Geheime Opdracht Aanvoeren ter veemarkt iets groter De strandlioedl en zijn reïncarnaties Voor de Vrouiv r Wel en ivee der visserij Radio-programma Paodia ZATERDAG 30 JUNI Spiegeltje, spiegeltje aan de wand. ■lij hoeft niet duur te zijn! Hij I De strohoed behoeft dit seizoen ge lukkig niet duur te zijn. want het meest gewone materiaal, grof boodschappen mand enstro, bies en zelfs pitrlet worden er voor gebruikt. Vele modellen, groot of klein, missen geheej of gedeeltelijk de bol en zij geven ongevraagd een practische tip aan al diegenen, die han dig knutselen. met stof (de genopte katoen, de ge streepte zijde van een zomerjurkje of zwart fluweel) omgeboord en de bolloze hoed (waarvan de rand eventueel met zwart fluweel kan worden gevoerd of met een voile overlegd) wordt met een hoedepen op het kapsel bevestigd (2). DR J. IL VAN ROYEN NAAR ONS LAND. De „Nieuw Amsterdam" van de Hol land— Amerikalijn Is gisteren van New York naar Southampton vertrokken met een record aantal passagiers, na melijk 1251. Onder de passagiers be vindt zich de Nederlandse ambassadeur in de V.S., dr J. H. van Royen, met zijn echtgenote en 4 kinderen. waarmee de bolloze hoed werd gegar neerd (6 en 6a). Bezitten we twee identieke hoeden of L model geeft het twee strandhoeden van contrasterende verbeeld nummer 3 te zien. De bol I (effen) kleur en verschillende rand- werd hier niet recht, doch geschulpt grootte, dan kunnen we een niet minder Enkele van die hyper-moderne mo dellen zijn zonder veel kosten zelf te maken: de strandhoeden. die we voor een prikje aan een stalletje of in een bazar kopen, leveren het materiaal en de vorm. Wie toevallig een conische strohoed vindt, neme hem mee en wete dat een dergeliike koeliehoed van stro of bies dit seizoen uiterst modern is. Zij laat hem zoals hij is of voert hem met zwart fluweel (1). De gewone strandhoed met vlakke rand, waarvan de bol zelden een flatteus van de rand geknipt en eveneens met modieus resultaat verkrijgen door stof omgeboord. Voor de creaties 4 en 5 wordt de bol (waarvan de entree niet te groot mag zijn!) precies daar waar de rand begint afgeknipt en met boorband afge werkt. Da opening kan zuiver rond of naar achteren toe hartvormig zijn. Het aldus ontstane, zeer moderne hoofd deksel wordt op een hoofddoek van zwarte jersey gedragen (4), of wel hij vindt een aparte garnering ln de fluwe len strik, die boven op het hoofd een model heeft, wordt van zijn bovendeel lang kapsel bijeen houdt (5) ontdaan, dat twee centimeter boven de Uit de bol. die ter wille van deze rand wordt afgeknipt. Het aan de rand creaties overblijft, maken we een tasje, overgebleven opstaande gedeelte wordt met beihulp van hetzelfde materiaal, creaties 2, 3, 4 of 5 van de twee elkaar gelegde hoedenranden te ma ken, (7). Vele der moderne hoofddeksels immers hebben een dubbele rand! In geval 7 wordt echter geen randvoering aangebracht. Ook de dubbelg2rande hoed wordt met een tasje gecompleteerd, dat door figuur 8 wordt weergegeven. Tussen de beide overgebleven bollen wordt een rechte reep stof genaaid in het mid den waarvan van te voren een ritsslui ting werd aangebracht. Een lus van stof dient ten slotte als handvat. J. V. 't Is aardbeientijd! Het voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad meldit: Dit jaar hebben wó er lang naar moe ten uitzien, maar mi is het dan toch zover dat de zon die mooie rode vruch ten. de geurige aardbeien, heeft rijp ge stoofd. Laten wij er van profiteren want hun tijd duurt maar kort en die smaak en geur vinden wij het hele jaar nergens meer! Aardbeien zyn zeer rijk aan vitamine C en we kunnen er op tientallen manie ren van genieten. Eenvoudige hapjes: een bruine of witte boterham of een beschuit met aardbeien, zowel als fees telijke oomblnaties, bijvoorbeeld een plak cake met slagroom en daarop de ln stukjes gesneden vruchten betekenen voor bijna iedereen een traotatie. Men kan er ook allerlei nagerechten van be reiden; het eenvoudigste recept hiervoor is wel: de vruchten wassen, van kroon tjes ontdoen en met suiker bestrooid in een fruittest zetten of overdoen in een schaal met een omgekeerd schoteltje t op de bodem. Dit gerecht kan op allerlei nvanieren aangevuld worden, bijv. met (uitgelekte) yoghurt oustardvla of room. Met ander fruit samen kunnen aard beien in een vruchtensla worden ver werkt. Maar wist u. dat aardbeien ook een heel smakelijke combinatie met kropsla vormen? U zult er geen spilt van heb ben. wanneer u dat ongewone gerecht eens probeert RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN Aardbciensla. 1 kleine krop sla 250 g aardbeien, 2 eetlepels mayonnaise of slasaus, suiker citroensap naar smaak. De sla plukken, wassen en goed droog laten uitlekken. De aardbeien wassen, van kroontjes ontdoen en grote vruchten klein snijden. De sla met de aardbeien vermengen afmaken met mayonnaise of slasaus suiker en cibroepsap en deze er even in laten doortrekken. Deze sla kan ook gegeven worden met beschuiten. Eenvoudig aardbeiengerecht. 4 besohuiten, 250 g aardbeien, (suiker) V2 liter melk 25 g (21-2 eetlepel) custaffd- poeder. 30 g suiker, iet zout. De beschuiten beleggen niet de gewas sen en schoongemaakte aardbeien. Ze eventueel met wat suiker bestrooien. Een paar mooie aardbeien achterhou den. Van melk. oustardpoeder. een snuf je zout en suiker een vla koken. Deze laten afkoelen. De beschuiten ieder op een bordje of glazen schaaltje leggen, wat afgekoelde vla over iedere beschuit gieten en deze garneren met de achter gehouden aardbeien. Aardbelengruël. 100 g parelgort, V/2 liter water. 250 g aardbeien. 100 g suiker. De gort een nacht weken en. gaar koken in het wa ter. De suiker toevoegen en van het vuur af de aardbeien die geheel of gedeelte lijk zijn fijngemaakt, erdoor roeren. Wil men de gruel koud gebruiken, dan Prijzen onveranderd Het minder gunstige weer of beter gezegd, het totaal ongeschikte weer voor de hooibouw gedurende de laatste week, was oorzaak dat er wat meer marktbezoek was, terwijl ook de aan voeren van rundvee in het algemeen even groter waren. Dit gaf evenwel de handel zelve nog niet zo veel. want normaal is de vraag op de gebruiksvee-afdelingen ln de hooi tijd nu eenmaal erg kalm, en daar was ook van de week geen verandering in te bespeuren. De prijzen bleven zich ook vrijwel op het oude niveau bewegen. Ook voor de voor export bestemde die ren betaalde men niet meer. Er werden wat pinken naar Frankrijk verkocht en voorts zagen we enkele Belgen, die wat beste kalfkoelen kochten al is de in voer in België dan ook nog altyd ver boden. Dit is wel zeer te betreuren als men weet, dat de smokkelaars pl.m. f.350 nemen voor het risico om een rund „over te brengen". De Belgen be steden hier te lande circa f. 1000 voor een beste kalikoe, die dus aan de an dere zijde van onze grenzen f. 1350 kost, terwijl „de koopman achter de schermen", laten we maar zeggen, er ook nog een paar honderd gulden aan moet „verdienen", want een filantroop zal deze Belgische .Importeur" zeker wel niet zijn! We begrijpen nog maar steeds niet, dat de Belgische officiële instanties de ze toestand willens en wetens besten digen. De Franse overheid doet op an dere wijze zaken, want houdt de gren zen open op bepaalde licenties en legt er 40% heffing op. De pinken hier te lande voor circa f. 500 per stuk aange kocht, komen dus in Frankrijk op f. 700. Het grote voordeel hierbij is echter dat de bona fide handel is ingeschakeld en men contrdle heeft op kwaliteit, ge zondheid enz. Onze slachtveemarkt is momenteel niet zo erg ln trek bij de buitenlanders; alleen een enkel heel prima niet te vette koe willen de Belgen ook wel kopen, doch hiervoor liggen de prijzen bij onze Zuiderburen niet zó hoog. dat het lonend is. De aanvoeren vyren in het algemeen redelijk en bij vrij kalme handel kwam er ook in deze categorie weinig verandering in de prijzen. .Notering f. 2.402.90 per kg geslacht gewioht. Extra kwaliteit soms 10 cent meer en de magere slachtdieren f. 2.10 2.20 per kg. Slaohtstieren f. 2.402.60 per kg. Er was tamelijk veel vraag naar goede weidekoeien, waardoor de prijzen zeer vast waren. Notering van f. 5.00— 7.75 per stuk. De vette kalveren werden bij een goede vraag voor het buitenland vlot opgenomen en ook met de nuchtere kalveren ging het wat williger, met even (Lngez. Mcd.-adv.) Zij is zeer geschikt als verfrissend wacht men met het fijnmaken en toe hapje op een warme zomeravond of bij I voegen van de vruchten tot vlak voor de broodmaaltijd. 'de maaltijd. U blijft monter en fris wanneer u qeniet van de Merk*«t*ende FEUILLETON Vertaald uit het Engels door VICTOR BRIDGES 24). Met een opgeluchte uitdrukking op zijn gezicht verzamelde de Fransman z\jn papieren, welke hij weer in het koffertje opborg. Meer zou ik redelijkerwijs niet van u mogen vragen merkte hij op. Hij sloot het koffertje -af en uit zijn stoel opstaande maakte hij een diepe bui ging. Ik wil u niet langer ophouden, ik weet, dat de tijd van een minister kostbaar Is. Zowel uit naam van mijn regering ais persoonlijk bedank ik u hartelijk voor uw welwillende houding Ik vertrouw, dat we binnen afzienbare tijd in de gelegenheid zullen zijn u te tonen, dat wij heirvoor zeer erkente lijk zijn. Sir William was opgestaan en keek in de richting van Fairfax. Misschien wilt u monsieur Leselle even naar de lift brengen, zei hij. Het zou een onaangenaam einde van zijn onderhoud zijn. wanneer hij de weg kwijtraakte in de doolhof van dit gebouw. Na een sigaret opgestoken te hebben, verlieten de beide mannen het vertrek en de minister wandelde naar het raam. vanwaar hij peinzend op het drukke verkeer neerkeek, Na enige tijd ging de deur van het vertrek weer open en bracht Fairfax hem weer tot de wer kelijkheid terug. Onze Franse vriend beschikt ten minste over één van de eigenschappen, die zeer bela.ngTijk zijn voor een diplo maat: hij weet- wanneer weg te gaan, merkte Sir William met een glimlach Fairfax keek hem met een vragende iblik aan. Ga nog even zitten, vervolgde Sir William. Aangezien je bij deze ont stellende onthullingen aanwezig bent geweest, zou het me interesseren je oor deel te vernemen. Wat vind je van het voorstel van monsieur Leselle? Strikt formeel zou ik net natuur- lók niet anders dan hoogst uitzonder lijk kunnen n-oemen. antwoordde Fair fax. terwijl hó ging zitten en zorg vuldig zijn broekspijpen optrok. Nu we 00 -de hoogte zijn gesteld van de verschillende feiten, lijkt het voorstel om een en air der niet langs de norma le weg aan de pol'tic door te geven in strijd met alle voorschriften. Als het zou uit komen, zou Ik r*:e kunnen voor steller fat er ln het parlement enige zeer onaangename vragen gesteld wer den. inderdaad gaf Sir William toe. Aan de andere kant komt het me voor. dat- de houding van de Franse re gering in deze zeer verstandig is. Het is heel natuurlijk, dat ze de zaak zo stil mogelijk behandeld wil zien. Ten slotte kan het onderzoek best op niets uitlopen. schoolvriend van mij. Ik liep hem on langs bij die grote cricketmatch tegen het lijf en we dineerden samen. Wat voert hij tegenwoordig uit? Hij is professor in Cambridge. Hij hij werkelijk bereid is iets dergelijks op zich te nemen? Het lijkt me beter niets te doen, vóórdat ik niet Summers gesproken heb. Je zou hem echter wel alvast kunnen voorstel van u om in deze zaak op te treden, waarschijnlijk met belde handen aangrijpen. Het is geen slecht idee. Sir Wil liam keek peinzend voor zich uit, ter wijl hij met zijn vulpen figuurtjes op het vloeiblad tekende. Mijn grootste bezwaar is echter, dat een man, hoe intelligent en handig hij ook mag zijn, altijd gehandicapt is, als hij geheel nat zplf* hAPl waarschilnliik a'neen zo'n zaak aanpakt. Er kunnen maar we mogen daar niet van uitgaan. ^^Utie Als deze valse bankbiljetten in Enge- }j*f h? -politie abso- land vervaardigd zouden worden, is het luut nie+ onze plicht, in elk opzicht behulpzaam Dat 23,1 te vermijden fp o-.Hn r.m hieraan ppn pinri tp ma.ksn Zijn. heeft daar een best baantje, maar voor schrijven, dat ik met een kwestie zit, iemand van zijn makelij lij:kt het me op waarover ik gaarne zijn mening zou den duur een beetje saai. Hij zou een 1 horen en dat ik het als een persoon- te zijn cm hieraan een eind te maken. De moeilijkheid is, hoe we aan dit zeer speciale verzoek kunnen vo.doen, zon der in strijd met de voorschriften te handelen. Dat is inderdaad een probleem, Fairfax beet op zijn onderlip. Ik vraag me af.... begon hij aarzelend. Ga door, zei Sir William aanmoe digend. Ik vraag me af, of Nigel Graham niet de juiste man zou zijn om ln deze zaak op te treden. Hij lijkt me er ge knipt voor. Nigel Graham! herhaalde Sir Wil liam. Bedoel Je die man, die we naar Frankrijk zonden om daar met de ver zetsgroepen samen te werken? Ja, die bedoel ik. Hij is een oude Daarom lijkt het me het beste, dat ik met de hoogste politie-autoriteit ga praten, Ik ken Summers heel goed. Hij is veel te verstandig om een starre houding aan te nemen, en als ik hem bet geval tactvol voorleg, zou 't me niets verbazen, wanneer hij er ook iets voor voelde. Wat zooidt u hem precies willen voorstellen? Ik zou willen voorstellen, dat Gra ham in deze zaak aan het werk gaat en dat hij. zo nodig, zich in verbinding stelt met een eenste-klas man van Scot land Yard. Het is een compromis, dat het voordeel biedt, dat daarmee de grootste moeilijkheden overbrugd wor den. Vindt u het nuttig, dat ik Graham al eens pols om te weten te komen, of steviger prijzen. Voor de vette kalveren werd van f. 1.802.55 en nuchtere van f. 1 301.45 per kg levend gewicht be steed. De wolveehandel was by sterk afne mende aanvoeren van weidelammeren, zeer flauw gestemd. De beste zijn reeds in de weiden en de meeste boeren zijn voorzien. Toch bleven de prijzen nog hoog. f.6070 gemiddeld per stuk voor de goede en beste soorten. Licht goed f4555 per stuk. Zuiglammeren f. 70 85 en oudere .schapen van f.80—150 per stuk (uit de wol,. De vette varkens bleven in de afge lopen week vrijwel constant in prijs, f. 1.801.92 en zouters f. 1.801.82, fijne zeugen f. 1.651.72 per kg levend ge wicht. Volgende week gaat de prijs van de bacon weer 5 cent omhoog. Boven dien zal er geen heffing meer zijn op de export van vet spek naar Duitsland. Veel vraag is er echter momenteel niet. De paardenmarkt was vooral voor slaohtpaarden zeer vast, ni f. 1.752.10 per kg geslacht gewicht! In totaal werden er Vrij da gin IJmul- den 3 040 kisten vis in de afslag ge bracht. Hieronder waren 235 kisten tong en tarbot, 640 kisten schol, 135 kisten rrlikreel, 325 kisten schelvis- 1470 kisten gul en kabeljauw, 380 kisten noodbaars en 15 kisten koolvis. Voor een reis van lil dagen besomde de motortrawler Maria van Habtum LJM 10 Vrijdag f. 14500.terwijl de Claes Compaen IJM 41. die een 22-daagse reis naar het Beren-eiland achter de rug had. een gedeeltelijke besomming van f. 27.900.boekte. De stoomtrawler Viking Bank IJM 183 die Zaterdag in IJmuiden zou verkopen heeft zijn koers gewijzigd en markt van daag in Grimsby. In zijn plaats kwam naar IJmuiden de motortrawler Medan IJM 57 met 200 kisten schelvis, 100 kis- makreel, 100 kisten wijting, 100 kleine kistjes makreel 4P kleine kistjes haring, 75 kisten diversen en 110 stuks stijve kabeljauwen. Voor de Maandagmarkt kunnen in IJmuiden verwacht worden de Vios I IJM 24 en de Thorina UM 33, maar vangsten zijn van deze schepen nog niet bekend. Halverwege de week wordt de Assan Reis IJM 42 terugverwacht van zijn reis naar het Beren-eiland, waar .zee de motortrawler Glaesje RO 46. dan geen trawlers uit IJmuiden meer ter visserij zijn. De stoomtrawler Tzonne IJM 1 gaat Maandag in Grimsby verkopen. Zijn vangst bestaat uit ruim 2.100 kisten, waarvan '1 600 kisten kabeljauw, 500 kis ten schelvis en de rest varia. De Noorse vrachtvaarder Foldin heeft in de Vissershaven te IJmuiden 80 ton filets geladen en is daarmee Vrijdag naar Palestina vertrokken. De motorbrawler Batavia IJM 99 is de laatste weken aan het sukkelen met zijn cylinders. Na een vertraagd vertrek volgde een afgebroken reis van nog geen week en toen het sohip Donderdagmor gen naar zee vertrok, was het alleen om Vrijdagmorgen ln alle vroegte weer te rug te zijn, omdat er opnieu wmoeiltjk- heden waren. Vrijdagmiddag ging het schip weer uit, in de hoop, dat het euvel nu definitief verholpen is. Ook de KW 133 had pech, want hij moest, wegens motorsohade, zijn reis af breken en naar IJmuiden terugkeren. Van de trawlervloot ging Vrijdag naar VOOR ZONDAG 1 JULI 195L Hlhersum I. 402 m. VARA: 8.00 Nieuws en weerber. Daarna: Postduiven- berichten: 8.15 Koorzang; 8.30 ..Wil hou den onen hof", causerie: 8.40 Orgelspel: 9.00 Vacantletlps: 9.12 Postdulvenberich- ten; 9.15 Verzoekprogramma; 9.45 „Gees telijk leven", causerie. VPRO: 10 00 „Geef het door", causerie: 10.05 Voor de Jeugd IKOR: 10.30 Ned .Herv. Kerkdienst. AVRO 12.00 Orkestconcert: 12.30 „Hulp aan ge- repa tri eerden'vraaggesprek; 12.40 Ac- cordeonmuz.: 13.00 Nieuws en weerber.; 13.15 Mededelingen of gr.muz; 13J20 Lichte muziek: 1350 „Even afrekenen. Heren"; 14.00 Granuz.; 14.05 Boekbe spreking; 1430 Orkestconcert: 15.05 Fllmpraatje: 15.20 Strijkorkest; 16.05 Dansmuz.: 16.35 Sportrevue. VPRO: 1700 „Gesprekken met luisteraars", causerie: 17.20 Inleiding- tot het spel „Dsjengls Khan". VARA: 17.30 „Martin's geheime raketvlucht naar de maan", hoorspel: 17.50 Pianospel: 18.00 Sportcommentaar: 18.15 Nieuws en sportuitslagen: 18.30 Gevarieerd progr.; 19 00 Radiolympus; 19.30 Semiklasslek© muz.; AVRO: 20 00 Nieuws: 20.05 Actualiteiten: 20.15 „Hol land Festival": Concertgebouworkest en solist: 2J.00 Cabaret: 21.35 Operamuziek: 22.15 Walsmuziek; 22.45 Orgel en piano: 23.00 Nieuws: 23.1524.00 Gr.muz. Hilversum II, 298 m. NCRV: 8.00 Nieuws en weerber.: 8.15 Orgelconcert: 8.30 Morgenwijding: 9.15 Gr.muz.: KRO: 9.30 Nieuws en waterstanden; 9.45 Gr. muz.: 9.55 Hoocmis; 11.30 Gr.muz.: 11.40 „Lief Vaderland vaarwel", reportage over emigratie: 12.00 Gr.muz.: 12.15 Apologie: lljke attentie zou opvatten, wanneer hij dezer dagen eens naar de stad kwam cm met mó een onderhoud te hebben.; ,r;«caa„ar4iös4 Je grote handigheid in het opstellen Sprier, en katholiek nieuws; 13.20 Lichte muz.; 13.45 „Uit het Boek der Boeken": 14.00 Kamerorkest en solist; 14.50 Grjnuz.; 15.15 Strijkkwartet en altviool: 16.10 .Katholiek thuisfront overal": 16.15 Sport: 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Oud Katholieke Verperdienst; 18.15 Korte dienst voor zieken en ouden van dagen. NCRV: 19.00 Kamerkoor; 19.15 „Van alle tilden en alle volken", causerie; 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weerber. KRO: 19.45 Actualiteiten: 19.52 Boekbe spreking: 20.05 De gewone man zegt er 't ziine van: 20.15 Gevarieerd progr.; 22 45 Avondgebed en Llturgisohe kalen der; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gr.muz. Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.10 Critieken: 12.55 Weerber.; 13.0p Nieuws- 13.10 „Country Questions' 13.40 Gr.muz.; 14.05 Wenken voor de tuin; 1430 Kamermuz.: 15.40 Discussie: 16 00 Operakoor. orkest en solisten: 17.00 Voor de kinderen; 17.55 Weerber.; 18.00 7-- - ttT kV- r Nieuws; 18.15 Phllharmonlsch ork.; 19.45 eieren en spek al opgebruikt. Er bleef - Klankbeeld 20.25 Liefdadleheidsoproeu van brieven kennend, laat ik de juiste bewoordingen gaarne aan je over. Fairfax grinnikte en keek op zijn horloge. Ik dank u voor het compliment. Ik zal er nu dadelijk mee beginnen, er is nog net genoeg tijd voor de lunch. HOOFDSTUK VH Met een plechtig gezicht zette Gyp het blad op tafel neer. Hij lichtte een deksel op en cp de schaal daaronder lagen twee warme worstjes op tè bruin gebakken toast. Nigel bekeek een en ander met een ontstemd gezicht. Is dat het beste wat je me voor kunt zetten, Gïbbs? vroeg hij. Het spijt me meneer, maar u hebt al uw bonnen van deze week voor eieren en spek al c. ft,fllUvu«iu niets anders over dan worstjes óf vie. 20 a'Ó^Hoorspeli" 21 .OÓ' Nleuws21.15" Caii- Nigei rilde even m on- vianirwoom- 9.2.30. striik- °Je hebt van twee kwade dingen het beste gekozen. Inderdaad, meneer, de vis zag er niet best uit en rook niet fris meer, daarom zag ik er van af. (Wordt vervolgd) 46) Nou - dat zag er dus helemaal niet zo best uit voor Panda! Een slaapziek te en een opruiende kluizenaar - de boeren in opstand de bedienden weg gelopen, en niemand om eens gezellig mee te praten.. Ach, ach, wat was hy toch ook begonnen met zijn landgoed zjjn herenhuis! Je moet er maar pen. Deze zwaar-gebouwde rentmees ter was een enigszins ongevoelig type - een persoon dat zich van de wereld niet veel aantrok, zou je zo zeggen. Hoe zou hó anders kunnen zingen terwijl de goede Panda er zo droef aan toe was? „A! Meneer Panda!" riep Zwilbikker bi(j uit. „Zo, zit u daar! Ha! Ik dacht aardigheid in hebben! Hij zou er heel juist., kóm, ik ga die kluizenaar eens wat voor over hebben om nu weer in zyn eigen huis in de stad te zitten, in het kleine tuintje met de crocus by- voorbeeld Zo zat hó te denken. En terwyi hó zo dacht hoorde hij een luid gezang, en daar kwam Zeever Zwilbikker aanstap- .Meneer Panda, „sprak Zeever Zwil bikker ernstig, „er zal hier recht ge schieden! Wat u zegt van bont maken, daar heb ik geen verstand vanmaar wat ik wél weet dat is, dat zyn huisje en zyn stuk grond by Huize Hobbel donk horen, en dat hij al in een week geen huur heeft betaald!" Nu - dat was iets, dat nog helemaal niet tot Panda was doorgedrongen dat die kluizenaar, die iedereen tegen opzoeken! Ik ga hem de waarheid eens vertellen. Ik zal eens een beetje kras optreden!" Nu, dat was taal naar Panda's hart! i hem opzette, een huurder van hem „Fijn!" riep hy uit. „Ik vind het prach- j was! Dat had Zwilbikker wel eens eer- tig dat u me gaat helpen. Hy heeft het der mogen vertellen! toch ook wel bont gemaakt...., serie! *21.30:' Klankbeeld. 22.30 Strijk kwartet; 22.52 Epiloog; 23.0023.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m 12.00 Verzoekprogr.: 12 55 Gevar. progr.; 13.25 Motorraces: 13.45 Grnruz.; 14.00 Interviews; 14.28 Sport- ultsl.: 14.30 Lichte muz.; 15.00 Gr.muz.: 15,28 Sportuitslagen; 15.30 Amusements- muz: 16.00 Hoorspel met muziek: 16.30 Gr.muz en interviews; 16.45 Motorraces: 17 00 Gr.muz. en interviews: 17.30 Hoor spel- 18.00 Transatlantic Quiz; 18-30 Lichte muziek; 19.00 Nieuws en radio- Journaal; 19.30 Lichtemuz.; 20.30 Com- munlty-hymn-singing; 21.00 Gevarieerd piogr.: 22.00 Nieuws; 22.15 Planorecital; 22 30 Muzikale causerie; 22.45 Orgelspel: 23.15 Onbekend: 23.5624.00 Nieuws. Nordwestdoutórher Rundfunk. 309 m.: 12.00 Omroepkoor, -orkest en solisten: 13.00 Nieuws: 13 25 Omioepkoor. -orkest en solisten: 14.30 Verzoekprogr.; 16.45 Dansrnuz.: 18.15 SymohonJ-j-orkest: 19 45 Nieuws; 20.45 Omroepkoor, symphonie- orkest en solisten: 22.15 Nieuws; 22.45 Dansmuz.: 23.15 Lichte muz.: 24.00 Nieuws: 0.10 Dansmuz.; 0.301,00 Idem. Frankrijk. Nationaal Programma, 347 en 249 m. 13.00 Nieuws; 13.15 Hoor spel: 17.45 Gr.muz.: 1800 Symphonle- orkest: 20.00 Lichte muz.: 21.00 Hoor spel: 22.30 Orkestconcert: Nieuws. Brussel. 484 en 324 nu 484 m. 1208 Omroepork.: 13.00 Nieuws: 13.10 Verzoekproar.; 14.30 Lichte muz.: 15.00 Svmphonle-orkost; 15.45 en 16.30 Gr. muz.; 18.00 Harmonie-orkest; 18.30 Gr. muz.; 1900 Godsdienstig halfuur. 19.45 Nieuws; 20.00 Symphonle-orkest en so list: 20.45 en 21.00 Gr.muz.: 22.00 Nieuws: 22.10 en 22.30 Gr.muz.; 22.55 Nieuws; 23.00 Gr.muz.: 23.55 Nieuws. 324 m. 12.15 Radiojournaal: 12.30 Lichte muz.: 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.- muz.: 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Ope- ramuz.: 16.00 Kamermuz. en altviool: 17.00 Koorzang; 17.15 Pianorecital;. 17.30 Koorzang; 17.45 Planorecital; 17 55 Sport uitslagen: 18.00 Gr.muz.: 18.30 Gods dienstig halfuur 19.00 Nieuws: 19.30 Gr.muz20.00 Actualiteiten: 2015 Ge varieerde muz.: 22.00 Nieuws: 22.15 Verzoekprogr.: 23.00 Nieuws: 23.0524.00 Dansmuziek. 23.45—24.00 JULI. AVRO 7 00: nieuws; 7.15: gram.muziek; 8.00: nieuws; VOOR MAANDAG Hilversum I (402 M.) 8 15: gram.muziek: 8.45: idem; 9.00: mor» genwljdlng; 9.15: gram.muziek; 9.30: wa« terstanden; 9.35: gram.muziek; 11.00: voordracht; 11.15: orgel, plano en vlóölj 12.00: Theaterorkest; 12.30: land- en tuin- bouwmededellngen; 12.33: „In t spion netje"; 12.38: amusementsmuziek; 13.00: nieuws; 13.15: mededelingen of gram.muz.: 13.20: dansmuziek: 14.00: „Wat gaat er om ln de wereld", causerie: 14.20: gram.muz.; 14.30: voordracht met harpspel; 14.45: solisten, kamerkoor en Haarlemse orkest vereniging; 15.15: voor de vrouw; 16.15: Musette-orkest; 16.45: Musicalender; 17.30: voor de padvinders; 17.50; gram.muziek: 18.00: nieuws: 18.15: militair commentaar; 18.30: orkestconcert: 19.00: sport; 19.05: discogram; 19.45: Regeringsuitzending: Landbouwrubrlek; 20,00: nieuws; 20.05: actualiteiten: 20.15: operettemuziek; Zonne- Festl- MHHI_:T5— 24.00: gram.muziek. Hilversum II (298 M.) NCRV 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: gram.muziek: 7.45: een woord voor de dag: 8.00: nieuws en weerberichten; 8.10: sportuitslagen; 8.23: gewijde muziek; 8.45: gTam.muziek; 9.15: voor de zieken: 9.30: gram.muziek; 10.00: Predikanten-Forum; 10.15: gram.muziek; 10.30: morgendienst; 11.00: pianorecital; 11.30: gram.muziek: 11.45: lichte muziek; 12.30: land- en tuln- bouwmededelingen; 12.33: orgelconcert; 13.00: nieuws; 13.15: amusementsmuziek: 13.45: gram.muziek: 14.00 schoolradio; 14.35: gram.muziek; 14.45: voor de vrouw; 15.15: gram.muziek; 15.20: pianotrio: 16.00: bijbellezing; 16.45: vocaal ensemble: 17.00: voor de kleuters; 17.15: orgelspel; 17.45: Regeringsuitzending: Karei Hoeken dijk: „Schilderkunst in Indonesië: 18.00: voor de Jeugd; 18.15: sportberichten: 18.25: clavecimbelrecltal; 18.45: boekbe spreking: 19.00: nieuws en weerberichten; 19.15: „Volk en Staat", causerie; 19.30: gram.muziek: 19.40: radiokrant; 20.00: nieuws; 20.05: gram.muziek; 20.15: plano recital; 20.45: „Onverwachte Moeilijkhe den", hoorspel 21.10: gram.muziek; 21.45: Improvisatie-concert; 22.45: avondover denking; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram .muziek, Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.00: gram.muziek; 12.25: fanfaremuziek; 12.55: weerberichten; 13.00: nieuws; 13.10: gevarieerde muziek; 13-50: golfkampioen- schappen; 13.55: cricketuitslagen; 14.00: schoolradio; 15.20: tonniskampioenschap pen; 16.00: orkestconcert: 16.30: tennis kampioenschappen: 17.00: voor de kinde ren: 17.55: weerberichten; 18.00; nieuws; 18.15: sport; 18 30: orkestconcert; 19.30: reportage: 19.45: gevarieerd programma; 20.15: twintig vragen; 20.45: Amerikaans commentaar; 21.00; nieuws; 21 15: hoor spel; 22 45: parlementsoverzicht; 23.00— 23.03: nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00: voordracht; 12.15: lichte muziek; 12.45: Schots orkest: 13.45: voor de kinderen; 14.00: voor de vrouw; 15.00: lichte muziek; 15.30: voor de soldaten: 15.45: lichte muziek; 16.15: Mrs Dale's Dagboek; 16.30: hoorspel; 18.00: tennis kampioenschappen; 18.15: amusements muziek; 18.45: hoorspel; 19 00; nieuws en radiojournaal; 19.25: sportuitslagen; 19.30: gevarieerd programma; 20.00: „Scrapbook for 1912"; 21 00; gevarieerd programma; 2145: voordracht: 22 00: nieuws; 22.15: actualiteiten 22.20: lichte muziek; 23 00: voordracht; 23.15: lichte muziek; 23.56— 24.00: nieuws. Nordwcstdeutscher Rundfunk (309 M 12.00: klein amusementsorkest en solisten; 13.00: nieuws; 13.25: gevarieerde muziek; 14.15: amusementsmuziek; 15.40: popu laire muziek; 16.25: rhythmlsche muziek; 16.45: nieuws; 17.00: Oude Italiaanse mu ziek; 17.30: kamermuziek; 18.00: lichte muziek; 19.45: nieuws; 20.05: groot amu sementsorkest- 21.00: phllharmonlsch or kest: 22.15: nieuws; 23.35: lichte muziek: 24.00: nieuws; 0.301.00: dansmuziek. Frankrijk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 13.00: nieuws; 13.20: „Bonsoir Monsieur Pantalon", opera; 14.00: nieuws; 14.30i gram.muziek; 16 00: kamermuziek; 17.30: gram.muziek; 18.30: Amerikaanse uitzending; 19.00: gram.muziek: 20.00: idem; 21.00: orkestconcert; 23.4524.00: nieuws. Brussel. 484 en 324 M. 484 M.: 12.05: gram.muziek; 13.00: nieuws; 13.10. 13.30, 14.00 en 15.00: gram.muziek; 15.30: ver- zoekprogramma; 16 30 en 17.10: lichte mu ziek; 18.30: gram.muziek! 19 00: zang en plano; 19 30: gram.muziek; 19.45 nieuws; 20.00 en 20.45: gram muziek; 21.15: om roeporkest en solist; 22.00: nieuws; 22.10: gram muziek; 22.55: nieuws; 23.00: gram. muziek; 23.15: lichte muziek; 23.55.' nieuws. 324 M.: 11.45 en 12.20: gram.muziek: 12.30: weerberichten; 12.33: voor de boe ren: 12.40: gram.muziek: 13 00: nieuws; 13.15: pianorecital; 13.30: gram.muziek: 13.45: pianorecital; 14.00: voor de vrouw: 15.00. 15.35 en 16.00: gram.muziek: 17.00: nieuws -.17.10: lichte muziek 18.00: Franse les; 18.20: gram.muziek; 18.25: flnanclèie kroniek: 18.30: voor de soldaten; 19 00: nieuws; 19.30- gram.muziek: 19.50: voor dracht; 20.00: kamerorkest, omroepkoor en solisten; 21.00: gram.muziek: 21.45: actua liteiten: 22 00: nieuws; 22.15: Vlaamse muziek; 23.00: nieuws; 23.0524.00:gram. muziek. ->

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4