a. zeer bekwame dobby- en jacquardwevers b. zes bekwame selfador-spinners Generaal Marshall terug naar Washington Belgische hoogleraar wil Nederlandse gulden in enkele maanden „hard" maken Jen sovjet-nota inzake Japan aan de V. St. overhandigd WEERBERICHT Acheson's getuigenis beëindigd heeft plaatsing voor: Aanmelden aan de Fabriek bij de Personeelschef. Vermiste Britse diplomaten nog niet gevonden lie Jaargang MAANDAG 11 JUNI 1951 00 No. 27324 EIDSCH DAGBLAD je&ur: J. W. Nenny L-jedactie: B W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 5.15 per kwartaal: t 0.40 per week Witte Singel 1. Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Dir en Adm 25041; Red 21507 Und wil met Peking, China lïolledig worden gekend I3 waarnemende minister van bul- jjrise zaken der Sovjet-Unie, Valery |L heeft de Amerikaanse ambassa de Moskou, Alan Kirk, op het mi- [rlrie ontboden en hem een nota over ig. J De Sovjet-Unie heeft daarin voorge leid in Juli of Augustus een confe- l-slie te houden van alle staten die l>jen Japan hebben gevochten. Het Del zou zijn het opstellen van een tdesverdrag met Japan op basis van ontwerpverdragen, die door Ame- j en Rusland zijn voorgesteld. Ushriften zijn toegezonden aan de Esades van Engeland, Frankrijk en Ls-China. je Sovjet-nota vormt een antwoord l'een Amerikaans memorandum van Jei, dat weer een antwoord was op |$3vjet-commentaar op het Ameri j ontwerp-verdrag van 7 Mei. De f^.-nota telt 19 pagina's. Zij zegt .jat het Amerikaanse voorstel een yis-Amerikaans oorlogsverbond" Kft met de bedoeling van Japan een talig instrument voor de Amerikaan- Isjressieve plannen in het Verre Oos- te maken. por het communistische China en de pjjt-Unie van het verdrag uit te Sim s'zou Amerika zich schuldig maken t een grove schending van internatio- F? verplichtingen. In de verklaring fc Verenigde Naties van Januari 1942 Mchtten. de landen zich geen afzon- vredesverdrag te sluiten. Voor de ien van een afzonderlijk verdrag n de Verenigde Staten de volledige •^Woordelijkheid dragen. Eerika, zo vervolgt de nota, nam zijn tracht- tot laster betreffende Sovjet- bgen in Mandsjoerije. Mandsjoerije üte deel uit. van de Chinese volks- _;bliek en de Sovjet-Unie zou niet la- rian in het volgende jaar de marine- •i Port Arthur opgeven en haar troe- feisrugtrekken. Het was eveneens las- beweren, dat nog 200.000 Japanse gevangenen niet gerepatrieerd wa in werkelijkheidn waren het er 1.487 a wie een onderzoek in verband met frxjsmisdaden was ingesteld. Voorts ca er negen zieken en 871 gevange- die uitleverbaar waren aan China «os 'net begaan van oorlogsmisdaden, [rzmosa diende aan China terugge- a te worden. Het vredesverdrag dien- {sloten te worden op basis van de •«nkomsten van Cairo, Potsdam en 1. Het was „laster" van Amerika te |Felle aanval van Taft op Truman's politiek |3e democratische Amerikaanse rege- tg wil in Korea een vrede sluiten, die u betekenen dat de 140.000 man tótoffers der verbondenen voor niets f: gevallen en dat de milliarden dol- l voor de oorlogvoering in Korea leed, zijn weggesmeten", aldus ver arde de republikeinse senator Taft m door hem Zaterdagavond te Mil- iee in de Amerikaanse staat Wis- an, gehouden toespraak. die leider is van de politieke -nisie der republikeinse senaats- viel in zijn toespraak de bui- adse politiek van president Truman san. Hij zeide o.m„de Russen tóen inwendig wel groot plezier heb- - Zij zijn erin geslaagd de Ameri- kü in een kostbare oorlog te verwik ten. waarvan het einde nog niet in p is en wij weigeren in deze krijg f vijand een beslissende slag toe te i". gehele verhaaltje, dat wij „de trailers straffen", is tot een slechte f? geworden", vervolgde Taft. ,.In- a men ervan uitgaat dat het slagen a een aanval een aanmoediging voor f aanvallers betekent, kan worden ge- i dat de huidige Amerikaanse poli- aanvallen uitlokt Wanneer wij er streven rondom de 38ste breedte een wapenstilstand teweeg te fegen, is het duidelijk, dat de aan- pr alles te winnen en niets te ver- pn heeft. Chinese communisten hebben de «rdelijke helft van Korea veroverd. 3 agressie is vooral hierom schan- fK omdat zij tegen de Verenigde -q zelf is gericht. Niettemin kun- c zij zich volmaakt veilig gevoelen, [■hinnen niets verliezen. Er kunnen a bommen op hun gebied worden prpen. De kust van het communis- China kan niet worden geblok- i En tenslotte verhinderen wij ook 1 het Chinese nationalistische leger [Formosa ook maar een poging te wa- om in Zuid-China te landen en al- een op de steun van het volk be- 'end front tegen de communisten op aldus Taft. zeide Taft nog. dat naar ^schatting de regeringsuitgaven in ^negentig milliard dollar zullen be- Vjen of precies tweemaal de uitgaven dit jaar. I;ï betwijfel sterk, aldus Taft, of wij T&flatie kunnen tegenhouden 70 k 72 Mard per jaar beschouwt Taft als bedrag dat hoogstens kan worden Ingeven zonder het moreel van het -"ek en de nationale economie in f te brengen. IETS WARMER. ilt verwacht tot morgenavond: i weer met enkele overdrijvende penvelden, maar ook perioden met gj^chijn. Zwakke tot matige wind Zuid-Oost en Zuid-West. Iets rtQer- (Opgemaakt te 10 uur). 12 JUNI. Iy31 °P: 4.20 uur; onder: 20.59 uur. I^n op: 12.O8 uur; onder: 0.51 uur B. (E. K.) Klater te Katwijk te 8.11 en 3 uur. j ttutumer bestaat uit zes pagina's. beweren dat de Sovjet-Unie slechts zes dagen tegen Japan streed. De Sovjet unie had in het Verre Oosten veertig divisies gehad, die het machtige Kwan- coengleger gebonden hielden. Japan ca pituleerde onmiddellijk na een vernie tigende SovjeUslag. Een maand lang na dien werden bloedige gevechten ge leverd tegen de resten van de strijd kracht, waarvan 600.000 man zich over gaven. De'speciale gezant van Truman, John Foster Dulles, heeft bij aankomst te Parijs voor besprekingen met Franse functionnarissen verklaard, dat hij „goede voortgang" heeft gemaakt met zijn besprekingen te Londen over de sluiting van een Japans vredesverdrag. Op de vraag, of hij hoopte, dat het verdrag binnen zes maanden zou wor den gesloten, zei Dulles: „Ik hoop veel eerder". Er was nog niets definitiefs bereikt, maar hij was er op gesteld, dat het ver drag zo spoedig mogelijk zou worden ondertekend. V. St. gereed voor een totale oorlog ZAL SOVJET-UNIE MOGELIJK TEGENHOUDEN De Amerikaanse minister voor het leger, Frank Pace, heeft Zaterdag in een toespraak te Fayetteville (Arkan sas) verklaard, dat „de V.S. gereed waren voor de strijd, indien de Sovjet- Unie een totale oorlog wenste". Hij voegde hier aan toe: „deze gereedheid kan wellicht een van de factoren zijn, die haar zal doen inzien, dat een oor log vergeefs is". Aangaande de Amerikaanse strijd krachten zei de minister, dat het leger in overeenstemming met de plannen voor dit belastingjaar thans 1.500.000 man omvatte. Ook de vloot en de lucht macht waren uitgebreid. De vloot telde thans 1044 schepen. De 'uchtmacht omvatte ongeveer 87 groepen. Men ver wachtte, dat dit aantal in de herfst van 1952 tot 95 groepen zou zijn toegeno men. Op het gebied van geleide projectie len en het tactische gebruik van atoom wapenen had men snelle vorderingen gemaakt, aldus Pace. Nu volgt generaal Wedemeyer Zaterdag heeft de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Dean Acheson, zijn getuigenis voor de ver enigde senaatscommissies van onder zoek voortgezet. Hij ontkende, dat de regering van de V. S. in Januari de Amerikaanse troe pen uit Korea had willen terugtrekken. Voorts verklaarde Acheson, dat de be schuldiging van de senatoren Taft en Styles Bridges, dat het State Depart ment Korea en Formosa aan de com munisten zou willen overleveren, iedere grond misten. De republikeinse senator Harry Cain stelde Acheson nog de vraag: „zou de minister willen uiteen zetten, waarom hij de vijand toestaat in het centrum van zijn gebied er een bevoorradings centrum op na te houden, dat volstrekt niet door geallieerde vliegtuigen mag worden gebombardeerd?" (Cain bedoel de Rasjin of Nedjin, het nabij de Rus sische grens gelegen eindpunt van de Noordkoreaanse spoorweg). Minister Acheson: „In Augustus j.l. is Rasjin door vliegtuigen der verbonde nen gebombardeerd. Dit is nadien niet meer geschied, daar deze plaats slechts 27 kilonieter van de Russische grens is gelegen en het. gevaar zeer groot was, dat herhaalde bombardementen het betrek ken van Russische strijdkrachten in de gevechten zouden veroorzaken. Boven dien is Rasjin geen belangrijk bevoor radingscentrum der communisten. Het kwam ons daarom voor, dat de voorde len van bombardementen op Rasjin niet zo groot waren, doch dat daarentegen het hiermede gepaard gaande risico zeer groot was. De leiding van het ministerie van buitenlandse zaken en de chefs der Amerikaanse generale staven hebben deze aangelegenheid gezamenlijk gespro ken, waarbij eenstemmig het besluit is genomen het bombardement niet te her halen". De getuigenis van Acheson is thans geëindigd. Heden zal luitenant-generaal Wedemeyer voor de' commissies ver schijnen. De democratische senator Lester Hunt heeft verklaard, dat hij zal voorstellen om de werkzaamheden van de commis sie op 30 Juni te beëindigen. Grote centrale in Oost-Duitsland zou opgeblazen zijn Naar het anti-communistische West Berüj.nse blad „Telegraf" meldt, zou de centrale te Ober-Oderwitz bij Loebau in Saksen (Ocst Duitsland) Dinsdag nacht door een explosie volkomen ver weest zijn. Over het aantal doden en gewonden zouden nog geen juiste cijfers bekend zijn. Het ölad spreekt van de „grootste sabotagedaad", die tot dusver in Oost- Duitsland is gepleegd. Talrijke huizen in de wijde omtrek zouden beschadigd of verwoest zijn. De aanslag zou een aantal omvangrijke plannen in het ka der van het vijf-jarenplan voor de energievoorziening van Oost-Duitsland op lesse schroeven hebben gezet. Meikeverplaag in Bommelerwaard met vliegtuigen bestreden 200 SLACHTOFFERS PER M2. Er heerst op het ogenblik in de Bom melerwaard een Meikeverplaag zoals sinds mensenheugenis niet voorgekomen is. Millioenen kevers vallen de vrucht bomen, de rozenstruiken en de beuken hagen aan. Bespuitingen hebben de le gers reeds aanzienlijk gedund, maar de vraatzucht gaat verder. Vooral de plaat sen Aalst, Nederhemert, Well, Kerkdriel en Rossum worden hevig geteisterd. Hier echter zijn het niet de fruitbomen die het ontgelden moeten, maar de popu lieren, wilgen en eiken. Daar waar de meikevers de kwekerijen waren binnen gedrongen werd direct begonnen met de bespuiting der bedreigde bomen met h c h. Een vliegtuig uit Soesterberg heeft 'dezer dagen verschillende „aanvallen" gedaan op het oostelijk deel van het eiland Nederhemert. Resultaat: 200 mei keverslachtoffers per M2. FINSE GEZANT OVERLEDEN. Baron Yrjö Koskinen, gezant van Finland te 's-Gravenhage is op 65-ja rige, leeftijd in een ziekenhuis, waar hij enige tijd geleden ter behandeling was opgenomen, overleden. DE f. 20.000 ER UIT! In de 513de staatloterij, tweede klasse, eerste lijst, is de f. 20.000— gevallen op nr. 2 1 683. Gebied om Tsjorwon en Koemhwa veroverd George Marshall, de Amerikaanse mi nister van defensie, heeft te Tokio verklaard, dat alle speculaties om trent de mogelijkheid, dat zijn bezoek aan Korea en Japan vrede zou bete nen, alle grond missen. Hij zeide: „In ben gekomen, om het Amerikaanse personeel te bezoeken en het geluk te wensen met het prachtige werk, dat verricht is. Voorts wil ik de vraagstukken van vervanging en rou- lermg bestuderen. In de eerste plaats ben ik gekomen om het Amerikaanse leger te bezoeken, met zijn leiders in contact te treden en bijzonderheden betreffende de sterkte en het rouleren der eenheden te be spreken", zo voegde hij er aan toe. Meer troepen der VN. in Korea zou hij gaarne zien- Op het Amerikaanse hoofdkwartier heeft hij nog een onderhoud gehad met -dc Japanse premier. Josjida. Generaal Ridgway was bij het onderhoud aan wezig. Daarop heeft hij per vliegtuig de te rugreis naar Washington aanvaard. Generaal MacArthur heeft in een telegram aan de republikeinse senator William Knowland verklaard, dat elke conclusie, dat h\j ooit een olan steunde, de Chinese communisten en nationalis ten in een coalitie-rekening bijeen te 'brengen, op een verdraaiing van de feiten berust. MacArthur noemt de po gingen van de Verenigde Staten in 1944 en 1945 om een dergelijke coalitie tot stand te brengen „een van de groot ste blunders in de Amerikaanse diplo matieke geschiedenis, waarvoor de vrije wereld thans met bloed en ellende boet". President Truman heeft alle Ame rikaanse regeringsinstanties opgedragen haar medewerking te verlenen bij een eventueel onderzoek door het congres (Ingez. jMed.-advert.) Te Praag gearriveerd? Vijftienduizend detectives in West- Europa, van Sicilië tot Stockholm, houden rich bezig met de opsporing van de twee Engelse diplomaten Maclean en Burgess, die sinds 25 Mei vermist wor den. Hoewel te Rome geen enkel ra- diotelegram is gevonden van Burgess aan zijn moeder (met het nazceken van de gewone telegrammen is men nog bezig), heeft de perschef van het Engelse ministerie van buitenlandse za ken, William Ridsadle, bevestigd, dat Burgess Donderdag uit Rome een tele gram aan zijn moeder heeft gezonden. De Engelse minister van buitenlandse zaken, Morrison, zal heden in het la gerhuis een verklaring afleggen. Op desbetreffende vragen van journalisten heeft Ridsdale de verklaringen van het ministerie herhaald, dat geen geheime documenten van welke aard ook wor den vermist. Maclea-n had toegang tot officiële stuken van verschillende aard op het ministerie, doch niet tot de stukken, die bijvoorbeeld met een nieu we atoombom konden te maken hebben, aldus Ridsdale. De Franse politie bewaart het stil zwijgen doch men gelooft in Frankrijk land hebben verlaten. Poolse en Tsje- choslowaakse lu cht vaart f un cti onar issen hebben verklaard niet bevoegd te zijn passagiers te onderzoeken of inlichtin gen over hen te verstrekken aan iemand anders dan aan de politie, "Ra dio Hamburg meldde dat beiden te Praag waren aangekomen, doch dit is van Engelse zijde zeer twijfelachtig ge noemd. IRAANS-RUSSISCH GRENSGESCHIL. Het Iraanse leger bericht dat Rusland Iran ervan heeft beschuldigd getracht te hebben een stuk van de Sovjet-Unie te stelen door de loop van een rivier in het gebied van de Kaspische èrens te wyrigen. Volgens dit bericht bracht een Sovjet officier een bezoek bij de chef van de Iraanse grenswacht in het gebied van Astara aan de Kaspische kust en ver zocht een dam in de betwiste rivier te vernietigen. De Iranen bleven op hun voetstuk staan, dat het de Russen niet aanging. Uit de Iraanse berichten van het leger bleek dat het er naar uitziet, dat de Russen een kwestie van de grensrivier pal ten Westen van Astara willen ma- algemeen, dat de beii? mannen hetken. (U. P.) Om de Perzische olie De Perzische regering heeft in een radio-uitzending te Teheran de Brits- Iraanse Oliemaatschappij gewaar schuwd dat „de gehele wereld misschien er onder zou moeten lijden, indien de maatschappij de rechtvaardige eisen van de Perzische bevolking niet erkent". In dien de delegatie dezelfde goede wil aan de dag legt als Perzië heeft gedaan door haar te willen ontvangen, kan de gehele kwestie bevredigend worden opgelost, aldus deze uitzending. Twee der vier directeuren van de Brits-Iraanse Oliemaatschappij, die de toekomst der maatschappij met de Per zische autoriteiten zullen bespreken, zijn gisteren per vliegtuig uit Londen naar Teheran vertrokken, namelijk Jackson en Elkington. De twee andere, die van deze missie deel uitmaken, zul len langs dezelfde weg vandaag ver dekken, namelijk sir Thomas Gardiner en Gass. ZUID-AFRIKA WIL VOLLEDIGE ZELFSTANDIGHEID De regering van dr Ma lam is vastbe sloten Zuid-Afrika buiten het Britse Gemenebest, te brengen en een geheel onafhankelijke republiek te stichten „als de tijd daartoe gekomen is", zo heeft de Zuidafrikaanse minister van landbouw Le Roux te Melbourne ver klaard. Men beoogde geen onmiddellijke afscheiding met. het oog op de huidige problemen in de wereld. „De eindbe slissing over afscheiding zal door het volk worden genomen", aldus de minis ter. I naar de juistheid van geruchten, dat I er pogingen worden aangewend het congres en de regering in verschillende vormen van politieke en andere druk te beïnvloeden ten gunste van meer hulpverlening van Tsjang kai sjek. Dit heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Dean Acheson, meegedeeld. Het ministerie van buiten landse zaken heeft een aanzienlijke hoeveelheid Inlichtingen gekregen, die, indien zij juist blijken, bewijzen, dat het optreden van een pro-Chinese groep ge deeltelijk niet in overeenstemming is met de wet. Senator Styles Bridges stelde voor het onderzoek naar „druk, onwettig bepra ten en beïnvloeding" door een pro- Chinese groep ook uit te breiden tot de bondgenoten van Amerika. Bridges noemde met name Engeland, Frankrijk, België, Nederland, Columbia, Finland, Denemarken, Griekenland, Zweden en Perzië. VAN HET FRONT. De troepen van luitenant-generaal Milburns hebben Zondag het belang rijke communistische bevoorradings- gebied om Tsjorwon en Koemhwa in midden-Korea veroverd, aldus heeft de bevelhebber van het achtste leger, luitenant-generaal van Fleet bekend gemaakt. Tevoren was Tsjorwon door de artil lerie zwaar bestookt, terwijl tankpa trouilles bij zware regenval Koemhwa naderden, gebruik makend van het te rugtrekken van de tegenstander. De verbonden legers waren de laatste 48 uur op dit front acht k elf kilometer gevorderd. Dit gebied van de driehoek TsjorwonKoemhwaPjonggang werd door Griekse, Turkse, Philippijnse en Siamese manschappen om achttien uur plaatselijke tijd veroverd. Doch ten Noorden van Jontsjon, dat meer naar het Westen is gelegen, en ook in de buurt van Janggoe en Indje, ten Oosten van de voornaamste communistische verdedigingsstellingen, ondervonden de manschappen van het achtste leger zware en vastberaden tegenstand. Hier werd slechts een kilometer voortgang geboekt. Een compagnie van het acht ste leger nam in het gebied van Hwats- jon een aantal manschappen van een Trots op hun zo juist verworven Maple Leaf" vleugels staan deze Ne derlandse pijoten, die in het kader van de organisatie van het Noord Atlan tisch Pact in Canada een opleiding tot vlieger hebben gekregen, voor een Harvard trainingsvliegtuig met de Nederlandse vlag op de luchtbasis Centralis voor hun vertrek naar Ne derland. Van links naar rechts: korpo raal Smit uit Haarlem, korporaal J. v, d. Vlugt uit Rotterdam, korporaal J» van Nimv/egen uit Breukelen, luitenant J. S. Spiegelenberg uit Bussum, kor> poraal C. Donker uit Amsterdam, kor poraal J. Bellersen uit Naaldwijk, koi> poraal N. Fase uit Boskoop en korpo raal J. Vlietstra uit Voorburg. TROUWRING WAS 35 JAAR VERDWENEN. Ongeveer 35 jaar geleden verloor de heer W. Hekerman te Siebengewald (L.) bij werkzaamheden op het land zijn trouwring. Het heeft lang geduurd maar gisteren heeft een inwoner van Gennep het kleinood teruggevonden en in hefi bezit van de eigenaar gesteld. Operatie „Baldadigheid" Wanneer het waar is, dat een goed begin het halve werk is, mogen wij met voldoening constateren, dat dc Zaterdag j.l. onder de naam „Operatie Baldadigheid" aange kondigde actie in eerste aanleg voor 50% geslaagd is. Maar eerst wanneer de zeer vele bewijzen van instemming tvorden getransformeerd in daadwerkelijke medewerking, kan van een volledig succes worden gesproken. Tot deze medewerking wekken wij nogmaals en met aandrang op! vertragingsactie uitvoerende eenheden van de tegenstander gevangen. Verwacht wordt, dat de Amerikaanse troepen veel materiaal bult zullen ma ken. Het gebied is door de Chinezen ge bruikt als voornaamste bevoorradings basis en als springplank voor hun lente offensief. Van Fleet beheerst thans het gehele centrale front en zal de Noorde lijken vermoedelijk kunnen dwingen nog 30 k.m terug te trekken. Uit de bekendmaking blijkt niet, dat de geallieerden ook de steden Koemhwa en Tsjorwon hebben veroverd. Er wordt slechts van de omgeving gesproken. Geruchten over Uni-verdrag Benelux op 1 Juli (Van onze Brusselse correspondent per telefoon). Een bericht van de Belgische „Peuple" als zou het verdrag van de „Unie Be nelux" op 1 Juli a.s. v/orden onderte kend, heeft de Belgische experts ver baasd. In Benelux-kringen is het be kend dat het tot stand komen van de voorgenomen economische unie ver traagd wordt door de slechte positie van Nederland in de Europese Betalings Unie Morgen zullen de hogere ambtenaren onder wie prof. Keesing, raadsman van de Nederlandse minister van financiën, en de heer Spierenburg, met hun Belgi sche collega's in een plaatsje bij Breda bijeen komen. Naar wij vernemen hebben de mo netaire experts gewaarschuwd voor de gevaren van een overijlde onderteke ning van het Unieverdrag. In ieder ge val lijkt het niet meer mogelijk tegen 1 Juli een ministeriële conferentie te or ganiseren, ofschoon het secretariaat- generaal van de Benelux en naar be weerd wordt ook de departementen in Den Haag een spoedige onderteke ning van het Unieverdrag nastreven. Dit verdrag zal voor een periode van 10 of van 25 jaar worden afgesloten. Zoals wij reeds eerder schreven bevat dit verdrag een algemene principiële in leiding en een aantal protocols, onder meer een monetair en een landbouw- protocol, welke de moeilijkheden der overgangsperiode regelen. Zo zal het inderdaad mogelijk zijn een Unieverdrag te ondertekenen, dat in feite aan de huidige situatie niets zal veranderen. Men zal daarna onmiddel lijk beginnen met de installatie van de hogere Benelux-organen. In zün wekelijks hoofdartikel in de Libre Belgiquc" heeft de Leuvense hoogleraar Fernand Baudhuin we derom enkele verrassende dingen ge schreven: hij zou. indien hem de Ne derlandse financiën voor een periode van zes maanden werden toever trouwd, spoedig orde brengen op de betalingsbalans, en van de gulden een „harde" munt maken. Om de inflatie te bestrijden zou Baudhuin dc lonen op royale wyze verhogen om daar door een hogere productiviteit te ver krijgen. Voorts is hü van oordeel dat de Belgische industriëlen niet moeten denken dat hun verkoop op de Ne derlandse markt steeds zo vlot zal verlopen als thans het geval Is ge weest. De nieuwe monetaire politiek en eventuele invoerbeperkingen zullen de Nederlandse markt minder toegankelijk maken, onder meer voor Belgische tex tiel, welke er z.i. a: te gemakkelijk wordt verkocht. De Belgen aldus Baudhuin moeten zich opnieuw om hun verwaarloosde overzese markten gaan bekommeren. Naar wij tenslotte nog vernamen zijn een aantal Waalse industriëlen niet enthousiast over de aanleg van een eventueel Moerdijkkanaal. Zij zouden hun bezwaren in een nota samengevat hebben, maar zien van publicatie er van af uit solidariteit met Antwerpen De kern van hun betoog is dat de ontwikkeling der Belgisch-Limburgse kolenmijnen de invoer uit het Roerge bied sterk zal doen verminderen en het kanaal dus een van zijn redenen van bestaan verliest.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1