Bouwplan voor 500 woningen in het Haagwegkwartier Wethouder A. J. Jongeleen heeft toestemming tot bouwen reeds „in zijn zak" Er zal echter eerst geld moeten komen Op zoek naar verloren nummers I Met een enkel woord Officiële publicatie Leiden toil ivoningprobleem oplossen ZATERDAG 19 MEI Men fen de Leidse wethouder van Openbare Werken, de heer A. J. Jongeleen, met zijn staf van technisch personeel, geen gebrek aan activiteit ten opzichte van het nog steeds nijpende woningprobleem verwijten. Of schoon wethouder Jongeleen de eerste zal zijn om toe te geven, dat het nog veel vlotter kon de besprekingen en moeilijkheden alvorens men kan over gaan tot het heien van een eerste paal of het leggen van een eerste steen zijn vele neemt dit toch niet weg, dat het tijdens een wandeling door onze stad opvalt, dat de woningblokken als paddestoelen uit de grond rijzen. In het Morskwartier wordt gebouwd, in het Haagwegkwartier wordt gebouwd, in de Roodenburger- en de Meerburgerpolder wordt gebouwd, aan het ver lengde van de Lammenschansweg wordt gebouwd. En behalve dat op al deze plaatsen ,,het lied van de arbeid" wordt gehoord, verkeren nog vele bouw plannerf in een vergevorderd stadium van voorbereiding en worden weer andere op stapel gezet. IDEAAL PLAN VAN 500 WONINGEN. Over één van deze plannen heeft de wethouder ons één dezer dagen nadere bijzonderheden verteld. Het betreft hier de bouw van 500 woningen in het Haagwegkwartier, welke zullen aan sluiten op de reeds bij de Da Costa- straat in aanbouw zijnde huizen. Ten dele zijn deze geprojecteerd op het voormalige militaire oefenterrein. Ten einde de vervlakking in de woning bouw tegen te gaan hebben onlangs de Gemeentebesturen van Hengelo. Til burg, Vlaardingen, Katwijk en Leiden contact opgenomen met de Nationale Woningraad en „Woning Architectuur", waaruit een plan voor de bouw van 2500 woningen naar voren is gekomen. Leiden neemt van dit aantal 500 voor zijn rekening. Het Leidse plan is in nauwe samenwerking met de Dienst van Gemeentewerken en met name met de heer F. J. Libot opgezet door het Architectenbureau Verhagen. Kui per. Gouwetor en de Ranitz te Rotter dam. Het houdt het midden tussen de traditionele en de montagebouw (Tra- DE KUNST IN DIENST VAN DE INVALIDEN. Gala-soiree t. b. v. de A.N.I.B. De afdeling Leiden van de Alg. Ned. Invalidenbond, wier veelzijdige werk zaamheden mede zijn gericht op het revalidatie-werk (loop-, oefen- en zwemschool) heeft thans van zeer on verwachte zijde een aanbieding ontvan gen om aan deze arbeid mèerdere uit breiding te geven. Op voorstel en on der leiding van het danspaar Eliza en Tjemkanoff zal nog dit jaar een ge zelschap van 16 artisten door het land trekken en in diverse plaatsen een op voering verzorgen van de revue: „Het menu van de dag". De opbrengst van deze voorstelling zal geheel ten goede komen vafc de A.N I B. De muzi kale medewerking aan deze avonden is in handen van het ensemble van Fred King. Het gezelschap zal op Za terdag 26 Mei met een gala-soirée in de Leidse Schouwburg zijn tournée aanvangen. De revue, waarin de humor dc overhand zal hebben, wordt afge wisseld met zang, muziek, conference en schetsjes, terwijl Eliza en Tjemka noff hierin als danspaar optreden. Voor deze „stapelloop" heeft zich een comité van aanbeveling gevormd, waar in zitting hebbén de burgemeester, jhr mr F H. van Kinschot, wethouder S. Menken, dr C. P. van Nes van de Anna-kliniek, kapitein ter zee J. A. de Back van de Soc. Med. Dienst der Kon. Marine de garnizoenscommandant, ma- jaar H.' C. C. H. Kuiperié, de praeses- Collegii van het L.S.C., de heer J. J. C. Alberdingk Thijm, de presidente van de V.V.S.L., mej. C. A. Kluiver en mr F. C. R. Drossaart Bentford. Een inleidend woord op deze avond zal worden gesproken door dokter D. H. F. Wolters te Enschede, revalidatie arts van de A.N.I.B. monta-ysteem), volgens wethouder Jon geleen een verheugende combinatie, waaruit een ideale woning geboren kan worden. Het geprojecteerde plan is onderverdeeld in 5 „blokken", waarvan de bij dit artikel afgedrukte maquette er één van is. Het voorziet o.a. in wo ningen voor ouden van dagen en wo ningen bestemd voor resp. 5 tot 10 per sonen. Voorts komen er huizenblokken (etage-woningen) van 3 en 4 woonla gen, 8 winkels met bovenwoning en 32 kleine werkplaatsen, welke eventueel als garage kunnen worden ingericht. In elk blok is voor de zeer jonge kinderen een ruime zandbak geprojecteerd, met een genoeglijk zitje temidden van groen en bomen, zodat de moeders toe zicht op hun kroost kunnen uitoefenen. Ook aan de opgroeiende jeugd is ge dacht. Zij vindt in elk blok een ver hard gedeelte, waarop b.v. balspel kan worden beoefend of volksdansjes kun nen worden gehouden. In het gehele plan is één voetbalterrein geprojec teerd. uitsluitend beschikbaar voor de jeugd uit die buurt DE INDELING VAN DE WONINGEN. In de 28 woningen voor ouden van dagen treft men gelijkvloers een grote woonkamer op het Zuiden aan, met daartussen en daarachter een keuken, een badcel, een closet en een slaapka mer. Bij noodgevallen (ziekte e.d.) kan op de zolder, die slechts gedeeltelijk van een vloer is voorzien, nog een slaapplaats worden ingericht. Verder zijn in dit plan 120 eenge zinswoningen voor 5, en 48 eengezins woningen voor 8 tot, 10 personen ge projecteerd. De huizen voor 5 personen hebben een ruime hal en dito woonka mer welke in verbinding staat met de keuken. Op de eerste verdieping komen 2 royale en één kleine slaapkamer en een 'badkamer. De eengezinswoningen voor 8 tot 10 personen krijgen een huis kamer met een oppervlakte van plm. 18 vierkante meter, met aan de straat zijde een vertrek, dat als slaap- of stu deerkamer kan worden ingericht. Ach ter de keuken is een bergplaats ge dacht. Op de bovenverdieping komen 3 grote en één kleine slaapkamer. Ook op deze verdieping treft men een bad cel aan. De etagewoningen van 3 woon lagen (er komen er 120) zijn bestemd voor 4 personen, hetgeen ook het geval is met de 80 etagewoningen (vier la- genbouw). Tenslotte komen er nog 90 etage-woningen (3 lagenbouw) met „wisselkamer", welke huisvesting bie den aan 4 tot 6 personen. Al deze etage-woningen krijgen een gemeen schappelijke tuin, met voor alle bewo ners bergruimte in een sousterrein. De overige woningen in dit plan hebben alle een voor- en achtertuin. De in dit plan gedachte 8 winkelhuizen, met ge lijkvloers een kantoor, magazijn en grote bergruimte achter in de tuin, krijgen een bovenwoning, welke toerei kend is voor een gezin van 4 personen. PLAN AL GEEN PLAN MEER, WANT TOESTEMMING IS BINNEN. Wethouder Jongeleen, die ons met begrijpelijk enthousiasme van dit plan in kennis stelde, kon ons met nog groter vreugde mededelen, dat dit plan in feite al geen plan meer is, aangezien de toestemming tot bouwen reeds binnen is. Ook is er reeds een aannemer, de firma Smits en Verhoef te Rotterdam, voor ge vonden, die het plan voor de daar voor geraamde kosten van in totaal 5V6 millioen gulden wil uitvoeren. Ondanks de prijsstijgingen in de bouwwereld na het uitbreken van het conflict in Korea en de consequenties van het uitbetalen van de derde loon- ronde, blijft dit bedrag binnen de in October 1950 geraamde cijfers. Dit be drag moet echter nog met ruim één millioen gulden worden verhoogd voor grondaankoop en straataanleg. Wat deze straataanleg betreft, deelde wet houder Jongeleen ons mede, dat rond deze woningbouw een brede verkeers weg van pl.m. 10 meter is geprojec teerd voor het doorgaande verkeer In deze nieuwe wijk komen straten van 3% tot 5 meter, welke slechts voor één richtingsverkeer zijn bedoeld. SLECHTS ÉÉN „MAAR": DE FINANCIËN. Ondanks deze vlotte gang van za ken, blyft er aan de definitieve uit voering van het plan een beangsti gend „maar" verbonden en dat zijn de financiën. Bü de toestemming tot de bouw is de bepaling verbonden, dat de Gemeente zelf zorgt voor de financiering. Is dit uiteraard in an dere gi-vallen ook steeds het geval, de zaak wordt moeilijker als men zich realiseert, dat momenteel op dc van hogerhand vastgestelde rente voet van 3 Yi zeer moeilijk geld is aan te trekken. Onze wethouder van Financiën, de heer D. v. d. Kwaak, aldus deelde ons wethouder Jongeleen mede, stelt ech ter alle pogingen in het werk om aan de voor dit plan benodigde financiën te komen. Indien hij hierin mocht slagen, moet, het niet vitgesloten worden geacht, dat men reeds in Juli zal gaan bouwen. Met de totale uitvoering van dit plan zijn plm. Hi a 2 jaar gemoeid. Moge Leiden met het oog op zijn woning voorziening, daarin slagen! Tentoonstelling „De Email-industrie" UITGAANDE VAN DE STICHTING ONDERWIJS-INSTELLINGEN. De Stichting Onderwijstentoonstel lingen, welke zich ten doel stelt kleine reizende tentoonstellingen te organise ren, waar de Nederlandse schooljeugd een overzichtelijk beeld krijgt van de arbeid in en de producten van de ver schillende Nederlandse Industrieën, zal van 22 Mei tot en met 9 Juni a.s. in het gebouw van dc openbare school voor V.G.L.O. aan de Oude Vest no. 35 haar tentoonstelling „De Emailindustrie" houden. Deze tentoonstelling, die gratis toe gankelijk is en die, met de grootste zorg is samengesteld, voldoet zowel aan di dactische en paedagogische, als aan technische en aesthetische eisen. Het tentoongestelde biedt aan de kinderen een goede gelegenheid tot zelf waarne men en tot uitbreiding van bij de leer lingen reeds aanwezige kennis. Deze tentoonstelling is niet bedoeld voor leerlingen van de klassen 1 tot en met 4 van de scholen voor gewoon lager onderwijs. Het onderwijzend personeel zal zelf voor de rondleiding zorgen, daar het bezoek in klasse-vepband zal geschieden De officiële opening vindt plaats op 21 Mei a s. te 16^ uur in het gymnas tieklokaal van dc school Oude Vest 35. ACADEMISCHE EVAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands-Jndisch recht F. P. Polman (Den Haag); voor het doctoraal examen geneeskunde n G. Hills Ris Lambers (Bilthoven), R. Vernie (Voorburg), W. H. v. d. Wel (Leiden); voor het arts examen le gedeelte mej. A. M. Grooss (Den Haag) en de heren S. Gratama (Dubbeldam), F, C. Kuipers (Haarlem), D. P. van Leeuwen (Voorburg); voor het artsexamen 2e gedeelte H. K. F. Katzensteih (Leiden). EXPOSITIE H. M. VAN DER SPOEL. Van de in Zeeland wonende H. M. van der Spoel is thans in het Prenten kabinet der Rijksuniversiteit een serie penseeltekeningen en gouaches te zien, die een indruk geven van diens vaar dige, directe hand, waarmee veelal met een enkel trekje een verrassend resul taat bereikt wordt. De lijnen zijn vlot, zwierig en expressief en een zekere gevoeligheid openbaart zich in de hou ding en opzet der figuren, speciaal en kele uitstekend getroffen kinderkopjes. Opzet en compositie verraden zin voor harmonie en natuurlijke gratie, onder steund door een vaktechnische be kwaamheid. die van een gefundeerde scholing getuigt. Werk van aangenaam gehalte van iemand, wie het aan goede smaak niet ontbreekt. H. DR H. J. LAMMERS HOOGLERAAR TE NIJMEGEN. Aan de R.K. Universiteit te Nijme gen is benoemd tot gewoon hoogleraar in de anatomie en embryologie dr II. J. Lammers, te Oegstgeest, thans hoofd- pirosector bij het Anatomisch Labora torium alhier. Dr R. J. F. Nivard, hoofdassistent aan het Organisch Chemisch Labora torium werd bij genoemde universiteit benoemd tot lector in de organische chemie. |Jillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllin Woord van Bezinning Eén van de' 5 woningblokken zoals deze gedacht zijn in de omgeving van het Haagwegkwartier Groen en ruimtewerking maken van dit plan een belangrijk onderdeel uit. AGENDA ZATERDAG. Schouwburg: Gezelschap „Leltoca": „De Olmenhoeve". 8 uur nam. MAANDAG: Gerecht 10: Splrltlsch Genootschap. 8 uur nam. Pieterskerkhof 40: Tentoonstelling van Kugenootsc curiositeiten, 1012 uur v.m. en 24 uur n.m. DINSDAG: Pieterskerkhof 40: Tentoonstelling van Hugenootse curiositeiten, 1012 uur v.m. en 24 uur n.m. WOENSDAG In den Vergulden Turk: Aandeelhouders vergadering N.V. Nationaal Veem, 11.30 uur voorm. DAGELIJKS. Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Ten toonstelling van Tekeningen en Goua ches H M. v. d. Poel. Werkdagen 2—5 uur nam. (tot 17 Juni). BIOSCOPEN. Trianon „September affair" (14 J.). Zondag 2.15. 4 30. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Haven Matle" (18 J Zondag 2.30 4.45, 7.15 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Luxor „Het leven gaat verder" (14 J.). Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; ove rige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. LI(lo „Doorbraak" (18 J.). Zondag 2.30. 4 45, 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Het onstuimige blondje" (14 J.) Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 19 Mei 13 uur tot Zaterdag 26 Mei 8 uur waargenomen door Apotheek Van Drlesum. Mare 110, tel. 20406 en de Zulder-Apotheek Lammenschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wilhelmlnapark 8. tel. 26274 De Zondagsdienst der Hulsartsen te Lel den wordt van hedenmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Hartman. Kortmann, Masten broek, Simons en Verbrugge. Te Oegstgeest door dr Lanen Baron, tel. 21610. BINNENLAND Na een langdurig en ernstig lijden Is te Den Haag de heer C. H A. Hartje, directeur van Grand Hotel Central te Den Haag overleden. Onder voorzitterschap van prof. dr A. M. Donner werd te Utrecht het Jaar lijkse congres gehouden van de Vereniging voor administratief recht. Tijdens de huis houdelijke vergadering, die aan de beraad slagingen vooraf ging., zijn de bestuurs leden mej. mr H. J. D. Revers (secretaresse) mr H. M. L. A. Sark (penningmeester) en mr dr T. Kruljff herkozen. Post bestemd voor naar ons land terugkerende militairen aan boord van het troepenschip ..Falrsea", moet uiterlijk 21 Mei In Nederland worden ter post bezorgd - H.M. de Koningin heeft gistermorgen de Syrische en Egyptische autoriteiten, die deze week in ons land vertoeven ter ge legenheid van de opneming van Damascus In de Internationale luchtlijnen. In het paleis Soestdijk ontvangen. De ministers Wemmers en Lieftlnck brachten gisteren een bezoek aan de N.O polder. Bij K B. is aan mr C. E. I M. Hoogc- weegen. referendaris by het ministerie van Financiën, ter zake en voor de duur van zyn werkstelling aan het Hoge Commissa riaat van het Koninkrijk der Nederlanden te Djakarta, de persoonlijke titel van fi nancieel attaché verleend. - Binnenkort kan de benoeming wor den verwacht van de heer DJamaloeddln Adlnegoro tot directeur van de stichting Pcrsblro Indonesia Aneta. - Verschenen is het eerste nummer van het nieuwe officiële orgaan van de Kon. Landmacht de „Legerkoerler". Het blad Is een uitgave van het ministerie van Oorlog en staat onder redactie van de reserve- kapiteins M Grot en J. G. Raatgever. De Legerkoerler" ls een maandblad en be doeld voor Interne voorlichting. —Gisteren heeft de directie der Ned. Spoorwegen met een door een electrlsche locomotief getrokken nieuwe trein met talrijke gasten een officiële reis op de ge- electrlficeerde spoorbanen Amersfoort Enschede en HengeloOldenzaal gemaakt. BIJ de kippen van de weduwe Orsel te Zuïdveen. gemeente SteenwIJk. Is pseudo-vogelpest geconstateerd. De pluim veestapel, bestaande uit 60 dieren, ls ver nietigd. De Kón Ned. Middenstandsbond houdt op 22, 23 en 24 Mei a.s. In Delft zijn jaarlijks congres. Het congres wordt ln Delft gehouden ter gelegenheid van het 65-Jarig bestaan van de Delftse handels vereniging. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het voorlopig verslag van Je vaste commissie voor de middenstand uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp „Regeling van de winkelsluiting" (Win kelsluitingswet 1951). - Het Prins Bernhardfonds heeft een aanzienlijk bedrag beschikbaar gesteld voor het plan-Slmons tot stichting van een tropeninstituut in Suriname, dat ook de Nederlandse en buitenlandse wetenschap ten goede zal komen. Donderdag a.s. zal de K L.M. voor het eerst uit Djakarta een aantal geesteszieken en diabetici met hun familieleden repa triëren. Tot dit doel heeft de Nederlandse regering vla het Hoge Commissariaat te Djakarta een vliegtuig gehuurd. Vervoerd zullen worden 55 personen, waaronder 4 brancard-gevallen. Het toestel arriveert Vrydag a s. op Schiphol. De Maatschappy tot Nut van 't Al gemeen. houdt onder voorzitterschap van dr A. van Blemen, ln het Parkhotel te Amsterdam haar algemene vergadering De bijeenkomsten van gisteren droegen een huishoudelijk karakter. Vanmorgen werden prijzen voor uitzonderlijke prestaties uit gereikt aan de departementen Andljk, Ol denzaal en Culemborg. Prof. dr I. C. van Houte, hoogleraar- directeur van het Nutssemlnarlum voor paedagoglek, hield een rede over ,.De Nuts- volksschool voor beeldende kunsten." en de heer Jos. W. de Gruyter een Inleiding over „Aesthetische vorming van volwas senen". BUITENLAND Aanhangers van de verbannen leider der „nationale revolutlonnalre beweging", dr Victor Paz. hebben het districtshoofd kwartier van de politie ln de Boliviaanse hoofdstad La Paz aangevallen. Eén politie man ls gedood, terwyi drie andere gewond zyn. De aanvallers plunderden het kantoor. De film van het trouwen van aarts hertog Otto van Habsburg zal niet ln Wenen mogen worden gedraald. De Oos tenrijkse filmkeuringscommissie moet films met algemene stemmen goedkeuren: tegen het vertonen van deze film bracht één lid, een socialist, zijn stem uit. Het Franse ministerie van Marine heeft meegedeeld, dat de ontploffing aan boord van het Franse marlnevaartulg .Ardour" aan 55 personen het leven heeft gekost. - Op het station van Bryn Mawr, ln de Amerikaanse staat Pennsylvanle. ls een binnenkomende passaglerstrein op een expresse-trein, die naar Philadelphia moest vertrekken, Ingereden. Acht personen zyn gedood en minstens zestig gewond, waar van acht ernstig. - De Engelse vrachtboot .Nancy Mol- (3700 ton), die met een lading rubber op weg was naar communistisch China, ls ln de buurt van Hainan door de Engelse torpedobootjager „Cossack" opgevangen en naar Singapore teruggezonden. Een wervelstorm heeft de stad Olney ln Texas geteisterd. Volgens het hoofd van de politie zijn twee personen om het leven gekomen. Hit had er geen idee van hoevelen er gewond waren. Er waren ongeveer 100 hulzen ver woest. Dc wervelstorm ging gepaard met zware regenval en hagel. Nu de Noorse boeren hun .staking" beëindigd hebben en hun producten weer ann de markt zullen brengen, heeft de Noorse regering de liberalisatie van de Invoer van vlees, bacon en aardappelen ingetrokken. Door de voortschrijdende mecha nisatie en industrialisatie ener zijds en het streven der volken naar opbouw van verbonden milli- oenen legers anderzijds, dreigt de betekenis van de enkele mens ver loren te gaan. Vraag het aan de industrie-arbeider van een groot bedrijf: „wie zijt gij?" en hij zal u antwoorden: „ik ben nummer 5768 van de wereldfabnek". Vraag het een militair en hij zal u zeggen: „ik ben nummer 10488 vam het mensenleger". Anders niet. Bij contróle op de fabriek wordt dan geconstateerd op een goede dag: no. zoveel ontbreekt en bij appèl, op het exercitie-terrein: soldaat no. zoveel wordt vermist. Verloren nummers. De moderne mens waant zich verloren in de wereld der massali teit. Durft ge hem spreken van belangstelling van de medemens voor hem, dan zal hij u uitlachen en zoudt ge het wagen te spreken van meeleven van God met hem, een schaterlach zal uw beloning zijn! Trouwens in de bijbel staat toch ergens: de volken zijn by God ge acht als een druppel aan de em mer en een stofje aan de weeg schaal. En als dat zó is - wat zou Hij zich dan van mij als enkeling aantrekken? „Ik wil u ook wel eerlijk zeggen dat ik tot heden van Hem in mijn leven niets merkte, 't Is één opeenstapeling van teleurstelling, leed, ellende en verdriet". 'k Begrijp h. U wilt zeggen: als God er was. dan zou er geen leed en ellende zijn en als God zich met u bemoeide, zou uw leven ge heel anders zijn. Maar zou het ook kunnen zijn dat uw voorstelling van God en Zijn handelwijze er naast is? Hoe het zij, in het evangelie ver schijnt aam ons Jezus Christus die aan alle moderne mensen die zich verloren wanen in deze wereld verkondigt in naam vam Zijn Va der: er is blijdschap ln de hemel over één verloren nummer dat weer terecht komt. Gij gaat als enkeling God ter harte. Op zó treffende wijze heeft Je zus dit bekend gemaakt. Een her der heeft 100 schapen die hij lief heeft en bij name kent. Eén er van raakt zoek. Is dat zó erg? Hij houdt er toch nog 99 over! Maar dam kent ge de herder niet. De massa juist laat hij achter en naar het verloren nummer gaat hij op zoek. Hij doorkruist berg en dal - gaat langs afgrond en in ravijn - al maar roepend: Waar ben je? En niet eerder zwijgt hij of de stem van de herder èn het schaap moeten elkaar hebben be reikt. Dat is een vreugdevolle om* 5 moeting. Blijdschap ls er omdat dè S gemeenschap met de herder en de andere schapen is herste.d. Zó is God en Jezus kan het we. 5 ten want Hij komt uit de schoo" des Vaders en heeft Zijn harte- klop verstaan. God is bedroefd over het verloren nummer Hi let niet alleen op de massa maar kent allen bij name. En als de 5 naam wordt afgeroepen en er komt geen antwoord, gaat Hij zo*. ken. In Jezus Christus daalt God zelf I af in hét ravijn der verlorenheid op zoek naar verloren nummers Zie Hem in Christus door Pales- tina gaan bü daglicht en in duis- tere nachten - niets ontziende en altijd bezig - overal roepend: Keer S terug, verloren mens, tot mij! Naar Samaria, het oord der ge- schuwden, reist Hij voor één vrouw met een donker verleden en brengt haar thuis - door Jericho i gaat Hij om één Zacheus, een af- zetter en bedrieger, en neemt ln- trek in zijn huis - in het zieken- I huis van Bethesda zoekt Hij die I éne acht en dertig jaar zieke man en geneest hem - in het grote Je- i ruzalem is het Hem te doen om één zwaarmoedige twijfelende Thomas en brengt hem terug in de gemeenschap. Zij allen hoorden de stem van de herder en gaven antwoord. Zij verstonden Gods bedoeling met i hun leven en vierden het feest der liefde Gods die zyn zoon zond voor verloren nummers. Zij maakten zich los van hun Godsvoorstelling en lieten zich door Jezus gezeggen. Dat is ook de weg voor de mens van nu. Zijn roep gaat nog door de wereld tot allen die zich verlo- I ren wanen - die zingen het lied 1 der vertwijfeling: er is geen einde, er is geen begin - er is in de we- reld geen slot of zin - Jezus, Ma- ria zijn ver, zijn ver - God is een duistere onzichtbare ster. Hij vraagt u alleen maar of ge u door Jezus Christus wilt laten I zeggen wie Hy werkelijk is en of ge u aan Hem wilt toevertrouwen. Dan zult ge de zin van zyn han- i delen met de wereld en uw leven verstaan: terugkeer naar de plaats waar alles moet zyn: in zyn ge- meenschap! Dan viert ge mee het feest der eeuwige liefde en in plaats van 1 het lied der vertwijfeling wordt. een nieuw lied geboren: en onder millioenen hebt gij óók my in het oog! J. v d. WIEL ^llllllillllllllllllllll(|ililllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllll!llllllllllllllll!llllllll!lllllllllllllllllll|llll|lllllll!lll. (Incez. Med.-advert.) GEREF. SCHOOLVERENIGING LEIDEN. 1950 was een goed jaar. De Gereformeerde Schoolvereniging Leiden hield gisteravond de jaarlijkse ledenvergadering, welke onder voorzit terschap stond van mr dr H. D. M. Knol. In zyn openingswoord wees de voorzitter er op dat de school zich niet mag begeven op het terrein van het gezin. Ook voor de school geldt de souvereiniteit in eigen kring. Dc jaarverslagen van secretaris en penningmeester lieten een optimistisch geluid horen: het aantal kinderen, dat de Ger. scholen bezoekt, bedraagt ruim 1600, het batig slot van de rekening bedraagt ruim f. 100.zeer gunstig in vergelyking met vorig jaar. De voorzitter van de bouwcommissie, de heer J. de Jong, deelde mede, dat de plannen voor de te bouwen school bij de Rodenburgerstraat klaar zijn en dat men hoopt zo spoedig mogelijk te gaan bouwen. De aftredende bestuursleden, de he ren J. de Jong, mr A. J. Mulder en A. Wendt, werden herkozen. In de va cature W. G. Aldershoff werd gekozen de heer S. J. Anes. Na de rondvraag, die niets belang rijks opleverde, sloot de voorzitter de vergadering. De Arbeidersmuziekver „Nieuw Leven" zal op Zondag 27 Mei in Ant werpen deelnemen aan een muziek concours ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van oud-minister Camille Huysmans, Swiff-schoenenfabriek sluit Zaterdag a.s. ANDERE FABRIEKEN VERMIN DEREN PRODUCTIE MET 40%. Drie schoenfabrieken te Nijmegen, nameiyk Robinson, Welle en Co. en Nimco, zullen in verband met de cri sis in de productie van de schoenen met ingang van Maandag a.s. de pro ductie inkorten met 40%. Als in de toestand, wat de berekening van de winstmarge betreft, geen gunstige wending komt, zullen de fabrieken over 14 dagen sluiten. Van de directie van de Swift-fabriek vernamen wtf, dat de fabriek, welke 511 employé's telt, op Zaterdag 26 Mei haar poorten zal sluiten. De laatste dagen komen zo goed als geen bestellingen meer binnen. Intussen biyven de directies der schoenfabrieken contact houden met de regering en de winkeliers en hopen toch nog binnenkort een gunstige oplossing te vinden. Onze stadgenote, mevrouw J. W. NaberSpaanderman slaagde te's-Gra- venhage voor het examen „toiletterea van alle hondenrassen", van de vak groep Detailhandel in Dieren, -beno digdheden en voeders (Dibero). OPKOMST HERHALINGSOEFENINGEN. Voor de opkomst op 21 Mei te Kamp Wittenberg lopen de volgende extra trei nen voor de dienstplichtigen uit Noord- Holland: A'dam C.S. v. 9.47, A'dam MP v, 9M, Kaarden Bussum v. 10.08 Hilversum v. 10.15, Amersfoort v. 10.39,' Stroe a. 10" Voor de dienstplichtigen uit Friesland. Groningen, Drente en Zwolle en omge ving: Leeuwarden v. 7.58, Heerenveen 8.24, Steenwyk v. 8.48, Groningen v. 8.1? Assen v. 8.39, Hoogeveen v. 9.04. Meppel V. 9.26, Zwolle v. 9.55, Amersfoort v. 10* Stroe a. 11.15. Voor de dienstplichtigen uit Zuid-Limburg. Roermond en Vealo en omgeving, de Achterhoek, Nijmegen ea Arnhem en omgeving en Twente: Nijme gen v. 10.10. Arnhem v. 10.39. ^Dieren Doesburg v. 10.56, Zutphen v. 11.17. Apel doorn v. 11.38, Stroe a. 1159. Voor oe dienstplichtigen uit Den Haag, Rotterdam en Gouda en uit de omgeving van L plaatsenRotterdam en Goucla en ul* omgeving van deze plaatsen: Rotte„^7 Maas v. 10.07, Den Haag SS. v- Gouda v. 10.43, Utrecht v. 11.22, ABP' foort v. 11.45, Stroe a. 12.05, Overigen reizen per eerste gelegean na 7.00 uur met treinen van de nor® dienstregeling tot Amersfoort of AP* doorn, verder per extra trein naar ow< waarvan de vertrektyd op het sta Amersfoort of Apeldoorn wordt w -gemaakt. d. Voor de opkomst op 22 Mei 1°!* volgende extra treinen: htl. Naar Den Helder, voor de dienstpi gen uit Groningen. Friesland. Dren e Zwolle en omgeving: Groningen v. Assen v. 7.39, Bellen v. 7.56. Hoog^ 9.01. O.H IUCJ/JJCJ V. O.V.U, Den Helder a. 12.39 en Leeuwarden 7.15, Grouw Irnsum i'. 8.11 Meppel v. 8.30. Zwolle - T 7.35, Heerenveen J- 7.54, Wolvega v. 8.08. SteenwlJK Meppel v. 8.42, Zwolle v. 9.13, Den n a. 13.05. Voor de dienstplichtigen uit oosten des land. Enschede v. 7.58, gelo v. 8.10, Borne v. 8.18 Almelo Rijsaen v. 8.44, Deventer v. 9„10'Or^. doorn v. 9.31. Den Helder a. 13.3'- gen reizen per eerste gelegenheid n uur met treinen van de normale regeling, waarby voor hen, die ln De° Helder opkomen van Amsterdam af^ extra trein loopt: Amsterdam C.S. Den Helder a. 11.11 en voor hen aw Uithoorn opkomen een extra tre Utrecht C.S. v. 11.05, Nieuwersiu» 11.28, Uithoorn a. 12.08 en Nleuwers v. 14.35, Uithoorn a. 15.15.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 2