Iet dreigt in Perzië spaak te lopen 'EER BERICHT Nog geen nadej* contact met Malik Eerste Kamer keurt begroting Verkeer en Waterstaat goed ?Oste Jaargang WOENSDAG 27 JUNI 1951 TT 00 No. 27338 EIDSCH DAGBLAD jecteur: J. W Henny ;ofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN t 5.15 per kwartaal: 0.40 per week Witte Singel 1. Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Dir, en Adm.: 25041; Red, 21507 ingelsen zullen vertrekken! Onze Londense correspondent telefo- ert ons: Alles wijst er op, dat de regering van a rechtstreeks op een catastrophe 35tuurt. Er is thans geen twijfel meer de Engelsen het land zullen verla- p. De Britse regering heeft reeds alle afregelen tot evacuatie van de olie- ■ployé's en hun gezinnen genomen. 2e zal vermoedelijk aan het einde van week beginnen, en kan in 72 uur ?den voltooid. Het tijdstip van vertrek afhangen van de houding van de rzische autoriteiten. Er blijkt geen gelijkheid te bestaan om met Mossa- cq te onderhandelen. En er is hoege- amd geen kans, dat hij zal aftreden verwijderd worden. Mogelijk zullen itse troepen voor een periode van 24 36 uur aan land gezet worden om Itse levens te beschermen. Zij zullen In aanval doen, maar zo nodig zullen naar de boor-stations in het binnen- pd worden gestuurd, waar 1000 van de ;0 Britse employé's werken. De rest róndt zich in Abadan. De aanwezigheid van de kruiser „Mau- js" die naar Abadan is gezonden, wkt de kans. dat er onder het Britse jsonèel slachtoffers zullen vallen ge- zer. Allen die vertrekken willen, zul- "dit kunnen doen. De evacuatie van rsonen, die gemist kunnen worden, is nis in volle gang. Afgelegen olievel- zullen over land,, over zee of via de ht worden ontruimd. Lichte vliegtui- zullen worden gebruikt om personen geisoleerde plaatsen te halen. Mili- 2e en burgerlijke toestellen staan ge- hi. Abadan ligt slechts op 20 minuten eg-afstand van Basra. Alle Engelse uwen, kinderen en ziekenhuis-pa pten, 900 in totaal, zijn reeds geeva- ■erd. lorrisons verklaring in het Lagerhuis, Engeland zijn onderdanen in Iran beschermen, indien de Perzische re- ring daartoe niet in staat was, werd ie toegejuicht. Ook juichte de Ka- r toen Morrison mededeelde, dat geen Likbootkapitein Iraanse ontvangstbe- jzen voor olie zou tekenen. De anti- lotagewet, welke in Iran aanhangig is, de druppel zijn, die de emmer doet «lopen, omdat deze maatregel de sstigste bedreiging vormt voor het poneel. Drake, de directeur van de Engels- jase oliemaatschappij in Abadan, die kapiteins order gaf de Iraanse ont- ügstbewijzen niet te tekenen, zal in isra blijven, omdat hij van sabotage i worden beschuldigd. Dit kan met de cd worden bestraft. Dï Engelse regering houdt er rekening ■de. dat ook het vertrek van het per- iee'l door Iran als sabotage kan wor- opgevat. Daarom zal het vertrek :gelijk plaats vinden voor de aanne- ng van de wet. Optreden van Iran te il het personeel zou zeker militair in- fjpen van Engeland tengevolge heb- Dit wil Londen mede met het op internationale verwikkelingen reel mogelijk vermijden, ïan andere zijde wordt nog gemeld: Acheson contra Sovjets Gisteren heeft de Amerikaanse mi- lister van buitenlandse zaken. Dean icheson, er bij het congres op aange- Irongen het nieuwe plan om „de ge ldelijke uitbreiding van de Sovjet- snle" te bestrijden, goed te keuren. kosten van het plan zullen 8A2 milliard dollar bedragen, nl. 6.300 oillioen voor militaire en 2200 mil- Eoen voor economische hulp. Dit proces van geleidelijke uitbrei- -l en consolidatie, waardoor Rusland ie laatste 500 jaar van het hertogdom scovië uitgegroeid is tot een uitge- 'kt rijk, moet tot staan worden ge- eht", aldus Acheson. „Dit betekent, wij, indien mogelijk, Russische po- "en. waar die ook gedaan mogen den, moeten bestrijden. Het betekent -Jeens, dat wij de collectieve kracht de politieke betrekkingen, die deze 'it ondersteunen, moeten ontwik- ik minister verklaarde, dat zelfs als Trede in Korea zou komen, „de be- Jlte aan militaire en economische (-P voor de vrije wereld niet kleiner J-worden". Het gevaar elders zou ook ■- blijven. ÏJkereenstemming in Korea zou „de |eld ln staat stellen terug te komen wat de rand van de afgrond zou Qnen zijn". [|3?t zou een vergissing zijn. aldus Jfsou, het door Malik gedane voor- li- als „een wijziging van de Sovjet- i-'jek of doelstellingen" te beschou- - „Wij trachten van de Sovjet-rege- J te weten te komen, wat haar be fing ls." SPIONNAGE IN IRAK. öialil Ibrahim, hoofd van de Iraakse ?agandadlenst, heeft verklaard, dat „goed ingericht, spionnagestelsel, ►send voor een buitenlandse vijand" (atdekt. '*ee buitenlanders waren gevangen fJinen, van wie bewezen was, dat zij pntwoordelijk waren voor verschei- H bomaanslagen in Irak in 1950 en p".waren grote voorraden wapens, f-hinegeweren en munitie aangetrof- t in Joodse huizen en synagogen en I 'aren ook militaire kaarten en do- pnten gevonden. Afnemend buiig Pz- Bilt verwacht tot morgenavond: J'iêl bewolking met enkele verspreid "bomende buien, maar ook hier en r opklaringen Zwakke tot matige 1 hoofdzakelijk tussen West en rd-West. Dezelfde of iets hogere Peratuur. (Opgemaakt te 10 uur). 28 JUNI. ■jon op- 4.22 uur: onder: 21.04 uur. I^an op: 0.40 uur; onder: 15 43 uur. ^ogwater te Katwijk te 10.33 en ■uur (Doodtij). 1 nummer bestaat uit zes pagina's De Britse minister van buitenlandse zaken, Morrison, heeft nog in het par lement verklaard, dat alle tankschepen in de haven van Abadan instructie hebben gekregen onmiddellijk te ver trekken, indien noodzakelijk, na de olie, die zjj hadden geladen, gelost te hebben. De Perzische premier Mossadeq heeft in een radiorede zijn teleurstelling geuit over de onder de buitenlandse ambte naren van de oliemaatschappij ontstane onrust en hun wens om Perzië te ver laten. Hij heeft opnieuw verklaard, dat Perzië met deze technici wenst verder te werken en voegde er aan toe. dat hun alle verzekeringen voor hun leven, hun eigendom, hun salaris en alle door hen verworven rechten gegeven worden. De Perzische ambassade te Karatsjl heeft ervaren oliepersoneel uit Pakistan uitgenodigd in Perzie te komen werkn, aldus een bericht in de „Times". Gratis visa worden onmiddellijk verstrekt. Ook de Amerik. minister van Buiten landse Zaken. Acheson, heeft voor het Amerikaanse congres verklaard, dat altes er op wees. dat do critieke toestand in Perzië „zich ontwikkelde in de richting van een ramp". Acheson zei. dat hij geen lichtpunten zag in de oliekwestie Op de vraag, of het ministerie van Buitenlandse Zaken nog van mening was, dat de olie van het Midden-Oosten van vitaal belang was voor Europa en de wereld, ant- baar, dat de olie een meest vitale en reld. Het is een van de reden, maar niet woordde Acheson. „het is onontkoom- belangrijke bron is voor de vrije we de enige reden, waarom de toestand in Perzië zo critiek is.". De Amerikaanse regering en de voor naamste Amerikaanse oliemaatschap pijen zijn tot overeenstemming gekomen over maatregelen/die verlichting kunnen bregen in geval er een olietekort in de wereld zou ontstaan doordat de aanvoer van Perzische olie zou worden onder broken. Er zal een commissie worden ge vormd. bestaande uit vertegenwoordi gers van de olieindustrie, die zich op de hoogte zal blijven stellen van de olie positie in de wereld en aanbevelingen aan de regering zal doen. De voor stellen, waarover men het eens werd, zijn afkomstig van een commissie, die in April j.l. werd gevormd, toen er door de staking, die bij de raffinaderij van de Anglo Iranian Oil Company te Aba dan was uitgebroken, aanleiding was om de wereld-oliepositie onder de ogen te zien. „Vrije Duitse Jeugdbeweging" verboden De West-Duitse bondsregering hèeft de (communistische) „Vrije Duitse jeugdbeweging" verboden. Dit besluit werd genomen op de eer ste zitting van het kabinet na de te rugkeer van bondskanselier Adenauer uit Italië. Een woordvoerder voegde hieraan toe, dat zijn rekering de nodige stappen zal doen om te zorgen, dat ook de verschil lende staten de jeugdbeweging verbie den. De jeugdorganisatie was reeds ver scheidene malen met de West-Duitse autoriteiten in botsing gekomen. De ministeries van binnenlandse za ken en justitie zijn thans bezig een wet te ontwerpen, die artikel negen van de grondwet nader uitwerkt door het be grip „tegen-grondwettelijke activiteiten" duidelijker te omschrijven. Het parle ment zal worden verzocht dit ontwerp te behandelen voor het begin van het zomerreces op 15 Juli Naar men verwacht zal de voorge stelde wet de basis vormen voor een actie van de West-Duitse regering bij het constitutionele hof tegen de „Socia listische Rijkspartij". Functionarissen van de Amerikaanse hoge commissie te Frankfort schatten het ledental van de beweging in West- Duitsland op 40.000 De beweging zelf zegt 100!000 leden te hebben. In Oost- Duitsland zou het aantal leden meer dan 3 millioen bedragen. Verbetering in deviezenpositie HERSTEL VAN 63 MILLIOEN GULDEN. Het voornaamste element van de weekstaat der Nederlandsche Bank per 25 Juni is de vrij belangrijke verbete ring der deviezenpositie. Weliswaar overtreffen de verplichtingen de vor deringen nog met ruim 150 millioen gulden maar de maand zette ln met een nadelig saldo van 215 millioen, ge volgd door een verbetering tot 200, die vorige week gehandhaafd bleef. Deze maand heeft dus een herstel gebracht van 65 millioen. De financiering van het Rijk geeft ditmaal geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Immers de bank heeft geen schatkistpapier van het Rijk gekocht (onveranderd een post van 253 millioen gulden) en de voorschot ten aan het Rijk zijn slechts een klei nigheid hoger. Het saldo van de schat kist bjj de bank bleef op nihil gehand- haafd. Trein greep auto bij Venlo EEN DODE. Op de onbewaakte ov?nveg nabij de onderste molen bij Venlo is gister middag een personenauto door een trein gegrepen en meegesleurd. De bestuurder van de auto, de heer G. G. uit Venlo werd ernstig gewond uit de wrakstukken bevrijd. Hij overleed vrij spoedig ter plaatse. Hij was ge huwd en vader van vijf kinderen. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor drie. De trein had bij de bewuste onbewaakte overweg een snelheid van ongeveer 80 kilometer toen hij de auto in de flank raakte. De spoorbaan lag over een grote afstand bezaaid met brokstukken van de auto. De lijn was gedurende drie kwartier versperd. Strijd aan het front gaat voort Jacob Malik, de eerste sovjet-russi- sche afgevaardigde bij de V.N. is (al dan niet gefingeerd!) ongesteld en heeft nog geen afspraak gemaakt voor een onderhoud met Nasrollah Entezam. voorzitter van de assem blee. Sinds Malik Zaterdag zijn voor stel voor een bestand in Korea voor de radio der V.N. heeft uiteengezet, is hii nog niet beschikbaar geweest voor Westerse afgevaardigden, die het voorstel uitvoeriger mei hem wil len bespreken. Malik woonde ook een vergadering van de assemblep ter ere van de pre sident van Ecuador. Galo Plaza, die een officieel bezoek aan de V.N. bracht, niet bij Maliks plaats op de vergadering werd ingenomen door ziin plaatsvervanger Sem.von Tsarapkin. Naar men meent te weten, heeft Entezam getracht met Tsarapkin te spreken over de kwestie Korea. Hii kreeg echter te horen, dat dit een zaak was. die Malik moest be handelen. Enkele afgevaardigden waren geneigd te geloven, dat het het beste zou zijn de Russische vredesst/ap te laten vol gen door onderhandelingen over een wapenstilstand door de bevelhebbers te velde. Slechts dan zou het mogeliik ziin besprekingen te beginnen over kwesties van ruimere strekking, die voortvloeien uit de Koreaanse oorlog. Naar in Washington verluidt, zou het State Department de uitslag van de bijeenkomst van Entezam en Malik af wachten voordat het een definitief standpunt t.a.v. liet Russische voorstel zou innemen. Men verwachtte niet, dat de V.S, de sovjet-unie rechtstreeks langs diplo matieke weg om opheldering van Ma- liks rede zouden vragen. Vergezeld door de bevelhebber van het Amerikaanse achtste leger, generaal Van Fleet, heeft de opperbevelhebber van de Verenigde Naties, -generaal Een reusachtig, bestuurbaar lucht schip. dat een groot aantal straat- bommenwerpers tot diep in het vijandelijk gebied kan brengen, is nu nog slechts een denkbeeld; straks misschien werkelijkheid. Op de foto ziet men zulk een vliegdekluchtschip der toekomst, zoals een Amerikaans artist het zich voorstelt. Het mid dengedeelte van het enorme metalen gevaarte zou verdeeld zijn in met helium gevulde gasdiclite kamers met een diameter van bijna het ge hele luchtschip. In de voor- en ach terzijde zouden de straalbommen- werpers worden meegevoerd. Deze kunnen worden losgelaten van ka bels. die bevestigd zijn tussen de vleugels aan de voorzijde en de staartvlakkenDe vliegtuigen glijden langs deze kabels aan haken, die boven op de toestellen zijn aange bracht. Acht straalmotoren moeten dit monsterluchtschip een snelheid geven van bijna 500 km per uur. Radarschermen in de neus en in de staart, zware kanonnen alsmede een eskader gevechtsvliegtuigen zouden deze luchtreus op afdoende wijze kunnen beschermen Ridgway. gisteren een bezoek aan het front in Korea gebracht. Hii inspec teerde een frontgedeelte waar de Noordelijken, naar men gelooft, een nieuw offensief voorbereiden, Generaal Ridgway zei tot verslag gevers. dat het ecu ccwoon routinebe- zoek was en verklaarde dat de troe pen in de best mogelijke conditie ver keerden. Hii zei. dat hij voor een wapenstil stand „ijzerharde" voorwaarden zou nodig hebben. Intussen manoeuvreren beide zijden, alsof zii zich op nieuwe grote slagen voorbereiden. In botsingen, die dikwijls uitliepen op felle gevechten van man tesen man. betwisten de tegenstanders elkaar heuvelposities, die belangrijk zullen blijken, indien het verwachte nieuwe offensief zich ontwikkelt. Voorts laaiden in Noord-Korea nieu we luchtgevechten op. toen geallieerde jagers en bommenwerpers meer dan 50 vliegtuigen van de Noordelijken ont moetten. De verbondenen melden, dat zii een Noordelijk straalvliegtuig heb ben neergeschoten en d*> anderen over de Jaloe terugdreven. Thomas Finletter. de Amerikaanse minister voor de luchtmacht, heeft ver klaard. dat de Chinese luchtmacht van 200 vliegtuigen in October van het vorig jaar tot ongeveer 1.000 00 het ogenblik was uitgebreid Deze lucht macht. zou volledig in de strijd gewor pen kimnen worden. De Amerikaanse luchtmacht was voorbereid op de nieu we toestand. Hoewel een volledige ver dediging niet mogelijk zou zijn. wer den alle voorbereidingen getroffen om aan een eventuele aanval het hoofd te bieden. Volgens Finletter. die on langs een bezoek gebracht heeft aan het Verre Oosten, bevindt de gehele Chinese luchtmacht zich in Mands- joeriie. Duitse herbewapening Frankrijk heeft besloten de West- Duilse eis in te willigen, dat een Duitse bijdrage aan een verenigd West-Europees leger zal geschieden in de vorm van divisies en niet in die van gevechtsgroepen. De Fransen hebben deze concessie gedaan om de vorming van een Europees leger mo gelijk te maken, seint de correspon dent te Parijs van de „New-York Ti mes". De Fransen hebben tot nu toe vast gehouden aan de onderverdeling van een Europees leger in gevechtsgroepen ter sterkte van zesduizend man. De Duitsers hielden staande, dat dit niet practisoh was en dat divisies van 12.000 man moesten worden gevormd. De Fransen zouden nu bereid zijn als com promis in te stemmen met het vormen van divisies van 10.000 man. De „New-York Times" meldt verder, dat de Fransen nog steeds gekant zijn tegen de vorming van een Duitse gene rale staf, in welke vorm ook. Ook zijn zjj voor een verbod of beperking van de productie door West-Duitsland van oorlogsmateriaal als tanks, gevechts vliegtuigen en zware artillerie. De Amerikaanse hoge commissaris voor West-Duitsland, John Mc Cloy, verklaarde in een radiorede te Washing ton. dat hij geloofde, dat het West- Duitse volk zou besluiten deel te nemen aan de verdediging van Europa. Hij legde er de nadruk op. dat een dergelijke beslissing van West-Duits land vrijwillig zou zijn. Mc Cloy voegde hieraan toe: „Het wordt duidelijk, dat West-Duitsland als gelijkwaardige partner door de Westelijke geallieerden zal worden geaccepteerd. De Verenigde Staten en hun bondgenoten zijn echter nog steeds vastbesloten, dat er geen Duit se generale staf in de oude Pruisische betekenis zal zijn, geen militaire kaste Geen hernieuwd Zondagsrijverbod (Van onze parlementaire redacteur) De - Eerste Kamer heeft gisteren, na een vlotte verdediging van zijn beleid door minister Wemmers de begroting voor Verkeer en Waterstaat goedge keurd. Gelijk reeds uit zjjn optreden in de Tweede Kamer viel op te mer ken, toonde de bewindsman zich ook hier een voorstander van grote invloed van het bedrijfsleven op de verkeers- coördinatie. waartegen de overheid zich meer moet terugtrekken. Inzake het Zondagsrijverbod kwam eenzelfde opvatting naar voren. Sinds het ver bod werd opgeheven nam het wagen park met 20% toe en het benzinever bruik met 2,84%. Spreker kan dan ook economsich geen reden zien voor een hernieuwd verbod, dat bovendien maar een uitbreiding van het ambtelijk ap paraat zou meebrengen. Het ligt dan ook niet in 's ministers voornemen met voorstellen voor een Zondagsrijverbod te komen. Een ontwerp ..rijtijdenbesluit" is in bewerking, mede met het oog op de ver keersongevallen. De spoorwegen zijn weliswaar een be drijf van openbaar nut doch dit wil niet zeggen, dat het bedrijf daarom niet op economische wijze moet worden gevoerd. Spr. zou het toejuichen als de Staat ook dividend zou ontvangen voor zijn investeringen in de spoorwegen. In ver band met de huidige investeringspolitiek moet voorshands worden afgezien van nieuwe stationsbouw in Rotterdam. Wel zal een behoorlijke beschut ting voor de reizigers aan het DP.-sta- tion worden aangebracht. Spr. zal alles doen om tot een behoor lijke samenwerking van belanghebben den in de Rijnvaart te' komen Als dit niet gelukt zal de overheid een behoor lijke regeling moeten afdwingen. De ont wikkeling der Hansa-gemeenschap van grote havens zal moeten worden af gewacht. Het Antwerpen—Moerdijkka- naal is een zaak van de hele regering die nog geen standpunt heeft bepaald. Inzake de KLM zei de minister, dat er evenwicht ln de exploitatie bereikt is. De winst bedroeg vorig jaar f. 100.000. Het verheugt spr. dat het bedrijf op een gezonde financiële basis berust en in zijn investeringen door afschrijvingen zelf kan voorzien. In het eerste kwar taal van 1951 waren de inkomsten weer 20% hoger dan over het eerste kwartaal van 1950 en de uitgaven slechts 4% hoger. Inzake de kwestie YpenburgSohie- veen heeft de regering zich nog geen oordeel gevormd. DE NIEUWE K.N.M.I.- DIRECTEUR Over de benoeming van een hoofd directeur van het K.N.M.L zette de heer Wemmers uiteen dat bil een staf van vier directeuren en 8 adjunct-di recteuren die allen wetenschapsman nen zijn een leider op administratief en organisatorisch gebied zeker op ziin plaats is. Spr. heeft genoeg vertrou wen in zijn wetenschappelijke zin dat hij zich niet zal begeven op een ter rein dat het zijne niet is en dat hij aan zün wetenschappelijke medewer kers alle vrijheid op hun terrein zal laten. Ten aanzien van de tertiaire en quar taire wegen dient, eerst een inzicht te worden verkregen in de behoeften en kosten van onderhoud. Dan kan worden nagegaan ln hoeverre de lagere wegbe- heerders door het Rijk financieel moe ten worden geholpen. De begrotingen van het Zuiderzee- fonds het Scheepvaartfonds het S aats- bedrijf der PTT. en het Staatsvissers- haven bedrijf IJmuiden werden eveneens z.h.st. aangenomen. Een in het wit geklede menigte was getuige van het hijsen van de vlag der Nationale Iraanse Olie Maat- schappij op het hoofdgebouw der raffinaderij te Abadan. de grootste ter wereld, tijdens de overname van de Anglo-lraanse Olie Maatschappij Zelfs de balcons (vanwaar men slechts weinig kon zienwaren dicht bezet met toeschouwers. met politieke en sociale macht, die zij eens uitoefende en geen Duits na tionaal leger, dat in staat zal zijn de bron of het instrument van toekom stige agressie te worden". Mc Cloy noemde Europa en Azië van gelijkwaardig belang in de strijd tegen het communisme. Agressie tegen r Midden-Oosten wordt niet geduld! De ministers van defensie van het Britse Gemenebest, die de afgelopen week strategische vraagstukken van heb midden-Oosten hebben besproken, heb ben gisteravond him conferentie be ëindigd. India, Pakistan en Ceylon woonden de conferentie niet bij. In een communiqué wordt om. ge zegd. dat de vijf ministers hoofdzakelijk zekere defensie-vraagstukken in gebie den van gemeenschappelijk belang, waaronder ook het midden-Oosten, hebben overwogen. Alle aanwezigen, aldus het communiqué, erkenden het belang van de verdediging van het midden-Oosten en waren het eens, dat het „in geval van agressie moet worden verdedigd'% „Het defensie-vraagstuk van dit gebied en de aanverwante kwesties betreffende de verdediging van Zuid-Oost-Azië werden beschouwd in het verband van de strategische si tuatie in de gehele wereld". IN RUHRGEBIED DREIGT MIJNWERKERSSTAKING. Ongeveer een half millioén West- Duitse mijnwerkers zullen Maandag het werk neerleggen, wanneer niet aan hun els tot een loonsverhoging van 14 procent zal worden voldaan. Deze looneis dateert reeds van heb begin van dit jaar. In het begin van deze maand werd men het eens over een verhoging van twaalf procent. Gisteren sprak echter het congres van afgevaardigden van de mijnwer- kersbond zich met 255 tegen 158 stem men uit tegen de overeenkomst. De West-Duitse mijnwerkers verdie nen gemiddeld tussen 180 ©n 270 gul den Der maand, welk bedrag afhangt van het feit. of de mijnwerkers al of niet getrouwd zijn en hoeveel kinderen zjj hebben. Radio-Omroepverenigingen krijgen gelijk Gistermiddag heeft in civiele proce dure de Eerste Kamer van de Amster damse Rechtbank, de Stichting „Het Radioprogramma" als gedaagde partij veroordeeld zich van iedere inbreuk op het auteursrecht van de Radio-omroep verenigingen te onthouden. De recht bank bepaalde daarbij voorts, dat de Stichting voor ieder verder verschijnend nummer van het blad „Het Radiopro gramma" eendwangsom zal moeten be talen aan ieder der eiseressen van f. 2.000.ten opzichte van wie de in breuk op het auteursrecht wordt ge maakt. Man viel slapende uit raam In de nacht van Maandag op Dins dag j.l. viel de 47-jarlge F. Frieze uit het raam van de slaapkamer in zijn kosthuis a^in de Stcegstraat te Heer (bij Maastricht). De man werd in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis te Maastricht overgebracht. Hij heeft een ernstige schedelbasis- fractuur opgelopen. Midden in de nacht bemerkte zijn kamergenoot, dat Frieze was opgestaan en ineens in het donker door het open raam naar buiten viel Vermoedelijk heeft de man ln slaap dronken toestand her slechts tot knie hoogte openstaande raam voor een deur aangezien en toen al struikelend het evenwicht verloren.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1