Verbouwings Opruiming B. DE KONING weerbericht President Truman: defensie- en anti- inflatiepolitiek moeten voorrang hebben Truman: Besluit tot Mc Arthur's ontslag stond reeds lang vast Chinezen zetten offensief voort Landmijn doodt vijf mensen VN aanvaarden resolutie inzake embargo op strategisch materiaal ste Jaargang VRIJDAG 18 MEI 1951 00 f No. 27304 EIDSCH DAGBLAD Kleur J w- Henny hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 5.15 per kwartaal; f 0.40 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Dir. en Adm- 25041; Red. 21507 Milliarden voor Korea-oorlog Gisteren heeft president Truman I een nationale conferentie over het I borrcrschap verklaard, dat. als de vS hun bondgenoten moet helpen, zij I bet gevaar mogelijk alleen onder de I ogen zouden moeten zien. Wanneer onze bondgenoten niet jb-zijn. zou het Kremlin ze kunnen Ënreldigen en zou het oorlogsgevaar tjgr worden", aldus Truman. „Zonder bedgenoten zou onze verdediging teilijker en kostbaarder zijn. Het ver deren van de buitenlandse hulp is i bezuiniging, het kan nu het ver- d van de levens van onze solda- a op latere datum betekenen". Het voorstel van de republikeinse I senator Taft om de strijdmacht met j half millioen man te verminde- noemde de president dwaas en i verzoek om oorlog. I Truman deed een beroep op de na- Tonale eenheid bij de verdedigings- Jo:":bereidingen en zei. dat het verde- Ir.ngsprogramma voorrang, had boven Ties. Dit programma bestond uit twee ten het opbouwen van de Ameri- snse strijdkrachten en de nationale Kibt en hulp aan de bondgenoten om a defensie te versterken. Troman zei voorts, dat de V.S. op 150 Juni sedert het uitbreken van de I oorlog In Korea 19 milliard dollar I jollen hebben uitgegeven voor de de- I (ensie en dat in het jaar beginnend I met 1 Juli dit bedrag waarschijnlijk I nl stijgen tot ongeveer 40 milliard. Binnenkort zullen het congres en ik jeslissingen moeten nemen, die boven politiek uitgaan, omdat de welvaart an het land er van af hangt". I Er wordt op het ogenblik veel ge- treken over de militaire strategie, al ps Truman, maar indien het land niet Evens een aantal problemen van ge- ke waarde productie voor de de- jssie, belastingen en stabilisatie on- k: de ogen ziet, zal het helemaal geen Elitaire strategie kunnen krijgen. |7niman entiseerde het congres, om- it bet de wet ophoudt op verlenging a prijs-, loon- en huurregeling, die p 30 Juni afloopt. Hij deed een be- 5»p op de Amerikaanse druk uit te kenen op hun afgevaardigden om het |i!ensieprogramma en de anti-inflatie- üatregelen van de regering te steu- l Controle op prijzen, lonen en hu- IHOOFD VAN PERZISCHE POLITIE AFGETREDEN. De directeur-generaal van de Perzi- :ne politie, generaal Abdoel Hoessein È'ljazi, is om nog onbekende reden af- Ictreden. De ministerraad her't het ont pit? aanvaard en de minister van bin- miandse zaken, generaal Fazlollah, foorlopig met de leiding van de politie leiast. Ia de omgeving van de premier wordt ontslag in verband gebracht met de tor premier Mossadeq in de kamer af- ltle?de verklaring, dat er onveiligheid fcaet land en in het bijzonder in Tehe- pa heerste. ren is nodig om de kosten van levens onderhoud te drukken en er zou niet een aantal uitzonderingen ten behoeve van bijzondere belangen moeten wor den opgesteld. „Als we de prijzen gedrukt kunnen houden tot het grootste deel van het defensieprogramma is verwezenlijkt, zullen we het gevaarlijke punt zijn gepasseerd; anders zullen de kosten van levensonderhoud omhoog vliegen en het programma en onze kracht als volk ruineren", aldus Truman. ONTPLOFFING IN EEN VUUR WERKFABRIEK IN BRAZILIË. Negen doden. Tengevolge van een reeks ontplof fingen in een vuurwerkfabriek te Ala- goa Grande in Noord-Brazilië zijn ne gen personen om het leven gekomen en vijftien gewond. Zes uur lang zonder onderbreking duurden de ontploffingen, waardoor van buiten af geen hulp kon worden geboden. De fabriek is geheel verwoest. De directeur van de fabriek wordt nog vermist. Men vermoedt, dat hij on der het puin begraven ligt. TWEE BRITSE SOLDATEN UIT OOST-DUITSLAND TERUG. Twee van de vier Britse soldaten, die naar het zeggen van de sovjet-autori teiten in Maart asyl in Oost-Duitsland vroegen, hebben zich bij de Britse mi litaire autoriteiten te Berlijn aange meld. Zij zijn in arrest gesteld. Ultimatum aan Mao gaf doorslag Op zijn wekelijkse persconferentie heeft president Truman nieuwe bij zonderheden gegeven over het ont slag van generaal MacArthur. De president zei. dat hij reeds drie we ken vóór de bekendmaking ervan, het besluit had genomen MacArthur van al zijn functies in het Verre Oosten te ontheffen. Wat de president vooral tot het ne men van dit besluit heeft gedrongen is het feit geweest, dat MacArthur op 20 Maart geheel op eigen gezag en zonder voorafgaand overleg met de regering in Washington de Chi nezen een ultimatum heeft gesteld. MacArthur bood bij die gelegenheid de opperbevelhebber van de Chinese strijd krachten in Korea aan de voorwaarden van een wapenstilstand te bespreken. Tegelijkertijd waarschuwde hij de Chi nezen voor de gevolgen van een wei gering van d.t aanbad. „Het uitvaard - gen van dit ultimatum ging boven de I bevoegdheden van generaal MacArthur" zei de president. Toen Truman werd gevraagd of de brief van MacArthur aan senator Jo- I seph Martin, waarin de generaal het voorstel steunt de troepen van Tsjang kai sjek tegen die van Mao tse toeng in het veld te brengen, de directe aan- j leiding was geweest voor zijn ontslag, zei de president: „Ook al had de gene- I raai deze brief niet geschreven din I neg zou ik hem hebben ontslagen". Deze brief van MacArthur werd op 5 April in het Huis van Afgevaardigden voorgelezen en gaf het sein tot de „Grote Twist". Zes dagen later ont sloeg president Truman de generaal. Reeds een jaar lang had hij overwo gen MacArthur, te ontslaan, vooral teen de generaal de politiek van de regering inzake Tsjang kai sjek afbrak. Truman zei, dat hij de 25.000 kilometer lange reis naar het eiland Wake had ondernomen om te trachten met Mac- Arthur tot een vergelijk te komen. Op 6 April had hij zijn besluit, ever het ontslag van deze generaal minister Acheson meegedeeld. Deze had hem ge- Aiuerikaanse troepen, die in de Verenigde Staten een opleiding van 14 weken hebben ontvangenver trekken naar Europawaar zij ver dere gevechtstraining zullen krijgen. Zij zullen deel uitmaken van de West Europese strijdkrachten, die onder commando staan van Gene raal Eisenhower. Op de foto zien wij een aantal militairen van de 4e Infanterie Di visie in het kamp Kilmer in New Jerseyvanwaar zij zich zullen in schepen naar Europa. Dr C. Bakkerdie op uit- l^ing van de Nederlandse Re ge- leen studiereis naar Zuid Ame- Ww maakt, is gistermorgen met een ^s/e/ von k.L.M. naar Argen- I w vertrokken, waar hij de ont- lü(ling van de atoomenergie zal wüluderen. IN'. Or C. J. Bakker even voor het I wek naar Buenos Aires. Droog weer |Mllt verwacht tot morgenavond: en ^gezien van enkele over- Vrii u ,w?lkenvelden zonnig weer. frici T? u tot matiêe Oostelijke lets hogere temperaturen. (Opgemaakt te 10 uur). op: 4.42 uur; onder: 20.32 uur. 18.44 uur; onder: 3.20 uur. «frater te Katwijk te 1.25 en 13.49 19 MEI Dit ntt°mer hestaat uit acht pagina's. WILSON OVER VOORWAARDEN VOOR DE BEWAPENING. De directeur van de, diensten der Amerikaanse economische mobilisatie, Wilson is van mening, dat het voor de Verenigde Staten noodzakelijk zal zijn. indien zij hun herbewapeningspfogram willen uitvoeren, om de arbeidsuren aanzienlijk te verhogen de productie van consumptiegoederen te verlagen en de belastixign dermate te verhogen, dat zij de V.S. een jaarlijkse vermeerdering van inkomsten van enige tientallen mil- liarden verzekeren. FRANSE BEWAPENING MET SPOED VOORTGEZET. De Franse minister van defensie. Ju les Moch, heeft verklaard, dat er ..geen twijfel over moet bestaan", dat Frank rijk aan het eind van het. jaar tien moderne divisies ter beschikking van generaal Eisenhower zal stellen. Frankrijk zou tegen het einde van 1952 vijftien divisies gereed hebben en een jaar later twintig nog afgezien van de reserves. Bij wapenfabrieken in het gehele land worden record-bestellingen gedaan. ISRAËL OVERWEEGT MOBILISATIE. Naar aanleiding van het overbrengen van een Irakese strijdmacht naar Syrië overweegt de Israëlische regering een gedeeltelijke mobilisatie van haar troe pen. De minister van buitenlandse za ken. Sharett, heeft verklaard: ..Wan neer blijkt, dat de Irakese troepen in Syrië daarheen zijn gezonden met de bedoeling aanvallen op Israël uit te voeren, dan zullen wij gedwongen zijn alle nodige tegenmaatregelen te tref fen". Volgens de secretaris-generaal van de Arabische Liga, Assam Pasja, zijn alle Arabische landen het met elkaar eens. dat Syrië geen verwijt treft inzake de grensincidenten met Tsraël De V.S hebben de Arabische rege ringen medegedeeld, dat de Arabische militaire hulp aan Syrië een schending van de wapenstilstandsovere°nkomst van Rhodos is en Israël wellicht op nieuw zal provoceren". OVEREENSTEMMING OVER KLEINIGHEID IN PALAIS ROSE. Na een vergadering, die twee uur heeft geduurd, bereikten de plaatsver vangers der Grote Vier te Parijs gis teren overeenstemming over een kwes tie, die een Westelijke gedelegeerde „haarkloverij" noemde. Gromyko is er namelijk accoord mee gegaan, dat de ministers van buiten landse zaken op de definitieve confe rentie zelf zullen beslissen, welke plaats het punt „ontwapening van Duitsland" op de agenda zal innemen Gromyko blijft er evenwel aan vast houden. dat het punt het eerste moet zijn van de paragraaf ..oorzaken van de tegenwoordige spanning", hetgeen de Westelijke afgevaardigden onlogisch Verbondenen moesten enig terrein prijs geven In het Oostelijke gedeelte van de centrale frontsector strijden, behalve Amerikaanse en Zuid-Koreaanse troe pen. ook strijdkrachten van het Britse Gemenebest om te pogen de Chinese aanvallers terug te werpen, die door de bres in de geallieerde linie ten Zuid Oosten van Indje stromen. Britse en Australische infanterie, in gegraven in stellingen op een aantal heuvelruggen ten Zuiden van Indje, onderhield een bijna onafgbroken vuur uit machinegeweren en mortieren op noordelijker gelegen heuvels, waar de Chinezen in positie liggen en van waar uit zij pogen door de geallieerde linies te sluipen. Meer naar het Westen, in het gebied van Tsjoentsjon. trekken de Chinezen een strijdmacht van naar schatting 25.000 man samen, die vermoedelijk zal worden gebruikt voor een grote aanval door het dal van de Poekhan. Niette- - genstaande de verbondenen een onon- derbroken vuur met houwitsers en morturen hebben onderhouden, zijn Chinese, zich op hun buik door het terrein voortbewegende infanteristen, er op een bepaald punt in geslaagd de Amerikaanse stellingen dicht te nade ren en daar werd hedennacht een aan val Ingezet. Een Chinese strijdmacht ter sterkte van ongeveer drie duizend man, die op rukte in de richting van het naburige Tsjanggongni, werd door geallieerde jachtbommenwerpers met raketten en machinegeweren beschoten. Officieren van de frontlinie vertrou- wen er op de verwachte tweede Chine- se aanval althans voor bepaalde tijd te j kunnen afslaan. In een gisteren door de leiding van het. achtste Amerikaanse leger uitge geven communiqué wordt toegegeven dat „vijandelijke infiltratie in het ge bied ten Zuidoosten van Indje heeft plaats gevonden", waaraan wordt toe gevoegd dat ,.de verbonden troepen ten Zuidwesten van Indje krachtig worden aangevallen en onder zware vijandelij ke druk staan". De Amerikaanse troe pen moesten ten Oosten en ten Noord oosten van Tsjoentsjon, juist ten Zui den van de 38ste breedtegraad en vijf tig kilometer ten Zuidwesten van ind je. terug trekken. De andere grote aanval, die de Chi nese communisten gisteren uitvoerden, werd, bij het aanbreken van de dag, in het gebied van Tsjoentsjon ingezet. Twee regimenten stoottroepen wierpen zich in een frontale aanval op door het achtste Amerikaanse leger verde digde stellingen De aanvallers liepen in een zeer krachtig vuur van Ameri kaans veldgeschut, machinegeweren en lichte automatische wapens. Uiteinde lijk moesten de Amerikanen over een beperkte afstand terugtrekken. De geallieerde grondstrijdkrachten zijn de gehele dag krachtdadig uit de lucht gesteund. De Chinese communistische troepen hebben kort voor middernacht, hun tweede grote aanval ingezet in het ka der van de volgende fase va.n hun voorjaarsoffensief. De aanval werd met grote hevigheid in de Westelijke front sector ten~ Noordoosten van Seoel uit gevoerd. Turkse troepen verdedigen hier de geallieerde stellingen. De eerste frontale aanval der Chine zen wisten de Turken, die werden ge steund door een zwaar artillerie-vuur en gevechtswagens, na drie kwartier van verwoede strijd af te slaan, doch een tweede golf van Chinese aanval lers stormden over de lijken der ge sneuvelden. voorwaarts in een poging j om de Turkse stellingen te omtrekken, i Volgens een schatting van de leiding van het achtste Amerikaanse leger hebben de communisten Woensdag, de eerste dag der tweede fase van hun voorjaarsoffensief, ruim 3500 man ver loren. Uit Washington wordt gemeld, dat aldaar is bekendgemaakt dat de Ame rikaanse verliezen in Korea thans 65.523 man bedragen. Hieronder bevin den zich 11.112 gesneuvelden er< 11.006 vermisten. (Ingez. Med.-advert.) De sensatie van het seizoen al onze zomergoederen ruimen wij reeds nu tegen fantastisch LAGE PRIJZEN. Ziet onze advertentie achterpagina. VOOR BETERE TEXTIEL Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg waarschuwd vcor de politieke gevolgen. Maar toen de minister van alle feiten op de hoogte was gesteld, maakte hij geen bezwaar meer. aldu.s Truman. Verscheidene republikeinse senatoren hebben na de verklaring van Truman op een niéuw onderzoek naar het ont slag van generaal MacArthur aange drongen. Zo gaf senator Styles Bridges als zijn mening te kennen, dat zich thans zeer zeker een nieuwe weg voor een onderzoek heeft geopend. ..Het is te erg dat persoonlijke meningsverschil len geleid hebben tot het verlies van een zo groot leider als MacArthur." Senator Bourne Hickenlooper achtte een grondige bestudering van Truman's verklaring noodzakelijk. „Waarom zo veel fanfare en al die conferenties (vcor het ontslag) wanneer dit al lang te voren vast stond?" BRADLEY MAG ZWIJGEN De senaatscomissies, die een onder zoek instellen naar de achtergrond van de ontslagverlening aan MacArthur, hebben generaal Omar Bradley, die als derde getuige voor de commissies ver schijnt het recht gegeven te zwijgen ovfer de particuliere besprekingen, die hij als adviseur van Truman met de president op 6 April kort voor het entslag heeft gehad. Zij namen het besluit met achttien tegen acht stem men. Men had Bradley's weigering cm csarover mededelingen te doen. aan vankelijk willen beschouwen als „gebrek aan eerb'ed voor het Congres" en Brad ley wettelijk tot spreken te willen owing en. Afschuwelijk drama te Ochten. 4 KINDEREN VAN 11 TOT 15 JAAR. Gisteravond om zes uur heeft In de Uiterwaarden onder Ochten in de Be tuwe een ontploffende mijn het leven geëist van 4 kinderen van 11 tot 15 jaar en aan de 33-jarige Van der Ven, Kinderen uit een woonwagenkamp bij het veer over de Waal tussen Ochten en Druten hadden gistermiddag in de Uiterwaard onder Dodewaard een pro jectiel gevonden, vermoedelijk een land mijn De 33-jarige ongehuwde woonwa genbewoner v. d. Ven die het projectiel waarschijnlijk heeft willen demonteren, heeft er. voor zover valt na te g-aan in het. bijzijn van de kinderen met een ha mer on geslagen De mijn ontplofte en ten gevolge hiervan werden gedood twee broers, resp. 15 en 13-jarige Sembere en een broer en zuster resp. 13 en 11-jarige Clemens. De zwaar gewonde Van der Ven is naar het ziekenhuis Bebhesda te Tiel overgebracht, waar hij gisteravond laat overleden ls. WORDEN BROMFIETSERS NU FIETSERS? Volgens de A.N.W3. zijn er goede re denen aan te nemen, dat het probleem van het wel of niet gelijkstellen van de bromfiets met de gewone fiets thans spoedig zal worden opgelost volgens de voorstellen van de Bond aan de minister van Waterstaat. Dit zou om. inhouden dat de brom fietsen op de rijwielpaden mogen rijden. De belasting zou echter blijven. Dr Drees over „Soberheid en zelfbeheersing" De minister-president, dr W. Drees, zal morgen aan de vooravond van de jeugdweek, georganiseerd door de jeugdorganisaties, verenigd in de Ne derlandse Jeugd Gemeenschap, een korte radiotoespraak te 20.05 over Hilversum I houden tot het Neder landse volk, over het belang en da betekenis van de jeugdweek-actia onder het motto: „Deze tijd vraagt soberheid en zelfbeheersing". Auto reed in Keizersgracht BESTUURDER VERDRONKEN. Gistermiddag is de 38-jarige Amster damse bontwerker, W. H. Klötcrs, met zijn auto In de Keizersgracht te Am sterdam gereden en hierbij om het leven gekomen. De man wilde zich naar huis bege ven en poogde met zijn auto, die aan de grachtkant stond geparkeerd, tussen, een boom en de walkant door te rijden. De wagen gleed af. dook met de neus naar voren het water in en kantelde hierbij. Onmiddellijk sprongen twee personen, de 19-j. J. de Vries, die Juist voorbij kwam en een collega van het slachtof fer. Frits van Doorn, de wagen na. ZIJ slaagden er wel in een portier te ope nen, doch het gelukte hun niet meer de bestuurder uit de wagen te krijgen. Het slachtoffer was gehuwd en had drie kinderen. TWEE NED. LUCHTMACHT WAARNEMERS NAAR KOREA. Vandaag zijn 18 luchtmachtwaarne mers van 9 Europese staten per vlieg tuig naar Korea vertrokken, waar zij de nieuwste methoden om straaljagers tegen vijandelijke grondstrijdkrachten te gebruiken zullen bestuderen. Zeven dezer landen, waaronder Nederland, zijn staten-leden van bet Noord-Atlan- tischc verdrag. De Nederlandse luchtmacht-waarne mers zijn: kapitein F. A. M. Broers en eerste luitenant P. J. A. Jollie. Mr F. j. Kranenburg te Rotterdam, wiens benoeming tot Staatssecreta- ris van het Ministerie van Oorlog dezer dagen te verwachten is. BRUSSELSE MUNT-SCHOUWBURG IN NOOD. (Van onze Brusselse correspondent per telefoon) De beroemde Brusselse Munt-schouw- burg (waar in 1830 de Belgische revo lutie uitbrak) wordt voorlopig gesloten. De opera zit diep in de schuld. Sedert ongeveer twee maanden zit het perso neel zonder salaris. De directie weet r.iet hoe zij een schuld van 21 millioen francs zal kunnen vereffenen. In deze schuld zijn 9 millioen francs voor de sociale verzekeringen van het personeel begrepen. Men hoopt dat de opvoeringen door de Scaia van Milaan waarvoor uiterst hoge entree zal worden gevraagd de kas zullen vullen. De burgemeester van Brussel heeft een beroep gedaan op zijn achttien collega's van de Brusselse randgemeen ten. Het is mogelijk, dat spoedig een opli-ssing tot stand komt. daar de Brus selse gemeentebesturen duidelijk besef fen, dat de opera op socialistisch gebied van grote betekenis is. Geen nieuwe pokkengevallen in Tilburg Gisteren was het de tweede dag ln successie, dat te Tilburg geen geval van pokken werd geconstateerd. De quaran taine voor twee zusterkloosters werd opgeheven, evenals voor verschillende personen, die in hun woningen gecon signeerd waren. De directeur van de G.G. en GD. dr E. A us ems, verklaarde zich zeer te vreden over de gang van zaken. Voor China en Noord-Korea De politieke commissie der V.N. is gisteren begonnen met het debat over de verschepingen naai- communistisch China. De sovjet-russische afgevaardigde Jacob Malik kondiede aan. dat de sovjet-unie elk debat over een wapen embargo voor communistisch China zou boycotten. Volgens Malik heeft de politieke commissie niet het recht een dergelijk embargo op te leggen. Alleen de Veiligheidsraad is z.i. bevoegd kwes ties van blokkade of embargo te be handelen. Soortgelijke verklaringen werden af gelegd door de afgevaardigden van Po len. Wit-Rusland, de Oekraïne en Tsje- cho-Slowakiie. Na een discussie over de procedure bepaalde de voorzitter, dat het debat zou worden voortgezet. De Oost-Euro- oese afgevaardigden verlieten niet de vergadering doch hulden zich in stil zwijgen. De resolutie inzake een embargo op strategische materialen naar commu nistisch China en Noord-Korea werd ten slotte met grote meerderheid aangenomen en wel met 45 stemmen voor. nul tegen en negen onthoudin gen. In het voorafgegane debat had de Amerikaanse afgevaardigde. Gross, ver klaard. dat het aannemen van de re solutie een stap vooruit bii het stre ven van de Verenigde Naties naar vrede zou betekenen. Hij zei verder, dat voor het geval agressie zou voortdu ren" de commissie voor sancties „uit gebreidere economische maatregelen" zou kunnen aanbevelen. De Verenigde Staten hechtten echter erote waarde t aan het voortzetten van de vredespo gingen door de commissie van goede diensten. Gross was van mening, dat de huidige resolutie het werk der commis sie zou steunen. De afgevaardigde van Frankrijk. La- coste. had verklaard dat ziin land aan vankelijk geen voorstander van een embargo was eeweest. omdat het geen enkele kans om tot een vreedzame re geling te komen voorbij wilde laten gaan. Het communistische lente-offen sief had echter alle illusies te niet ee- daan. De Thailandse afgevaardigde, prins van Waithayakon. zei. dat ziin land da resolutie ten volle steunde. Sir Gladwyn Jebb (Engeland) waa van mening, dat er niets verloren was. door enige tiid te vrachten met een in stellen van een embargo. De O. had den laten zien. dat zij geen enkele kans on onderhandeling voorbij wilden laten gaan. Van de andere ziide was echter eeen antwoord gekomen. De Chinese nationalistische afgevaar digde, dr Tsiang. steunde de resolutie. Hij vond echter de daarin genoemde strategische materialen te vaag. Sir Benegal Rau (India) deelde mee, dat hij zich van stemming zou onthou den. Hij herinnerde aan de resolutie inzake het brandmerken van commu nistisch China van Februari, waar In dia zich tecen had verklaard. Hii acht te de resolutie van weinig waarde, om dat het voorgestelde embargo reeds door de belangrlikstp betrokken landen was ingesteld. De resolutie zou echter wel een ..eervolle regeling" kunnen be moeilijken De afgevaardigden van de sovjet-unie Wit-Rusland Tsjecho-Slowakvle. Polen en de Oekraine weieerden aan de stem ming deel te nemen. De Joegoslavische afgevaardigde Bebler. stemde voor de resolutie, omdat „communistisch Chi na sedert Februari geen bliik had ge geven een vreedzame regeling te wen sen". De landen welke zich van stemming onthielden waren Afghanistan. Birma, Ecuador. Egypte. India. Indonesië. Pa kistan. Zweden en Syrië. De afgevaar digden van de twee laatstgenoemde landen verklaarden, dat. hoewel zij zich van stemming onthielden hun landen toch het embargo In acht zou den nemen. De Nederlandse afgevaardigde. Von Baliuseck steunde de resolutie. Hij verklaarde, dat eenheid in deze kwes tie ln het belang van een rechtvaardige vrede was. Nederland hield nauwkeu rig het ooe op de handel met zekere de'en van de wereld, zo voegde hii hier aan toe.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1