RALLYE SCHIPHOL 1951 H. WALENKAMP Zn Eet omdat 't 10 is/ UIT DE RIJNSTREEK Het Leidsch Dagblad beursoverz1cht Beurs van "Amsterdam gevraagd aangeboden diversen 5 MEI DINSDAG 17 APRIL ALPHEN NIEUWE STRAATNAMEN Zeeheldenwjjk in wording In verband mei de snelle uitbreiding onzer gemeente in Westelijke richting ten Westen van de Emmalaan achter het z.g. Oosthoekdorp, was het nodig in dit deel der gemeente een aantal reeds aangelegde of neg aan te leg,en st aten van namen te voorzien. Op advies van de Hisorische vereni ging stellen B.enW. de raad thans voor tot het benoemen van deze straten over te gaan. Er zal een zeeheldenwük ontstaan 1 daar de nieuwe straten vernoemd zullen worden naar Witte de With, j Pieter Florïsz, Piet Hein, Van Galen, Heemskerk, Evertsen en Kortenaer. F.450.— VOOR KANKERBESTRIJDING Het op Initiatief van het Alphens Mannenkoor Donderdag gehouden lief- dadigheidsconcert ten bate van het Ko ningin Wilbelmina Fonds voor de Kan kerbestrijding heeft netto f. 452,48 op gebracht. JAARVERGADERING EN FEESTAVOND VAN „ST BON1FACIUS" Onder algemene belangstelling hield het RK. Gem. Zangkoor ,3t. Bonifa- cius" gisteravond in de St. Josepftzaal zijn vijfde jaarvergadering, welke door de nieuwe voorzitter, de lieer J. G. J. Schrama, werd geleid. Na een kort welkomstwoord en een opwekking het koor trouw te blijven, sprak de voorzitter woorden van dank jegens de bibliothekaris. de heer Van j Kampen, en de Koster, de heer L. v. d. Heuvel, die zeer veel hebben bijgedra gen tot een vlot verloop van de repeti ties. spr. richtte zich vervolgens tot de leden van het opera-fonds. Met veel ge noegen werd teruggezien op het bezoek aan een opera te Amsterdam. Besloten werd dit jaar weer iets diergelijks te on dernemen. Mej, M. Slingerland las de notulen en mevr. Tomeij-Heideman het jaarver slag. De kas van de heer Th. van Leeu wen sloot met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden, mej. Slingerland en de heer G. Th. A. v. d. Kant, herkozen. In de kascommissie 1951 werden gekozen mej. R. Straathof en de heer H. de Hollander. De directeur, de heer Ohr. A. v. d. Mark, besprak de in studie te nemen werken. Hierna werd aan de heer v. d. Mark namens leden en bestuur een bloemen mand aangeboden. De heer Nard Augustinus uit Noord- wijk vermaakte de aan wezigen ten slotte met conferences, schetsjes, goo chelkunst. snelrijmen en telepathie. De Zaterdag in onze gemeente ge houden Speldjes-verkoop ten bate van het Leger des Heils 'heeft ruim f.200. opgebracht. ALKEMADE Prijsuitreiking dam- en schaakkampioenschap In hotel „Meerzicht" vond gisteravond de prijsuitreiking plaats van het tour- nooi om het dam- en schaakkampioen schap van Alkemade. De voorzitter van de organiserende vereniging „Kijk Uit" de heer A. de Blaeij. zeide dat de deel neming nog nooit zo groot is geweest. Liefst 42 deenemers hebben elkaar in dit. tournooi op sportieve wijze fel bekampt. Verder bracht de heer De Blaeij dank aan de schaakclub uit Roelofarendsveen voor het bereidwillig afstaan van de tijdklokken. De burgemeester, die de prijzen zou ui'reiken, was door ambtsbezigheden he laas verhinderd. Zijn taak werd nu over genomen door de heer De Blaeij. Schaken. Ie klasse: 1. Th. Olijerhoek (wisselbeker): 2. G. A v. Rijn fmedail- le). 2e klasse: 1. G. Olijerhoek (wissel- beker). Dammen. Ie kl.: 1. J. Meijer (wisselbe ker. definitief). 2. G. Vis (medaille). 2e klasse 1. St. Kinkel (wisselbeker)2, A v. Tol (medaille). Tot slot speelden de kampioenen een simultaan-wedstrijd, waarvan de uitsla gen luiden: Schaken. Ie klasse: A. v. Rijn 3 ge wonnen, 2 verloren 2 remise: Th. Olijer hoek 2 gewonnen, 4 verloren. 2 remise. 2e klasse: G. Olijerhoek 6 verloren. Dammen: J. Meijer 12 gewonnen, 1 verloren. BENTHUIZEN ZEER GESLAAGDE RUITERAVOND. Zaterdagavond werd in het gebouw vaai de fam Rensink de jaarlijkse rui teravond gehouden, uitgaande van de L.R. ..De Bentruiters De ere-voorzitter, burgemeester J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen, opende de avond met een woord van welkom tot de stampvolle zaal, waarin ojn. de verschillende deputaties van zuster verenigingen uit Waddinxveen, Zeven hulzen, Alphen a/d. Rijn Bodegraven, Wassenaar, Koudekerk a/d, Rijn, Die- men, Leimuiden en de plaatselijke ver- Voorwaarts", „Na Arbeid Sport", „E.H.B O." en „Volksonderwijs" een plaatsje hadden gevonden. Een hartelijk applaus volgde op de mededeling namens het Gemeente bestuur, dat dit College alle mede werking zal verlenen aan de tot standkoming van een verenigingsge bouw. Hierna volgd e een korte propagand a- speech van de heer L. C. van Beurden uit 's-Gravenhage, instructeur van „De Bentruiters", die spontaan een wissel beker beschikbaar stelde voor de ruiter of amezone, die in het komende seizoen het hoogst aantal punten zal behalen. Het optreden van het accordeon-or kest „Hillegom" onder leiding van de heer Mastbergen oogstte evenals het vorige jaar veel succes. Het blijspel van Dick Faber „De Suk kel" werd door eigen leden voor het voetlicht gebracht. Een koddig gezicht v/as het, toen de theologische student van de kleine Puok les in het droog zwemmen kreeg. De amazones Alle van der Eijk en Dien Rensinck verzorgden het jaarver slag op rijm op uitstekende wijze. Ten slotte vermelden wij nog. dat het gemeentbsstuur voltallig deze avond 1 bijwoonde waaruit bleeK, dat het verenigingsleven in Benthuizen haar volle belangstelling heeft. Het was reeds laat, toen deze zeer ge slaagde avond was geëindigd. E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN. De plaatselijke afdeling van E.H.B.O. nam Zaterdagmiddag deel aan de. kringwedstrijd. De totale uitslag luidde: (tussen haakjes het puntenaantal der cornman- dant(e): 1. 's-Graveaibage 292 (84); 2 Loosduinen 255 (72); 3 Benthuizen 253 f64); 4. Voorburg 246 (57); 5, Delft 240 (75); 6. Rijswijk 175 (49), 7 Monster 138 (56). BODEGRAVEN Te vrolijk begin, droevig slot. De heer O. alhier en de heer IJ. uit Zwammerdam waren samen met een vrachtwagen naar Nieuwerbrug geto gen om de opening van het café ..Het Grauwe Paard" bij be wonen. De iene- ver vloeide rijkelijk want beiden keer den ..onder de invloed van sterke drank" huiswaarts. Uit de Noordstraat alhier komende moest de heer O. de bocht nemen de Brugstraat in. doch het pas gemoder niseerde pand van de heer Ubert ..stond in de weg". Hii reed met volle gang tegen de hoek van de woning op. v/aar zich de winkeldeur bevindt, wel ke geheel werd ontzet. De verkeerspolitie hieeft de zaak in onderzoek, BOSKOOP Chr. Bestuur Kleuterschool vraagt offers van dankbaarheid TOESTAND SCHOOLGEBOUW EIST DRINGENDE VOORZIENINGEN. In verband met het 50-jarig bestaan van de Ver. tot Stichting en Instand houding van Ohr. Kleuteronderwijs al hier werd een vergadering belegd in de school aan de Nieuwsbraat. De avond werd geopend met het ge zamenlijk zingen van Ps 68 10, schrift lezing en gebed. De voorzitter de heer J- Loef, zeide in zijn openingsrede, dat de vergadering geen feestbijeenkomst was. doch een werkvergadering, omdat vele noodzake lijke aangelegenheden de aandacht vroe gen. Het schoolgebouw heeft dringend verbetering nodig; het gebouw zakt scheef, de vloeren moeten worden ver nieuwd en de hygiënische eisen zijn legio. Voorts is alles verveloos en ook de sanitaire inrichtingen vragen aan dacht. In goed gekozen woorden drukte de voorzitter de aanwezigen op het hart. dat van christelijk Boskoop een offer van dankbaarheid gevraagd wordt om dat uit de gewone middelen deze grote uitgaven, die ongeveer f. 10.000.be dragen. niet betaald kunnen worden. Spreker herinnerde aan het woord uit de Bergrede (Lucas 6 38b) waar ge schreven staat: ..Want met welke maat gii meet. zult Sii weder gemeten wor den". In verband met de dingen der we reld is dit woord zeker van toepassing, maar in het bijzonder in de verhouding tot God. Geeft en u zal gegeven worden God kan van hebbers en houders gevers maken. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruim gebruik gemaakt. O a. werd nog besloten een werkco mité te vormen welks leden in samen werking met de dames der vereniging diegenen zullen bezoeken, die geacht worden belangstelling te hebben voor het Ohr. Kleuteronderwijs. Voorts werden aan de aanwezigen in- schriivingsbiljetten uitgereikt waarop ter vergadering voor ruim f. 2.000 werd ingetekend. Gezien het aantau aanwe zigen was dit zeer zeker een mooi be gin! VOORJAARSFUIF ARBORI CULTURA". Voor een goed gevulde zaal van het verenigingsgebouwgaf „Arbori Cul- tura", vereniging van leerlingen en oud-leerlingen der Rijkstuinbouwschool haar voorjaarsfuif. Onder de zeer vele genodigden be vonden zich o.m. de leraren met hun da mes. alsmede de directeur der school dr E. F. Jacobl. Het hoogtepunt van de avond was de opvoering van het toneelspel „De kat en de kanarie". He tspel was vlot en cor rect. Het. hartelijk applaus na elk bedrijf was dan ook ten zeerste verdiend. Na afloop was er een gezellig bal. De heer Jac. vah Klaveren, lid der Oommissie der Nederlandse Hervormde Gezinsverzorging, is benoemd tot voor zitter. Voorts werden in het bestuur ge kozen mevr. De JongZorg en de heren Ramp en L. Siinger. Het personeel van de gemeentebe drijven heeft, een dag vacantie opgeof ferd voor de kankerbestrijding. Hierdoor kan een bedrag van plm f.500.w den afgedragen. De bloemenverkoop. Zaterdagavond in het Veilinggebouw georganiseerd ten bate van de Kankerbestrijding, bracht ■het mooie bedrag van f.1600op. HAZERSWOUDE Plafond van spiksplinter nieuwe school stortte neer LEERLINGEN NAAR HUIS GESTUURD. In een der lokalen van de in Sep tember 195Q geopende R.K. Meisjes school Rijndijk is het plafond Zater dagmiddag gedeeltelijk naar beneden gestort. Aangezien men vreest voor verdere instortingen, werd de school tot nader order gesloten. De busjes van de Kerkbode brach ten in de maand Maart f42.49 op. De extra collecte voor het studie fonds heeft alhier opgebracht een be drag van f. 383. KOUDEKERK Burgerlijke Stand Getrouwd: Joh. Schelllngerhoudt, 35 Jaar en A. H. C. de Bruin, 35 jaar. Met Hr Ms ..Piet Hein" zal uit Indonesië'vermoedelijk op 1 Mei as. in LElMUIDEN Slecht bezochte Jaarvergadering K.V.P. De in café Van Graas gehouden jaarvergadering van de K.V.P. werd slechts door een 18-tal leden bijge woond. De voorzitter, de heer H. VV. van Hoorn, schreef dit in z|jn ope ningswoord toe, aan het geringe aantal belangrijke punten der agen da. Secretaris G. J. v. Berkel bracht een goed verzorgd jaarverslag uit. De pen ningmeester, de heer W P. Straathof, vermeldde, dat er per 1 Jan. j.l. nog een batig saldo was van f. 52.05 De in komsten over het vorig jaar waren f. 564,63 en de uitgaven f. 547,28 De voorzitter bracht vervolgens ver slag uit van de door hem bezochte kringvergaderingen. De bestuursverkiezing bracht geen wijzigingen, want de heren J. E. Hart veld en G. J. v. Berkel werden met royale meerderheid van stemmen her kozen Bij de rondvraag v/as er alleen een uiting van ontevredenheid over de geringe belangstelling. Hierna werd de vergadering gesloten. Vijfde jaarvergadering R.K. Sportvereniging O.D.I. DEZE ZOMER, EEN OPENLUCHT DEMONSTRATIE? De RK. sportvereniging O.DI. heeft haar vijfde jaarvergadering in het café van de heer J. Keyzer gehouden. De voorzitter, de heer C A. Buykx memo reerde in zijn openingswoord het in Indonesië overlijden van het lid Piet Obdeyn. De secretaris, de heer C. van Velzen, bood het ja ai-verslag aan. Hier uit bleek, dat ODI een gezonde vereni ging is. Er zijn thans 167 leden. De penningmeester, de heer C P. Beuk, deelde mede, dat er een nadelig is van f. 22.25, doch daar de vereniging nog de beschikking heeft over een reserve kon de balans toch in evenwicht wor den gehouden. De contributies bleken vlot binnen te komen. Alle aftredende bestuursle den, te weten de heren M. Beuk, C. P. Beuk, L. H. v. Velzen en C. v. Velzen werden vrijwel met algemene stemmen herkozen. Het bestuur kwam hierna met enke le mededelingen. Het ligt in de be doeling deze zomer een openlucht- demonstratie te geven en deel te ne men aan de vaardigheidsproeven van de Kath. Sportbond. Ter gelegenheid van het eerste lus trum zal op Zondag 22 Aprili een feest avond worden gegeven, uitsluitend voor de leden. De Geestelijk Adviseur sprak de vergadering toe over de wijze, waar op dansen als kunst kan worden be schouwd. Tot slot bracht de voorzitter dank aan de Geestelijk Adviseur, bestuur en leden voor de ijver en toewijding, waarmede zij de vereniging in het afgelopen jaar hadden gediend, spr. hoopte dat allen in deze goede rich ting zouden voortgaan. OUDE WETERING KOOKCURSUS VOOR PLATTELANDSVROUWEN Éen dezer dagen is alhier een kook cursus begonnen in Hotel .Meerzicht", uitgaande van het Ministerie van On derwijs. Mevr. C. v.d. B-erg stelde de kookle- rares mej. de Faber voor. Hierna werd een aanvang gemaakt met de eerste les. De cursus wordt ge geven in 3 maal 6 lessen. Een 20-tal dames gaf zich op voor deze cursus. TER AAR De heer J. v.d. PyM, Gzn. heeft met succes deelgenomen aan de inter nationale Slagersvak-tentconstelling te Utrecht. Hij legde beslag op een tweede prijs in de afd. fijne vleeswaren. Den Helder terugkeren de marinier P. J. de Ligny. Hondsdiik 6. als laatste militair uit onze gemeente. WADDINXVEEN Toch nog fusie tussen Oranjeverenigingen? ZAL ÉÉN ORANJEFEEST CONTRO VERSE OOST-WEST DOEN SLIJTEN? Zoals wij onlangs meldden, waren de besprekingen inzake de fusie tussen de Oranjeverenigingen „Brug" en „Doip" aanleiding tot het aftreden van het be stuur der W.O.V. „Brug", dat onvoor waardelijke overgang van de lede> naar de W.O.V. Dorp" had voorgesteld. Het toen nieuwe bestuur der W.O.V. „Brug" heeft zich thaus ten aanzien van een eventuele fusie nader be raamd. Naar wü vernemen, is ook het hui dige bestuur genegen om de eenheid tot stand te brengen. Evenwel wenst men niet zonder meer naar het ,,Dorp" over te gaan. Als voorwaarden stelt de „Brug", dat enige leden van deze O.V. in het bestuur van de O.V. „Dorp" zullen worden opgenomen, terwijl de vergaderingen om en om in het Oude en Nieuwe Dorp zullen moeten worden gehouden. Bovendien zal in de toekomst naar een ander feestterrein moeten worden uitgezien, daar het huidige feestterrein van de O.V. „Dorp" te ver buiten de be bouwde kom ligt en de afstand daar heen voor de Bruggenaren te ver is. Reeds zou de O.V. „Dorp" in prin cipe bereid zijn op deze voorwaarden in te gaan. Op Woensdag 18 April zal een leden vergadering van de Oranjevereniging „Brug" in Hotel de Unie worden oe- legd om deze voorstellen te bespreken. Hopelijk zal nu toch nog een groot Oranjefeest voor alle ingezetenen kun nen worden gehouden, waarmede ook de nog st-eed bestaande controverse tussen de bewoners van het Oostelijk en Westelijk deel der gemeente gaan slijten. De j.l. Zaterdag gehouden collecte ten bate van de verzorging van Prot. Christelijke militairen, uitgaande van het Prot. Interkerkelijk Thuisfront, heeft alhier f. 125 opgebracht. De krant voor iedereen (Ingez. Med.-adv.-) Als Uw maag in lichterlaaie staat - of brandend zuur U naar de keel stijgt dan brengen een paar Rennies tabletten dadelijk uitkomst. Geen wonder, dat tienduizenden verbruikers in alle be schaafde landen van de wereld zweren bij dit prettige middel. Rennies zijn nog smakelijk ook en simpel om in te nemen. Gewoon maar laten smelten op de tong, zonder water of wat ook. Nu zijn de Rennies ook één voor één verpakt, om de mensen te gerieven, die zo graag al- j tijd Rennies bij zich steken om altijd en overal gewapend te zijn tegen de ver schrikkingen van brandend maagzuur. Rennies zijn verkrijgbaar bij alle Apo thekers en Drogisten. DISAGIO VOOR DE NIEUWE STAATSLENING. AMSTERDAM, 16 April. In nog sterker mate dan Vrijdag heerste er een flauwe stemming op de Nederlandse Staatsfondsenmarkt. Het teleurstellend resultaat van de 3% lening bleek nog niet te zijn uitgewerkt, want ook vandaag ontbrak de kooplust, Dientengevolge kwam de conversielening 1947 een vol punt lager op 94 3/4 en liepen investeringscertificaten achteruit tot 94%. Het verloop werd min-of meer in de hand gewerkt door het vreedza mere aspect, dat het Koreaanse con flict sinds het vertrek van Mac Arthur toont en waardoor ook de prijsreactie op de wereldgoederenmarkten wordt geac centueerd. Kon. Olie bewoog zich rond de drie maal pari koers. Alg. Exploratie had weer een grillig verloop, opende op 83, maar zakte in tot 78 Voor Philips kwam slechts een enkele notering tot stand, Aku was vastgena geld op 170Va, Unielever moest 1 prijsgeven. Op de Scheepvaartmarkt schommelden de koersen rond het vo rige niveau. Ook voor Indonesische waarden was de belangstelling gering; de koersen waren iets lager. Voor Ame- rikaantjes bedroeg het agio 11 tot 11% c'o. Tegen sluiting concentreerde de be langstelling zich op de eerste notering van de nieuwe lening. Zij kwam bene- Dinsdag 17 April ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige O K. koers v. heden Ned. *48 3y< 94 Ned. 47 3% 3 94% Dollar-Ing. '47 3 101^ rnvesteringscert. 3.. 94^ Ned. p. 1962 4 m.b 3 9312 Indië -37 A 3 90 Grootboek '46 3 94^ ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 55% Nat. Handelsbank.. 92 Ned. Handelmij AKO230 Ce ver Br Philips f Ag,!; Wilton Feyenoord.. onnai Kon. Olie Ï20 Amst. Rubber 10614 Dell-Bat Rubber 179 Holl Amer lijn 143% Kon Ned Stoomboot 15914 Ned. Scheepv. Unie 127% HV.A127% Java Cult62 Dell Bat. Mjj 118 Dell MIJ 101% Senembah 96% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen Den Haag 1937 I 3 100 R'dam 37 1 Hl 3% 98% Industr Obligaties Lever Brothers 3% 104% Voorlopig genot. obl. A dam 1937 (3%) 3 93% Kon Petr My 3% 110% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 167% 171 166% Industriële Ondernemingen Ned. G en Splr. fabr. 274% Rott. Droogd. MIJ309% Zwanenb Organon 202 Handelsondernemingen Bom. Sum. H MIJ.. 121 Internatio 167 Diversen Albert Heyn 185 Ned. MU Walv. Vrt. 110% Spoorwegen Dell Spoorw. Mij 29 Amerik, fondsen Anaconda Shell Union 45% 63% Fondsen uit Leiden en omgeving (Aandelen) V. K. 16/4 Holl. Constructie 280 Int. Kunststof! Ind. 99% 99% Kon. Ned. Edelmet. 76 Pref, w.a. Idem 85 Kon. Ned. Grofsm. 129% B 127V4 Textiel Gebr. v Wijk 163 Leldsche Wolsptnn. 214 B 214 Tieleman en Dros.. 91 91 Ver. Touwfabrleken 130 130 Lahad Datu Cul. My 67 B 67 B H Gevr. net meisje voor (lag en naoht, zelfstandig kunn. werken (behoeft niet te ko ken). Goed loon en verval. Huiselllk verkeer. Fr. G. Wes- sellng. Lorentzkade 52. Hulp in de huishouding gevr,, n. b. 18 jaar. beslist zelfst. kunn. werken, v. e. 2 v. Aanmelden: Breestr. 114. Na 7 1/2 uur. Jongeman, b. b. h. h. zoekt een gemeub sl.kamer, zonder kost. Brieven Bur van dit Blad onder No. 4014 k. Echtpaar, z. k., 4050 Jaar zoekt 2 kamers m. keuken of ruimte hiervoor in te rlohten Br. Bur. v. d. Blad No. 4028 k 19 Nette dienstbode. Gevraagd nette zelfst. dienstbode boven de 20 jaar. hoog loon en volle kost. Hotel ..Nieuw Minerva" Vrouwensteeg 24. hoek Bloem- markt. Tel. 26358. II Eiken ronde tafel gevraagd, hoog model. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4060 k. Opgelet!! Welke heer, In het bezit van een auto. wil meisje. 23 Jaar. tegen vergoe ding. chauffeursles geven? Br. Bur. v. d. Blad No. 4055 k Gevraagd net dagmeisje, van 8.30 tot 4 uur. Mevrouw Blitz. Breestraat 120. H Gevraagd, in klein gezin, flinke nette ddenstbode. voor dag of dag en nacht of werk ster. Bekend met alle hulsh bezigh., v. g. g. v. Aanmelden na 7 uur te Oegstgeest. Rhljn- g eesterstraatweg 90 (tramhal te Toorenveltstraat) Meisje. Net dagmeisje ge vraagd. goed kunnende werken Zich aan te melden: Hofbrouckerlaan 24. Oeest- eeest. H Werkster gevraagd, 3 dagen per week. Café v. d. Kamp, Leimuiden. Naaimachine defect? Repa ratie direct en perfect bil U aan huls geen vervoer met wachten eerlnee kosten en onder earantle Naalmachtne- service J B H Schoots Rttns- b'ircrerwes 29 B Telef 26664 r^Mpn Te koop goed onderhouden eiken ameublement, bestaan de uit: dressoir ultschuifta- fcl 4 stoelen en 1 leuning stoel. Te bevragen: Zoeter- woudse Slneel 6 a. tussen 6 en 8 uur nm. Verdien guldens! Door zeit uw schoenen te repareren Des kundige voorlichting. leder rubber enz. vindt O bij sport vriend Wout Bergers. Haarlem merstraat 232. Lelden, bil de Hooigracht Voor Iedereen Is het een bijverdienste als by zelf zijn schoenen repareert Prima zool- leder alle soorten rubber, bak ken. spükers enz. voorradig tegen de laagste prys. Leder handel Wout Bergers Haar -mmprstraat 232 uw adres H Land- en tulnbomvartlke- len. Golfplaten, kuikengaas. asphalt, prikkeldraad, harmo nicagaas horrengaas. bascules gewichten, krudwacena was- spekkuipen enz. Galvaniseren vertinnen, herstellen, werke- lijk voordelig. A. J. Hartwiik. Nieuwe Beestenmarkt 79, t.o Marktkantoor. Tel. 26627 —24013. Man, man. wat wordt ons bed toch dun!! Ja vtouw, dat moeten we eens laten bilvul- len met prima Java-kapok. Maar dan natuurlijk bli Snij ders. Haarlemmerstr. 81. Tel. 22580. R Te koop Austin auto met huifje, bouwjaar 1945. geen olleverbrulk. loopt 1 op 11 bij A van Dull ven voorde. Stad wijkstraat 30 Voorschoten. Telefoon 776 j Te koop aangeboden een d'grijs herencostuum f. 25 een 1'gTiis herencostuum f. 39 een d'grijze winterjas f.27, al les maat 52. Te zien na 6 u. Dulnzlohtstraat 22 Oegstgeest Te koop kalkoen-broedeieren Rilndilk 101. Voorschoten. Te koop z. g. a. 11. electr. kach.. 2 weerst.. prils f.25. Te bezioht.: Haarlemmerstr. 200 a. Na 8 uur nm. Te huur aangeb. voor heer of dame. gem. zit-slaapkamer voorzien van stromend water en stookgelegenheid. Brieven Bur. van dit Blad No. 4021 k. Te huur per 1 Mei aan de Lammenschansweg. gemeubll. slaapkamer met balcon en ka binet (straat-zijde), met of zonder pension. Telefoon aan wezig. Brieven Bur. van ddt Blad onder No. 4036 k. H Tc koop aangeboden, wit tafeltje, stoel en nachtkastje. Valkenburgse weg 68. Haagse Schouw. m Fórd V 8 te koop aangebo den. Eventueel te huur. zon der chauffeur. Uitsluitend psr dag of langere termijn. Te be vragen: Gar. De Jong. Zee manlaan 12a. Leiden. Telef. 23055. 19 Te huur Volkswagen de Luxe 1950. van verlofganger. Radio aanwezig, verzekerd. Bij voorkeur per maand. Br. Bur. v. d. Blad No. 4050 k Te koop pracht twee-pers. 3-dellg kapok bedstel f.35. een-pers. bedstel f 25. ledi kanten f. 9, wandel wagen f 9. meisjes- en Jongensrilwielen f. 25. herenrijwiel f.35. motier- l ne handnaaimachine f.95.I opklapbed f.22.50 Hooigracht 55 (Geen Winkelhuls). H Philips radio met plck-up in salonkast met 180 platen te koop. Adres: Pleterskerk- koorsteeg 24. Te koop geheel Ingerichte kamer met clubs. Adres: Langebrug 16. II Chevrolet '36 m. open 2 w. aanhangwagen te koop. Adres Rembrandtstraat 22 A. H Tc koop een I11 prima staat zijnd torentulg. 6.05 x 2.75 m. compleet met mast en etiek Te bevr.: W. D. v. Weizen. Vrouwensteeg 4. 's avonds na 7 uur. - Biedt zich aan hulp In de huishouding. 19 Jaar Omge ving Oegstgeest. Br. G. Zand vliet. Tijioosstr.. Sassenheim. H Solex Verhuur, f.5 per dag T v. d. Sluis, Zeemanlaan 39 Lelden. Tel. 26281. Bespreek vroegtlldlg. Autorüles, in spoedige op leiding, door Jarenlange erva ring. daarom al til d goedko per. Enigst ln Lelden erkend rilschoolondememer aangeslo ten bij de A.B.A N. Alg. Bond Autorijschool-ondernemers Ne derland. ..Grenshoek". Lelden Hoee Rijndijk 205. Tel. 24134. Autoverhuur, zonder chauf feur bollenvelden of zaken reizen. 2-, 4- en 6-pers. wa gens. Prima materiaal Vraagt Inlichtingen Garage „Grens hoek". Leiden Hoge Rijndijk 205. Telef. 24134. Ook voor autoreparatie en spuitwerk. Billijke prijzen. Verlovingsringen ..De Goed kopere Zaak" maar betere waar Goud zilver horloges Od graveren kan gewacht worden Oud goud inkoop. Eleen atelier voor alle repn- ratlën. Uurwerken S. v. d Water Haarlemmerstraat 185 '-(riPTi Telef 24469. H Guitaars, pracht van toon f. 20 en f. 35. kllken doet ko pen! Banjo f 20. pracht man doline f. 27.50. accordeons (pianoklavler) f.40 en f. 75.. koffergramophoons vanaf f. 30 Tevens Inkoop! W. Grönloh. Burgsteee 9. Lelden T koop prima herenfiets, ceh. compl- wegens vertrek f.55.De Genestetstraat 3 Ze zijn er weer! De khakl werkhemden van 5.95, prima kwaliteit. Ook ln werkkleding de beste kwaliteit en laagste prijs. Witte keper overalls 12.Manchester broeken vanaf 18.50. Klumpers. Kle- dlngmag.. Haarlemmerstr. 234. B. z. a. net meisje, voor en kele dagen of morgenuren Ook genegen te naaien. Br. Bur. v. d. Blad No. 4113 k Grote sortering sportcol- berts en pantalons alleen bij Klumpers. de beste kwaliteit voor de laagste prijs. Colberts vanaf f. 37 50. Pop. hemden met vaste boord f. 6.95. 4 kleuren. Profiteert hiervan! Klumpers. Kleddngmag., Haar lemmerstraat 234. Intern. Ver. „Bellamy". Openbare Vergadering ln ..Ons huis" Borneostr. (speeltuin). 18 April 8 uur Spreker: J. Horsmeier over ..Bellamy en de Vrede". Toegang vrij. Ge legenheid tot stellen schrif telijke vracen. Afd Leiden. Een nette heer, vast werk, zoekt kennismaking met een meisje, oud 25 tot 35 J.. liefst een eigen huls. Kind geen be zwaar.Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3988 k. M Een woning aan de Storm Buysingstr.. netjes onderhou den. huur f. 6.85. In ruil voor woning ln de stad. wegens werkzaamheden. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 3990 k „Prediker", Jan vossen steeg 17. - „Kees de zoon van de stroper". Woensdag 18 April middagvoorstelling 2.15, 4.15 u. 30 ct. 's Avonds 8 uur uit gebreid voorprogramma 50 ct. Plaatskaarten Nieuwe Rijn 91. Telef. 20632. H Gelln. Ix>gc v. Theosofen. Woensdag 8 u. n.m. precies. Steenschuur 6. Onderwerp: Innerlijke Vermogens. Toegang vrll. Bekend psychometrlste houdt zitting, elke Donder dag. van 2 tot 8 uur Ook op afspraak. Levendaal 78 a. Bo venste bel. Huwelijk. Jongeman, 33 J., zoekt kennismaking met spor tieve Jongedame of wed. Brie ven met foto. op erewoord retour. Bur. van dit Blad on der No. 4027 k. Ruilen. Aangeboden 2 ka mers en keuken en erote zol der. Huur f. 4.15 P- w. Bij bus en tramhalte, voor beneden- huls. Brieven Bur. van ddt Blad onder No. 4042 k. m Woningruil. Spoed. Aangeb. modern huis met v.- en a tuin cmg. Leiden. Gevraagd groot huis. Lelden, op goede stand. Br Bur. v. d. Blad No. 4092 k H Zoekt U een huls? Daaraan kunnen (wit U helaas niet helpen Maar. Heren tide een kapper zoeken naar hun zin ls Kapsalon De Morspoort hun adres! 1ste Binnenvest- gracht 29. Te LEIDEN bij SOLEX Service Station, TURFMARKT 5, TELEFOON 20050

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4