Geheime r ^dracht Groot Nationaal Accordeon concours in Stadszaal r J LVoortreffelijke buitenlandse prestaties op Galaconcert Hoofdpijn AKKERTJES' Bond wenst bromfietsers op rijwielpaden Men geve geen dubbele fooien! Kerkelijk Leven Panda en Radio-programma MAANDAG 2 JULI Ze hadden niet over belangstelling te klagen, de Zwitserse Accordeonisten, die Vrijdagmiddag in onze stad aankwamen en Zaterdagmorgen een wandelingetje door de stad maakten. Overal werden hun fleurige nationale costuums bewon derd (wit overhemd of blouse met lange mouwen, waarover een zwart fluwelen vest met korte mouwen, in bonte kleuren geborduurd) en direct wist iedereen te vertellen: „O, ze komen voor het Accordeon-concours". Inderdaad. Eindelijk was de lang verwachte dag aangebroken, waarop het Internationaal Accordeon-concours, georganiseerd door de Leidse Accordeonvereniging „D.V.V.", ami aanvangen. Maandenlang was er gewerkt, voorbereid en gecorrespondeerd. Eindelijk was het nu zover! Behalve de Zwitsers was er ook een West Duits Accordeon-orkest naar Leiden gekomen. Alle gasten werden 's morgens om halftwaalf op het Stadhuis door het voltallig Gemeentebestuur ontvangen. Burgemeester Jhr mr F. H. van Kinschot begroette de accordeonisten in het Nederlands, Frans en Duits, daarbij de wens uitsprekend dat dit internationaal gebeuren zou bijdragen tot een nog betere verstandhou ding tussen de volkeren. Spr. beschreef de geschiedenis van het Leidse Stadhuis, waarna zowel namens het Bondsbestuur, het Leidse D.V.V., de Zwitserse en de Duitse gasten woorden van dank gesproken werden voor deze officiële ontvangst. OP HET PIETERSKERKPLEIN. De tweede plechtigheid vond 's mid dags plaats op het Pieterskerkplein, Na dat D.V.V. en de beide gasten-orkes- ten een korte rondgang door de stad gemaakt hadden, voorafgegaan door de harmonie-kapel „T. en D,", volgde ach ter de Pieterskerk het vlaggen-ceremo- nieel. Vele honderden belangstellenden hadden zich rond het plein geschaard, toen burgemeester Van Kinschot het rood wit en blauw in de vlaggemast hees. terwijl „T. en D." het Wilhelmus speelde. Daarna ging onder tonen van ..Deutsland, Deutschland über alles" het West-Duitse geel rood en zwart omhoog en tenslotte volgde de Zwitserse Bonds- vlag (rood, met wit kruis), terwijl het Zwitserse volkslied weerklonk. Daarna werd de rondgang door de stad ver volgd. Ook daarbij ondervonden de deelnemers grote belangstelling. HET GALACONCERT. Er is de laatste tijd veel te doen over het accordeon, dat i n velerlei soort voorradig en hogelijk geperfcc- I tionneerd dus niet meer te verge- 1 lijken met de vroegere „trekharmo- nica" en dikwijls beschikkend over j niet minder dap acht registers in brede lagen de aandacht trekt en be- spceld wordt, in het bijzonder door jongeren, die er hun ziel en zaligheld aan verpand hebben. Zij laten de piano, de viool, de cello voor wat zij zijn en storten zich met y ver en hartstocht soms, maar lang niet altijd een betere zaak waardig! op het accordeon, dat onder niet vaardige handen banaal kan klinken, doch waaraan, mits met Inzicht en gecultiveerde smaak bespeeld, de prachtigste, nobelste en meest gevari eerde tonen en bezielde klankencom binaties ontlokt kunnen worden. Wij willen ons hier niet verdiepen in de brandende vraag, in hoeverre het bijv. muzikaal verantwoord is, orkest- of orgelcomposities voor het accordeon te bewerken: daarover zou bedenkelijk veel te zeggen zijn! Beter is het naar de zonzijde te zien, gelijk bij élles, waar gevaar aanwezig is! Feit is, dat tajlozen door het interme diair van het accordeon een weg vinden naar zélf-beoefening der muziek, waar toe zij anders wellicht niet zouden ko- men. Hiervan kregen wij tijdens het Gala concert van Zaterdagavond in een he laas niet geheel gevulde Stadszaal de overtuigendste bewijzen. Ook dit con cert was gearrangeerd in het kader van de prijzenswaardige actie ..De mens in zijn vrije tijd" en wel door de Leidse Accordeonvereniging D.V.V., aan wie ook de eer te beurt gevallen was, dit maal het nationaal en internationaal accordeonconcours, waaraan diverse perfecte buitenlandse ensembles mede- merken. te mogen organiseren. Er is, ook wat de muziek betreft, nog altijd wel verschil tussen het échte ju weel en het valse, zij het, dat het valse zó geperfectionneerd kan worden, dat het onderscheid nauwelijks of niet meer gezien, in casu „gehoord" wordt. En zelfs kan het zó subliem worden, dat de critisch ingestelde mens er vol komen mee verzoend raakt, al wordt dan ook een eeuwenoude cultuur gewij zigd. Wij willen met deze tirade geens zins beweren, dat het accordeon vals klinkt, maar speciaal bijv. wat bewer kingen betreft, prefereren wij toch al tijd nog het origineel. En zó is het ons gegaan: er wared ogenblikken, dat wij de enorme popu lariteit van het accordeon betreurden, soms zelfs bepaald verfoeiden, doch daarnaast ook vele ogenblikken, dat wij er vrede mee hadden, zelfs schone artis tieke resultaten waardeerden en nog rijkere perspectieven voor de toekomst in het oor hoorden. Speciaal bij de met veel raffinement spelende buitenlandse ensembles was dit het geval, t.w, het klein bezette, doch volkomen evenwichtig op elkaar afgestemde „Niederrheiniscnes Akkor- dcon Kammer Orchester", waarbij de instrumenten juist uitgekozen waren, intens muzikaal spelend onder directie van de fijnzinnige E. G. Heetfeld en het grotere ensemble, het „Zwitsers Orkest" spelend onder monsieur Simon. Met alle waardering voor de presta ties van het D.V.V. orkest, versterkt met O N.A. uit Den Haag, dirigent de heer G. Knorr: deze vielen toch in het niet, vergeleken bij die der buitenlan ders. Maar D.V.V. speelt dan ook eerst in de vierde afdeling. Zo hebben wij een ganse avond met gemengde gevoelens geluisterd, ook naar het door de bekende pianist-com ponist en uitstekende kenner der Rus sische muziekliteratuur Hugo van Da len speciaal voor piano en accordeon ensemble geschreven ééndelige concert, dat in zijn romantische- en sterk onder Rachmaninof-invloed staande sfeer, waarbij ook het Warschauconcert van Arenski om de hoek kwam kijken, een uiterst dankbare verrijking voor het accordeonrepertoire vormt. In het bij zonder de solistische passages hebben ons door het weemoedige, zangerige ka rakter getroffen. De combinatie vleu gel-accordeon was lang niet altijd ge lukkig: het geheel bewoog zich dikwijls te veel aan de fortokant. Doch D.V.V. komt in het algemeen waardering toe voor de hier verrichte taak, al kunnen wij ons voorstellen dat een uitgebrei dere register- en dus kleurwerking en meer nuancering de totaalindruk zullen verhogen. Helaas moest Hugo van Da len zijn partij op een niet te beste en niet geheel zuiver gestemde vleugel vertolken. Gevarieerder kleur en ver fijnder nuancering wensen wij D.V.V. toe, In dit opzicht kan zij van het Duit se ensemble, welks subtiel, als kant werk zo ragfijn en doorzichtig gehou den klankvermogen, ondersteund door een grote sensiviteit, opviel, nog véél leren! Virtuoos en wars van valse pathetiek spelen zij in fraaie arrangementen: daarvan schonk ook een duo de spre kendste bewijzen. Veel succes had ook de 13-jarige Heinz Collins met een Ro mantische Ouverture: hem werd een cadeau namens D.V.V. aangeboden. Wij hopen nog op de eveneens uit nemende prestaties der Zwitsers, na hun spel tijdens het internationaal concours van hedenavond, terug te komen. Het concert, dat een grote propagan da vormt voor de accordeonbeoefening, is geopend door burgemeester Van Kin schot, die de deelnemers in het Neder lands, Frans en Duits toesprak. Ook de D.V.V.-voorzitter, de heer F. Zwanen burg, heeft woorden van welkom ge sproken. HET CONCOURS. Ook het concours van gisteren heeft vele verenigingen van uiteenlopende kwaliteit doen horen en vooral in de afdelingen Uitmuntendheid en de Ere- afdeling werden opmerkelijke presta ties geleverd, die met stormachtig ap plaus begroet werden. Wij kunnen hier onmogelijk gedetailleerd op ingaan, doch in ruime mate is ook tijdens dit concours aangetoond, welk een hechte cn geliefde plaats het accordeon zich in brede kringen heeft weten te verove ren en welk een grote vervulling het betekent voor tallozen in hun vrije tijd. Iets. waarover wij ons verheugen! Tenslotte werd de jury uitgebreid met de heren Frans van Capelle cn Hugo van Dalen en wedijverden onver wacht diverse solisten om een fraai ac cordeon, dat als prijs was uitgeloofd. Ook na deze dikwijls virtuoze vertol kingen, was net applaus ovationeel' Aan D.V.V. hulde voor de uitsteken de organisatie! H. Pietcrskerkplein. Leden op liet I Zwitserse orkest uit Lausanne ge- van het I reed om de vlag in top te hijsen. FEUILLETON Vertaald uit het Engels door VICTOR BRIDGES 25). Nadat hM een a/uita Nigel1 ■hij. .«I-ge! doof:.e z.\n aan het v.emu 3',: Pas toen hij de re üoffie had gedrqtokt van b clangs t ?lllr- g enveloppe, die hij hei •bevatte een geüi plaatselijke naast •i-rdween en begon „e ontbijt. :owékkende kop toonde hij iets zijn post. De eerst openmaakte, catalogus van een nde!. Hij keek even «-'rit 'oor zonder iets te ont- na in het bijzonder in- Daarna nam hij een vol- GA; -tfloppe op en keek vragend V O handschrift. „Van Michael y- GA", mompelde hij. terwijl er een •.ach op zijn gezicht kwam. en met i plezierig gevoel van verwachting xheurde hij de regeringsenveloppe CÏHij las: „Beste Nigel. Het spijt me je lastig te moeten vallen, maar ik schrijf je in opdracht van mijn geëerde chef. Er heeft zich een probleem voorgedaan, waarover ik je om allerlei zeer goede redenen niet per brief nader kan in- i lichten. Het betreft echter een zaak. waarin jij ons met je oordeel en raad ten zeerste van dienst zoudt kunnen zün. en Billy met zijn gebruikelijke I gezonde verachting voor de gewone ambtelijke weg zou het bijzonder cp prijs stellen, zo spoedig mogelijk een persoonlijk onderhoud met je te heb ben. Ik begrijp volkomen, dat je intus sen al begonnen bent met mij te ver wensen wegens het verstoren van je rust, maar ik kan je eerlijk zeggen, dat het hier een zéér dringende zaak be- treft, en ik ben van oordeel, dat jij als iemand met normale opvattingen over iburgerpUoht, mee zult moeten spelen. 3el je me morgen even op kantoor op om me te laten weten, wanneer je hier kunt. komen? Ik heb een logeerkamer in mijn flat en als je een dag of twee kunt blijven logeren, hetgeen waar schijnlijk ae beste oplossing zou zijn, dan kan ik je verzekeren, dat ik dat reusachtig prettig zou vinden! Als er nog een ander lokmiddel nodig is om je te doen komen, wil ik je wel beloven, dat ik je weer mee zal nemen naar de Dragon Fly, waar we nog eens zo'n fles voortreffelijke Chablis zullen drin ken. Dit is alles voor het moment: an ders mis ik mijn lunch. Hartelijke groe ienMichael Fairfax"'. Automatisch haalde Nigel zijn agenda te voorschijn om te zien, welke afspra ken hij hierin voor de eerstvolgende dagen reeds had genoteerd. Hij vond alleen een notitie betreffende een op de middag van de volgende dag, en de brief weer opnemend, begon hij deze met een vragende gelaatsuitdrukking opnieuw te lezen. HU schonk zich nog een kop koffie ln, waarin hü twee klontjes suiker liet vallen en hierna be gon hü aan de gesmade worstjes. Toen hy deze naar binnen had ge werkt en alle eer had bewezen aan een pot voortreffehjke oranje-marmelade, sloeg de klok van het universiteitsge bouw half tien. HU stak de brief bij zich stond op en verliet zijn gezellige kamer. HU liep de versleten eikenhou ten trappen af naar 'buiten, waar een stralende zon soheen. Het andere uni versiteitsgebouw, waar hij zijn moest, was niet ver verwUderd. BU de ingang van het fraaie oude gebouw stond „Tubby" Jordan, de knecht van Cam bridge's hoogste autoriteit. Toen hy zijn bezoeker naderbU zag komen, kwam er een welwillende glimlach op zUn gezicht. Het is prachtig weer vandaag, meneer, merkte hü minzaam op. Wilt u de professor spreken? Als hij klaar is met zUn ontbUt. Ik zou hem niet willen storen. Kcm maar mee, meneer, ik zal u aandienen. De kamer waarin Nigel enige ogen blikken later binnengelaten werd, leek in vele opzichten op zijn eigen kamer. Ook hier waren alle wanden in beslag genonien door boekenkasten, die tot de zoldering reikten en hoewel de meubi lering kostbaarder was en er fraaie Perzische tapijten lagen, -hing er een sfeer van ernstige studie, welke over eenstemde met de reputatie van de uit nemende geleerde die in deze kamer woonde. Prof. Andrew Lorimer zat in een gro te armstoel en was verdiept in de Ti mes. Met zUn ernstige, fUn-besneden gelaat, hoog voorhoofd en dik wit haar, scheen hü de aangewezen figuur te zijn voor de hoge universitaire functie, die hü bekleedde. Toen Nigel op hem toe liep, legde hU zUn krant neer en maak te een gebaar naar een lege stoel. Dat is een onverwacht genoegen, Graham! Wat brengt je zo vroeg hier heen?. Ik bied u mijn excuses aan voor het vroege uur en ik stel het byzonder op prys, dat u me wilt ontvangen. Nlgel glimlachte op de hem eigen, charmante wUze. Ik kan u verzekeren, dat ik u niet lang zal ophouden. Ik was het hoofdartikel in de Ti mes aan het lezen, een bezigheid, die ik best even kan uitstellen. De profes sor zette zyn bril af en legde deze cp een klein tafeltje naast zich neer. Je behoeft je niet te verontschuldigen. Ik •ben er zeker van, dat slechts een drin gende zaak de aanleiding is voor je be zoek op dit ongewone uur. Dat is inderdaad waar. Ik heb zo juist een brief van een vriend van me uit Londen ontvangen Hij heet Fairfax en is privé-secretaris van Sir William Trevor. Hy verzoekt my zo spoedig mo gelijk cp Binnenlandse Zaken te komen oor een onderhoud met zijn ohef. Ik heb geen idee waar het over gaat, maar cm de een of andere reden schijnt Sir William mijn oordeel graag te willen horen en ik kreeg het verzoek zo spoe dig mcgelijk op te bellen om een af spraak te maken. Als ik het goed be grepen heb, zal ik wel een paar dagen in Londen moeten blijven. Ik zou zeggen, dat je aan deze uit nodiging gevolg moet geven. Als de re gering je roept Het leek me beter eerst met u overleg te plegen en het betekent dus, dat er een plaatsvervanger voor mij ge vonden meet worden. Weet je iemand? Ik zou het Maitlamd kunnen vra gen. Ik neem aan, dat hij wel een voor. dracht over Victor Hugo zal willen •houden. Daar twyfel ik niet aan. Dat schünt zyn speciale onderwerp te zyn. Professor Lorimer keek op zijn horloge. Dat komt dus allemaal prachtig voor elkaar, vervolgde hij. Er staat Je niets in de weg om de eerste de beste trein naar Londen te nemen, die je ha len kunt. Ik hoop dat die regeringslie- den zo verstandig zijn werkelijk te •luisteren naar je adviezen. Tenzij het een geheime zaak betreft, zal ik nader hand graag iets horen over je bevin dingen. Nigel begreep, dat hü ken en stond cp. (Wordt vervolgd) DE UITSLAGEN. De uitslagen van het nationaal con cours 'luiden: Jeugdafdeling: le prijs, Insullnde. Am sterdam. 322 punten, medaille. Vierde af deling: le prijs. O K.K. (C). Den Haag. 344 p., lauwertak van de heer R. J. Meyer, commissaris van politie te Lelden; 3e prys. Fries Accordeon-ensemble ALeeuwar den, 263 p.. medaille. Derde afdeling: le prys. The Young Players (A), Bussum. 302 p., lauwertak; 2e prijs. Accordeola (A). Surhuisterveen, 277 p.. medaille; 3e prys. Forzando (B). Amsterdam. 270 p. Tweede afdeling: 2e prys. Excelsior (B). Amster dam, 281 p. Eerste afdeling: le prys, O.K.K. (B). Den Haag). 362 p. beker; le prijs. Crescendo (A), Alkmaar. 340 p.. zil veren medaille van ,,De Leidse Courant": le prijs. Al te Kameraden (A), Sliedrecht, 323 p Afdeling uitmuntendheid: le prijs met lof, Con Forza (A), Amsterdam. 385 p, beker D.V.V.; le prys, Forzando (A), Am sterdam. 341 p., medaille van het „Leldsch Dagblad", le prys, Oefening na Arbeid (A) Den Haag. 317 p.. medaille Lclds Studen- ten-corps; 2e prys, Anlmato (A). Amster dam, 303 p.; 3e prijs, Enkhulzer Acc. Or kest (A), Enkhulzen, 279 p. Ere-afdellng: lè prijs, hoogste aantal punten van het concours, hoogste onderscheiding. O K.K. (A), Den Haag, 416 p., beker en John (Ingcz. Med.-adv.) Een barstendehoofdpijn, een I tergende kiespijn, een slopende zenumpijn overvallen U op l het meest ongelegen ogen- blik. Neem dan één of twee ...die helpen direct! Kadee-zuil; le prijs, Excelsior (A), Am sterdam. 342 p.. beker. 's Avonds om half elf werden de prijzen door het bestuur van D.V.V. aan de win naars uitgereikt. Tenslotte volgde nog het solisten-con cours, waaraan 5 accordeonnlsten deelna men. De eerste prys word behaald door mej. Jenny Dangermond uit Enkhulzen, met 77 punten, die de beschikbaar gestelde accordeon als prys ontving. Jaarvergadering A.N.W.B. BINNENKORT 2 KINDEREN OP FIETS. In Scheveningen werd Zaterdag de algemene vergadering van de A.N.W.B. geopend met een toespraak door de voorzitter van de Bond, de heer P. F. Zimmerman. Spr. noemde de gang van zaken voor de Bond gunstig, evenals die van de financiën. „Nog steeds hebben wy van regerings zijde niet gehoord, waarom alleen de weggebruikers een speciale belasting moeten opbrengen, waarom de beno digde gelden voor dc defensie niet worden opgebracht door alle Neder landers en waarom een eventueel no dig geachte heffing op verkeer en vervoer niet geheven wordt van alle verke-ers- en vervoersmiddelen. Wij blü'ven van mening, dat hiïr sprake is van een onevenredige verdeling der lasten", aldus de heer Zimmerman. O Binnen enkele jaren zal ons land ver scheidene honderdduizenden bromfiet sen tellen. Die hebben recht op een plaats op de weg, net als ieder wegge bruiker. Onze Bond is van mening, dat het verkeer (en de bromfietsers zelf in het belang van hun eigen veiligheid) ermee gediend zyn, indien de brom fietsen het rüwielpad gebruiken, zulks echter onder nadrukkelijke handhaving van het reeds sinds 1 Januari 1951 be staande voorschrift ener maximum snelheid van 20 K.M. op deze paden. Het is pe wensen, dat de fabrikanten van bromfietsen hun büzondere aan dacht aan de geluidsbeperking van de motortjes besteden, opdat zü de over heid niet noodzaken, ook op dit gebied voorschriften te gaan uitvaardigen. De Bond meent, dat het momenteel gel dende voorschrift, volgens hetwelk alle met het zwarte bordje „rijwielpad" voorziene paden verbaden zijn voor bromfietsen, onhoudbaar is. Spr. liet voorts een waarschuwend geluid horen, t.a.v. het nieuwe fooien stelsel, omdat de indruk bestaat, dat niet overal de omschakeling van dc oude op de nieuwe toestand van harto gaat. Nog te veel moet de gast vra gen, of de bediening wel in de prüs is opgenomen. Een duidelijke vermel ding daarvan op de nota's en duide- lyke aankondiging aan de wand in café's en restaurants alsmede bij de hotelkassa zün noodzakelük, en dan vooral in minstens vier talen om te voorkomen, dat vreemdelingen dub- b e I betalen. Wij kunnen niet ontko men aan de indruk, aldus spr., dat hier en daar de vreemdeling in het on zekere gelaten wordt in de hoop op een dubbele fooi; op het Bondsbureau ontvangen klachten duiden daarop. Zulk een optreden zou voor Neder lands reputatie nog fataler kunnen zyn dan de vroegere toestand. De bond zal een bespreking met de Horeca hebben om na te gaan wat in deze te doen staat. De heer A. G. M. Boost, directeur Wegen en Verkeer van de ANWB gaf hierop een toelichting op de wegenver keerswet, die van 1 Januari af in wer king Is. De intrekking van het verbod voor volwassenen om twee kinderen op de fiets te vervoeren is op handen, zo zeide hij, deze intrekking zal vooral ln de grote steden by de ouders al gemene voldoening oogsten. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Ensche de: P. L. Schoonheim te Aalten. Bedankt: voor Putten (toez.) (3de pr.- pl.) J. H. Cirkel te Ede. Geref. Gemeenten Tweetal te Sche veningen: M. Blok te Rotterdam-C. en G. Zwerus te Mlddelharnls. I 47) „Zo, zo, „sprak Panda. irZo, zo. Dus die kluizenaar is een huurder van me - en hij betaalt zyn huur niet eens ..Nou ja. maar dat is niet zó erg, „zei Zeever Zwilbikker. „Een weekje ach terstanden u moet niet vergeten, zo'n kluizenaar is vérder een heel keu rige huurder! Rustig! Geen kleine kin dertjes die lawaai maken en de verf van de wanden trappennee, het is j I een nette huurder 1 We kunnen hem nog bést een beetje uitstel geven!" „Een nette huurder?" riep Panda kwaad. „Hü wil me goud en diamanten afpersen! Hij heeft de boeren in op stand gebracht! Hy heeft de bedienden hier weg gejaagd! Het is een schurk! Ga hem er uit gooien, Zwilbikker'" Dat was mannentaal, nietwaar"5 Wij vrezen alleen, dat die een beetje te laat komtwant het was intussen toch maar zo, dat de boeren in opstand waren tegen Panda! Ze hielden op dit moment nog een drukke vergadering. „Onze landheer wil ons niet van onze slaapziekte laten genezen!" riep er een en een tweede schreeuwde: „Hij wil geen goud aan de kluizenaar geven! en toen riepen ze allemaal: „Wy gaan hem er uit gooien!" „Hij is een vrek!" kreet een derde. Wat zeg je me daar van? Dat ziet er niet best uit voor Panda! DINSDAG 3 JULI. Hilversum I (-102 M.) AVRO: 7.00: Nieuws; 7.15 Gram .muziek; VPRO 7.50: Dagopening; AVRO 8.00; Nieuws; 8.15: Gram .muziek; 8 45: Orgelconcert; 9.00: Morgenwijding: 9.15: Gram.muzlek; 9.30: Waterstanden; 9.35: Gram.muzlek; 10.50: Voor de kleuters; 11.00: Sopraan en pla no; 11.30: Voor de zieken; 12.00: Salon orkest; 12.30: Land- en tuinbouwber.; 1233: v. h. platteland; 12.40: Plano en orgel; 13.00: Nieuws; 13.15 Mededelin gen of gram.muzlek; 13.20: Financieel weekoverzicht; 13.30 Orkestconcert; 14.00 Voor de vrouw; 14.30: Gr.muzlek; 15.20: „Paul Vlaanderen en het Madison Myste rie." hoorspel; 16.00: Gedenkdag van de verklaring van de Amerikaanse onafhan kelijkheid op 4 Juli 1776; 16.30: Voor de Jeugd; 16.50: Kinderkoor; 17.20: Prome nade-orkest; 18.00: Nieuws; 18 15: Plano- spel; 1830 Sport; 18.35: Exquise muziek; 19.05: „Paris vous parle"; 19.10: Gram. muzlek; 19.15: Lichte muziek; 19.50: Causerie over de Vlleg-medlsche dienst; 20.00: Nieuws: 20.05: Act.; 20.15: Amu sementsmuziek; 21.15 Antwoordman; 21.30: Causerie over de Italiaanse opera; 23.15: Viool en plano; 22.45: Buitenlands overzicht; 23.00: Nleuwttï 23.1524.00: Gram muziek. Hilversum II (298 M.) KRO: 7.00: Nieuws; 7.15: Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.muzlek; 7.45: Morgengebed en Li turgische kalender: 8.00: Nieuws en weer berichten; 8.15: Gram.muzlek; 9.00: Voor de hulsvrouw: 9.35 Gram.muzlek; 9.55: Pontificale Hoogmis; 11 15: Voor de vrouw; 11.45: Gram.muzlek; 12.00: An gelus: 12 03 Metropole orkest en soliste; (12.3012 33: Land en tuinbouwber ich- ten): 12.55: Zonnewyzer; 13.00: Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20: Actualitei ten; 13.25: Amusementsmuziek; 14.00 Lichte muziek; 14.53: Twee plano's; 15 15 Gram.muzlek; 15.30' ..Ben Je zestig?"; 16.00: Voor de zieken; 16 30: Zlekenlof; 17.00: Voor de Jeugd;' 17.45 Regerings uitzending: prof. dr R. van Dijk: „De Chinese volksplanting ln Kal lm an ten Barat"; 18 00: Voor de jeugd; 18.15 Film muziek; 18.30: Pianospel; 18.45: Sport- praatje; 18.54: „Dit ls leven", causerie; 19.00: Nieuws; 19.15 Actualiteiten; 19.23: .Hier ls Europa", vaudeville programma; 19.52: Politiek overzicht; 20.00: Nieuws; 20.05: Dg gewone man zegt er het zijne van; 20.12: Radio Philharmonisoh orkest en soliste (ca. 20.50: Reportage); 21.55: Sport; 22.00: Tenor en plano; 22.35: Ge sprek met mün zoon; 22.45: Avondgebed "n Liturgische kalender; 23.00: Nieuws; "»3 1524 00: Gram.muzlek. Engeland, BBC Home Service. 330 M. 2.00 Gr muziek, 12.30 Voor de arbeiders, 2.55 Weerber, 13.00 Nieuws; 13.10 ..Fes- 'val Mtislc Hall": 13 50 Golfkamploen- chappen: 13.35: Cricketuitslagen. 14 00: Aohoolradio, 15.00 Vespers 15.45 Tennis kampioenschappen. 16.30 Twintig vragen, 17.00 Voor de kinderen 17.55 Weerber.; 18.00 Nieuws. 18.15 Sport, 18.30 Orkest concert. 19.00 Hoorspel. 19.30 Gevarieerd j profr.; 20.00 Planorecital 20.50 Inter- mezzo: 21.00 Nieuws. 21.15 Reportage: 22.15 Gr.muzlek 22.25 Causerie. 22.45 Parlementsoverzicht; 23.00-23.03 Nieuws Engeland. BBC Light Programma. 150«' en 247 M. 12.00 Parlementsoverzlcht 12.15 Dansmuziek; 12.45 Orkestconcert 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor dc vrouw; 15.00 Lichte muziek: 15.30 Voor de soldaten; 15.45 Amusementsmuziek, ,16.15 „Mrs. Dale's Dagboek"; 16.30 Or kestconcert, 17.15 Orgelspel. 17.45 Ten niskampioenschappen, 18.15 Muzikale causerie; 18.45 Hoorspel; 19.00 Nieuws en radiojournaal, 19.25 Sportuitslagen, 19 30 Hoorspel met muziek 20.00 Opera-orkst, -koor en solisten: 21 00 „Top Town"; 21 30 Klankbeeld, 22.00 Nieuws, 22.15 Actuali teiten, 22 20 Dansmuziek. 23.00 Voor dracht; 23,15 Lichte muziek, 23.5624.00 Nieuws. Nordwestdeutsclier Rundfunk, 309 M. 12.00 Gev. muziek, 13.00 Nieuws, 13.25 Omroepork.. 14.15 Franse muziek 14.30 Lichte muziek. 15.00 Strijkorkest. 15.40: Italiaanse muziek; 16 45 Nieuws. 17.00 Pianorecital, 18.00 Amusementsmuziek, 19.45 Nieuws. 20.05 Lichte muziek, 21.00 Hoorspel, 21.45 Alt bas en plano's; 22 15 Nieuws, 23.35 Syniphonle-orkest; 24.00 Nieuws; 0-30—1 .Oo Dansmuziek. Frankrijk. Nationaal Programma, 347 en 24.9 M 13.00 Nieuws, 13.20 Hoor spel. 14.00 Nieuws. 14.05 Pianorecital, 18.30 Amerikaanse uitzending; 19.00 Or kestconcert. 19.28 Mededelingen of gT.- muzlek, 20.00 Gr.muzlek. 20.05 Orkest- concert, 20.30 Hoorspel 22.15 Gr.muzlek, 23.15 Pianorecital. 23.4524.00 Nieuws. Brussel, 484 en 324 M. 484 M.: 12.05: Omroeporkest en solist, 13.00 Nieuws, 13.10, 13.30, 14.00 en 15.00 Grjnuzlek, 16.00 Verzoekprogr., 17.10 Gr.muz., 18.30 Omroepork. 19.45 Nieuws, 20.00 Gr.mu zlek, 22.00'Nieuws. 22.10 Gram.muzlek, 22 55 Nieuws, 23.00 Gr.muzlek, 23.55 Nieuws. 324 M. 11.45 Gr.muzlek, 12.30 Weer berichten, 12.32 Omroepork., 13.00 Nieuws, 13.15 Operamuziek. 15 00 en 16.00 Gr. muzlek 17.00 Nieuws, 17.10 Gr.muzlek, 17 15 Voor de kleuters, 17.3o Gr.muzlek, 17.50 Boekbespreking, 18.00 v. de jeugd, 18.30 Voor de soldaten, 19.00 Nieuws, 19.30 Gr.muzlek. 19.50 Causerie. 20.00 Hoorspel. 21.00 Gr.muzlek 21.45 Actuali teiten. 22 Oo Nieuws. 22.15 Operamuziek, 23.00 Nieuws, 23.0524.00 Gram.muzlek, AGENDA MAANDAG: Stadsgehoorzaal: Accordeonfestival 8 uur nam. DINSDAG. Chr. Kleuterschool Plantsoen: Bazar. 2.30 uur. WOENSDAG. Chr. Kleuterschool Plantsoen: Bazar. BIOSCOPEN. Trianon „Crisis" (18 jaar). Zondag 2.15 4.30, 7.00 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Re.v „Robin Hood Junior" (14 Jaar). Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30 7.15 en 9.15 uur. Casino „Noblesse Oblige" (18 Jaar). Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lldo „Tarzans Wonderbron" (14 Jaar). Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Plnky" (14 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der ..jotheken te Lelden wordt van Zaterdag :D Juni 13 uur tot Zaterdag 7 Juli 8 uur waargenomen door Apotheek Duyster, Vieuwe Rijn 18. tel. 20523 en de Doeza- Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8, Tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 2