Ernest Bevin nog onverwachts overleden Internationaal smokke 1- complot in West-Duitsland ontdekt WEERBERICHT Prins Bernhard danste de Cueca" v> 90ste Jaargang MAANDAG 16 APRIL 1951 00 No. 27278 LEIDSCH DAGBLAD Directeur J. W. Benny Hoofdredactie: B W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN VUUI\ L.EilL/L.11 l_n VITIJ f5.15 per kwartaal f0.40 per week Witte Singel 1. Leiden - Giro no. 57053 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 IN DE AFGELOPEN NACHT Is In Engeland de zomertijd wederom in gevoerd. Deze maatregel sprint voort uit eco nomische noodzaak en past geheel en al in het daar te lande van hogerhand ge- stimuleerde streven naar bezuiniging. waartoe ook de Nederlandse regering ons volk opwekt. Het kan niet anders of wanneer gedurende een tijdvak van zes maanden over de gehele linie, zowel 1 in fabrieken als van de openbare en mrticuliere verlichting de lampen da- gelijks één uur later worden ontstoken, dit een zeer aanzienlijke besparing op het kolen verbruik betekent. Groot-Brittannië produceert heel wat meer kolen dan Nederland en de be zwaren welke hier te lande van agra rische zijde tegen invoering van de zo mertijd worden ingebracht, gelden daar in precies dezelfde mate. Niettemin heeft men aan de over zijde van de Noordzee het zwaarste la ten wegen wat het zwaarste woog en de zomertijd ook dit jaar weer inge voerd. Bezuiniging vraagt nu eenmaal offers, waarbij de voor- en nadelen nauwkeurig tegen elkaar dienen te worden afge wogen. Het zou op zijn minst ernstige aan- beveling verdienen om in verband met de Britse maatregel nog eens terdege na te gaan hoe in dit opzicht in ons land de verhoudingen liggen. Noord-Korea wil vredelievende regeling ECHTER OP GROND VAN BESLUITEN VAN WARSCHAU! Radio-Pjongjang (Noord-Korea) heeft gisteren medegedeeld, dat de regering van Noord-Korea de Verenigde Naties heeft verzocht om een vredelievende regeling van het Koreaanse conflict. Het verzoek was gebaseerd op de re soluties, die in November j.L te War schau werden aangenomen door het tweede communistische congres voor het behoud van de vrede, aldus meldt deze radio. Ter VN. en bij het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken ls zo'n verzoek echter nog niet ingekomen, maar er zal enige tijd daarvoor nodig zjjn. Zoals bekend hebben de Westelijke landen zich van de besluiten van War schau volledig gedistancieerd! Zij behelsden om. terugtrekking van I alle vreemde troepen uit Korea! Meer dan een afleidingsmanoeuvre vermogen wij er niet in te zien. VAN HET FRONT. Aan het front is geen noemenswaar- dige verandering ingetreden, al bleven de verbondenen actief in de lucht. Generaal van Fleit heeft zijn com mando aanvaard, terwijl generaal Riag- way bij Tokio zijn functie aanvaardde. Schuman-conferentie nadert voltooiing. MEN BLIJFT OP SPOEDIG SLAGEN HOPEN. Onze Parijse correspondent telefoneer de ons hedenmorgen: Aan de Quai d'Orsay, waar thans de zes ministers van buitenlandse zaken de allerlaatste hand leggen aan het plan- Schuman ontkende men. dat sich bij de besprekingen zo ernstige moeilijkheden zouden hebben voorgedaan, dat de slot zitting weer enige weken zou moeten worden uitgesteld. Dat er moeilijkheden waren, die men zelfs gedeeltelijk niet helemaal had voorzien werd intussen niet tegengesproken. Men legde echter de nadruk op de bijzonder grote energie, die de ministers momenteel tiiden6 hun besprekingen aan de dag legden. Zo is zelfs gisteren de Zondagsrust niet ge- respeoteerd en werd tot diep in de nacht gewerkt. Vandaag moeten de zes excellenties deelnemen aan een gemengde zitting van de Raad van Europa een wordt zo de 6chuman-conferentie tijdelijk onderbro ken. Als resultaten, die al geboekt, konden worden, werd ons de aanvaarding van een Benelux-voorstel genoemd, volgens hetwelk de hoge autoriteit in plaats van uit 5 uit 7 leden zal bestaan. Aangezien bij de keuze der leden meer op inter nationale reputatie en deskundigheid dan op nationaliteit zal worden gelet en voorts het aantal dat der deelnemende landen overtreft, hoopt men het boven nationale karakter van dit orgaan, dat zoals bekend, voor het plan Schuman essentieel is niettemin te kunnen waar borgen. De hangende problemen betref fen nu nog- samenstelling van assem blee en ministerraad de stemprocedure en de zetel van het organ'sme waar voor eelijk men weet. de stad Luik haar Candida'uur heeft gesteld. Hoewel de ervaring leert, dat men met verrassingen steeds rekening moet hou den, wordt in conferentiekringen toch wel verwacht, dat Dinsdag of Woensdag endeiijk deflnltfef de laatste oun'en oo de laatste i's zullen kunnen worden ge zet. Een groot staatsman verscheiden. (Van onze Londense correspondent per telefoon) Met Bevin is een staatsman van wereldformaat heengegaan. Zyn ge zondheidstoestand was al lang slecht. Toch kwam zjjjn dood onverwachts en -op tragische wijze! Wij hebben Bevin Dinsdag in het Lagerhuis, toen hij luisterde naar Gaitskells budgetspeech, voor het laatst gezien. Hij zag er slechter dan ooit uit Hij was nog maar een schim van wat hij nog kort geleden was. Iedereen, die hem de afgelopen maan den ontmoette, maakte zioh dan ook bezorgd over hem. Niettemin maakte hij reeds plannen voor een vacantiereis naar de Canarisohe Eilanden. Bevin was dol op de zee. Zaterdagochtend toen hij zich niet goed voelde, had de dokter hem nog ge controleerd, maar hij vond niets ver ontrustends. Daarom ging mevrouw Be vin des middags met de Schotse mi nister Hector Mac Neil naar de voetbal- matsoh EngelandSchotland. Be-vin had zelf ook willen gaan naar deze wedstrijd in Wembley, maar het kille weer deed hem er van afzien. Hij bleef in bed. Toen mevrouw Bevin thuis kwam. was haar man overleden als gevolg van harttrombose. Het tragische is. dat de Londense ha venarbeiders. voor wie Bevin ziin gehele leven gestreden heeft, hem thans de genadeslag schijnen te hebben gegeven. Bevin was namelijk enige uren te voren er van op de hoogte gesteld, dat de dokwerkers hadden gedreigd in de ko mende week het werk neer te leggen, indien de leiders der wilde stakingen, die thans terecht staan, zouden worden veroordeeld. Dit bericht had Bevin zeer dien geschokt Een tragische factor bij Bevins dood is ook, dat deze bevorderd is door zijn hardnekkige weigering om zijn zivare taak eerder neer te leggen. Bevin vilde, ondanks alle tegenslagen, zijn levens doel bereiken, namelijk een vreedzame wereld tot stand te brengen. Reeds lang voordat hij minister werd, had hij teveel van zijn krachten ge vergd. Op de conferenties met de Rus sen vocht hfj niet alleen tegen onver zoenlijke tegenstanders, maar ook tegen lichamelijke pijn. Toen het land in stinctief voelde, dat zijn aanblijven niet langer verantwoord was. trad Bevin de vorige maand op zijn 70ste verjaardag onder de druk der publieke opinie af. Attlee wilde hem echter als raadsman ln het kabinet behouden Bovendien was het plan Bevin te belasten met de coördinatie van de regerlngsdeparte- menben. De conferentie-tafel was het symbool van Begins leven. In de vakbeweging was hij er zo goed als steeds in ge slaagd contrasterende partijen tot el kaar te brengen. Hij was een goed En gelsman en zijn opvattingen waren En gels. Hij was daarom een tegenstander van dogmatische klassenstrijd en kon met personen uit allerlei kring uitste kend overweg. Zoals Attlee gisteravond in het ziekenhuis waar hij is opge nomen in een herdenkingsrede voor voor de radio zeide, heeft West-Eurooa vooral aan Bevin te danken, dat het behoed werd voor het communisme. Bevin was een van de sterke persoon lijkheden in het openbare leven en de grootste minister van buitenlandse za ken sinds Palmerstone, ln de vorige eeuw. Van zijn prilste jeugd af had hij ge vochten: eerst voor een bestaan, en daarna voor elg°n ontwikkeling. Ziin grote levenservaring was Bevins nn'ver- siteit. In ziin jong* iaren was hii bor denwasser. trambestuurder en hij met. paard en kar limonad°. Hij bleek snopdig een organisator als wei- nle°n te zijn. Bevin vocht voor de werklozen ln Bristol, waar hij het eerst ontred, en leidde ^en honqeroutocht In de kathp- draal. doch dit was pen waardige de monstratie Later werd Bevin de grote leidpr van de havenarbeiders wier be langen hii in 1920 op magistrale wiize bepleitte in een rede van elf uur voor een. op ziin aandrang, ingestelde com- mlcsip van onderzoek Dit. ontzien maakt0 Ernie. zoaJs hij in do volksmond gpineemd werd tot een nationale figuur Tl levenswerk was d<> srhenn'n"- van ■Fno-^an/fc erf-rot- ste vakbond, de tran^portarbeidersbond. een federatie van dertig verschillende organisaties. Ook reorganiseerde Bevin het Britse vakverbond, de T.U.C. Onder zijn invloed kreeg de vakbewe ging een rechtmatige plaats in de En gelse samenleving. Churchill had het grootste vertrouwen in hem, toen hfj de 60-jarige Bevin in 1940 als minister van arbeid en nationale dienstplioht be lastte met de totale mobilisatie van het Britse volk. Churchill en Bevin waren Bevin ondertekent een van de vele verdragen, tijdens zijn minister schap gesloten. inderdaad de twee grootste mannen in het oorlogskabinet. Bevin was een idea list. maar een uiterst practische. Als minister van buitenlandse zaken had hij met zeer grote moeilijkheden te kampen. Hij wist Engelands prestige hoog te houden ondanks ae verzwak king van zijn materiële positie. Bevins belangrijkste daden waren de oprichting van de Westelijke Unie, zijn visie, die het denkbeeld van Marshall om Europa steun te verlenen, omzette in een concreet plan voor vérgaande internationale samenwerking. Ook het Colombo-plan voor de nog niet tot ont wikkeling gebrachte gebieden in Zuid- Oost-Azië, heeft veel aan Bevin te dan ken. De diepste teleurstelling van zijn leven was. dat de Sovjet-unie niet be reid bleek de kameraadschappelijke samenwerking uit de oorlog voort te zetten, zoals Bevin vurig had gehoopt. Bevin, die in 1920 de jonge Sovjetstaat tegen Ghurchills interventie had ge steund, was thans de eerste, die het dreigende gevaar signaleerde. Hfj legde de grondslag voor de nauw ste samenwerking met Amerika, al be greep ook hij, dat daaraan bezwaren verbonden waren. Over Duitsland kwam het bijna tot een conflict tussen Bevin en de Ver. Staten, maar na zijn aan vankelijke aarzeling erkende hij. dat Duitse medewerking voor de verdedi ging van Europa onontbeerlijk was, Be vins Palestijnse politiek mislukte om dat hij te lang vasthield aan zijn denk beeld om een Joods-Arabische eenheid- staat tot stand te brengen. Bevin kreeg ook het verwijt te horen, dat hij in zake Europa niet ver genoeg ging. Het was echter zijn overtuiging, dat een fe deratie, waarin Engeland kon worden ingeschakeld, pas mogelijk zou zijn in Atlantisch verband en dat de tijd hier voor nog niet rijp was. Bevin waar schuwde de Ver. Staten aanvankelijk tevergeefs in Korea niet te ver te gaan en verzette zich ook tegen de Ameri kaanse politiek jegens Formosa. In December 1944 veroorzaakte Bevin een sensatie door Britse interventie te bepleiten tegen de eerste communisti sche opstand in Griekenland. Bevin was geen groot redenaar, maar zijn overtuigingskracht was enorm. Zijn karakter werd gekenmerkt door taaie onverzettelijkheid en eindeloos ge duld. Daarom kreeg Bevin, wiens ik- stijl vermaard werd. bijna altijd zijn zin. Zfjn monumentale persoonlijkheid bepaalde voor een belangrijk deel de na-oorlogse internationale politiek ln het Westen. Bevins dood is een ernstige slag voor Attlee, die in het kabinet altijd grote steun bij Bevin vond. Een aantal ver anderingen in de regering lijkt waar schijnlijk. De onderlinge tegenstellin gen zijn thans tot het uiterste ver scherpt. als gevolg van de aantasting van het principe van de kosteloosheid groting Attlee zelf een middenfiguur heeft altijd getracht het evenwicht tus sen rechts en links in de regering te bewaren Door Cripps ziekte en Bevins heengaan, is deze balans thans verbro ken. Attlee zal snel moeten handelen om een crisis in eigen rijen te voor komen. In Bevins kiesdistrict East Woo'.wich in Z uid-Londen za l een tussent\jdce vprkiezing moeten plaats hebben. In 1950 bedroeg Bevins meerderheid daar ruim 12 000 OORDEEL OVER BEVIN: Onze premier, dr W. Dress, verklaar de, dat Bevin's heengaan een groot ver lies was voor de arbeidersbeweging, niet alleen in Engeland, maar in Europa en de gehele wereld evenzcr. President Truman- „Hij was een trouw dienaar van zijn land en een moedig verdediger van de menselijke rechten". Dean Acheson, ae Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken- ..Een groot Engelsman en een strijder voor de vrijheid van alle mensen". Robert Schuman, de Franse minister van buitenlandse zaken: „Hij was een warm voorstander van internationale vriendschap en een oprechte vriend". Winston Churchill: „Een moedig man is van ons weggegaan. Hij neemt een plaats in onder de grote ministers van buitenlandse zaken van ons land". De Egyptisch-1 ambassadeur te Lon den: „De bevolking van het midden- Oosten en de Egyptenaren in het bij zonder hebben een groot vriend verlo ren". Herbert Morrison, de nieuwe Britse minister van buitenlandse zaken: „De socialistische beweging in de gehele wereld rouwt om zijn overlijden. Hij was een groot man" De Italiaanse minister-president, De Gasperi: „Bevin was een goed en edel mens". In een boodschap van rouwbeklag aan mevrouw Bevin zeide koning George, dat het Britse volk Bevin met dank baarheid en waardering zou gedenken. Nehroe, de eerste minister van India, verklaarde in een boodschap aan zijn Britse ambtgenoot Attlee. dat het ge hele gemenebest Bevins „kracht, inte griteit en begrip" zou missen. Het stoffelijk overschot van Bevin, zal Woensdag a.s worden gecremeerd. Alleen zijn familie, vrienden en naaste medewerkers zullen hierbij tegenwoor dig zijn. Te Londen zal een herdenkingsdienst worden gehouden. van de nationale gezondheid in de be- Tengevolge van de storm liep het Zweedse tankschip „Ol jar en" van ruim 8000 ton op de rotsen van de Pentland Skerries tussen Orkney en het Schotse vasteland. Het schip, dat op weg was van Curasao naar Stockholm werd in 1947 gebouwd. 24 leden der bemanning werden door de reddingboot van Longhope. die meer dan 13 uren in dc nabijheid I van de „Oljarcn" verbleef, aan boord genomen. De overige 16 leden vertoefden nog op het tankschip op het moment, dat deze foto gemaakt werd van een vliegtuig uit. Vandaag weer groenten naar Duitsland. SPREIDING VAN HET TOEGESTANE BEDRAG. De export van groenten naar Duits land, die vandaag wordt hervat, zal in de eerste plaats sla. spinazie, kom kommers. uien en bewaarkool uit Noord-Holland omvatten. Fruit is bü deze uitvoer niet toegelaten. Van Nederlandse zijde is de bepaling gemaakt, dat uitsluitend sla boven 15 kilogram per 100 krop mag worden ge ëxporteerd. Dit houdt verband met de wens om het thans voor deze uitvoer beschikbare bedrag van één millioen dollar zoveel mogelijk te spreiden. Westelijke wind. De Bilt verwacht tot morgenavond: veranderlijke bewolking met enkele ouien. Krachtiep tot p-»atiee Westelijke ïrl Iets k(>uder overdag lUDeemaakt te 10 uur). 17 April. Zon op: 5.41 uur; onder: 19.39 uur. Maan op: 14.11 uur; onder: 4.16 uur. «oogwater te Katwfjk te 0.13 en 12.44 Bit nummer bestaat uit acht pagina's. Dc Amerikaanse Marine heeft een nieuw type vliegtuig in gebruik ge nomen voor patrouillediensten langs de kust. Het is de P 2V-5. een toestel dat een zeer grote actieradius heeft en uit gerust is met de meest moderne radar en electronische instrumenten, die het in staat stellen, vijandelijke indringers reeds te ontdekken, wan- .V 1 V' neer deze nog in volle zee zijn. De Engelse- en Australische luchtstrijd krachten zullen met een aantal van deze toestellen worden uitgebreid. Ook andere landen, waaronder Nederland hebben er veel belang stelling voor. Een P 2V-.1 op patrouillevlucht langs de Amerikaanse kust. Strategische goederen naar de Sovjet-unie. Geallieerde ambtenaren hebben Za terdag in Berlijn bekend gemaakt, dat Britse en Amerikaanse ambtenaren klaar staan om een groot internatio naal complot op te rollen, dat strate gische goederen via Oost-Duitsland aan Sovjet-Rusland levert. De organisatie zou een kapitaal heb ben van 240 millioen gulden cn geleid worden door een Oostenrijker. Johann Haselbruger. die regelmatig tussen Oostenrijk, Oost-Berlijn en Zwitser land heen en weer reist. Bekende firma's uit West-Berlijn, West-Duitsland, Zwitserland, Neder land, België, Oostenrijk en de Sovjet zone zouden, volgens documenten die in handen zijn van de geallieerde autoriteiten, bij deze sluikhandel be trokken zijn. Van vele Westduitse firma's wordt vermoed, dat zij fondsen van het plan- Marshall hebben gebruikt om de goede ren, voor export naar het Oosten, te vervaardigen. Een onderzoekingsoommissie van de Amerikaanse Senaat in Washington heeft mensen in Duitsland aan het werk om een rapport op te stellen. Senator Kenneth Hansen en een ambtenaar van het ministerie van buitenlandse zaken, Lewis Lind, zijn in West-Duitsland be zig een overzicht op te stellen van de werkzaamheden van wat de grootste smokkeLhandel in Europa wordt ge noemd. De directies van de grote staalbedrij ven in het Ruhrgebied hebben al em- ployé's naar West-Berlijn gezonden om te trachten een openlijk schandaal te voorkomen zo word; van geallieerde zijde te Berlijn verklaard. Aan vooraan staande personen in de industrie en aan leden van de Berlijnse Senaat was ver zocht te trachten de zaak in de doofpot te stoppen. Vele van de Westduitse firma's be gonnen thans pas in te zien. dat hun zendingen niet in de Sovjet-zone bleven. De toegestane export van staal naar Oost-Duitsland is bil verdrag vastgesteld op 300.000 ton. maar Britse functiona rissen te Berlijn zeggen, dat de jaarlijk se export gestegen is tot ongeveer 1 200.000 ton. Het vervoer geschiedde langs drie rou tes: 1. Rechtstreeks per spoor door de Sov jetzone; 2. Door Nederland en dan over zee naar de Balt!sohe landen; 3 Van West-Duitsland via Oostenrijk naar 0:>? -Duitsland. De afvoer van staal naar Oost- Duitsland en van daar verder, brengt mede. dat dc Westduitse Industrie de Britse en Amerikaanse orders niet tij dig kan uitvoeren en dat wij, aldus een Britse woordvoerder, on onze rigen markt verslagen worden door het 'and, waartegen we ons bewapenen. De Amerikaanse hoge commissie voor Duitsland heeft Zaterdag gewezen op de mogelijkheid van stopzetting van de Marshall-hulp aan firma's, die zich met sluikhandel bezig houden. Herbert O'Connor democratisch sena tor en voorzitter van een sub-commissie van onderzoek van de Amer. Senaat, verklaarde tegenover de pers. dat uit rapporten van agenten van de sub-com missie in Duitsland was gebleken dat de waarde van de Amerikaanse goede ren. die uit. West-Duitsland naar de Sovjet-Unie gingen, enkele tientallen millioenen dollar beliep. Hij was van oordeel, dat het beste middel om deze vlucht te stuiten de oprichting zou zijn van een centraal bureau in West-Duits land dat een strenge contröle zou moe ten instellen en de uitsluitende bevoegd heid zou moeten bezitten tot het ver strekken van speolale exportvergunnin gen. Volgens O'Connor is onlangs een aan tal Duitse industriëlen gearresteerd. Parijs blijft stagneren. Na het noenmaal bij Parodi hadden de plaatsvervangers Zaterdag een in formele bespreking van ruim drie uur in het vroegere gebouw van de Duitse ambassade. Voortgang werd niet be reikt. Waarnemers menen, dat de volgende bijeenkomst waarschijnlijk morgen zal worden gehouden. Bohlen, de voornaamste adviseur van dr Philip Jessup, de Amerikaanse ver tegenwoordiger op de conferentie van plaatsvervangers is uit de V.S. ln Parijs teruggekeerd. Hij weigerde te bevestigen of hfj nieuwe instructies had meege bracht. Stakingen in Zuid-Perzië gaan verder. De raffinaderij van de Anglo-Iranian Oil Company te Abadan de grootste ter wereld ls gesloten. Volgens tele fonische berichten uit de stad, worden geen orders van binnenkomende tank schepen meer ontvangen. De politie heeft een gebouw bezet, dat door de stakers als hoofdkwartier werd gebruikt. Enkele Amerikaanse families zullen op eigen verzoek geëvacueerd worden. Volgens uit Abadan ontvangen tele fonische berichten hebben Zaterdag Stakers rondom een raffinaderij van de Anglo-Iranian Oil Cy gepost. Slechts 3.000 van de 12.000 arbeiders verschenen op het werk. Tegelijkertijd werden ook in Ada, olie* stad in de kop van de Perzische Golf, waar Donderdag twaalf mensen werden gedood bij ongeregeldheden, demonstra ties gehouden. Hier zijn Perzische pant serauto's aangekomen en er zijn geen nieuwe onlusten gemeld. Naar verluidt, zouden in Agha Djaxi alle arbeiders weer aan het werk zijn en in Bandar Masjoer de stakingen be* ginnen te verlopen. STAKING TE WENEN TEGEN SOVJET-MAATREGEL. De Oostenrijkse minister van sociale zaken. Karl Maisel, die ook voorzitter is van de vakvereniging van metaalarbei ders, heeft de sympathie en steun der Oostenrijkse arbeiders verzekerd aan de 285 arbeiders van de onder Sovjet-Rus sisch toezicht staande Teudloff Vamag- machinefaoriek in Atzgersdorf bfj We nen, die Vrfjdag in staking zijn gegaan. Aanleiding tot de staking was het ontw slag door de Sovjet-Russische autori teiten van de socialistische voorman Leopold Matzinger wegens het versprei den van het socialistische blad „Freies Wort". Van Sovjet-Russische zijde ls ge dreigd met behandeling van de zaak door een Sovjet-krijgsgerecht, wanneer de staking niet wordt beëindigd. 150 landgenoten op receptie te Santiago Héél Chili spreekt op het ogenblik over de „Cueca", een Chileense volks dans, die de Prins op het landgoed van de president van de Chileense landbouwersorganisatie heeft gedanst. Het landgoed, dat in Chili „Haciënda" heet, ligt op 30 k.m. van Santiago. Ditmaal werd hU niet zoals op de c-stancia by Montevideo ingehaald door ruiters op vurige paarden, maar door bont geklede Chileense schonen op een huifkar, die hem guitaarspelend en zingend een welkomstgroet brach ten. De gehele middag werden dansen uit gevoerd en Chileense volksliederen ge zongen. terwijl Prins Bernhard en tal rijke genodigden in de openlucht met als achtergrond op enkele meters af stand de uitlopers van het Andesge- bergte. de lunch gebruikten. Tussen dit alles door kwamen gul- taarspelende en zingende Chileense meisjes op de Prins toe om hem ge schenken aan te bieden. Na de lunch was het gezelschap nog wat intiem bijeen en demonstreerden een paar meisjes Prins Bernhard de Cueca, een zeer spectaculaire dans. waarbij met een zakdoek boven het hoofd wordt ge- 1 zwaaid De Prins bevond zich temidden j van een groepje dansenden en kon de I verleiding niet weerstaan om deze aan- j trekkeltJke dans, die op het Chileense platteland zeer populair is, ook eens te proberen. I Plotseling trok htf zijn zakdoek uit zijn zak eh binnen enkele ogenblikken ianste h(j met Margota Loyola, luide 1 aangemoedigd door alle omstanders. Op een receptie van de Nederlandse kolonie in Santiago, bijgewoond door ongeveer 150 landgenoten, werd de Prins voor de Koningin een prachtig leren omslag van zeer grote afmetingen aan geboden met kunstdrukfoto's van Chili. De Vrijdag en de Zaterdag bracht Prins Bernhard door in het landhuis van de Chileense president, Gonzalez Vkiela, In Vina del Mar. ERE-VLIEGER CHILEENSE LUCHTMACHT Prins Bernhard is Zaterdag benoemd tot ere-vliegenler van de Chileense luchtmacht. De Prins ontving deze ti tel van de bevelhebber van de Chileen se luchtmacht, generaal Aurello Cele don, bij een plechtigheid in de ruiter- school te Valparaiso. SYRISCH—ISRAËLISCH GRENS GESCHIL IN VEILIGHEIDSRAAD. De Veiligheidsraad zal Dinsdag bijeen komen ter bespreking van het Syrisch- Israelisch grensgeschil Men verwacht, dat zowel de Syrische als de Israëlische vertegenwoordiger een gedetailleerde verklaring zal af leggen. ENGELAND DOET EGYPTE NIEUWE VOORSTELLEN. De Egyptische minister-president. Nahas Pasja, heeft Zaterdag bekend gemaakt, dat hii van de Engelse am bassade voorstellen had ontvangen als basis voor besprekingen over een nieu we Engels—Egyptische overeenkomst. De voorstellen waren door de Engelse regering goedgekeurd. Nahas Pasja weigerde bijzonderheden te geven.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1