 29 tegen 5 stemmen werd aangenomen, dat beoogt, om de beslis sing van een definitieve afsluiting van ■wegen, stegen, sloppen etc. te laten aan de Raad. Tot leraar in de Engelse taal en let terkunde aan de H.B.S. werd benoemd de heer L. Korrelbloem te Rijswijk. TARIEVEN STADSGEHOORZAAL. Naar aanleiding van een in een vorige zitting gestelde opmerking van de heer Geertsema (V.VJ3.) inzake de ta rieven van de Stadsgehoorzaal, deelde wethouder Jongeleen bij de rondvraag mede, dat opdracht is gegeven tot sa menstelling van een rapport waarvan óe raadsleden t.z.t, inzage zullen krij gen. BALDADIGHEID VAN DE JEUGD. Op een suggestie van de heer Lom- foert (K.V.P.), waarin de<ze verwees naar de maatregelen, welke een semi-ge- meentelüke commissie te Haarlem heeft genomen, deelde de burgemeester mede, dat de gemeente enkele plannen (o.a. het houden van filmvoorstellingen en tentoonstellingen) overweegt om de bal dadigheid onder de jeugd tegen te gaan. Naar aanleiding van een vraag van de heer Lardee (P. v. d. A.) hoe of het staat met de verkeersregeling op de hoek van het Gangetje. Breestraat, Korevaarstraat, deelde wethouder Jon geleen mede. dat men nog geen doel matig verkeersbord had gevonden om het verkeer op dit punt te regelen. Aan de mededeling van wethouder Van der Kwaak tot het houden van een markt op Woensdag wijden wij in dit nummer een afzonderlijke beschouwing. Even halfzus werd de vergadering ge sloten. Aan de agenda waren nog twee voor stellen toegevoegd, die eveneens onder de hamer doorgingen. B. en W. stellen voor een geldlening aan te gaan groot f-100.000 k pari tegen een rente van 3 pot., af te lossen in 5 jaar, en voorts doen zij een voorstel tot «ruiling van grond in de Stads- polder. Met de erven J. S Zwetsloot, alhier, zijn onderhandelingen gevoerd over het in eigendom der gemeente verkrijgen van percelen weiland gelegen in de Stadspolder. Deze percelen zijn begre pen In het onteigeningsplan „Leiden Noord" en zijn nodig voor stadsuitbrei ding overeenkomstig het partiële uitbrei dingsplan LeldenNoord". Aangezien de erven Zwetsloot boven genoemde percelen weiland benutten voor melkveehouders-bedril f zodat bij een eventuele aankoop van de grond ver schillende scha def actoren ten nadele van de gemeente zouden werken, is. ten einde deze aangelegenheid voor de ge meente zo voordelig mog.elyk op te kun nen lossen, dezerzijds gepoogd de hand te leggen op het land. dat als ruilobjeot zou kunnen dienen. Deze poging is ge slaagd. Aan de gemeente zijn nl. na onder handelingen te koop aangeboden perce len welland met opstallen, bestaande uit een woonhuis schuur koestal, watermo len en schuitenhuis gelegen en staande in de Klaas Hennenpoelpolder en ln de Veerpolder ln de gemeente Warmond, groot 15.27 08 ha en wel voor een be drag van f. 58.000.welk bedrag in verband miet een later gebleken klein verschil in de oppervlakte is verlaagd tot f 57.700.—. De aan deze aankoop verbonden, voor rekening van de gemeente komende, overdrachts- en andere kosten buiten beschouwing latende, zou een ruil van de aan te kopen grond en met de in ei gendom te verkrijgen gronden in de Stadsoolder neerkomen op een prijs van f. 57.700—: 60810 f.0 95 per m2, voor laatstbedoelde grond, welk bedrag alleszins aannemelijk is. VOETBAL. Leidse arbiters kunnen ook voetballen De Leidse scheidsrechtersgroep, welke met drie elftallen deelnam aan een te Dordrecht gehouden voetbaltoumooi voor de arbiters van het district Zuid- Holland. heeft het er wel zeer uitstekend afgebracht. Zowel in de afdelingen B en C ais D werden de Leidenaars winnaar. Uitslagen, afd. B: Leiden-Vlaardingen 3—0; LeidenDordrecht 10: Leiden Gouda 00 en Leiden—Delft 00. Afd. C: Leiden 2Schiedam 2 00; Leiden 2Den Haag 2 3—1; Leiden 2 Rotterdam 2 20; Leiden 2Gorinchem 2 0—0. Afd. D: Land van Altena 1—Joelden 3 01; Leiden 3—Gouda 2 10; Leiden 3Dordrecht 3 00. PROMOTIEWEDSTRIJDEN VALKEN BOYS. De promotiecompetitie in de afdeling van Valken Boys (Zaterdagmiddagcom petitie) wordt Zaterdag a.s. voortgezet met de wedstrijd Sportlust '46—Valken Boys. Thuis wonnen de Valkenburgers, zo als bekend, met 21. Een week later gaat Sportlust op be zoek bij de kampioen van de Haagse Zaterdagmiddagafdeling. WATERPOLO. De Zijl won in ruwe wedstrijd van De Gouwe Gisteravond speelde De Zijl tegen de Gouwe uit Waddlnxveen. In een sensa tionele en van Waddinxveense zijde on sportief gespeelde wedstrijd wonnen de Leidenaars met 42. Reeds direct ïla het beginsignaal nam de Zijl-ploeg het initiatief in handen, waartegenover de Gouwe zwaar tegenspel zette. De Zijl opende de score, maar nog voor de rust zagen de Waddinxveners kans twee doelpunten te forceren. Na de hervatting had het spel weinig meer gemeen met waterpolo. De Leide naars werd het spelen eenvoudig belet, hetgeen de Zijl echter drie doelpunten opleverde, want in totaal werd zeven maal een speler van De Gouwe wegens ongeoorloofd spel uit het water gezon den. Het derde zevental van De Zijl ver loor met 73 van Het IJ 3. terwijl de Zijl-dames in een uitwedstrijd met 4—3 van CWP wonnen nadat zij bij de rust met 30 hadden achtergestaan. WIMBLEDON 1951 Favoriet Sedgman uitgeschakeld Herzert Flam nummer twee der Ver enigde Staten, zag in de finales van het herenenkelspel kans een der fa vorieten, de Australiër Sedgman, uit te schakelen. Na een spannende strijd wist Flam met 2—6, 1—6, 6-—3, 6—4, 75 zich een plaats onder de laatste vier te veroveren. Vieira, de kampioen van Brazilië en winnaar van Noordwijk, die zu'.k een goede indruk maakte in zijn partij te gen de jeugdige Amerikaan Richardson, leed een gevoelige nederlaag tegen Sturgess, die binnen 48 minuten met 62, 6-0, 6—3 won. De party tussen Bergelin en Macgre- gor. welke byna twee uur duurde, gaf weinig stryd te zien, en vele kostbare punten werden aan beide kanten ca deau gedaan. Bergelin had een goede kans teen hy met 3—2 en forty-love in de laatste set de leiding had, dooh zag deze door nonchalant spel ver loren gaan. Bergelin verloor met 0—6, 64, 75, 26, 46. Dick Savitt zorgde voor een verras sing met een fraaie overwinning op zijn landgenoot Art Larsen, kampioen van de States, De linkshandige Larsen kwam er in het geheel niet aan te pas en kon weinig uitrichten tegen de fel heid van de dynamische Savitt, die in straight sets wen, met de cyfers 61, 6—4, 6—4. In de eerde ronde van het gemengd dubbelspel behaalden de Nederlanders mevr. Schmier en Rinkel een gemak- kelyke overwinning in twee sets 86, 6—4 cp het Britse paar mevr. O'Ccn- nel en Buil. Het geplaatste Amerikaans-Australi sche paar mevr. Dupont-Osborne en Mcgregor had slechts een half uur nodig voor een gemakkelijke overwinning op het dubbel Nel Hermsen (Ned.) en Weiss (Argent.) De combinatie tussen mevr. Dupont en Mcgregor klopte veel beter dan die tussen de Argentyn en onze landgenote. Laatstgenoemden ston den machteloos tegenover het voortref felijke plaatsen en uitstekende smashen van hun tegenstanders. Mcgregor en mevr. Dupont hadden reeds na tien minuten de eerste set cp hun naam ge bracht. In de tweede wisten Weiss en mej. Hermsen door beter samenspel de stand nog even op 22 te brengen, dcch kregen daarna geen kans meer en verloren met 60, 64. HENGELSPORT. „De Brasem" hield een wedstryd voor haar jeugdleden. Na 2 x Pi uur vissen in de Haarlemmervaart werden er 63 stuks aan de sohaal gebracht. Uitslag: 1. J. Hillebrand (extra prys grootste voorn); 2 J. Koster; 3. J. Gaasbeek; 4 N Kromhout (grootste bliek); 5, J. de Boer; 6. J, v. Houten; 7. G. v. d. Zwam; 8. M. Eradus (eerste vis); 9. J. Roefstra; 10. H. Schip aan boord. „LWS" (Leidse Wolspinnery) De personeelsvereniging hield een hengel- wedstryd in Meerburg. De wisselbeker werd gewonnen door de heer C. Stikke- lorum; 2. J. Mulder; 3. W. Ranselaar; 4. W, Zeegers; 5. D. Blom; 6. J. Ie Febre; 7. E. de Beer; 8. W. IJzerman, H. Broers. Vierde Laura-rit officieel geopend (Ingez. Med.-adv.) FEUILLETON Vertaald uit het Engels door VICTOR BRIDGES V.. 26). Ik aal alles, wat de moeite waard is. goed in mee opnemen, professor, antwoordde hij. Maar ik denk niet dat het veel bijzonders zal zijn. Met een schok kwam de taxi tot stil etand. De chauffeur draaide zich om. U bent er meneer, dat gebouw daar is het ministerie van Binnenlandse Zaken. Prachtig! Nigel stapte uit met een koffertje in zijn hand en na de chauffeur betaald te hebben, liep hy vol verwachting op de imposante ingang van een groot ge bouw toe. Het was byna vijf uur 's mid dags en in Whitehall hadden de amb tenaren hun dagtaak volbracht. In groepjes kwamen ze naar buiten. In de ruime vestibule, die NLgel betrad, ston den enige waakzame boden. Op een er van liep hy toe en gal zyn kaartje af Ik heb een afsipraak met de heer Fairfax persoonlijk telefonisch met hem gemaakts Een ogenblikje, alstublieft. De man liep naar de lessenaar aan de andere kant en begon met zyn col lega te fluisteren. Het resultaat bleek bevredigend te zijn, want toen hij weer cp NLgel toe kwam, keek hy hem met iets van ontzag aan. Wilt u my maar volgen, meneer, dan zal ik u naar de kamer van de heer Fairfax brengen. Na een korte tooht in een lift en eni ge passen door een lange gang, betrad Nigel een kleine, rustig gemeubileerde kamer, waar de als steeds onberispelyk geklede Michael Fairfax hem hartelijk ontving. Dit is werkeiyk geweldig van je. ouwe jongen, en ik kan je niet zeggen, hce dankbaar ik je ben. Fairfax drukte de hand van zyn bezoeker met grote harteiykheid en keek dan naar het koffertje. Je hebt je spullen meege- braoht zie ik, en je bUjft dus logeren. Dat is helemaal prachtig! Ik hoop, dat hierdoor niet het hele universitaire le ven in Cambridge in het honderd loopt. o neeNigel nam zyn hoed af en zoent de gemakkeiykste stoel uit, die in de kamer aanwezig was. Ik heb de zaak met prof Lorimer besproken en hij was van oordeel, dat ze het wel even zonder me kunnen stellen. Of hy tè op timistisch is geweest, zullen we nader hand zien. Dat risico moest in ieder geval maar genomen worden, grinnikte Mi chael, en een elegante sigarettenkoker Wat? Ik ken die knaap Went worth! Hy I is lid van myn club. Wat vertel je me daar! Michael trok zyn wenkbrauwen vrageod op. Ken je hem goed, wat voor soort kerel is i hy? I Va-n het beste soort, dat je je be- denken kunt. Hij is oorlcgscorrespon- dent geweest. Hij schynt nu romans te schryven en daar veel succes mee te hebben. Hoe interessant. Ik zou gTaag meer over hem horen, als je dit stuk I uitgelezen hebt. Nigel las verder en te oordelen naar de uitdrukking van zyn gezicht scheen zijn belangstelling in hoge mate gewekt te zyn. Hij las verder aan één stuk door en keek niet weer op. voordat hy klaar was. Het is werkeiyk een dramatisch verhaal, merkte hy op. Het is iets voor een film. Wat vind je van de uitspraak? Niet helemaal bevredigend, maar ik zou niet weten, wat ze anders had- te voorschijn halend, presenteerde hij Nigel een sigaret. We hebben nog tijd genoeg om er eentje te roken. Billy wordt door een of andere vervelende deputatie bezig gehou,den en het zal nog wel een goed kwartiertje duren, voordat hij ons kan ontvangen. Waar gaat het over? vroeg Nigel. Het lijkt me beter, dat hy je dat den moeten zeggen. Tussen twee haa k- zelf allemaal vertelt. Zich over zijn jes. heeft dit iets te maken met het schrijftafel buigend nam hij een dio'nt betypt vel papier op. Terwyl we hier zitten te wachten, zou ik echter wel graag zien, dat je dit even doorlas. Het is het rapport van een lij ksohouwing, welke de vorige week in Melchester werd gehouden. Neem er rustig de tyd voor en lees het verhaal zo aandachti; mogelyk. Zoals je wilt. verzoek aan my om hals over kop naar Londen te komen? Er is werkelijk enig verband, zei Michael, terwyl hy het rapport weer in ontvangst nam. Op dat moment klonk er een zoemgeluid. We kunnen naar binnen, veegde hy er aan tee. Billy belt. Hy heeft die vervelende kerels toch sneller dan ik dacht weten te lozen. Hy liep de kamer dcor naar *de ver- Na nog een sigaret cp gestoken te i bindingsdeur en verzocht Nigel het eerst hebben begon Nigel te lezen, terwyl zyn 1 naar binnen te gaan. vriend op de leuning van een andere stoel zittend, hem met belangstelling gadesloeg. Hè dèt is toevallig Hier is myn vriend Graham, kon digde hy aan. Ik veronderstel dat u hem nu kunt ontvangen. Natuurlyk, Sir William die aan een grete vergadertafel midden in de kamer zat, stond op en stak zyn hand uit. Het doet me genoegen u te ent- moeten meneer Graham, en ik ben u j er zeer erkenteiyk voor dat u zo snel i - bent gekomen. Ik hoop, dat het u niet voorzitter van de Laura-stichting, de De schepping van „Pa" Gastelaars de Alphense Rijwiel vierdaagse vierde gisteravond haar vierde ver jaardag. Het decor van dc openings plechtigheid op het Raadhuisplein was als in andere jaren: de autori teiten op het bordes van het Raad huis, de deelnemers in front daarvoor, links het muziekgezelschap Crescendo voor de volksliederen, de padvinders bij de vlaggemasten in het plantsoen, de feesttent op het IJsclub terrein, de LAURA-koeken in de étalages van dc banketbakkers cn overal belang stellende Alphenaren. Maar ook vielen er toch weer nieuwe tonen te beluisteren: nieuwe gezichten in het organisatiecomité, nieuwe ge zichten by de deelemers en voor het eerst dit jaar uiteraard een greep van twintig Ambonezen, Er zyn dit jaar 476 deelnemers 20 meer dan in 1950 en 10 Engelsen en 1 Belg ver lenen de tooht een internationaal tint je. De Laura-rit werd voor de vierde maal in successie voor geopend ver klaard door do Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, mr L. A. Kes per. In zy openingswoord zeidc de heer Kesper: „Ieder jaar doe ik dat weer met dezelfde woorden, maar elke keer mag ik toch weer met vreugde con stateren, dat het Lauraplantje meer wortels heeft gekregen en op weg is een flinke boom te worden. Wy leven in een zorgvolle tyd", aldus spreker, „en juist in deze tijden is er zo'n gro te behoefte aan een eenvoudig en weinig kostbaar vermaak. Zoiets geeft de Laura bjj uitstek". Vóór de heer Kesper had eerst de Bijgewoond door tal van autoritei ten werd gisteravond de vierde Alphense Rijwiel-vierdaagse offi cieel voor geopend verklaard. De Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid Holland, mr L. A. Kesper. sprak der traditie getrouw liet openingswoord. al te veel moeilijkheden heeft veroor- zaakt, Ik heb me gemakkelyk vrij kunnen maken, antwoordde Nigel. Ik vond het een prachtig excuus om een paar dagen in Londen door te brengen. Het sipyt me u te moeten laten wachten, maar in de ongelukkige po sitie van minister van Binnenlandse Zaken ben ik overgeleverd aan allerlei vervelende kerels met eindeloze verha len. Het is werkeiyk een opluchting eens een bezoeker te begroeten, die méér dan welkom is? Gaat u zitten en maakt u het zich gemakkelyk. Nigel mompelde enige woorden van dank en nam plaats, terwijl Sir Wil liam vragend in de richting van Mi chael keek. Heb je meneer Graham al enigs zins op de hoogte gebracht van hetgeen, waarover we met hem wilden praten? Hij heeft het verslag van de lijk schouwing gelezen. Ik dacht, dat het tijd zou sparen, als hy eerst daarvan kennis nam. Zeker. Sir William richtte zich op nieuw tot Nigel. Mag ik u vragen, wel ke indrulf dit verslag op u heeft ge maakt? Ik kan natuurlijk niet meer dan heer W. Lam, de deelnemers een har- teiyk welkom toegeroepen en zulks deed de Alphense burgervader ten aanzien \an de belangstellende autoriteiten. Aanwezig waren behalve de heer Kes per, de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Rel- nalda, burgemeester Van Kinschot van Lelden, burgemeester Croles van Bode graven, burgemeester Hoogênboom van Zwammerdam en vertegenwoordigers van de burgemeesters van Amsterdam, Rot terdam en Utrecht. „Crescendo" speelde tydens de ope ningsplechtigheid verdiensteiy k het Wil helmus, de Brabangonne en het God Save the King. Met het ten gehore brengen van het Laura-lied werd de ontvangst besloten, DE START Om klokslag zeven uur zyn de eerste Laura-ryders welgemoed voor de eerste rit gestart. Vandaag gaat het ruw geschetst via Leiden en Voorschoten naar Katwyk, vandaar naar Haarlem Noord, vervolgens naar Hillegom en RoelofarencLsveen en tenslotte over Ha- zerswoude terug naar Alphen. De kllo- meterveralinders'rijden 150 km. en de meer bezadigden 102 km. Gisteravond laat kwamen er by heb secretariaat zich nog enkele liefhebbers melden, zodat het aantal deelnemers aan deze vierde Laura-tocht dicht by de 500 is komeii te liggen. gissen, maar uit wat ik gelezen heb, 20.05; „Dr w. kreeg ik de indruk, dat die meneer OAOC" Marks bezig was zijn neus in ander mans zaken te steken, om welke reden het noodzakelijk werd geoordeeld hem uit de weg te ruimen. (Wordt vervolgd) VOOR WOENSDAG 4 JULI. Hilversum I (402 M.) VARA 7 00' nieuws; 7.18; gram.muzlek; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.18: gram.muzlek; 8.50: voor de hulsvrouw; 9.00: gram.muzlek: (9 309.35: waterstanden) VPRO 10.00: schoolradio; VARA 10.20: gram.muzlek; 10.35: voor de vrouw;. 11.00: gram.muzlek; 12.00: Promenade-orkest; 12.30: land- en tuinbouwmededellngen; 12.33: voor het platteland; 12.38; gram.muzlek; 12.55: ka lender; 13.00- nieuws; 13.15: lichte muziek: 13.45: gram.muzlek; 14.00: gesproken tret; 15.00 15,50 pianorecital; 16.00voor de Jeugd, 16.30: voor de zieken; 17,00: voor de Jeugd; 17.30: plano-duo; 17.45: Regeringsuitzen ding: dr C. A. O. van Nleuwenhuyze: „Idul Fl'tri het kleine feest. Een einde en een begin"; 18.00. nieuws; 18.15: sport; 18.20: ..Technisch personeel voor de luchtmacht", causerie: 18.30: R.V.U.: mevr. mr L. Eversdyk-Smulders: „De Touareg: De ge sluierde mannen ln de bergen van Atlan tis"; 19.00: ..De beïnvloeding van de mens", causerie. 19.15: instrumentaal trio; VPRO 19.30: voor de jeugd; VARA 20.00: nieuws; Drees 65 Jaar", klankbeeld: .45: gram.muzlek; 14.00: gesproken por- :t; 14.15: Groninger Orkestvereniging: 00; kinderkoor; 15.20: voor de Jeugd; 48) Zeever Zwilbikker nam nog een er uit! Zonder verwijl! Hy is een on- molir en nrutfp'.dp- T.iiist.pr nu ffflwfinst. element, nn miin landgoed!" slokje melk en pruttelde; „Luister nu eens, mijnheer Panda! U wilt, dat ik die kluizenaar er uit ga zetten., maar dèt is niet leuk! Dandan moet ik echt onvriendelijk tegen hem zyn! Dat kan ik niet! Ik ben nooit onvriendelijk daar houd ik niet van!" gewenst element op mijn landgoed Ziezo, dacht Panda, toen Zwilbikker zich nu onwillig op weg begaf in de richting van de kluizenaarswoning, „ziezo - dat heb ik nu eens flink ge zegd! Ik zal eens wat fermer gaan op treden. Het moet nu maar eens uit „Maar deze keer moet het maar zijn met al die narigheden; ik zal la- eens!" sprak Panda streng. ..Niet dra- ten zien wie hier de baas is. Ik zal len! Doorzetten! Flink zyn! Gooi hem' laten zien.... Maar helaas; op hetzelfde ogenblik begreep hij al, dat hy tenminste van zichzelf niet al te veel moest laten zien! Want daar naderde nu de horde ontevreden pachters, die met grote kracht knollen en tomaten voor zich uit wierpen. Ze hadden het duidelijk op onze Panda voorzien, en deze be sloot dan ook haastig, om zich maar in Huize Hobbeldonk terug te trek- ken.... 20.25: „La Traviata". opera: 21.20" „De keizer ls een dief", hoorspel; 22.15: „4 Juli onafhankelijksdag in Amerika"; 22.45: ..Lichaam en gezondheid", causerie; 23.00: nieuws; 23.15: orgelspel; 23.3024.00: lichte muziek. Hilversum n (298 M.) NCRV 7.00 nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek: 7 30: ;ram.muzlek; 7 45: een woord voor de Jag: 8.00; nieuws en weerberichten: 8.18: gewijde muziek; 8.45: gram muziek; 9.00: voor de zieken- 9.30: salonorkest; 10,15: gram.muzlek; 10,30: morgendienst; 11.00: eram muziek; 1135: „Onverwachte Moel- lijkhederi", hoorspel: 12.00: alt en plano; 12.30; land- ep tuinbouwmededellngen: 12.33: gram.muzlek; 12 37: kerkdienst; 13.00: nieuws; 13.15: militaire reportage; 13.20: gevarieerde muziek: 13.50: gram. muzlek; 14.45: voor de meisjes: 15.00: ka mermuziek: 15.30: gram.muzlek; 15.45: gewijde muziek; 16.15: voor de Jeugd; 17.30- Metropole orkest en solist; 19.15: causerie over Beroepskeuze; 19.30: gram. muzlek; 19.40: radlokrant; 20.00: nieuws; 22.05: omroeporkest; 21.00: Paulus Orato rium; 22.00- harpensemble; 22.20- repor tage; 22.30: cello en orgel: 22 45: avond overdenking: 23.00; nieuws; 23.15: amuse- men tsmuzlejt; 23.4324.00: gram.muzlek. Engeland, BBC* Home Service (330 M.) 12.00 gram.muzlek; 12.25: gevarieerd pro gramma; 12.55: weerberichten; 13.00: nieuws; 13.10. reportages; 13 30: Latijns Amerikaanse muziek. 13.50: golfkamploen- chappen; 13 55: cricketultslagen; 14.00: schoolradio; 15.00: Henley Roefkampioen schappen: 15.05: tenniskampioenschappen; 15.30; hoorspel; 16.05: Henley roelkam- ploenschappen: 16.10: tenniskampioen schappen; 17.00: voor de kinderen; 17.55: weerberichten: 18.00: nieuws: 18.15: sport; 18.30- gram.muzlek; 19.00; gevarieerd pro gramma; 19.40: kerkwijding: 20.00: sym- phonle-orkest en soliste; 21.00: nieuws; 21.15: symphonle-orkest: 22.05: discussie; 22.35: causerie; 22.45: Parlementsoverzlcht; 23.00—23.03: nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M 12.30: Parlementsoverzlcht; 12.45: orkestconcert: 13.45: voor de kinde ren; 14 00: voor de vrouw: 15.00: lichte muziek; 15.30: voor de soldaten; 15.45: militair orkest; 16.15: „Mts Dale's dag boek": 16.30. orkest concert; 17 30: tennis kampioenschappen; 18.15: „One Nlght Stand"; 18.45: hoorspel; 19 00: nieuws en. radiojournaal; 19,25: sportuitslagen; 19.30: variété: 20.30: hoorspel met muziek: 22.00: nieuws; 22.15: actualiteiten; 22.20: dans muziek- 23.00; voordracht; 23.15: lichte muziek; 23.5624.00: nieuws. Xnrdwestdeutsclier Rundfunk (300 M.) 12.00: gevarieerde muziek; 13.00: nieuws; 13.25: lichte muziek; 14,15: operettemu ziek; 15.40; orkestconcert; 16 00: Twee piano's: 16.20: filmmuziek; 16.45: nieuws: 17.00: sopraan, bariton, viool, cello, fluit en plano; 18 00: orkestconcert: 19.45: nieuws; 20.05: gevarieerde muziek; 22.15: nieuws; 22.35: dansmuziek: 23.00: amusementsmu ziek; 2320: populaire muziek; 24.001 nieuws-, 0.30l 00: lichte muziek. Frankrijk. Nationaal Programma (347 en 249 M.) 13.00: nieuws. 14.05: Idem; 14,10: recital; 18 30: Amerikaanse uitzending; 19.00: orkestconcert; 19.28: mededelingen of gram.muzlek; 20.00: Festival Versailles; 22.45: gram.muzlek; 23.4524 00: nieuws. Brussel. 484 en 324 M. 484 M.: 12.05t fram.muzlek, 13.00: nieuws; 13.10, 13.30, 4.30 en 16.00: gram.muzlek; 16.30 en 17.10: lichte muziek; 17.30: gram.muzlek, 18.30: koorconcert; 18.45, 19 00 en 19.40: gram - muziek: 19.45: nieuws; 20.00: gram.muz.; 20.15: symphonle-orkest en solist; 21.35: gram.muzlek: 22.00: nieuws; 22.10: gram. muzlek; 22.55. nieuws; 23.00: gram.muzlek; 23.55: nieuws, 324 M.: 11.45: gram.muzlek! 12.30; weer berichten; 12.32: gram.muzlek: 13.00: nieuws; 13.15: gram.muzlek; 15.45: sym- fihonle-orkest en solist; 17.00: nieuws; 7.10: strijkensemble; 17.30: causerie; 17.401 gTam. muziek: 17.50: boekbespreking; 18.00: gram.muzlek: 18.30: voor de solda ten; 19.00: nieuws: 19.30: gram.muzlek; 19.50: voordracht: 20.00: omroeporkest en -orkest en solisten; 22.00: nieuws; 22.15; kamermuziek; 23.00; nieuws; 23.0524.001 verzoekprogramma. AGENDA WOENSDAG. Chr. Kleutersohool Plantsoen: BazaiV BIOSCOPEN. Trianon „Crisis" (18 Jaar). Zondag 2.15 4.30, 7.00 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7,00 en 9.15 uur. Rex „Robin Hood Junior" (14 Jaar). Zondag 2.30, 4,45, 7,15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30 7.15 en 9.15 uur. Casino „Noblesse Oblige" (18 Jaar). Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overlgo dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lldo „Tarzans Wonderbron" (14 Jaar). Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Plnky" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 30 Juni 13 uur tot Zaterdag 7 Juli 8 uur waargenomen door Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en de Doeza- Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wllhelmlnapark 3. Tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3