HET WARME JASJE DE OTILLE ENS Kluizenaar \iet meer: lammeren groot, veehandel dood Spiegeltje aan de tvand Voor de Vrouiv Radio-programma jflste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Zaterdag 2 Juni 1951 Derde Blad No. 27317 Goede prijzen 5?n oud spreekwoord dat in de Vee- haiel nogal eens „opgeld" doet, zegt, vieren groot, Veehandel dood" In- :.^d beginnen de Jarige woldragers sgnenteel op de Veemarktterreinen handelsverkeer wat te overstem- *3, maar dat ze zoals vroeger ln de vinden Mei en Juni het monopolie h"t marktleven hebben, dat is niet -*r het geval! Wel waren de aanvoe- 'q ran rundvee in het algemeen weer nt korter, maar toch voor het huidig ifctip nog behoorlijk goed en de vraag ré ook nog al mes, en alles bleef goed tia de prijs. De zuivelprijzen staan op h[ ogenblik zeer vast. De kaasmarkten hoonden overal een wat levendiger tééid, met wat opgaande prijzen en zo- foadé kon een goede verse melkkoe worden verkocht. Ook een soortge- Tfto kalfdragende koe met goede uier ha met gemak worden geplaatst. En tj! het jonge fokvee betreft, iagen de arjttn zeer hoog. Mooie pinken en kalfsvaarzen waren c weinig te vinden en waren zeer duur 0& de vraag naar magere weidekoeien vos nog zeer voldoende om goede pry- te bedingen. Vorige week liep het de slachtveeprijzen even vast, doch C heeft zich deze week niet herhaald. Eegendeel; bij een wat korter aanbod a de meeste markten, verliep de han- williger met weer wat steviger prij- sa. Er komt momenteel bfjna niets Üïnen uit Denemarken en Ierland en Ivoren vlees komt er ook maar wei- ig aan de markt. De algemene ver- nehting is dan ook - voorlopig nog «er duur vlees f We zagen al wat sicht-vee uit de weiden aan de markt, sar „wicht" komt het nu nog te kort. Dar staat tegenover dat de nog voor radige stalkoeien ook ln gewicht begin ra af te takelen, zodat de slager niet Kïeel voorkeur heeft. Dj noteringen varieerden voor slaoht- vanaf f. 2.50 tot aan f, 3.20 per kg. pjbcht gewicht. Stieren van f. 2.40 f2.7ö per kg. en Deens vee werd van [?.40- f. 2.50 per kg. aan de bout ver- Vvht - vlees met been dus. "ïalf en Melkkoeden f. 6.75— f. 1100.- üirzen f. 600.f. 900.-, pLnken f 400 O-, 3'i Jarige f. 300.-— f 400.-, Gasté' weidekoeien f. 450.f. 750.- p. ök, Voorjaarskalveren f. 80.f. 200 per stuk. De vette kalveren werden on- hks een hogere heffing op de export, vrh goed prijshoudend verkocht, f. 2.- - f. 2.60 per kg., levend gewicht. Ook het nuchter kalfsvlees werd op uitvoer wat zwaarder belast. Dit was vl even merkbaar, want de vraag 'sar Italië was sterk gereduceerd en prijzen wat flauwer, ondanks een kleiner aanvoer. Notering gemid- kM f. 1.30—f. 1,35 per kg., levend ge licht. Voor de fokkertjes werden goe- prijzen besteed, nl. f80 f.135 en otra beste f. 160.- per stuk. Blllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli De nieuwe Verkeerswet: Wielrijders mogen alechts één per- bod medevoeren. VEILIG VERKEER Hllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllilllllllllllllll In de lammeren was tameiyk veel aanbod en de handel iets slepend met hoge prijzen. Texel had Maandag 2800 stuks aan de markt, maar Leiden stond met meer dan 3300 stuks aan de top van alle markten. Er werd veel Inslag gedaan voor Kerken en Scholen. Voor export gingen ook nog heel wat zware lammeren weg. Thans ook naar Zwit serland. Prijzen tot f. 80.- en weldelam- meren meestal van f. 60.f.70.- per stuk. Nog circa 15000 stuks worden van Texel naar het vaste land verwacht, maar de fokkers aldaar houden veel ooitjes aan voor het eigen fokbedrijf. De varkens zijn wat duurder geworden. Thans werd besteed op levering vol gende week, van f. 1,82f. 1.93 per kg., levend gewicht. Voor extra bes-re zware soorten nog iets meer. Geslacht ge wicht wordt van f. 2,22f. 2,26 per kg. besteed. Fijne zeugen f. 1,65 levend ge wicht. Biggen en lopers ook hoger in prijs. De beste soorten ruim f. 2.- per kg. levend. Ook de paarden waren deze week duurder. Nogal wat vraag voor ce hooi bouw. Slachters gemiddeld 10 cent per kg. duurder. Voorteken van kille zomer? Zomerjaponnen met lange mouwen, ln de modehuizen werd gelanceerd, doet over het algemeen weinig zomers aan, met dien verstande, dat we in de col lecties de hoogzomerse katoentjes en bonte kleuren maar amper ontdekken. Zomerjaponnen met lange m ouwen, jurken van dikke zijde in een donkere tint en zelfs wollen japonnen houden nauwelijks een belofte in voor de zomer waarnaar we zozeer verlangen. Zwart en wit zijn de hoofdkleuren en worden bijgestaan door veel donkerblauw (de kleur van het voorjaar! en grijs (dat een voorbode voor de herfst lijkt). Zelfs het wit dat in zyden organza, linge riekatoen en broderie hoogtij viert en dat in geklede creaties met wyde rok ken en lange mouwen rijkelijk vertegen woordigd is, roept geen gevoel van zo merse warmte op. Slechts het witte lin nenjurkje, dat recht en slank en smal !s, zou ons iets van dien aard beloven indien niet een halflang jasje van dikke wollen stof het zomerse effect teniet deed en onze aandacht leidde ln de richting van een zomer, die misschien wel zonnig, maar koel is. Door die korte jasjes immers werd de zojuist gelanceerde zomermode aange past aan een jaargetijde waarvan de weersgesteldheid nog niet bekend is, doch die een laat en weinig schoon voorjaar (laten we hopen: ten onrech te) doet vermoeden. Uit laken of vilt uit molton of deken- stof, uit dik harig of glad geweven ma teriaal worden die modieuze jasjes ge maakt en behalve voor warmtedoeleln- den zijn ze ook bestemd een fleurige noot te leggen in een mode die weinig kleurrijk is. Korenblauw, vuur- of ro bijnrood en smaragdgroen zijn de kleu ren. die voor die fleurigheid aanspra kelijk zijn en die we nu eens in effen dan weer in gestreepte stoffen aantref fen. Wat het model aangaat, zijn deze moderne complementen van de zomer jurk in drie groepen te verdelen: het halflange, rechte jasje, het rondgeknip- te, cape-achtlg klokkende en het jasje dat een wijd uitstaande schoot vormt daar het door een ceintuur ineen ge rimpeld wordt. Al deze modellen met heel korte kimonomouwtjes met inge zette, halflange rechte of met klokken de cape-mouwen al deze jasjes wor den bij de rechtrokkige japon gedra gen Juni is begonnen. Het is een on loochenbaar feit. Doch kunnen we deze maand, in overeenstemming met wat de kalender aankondigt, de zomer ver wachten? Zal ook onze zomergarderobe niet in compleet zijn zonder een wollen, jasje, dat modieuze, warme en fleurige acces soire is als de zomerzon ons teleurstelt? Zuinig met hetgeen wij hebben Het voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad meldt: By het woord zuinigheid denken we meestal (niet ten onrechte) aan het achterwege laten van bepaalde inkopen, aan het kiezen van goedkopere waren en het verlagen van onze eisen aan gaande voeding, kleding, ontspanning enz Maar vergeten wij daarbij niet vaak, dat men ook de zuinigheid kan betrach ten door verstandiger en voorzichtiger om te gaan met hetgeen men al bezit? Als voorbeeld noemen we maar de be handeling die pannen soms moeten on dergaan. Hoe vaak ziet men niet. dat een pollepel of stamper op de rand van de pan wordt, afgeslagen. Voor alle pan nen is dit funest het emaille springt bii zo'n behandeling al gauw zelfs van de sterkste geëmailleerde pannen af. terwijl aluminium pannen deuken krij gen. met als gevolg dat het deksel niet meer ot> de pan past. En deuken of af- gesplinterde plekken komen er ook ln deksels, die op de grond vallen en in pannen welke ruw tegen gootsteen of afwasteil wordt gestoten. Het neer- (Insez. Med.-adv.) V.l.n.r. Van laken of vilt een halflang, rond- geknipt klokkend jasje met cape-vor- mige mouwen. Rood, blauw of groen is de kleur die met het effen witte jurkje, een vrolijk contrast vormt terwijl het soutache waarmee het jasje is gegar neerd, het zijne bijdraagt tot de kleur rijkheid. Van gestreepte wollen stof een Jasje, dat een schoot vormt, onder de door een ceintuur gemarkeerde taille. De zakken van de schoot zijn breed en diep en staan wijd uit; de aangeknipte, opstaande kraag is breed als de schou ders. Het volkomen recht jasje van bont gestreepte stof heeft horizontale steek- zakken met een klep, waarnaast een lage rugceintuur begint. mLLETON BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels w 50. Aalster Sally",zei hij ernstig", ik !®et je alles uitleggen. Al toen wij waren vormden jullie met zijn ketjes al een deel van mijn leven. Ik Pfcide op, de verhouding bleef zo. Ik mjj niet voorstellen, dat jullie eens -• mijn leven zouden kunnen verdwij- «3. Daarbij meende ik op Marigold -ieffrte zyn. Nü begryp ik pas J^ron?! zij toonde minder belangstel- -l roor niy dan jullie! Toen zij haar Af?n charmes ontdekte, vond zij «ster, dat ik een vervelende jongen T*S) vermoedeiyk omdat ik niet zo- [jel aandacht aan haar besteedde als andere jongemannen deden. Myn Eenheid voor haar was wel-is- jar dieper dan die van hen, maar «rigold begreep my niet. zy wilde niet: ik was in haar ogen ver- 'wtd. Ik was in die tijd werkelijk dom. Toen ik zag. dat Marigold pis meer om my gaf, meende ik des 'meer verliefd op haar te zyn. zy p* mjj aan, haar onverschilligheid gjeerde mij en ik begon steeds rpr te geloven, dat ik van haar [Nd." SAl? maakte een beweging, alsof zy handen 'uit die van David wilde •apien, maar hy hield ze stevig je dit alles vertellen, Sally, gat jy zoveel dingen van my moet gijpen. Toen ik nog steeds meende Marigold te houden, hebben wy over haar gesproken. Het was ■f' bijzondere tyd voor my. Myn was geheel anders geworden. Ik Segrepen door myn werk en had *2 sterk vertrouwen in de toekomst Plotseling heb ik toen de .'.^neld leren kennen. Ik besefte, dat -met meer aan Marigold dacht, maar y J°u, Sally. Als ik voor een moei- p geval stond, vroeg ik mijzelf af: „Hoe zou Sally die man of 2°'? benaderd hebben?" Bij al de be- nfpyiie besluiten, welke ik moest Saliy, was jij betrokken. Toen ypop ik ook dat jy altyd al een :M van myn leven was geweest. Het misschien wel wat dom, maar rpb mij dat nooit eerder gereali- *3(3." Sally draaide zich om en keek naar zee. vraagt Je misschien af, waar- Je dit nooit eerder heb verteld." H David voort, „maar de goede r;>e,1held deed zich nooit voor. Ik 'r oe waarheid al voordat Anne *erd, maar ik voelde dit alles «tekst, toen jy in het ziekenhuis "(Dijn kamer naar het portret van vader keek. Toen wist ik, dat leven met het mijne verweven i* kon myn leven niet meer Jou denken. JU bent er altyd maar omdat de mensen vaak 3 ftoof en blind zijn, had ik het hlet eerder zo sterk gevoeld. Alles wera duidelijk, toen ik door de zorgen van het leven en het werk een man was geworden, Sally, een man die naar jou verlangt!" Sally keerde zioh eindeiyk naar David. Haar vingers trilden in zyn hand. Haar ogen schenen voor hem een diep en donker meer. Hy kon niet zeggen,"wat zij voelde Lang keek hy haar aan „Voordat je iets zegt, Sally, moet ik je nog wat anders vertellen. Ik heb je al gezegd, toen je my opbelde, dat •men mij gevraagd heeft mee naar Amerika te gaan. Ik heb er lang over nagedacht en tenslotte besloten niet te gaan." „Je weigert dus?", fluisterde zij. „Ja, Sally Ik weet nu wat ik wil. Ik verlang geen roem, ik verlang zelfs niet naar de onderzoekingen in Ame rika. Er zajn twee dingen, die lk wil: een praktyk, waarin ik iedereen kan helpenen jou. Misschien moest ik jou wel eerst noemen, want zonder jou zou ik geen praktyk kunnen heb ben of carrière kunnen maken. Alles hangt van jeu af, Sally. Ik hoop dat jy voor my een tehuis wilt scheppen. Een tehuis voor ons beiden Myn vader wordt al oud. Hy kykt al enige tijd uit naar een collega om hem by te staan. Hy heeft my ech ter nooit voorgesteld een deel van zajn praktyk over te nemen, omdat hij zulke grote plannen voor mij had. Hy zal wel teleurgesteld zyn dat ik niet naar Amerika ga. maar diep in zijn hart is hy vast blij. Hier hoor ik thuis. Sally. De mensen hier ken ik. Ik houd van hen. Zij moeten later evenveel ver trouwen in mij stellen als zij het nu doen in mijn vader. Ik kan zijn praktijk overnemen en iets moois op bouwen. Dèt wil ik, Sally. En dat kan ik niet doen zonder jou! Je geeft mij zoveel.... alles wat ik nodig heb...." Davids stem stierf weg. Het leek hen beiden toe, dat er een diepe stilte over de wereld lag. Zelfs de zee was niet meer te horen, zy waren alleen, alleen in een zó schone wereld, dat hun ogen er by wyze van spreken pyn van deden. Langzaam stond David op en keek naar Sally. Hy trok haar naar zich toe. Zij was zo klein, dat hy haar hoofd achterover moest buigen om haar ln het gezicht te kunnen zien. Hy wist echter nog steeds niet, wat haar ogen zeiden. „Sally", zei hy tenslotte met na druk, „zeg toch iets!" „David!" Hij kon nauwelijks haar gefluister horen. „Natuurlijk wil ik alles doen, wat jij wilt. Ik houd van je David, ik heb altyd al van je gehouden." Hy keek haar weer aan, maar sloeg zyn armen niet om haar heen, Zij leek zo onwaarschynlljk en fragiel in het maanlicht. „Altijd?" vroeg hij onzeker. „Altyd", antwoordde zy. „Al van de tyd dat ik nog een klein meisje was. Niemand wist het, alleen je vader. Hij was erg op jou gesteld. Wat zal hij blij zyn, datwy elkaar gevonden hebben." Een ogenblik scheen het alsof Da vid niet de betekenis van haar woor den begreep. Toen lagen zijn armen om haar. Hij trok haar naar zich t-oe en voelde de warmte van haar lip pen op zijn mond. „Lieveling, wat ben ik blind ge weest. Maar ik houd van je, ik houd van Je. Ik zal je gelukkig maken." „O, David, ik houd ook zo veel van jou!" zy mompelde de woorden met haar lippen op de zijne en plotseling vergat hy alles, behalve het intense geluk en de vreugde in zijn hart. Hy drukte haar stevig tegen zioh aan en kuste haar lang, wild bijna. Er scheen een vuur in hem te branden. Sally keek op. zy lag in zyn armen en was intens gelukkig. Met warmte beantwoordde zy zijn kussen, zy glim lachte gelukkig. „O, Sally, Sally. Sally!' Er lag een klank van triomf in zyn stem. EINDE 22). Zever" Zwilbikker, de rentmees ter, kon niet veel anders doen dan Pan da gehoorzamen, en dus ging hij twee emmers water halen uit de beek. Het was echter duideiyk, dat deze opgewekte persoon het torsen van lasten niet ge wend was, want de inspanning maakte zijn ademhaling onregelmatig, terwyi zyn gelaat een donkere tint begon aan te nemen. Bovendien werd zyn humeur zienderogen slechter. „Waar dient dat nou voor?" jammerde hij. „Ik kan er geen goed in zien! Water is misschien goed voor sommige lagere diersoorten, maar toch niet voor óns! Ik heb altyd gehoord, dat waterzucht heel bedenke- iyk is, en...." „Wacht nu maar eens even!" ver maande Panda, terwyl hij hem een der emmers uit de hand nam. „Ik denk dat deze Dries Drafje er aardig van op zal knappenHém zal het zeker goed doen hupsa!" En meteen keerde hy de hele emmer om over de slapende Dries Draf je. Het ls een bekend feit, dat fris, koud water, mits in voldoende hoeveelheden toegediend, een grote Invloed heeft op slapende liedenmaar niet op Dries Drafje! Deze snurkende huisbediende liet het koude vocht rustig over zich heen plenzen hy schoof zich eens behaag lijk heen en weer en mompelde: „Ha... lekker... huh... fijn, water!" en sliep onverstoord en onverstoorbaar voort. We mogen wel zeggen, dat Panda nu ten einde raad was. „Hyhy vindt het prettig!" riep hy uit. „Maaj dat is onge hoord! Dat is onmogelijk! Het ls een nachtmerrie! IkikIk wordt ex beroerd van.... ik denk dat ik zelf wat water moet hebben En hy tastte naar de overgebleven emmer. Zever Zwilbikker zal alles met een somber hoofdschudden aan en haalde zyn fles te voorschijn. „Mijnheer-zelf gaat ook al water gebruiken!" mompelde hy donker. „Het water-misbruik neemt hand over hand toe! En ik voorspel, dat er niets dan narigheid uit voort kan komen We zullen spoedig zien, of hij daar gelijk in had. zetten van hete pannen, speciaal ge- emailleerde pannen voor electrisch ko ken. op een koud aam-echt is zeer slecht voor de pandodems. Men plaatse ze op een treefje of plankje Door al deze fouten èn door veelvuldig aanbranden van de spyzen is een keukenuitzet jaren eerder versleten dan nodig is. Aangebrande pannen kan men beter even uitkoken met water en zout als het aluminium pannen zlin met water en soda wanneer ze geëmailleerd zijn. Dit is beter dan ze lang te sohuren De aan gebrande laag laat door het koken ge makkelijk los. Droogdoeken worden ook niet altijd met voorzichtigheid gebruikt. De scher pe kant van messen en de tanden van vorken maken gaten, die de droogdoek spoedig in een gootsteendoekie veran deren. Na iedere afwas de doek even uitspoelen verlengt ook de ..levensduur" van uw droogdoek: men houdt ze zo langer schoon en verwijdert tevens de zeepresten. die het weefsel aantasten. Sommige huisvrouwen zetten voor het gemak altijd zoveel thee. dat er soms een halve theepot vol overblyft Aan gezien opgewarmde thee niet smakelijk is. komt deze rest vaak in de gootsteen terecht. Thee is echter een van onze duurste genotmiddelen! Zet daarom nooit meer thee dan u zeker nodig zult hebben. Wat extra thee voor onver wachte gasten is vlug genoeg gezet en zij zullen de verse drank des te meer waarderen. Kropsla is duurder dan stoofsla en vaak ziin de kropjes stoofsla zo fris en gaaf. da-t u de mooiste bladeren heel goed kunt gebruiken om er een rauwe salade van te maken. Gooi viskoppen en -graten niet weg en vraagt ze uw vishandelaar erby wan neer u schoongemaakte of gefileerde vis koopt ook al hebt u geen kat! Hier van kunt u n.l. een smakeiyk soepje trekken, dat kan worden afgemaakt met een scheut melk en fyngesnlpperde pe terselie, en gebonden met bloem. Zo'n visbouillon maakt soeppakjes overbodig! Ten slotte geven wy nog een recept voor restverwerking van oude aardap pelen en een wat droog geworden stuk- Je kaas. dat eerst afgeschrapt en fynge- rasot wordt. Koude, gekookte aardappelen melk, geraspte kaas. boter of margarine, zout peDer. nootmuscaat) De aardappelen met zoveel melk op zetten dat ze tenminste voor de helft onderstaan en zachtjes koken tot ze door en door warm zyn. Daarna de aardapnelen fijnstampen of door een zeef wrijven. Gerapste kaas, een klont je boter of margarine en naar smaak zout peper en nootmuscaat) toevoegen. De massa op het vuur glad roeren en goed warm laten worden Desgewenst de purèe in een vuurvast schoteltje over doen. met geraspte kaas bestrooien, er hier en daar een klontje boter of mar garine od leggen en er ln een hete oven snel een korstje op laten komen. ZONDAG 3 JUNI. Hilversum I (402 M.) NCRV: 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15: Gram.muzlek; 8.30 Morgenwijding; 9.15 Vocaal kwartet. KRO: 9.30 Nieuws en waterstanden; 9.45 Gram.muzlek; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gr.- muzlek; 11.4o Klankbeeld over emigratie; 12.00 Gram.muzlek; 12.15 Apologie; 12.35 Gram.muzlek 12.40 Lunchconcert; 12.55 Zonnewijzer; 13 00 Nieuws, weerberich ten en katholiek nieuws; 13.20 Amuse mentsmuziek; 13 45 Kamerorkest en so list; 14.30 „Uit het Boek der Boeken". 14.45 Planotrio; 15.20 Gramonuzlek; 15.35 Reportage: 15.45 Utrechts Stedeiyk or kest; 16.10 „Katholiek Thuisfront over al!": 16 15 Sport; 16.30 Lof. Ikor 17 00 Friese Ned. Herv. Kerkdienst; 18.15 Korte kerkdienst. Na afloop: Gram.muz. NCRV: 19.00 Kamerkoor: 19.15 „Mensen op de achtergrond", causerie; 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weerberichten. KRO: 19.45: De Zaligverklaring van Z.H. Paus Plus X: 19 52 Boekbespreking; 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 Gevarieerd programma: 22.45 Reportage; 23.00: Nieuws; 23.1524.00 Gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) VARA: 8 00 Nieuws, weerber. en postdulvenberlchten; 8.15 Gram.muzlek; 8.30 Gesprek over het zilveren Jubileum van de Nederl. Cultu rele Sportbond; 8 40 Gram.muzlek; 9.00 Vacantletlps; 9.12 Postdulvenberlchten; 9.15 Verzoekprogramma; 9.45 „Geestelijk leven", causerie; VPRO: 10.00 „Geef het door"; 10.05 Voor de Jeugd. IKOR: 10.30 Ev. Luth. Kerkdienst. AVRO: 12.00 „Mu- zlekétalage"; 12.40 Voor de Jeugd; 12.50: Orgelspel: 13.00: Nieuws en weerberich ten; 13.15 Mededelingen of gram.muzlek; 13.20 Amusementsmuziek; 13.50 „Even afrekenen, heren!"; 14.00 Gram.muzlek; 14.05 Boekbespreking; 14.30 Brabants or kest; 15.45 Filmpraatje; 16.00 Dansmu ziek; 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 „Een eigen geluld", toespraak: 17.20 ..Een kerk lied". VARA; 17.30 „Martins geheime ra- ketvlucht naar de maan", hoorspel; 17.50 Pianospel; 18.00 Sport; 18.15 Nieuws en sportuitslagen: 18.30 Gram.muzlek: 19.00 „Radlolympus"; 19.30: Internationale volksliedjes. AVRO: 20 00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten: 20.15 Strijkorkest; 20.45 „De Forsyte Sage: Een man van fortuin", hoorspel: 21.25 Operacóncert; 22.00 Ca baret; 22.30 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram.muzlek. Engeland BBC Home Service (33o M.) 12 30 Voordracht. 12.55 Weerber., 13.00 Nieuws. 13 10 „Country Questions", 13.40 Operamuziek 14.05 Wenken voor de tuin; 14.30 Gram .muziek, 16.30 Hoorspel, 17.00 Voor de kinderen, 17.30 Causerie. 17.55 Weerber., 18.00 Nieuws. 18.15 Operamu ziek, 19.00 Crltieken, 19.45 Kerkdienst, 20.25 Llefdadigheldsoproep, 20.30 Hoor spel. 21.00 Nieuws, 21.15 Causerie. 21.30 Klankbeeld. 22.30 Vlooi en claveclmbel, 22.52 Epiloog 23.00—23 03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 M.) 12 00 Verzoekprogramma. 13.15 Gevarieerd programma, 14.0o „Wel come Stranger", 14.30 Lichte muziek, 15 00 Gram.muzlek. 15.3o Meisjeskoren 16.00 Hoorspel met muziek; 16.30 Gram.muzlek, 17.30 Hoorspel, 18.00 Quiz., 18.30 Lichte muziek. 19.00 Nieuws. 19.30 Lichte mu ziek, 20.30 Community singing: 21.00 Ge varieerd programma 22.00 Nieuws. 22.15 Pianovoordracht, 22.30 Muzikale causerie. 22 45 Orgelspel. 23.15 Lichte muziek. 23.56 24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00 Lunchconcert. 13.0o Nieuws. 13.25 Lunchconcert. 14.30 Verzoekprogramma; 16.45 Dansmuziek; 18.15 Orkestconcert; 19.45 Nieuws, 20.00 Gevarieerde muziek; 22.15 Nieuws', 22.45 Dansmuziek. 23.15 Lichte muziek, 24.00 Nieuws. 0.10 Dans muziek. 0.30l.Oo Dansmuziek. Frankryk. Nationaal Programma (347 en 219 M.) 13.00 Nieuws. 13 20 Hoor spel 15.30 „Madame l'Archiduc". opera. 17.45 Gram.muzlek, 18.00 Orkestconcert. 20.00 Lichte muziek 21.00 Hoorspel, 22 30 Knapenkoor, 23.4524.00 Nieuws. Brussel (484 en 324 M.) 484 M.: 12.08 Gram.muzlek, 13 00 Nieuws, 13-15 Verzoekprogramma, 14.30 Lichte muziek, 15.00 Orkestconcert, 16.15 Gram.muzlek, 16.30 Dansmuziek, 19.00 Godsdienstig halfuur, 19.45 Nieuws, 20.00 Omroeporkest en solisten, 22.00 Nieuws 22.10 Dansmu ziek, 22.30 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws, 23.00 Gram.muzlek, 23.55 Nieuws. 324 M.: 1145 Gr .muziek, 12.15 Radio journaal, 12.30 Weerber. 12.32 Lichte mu ziek, 13.00 Nieuws, 13.15 Gram.muzlek; 13.30 Vooor de soldaten, 14.00 Gram.mu zlek, 15.00 Voetbalreportage, 16.45 Mars muziek. 17 00 Symphonle-orkest koor en soliste, 18.30 Godsdienstig halfuur. 19.00 Nieuws. 19 30 Gram.muzlek. 20.00 Actuali teiten; 20.15 Gevarieerd programma, 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogramma 23.00 Nieuws, 23.05 Gramjnuzlek, 23.3024.00 Dansmuziek. MAANDAG 4 JUNI. Hilversum I (402 M.) NCRV: 7 00 Nieuws; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.10: Sportuitslagen: 8.20 Gram.muzlek, 9.15 Voor d zieken; 9.30 Waterstanden; 9-35 Gram.muzlek: 10.00 Predikantenforum: 1015 Gram.muzlek; 10.30 Morgendienst; 1100 Pianorecital; 11.30 Gram muziek. 12 30 Land- en tuln- bouwmededellngen: 12.33 Orgelconcert; 13.00 Nieuws. 13.15 Mandoline-ensemble; 13.45 Gram.muzlek. 14.00 Schoolradio; 14.35 Gram muziek, 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.muzlek: 15.35 Strykkwartet; 16 00 Bijbellezing: 16.45 Vocaal ensemble en orgel; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Orgelspel. 17.45 Voor de kinderen; 18.00 Zigeunerkwintet; 18.15 Sportpraatje 18.25 Gram.muzlek; 18.30 Boekbespreking. 18 45 Engelse les; 19.00 Nieuws en weer berichten- 19.15 „Volk en Staat", cause rie; 19.30 Gram muziek; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws: 20 05 Omroeporkest en so list; 20 40 ..De Deiftse Wonderdokter", hoorspel; 213o Planoconcert: 22.00 Gr.- muzlek; 22.10 Strijkorkest en solisten; 22.45 Avondoverdenking: 23 00 Nieuws; 23.1524.00 Gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15: Ochtendgymnastiek: 7.30 Gram.muzlek; 8 00 Nieuws: 8 15 Gram. muzlek; 9 00: Morgenwyding; 9.15 Gram. muzlek; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Gr.- muzlek: 11.00 „De betekenis van de mo derne fotografie", causerie: 11.15 Omroep orkest; 12.00 Orgel en accordeon; 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 In 't spionnetje: 12.38 Dubbel mannen- kwartet; 12.50 Gram.muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.muzlek; 13.20 Dansmuziek; 14.00 „Wat gaat er om In de wereld?", causerie; 14.20 Gram.muz.; 14.3o Voordracht en hardspel; 14.45 Ka merorkest; 15.15 Voor de vtouw; 16.15 Strykorkest; 16 45 Musicalender; 17.30; Voor do padvinders; 17.45 Regeringsuit zending: J. A. van Beuge „Economische aspecten van N.-Gulnea": 18.00 Nieuws; 18.15 Militair commentaar; 18.30 Ame rikaans orkest: 18.40 „De wereld her bouwen" causerie; 19.00 Plano-recital; 19.30 Muzikale causerie; 19.45 Regerlngs- ultzending: Landbouwrubrlek; 20.00 Nieuws; 20.05 Radioscoop: 22.40 Orkest concert, 23.00 Nieuws; 23.15 Reportage; 23.2024.00 Gram.muzlek. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.00 Gr.muziek, 12J25 Wedstrijd in het verhalen-vertellen. 12,55 Weerberichten: 13.00 Nieuws; 13.10 Lichte muziek. 13.55 Crlcketultslagen, 14 00 Voor de scholen, 15.20 Intervles, 15.50 Orkestconcert, 16.20 Gram.muzlek 16.45 Voor de vrouw; 17 00 Voor de kinderen. 17.55 Weerberichten, 18 00 Nieuws. 18 15 Sportber., 18.20 Ster- rekundlge causerie; 18.30 Orkestconcert. 19.30 Klankbeeld. 19.45 „Junior Crazy Gang", 20.15 Twintig vragen. 20.45 Ame rikaans commentaar, 21.00 Nieuws, 21.15 Hoorspel, 22.45 Parlementsoverzlcht, 23.00 —23.03 Nieuws. Engeland BBC Light Programme (1500 cn 217 M.) 12.00 Voordracht. 12.15 Or gelspel, 12.30 Sportreportage, 13.00 Or kestconcert, 13.30 R.A.C. Festival of Bri tain Rally. 13.45 Voor do kinderen, 14.00 Voor do vrouw, 15.00 Hawaiian muziek. 15.20 Sportber., 15.30 Voor de soldaten, 15.45 Dansmuziek, 16.15 „Mrs. Dale's Dag boek", 16.30 Hoorspel, 18.00 Orgelspel, 18.15 Lichte muziek, 18.45 Hoorspel, 19.00 Nieuws en radiojournaal 19.25 Sportuit slagen, 19.30 Gevarieerd programma, 20.00 Revue, 21.00 Gevarieerd programma, 21.45 Voordracht. 22.00 Nieuws. 22.15 Aotuall- telten. 22.20 Dansmuziek. 23.00 Voor dracht 23.15 R.A.C. Festival of Britain Rally. 23.20 Lichte muziek. 23.56—24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12 00 Lunchconcert, 13.00 Nieuws, 13.25 Lunchconcert, 15.40 Amusementsmuziek, 16.25 Rhytbmlsche muziek, 16.45 Nieuws, 17.00 Oude muziek 17.30 Mezzo-sopraan, en plano, I8.O0 Gev. programma, 19.45 Nieuws, 20.05 Amusementsmuziek, 21.00 Orkestconcert, 22.15 Nieuws, 0.30 Lichte muziek, 1.00 Weerbericht. Frankryk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.00 „Louise", opera, 12.30 „Le balser la Ports", opera. 13.00 Nieuws, 13.2o „Le Chien du Jardlnler", opera, 14.00 Nieuws, 14.30 Gram.muzlek, 16.00 Kamermuziek, 17.30 Dansmuziek, 18.30 Amerikaanse uitzending 19.00 Gr.- muzlek, 20.00 idem, 20.50 Idem, 21.00 Or kestconcert, 23.20 Vlooi en claveclmbel, 23.45—24.00 Nieuws. Brussel (484 en 324 M.) 484 M.: 12.05 Liohte muziek, 13.00 Nieuws, 13.10 Gr.- muziek. 13.30 Dansmuziek 14.00, 16.00, 16.30, 1645. 17.10, 1745, 18.30 en 19.00 Gram.muzlek, 19.45 Nieuws, 20.30 Gram. muzlek, 21.00 Omroeporkest koren en so listen, 21.45 Gram muziek, 22.00 Nieuws, 22.10 Gram.muzlek. 22.55 Nieuws, 23.00 Dansmuziek, 23.55 Nieuws. 324 M.: 11.45 Gramjnuzlek, 12.30 Weer berichten, 12.33 Voor de landbouwers, 12.40 Gram muziek, 13.0o Nieuws. 13.15 Pianospel, 13.30 Gram.muzlek, 13.45 Pia nospel, 14.00 Voor de vrouw, 15.00 Gr.- muzlek. 16 00 Internationale Radlo-ünl- versltelt, 16.30 Planorecital 17.0o Nieuws. 17.10 Lichte muziek. 18.0b Franse les, 18 20 Grjnuziek, 18 25 Financiële kroniek, 18.30 Voor de soldaten, 19.00 Nieuws. 19.30 Radlo-bloecoop. 19 50 Radlofeullleton 20 00 Koorzang. 21.30 Gram.muzlek, 22 0 Nieuws, 22.15 Vlaams programma, 23.00: Nieuws, 23.0524.00 Verzoekprogramma,

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 7