De strijd om de Perzische olie Communistisch netwerk in Noord-Italië doorbroken Recordvlucht over de Noordpool 50ste Jaargang WOENSDAG 30 MEI 1951 00 No. 27314 LEIDSCH DAGBLAD geeteur: J. W. Henny cfdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f. 5.15 per kwartaal; f. 0.40 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 groeien de partijen langzaam naar elkaar toe? Volgens berichten uit betrouwbare ban le Teheran zou premier Mossa- jM hoewel hij nog steeds besloten de nationalisatie van de Perzische ftlie-industrie uit te voeren, bereid lijn de toestand met de twee door de Britse regering benoemde leden van h twaalf man tellende raad van be stuur van de Brits-Iraanse Oliemaat- ytuppij. l°rd Alan Broke en sir Tho- Dis Gardiner, te bespreken, indien nj naar Teheran zouden komen. Wens genoemde berichten zou Mos triet van plan zijn met geweld 'maatschappij over te nemen, daar mening is. dat hij met succes dcomische sancties kan instellen. Gitera vond hebben 30000 mensen te "ran een demonstratie gehouden nationalisatie van de olie-industrie, /toging was georganiseerd door de sir.ipng tot bestrijding van impe- ijjtiscbe oliemaatschappijen" en ^.georiënteerde organisaties, aange- a bij het (comm.) wereldverbond vakverenigingen. De Britse minister van buitenlandse nfcen, Herbert Morrison, beeft in een verklaring voor het Lagerhuis gezegd, dil Groot-Brittannië zich tegenover Furie bereid had verklaard om na- tenalisatie van dc Perzische olie- (ijendommen op zekere voorwaarden in'overweging te nemen. Engeland was bereid een regeling de Perzische oliekwestie in over ig te nemen, welke nationalisatie de een of andere vorm met zich /zou brengen, mits dit „voor het erige bevredigend" zou zijn. Morri- noemde deze laatste kwalificatie lingrijk". "ui herhaalde het Britse aanbod om Perziê te onderhandelen. Engeland n echter geen recht aan de zijde van "ril erkennen om contracten te ver- :en. =t Amerika was vrijwel overeen- g over deze kwestie. Londense correspondent zegt jkmson's verklaring is een aanmoe- ag van degenen in Iran, die over Kd verstand beschikken. Het En- voorstel om een missie naar Te- 3Q te sturen, is nog steeds van ht. Zal Iran een redelijke oplossing i het conflict aanvaarden? En zal onderhandelingen beginnen? oor .Fsgeland is een oplossing thans der een kwestie van principe dan methode. Een redelijker standpunt dat van Morrison is haast niet ibaar. Het Internationale Gerechtshof heeft aansluiting op een telegrafische me aling aan de Perzische regering, dat Britse regering een scheidsrechter- ït uitspraak in het oliegeschil ver- M heeft, een brief aan de Perzische Hel spel met de dood DE ZEVEN VAN LANDSBERG. zeven ter dood veroordeelde Duit- corlogsmisdadigers. die in de gevan i van Landsberg verteeven, hebben - beroep bij het districtsgerechtshof Wishington verloren. federale rechter Bastian besliste, het districtsgerechtshof niet ge- itigd was het beroep van de ter Veroordeelde Duitse oorlogsmisda- ss in behandeling te nemen, omdat 7S. van wettig standpunt bezien, met Duitsland in oorlog zijn. -t nieuwe uitstel stelt de terdood- ordeelden echter in staat bij het -irikaanse hof van appèl beroep aan i tekenen. übikaanse eredoctoraten voor duitsers. Tfllens een plechtige 'bijeenkomst in diversiteit van Bonn heeft de pre st van de universiteit van Maryland fï Byrd, de West-Duitse Bondskan- ter, or Adenauer, en de Amerikaanse ij commissaris, John McCloy, tot '•ixtor in de rechtswetenschappen 'Kffld. De West-Duitse Bondspresi- 1 Tehoa'or Heuss, kreeg het ere kat in de letteren. De rector- ^ficus van de vrije universiteit van /A prof. Hans von Kress, en diens van de universiteit van Bonn. -Ernst Friesenhahn, viel een gellj- te beurt wegens hun verdiensten b® opvoeding in Duitsland. 'MRZ1TTER VAN HET COIVnTÊ 'DOS DUITSE VOLKSSTEMMING GEARRESTEERD. %!-Berlijnse recherche heeft de jtter van het .centrale comité voor /•■«temming tegen de herbewape- dr Schmidt, in hechtenis geno- «tols men weet, is de volksstem- 'm de Westelijke sectoren verbo- werd aangehouden, toen °°r het raadhuis van Schoeneberg jwrbijgangers over de Berlijnse ■/•et debatteerde, welke naar de i-s van de communisten door het geschonden is. Berlijnse sociaal-democratische ^aoemde in een motie het ple- -bedrog en een manoeuvre in van de volksstemmingen, zoals JPtaht te houden". weerbericht Droog weer Milt verwacht tot morgenavond: -/g weer me* weinig bewolking en J-jhge tot krachtige wind tussen //bost en Oost. Koude nacht, w overdag iets hogere tempera- - aan vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). 31 Mei. u °P: 4.28 uur; onder: 20.48 uur. op; 2.21 uur; onder: 16.38 uur J**ater te Katwijk te 0.30 en 12.59 '"maaier bestaat uit zes pagina's. regering gezonden, waarin Perzië uit genodigd wordt zijn vertegenwoordigers voor het uiteenzetten van het Perzische standpunt te benoemen. Tot dusver is in 's-Gravenhage nog geen antwoord op dit schrijven binnengekomen. De ge stelde termijn is echter nog niet ver streken. In kringen, die in nauwe relatie met het internationale gerechtshof staan, gelooft men niet. dat Perzië zich aan de arbitrageprocedure zal onttrekken, trots de eerste reactie uit Teheran. Tot dusver is een dergelijk geval niet voor gekomen De uitspraken en besluiten van het hof sluiten voor de verliezende partij iedere aanspraak op hoger beroep uit. Op deze grond gelooft men in Den Haag. dat de Perzische regering niet de gelegenheid voorbij zal laten gaan om haar bezwaren tegen Engeland in het openbaar voor een internationale instantie kenbaar te maken en haar besluit om de installaties van de Brits- Iraanse oliemaatschappij te nationali seren te rechtvaardigen. WILSON IJVERT VOOR GRONDSTOFFENVERDELING Van schaarse goederen. Het hoofd van de Amerikaanse econo mische mobilisatie, Charles Wilson, heeft de regeringsbureaux voor de de fensie opgedragen om een .billijke uit voer van schaarse voorraden" naar de landen, die mede het communisme be strijden, te verzekeren. In een formele politieke verklaring drong hij er op aan, dat de Verenigde Staten het navolgen van dergelijke maatregelen door andere landen zouden bevorderen. Wilson zei, dat men zo nodig aan de Amerikaanse producenten voorschriften, b.v. betreffende prioriteit en levering, moest geven teneinde te waarborgen dat bevriende naties die materialen ont vingen, welke zij nodjg hebben voor hun defensieprogramma en hun primaire economische behoeften. Bij het doen van dergelijke toewij zingen moesten echter alle voorzorgen genomen worden om te verhinderen, dat voor de oorlog belangrijke goederen ver scheept of doorvervoerd werden naar landen van het Sovjet-blok aldus Wil son. Stemmenaantal der communisten steeg echter In Genua en Venetie hebben de com munisten meer stemmen verworven dan bij de algemene verkiezingen, drie laar geleden doch de regeringspartij en en haar medestanders hebben de meer derheid gekregen. Volgens de nieuwe kieswet, die sDeciaal voor deze verkie zing was ingevoerd, hebben laatst ge noemde partijen een sterke greep ge kregen op de gemeentebesturen van beide steden. In het industriële gebied, dat beide steden verbindt, hebben de christen democraten en hun medestanders in honderden kleinere gemeentebesturen de meerderheid op de communisten be haald. Zij waren echter niet in staat van de communisten te winnen in het belang rijkste communistische bolwerk. Bo- loena. de belangrijke havenplaats en het industriecentrum Savona (bij Ge nua) en Pesaro. aan de Adriatische zee. Over het algemeen kan men zeg gen. dat de regeringspartijen diep doorgedrongen ziin in het „commu nistische netwerk van gemeentebe sturen", dat bij de verkiezing in 1946 was gelegd* Regeringssprekefrs heb ben in de kiescampagne verklaard, dat dit netwerk bedoeld was het Italiaanse bestuursapparaat te ver lammen in geval van oorlog. In Milaan is het aantal zetels der linkse alliantie van 31 tot 27 gedaald. Dat der christen-democraten c.s. steeg van 45 tot 53. De christen-democrati sche partij zelf leed hier echter zware verliezen in vergelijking met de alge mene verkiezing in 1948, terwijl de communisten en de socialisten van Nenni met vier procent vooruitgingen. Ook in Genua en Venetie verloor de christen-democratische partij zelf een aanzienlijk aantal stemmen. De enige partij, die overal vooruitging was de „sociale beweging", een neo-fascistische groepering. Deze partij wist echter ner gens de meerderheid te verkrijgen, no- Prinses Christina van Zweden, die een ijverig leerlinge van de ballet school te Stockholm is. werkte dezer dagen mede tijdens een uitvoering, welke tot besluit van de wintercur- sus werd gegeven. Onze foto toont het prinsesje in haar rol van ..Prinses Assepoester" waarmede zij veel succes oogstte Sovjets schenden overeenkomst van Potsdam BEWAPENING IN PLAATS VAN ONTWAPENING. Volgens een door het West-Duitse ministerie voor zaken, geheel Duitsland betreffende, uitgegeven rapport is het voormalige bewapeningspotentieel van de Sovjet-Russische zone, dat volgens de overeenkomst van Potsdam vernie tigd had moeten worden, niet alleen in stand gehouden, doch na 1949 vergroot In talrijke bedrijven in deze zone zou den in aanzienlijke hoeveelheid onder delen van tanks, geschut, onderzeeboten, vliegtuigen en munitie worden vervaar digd. Een der voornaamste takken van bewapeningsproductie in de Sovjet-zone zou de winning van uranium zijn In een 250-tal mijnen zouden een drlehcn- derdiTuizend mensen hieraan tew°rk gesteld zijn. dig om het gemeentebestuur te be heersen of een zetel in de provinciale raad te verwerven. In 27 van deze provinciale raden, die voor de eerste keer gekozen wer den. bezetten de communisten en hun bondgenoten in 6 de meerderheid. De Christelijke Democraten, al of niet met hun aanhangers, wonnen het overwicht in de overige. Van het totaal aantal zetels (554) bezetten de Christen De mocraten er 341. de communisten en de socialisten van Nenni 164, de repu blikeinen 9 en de liberalen en sociaal democraten elk 7. De volledige uitsla gen worden vandaag verwacht. Generaal Vandenberg dicht bij Mc Arthur WAAROM DE V. N. MEER VLIEGTUIGEN VERLOREN. Gisteren heeft generaal Hoyt Vanden berg zijn getuigenis voor de Ameri kaanse Senaatscommissie van onder zoek voortgezet. Volgens hem was de opzet van de V. N. in Korea „(a) om zoveel mogelijk Chinese communisten te doden en (b) op zijn minst een sta tus quo te scheppen, waar de Zuid- Koreanen minstens gelegenheid zouden hebben zich te herstellen en de aan vallers naar het Noorden te dringen". Hij zei dat een volledige overwin ning in Korea het verenigen van Noord en Zuid onder een democra tisch regiem met een overeenkomst tussen de Chinese en Koreaanse re geringen zou zijn. De republikeinse senator Hickenloo- per zei, dat generaal Vandenberg even critisch tegenover de Koreaanse politiek had gestaan als MacArthur. hetgeen de vraag opwierp of Vandenberg ontslag zou moeten nemen of van zijn functie ontheven zou moeten worden. Vanden berg ontkende, dat hij het niet eens was geweest met de politiek van de V. N. in Korea. Hij gaf toe in Maart in een artikel geschreven te hebben, dat de Amerikaanse luchtmacht bijna waar deloos was gemaakt, toen „de V N. in een poging om een diplomatieke breuk met de Chinese communisten te voor komen een offensief aan de Jaloe ver bood". „Ik zette het gevolg van een militaire actie uiteen, aldus Vanden berg, ik verdedig er geen". De republikeinse senator Knov/land vroeg naar aanleiding van de door de V. N. gepubliceerde Derichten, dat tot 13 Mei de V. N. in Korea 212 vliegtui gen verloren hadden tegen de commu nisten 149, waarom de verliezen van de V. N. zoveel groter waren. Vandenberg zei, dat de luchtactivi- teit van de V. N. ongeveer 500 procent groter is dan die van de Noordelijken en dat dezen hun luchtmacht niet in zetten tegen de landstrijdkrachten van de V. N. Mr J. A. Jonkman voorzitter Eerste Kamer AFSCHEID VAN PROF. MR R. KRANENBURG. Namens de regering is aan mr J. A. Jonkman mededeling gedaan van zijn benoeming tot voorzitter der Eerste Kamer. Mr Jan Anne Jonkman, is in 1891 te Utrecht geboren Van 1927 tot 1931 was hij lid van de Volksraad in Indië, waar van hij in 1940 tot voorzitter werd be noemd. Op 1 Juli 1946 werd mr Jonkman be noemd tot minister van Overzeese Ge biedsdelen in het kabinet-Beel. In die kwaliteit bezocht hij verschillende ge bieden in Indonesië. Op 6 Augustus 1948 trad hij af als minister. Hij werd toen opgevolgd door mr E. M. J. A. Sassen. Prof. mr R. Kranenburg, die in ver band met zijn met 1 Juni ingaand lid maatschap van de Raad van State, uit de Eerste Kamer treedt en dus ook als voorzitter van dat college aftreedt, heeft gisteren met zijn echtgenote een druk bezochte afscheidsreceptie aangeboden. Tor de vele gasten behoorden o.m. be halve zeer vele Eerste- en Tweede Ka merleden. minister-president Drees met een aantal leden van het kabinet, de vice-president van de Raad van State jhr mr Beelaerts van Blokland, diverse diplomaten, de Commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland mr Kesper. de president van de Hoge Raad mr Don- ner, de burgemeester van Amsterdam mr d'Ailly en oud-minister mr s'Jacob. De impasse te Parijs Gisteren is weer een vergadering der plaatsvervangers te Parijs gehouden. De Amerikaanse ambassadeur te Mos kou, Alan lörk. bevond zich gedurende anderhalf uur in de vergaderzaal, „als gast van de Amerikaanse afgevaardigde Jessup en als waarnemer". Er deden zich geen nieuwe gezichts punten voor. De Sovjet-afgevaardigde, Gromyko, handhaafde zijn standpunt, dat het Noord-Atlantisch verdrag moet worden opgenomen op de agenda. De volgende vergadering zal Donder dag worden gehouden, daar de Franse afgevaardigde, Parodi, vandaag ver hinderd is. Door de Amerikaan Charlie Blair Charlie Blair, gezagvoerder van de Pan American World Airways, die enige tijd geleden met een één-persoons ver bouwde Mustang-jager een recordvlucht heeft gemaakt van Amerika naar En geland. is gisteren om 15.58 uur met dezelfde machine te Bardufoss (Noor wegen) opgestegen met bestemming Fairbanks (Alaska). Dit traject dat loopt over de Noord pool, heeft een lengte van ruim 5280 kilometer. Captain Blair hoopte deze afstand met zijn Mustang af te leggen in tien uur. Blair vloog van Noorwegen naar Spitsbergen op een hoogte van 10.000 voet, en vandaar via Point Barrow naar Fairbanks in Alaska op een hoogte van 25.000 voet. Boven het Noordpoolgebied heerst op de hoogte, waarop Blair vliegt een temperatuur van 40 graden Celcius onder nul. Als lading heeft hij 3 000 enveloppen meegenomen die voorzien zijn van spe ciale stempels Deze enveloppen zullen in New York bij opbod worden verkocht. De opbrengst van deze eerste Noordpool luchtpost Is bestemd voor het bekende Damon Runyon kankerfonds. Captain Charlie Blair is een 41-jarlge New Yorker en een van de bekendste Amerikaanse burgerpiloten. De record vlucht van Amerika naar Engeland heeft hii volbracht in acht Jur, Hij be reikte destijds een snelheid van 720 ki lometer per uur. Als gezagvoerder van de Pan American vliegt hit geregeld met zijn stratocruiser heen en weer tussen Amerika en Europa. Hij heeft in totaal 225 transatlantische overtochten op zijn naam staan. De Noorse luchtmacht had om Blair bij te staan een Catalina-vliegboot naar Spitsbergen gezonden, dat zo lang mo gelijk radiocontact met hem zou onder houden. Blair landde te Fairbanks hedenmor gen om 2.29 uur Ned. tijd. H|j vol bracht de eerste vlucht over de Noord pool in een eenmotorig vliegtuig. De tijdsduur van de vlucht wordt door New Yorkse radiostations opgegeven als tien uur en 29 minuten. Blair vloog op dit 5.400 kilometer lan ge traject met een gemiddelde snelheid van ongeveer 513 kilometer per uur Op het grootste deel van zijn vlucht zou motorstoring vrijwel zeker de dood voor hem hebben betekend, omdat het Noordpoolgebied weinig gëlegenheid tot landen geeft. Blair droeg als onderkle- dlng een lang dik pak van rood flanel. Bij het. naderen van de Noordpool, het magnetische veld van de aarde, begon de kompasnaald te reageren. Nauwkeu rige berekening was noodzakelijk om koers te houden Blair vloog de Noord pool op ongeveer acht kilometer hoogte over met voornamelijk de zon als kom pas. Tien uur lang haalde hij adem door een zuurstofmasker Slechts de Catalina van de Noorse luchtmacht ontmoette hij. De bestuurders groetten elkaar via de radio. Blairs route was ongeveer gelijk aan de door Amundsen in 1925 ontworpen route, die in 1926 het eerst werd gevlo gen door Amundsen Ellsworth en No- bile in het luchtschip ,Norgë". Weinig hoop voor de ingesloten Engelse mijnwerkers REEDS 14 DODEN. NOG 63 VERMISTEN. Zwarte gaswolken en een driehonderd meter dikke muur van puin beletten de reddingsploegen de mannen te berei ken, die door de ontploffing in een ko lenmijn te Easington werden ingesloten. Gisteravond is in een officiële ver klaring gezegd, dat 78 mijnwerkers door de ontploffing waren ingesloten. Eén man werd ernstig gewond uit de mijn gebracht, van veertien anderen is be kend. dat zij om het leven kwamen. 63 mannen worden nog vermist. De ontploffing vond plaats op het ogenblik, dat de dagploeg de nacht ploeg afloste, waardoor zich tweemaal zoveel -mannen- in het gedeelte van de mijn, waar de ontploffing zich voor deed, bevonden dan normaal. Er is bijna geen gezin in het mijn- dorp, waar niet een familielid wordt vermist. Zwijgend wachten vrouwen en moeders van de vermisten bij de ingang van de mijn op nieuws. Gisteravond werd bekend gemaakt, dat er maar weinig hoop is, dat de vermisten kunnen worden gered. Koning George heeft de afdeling Durham van de nationale kolenraad een sympathiebetuiging gestuurd. BREUK IN DE „SOCIALISTISCHE RIJKSPARTIJ". De Noord-Rij n-Westfaalse afdeling van de uiterst rechtse „Socialistische Rijkspartij" van Dorls en Remer heeft zich van deze party afgescheiden. De afgescheidenen vormen thans onder Heinrich Keseberg een „Duitse groep". Ook de door S.RP. geïnspireerde jeugdbeweging, „Rijksjeugd" heeft zich in Noord-Ryn-Westfalen van de alge mene leiding der beweging losgemaakt en zich bij de nieuwgevormde „Duitse groep" aangesloten. Deze breuk in de S.R.P. zou veroor zaakt zijn door het vermoeden, dat de partijleiding in verbinding met Oost- Duitsland staat. Onze spoorwegprijsvraag Ofschoon de termijn van inzen ding eerst a.s. Maandagmiddag om 12 uur verstreken is, bereikten ons toch reeds verscheidene tientallen oplossingen van onze Spoorweg- prijsvraag, waaronder ook vele uit de omgeving. Inderdaad: bekend heid met de Leidse overweg-toe standen biedt hierbij geen enkel voordeel daar de situatie in Sidde- buren gans anders is dan zü hier was, is of ooit zal worden. Het merkwaardige is dat sommige inzenders mcér fouten hebben ont dekt dan onze puzzlcredacteur meende te hebben verwerkten dat enkele van die inzenders nog gelijk hadden óók! Men zij dus niet overhaast met inzenden- Een rustige en systema tische beschouwing kan het resul taat niet anders dan ten goede ko men- Gedurend de laatste dagen zijn nieuwe Amerikaanse troepen in Europa aangekomen. Zij werden ontscheept in de haven van Bremen. Overzicht van de Amerikaanse vier de infanterie-divisie na ontscheping van „The General Alexander Patch" in Bremerhaven. Noordelijken brengen in Korea verbonend offensief tot staan De Noordelijken hebben gisteren hevige tegenstand geboden in het ge bied van Indje (Oostkustsector). Zij waren goed verschanst en weerstonden aanvallen uit de lucht en met artillerie. Ten Noorden en Oosten van Hwatsjon gingen de Noordelijken tijdelijk en op beperkte schaal tot het offensief over. De vastberaden communistische te genstand in deze sector van het cen trale front vertraagde het gehele geal lieerde tegenoffensief. De communisten werpen snel bewegende reserves ten zuiden van Janggoe in de strijd. De verbonden legers bevinden zich thans op de stellingen, die zij voor het communistische offensief innamen. De stellingen van de tegenstander bevin den zich bij Djongjang. Tsjorwon en Koemhwa. De verbonden legers hebben zich bij Jonglsjon zelfs moeten terug trekken evpnals de bij Hwatsjon inge zette troepen der V. N. Franse Saar-politiek en hef plan Schuman ZWARE DAG VOOR ADENAUER. De West-Duitse regering heeft de ge allieerde hoge commissie een nota over de Saarkwestie overhandigd. Zij zegt daarin, dat de politieke maatregelen, die op het ogenblik in het Saargebied worden genomen, vooruitlopen op een toekomstig vredesverdrag. Deze stap is gevolgd op het onder houd tussen dr Adenauer en de Franse hoge commissaris, Poncet. Zij leidt voorts het grote debat in het West- Duitse parlement in, waarbij dr Ade nauer vanmiddag zijn politiek van toe nadering tot Frankrijk zal moeten ver dedigen tegen de groeiende anti-Franse sentimenten, die door het Saarconflict in het Duitse volk zijn wakker ge roepen. Naast de grondslag van dr Adenauers buitenlandse politiek zal de toekomst van het plan-Schuman bij het debat in het geding komen, nu de West-Duitse regering het forum van het parlement heeft verkozen voor een protest tegen de Franse Saar-politiek. De West-Duitse kanselier heeft in de afgelopen dagen vergeefs getracht de instemming der parlementsfracties te verkrijgen voor een gemeenschappe lijke verklaring. Deze zou, geheel in het kader van de door Adenauer in zake de Saar gevolgde politiek van geduld, in gematigde bewoordingen tegen het verbod der democratische partij van het Saargebied protesteren en vooral vermeiden verband te leggen met de ratificatiekansen van het plan- Schuman Het is naar in politieke krin gen verluidt de kanselier echter niet gelukt over een scheiding van de beida vraagstukken eensgezindheid te be reiken Dr Schumacher, de leider der sociaal democraten, Heeft ook na zijn onder houd met dr Adenauer vastgehouden aan zijn stelling, dat de gebeurtenis sen in het Saargebied een politieke in stelling van Parijs verraden, die het voor de Duitsers onmogelijk zou maken het plan-Schuman te aanvaarden. Dr Adenauer is er ook niet in ge slaagd alle regeringspartijen te bewe gen tot een gemeenschappelijk stand punt. De fractie der „Duitse partij", de kleinste van het regeringstrio, heeft aangekondigd, dat zij in „de politiek van verfransing der Saar" aanleiding ziet haar standpunt jegens het plan- Schuman opnieuw te bepalen. Krijgen landmeters ingenieurstitel? Op het congres van de landbouwkun dige Federatie te Zeist verklaarde de voorzitter, prof. A. Kruidhof, dat, zoals de zaken nu staan, te eniger tijd alle landmeters de ingenieurstitel zullen gaan dragen. Voorts werden o.a. besprekingen ge voerd over de mogelijkheden om tot meerdere coördinatie te komen op kar- tografisch gebied in ons land. Prof. dr lr W. Schermerhorn hield een voor dracht over het internationale aspect van de kartografle. Geen nieuwe pokkengevallen in Tilburg Tot en met gisteren is een periode van twee weken voorbijgegaan tijdens welke zich te Tilburg geen enkel nieuw pok- kengeval voordeed. Een patiënt kon gisteren als'genezen de barak .Buiten zorg" verlaten. Van de 14 overblijven- den kunnen er deze week een groot aantal huiswaarts keren. Ook kunnen zes personen uit de quarantaine inrich ting worden ontslagen, waarmede het aantal geïsoleerde gevallen wordt gere duceerd tot 10.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1