r Noodzakelijke strijd tegen moreel verval Honderden schapen stieryen jammerlijk hongerdood Tal van skeletten in Yalkenburgse grol gevonden DE OTILLE ENS Panda en de Meester-oudhieidkiiaedige Doe iets aan die hoge prijzen Radio-programma - 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 12 April 1951 Tweede Blad No. 272?» Indonesië op hellend vlak Tegenstelling rijk-ami wordt steeds groter (Van onze correspondent te Djakarta). VDe planters hebben via General Motors de laatste drie maanden 1200 vracht auto's en jeeps gekregen. Dit wil zeggenna maandenlang anti-chambreren by de' prioriteitscommissie hebben zij van deze uiterst belangrijke instantie aan- jjoopvergunningen verkregen, waarop de G. M.-dealers de tienduizenden roe- piahs voor iedere wagen incasseerden. In totaal is daar een enorm bedrag mee gemoeid. Om de gedachten inzake de prijzen te bepalen: de nieuwe Cadillac van president Soekarno. waarmee hij dezer dagen een tochtje naar het vroe gere Buitenzorg (het huidige Bogor) maakte, kost ruim 70.000 roepiah. De prijren voor personen- en vrachtauto's variëren zo tussen de 30.000 en de 60.000 roepiah! ^fintussen rijden er te Djakarta met rijn 2.8 millioen inwoners zo langzamer hand ruim 25.000 auto's. Ongeveer 60% l van de vele geïmporteerde vervoermid delen blijft hier hangen, voornamelijk uit veiligheidsoverwegingen. Het transport van een nieuwe wagen buiten Djakarta is een hachelijke on derneming om meer dan één reden. Sóerabaja kreeg verleden jaar van Ge nen! Motors in het geheel geen auto's I vfiiwege de geringe graan van veilig- held in die tijd. Ook Djokja is een tijd- 1 lan: ran nieuwe auto's verstoken ge weest wegens de onveiligheid op de fWlgen naar deze voormalige Republl- kein^e hoofdstad. verwondering heeft de uitspraak van een importeur gebaard, dat ondanks de voor Indonesische maatstaven grote in- I voer van auto's, het aantal rijdende [.vehikels ongeveer gelijk blijft. Dit geeft wel een beeld van de hoeveelheid Iwto's, die öf tegen bomen rijden óf I door andere oorzaken uit de registra- Jttëbceken van bevoegde instanties ge raken I Het valt de nieuweling in Indonesië P'altijd op. dat er te Djakarta zo'n razend druk verkeer is. „Bij zijn bezoek aan Djakarta verklaarde Philip Jessup een half jaar geleden, dat hy nergens in de stpden van het Verre Oosten en Azië zoveel nieuwe auto's had gezien als te Djakarta". OVERDREVEN AANTAL AUTO'S Men kan in deze uitspraak critiek rinden: Indonesië's deviezen worden gebruikt voor aankoop van een over- ■even aantal auto's, terwijl het on derhoud aan wegen en bruggen bui ten de steden in ernstige mate wordt verwaarloosd. Natuurlijk: de grote weg Djakarta Bandoeng is in orde. Maar de onder nemingswegen zijn en blijven uiter mate slecht. Controle op de werklie den is er noch van particuliere zijde, noch van regeringswege. ze toestand is trouwens een goede bron van inkomsten voor sommige po- j I laieaiarmen die een derde klasse weg eferaderen tot vierde klasse juist om- dat hij zo slecht is. 60 kilometer van Djakarta liggen namelijk enige rubber ondernemingen. die over drie tons- vrachtauto's beschikken. Deze auto's mogen wel cp derde klasse, doch niet op vierde klasse wegen rijden. En aange zien de rubber toch moet worden ver voerd, worden nu per vrachtauto dik wijls honderden roepiahs betaald aan politiemannen, die dan wel een oog.ie dicht doen! Veel neiging om van vierde klasse wegen derde klassers te maken, bestaat er hier dus allerminst. Gelukkig is deze toestand nog maar plaatselijk geconstateerd. Dan maar rei zen met de trein? Wij hebben laatst begrepen waarom de Staatsspoorwegen 70 millioen roepiah tekort komen ondanks het feit dat de wagons dagelijks meer uitpuilen. Met een tweede klasse-biljet reisden wij in een goederenwagen van Djakarta naar Bogor. Daarvoor betaalden we dan het zesvoudige van vóór de oorlog! Het controleren geschiedde door een oude conducteur, zo één uit de goede, oude tijd dachten we. Die zou het wel goed doen. Inderdaad, dat deed hij, en zeer streng. Maar kennelijk te eigen bate. Kooplieden met lege manden, van de Djakartaanse markt komend, bleken niet over een vervoersbewijs te beschik ken. Maar niemand verwonderde zich. Zij haalden zonder meer het „ver schuldigde" (redelijk lage) bedrag te voorschijn en het geld verdween in de wijde broekzak van de conducteur. Ach. men moet zioh niet verbazen. Ook de conducteur moet leven, en zo lang hij met „zijn" prijzen beneden die van het rijk blijft, heeft geen van de passagiers te klagen Ook de grote ..boengs" in de steden hebben niet te klagen, die zorgen voor zichzelf. RODE REVOLUTIE TE VOORKOMEN? Steeds scherper wordt de tegenstelling rijk en arm: Indonesiërs in Buicks en Indonesiërs met het piepende bamboe- juk op de kromme schouders. Is het een wonder dat in het nieuwe, splinternieuwe Chinese bioscoopje aan Kramat te Djakarta de Russische film ..The fail of Berlin" duizenden toeschou wers trekt, zoals ook „Rainbow" in dit theater, en in de bioscoop Sin Thu in de benedenstad van Djakarta, duizenden trok? Soekarno had het dezer dagen te Bo gor op een Rode Kruis Congres over het morele verval, waartegen gevochten moet worden. Dat z*ou een waardige strijd zrin. in dit land als in èlk ander land. Maar zijn er wapens genoeg in Indo- Vijf Valkenburgse grotdeskundigen, zijn in dc z.g. Lemmekeskocl (Lam- metjeskuil) tc Valkenburg doorge drongen. Volgens de overlevering zou in deze grot een h?rder met zijn scha pen vele jaren geleden zijn gevlucht voor een naderend onweer. Na vele halsbrekende toeren zy moesten zich o.a. enkele meters naar beneden laten zakken vond men op nog geen 60 meter afstand van de ingang van de grot de skeletten van een groot aantal schapen. Men schat te dit op circa 200 tot 300. Uit afdruk ken van voetsporen en krassen op de mergelwand kon men afleiden, dat de schapen ruim 150 jaar geleden de hongerdood zyn gestorven. Op een plaats, welke de grootte had van een ruime kamer, werden 53 skeletten bij elkaar gevonden. Stoffelijke resten van de begeleidende herder werden niet aangetroffen. Op grond van verschillende aanwij zingen is men gekomen tot de volgende zeer waarschijnlijke reconstructie: de genoemde grot werd omstreeks 1750 gebruikt voor het onderbrengen van de schapen, vandaar de naam „Lammetjes groeve" Tijdens de inval der Fransen rond 1795 heeft de herder de kudde de grot ingedreven, doch hij is naderhand niet meer in de gelegenheid geweest de dieren te bevrijden. Men neemt aan, dat de herder zelfs tijdens de woelingen om het leven kwam en dat de dorpelingen door vlucht of evacuatie, van het ver blijf der schapen in de grotten niet op de hoogte waren, dan wel hierdoor niet bij machte waren de afsluitingen in de grot te verwijderen. De schapen vonden dus een jammerlijke dood. Ongeveer vier maanden geleden werden reeds door enkele avontuurlijke jongens van het dorp Sibbe de eerste skeletten gevonden. Over het algemeen werd toen aan deze ontdekking weinig geloof gehecht. neslë om dit gevecht tot een goed einde j te brengen, indien wordt aangenomen, 1 dat het gevecht reeds begonnen is? Indonetdë staat op een hellend vlak. Ook wat de moraal van zijn volk be treft. Pessimistische wairaemers ge loven. dat een rode revolutie niet is te voorkomen! Er zyn angstige voortekens. In Oost-Java zijn verdachte revo lutionairen dezer dagen gearresteerd en te Djakarta zal zulks niet lang meer uitblijven. Men kan zich hier over niet verwonderen N.V. Concertgebouw ontslaat orkestleden MET INGANG VAN 1 SEPTEMBER Het bestuur van de Ver. „Het Con certgebouw Orohest" deelt mede, dat de leden van het orkest het volgende schrijven van de N.V. het Concertge bouw hebben ontvangen: „Vermits de vereniging „Het Concert gebouw Orchest" evenals het Rijk en de gemeente Amsterdam voorstanders zijn van een losmaking van het orkest uit het verband onzer N.V., zijn wij bereid aan de wens van het bestuur uwer ver eniging tot zelfstandigheid gevolg te geven. Wij beschouwen derhalve uw dienst betrekking bij onze N.V. met ingang van 1 September 1951 als geëindigd. Behou dens uw tegentoerioht vóór 20 April a s„ nemen wij aan. dat u hiermede accoord gaat. Zoals u bekend is gaan de reorgani satieplannen in de richting ener stich ting van het orkest aan welke stichting ook door onze N.V. medewerking zou worden verleend. In dankbare erkentelijkheid voor de wijz9 waarop de leden van het orkest tot de bloei onzer instelling hebben bij gedragen. hopen wij. dat het orkest in zijn nieuwe vorm de oude traditie op waardige wijze zal voortzetten." w.g. Raad van bestuur het Con eertgebouw N.V. Het bestuur van voornoemde vereni ging voegt hieraan het volgende toe: ..De besprekingen omtrent een nieuwe vorm, waarin het Concertgebouworkest in de toekomst zijn werkzaamheden zal uitoefenen, verkeren nog slechts in een aanvangstadlum. Het ontslag als thans gegeven kan dan ook bezwaarlijk door de orkestleden worden aanvaard. In deze daad wil het orkest niet zo zeer een onvriendelijk bedoelde houding van de N.V tegenover het orkest zien. dan wel een vooruitlopen op iets. dat pas zin heeft indien de besprekingen over de nieuwe vorm tot een overigens zeker te venvachten overeenkomst heb ben geleid. Het bestuur van de vereni ging betreurt dan ook de door de N.V gedane stap. die slechts geëigend is om misverstand en onrust te verwekken." Twee doden bij munitie-explosie Gistermorgen zijn twee mannen om het leven gekomen toen een kist met voor vernietiging bestemde munitie ont plofte De slachtoffers waren de 39-Ja- rige chauffeur by de Hulpverlenings dienst Venlo Schoeren en zijn 46-jarige heiper Klaassen. S. was vader van 14 kinderen, K. van 4. Zy waren bezig een kist met munitie van een vrachtauto te tillen toen de munitie ontplofte. Een andere helper werd licht gewond. (Insez. Med.-adv.) /~N BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels 12). I [Elaine zuchtte diep. |..Om te kijken of U het prettig vindt?" Ki Elaine. „De kinderjuffrouwen gaan meestal weg omdat ik ze niet prettig ■vind. ik kon juffrouw Harris niet uit- I staan, zy was dom en bang voor mij. Zij was bang voor iedereen, zelfs voor uiny en Bates." j,Wie is Bates?" L.Onze bediende. Hij is een ontzettend ie man. Hij drinkt van de port van Ier als hij weg is!" ally gaf geen commentaar maar ihtte en zei: „Ik vind het jammer van juffrouw Harris." L.Ik niet", zei Elaine wat nydig. ..Ik heb haar juist gezien", ging Sally foor. ..Zy is arm en oud en zag er ziek Ik wou dat ik bergen geld had, dan t ik haar goed eten geven, op haar :en en voor haar zorgen. Als je arm int, ben je vaak bang geen dak boven jé hoofd ie hebben, bang dat de men sen onvriendelijk voor je zyn." [Elaine dacht enige minuten na en zei Sjfcn .Maar U bent niet bang." ••Nee. maar ik ben jong en er zyn "veel dingen, die ik kan doen. Trou- 'ns, ik ben niet al lange tijd arm. In rader zorgde altijd voor mij en toen hy is overleden had ik geen iki meer." |..Hield U erg veel van hem?" »Erg veel", antwoordde Sally. Er i een prop in haar keel. ine was weer enige tijd stil en zei !n met een zachte stem: „Ik hield '1 van mijn moeder, maar zij stierf... ia drie jaar geleden. Niemand praat ton over haar. Daddy ook niet". Plotseling wist Sally, dat dit het was "arom Elaine zo vaak ondeugend Voordat zij iets kon zeggen was 1 vriendelijke trek op het gel»\at van 't meisje echter weer verdwenen en r kiriï weer boos- Het was een aardig BM maar het had weinig kleur en de JJior.ohceken waren steeds naar bene- c*n getrokken. ;>.u laat mij praten", zei Elaine. „Ik I Snx,^at het een trucje i6. Alle kin- ve:i ui trouwen hebben een trucje wan- Ee' zjj komen. Ik heb U verteld, dat j |een,les wil hebben." «li beb Je verteld, dat ik begrijp n01? 8een les n^men. Weet J,aa"\ vroeger ook een kinderjuf- rvuw neb ZPhnriO v.w trof mlin f.wpp herrie zou maken. De dagen gingen voorbij en wy deden niets en toen be gon hy op een zekere dag over India te praten. Hy maakte het erg interessant door eerst te zeggen: „Ik geloof niet, dat jullie weten waar India ligt." Maar Anne, dat is myn oudste zusje, riep: „Ja, ik weet het." Marigold was er niet zeker van en ik wist het helemaal niet. Toen zei hij: „Voordat wij verder gaan, moeten jullie het precies weten." Wy gingen naar zyn studeerkamer en kre gen enige boeken over India en hij liet teen op een globe zien, waar India lag. Wy lazen over dat land en vonden het erg belangwekkend. Hy vertelde een heleboel en wij vonden het interessant. Tenslotte zei hij„Wel. dat is de eerste aardrijkskunde-les, die ik jullie gege ven heb." En wy moesten allemaal lachen, omdat het helemaal niet opeen les geleken had. De volgende dag wilden wy wat gaan kopen en hy liet ons precies uitrekenen, wat wy zouden uitgeven en vertelde ons dat dit onze eerste rekenles was. Lang zamerhand werd het prettig. Indien een brief uit het buitenland kwam vertelde vader van de plaats van afkomst. In dien een bezoeker een speciale plaats ncemde, waar hy geweest was, mochten wy erover lezen in de bibliotheek van vader." „En moest U geen gewone lessen doen?" Sally schudde haar hoofd. „Niet wat jij gewone lessen noemt. Maar wy leerden toch een heleboel. Het enige, waar vader goed op hamer de, was ons schrijven. Hy kon het niet hebben, dat iemand met fouten of slor dig schreef. Als wy een boodschap moes ten opschrijven of iemand een brief schrijven, stond hy erop dat wy dat keurig deden zonder ook maar één fout te maken. Soms moest ik wel vier keer een 9tukje overschrijven, voordat hy tevreden was." „Wat U verteld lijkt erg prettig," zei Elaine. "Ik hoop dat ik ook zo mijn les sen mag leren." „Maar natuurlyk mag dat", zei Sally. „Zie je, het is de enige manier, waarop ik jou les zou kunnen geven." Elaine keek verbaasd naar haar en toen klapte zij in de handen. „O, dit is heel anders!" riep ze uit. „Wanneer beginnen wy?" „Ik zal Je vertellen, wat wy zullen doen voordat ik 's morgens kom. kyk jy de kranten na en zoek je iets op, waarover je iets wilt weten. Een plaats, een persoon, het doet er niet toe. Als er hier in huis niet de goede boeken voor zyn gaan wij naar de bibliotheek ik geloof dat er één dichtbij is en wy zullen alles nakijken. Een soort onderzoek zullen we instellen." „Maar dat is prettig." riep Elaine uit. en toen aarzelde zy. Ik geloof, dat wij het aan niemand moeten vertellen, denkt U ook niet? Ze zullen zeker zeg gen, dat het niet goed is en dat U geen goede gouvernante bent." „Ik ben bang, dat zy dat misschien zullen zeggen," merkte Sally ernstig op. „Het enige is, dat jy moet proberen een heleboel op deze manier te leren, anders zullen zy er een stokje voor ste ken en iemand anders nemen om jou op de ouderwetse manier les te geven." „Nou", zei Elaine, „ik vind U aardig en als zy proberen U weg te halen, zal ik hard schreeuwen. Dan zullen zy het niet doen." „Ja, maar dan kom ik misschien niet meer," zei Sally, „ik vind mensen die schreeuwen, helemaal niet aardig" Elaine keek haar plotseling angstig aan. „Wilt U hiermee, zeggen, dat U mis schien niet blijft?" „Ik heb nog niet besloten. Je moet my enige tyd geven. Jy bent namelyk de eerste die ik les zal geven en ik moet er zeker van zijn, dat ik het kan doen." „Maar dat kunt U, ikzal leren, ik zal zéker leren," „Prachtig. Wij zullen het proberen. Hier is de krant. Kyk maar eens of je iets kunt vinden waar je belang in stelt. Als ik je niet goed les kan geven, dan zal ik natuurlyk weg moeten gaan. Begrijp je dat, Elaine?" „U zult my vast goed les kunnen ge ven. Ik kan alles doen, wat ik wil. Begrypt U het niet?" „Dan is alles goed", stelde Sally haar gerust. (Wordt vervolgd) f?|Usters ;ehad? Zy gaf mJjn twee - en mij les. zy was erg oud en L" vervelend Op een goede keer zei Kali 2u®5fr Marigold, dat zy geen les ♦Ld hebben. Mijn vader zond kinderjuffrouw weg en ging zelf BP seven. Maar eerst zorgde hy er voor nwn wilden leren." ■e vfiU wiWe leren?", herhaalde Elal- ..Hoe deed hy dat?" da* zei Sally- „toen Marigold zei, meer wilde nemen en de öer niïïl m'y we= gin- deed m'jn va- wii S' wd waren werkelijk verrast, hadden gedacht, dat hy een boel 40 Zoals we gezien hebben, had Jolliepop er voor gezorgd, dat Panda weer losgelaten werd uit de gevange nis.... maar Joris bleef er in zitten! Panda was er erg verlegen van. Hij zou beslist niet weer terug willen in de ge vangenis maar hij vond het toch wel vervelend dat Joris Goedbloed daar nu zo eenzaam opgesloten zat „Kyk eens, Joris", zei hij, door het kelder-raampje, „je moet het vooral niet verkeerd begrypen, maar „Ach spaar my die zoete praatjes!" riep Joris bitter. „Ik zal myn lot wel dragen! Natuurlyk zouden andere mil- lionnairs in myn kennissenkring graag hun ganse vermogen schenken om my te bevryden, maar van u verwacht ik dat niet! Ga heen! Ga naar uw speel tuin! Ga naar uw millioenen Panda wist er niets tegen in te bren gen, en hy liet zich dan ook door Jollie pop met zachte drang heen geleiden. „Natuurlyk zou ik dat hele vermogen van mijn millionnairs-vrienden nooit aannemen!" riep Joris hem uit de verte nog na. ..Ik wens niet door omkoperij verlost te worden, zoals gijIk ben Ere- Lid van de Bond tegen Omkoperij Panda zuchtte zwaar, maar Jolliepop sprak voldaan: „Wij mogen ons geluk kig pryzen, dat dit individu thans op gesloten is! Wy hoeven geen rekening meer te houden met zijn domme praat jes! Een schandelyk element! Gelukkig zyn wij tot inzicht gekomen „Ik heb tenminste geen vriend verra den klonk, van heel uit de verte, nog de stem van Joris.... en nu was bij Panda de maat vol. ..Neen", zei hy tegen Jolliepop „Praatjes of geen praat jes.... maar ik heb een plan, en dat ga ik nu uitvoeren ook!" Er ts werkelijk Iets aan te doen, want U kunt even goed als elke andere huis vrouw. gaan profiteren van De Cruyter's 10% korting. Nu. méér dan ooit tevoren, is die 10% korting een uit komst r Reken maar eens uit wat U alleen al wekelijks op margarine gaal terugver dienen. De Gruyter s mar garine met het wapen kost 54 cent. maar van elk pakje komt ruim 5 cent weer bij U terug Want voor 10 gulden aan cassa- bons wordt U één contante gulden uitbetaald Zo helpt De Gruyter U rondkomen met minder geld. 2,5 millioen Marshall-guldens voor volksgezondheid Het lopende overleg met de E.CA. be treffende de besteding van gelden van de tegenwaarde-rekening der Marshall hulp heeft thans geleid tot overeen stemming over het vrygeven van f. 1.513.000.voor bestrijding van tu berculose en f985.000.voor het Ryks- instituut voor de Volksgezondheid te Utrecht. De vrygegeven gelden voor de tuber- culosebestryding zullen worden gebruikt voor de verbetering van de apparatuur en van de overige outillage van een aantal consultatiebureaux voor de tuber culose. Het toegewezen bedrag voor het Ryksinstituut voor de Volksgezondheid zal dienen als bydrage in de bouwkosten van nieuwe laboratoria voor het Rijks instituut. Gouden Jubileum „Het Groene Kruis" ONDERSCHEIDING VOOR Mr C. M. VAN SILLEVOLDT. Op de officiële bijeenkomst ter her denking van het 50-jarig bestaan van de Z.H. vereniging „Het Groene Kruis" heeft de voorzitter, dr J. W. Noteboom de gouden onderscheidingsmedaille van de Alg. Ned. Ver. „Het Groene Kruis" uitgereikt aan mr C. M, van Sillevoldt Jr uit Wassenaar, penning meester en oudste bestuurslid. De voorzitter wees daarbij op het vele werk dat mr Van Sillevoldt Jr als hoofdbestuurslid heeft verricht. In de burgerzaal van het Rotterdamse stadhuis is gisteren het hoofdbestuur van „Het Groene Kruis" door het ge meentebestuur ontvangen, waar het door de burgemeester, mr P. J. Oud werd toe gesproken. Deze wees er op. dat het Nederlandse volk zich op het ogenblik offers moet getroosten. Hy meende, dat daarvoor een goede volksgezondheid, waaraan de ver eniging meewerkt, een eerste vereiste is. In de theeschenkery van .Diergaarde Blydorp" recipieerde hierop hot bestuur. Vele vertegenwoordigers van plaatse lijke afdelingen en burgemeesters kwa men hun gelukwensen aanbieden. De voorntter van de afdeling Den Haag. dr A. J Bossers stelde namens deze afdeling f. 200.- beschikbaar Hij hoopte, dat andere afdelingen dit voor beeld zouden volgen opdat men tot een fonds zou kunnen komen voor het laten vervaardigen van een plaquette van de oprichter van de vereniging. Aan de avond maal tyd in de Rivièrahal voerden verschillende sprekers het woord Zij boden het bestuur van de vereniging hun beste wensen aan. Enkele van hen boden het hoofdbe stuur cadeaux aan voor het hoofdkan toor. dat 1 Maart jl. aan de Goudsesin- gel te Rotterdam werd betrokken. Tot besluit van deze herdenkingsdag volgde een geanimeerde feestavond. Mijnwerkers delven 124.000 ton extra! SUCCES DER VERLENGDE ZATERDAGEN. Honderdduizend ton kolen werden op negen Zaterdagen waarop de mynwer- kers de achturendienst toepasten om ons land van kolen te voorzien en deviezen voor invoer te besparen naar boven gebracht. Deze kolen heb ben een waarde van 2.2 millioen dol lars. In de eerste drie maanden van 1951 haalden de Limburgse mynen gezamen- lyk 3.181.733 ton kolen naar boven, dit was 134.000 ton meer dan in hetzelfde kwartaal van 1950. In de 9 genoemde verlengde Zaterdagse diensten (twee uur extra werken) werden gemiddeld 12.000 ton kolen per dienst geproduceerd. Een ton Amerikaanse kolen kost circa f. 80.—. De extra gedolven kolen zyn door de extra-kosten natuurlijk duur der geworden, doch kosten toch nog maar de helft van de Amerikaanse ko len. De mynwerkers hebben nu nog een extra Zaterdagdienst voor de boeg. De totale opbrengst van de 10 verlengde diensten zal dus ongeveer 124.000 ton bedragen. VOOR VRIJDAG 13 APRIL Hilversum I (402 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muzlek; 7.45: morgen gebed en liturgische kalender; 8.00: nieuwe en weerberichten; 8.15: gTam.muzlek; 9.00: voor de hulsvrouw; 9.30; waterstanden; 9.35: schoolradio; 10 05: Promenade-orkest; 10.55: gram.muzlek: 11.00: voor de zieken; 11.40: gram.muzlek; 12.00: angelus; 12.03: Metropole-orkest; (12.3012,33: land- en tulnbouwmededellngen): 12.55: zonnewij zer; 13.00: nieuws en katholiek nieuwe: 13.20: actualiteiten; 13.25: populaire mu ziek; 13.45: voor de vrouw; 14.00. zang en orgel- 14.30: populair concert; 15.00: schoolradio; 15.30: gram.muzlek; 16.00: voor de zieken; 17.00: voor de Jeugd; 17.15: kinderkoor; 17.45: amusementsorkest: 18.18: katholiek signaal; Benelux com mentaar; West-Indisch commentaar; 18.30: cellorecital; 18.52: actualiteiten; 19 00: nieuws; 19.15: regeringsuitzending: Verkla ring en toelichting; 19.35: lichte muziek. 19.48: katholiek signaal; Politiek over zicht; 20.00: nieuws; 20.05: De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12: gram.muzlek; 21.05: actualiteiten; 21.15: gram.muzlek; 21.30: „Ja. zo was het....", klankbeeld; 22.30: piano en orgel; 22.45: avondgebed en liturgische kalender; 23.00: nieuws; 23.1524.00: dansmuziek. Hilversum II (298 M.) 7 00: VARA nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: gram muziek; 8.00: nieuws; 8-18: gram. muzlek; 8.50: voor de hulsvrouw; 9.00 gram.muzlek; VPRO 10.00: „Thuis", cau serie; 10.05: morgenwijding; VARA 10.20: gram.muzlek- 10.30: voor de vrouw; 10.45: planorecital;11.10: radiofeullleton; 11.30 orgel en tenor; AVRO 12.00: orkestconcert; 12.30- land- en tulnbouwmededellngen; 12.33: sport; 13.00: nieuws; 13.15: AVRO- allerlei; 13.20: orgelspel: 13.50: gram.muz.; 14 00: kookpraatje; 14.20: kamerorkest; 15.00: voordracht; 15.20: gram.muzlek'. 15.30: cabaret; VARA 16.00: gram.muzlek; 16.30: voor de Jeugd; 17.00: orgelspel; 17.20: muzikale causerie; 18.00: nieuws; 18.15felicitaties; 18.45: „Denk om de bocht"; 19.00: kinderkoor; 19.15: prljzen- praatje; VPRO 19.30: „Breken en bouwen", causerie; 19.50berichten; 20.00: nieuws; 20.05: boekbespreking; 20.15: gTam.muzlek: 20.35: „De groei naar wereldeenheid", causerie; VARA 21.00 verzoekprogramma; 21.40: „De Ducdalf'; 22.00: buitenlands overzicht; 22.15 gram muziek; VPRO 22.40: „Vandaag", causerie; 22.45: avondwijding; VARA 23.00. nieuws; 23.15: „Huwelijk van A tot Z". causerie; 23.3024.00: gram.muz. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12 00: lichte muziek; 12.30: klankbeeld; 13.00: gram.muzlek; 13.30: voor de arbei ders; 13.55 weerberichten. 14.00: nleuw6; 14.10: gram.muzlek; 15.00: recital. 15.30: gTam.muzlek; 16.00: crltleken; 16.45: or kestconcert; 17.30: „Round Britain Quiz"; 18.00: voor de kinderen; 18.55: weerberich ten; 19.00: nieuws; 19.15: sport; 19.20: lichte muziek: 20.00: hoorspel; 20.20: variété; 20.40: causerie; 21.00: „Glllle Pot ter": 21.15: klankbeeld; 22.00: nieuws: 22,15: Amerikaanse nieuwsbrief; 22 30: voordracht; 23.00: planorecital; 23.45: par- lementsoverzlcht; 24.000.03: nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00: Mrs Dale's dagboek; 12.15: arbeldersorkest; 12.45: voordracht; 13.00: parlementsoverzlcht; 13.15: „Plana- grams"; 13.30' orkestconcert; 14.15: voor de Jeugd; 14.45: voor de kleuters; 15.00: voor de vrouw; 16.00: lichte muziek: 16.30: voor de soldaten; 16 45: lichte muziek; 17.15: Mrs Dale's dagboek. 17.30: orgelspel; 18.00; dansmuziek; 18.30: variété orkest en solisten; 19 15: meisjeskoor, bariton en plano; 19.45: hoorspel; 20.00: nieuws en radiojournaal: 20.25: sport; 20.30' verzoek- nrommma: 2100- actuele vraagstukken: 21.45. varlèté's: 22.30: hoorspel: 23.00: nieuws: 23 15: actualiteiten: 23.20: lichte muziek: 24.00- voordracht; 0.15: dansmu ziek: 0.561.00: nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M.) 12.00: orkestooncert; 13.00: nieuws; 13.20: omroeporkest. 15.40: amusementsmuziek; 17.00: nieuws; 17.05: kamermuziek; 18.00: gevarieerde muziek; 19.45: nieuws: 20.05: orkestconcert; 22.15: nieuws; 22.40: lichte muziek; 23.30: omroeporkest; 24.00: nieuws; 0.351.00: lichte muziek. Brussel (324 en 484 M 324 M.: 11.45: gram.muzlek; 12.30- weerberichten; 12.32: omroeporkest; 13.00: nieuws; 13.15: gram. muzlek; 14.00: amusementsmuziek; 14.30: schoolradio; 15.45: gram.muzlek; 16.30: „Europa treedt aan!"; 17.00: nieuws; 17.10: gram.muzlek; 17.30: orgelconcert; 18.10: voordracht; 18.20: gram.muzlek; 18.30: voor de soldaten; 19.00: nieuws; 19.30: film- revue; 19.50: radiofeullleton; 20.00: film muziek, 20.15: symphonle-orkest en solist; 22.00: nieuws; 22.15: Jazzmuziek; 22.45: gramjnuzieje; 23.00: nieuws; 23.0524.00: gram.muzlek. 484 M.: 12.05: Uchte muziek; 13.00: nieuws; 13.10, 13.30. 1430. 15.00 en 16.30: gram.muzlek; 17.10: verzoekprogramma; 18.30: koren en plano; 19.15 en 19.40: gram.muzlek; 19.45: nieuws; 20.00; om roeporkest en solisten; 22.00: nieuws; 2215: gram.muzlek; 22 55: nieuws; 23.00: gram.muzlek; 23 55: nieuws. Frankrijk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.30 orkestooncert; 13.00: nieuws; 13 40: gram.muzlek; 13.45" nieuws: 13.50: Israëlische uitzending; 18.30; Amerikaanse uitzending; 19.00: zangrecital; 20.00: „II Trovatore". opera; 22.40: gram.muzlek; 23.45—24.00: nieuws. AGENDA DONDERDAG: Stadszaal: Concert „De Stem de6 Volks", 8 uur nam. Zomerzorg: Cabaretavond Corry de Wek ken en Hans Smits. 8 uur nam. VRIJDAG: Den Burcht: Cabaretavond Alg. Ned. Invalldenbond afd. Lelden. 8 uur nam. Schouwburg: Nederland» Volkstoneel „Maria Stuart". 8 uur nam. Stadszaal: Avro's Bonte Trelnprogram- ma. 8 uur nam. DAGELIJKS: Alphen aan den R\jn (Avifauna) Josse Breyre en Robin Richmond 46 en 8—24 uur nam. (t/m 30 April). Prentenkabinet (Kloksteeg 25)Tentoon stelling van ornamentprenten 16de eeuw. Werkdagen 25 uur (t/m 7 Mei). BIOSCOPEN. Trianon ..Sunset Boulevard" (18 Ir). Zondag: 2.15/4.30. 7.00 en 9.16 uur; overige dagen: 2.30, 7.00 en 9.16 uur. Rex „Een wereldstad houdt de adem ln." (14 J.). Zondag: 2.16, 4.46, 7.15 en 9.15 uur: overige dagen: 2.30. 7.18 en 9.15 uur. CaelDo „Zy kwamen.... by dage raad" Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur; overige dagen: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. r 1 Lldo „Schateliand" (14 JZondag: 2.30 4.46. 7.00 en 9.1 b uur; overige dagen: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Luxor „De Gebroken Pijl" (14 Jr. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.16 uur; overige dageD- 2.30, 7.00 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 April 13 uur tot Zaterdag 14 April 8 uur waargenomen door Apotheek Kok Rapen burg 9. tel. 24807 en Apotheek „Tot Hulp der Menschheld" Hooigracht 48. tel 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeest®* Apotheek. Wllhelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3