Hannie's minimum] urk Voor de Vrouwi Minder vee te verwachten DE OTILLE ENS Panda en de Mees^er-oudheidkundige Radio-progranuua 90ste Jaargang LtiDSCH DAGBLAD Zaterdag 14 April 1951 Derde Blad No. 27277 Spiegeltje, spiegeltje aan de wand „Als het niet uit de lengte kan, moet het maar uil de breedte", besloot Han nie kordaat. „Snijdt u maar af, juf frouw, anderhalve meter". En van de donkerblauwe wollen stof, waaraan ze haar hart had verpand en waarvan ze ongetwijfeld meer zou hebben geno men indien de prijs niet boven haar financiële petje was gegaan, kocht ze een minimum voor de voorjaars- en zomerjurk, die ze zichzelf had beloofd. Wat doe je nu met anderhalve me ter (140 cm breed!)?", vroegen we on gelovig en denkend aan de hoeveelheid die onze naaister gewoonlijk nodig heeft. „Daar heb je toch niet genoeg aan?. Kom Vrijdagavond maar bij me", was de afwezige repliek: in gedachten had Hannie de nieuwe jurk al kant en klaar. „Dan zal ik je laten zien wat ik er mee doe. Nu ga ik naaien. Dag, tot kijk We verzuimden onze afspraak niet, belust op een gezellige avond en be nieuwd naar het resultaat van Hannie's naaikunst. Dat resultaat was zó dat we haar zonder omstand het copyright haar vinding vroegen. Want waarom, zeiden we, zou niet ook een ander haar voordeel doen met zulk een simpel niemendalletje voor allerhande gelegenheden? Hannie's jurk heeft een envelopperok. korte aangeknipte mouwtjes en een op staand boordkraagje met lange puntjes; het lijfje wordt met twee knopen ge sloten (1). „Eigenlijk", vertrouwde Han nie ons toe. ..had ik het lijfje en de rok afzonderlijk willen maken zodat ik ze met jjen andere rok, respectievelijk een andere blouse had kunnen dragen. Doch daarvoor kwam ik net een paar centimeter stof tekort, of. ik had de zoom wat smaller moeten maken en dat vind ik lelijk. Nu is het dus een jurk, maar een jurk met mogelijk heden Kijk maar: Nu heb ik het hals boordje dicht en de puntjes steken ver naar voren boven een sierspeld of een corsage (1). Maar ik kan het ook open dragen, zonder iets. of met een hals snoer, of met mijn corsage in de taille (2). En verder heb ik er (uit een restje gemaakt') een grappig wit boord kraagje bij waarvan de punten veel langer zijn dan die van het japon kraagje; met drie drukknopen maak ik het in de hals vast, terwijl de uitein den los blijven hangen (3). Practisch hè? Nu hoef ik nooit meer kraagjes op te naaien of af te tornen en zelfs als ik de jurk al aan heb, kan ik er het kraagje opzetten. „En kijk eens hier, met sjerpen kan ik van alles doen (4 en 5)! Een jurk die verouderd is ik had er nog een van vóór d'e New Look levert daar voor materiaal genoeg op." „Zijn die sjerpen te gekleed, dan heb ik nog een smalle strik van katoenen witte piqué, die zoals je ziet om het boordje wordt gelegd (6) en waarbij ik ook al met drukkers een paar witte manchetjes onder de mouwtjes bevestig. Ze komen maar even te zien en toch staan ze leuk, vind je niet? En wat vind je van deze zijden pochette? Lijkt zij niet net een jabot als ze onder een broche wordt gedrapeerd?" (7). Hannie bleef aan het woord. Ze schikte en liet ons iedere keer weer Kooplust onbevredigend. I teel handen vol geld en er kan „met I gc-ed fatsoen" nog geen pink in de wei- VISRECEPTEN. Het Voorlichtingsbureau van de Vos- j dingsraad meldt: Wandelt men in Nederland langs I plassen, sloten en kanalen, dan ziet men menigmaal een hengelaar langs de kant. trachtend een visje te verschal ken. Tuurt men van het strand over de zee. dan ontwaart men meestal in de j ^éró^er wel 1 *3 "vaiThet totale"cijfer concurrentie van de invoer uit Dene verte wel een vissersschip, uitgevaren minder aangevoerd dan vorige week marken. Door de stagnatie welke uit land een zeebanket| inderdaad is daaroor een verdere in zinking in de prijzen voorkomen kun nen worden. Dit wil echter niet zeggen Tengevolge van de slechte gang van I den gedaan worden want de grasmat is zaken in de veehandel gedurende de vo- dusdanig doorweekt dat alles zou wor- rige week, heeft men deze week het ri- den vertrapt. Ook ln het jonge goed 6ico aanzienlijk verkleind door .«.w. - - minder vee aan te bieden. In doorsnee markt ondervond deze week zeer veel rconcurrentie van de invoer uit Dene marken. Door de stagnatie welke uit land - i ook met Duitsland heeft kwamen hier i einde vorige week meer dan 1500 Deen- se slachtrunderen binnen, welke tegen dat er nu in eens een veel vlottere i prijzen van f. 1,60 - f. 1,85 per KG ge- handel was, want door de nog voortdu- slacht (aan bouten) werden afgezet, rende slechte weersgesteldheid bleef de pit gaf een druk op de prijzen van het kooplust bepaald nog zeer onbevredi- 1 inlandse vee We vertrouwen aat er rrar-, -3 TJJi f 1 VPPrl I TT) a 3 f -I was de handel flauw. Onze slachtvee- op te halen. Hieruit zou men opmaken, dat Ne derlands bevolking wel haast uit louter visliefhebbers moet bestaan, vooral als we daarbij noe in aanmerking nemen, hoe bekend onze haring, onze vis. onze oesters en onze visconserven in het bui tenland zijn. Helaas moet men echter constateren, dat. vergeleken bii andere zeevarende landen (b.v. Noorwegen en Engeland) ons land met zijn visverbruik nogal een pover figuur slaat. Gezien de hoge voe dingswaarde van vis is dit zeker te be treuren. Smakelijk, in vele soorten en prijzen verkrijgbaar, od allerlei manie ren te bereiden is vis een levensmiddel dat op talloze menu's voor kan komen niet ééns maar meermalen per week, niet alleen bii het warme maal maar ook bii de broodmaaltijd! Nog geen twee ons vis (plm. 175 gr. niet schoonge maakte) kan in voedingswaarde een ons vlees vervangen, vanwege het hoge eiwitgehalte, de vele voedlngszouten en vitamines, die in vis voorkomen. Hebt U nog nooit vis gegeten probeer het dan eens! Al doende gaat men het steeds meer waarderen. En geef hierbij Uw kinderen reeds het goede voorbeeld jong geleerd, oud gedaan! RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN. Visgoulash. 750 g. verse (gefileerde) vis. 6 grote uien. lVs eetlepel paprika, zout. peper, olie. boter of margarine, een weinig bouillon (biiv. visbouillon, getrokken van kop en graten). Olie. boter of margarine verhitten en hierin de uien lichtbruin fruiten. De paprika en de bouillon toevoegen. De vis hierin leggen en gaar smoren in ongeveer uur. Bij dit gerecht liefst droee rijst geven. Zeewolf stoven: (zeewolf heeft een fiine smaak en wordt daarom wel als viscarbonade verkocht: deze vissoort is gestroopt in moten en in filets in de handel). 700 g. zeewolf, boter of margarine, iets water, enige druppels citroensap, zout (paneermeel of beschuitkruim). De stukken zeewolf zouten. In een pan of vuurvast schoteltje 20 A 25 gr. boter of margarine per persoon met enise eetlepels water aan de kook bren gen. De gezouten vis hierin leggen en in plm. 15 min. gaar stoven. Men kan over de vis enlee druppels citroensap druppelen of schijf jes citroen tussen en 00 de vis leggen. Stooft men de vis op het vuur. dan een deksel op de pan of het schoteltje leggen. Het stoofvocht kan. gebonden met wat aangemengde gend. Bij een zeer flauwe stemming werden de uitmuntende kwaliteiten, vooral met t.b.c.-vrije verklaringen wel prijshoudend verhandeld, maar voor de rest was zulks niet geheel mogelijk, f. 10,— f. 20— per stuk was er van de overige kwaliteiten wel weer af. De vet weiders toonden vooral nog een af wachtende houding aan te nemen en zulks is dan ook niet te verwonderen. De fouragering op stal kost memen- bloem. aardappelmeel of maizena. als saus gegeven worden. Stooft men het gerecht in de oven. dan wat paneermeel of beschuitkruim over de vis strooien, deze met wat bo ter of margarine bedruipen en het scho teltje zonder deksel in de oven zetten. Rijst met kerrie en vis. 500 gr. rijst. plm. 700 gr. vis (zoals schelvis, schol, wijting). 1 liter vis bouillon of visbouillon met water. 2 uien. kerrie, boter of margarine, zout. aroma (paneel-meel). De rauwe vis schoonmaken, wassen en eaar koken in ruim water met zout. De vis van de graat nemen en in grote stukken verdelen. De uien snipperen en in wat boter of margarine met de ker rie lichtbruin fruiten. 1 liter van de visbouillon toevoegen (proeven of ze niet te zout Is. zonodig met water ver dunnen), aan de koek brengen en hier de rijst aan toevoegen. De riist eaar koken (plm. I2 uur)» de vis er door mengen en de massa 00 smaak afmaken met zout en aroma. Naar verkiezing kan men het gerecht overdoen in een vuurvast schoteltje, er paneermeel over strooien, klontjes bo ter of margarine er 00 leeeen en er in de oven een bruin korst ie 00 laten ko men. Men geeft er een of andere rau- wesla bii (kropsla, veldsla, soinaziesla, andiiviesla. witlofs'.a. rode-koolsla e.d.). reeds maatregelen zijn genomen cm een te grote concurrentie van uit Denemar ken te weren. Voor volgende week zijn de importen dan ook weer op het ge wone niveau van pl.m. 700 - 800 stuks teruggebracht. Voor het prima inlandse slachtvee werd begin dezer week f 2.80 tot hoog stens f. 3,90 betaald 'dat is aan bouten f 2,50 - f. 2.55 gemiddeld per KG doch de sluiting dezer week liet al weer even vastere prijzen zien; n.l. tot aan f. 3.— per K.G, toe. De 2de en 3de kwa liteiten van f. 2,20 - f. 2.60 of na aftr:k van opbrengst en verder afval, van f. 1.90 f. 2.30 per K.G. aan bouten. Vcor kalf en melkkoeien liepen de prijzen van f. 650.— - f 1050.—. Vaarzen f. 600.f. 900.—. Pinken f. 400. f. 600.Grask3lveren f 200f.325. en weldekoelen van f. 450.f 750. Met voor alles de uitmuntende kwalitei ten wel even hoger. Vette kalveren wer den bij redelijke aanvoeren en wat vraag voor export, vlot verkocht met zeer vaste prijzen f. 1.80 - f. 2,70 per K.G, levend gewicht. Nuchtere kalveren bij wat aflopende aanvoercijfers door de vordering van het seizoen hielden cok goed prijs, met een taomelijk wil lige markt f. 35- f. 55.voor de slachters en van f. 60.f. 120.voor de fokkalveren. Op de wolveeafdeling was de stem ming endanks nog zeer korte aanvoeren heel stroef en niet of nauwelijks prijs houdend. De nog zeer onzekere houding van de wolprijzen op de internationale maTkt duurde voort. De huidenmarkt is trouwens ook in haar geheel, wat de prijzen betreft op retour. De runderhuiden zijn in korte tijd met gemiddeld f-15.per stuk gedaald. De vette varkensmarkt was weer even gedrukt. Ook hier had de grote invoer van Deens vlees wel enige nadelige in vloed. De mesters zijn over 't algemeen slecht te spreken dat eertijds het sub sidie op de voederpiijzen is afgeschaft, doch dat men anderzijds de markt van zware varkens drukt door de belasting (heffing) op spek weer in te voeren. Doze week lagen de vette varkensprij- zen gemiddeld weer 2 tot 3 cent per K.G. levend gewicht lager dan de vo rige week. Tengevolge van bovenge noemde factoren was er voor jon je mestvarkens en biggen dan ook een zeer flauwe kooplust Er is dus minder anLmo om te mesten voor de huidige prijzen. Wel zijn de prijzen van baccn- vakens wat verhoogd doch oeze mas tery bevindt zich bijna uitsluitend vn het oosten van het land. Onze kaas boeren en bonafide mesters in Zuid- Holland hebben daar niet veel aan De paardenhandel was deze week even kalmer met een geringe prijs daling. (Ingcz. Mcd.-adv.) Vooriaai Schoonmaakwoede (Ingez. Med.-adv.) een andere mogelijkheid zien. Haar byoux-kistje en al haar accessoires kwa men cr aan te pas. Telkens leek de jurk anders. „Zie je", zei ze met ver holen trots, „dat ik aan die anderhalve meter allesbehalve bekocht ben?" „Bovendien maar dat is voor later cn gemaakt heb ik het nog niet wil ik nog een paar mouwen hebben van voile in dezelfde kleur <8). En weet je dat ik er nog een heleboel andere gar- nituurtjes bij kan gebruiken, ik heb nog een massa ideetjes die uit restje^ witte of bonte stof gemakkelijk te ma ken zijn. Morgen ga ik direct in de lap pendoos rommelen J. V. UW LERAAR KOMT, WANNEER HET U SCHIKT leder ogenblik, wanneer U zin en tijd hebt, staat Uw prima privé leraar tot Uw dienst: de Bekende Schriftelijke Cursus Resa-Hilver- sum regelt zich naar U. Het in stituut met de meeste geslaagden voor'Hoofdakte A en B Handels kennis L.O., Wiskunde L.O., Frans Duits en Engels L.O. en andere officiële examens. Vraag ons prospectus 1951. FEUILLETON BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels w 14). »Ik houd van U, juffrouw Granville. heb nooit een van de kinderjuffrou wen mij een zoen laten geven, zij waren al'emaal oud en gerimpeld. Maar ik houd van U U bent zo lietf." Sally lachte, hoewel zij tranen voelde opveilen. Nadien had Sally de gewoonte aange komen Elaine een kus te geven als zij 's morgens kwam en bij het weggaan 's avonds, maar op deze morgen was Elaine zo opgewonden, dat zij het ge heel en al vergat. ..Papa kwam terug met een vliegtuig" ratelde ze voort. „Er waren een heleboel belangrijke mensen aan boord. Hij heeft nüj over allen wat verteld toen hij hier was, maar ik herinner rnjj hun namen n:et meer." .Probeer het je te herinneren", zei Sally. „Er was misschien iemand, waar je wat meer over wilt weten." -9 ja, dat is dom van mij!", riep Elaine, „ik wou, dat ik hun namen op geschreven had, maar ik zal vader het we»r vragen." Op de tafel in de kinderkamer stond een fraaie pop. Het was een Franse, prachtig aangekleed en zij had zelfs 660 tas, een mof en een bril. ..Wat een mooie pop!", riep Sally uit. ..Vindt U haar mooi?" vroeg Elaine, ..\ader bracht haar mee uit Parijs, maar ik geloof dat ik niet meer van Pc'PPen houd. Zij zijn zo saai!" Sally keek naar Elaine en begreep «et. Het kind was al tien jaar, veel te oud voor poppen. Dat was weer iets, wat mijnheer Duncan niet begreep, zij roeide op! Zij keek de kamer rond, waar overal kostbaar speelgoed lag. ..weet je, Elaine", zei Sally, „Ik denk, ®at Jij te oud bent om nog met pop- til11 of 6Pelen- Het zou zeker een prach- "s idee zijn, je de poppen allemaal naar ^dderziekenhuis zou sturen en dan d w j w'j ^eze kamer ook niet meer ,rlcamer noemen. Het zou de les- f>ic> ertuinen worden en jij zou een ,ii (n bureautje kunnen krijgen, waar ri Je eigen dingen in op kunt bergen, wij zouden ook boekenplanken kunnen ten maken en langzamerhand de weKen verzamelen, die je graag wilt ♦vTi,' Je zou dan een eigen biblio theek krijgen." dat is een leuk idee! Zal ik het taaer dadelijk vertellen?" Rs'ii ket maar niet nu direct", zei ^y^stig, „het zou een beetje on- m£? rPk zÜn hij Juist voor Jou die 001e Franse pop heeft gekocht. Maar W .en hem natuurlijk langzamer- and duidelijk kunnen maken, dat je al en groot meisje wordt en te oud bent met poppen te spelen". +*n fr wil het hem nu direct ver- IS hleld E1-aine vol. •■wil je hem dan pijn doen met die jmjoie Pop?", vree? Sally, haar wenk- f'.lw'en optrekkende. Riante aarzelde een ogenblik. Sally wist, dat het een gevolg van haar les sen was, dat het kind uiteindelijk zou toegeven. „Het is best", zei Elaine toen na een ogenblikje. „Maar hoelang moet ik wachten? Tot morgen?" „Zullen wij zeggen tot overmorgen?" Elaine klaarde op. „Dus Woensdag? Goed, ik zal wach ten. maar het zal erg moeilijk zijn!" De deur ging open en Thomas kwam binnen. .Mijnheer Duncan zou U graag ont vangen, juffrouw Granville", „Zal ik mee gaan?", vroeg Elaine. Sally schudde haar hoofd. „Neen, Elaine het is beter dat je wacht totdat ik terugkom. Zcu je niet de krant inkijken om te zien of er wat is waar over wij straks kunnen praten? Misschien kun jij je zeLfs nog wel de namen herinneren van de mensen, die met je vader hebben gereisd." „Ik zal het proberen", besloot Elaine „Ik zal erg mijn best doen, maar blijf niet al te lang weg!" „Wij zullen wel zien", zei Sally met een g.imlaeh en zij volgde Thcmas naar het studeervertrek van Elaine's vader aan het andere eind van de flat. Het was een grote kamer, met rijen boeken langs de wanden. Robert Duncan kwam haar tegemoet invloed zal zijn op haar werk in de toekomst." Robert Duncan keek uiterst verbaasd. „U kunt toch nauwelijks verwachten, dat ik mij prettig zou voelen nu zij zo plotseling mijn kmd alleen liet?" „Nauwelijks alleen", zei Sally. „Elaine geschouderd en zwaar gebouwd, dcch l had de verpleegster nog om cp haar te cm haar hand te drukken, maar zij kreeg het. gevoel, dat het een poging was beleefd te zijn en dat hij liever met haar gesproken had van achter zijn bureau, als was zij een typiste van zijn kantoor. Hij was grcot en breed Sally's eerste indruk was dat hij er jon ger uitzag dan zij had gedacht. Hij keek ernstig en zij meende, toen zij naar zijn gezicht keek, dat het hem moeilijk zou vallen om te lachen. Er zouden zeker mensen zijn, die hem knap 'zouden vulden. Volgens Sally was hij vrij ontzagwekkend en tekende zijn fi guur de grote dingen, aie zij over hem had gehoord. „Goede morgen, juffrouw Granville", zei Robert Duncan met een diepe stem, welke iets autoritairs had, „wilt U gaan zitten?" Hij wees naar een stoel bij de haard en Sally gaf er ogenblikkelijk gevolg aan, zich plotseling erg jong en oner varen voelend. „Ik hoorde", ging Robert Duncan ver der, „dat U zo vriendelijk was hier te komen.toen juffrouw Harris plotseling weg ging. Het spijt mij dat ik het moet zeggen, maar juffrouw Harris heeft zich buitengewoon onbehoorlijk gedra gen." Sally herinnerde zich plotseling, dat juffrouw Harris toch wel -een getuig schrift van mijnheer Duncan wilde hebben en zei daarom impulsief, zon der over haar woorden na te denken: „Het speet mij erg. mijnheer Dun can voor juffrouw Harris. Ik heb haar ontmeet bij mevrouw Bellows, zij zag er ziek uit en was erg opgewonden, haar zenuwen speelden haar parten. Ik hoop dat haar vertrek van hier niet van passen en ik ben bang, dat het Elaine's fout was, dat juffrouw Harris zo snel en plotseling is weggegaan." „De fout van Eiaine?', vroeg mijn heer Duncan scherp. „Ja, Elaine's fout", herhaalde Sally. „Zij was erg onbeleefd tegen haar. De vrouw voelde zich niet erg goed en ik vermoed, dat zij weken lang gerede twist hebben, liet ging ongetwijfeld op haar zenuwen werken. Zij stond op het punt ineen te storten toen zij weg ging.' Robert Duncan fronste zijn wenk brauwen en zag er dreigend uit. Sally wou maar, dat dit gesprek niet ontstaan was, maar tegelijker tijd zag zij duidelijk de trillende juffrouw Har ris voor het bureau van mevrouw Bel lows staan Het was niet haar fout, dat het kind bedorven was! Er heerste een ogenblik stilte en toen keek mijnheer Duncan Sally aan en zei: „Wel, ik heb U niet gevraagd hier te komen om over juffrouw Harris te praten, maar ever Elaine. Ik heb be grepen, dat U er in geslaagd bent goed, zeer goed, met haar om te gaan. Zij praat in ieder geval met enthousi asme over U." „Dat vind ik prettig te horen", zei Sally. „Maar U begrijpt toch, mijnheer Duncan, dat zij erg losbandig is cn be dorven?" (Wordt vervolgd) 42). Ja dat was natuurlijk een merkwaardig plan van Panda! Nauwe lijks was hij verlost uit de gevangenis, waar de ongelukkige opgravingen hem in hadden doen belanden, of daar ste vende hij alweer rechtstreeks naar die kampplaats, waar alle onaangenaamhe den begonnen waren. Het was dan ook geen wonder, dat Jolliepop het er in het geheel niet mee eens was. „Zie zo!" riep Panda uit, toen hij met Jolliepop het hek weer binnen ging en in het nu verlaten kamp naar werktui gen begon te zoeken. „En nu gaan we eens écht graven!" „Maar dunkt het ons niet", sprak Jol liepop, „dat wij een wijzer beleid zouden voeren door deze onaangename plek, clic ons slechts rampzalige ervaringen bracht, geheel te verlaten?" „Je moet niet zoveel praten!" ant woordde Panda, die intussen al aan hel spitten was. „Je moet me helpen. Kom. trek je jasje uit en neem een schop!" ',.Mljn Jasje uithijgde Jolliepop ontzet. „Maar dat zou hooglijk ongepast zijn! Een goede bediende vertoont ziel» nimmer in onwelvoeglijke hemdsmou wen! Bovendien moge ik er ons opmerk zaam op maken, dat volgens het alom gewaardeerde handboek van Professor Delfgauw er geen sprake van is, dat cr hier in deze omgeving ooit Romeinen ge weest zouden zijn. Waarom dus „Maar wie zei je", viel Panda hem gravend, in de rede, „wie zei je dat ik VOOR ZONDAG 15 APRIL. Hilversum I (402 M.) KRO 8 00: nieuws en waterstanden; 8.15: gram.muz.: 8.25: Hoogmis-, NCRV 9 30: nieuws en wa terstanden; 9 45" cello en orgel: IKOR 10 00) ..Op de bank causerie; 10 30: Ned. Herv. kerkdienst; NCRV 12.00; Ned. Hervormd Kerkkoor; KRO 12.15: apologie; 12.35; gram.muzlek. 12.40: lunchconcert; 12.55: zonnewijzer; 13 00: nieuws, weerbe richten en Katholiek nieuws, 13.20: lunch concert; 13.45: ..Uit het Boek der Boeken"; 14.00: omroeporkest en solist; (ca. 14.20: ..Grote tekenaars: Charles Meryon". cause rie); 15.10: pianorecital; 15.40 gram muz 16 15: „Katholiek Thuisfront overal!'; 16.20; gram.muzlek; 16.30- Vespers; NCRV 17 00: Gereformeerde kerkdienst; 18.30: kamerorkest; 18.50: Zwitserse gewijde mu ziek; 19.15. ..Mensen op de achtergrond", causerie; 19.30: nieuws, sportuitslagen en weerberichten; KRO 19 45: actualiteiten; 19.52: boekbespreking; 20.05: de gewone man zegt cr 't zijne van; 20.12: gevarieerd programma; 22.45: avondgebed en liturgi sche kalender; 23.00: nieuws en weerbe richten; 23.1524.00: gram.muzlek. Hilversum II. (298 M.) VARA 8 00: nieuws en weerberichten en postdulvenbe- rlchten- 8.18: gram muziek: 8.30. voor het' platteland- 8.40: voor gerepatrieerde mili tairen; 9 00: acantletlps; 9.12- postduiven- berichten; 9.15- verzoekprogramma; 9.45: „Geestelijk leven", causerie: 10.00: seml- klassleke muziek; 10.25* ..Met en zonder omslag"- 10.50 amusementsmuziek. 11.15: cabaret; AVRO 12.00: Metropole-orkest. 12.30: voor de Jeugd; 12 40' kamerkoor; 13 00: nieuws en weerberichten; 13.15. mededelingen of gram.muzlek; 13.20: theaterorkest; 13.50: .Even afrekenen, he ren!" 14.00: boekbespreking; 14.25: voet balwedstrijd Nederland—Belgle; 16.30: lichte muziek- VARA 17.00: voor de kinde ren- 17.25: „Het Lauriston Gardens Mysterie", hoorspel; 17.45 pianospel; 18 00: sport; 18.15: nieuws en sportuitslagen: VPRO 18.30: korte Ned. Herv. kerkdienst. IKOR 19.00: klnderdlenst19.35 blibelver- telllng- AVRO 20.00: nieuws. 20.05: Ged. ..Die Jahreszeiten", oratorium: 20.45: ..De Forsyte Sace Een man van Fortuin", hoor spel.' 2125: amusementsmuziek: 2150: AVRO-allerlel: 21.55- hersengymnastiek; 22 20 orgelspel; 22 30: cabaret; 23 00: nieuws; 23 15: actualiteiten; 23.23—24.00: gram.muzlek. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12 10: critieken; 12.55: weerberichten- 13.00: nieuws: 13.10 „Country Magazine". 13.40- operamuziek; 14 05; tulnbouwpraat- je 14.30- hoorspel: 16 00: orkestconcert en voordracht; 17 00: voor de kinderen: 17.55: weerberichten; 18.00: nieuws; 18.15: sym- phonle-orkest en soliste; 19.45: avond dienst- 20 25: liefdadlgheidsoproep: 20.30. hoorspel- 21.00: nieuws. 21.15: causerie; 21.35- klankbeeld; 22 35: pianovoordracht; 22.52: epiloog; 23.00—23.03: nieuws. Engeland. BBC Eight Programme (1500 cn 247 M 12.00: verzoeknrogramma: 13 00: gevarieerd programma; 14.00: Idem; 14 30- hoorspel: 15 00: Idem. 15.30: gram. muzlek: 16.00: gevarieerd programma: 1630: gram.muzlek; 17.30: gevarieerd pro gramma; 18.00 „Round Britain Quiz": 18.30; orkestmuziek-, 19.00; nieuws; 19 30: lichte muziek; 20.30: community singing; 21.00: gevarieerd programma: 22.00: nieuws: 22.15 pianovoordracht; 22.30: mu zikale causerie; 22.45: orgelspel; 23 15: lichte muziek; 23.5624.00: nieuws. Xordwcstdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00- amusementsmuziek; 13.00; nieuws; 13 20: amusementsmuziek: 14 30: dansmu ziek; 16 45: verzoekprogramma: 18.00. or kestconcert; 18.40; sopraan en piano: 19 45: nieuws; 20.00: Weense muziek; 22.15: nieuws; 22.45- rhythmlsche muziek; 24.00: nieuws, 0.10: Musette-muziek; 0.30 1 00: dansmuziek. Brussel (324 en 484 M) 314 INT.: 12.15: radiojournaal: 12.30: weerberichten; 12.32: lichte muziek; 13.00: nieuws; 13.13 gram.muzlek: 13.30: voor de soldaten; 14.00: operamuziek; 1430: sport; 16.15; operamuziek; 16 45: gram.muzlek: 17 00: kamerkoor; 17.45: gram.muzlek: 17.55: sportuitslagen; 18 00: claveclmbelrecltnl 18.30: godsdienstig halfuur; 19 00: nieuws; 19.30: gevarieerd programma: 21.30: actu- I allteiten 21.45: gram.muzlek: 22.00: nieuws; 22.15: verzoekprogramma; 23.00: nieuws: 23.0524.00: dansmuziek. 481 M.: 12 08: omroeporkest; 13.00: nieuws; 13.15: verzoekprogramma 15.15. 16.15 en 16.30: gram.muzlek; 19.00: gods dienstig halfuur; 19 45: nieuws; 20 00: symphonlc-orkest; 20 45: gram.muzlek; 21.00; omroeporkest; 22 00: nieuws; 22.10: Zuid-Amerikaanse muziek! 22.30: Jazz muziek: 22.55: nieuws; 23.00: gram.muz., 23.55: nieuws. Frankrijk. Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.00: gevarieerde muziek; 13.00: rlcuws: 15.30: „La demoiselle de Caren- tan", operette; 17.15 gram.muzlek: 18.00: svmphonle-orkest en solisten: 20.00' lichte muziek: 21.00; vocaal ensemb". x 23.45 24.00: nieuws. MAANDAG 16 APRIL. Hilversum I (402 M.) NCRV: 7.00: Nieuws; 7.15; Gram.muzlek; 7.18: Ge wijde muziek; 7.45: Een woord voor de dag; 8.00; Nieuws en weerberichten; 8.10: Sportuitslagen; 8.20: Gram muziek; 9.15: Voor de zieken: 9.30: Waterstanden; Banjo-orkest; 13.45: Gram.muzlek; 14.00: Schoolradio; 14.45: Voor de vrouw, 15.15 Gram.muzlek; 15.30: Strijkkwartet; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Vocaal ensemble; 17.00 Voor de kleuters; 17.15; Orgelspel; 17.45: Voor de Jeugd; 18.00: Gram.muz.; 18.15: Sport: 18 25: Engelse les; 18.45: Boekbe spreking: 19.00; Nieuws en weerberichten; 19.15: „Volk en staat" causerie; 10.30: Gram.muzlek; 19.40. Radlokrant; 20.00: Nieuws; 20.05: Amerikaanse melodieën; 20.25: „Georg Frlcdrlch Handel", hoor spel; 21.30: Planovoordracht; 21.45: In ternationaal Evangelisch commentaar; 21.55: Gram.muzlek; 22.05 Instrumentaal septet; 22.30: Fluit en claveclmbel; 22.45 Avondoverdenking; 23.00; Nieuws; 23.15— 24.00: Gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) VARA: 7.00: Nieuws; 7.15: Ochtendgymnastiek; 7.30: Gram.muzlek; 8.00: Nieuws en weerbe richten; 8.18" Orgelspel; 8.45: Gram. muzlek; VPRO 10.00; „Voor de oude dag", causerie; 10.05: Morgenwijding: VARA; 10.20: Voor de kleuters; 10.35: Voor de vrouw; 10.50: Voor de zieken; 1145: Sopraan en planq; 12.00: Gram- muziek: 12.15: Dansmuziek (12.3012.33 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33— 12.38: Vcor het platteland); 13.00: Nieuws; 13.15: Voor de middenstand; 13.20: Instrumentaal sextet: 13.45: Gr.- muzick; 14.00 „De.wereld van het niets", causerie- 14.15: Viool en plano; 14.50; Gram.muzlek; 15.05: „Idylle", hoorspel; 16.00: Ged „Orpheus", opera; 17.00 Voor de Jeugd, 17.30: Planoduo; 17.45: Rege ringsuitzending: J. A. van Beuge: „Ko lonisatie ln Nleuw-Gulnea"; 18.00 Nieuws; 18 15 Militair commentaar; 18.30: VARA- Varla; 18.35: Lichte muziek; 19.00; Par lementair overzicht; 19.15 Claveclmbel- rc-cltal; 19.45: Regeringsuitzending: ir. H. de Groot: „Het Inkuilen van gras"; 20 00: Nieuws; 20.05: Actualiteiten; 20.15: Strljksextel; 2045 Cabaret; 21.20 Dans muziek; 21.45 Zlekenfondsvragen; 22.00T Radio Phllharmonlsch orkest en solist; 23.00: Nieuws; 23 15: Socialistisch nieuws ln Esperanto; 23.20: Orgelspel; 23.40 24.00: Gram.muzlek. Engeland, BBC Home Service (33o M.) 12.00 Gr.muzlek, 12.25 Gev. progr., 12.55 Weerberichten; 13.00 Nieuws. 13.10 Gev. muziek, 14.Oo Voor de scholen; 15.20 Interviews. 15.50 Lichte muziek, 16.20 Gram.muzlek, 16.45 Voor de vrouw, 17.00 Voor de kinderen. 17.55 Weerberichten, 18.00 Nieuws. 18 15 Sport. 18.20 Causerie, 18.30 Orkestconcert, 19.45 Klankbeeld, 20.15 Twintig Vragen, 20.45 Wereldbe schouwing, 21.00 Nieuws, 21.15 hoorspel, 22 35 'Gr.muzlek, 22.45 Parlementsoverz., 23.00—23.03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme (l'.no. en 247 M.) 12 00 Voordracht. 12 15 Orgelspel, 12.45 Orkestconcert; 13.45 Voor de kinderen 14.00 Voor de vrouw, 15 00 Lichte muziek, 15.30 Voor de sol daten, 15.45 Lichte muziek, 16.15 ,,Mrs. Dale's Dagboek", 16.3o Hoorspel, 18.00 Orgelspel, 18.15 Dansmuziek. 18.45 Hoor spel. 19.00 Nieuws. 19.25 Sport, 19.30 Hoorspel; 20.00 Verzoekprogramma. 20.45 Hoorspel; 21.15 Orkestmuziek, 22.00 Nieuws, 22.15 Actualiteiten, 22.20 Dans muziek. 23.00 Voordracht. 23.15 lichte muziek, 23 5624.00 Nieuws. Nnrdwestdeutseher Rundfunk, 309 M. - 12.00 Lunchconc., 12.00 Nleuws> 13.20 Amusementsmuziek. 15.40 Gev, muziek; 16.30 Rhyth. muziek, 17 00 Nieuws, 17,05 Strijkkwartet. 18.00 Operettemuziek, 19.43 Nieuws, 20.05 Strijkorkest en solisten: 22.15 Nieuws. 22.40 pev. muziek, 23.00 Lichte muziek, 24.00 Nleuws> 0.351.00 Dansmuziek. Brussel (321 <>n 484 M.) 321 M.t 11 43 Gram.muz., 12.20 Operamuziek, 12.30 W.eerber., 12.33 Voor de landbouwers, 12.40 Operamuziek, 13.00 Nieuws, 13.15 Rhythmlsch trio, 13.45 Grammuzlek, 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Omroeporkest; en 30llste_ 16.00 Internationale Radio- Universiteit, 16.30 Gram.muzlek; 17.00 Nieuws, 17.10 Lichte muziek. 18.00 Franse les, 18.20 Gram.muzlek, 18.25 Duiven- sportkroniek. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws, 19.30 Planovoordracht, 19.45 Gr. muzlek. 19.50 Radlofeullleton 20.00 Strijkkwartet en plano; 21.00 Actualitei ten. 21.15 Omroepork, en solist, 22.00 Nieuws. 22.15 Vlaams programma, 23.00 Nieuws, 23.0524.00 Verzoekprogramma. 484 M.: 12 05 Lichte muziek; 13.00 Nieuws. 13.10, 14.00, 16.00 16.30, 16.50, 17.10, 17.45, 18.30 en 19.00 Gram.muzlek. 19.25 Jazzmuziek, 19.45 Nieuws. 20.45 Gram.muziek, 21.15 Strijkkwartet 21.55 Gram.muzlek. 22.00 Nieuws, 22.15pr,- muzlek, 22.55 Nieuws. 23.00 Gram.muz., 23.15 Lichte muziek, 23.55 Nieuws. Frankrijk. Nationaal Programma (347 gardes", operette. 13 00 Nieuws, 13 15 „Le billet de lotérle. opera; 14.00 Nieuws. standen; 9.35 Famlllecompetltle; 10 10: j 14.30 Hoorspel. 16 00 Kamermuziek 17.00 Gram.muzlek; 10.30: Morgendienst: 11 00 j Grftm.muzlek, 17.30 Dansmuziek; 18.30 JltzAndJng, 20.00 Orkest- 12.20. Land- en tulnbouwmededellngen; I concert. 23 05 Granv.muzlek, 23 20 Zang "2.33: Orgelconcert; 13.00 Nieuws; 13.15: j 23.45—24.00 Nieuws. naar iets Romeins aan het zoeken was? Gram muziek. 11.15- Gevarieerde muziek; Amerikaanse ultz*n<!Jrg, Hè? Ik zoek héél iets anders! Vooruit - 1 J - help mei"

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 7