Generaal Ridgway aanvaardt Kaesong als plaats voor wapenstilstandsbesprekingen Aan hef front wordt doorgevochten Het socialisten-congres te Frankfort WEERBERICHT Overeenstemming over Perzische olie nog niet bereikbaar Met Hr. Ms. „Malzwin" op zoele naar mijnenvegers 90ste Jaargang DINSDAG 3 JULI 1951 00 No. 27343 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 5.15 per kwartaal; f. 0.40 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Generaal Matthew Ridgway, opperbevelhebber van de Verenigde Naties in Korea, heeft het voorstel van de Noordelijken, om besprekingen over een wapenstilstand te voeren in Kaesong aanvaard. AAN HET FRONT NOG NIETS TE MERKEN VAN EEN „STAAKT De boodschap van generaal Ridgway was geadresseerd aan generaal Kim il soeng de Noord-Koreaanse opperbevel hebber en generaal Peng teh Boeia. de bevelhebber van de Chinese „vrijwilli gers" in Korea. Ridgway verklaarde, dat hij bereid was om zijn afgevaardigden op 10 Juli, of vroeger, als voorbereidingen waren getroffen, de communistische afge vaardigden tc Kaesong te laten ont moeten. Hij stelde voor, dat drie van zijn verbindingsofficieren op 5 Juli een gelijk aantal communistische officie ren zou ontmoeten. De groep van de V.N. zou het vlieg veld Kimpo op 4 Juli om 11 u. 's avonds per helicopter verlaten. De hoogste in rang van de verbindingsofficieren zou niet hoger zijn dan kolonel. In geval van slecht weer zouden de officieren reizen in een convooi van jeeps, ieder voertuig voorzien van een grote witte vlag Generaal Ridgway verklaarde, dat de bedoeling van een ontmoeting van ver bindingsofficieren was „een doelmatige regeling van vele détails verbonden aan de eerste ontmoeting, te verzekeren". Op desbetreffende vragen van het Britse Lagerhuis antwoordde minister Morrison, dat de onderhandelingen zou den gaan over het militaire aspect van een staken van het vuren. De politieke aspecten zouden ongetwijfeld later naar voren komen. Op de vraag van de con servatief Duncan Sandys, of de regering deze kwestie met de Verenigde Staten overlegt antwoordde Morrison, dat de regering zeer nauw voeling heeft gehou den met. de Amerikaanse regering. ,.U kunt rustig aannemen, dat men deze za ken met zorg zal behandelen". Radio-Peking verklaarde, dat het door de oorlog geteisterde vervoerssysteem en de tijd die nodig is om besprekingen over een wapenstilstand voor te bereiden de redenen zijn voor het uitstel van tien dagen on* de voorstellen van generaal Ridgway voor een samenkomst na te komen. De radio zei. dat gezien deze feiten, het communistische voorstel om de be sprekingen tussen tien en vijf-tien Juli te houden als bijzonder snel moesten worden beschouwd. Het Het Peklngse Volksdagblad ver klaarde voorts, dat Kaesong aan de 38ste breedtegraad de logische plaats voor onderhandelingen was, aangezien de breedtegraad de militaire scheidings lijn was. 8V2 milliard hulp der V. St. De Amerikaanse minister van defen sie, Marshall, heeft voor de commissie van buitenlandse zaken van het Huis van Afgevaardigden het militaire en economische hulpprogramma ter groot te van ZV-2 milliard dollar voor de over zeese bondgenoten verdedigd. Op een vraag, of niet verwacht werd, dat meer dan zes divisies nodig zouden zijn als Amerikaanse bijdrage voor het voorge stelde Noordatlantische pactleger van zestig divisies, antwoordde Marshall: „er zijn op het ogenblik geen plannen, dit getal op vredesbasis te verhogen. Indien wij in vijandelijkheden worden gewikkeld, zal de toestand van het ogenblik moeten beslissen". Men ver wacht, aldus Marshall, dat de Ameri kaanse militaire en economische hulp, die de bondgenoten in Europa en an dere gebieden nodig hebben," in 1953 en 1954 minstens even groot zal zijn. Marshall sprak de hoop uit, dat de lan den van Europa daarna zichzelf zouden kunnen bedruipen. NA DE OPSTAND IN THAILAND. Radio-Bangkok heeft medegedeeld, dat hangende een onderzoek, negen ad miraals, waaronder de opperbevelheb ber van de Siamese marine, hun ont slag hebben gekregen en zeven eerst aanwezende officieren zijn geschorst. Verklaard werd, dat een commissie van elf personen was benoemd om de Siamese vloot te reorganiseren. AMERIKAANSE BEGROTING HEEFT EEN OVERSCHOT VAN 3 MILLIARD DOLLARS. De Amerikaanse minister van finan ciën John Snyder, heeft bekend ge maakt, dat de Verenigde Staten in het begrotingsjaar 1950/51 een overschot hadden van 3.509.782.624 dollar, hetgeen op een na het grootste overschot in de Amerikaanse geschiedenis is. Het vorige begrotingsjaar liet een nadelig saldo zien van ruim 3.122 millioen dollars. Enkele buien Veel bewolking met enkele buien. Matige, langs de Waddenkust tijdelijk vrij krachtige wind tussen West en Noord. Koel weer. (Opgemaakt te 10 uur). 4 JULI Zon op: 4.25 uur; onder: 21.02 uur Maan op: 3.49 uur; onder: 21.48 upr (n.m.) Hoogwater te Katwijk te 3.19 en 15.46 uur. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. Het VUREN" De jongste berichten van het front in Korea gewagen overal van plaaitselijke gevechten. o.a. in de buurt van Kaesong de stad in het niemandsland welke is uitgekozen voor de voorgestelde vre desonderhandelingen met vertegenwoor digers van de V.N. Vliegtuigen der geallieerden hebben hun zware aanvallen op Noord-Kore aanse vliegvelden voortgezet. Een woordvoerder van de Amerikaanse marine te Washington verklaarde, dat de Noordelijken grote ra-vitailleringsco- lonnes naar hun troepen in het Zuiden sturen. Vliegtuigen van de vloot had den in de afgelopen twee dagen aanval len op de colonnes uitgevoerd en vele vrachtwagens op de wegen bil de Oost kust van Noord-Korea vernield. Volgens berichten van het Westelijk ►oiwsone front in Korea is een nieuwe Chinese legergroep van ongeveer 70.000 man van Mandsjoerije naar een verzamelgebied ten Noordwresten van Seoel, de Zuid- Koreaanse hoofdstad, overgebracht. Aan het front waren overigens weinig tekenen die wezen op aanstaande wa penstilstandsmaatregelen. De Noordelijken vechten hardnekkig om hun aanvoer- en verbindingsbases in het Oostelijk deel van het centrale front te beschermen. Zij hielden stand vastig stand tegen aanhoudende geal lieerde pogingen om hun versterkingen af te brokkelen. ties op de olievelden en voor de evacua tie van alle Britse, Indiase en Paki- stanse employé's. Middleton zeide, dat het plan bin nenkort aan de Perzische „tijdelijke raad van directeuren" zou worden ge zonden. De definitieve sluiting van de raffinaderij zou het teken zijn voor een algehele evacuatie. De raffinaderij zou echter niet geheel buiten bedrijf ge- Mossadeq wijsf Amerikaans voorstel af De Amerikaanse ambassadeur te Te heran, Henry Grady, heeft opnieuw een bezoek gebracht aan de Perzische pre mier Mohammed Mossadeq. Grady verklaarde op een persconfe rentie, dat hij een nieuw type ont vangstbewijs had voorgesteld, dat de I steld worden. De installaties, die Abadan naam van de „Nationale Iraanse olie maatschappij" zou dragen, maar waarop vermeld zou staan, dat de rechten van de „Brits-Iraanse oliemaatschappijon aangetast zouden blijven. Mossadeq weigerde hierop in te gaan. Hij verklaarde, dat de Perzische rege ring hierdoor niet de garantie zou heb ben, dat zij betaling zou krijgen voor de olie. Hoewel hij gaarne wilde, dat de export van olie hervat zou worden, stond hij er op, dat de wet op de natio nalisatie van de olie-industrie niet zou worden geschonden. George Middleton, adviseur van de Britse ambassade te Teheran, heeft ver klaard, dat plannen werden 'uitgewerkt voor een geleidelijke sluiting van de raffinaderij te Abadan en de installa- Britse expeditie naar de Mount Everest (Telefonisch van onze Londense correspondent) Engelse bergbeklimmers zullen een poging gaan doen de Mount Everest, de hoogste berg van de wereld, te be dwingen. Leden van de Alpin-club en het Engels koninklijk aardrijkskundig genootschap zullen deze maand naar. Nepal vertrekken- Zij zullen de berg van het Zuiden uit inplaats van het Noord- Oosten. zoals gebruikelijk, beklimmen. In bijna elke Mount Everest-expeditie gingen levens verloren. De hoogte van de berg werd op 10.000 meter vastge steld. De top is nooit bereikt, althans niet door hen. die levend zijn terugge keerd De laatste poging werd gedaan in 1938. Maar weer won de berg, nl. met 700 meter De natte moeson maakte verder gaan onmogelijk. Het plan voor een expeditie in 1947 werd door de toen 10-jarige Salai Lama verboden, daar de tekenen voor een succes volgens hem ongunstig .waren. van water en electriciteit voorzien, zouden blijven werken. Ook de vuil afvoer zou verzekerd blijven. Hoezeer de Perzische regering ove rigens financieel in de knoei zit, blijkt uit het volgende: Volgens beriohten in de plaatselijke pers was de politie in de Zuid-Perzische stad Ispahan gisteren genoodzaakt traangas te gebruiken om oplopen van werkloze demonstranten uiteen te drijven. De berichten zeggen, dat arbeiders textielfabrieken bestormden en sloten en dat zij opslagplaatsen van producten bezetten. Zij weigerden toe te staan, dat materiaal uit de opslagplaatsen en fa brieken werd gehaald, totdat zij hun achterstallig loon hadden uitbetaald ge kregen. Naar verluidt zouden in som mige gevallen vier maanden achterstand bij het uitbetalen van lonen bestaan. De sjah van Perzië moet onmiddellijk een operatie ondergaan „om ernstige gevolgen te voorkomen". Hij heeft een blindedarmontsteking. Morgen zal de operatie plaats vinden. Duits verkeer onveiligste ter wereld (Van onze correspondent te Bonn) Amerikaanse verzekeringsmaatschap pijen zouden vastgesteld hebben, dat de Ver. Stater in hei afgelopen jaar meer mensen in het verkeer dan in de Ko reaanse oorlog verloren hebben. Zij concluderen daaruit, dat de veiligheid op de Amerikaanse wegen zeer te wen sen overlaat. Toch zijn de Ver. Staten een automobilistenparadijs, wanneer men met de Duitse verkeersstatistieken geconfronteerd wordt. Daaruit is maar één conclusie mo gelijk. dat nl. Duitsland, waarmee we dc zich vervaarlijk „gemotoriseerde" bondsrepubliek bedoelen, in de Oostzone is men veelal weer tot het stadium van paard en wagen afgezakt het onveiligste land ter wereld is. Alle drie minuten gebeurt daar een verkeersongeluk, alle vijf minuten wordt daarbij iemand gewond. En 15 mensen vallen dagelijks aan het ver keer ten offer. Hannover blijkt niet alleen de gevaar lijkste stad van Duitsland, maar ook van de wereld. Op elke 1000 auto's telt het 150 gewonden. Keulen had in 1949 al 58 ongelukken met dodelijke afloop op 10.000 auto's. Het overeenkomstige cijfer voor Parijs was 9, voor New- York 5. In de laatste twee weken zijn drie autobussen door treinen gegrepen, waar bij 38 mensen om het leven kwamen. Li 1950 deden zich aan spoorwegover gangen 355 ongelukken voor. Zó kan men doorgaan. Dit moge ech ter voldoends zijn om aan te duiden, 119e het in Duitsland met de verkeersveilig heid staat. Wanneer men de oorzaken van dit verschijnsel nagaat, blijkt dat vooral psychologische factoren het ver keer in Duitsland onveilig maken. De Duitse automobilist mist discipli ne. Hij rijdt er vaak maar op los. Som migen schrijven dit toe aan de zware strijd om het bestaan, die de Duitsers na de oorlog hebben moeten voeren. Anderen zien er echter doodgewoon een gebrek aan fatsoen is. Een heer in het verkeer is de Duitser stellig niet. De bondsregering, die zioh noodge drongen met de zaak heeft moeten be moeien, gaat er ook van uit, dat de wortel van de onveiligheid overwegend in de mentaliteit van de Duitse wegge bruiker ligt. Twee wetsontwerpen liggen klaar om aan het parlement te worden voorgelegd, en daarin komen rigoureuze voorzieningen voor. Iemand, die onder invloed van alcohol een auto bestuurt, kan met 10.000 dm in zeer ernstige ge vallen zelfs met tuohthuisstraf, worden bestraft. Het is te hopen, dat het cynisme van de Duitse weggebruiker hierdoor dras tisch wordt beteugeld. HONGARIJE CONTRA V. ST. Hongarije heeft in een kraohtige nota aan de Amerikaanse legatie te Boeda pest de terugroeping geeist van drie leden van deze delegatie. Het heeft ge dreigd met meer geeigende maatregelen indien de eis niet wordt ingewilligd. Verder wordt geeist dat de biblio theek en de bioscoep van de Ameri kaanse voorlichtingsdienst „een broeinest van imperialistische propa ganda" worden gesloten. De maatregel is genomen, zo wordt in de nota gezegd, wegens de „onmis kenbare rol'' die leden van de Ame rikaanse legatie gespeeld hebben bij het „samenzwerings- en spionnagewerk" van aartsbisschop Josef Grösz en diens medebeklaagden OUDE LIED WORDT TE PRAAG GEZONGEN Gisteren is in de Pancras-gevangenis te Praag het proces begonnen tegen de Praagse correspondent van het Ame rikaanse persbureau Associated PrPess, William Oatis. Gelijk met hem staan nog drie employe's van Associated Press terecht. Oatis gaf toe, da t hij had gespion- neerd op last van zijn supereuren te New York en Londen. Hij sprak lang zaam en met duidelijke stem maar scheen gespannen. Oatis werd op 23 April te Praag door de Tsechoslowaakse geheime politie gearresteerd. Oatis verklaarde, dat de Amerikaan se ambassade hem ook geheime op drachten had verstrekt. Hij noemde de namen van verscheidene ambtenaren van deze ambassade. Tenslotte betuig de hij zijn spijt over zijn handelingen. Volgens officiële kringen te Frank fort was de ondervraging door de j openbare aanklager en de president van het gerechtshof blijkbaar bedoeld om aan te tonen, dat alle Westelijke pers- I bureaux in de eerste plaats centra van spiennage zijn. Het is weer het oude verhaal Op de grote Nationale Jaarbeurs te Barcelona heeft het Nederlandse Zuivelbureau een stand ingericht om een beeld te geven van hetgeen Nederland op Zuivelgebied pres teert. Hoge Spaanse autoriteiten brengen een bezoek aan de Nederlandse inzending. VIER DER ELF VEROORDEELDE AMERIKAANSE COMMUNISTEN VERDWENEN Vier van de elf Amerikaanse commu nisten die tot gevangenisstraf zijn ver oordeeld onder beschuldiging van sa menzwering om het met. geweld cm» verwerpen van de Amerikaanse rege ring te bewerkstelligen. hebben zich niet bij her federale gerechtshof ge- meid. He. Hoge Gerechtshof had de gevangenisstraf 4 Juni bevestigd, doch zij waren op borgtocht vrijgelaten. De Amerikaanse procureur-generaal heeft het federale hof verzocht beve len tot in hechtenisneming uit te vaardigen en de borgtocht vervallen te verklaren. Morgan Phillips voorzitter Gisteren is het congTes van de nieuwe socialistische internationale te Frank fort voortgezet. Ook dit keer werd de goedkeuring van de verklaring over „het doel en de taak van het democratische socialisme" utgesteld, omdat de Franse tekst van de wijzigingen in de verkla ring nog niet gereed was. De delegatie der 33 landen hoorden een redevoering aan van de secretaris van de Britse labourpartij, Morgan Phil lips. over de „bijzondere plicht" van de socialisten om een derde wereldoorlog te verhinderen. Het bij een carrosseriefabriek te Waddinxveen vervaardigd gebouw tje voor de binnenkort op Schiphol te plaatsen zogenaamde ground controlled approach radar een be veiligingssysteem voor het ..binnen- pratenvan vliegtuigen, die met slecht zicht willen landen) van de Rijksluchtvaartdienst van het Mi nisterie van Verkeer en Waterstaat is gistermiddag van het schip, waar mede het naar Schiphol werd ver voerd. over de weg getransporteerd naar een inmiddels geconstrueerd fundament. Het gebouwtje is ver vaardigd van metaal en heeft een afmeting van vier bij acht meter. Er staat een acht meter hoog torentje op voor de bevestiging van een der antennes van het radar apparaat. De foto toont het transport van het radargebouwtje „Een catastrophe kan alleen worden afgewend door het opvoeren van de be wapening tot een peil hoog genoeg om de machthebbers in het Kremlin te weerhouden het spel, dat zij in Korea spelen, eldërs te herhalen" aldus Phil lips. Hij drong er op aan, dat „alle vrije democratische landen" zich gelijke of fers zouden getroosten voor de gemeen schappelijke verdediging. Engeland droeg, uitgedrukt in man-jaren, 40 pro cent. meer bij dan enig ander Europees land. Morgan Phillips is tot voorzitter ge kozen. Plaatsvervangend voorzitter zijn de tweede voorzitter van de West-Duitse socialistische partij (de SPD.), Erich Ollenhauer, en de Franse socialist Louis Levy. De Brit Braunthal werd gekozen tot algemene secretaris. Braunthal was se cretaris van de vroegere commissie voor internationale socialistische conferen ties (Comisco). De algemene raad besloot tevens aan het congres voor te stellen accoord te gaan met de plaatsing op het bureau van de internationale van een lid van de socialistische partijen uit elk der navolgende landenWest-Duitsland, Frankrijk, Engeland. België, Nederland, Oostenrijk, Italië, Japan en een Scan dinavisch land Men verwacht, dat het hoofdkwartier van de internationale in Londen zal worden gevestigd. LIBERALE REGERING IN GRIEKENLAND Venizelos heeft gisteravond medege deeld, dat hij voornemens is een kabi net uit louter liberalen samen te stel len. Dit zou volgens Venizelos verze kerd zijn van de parlementaire steun van de Epek hzt uit drie partijen bestaande progressieve centrum-bloc ender leiding van Piastiras en de rechtsgeoriënteerde populisten onder Tsaldaris totdat de nieuwe kieswet zou zijn aangenomen en nieuwe, vervroegde verkiezingen zouden zijn uitgeschreven. De Griekse partijleiders waren er trouwens niet in geslaagd overeenstem ming te bereiken over een nieuwe re- i gering. Generaal Piastiras en Tsaldaris wezen het beroep van koning Paul ooi een „krachtig" kabinet te vormen, met medewerking van alle partijen, van de I hand. I Koning Paul uitte de klacht, dat hij sedert zijn troonsbestijging, vier jaar geleden, dertien regeringen had moe iten beedigen. IJmuidert stond op stelten (Van een speciale verslaggever) Aan boord van Hr Ms „Malzwin", 2 Juli. Vanochtend omstreeks half 12 zijn wij met de Nederlandse mijnenve ger Hr Ms „Malzwin" van IJmuiden uit de Noordzee opgevaren, naar het operatie-terrein van de mijnenveegoe fening „Factotum". De twee sterke motoren, ieder van 1500 PK, stuwden ons met een vaartje van 18 Engelse zeemijlen, in ruim een uur 30 Km. de kust uit Daar de zee, onder een stralende zon, bijna zo glad als een spiegel was, lag de ranke „Malzwin". die 200 ton meet, zeer vast. Na een half uur varen werd het hoofdkwartiersschip „Soem- ba", aan boord waarvan zich de oefe ningsleider, Schout bij nacht C. W. Slot, bevond, gepasseerd. Lichtsigna len werden gewisseld, waarna koers werd gezet naar een formatie gemeng de mijnenvegers, bestaande uit vier flottieljes In 29 S-formatie, op zoek naar magnetische en accoustische mij nen. De strook, welke deze formatie op zee besloeg, was 1000 yards breed. De „Malzwin" kwam niet op het ogenblik aan, dat de gehele formatie aan het eind van het oefenveld was, zodat langzaam gekeerd moest worden om daarna de aangrenzende strook te vegen. De commandant van de „Malzwin" vertelde dat sinds de oefening begon, 23 verankerde oefenmijnen zijn ge vonden. Het grootste gedeelte van het terrein, dat 10 bij 13 mijl is, is reeds nagespeurd op dat soort mijnen. Nog een strook van 3 bjj 6 mijl moet ge- Beroemde Londens Queen's Hall wordt herbouwd (Van onze Londense correspondent) Nederlandse muziekliefhebbers, die. geregeld naar Londen komen om te ge nieten van het rijke Engelse muziekle ven, zal het genoegen doen te verne men, dat de tijdens de oorlog verwoeste Queen's Hall, het belangrijkste muziek centrum in de Britse hoofdstad, schuin tegenover Broadcasting House van de BBC gelegen en vlak bij Oxford Circus, zal worden herbouwd. Plannen daarvoor waren reeds lang in de maak, maar werden steeds uitgesteld wegens geld gebrek. Thans is een financiële over eenstemming met de regering bereikt. Het nieuwe concertgebouw zal tussen de 10 en 15 millioen gulden kosten. De nieuwe Queen's Hall zal plaats bieden aan 3100 personen. Er komt ook een kamermuziekzaal voor 1100 perso nen. Een onafhankelijke trust zal het gebouw in de vroegere traditie beheren. Oorspronkelijk was het de bedoeling, dat de hall voor het festival gereed zou zijn. Er is nog geen datum genoemd, ivaarop de bouw zal beginnen, maar in elk geval zal Londen, dat zulk een be langrijke muzieksad is, binnenkort over drie grote concertzalen beschikken, n.l. j de Royal Albert Hall (6000 plaatsen), de nieuwe Royal Festival Hall (3300 plaat sen) en de moderne Queen's Hall. Lon den bezit zes symphonie-orkesten. Aan de Festival Hall moeten verschillende dirigenten nog wennen. veegd worden, wat vandaag geschied de door een flottielje Britse mijnenve gers in zg. G-formatie. Een S-forma tie bestaat doorgaans uit 7 mijnenve gers en een G-formatie uit 6. Op onze tocht langs het gehete ope ratie-terrein zagen wij tal van ge mengde flottieljes, die keurig op af stand, rustig hun taak verrichtten. Een bellen- en schuimbaan aan stuurboord en bakboord duidde er op dat de mijnenvegers' de kabels uit hadden voor het vegen van magneti sche mijnen. Achteruit hing de zg. „hamer" ter bestrijding van accousti sche mijnen. Aan boord van de „Mal zwin" werd een demonstratie gegeven van het vegen met de kabel. GRAP VAN BRITSE COMMANDANT Zaterdagmiddag was heel IJmuiden In rep en roer: men had bericht bin nen gekregen, dat de Britse mijnen veger „Welcome" een echte mün had geveegd, welke ontplofte, zodat er doden en gewonden aan boord waren. Een verzoek kwam binnen om de nodige maatregelen te tref fen. De GGD's to IJmuiden, Velsen en te Amsterdam kwamen met alle beschikbare ambulances naar de ka de te IJmuiden en 't marine-hospi taal te Overveen stond gereed. De politic te IJmuiden had uitgebreide maatregelen genomen. Zelfs dc bur gervader was aanwezig om te zien wat er gebeurd was. Toen de „Welcome" gemeerd lag, werd er gevraagd: „Waar zijn nu de slachtoffers en de gewonden?" De commandant antwoordde; „Er is gelukkig niets gebeurd, maar ik dacht dat een oefening geen kwaad kon!" Hij vertelde hoe hij een oefemnfjn geveegd had, welke vlak bij het schip ontploft was. Dit was voor hem aan leiding geweest aan deze gebeurtenis een oefening vast te knopen, en zo had hij het alarmerende bericht door gegeven. Als het écht was geweest, dan had toch alles in gereedheid moeten wor den gebracht" - zo zei hij. En hoe meer oefening de werkelijk heid benadert, hoe meer men er van leert ENGELAND VOORSTANDER VAN OPNEMING TURKIJE IN ATLANTISCH PACT. De Britse regering wenst opneming van Turkije In het Atlantisch pact, al dus heeft de Britse ambassadeur in Turkye, sir Noel Charles, tegenover de pers medegedeeld. Minister Morrison had hem instructie gegeven de Turkse regering dit mon deling mede te delen. LEBARAN-ONTVANGST OP BACKFRSHAGEN. De Islamietische Idoel „Fitri (Nieuw jaar) valt dit jaar op Vrijdag a.s. (Sja- wal 1370). Op die dag zullen de Indonesische plaatsvervangend Hoge Commissaris en mevrouw Djoemhana van 12.00 tot 14.00 uur recipiëren op Huize Backershagen te Wassenaar, op welke ontvangst alle in ons land verblijvende Indonesiërs en andere belangstellenden welkom zul len zijn.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1