„Hosanna" (Alphen) zong: Handel's „Judas Maccabaus" UIT DE RIJNSTREEK Wel en wee der visserij Sportflitsen uit de Omstreken UIT DE OMSTREKEN DAMP0 Het Leidsch Dagblad Beurs van Amsterdam DOYDERDAG 5 .APRIL Serieuze uitvoering met prachtig solistenkwartet altijd volgbaar zonder Wij hebben weinig af te breken. Of 't had het kerkgebouw moeten zijn, om het te doen herrijzen met een ook voor concert-uitvoeringen toereikende, modern-berekende aeoustiek. Want gingskracht, tekst. Of het geluk of wijsheid was. weten wij niet, maar de timbres dezer vier zan- gers pasten wonderlijk bij elkaar aan; over de gehele uitvoering lag een waas in het bijzonder was dit tussen sopraan van matheid. Het trillend leven achter i en alt opvallend, elke zang, het persoonlijk element in de voordracht kwam onvoldoende door j tot de hoorder. Een resonnerende De begeleid'ng, het Ned. Kamer voortplanting ontbrak en daarmee het vervoerende en warm-meeslepende. Maar al is geen sensationele schoon heid gesohenkon, dit betekent niet dat we niet dankbaar zijn voor het gebo- dene. Allereerst komt het koor „Hosanna" lof toe. Een oratorium staat of valt met het koor. dat er de steunpijler van is. Wanneer wij konden waarnemen, hoe in de moeilijke gefugeerde delen het ingrij pen der vier stemgroepen aldoor feilloos geschiedde en ook overigens geen zwakke momenten waren aan te wijzen, dan is duidelijk, dat begrip voor goede koor zang een kostbare eigenschap van dit zingend gezelschap is. Wat „Hosanna" doet is sympathiek, gedegen en be schaafd. Bovendien is deze zang' toon- zuiver en ingetogen: nergens de opzet, door groot gerucht indruk te maken. Dit wijst alles op wèloverwogen en goed afgewogen opvattingen van de di rigent J. M. Kouwenhoven. Hier is uiterst ernstig aan de voorbe reiding gearbeid. Wel hadden wij graag gehoord, dat meer de kerk in gezongen was. Een beroemd koor als „Sehet, er kommt" bijv. zou men toch wel uit het hoofd kunnen zingen? De sopranen, die voortreffelijk waren, hadden moeite met de hoge a. Maar we hoorden laatst een groot goed koor, waar de toonzuiverheid reeds twee tonen lager ophield. In onze oDmerking schuilt dus eigenlijk een compliment! Het solist enkw art et mocht er zijn. De sopraan, Jo Vincent, en Riek van Veen, de alt. zijn beiden begenadigde zangeressen, wier stemmiddelen, tech nisch kunnen en draagkracht geen wens onvervuld lieten. De rijpe zang van de eerste verkreeg een stijgende bewogen heid. En hoeveel ziel en verbondenheid met het hart verried de laatste! De tenor Jan van Mantgem (Judas) heeft een gelukkige stemaanleg en een groot gemak in het realiseren zijner partij. Een nieuwe, welkome kennismaking was voor ons de Amerikaans-Hollandse bariton Arthur Schoep (Simosn). Deze slaagde er in de weerbarstigheid van de aeoustiek te breken door de rondheid en het afgetekende van zijn zang, door de scherp-articulerende uitspraak der me deklinkers, zijn vaste en gloedvolle zeg- ALPHEN De hoofdassistent-titulair van 's Rijks Belastingen, de heer H. Luur- sema alhier is verplaatst als zodanig naar Assen. Per 1 Mei as is verplaatst de ad junct-commies van 's Rijks Belastingen, de heer A. H van Berkum van alhier naar Amsterdam. Symphonie Orkest was de zwakke stee. Er waren rammelende inzetten en meer ongelukjes De koperen blazers (verkeerd opgesteld)- voldeden matig. De oplossing voor de continuo was niet gelukkig. Met een slecht begin, sloeg men zich toch redelijk door de moei lijkheden heen. De violen hadden veel steun aan de concertmeester Adolphe Poth. Wij vermoeden wel, dat de repeti tie-mogelijkheden te beperkt moesten zijn. De opkomst leek ons bevredigend; maar er waren lege banken in de Ned. Herv. Kerk aan de Julianastraat. V. In de financiële commissie werd in de zelf werd verzorgd op zeer verdienste- vacature Th. de Rooii de heer H. Blij- liike wijze. leven benoemd. Een verloting bracht voor velen een Tot. slot- volgde de uitlotinz van 10 vrolijke afwisseling De muzikale medewerking werd uit- ALKEMADE AANBESTEDING. Ten raadhuize had de openbare aan besteding plaats voor bestratings- en rioleringswerken bij de nieuwe R.K. Kerk aan het Werf-Einde. De hoogste inschrijver was de fa J. v. Berkel, Roelof arendsveen (f. 29.650—) en de laagste H. J. Strijk te Rijpwetering 'f. 24.780.—). Het werk werd aan de laagste inschrijver gegund. BOSKOOP NEDERLANDSE BOOMKWEKERS EXPOSEREN IN MUNSTER. In tegenwoordigheid van provinciale en regeringsautoriteiten is in de grote Munster Landhalle te Munster een ten toonstelling geopend van Nederlandse planton en bloemen. De heren A. W ter Braake en A. Bulk Jz., beiden alhier, en een kweker uit Aalsmeer hebben de hal, waar kort geleden nog de wielrenners him kunnen vertoonden, met medewerking van de heer A. Spaargaren, tuinarchitect al hier, herschapen in een paradijs van bloemen, waaruit het vakmanschap van dc Nederlandse kwekers duidelijk naar voren komt. Een bonte schakering van orchideeën, cactussen, camelia's, azalla's en rho dodendrons maakt het geheel tot een sprookje, zodat het Duitse publiek als mede de Duitse boomkwekers enthou siast ztfn. 50 JAAR GETROUWD. Op 17 April hopen onze plaatsgeno ten Johannes Gerrit Benschop. 76 iaar en Maria van Leeuwen. 73 jaar. wonen de aan de Tuinstraat 47. de dag te her- waai"OP het 50 jaar eeledmi zal zijn dat zij m t huwelijk traden. Beiden zijn noz kerngezond en mogen zich ver ben over het bezt van 6 kinderen en «w kleinkinderen. 25 JAAR IN GEMEENTEDIENST. Gisteren herdacht de heer H. van Soest het feit. dat hij 25 jaar geleden als tuinman in dienst trad van de ge meente Boskoop. De laatste laren treedt hu op als chef. De jubilaris, die voorzitter is van de afd. Boskoop van de Chr Bond van Personeel in Overheidsdienst, heeft veel belangstelling mogen ontvangen van gemeentebestuur, collega's en vrien den. waarbij hem geschenken en ziin echtgenote bloemen werden aangebo den. Ds P. H. VAN EIJK MET EMERITAAT De classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken heeft onze oud-plaatsgenoot, ds P. H. van.Eijk. miss.-predikant van de Kerk van Delft, na 25 dienstjaren in de tropen eervol emeritaat verleend. Ds Van Eijk is voornemens Zondag 15 April afscheid te nemen van de Kerk van Delft. Door het Ned. Rode Kruis werd a-an de heer T. H. Hogeboom alhier de bronzen Landsteiner-legpenning met oorkonde uitgereikt wegens het meer malen afstaan van bloed. Het consultatiebureau voor zuige lingen van „Het. Groene Kruis" is ver- Plaatst van het gebouw „Salvatori" naar cafe ..De Landbouw". HAZERSWOUDE Dinsdagavond maakte de pl. afde ling van de Bond van Plattelands! rou- (Incez. Mcd.-adv.) Bü brandend maagzuur een of twee Rennies eenvoudig laten smelten op de tong. Nog vóór U het weet. behoort de pijn tot het verleden Ook voor U Is er nu geen reden meer, bepaalde lievelingsgerechten te laten voorbijgaan Als er eens tets ver keerd valt, hebt ge toch Uw Rennies bl| de hand En ge kunt ze Innemen zonder water of wat ook altijd en overal Vraag Uw ADOthe^pr of Drogist een nak Rennies Een pracht remedie me'tig om in te nemen en zo doeltreffend wen onder leiding van de voorzitster, mevr. Dekker, een autotochtje naar Rotterdam. Aldaar werd een bezoek ge bracht aan de tentoonstelling .Goede Kleding NIEUWKOOP JAARVERGADERING „DE LAATSTE EER". Dinsdagavond vond in paviljoen „Plas- zicht" de jaarlijkse ledenvergadering plaats van de begrafenisver ..De Laat ste Eer". De voorzitter, de heer J G. Zwart, schreef in ziin openingswoord de zo ge ringe opkomst toe aan de goede gang van zaken. Vervolgens werd het verslag van de penningmeester, de heer Snijders, voor gelezen waaruit bleek, dat de vereni ging over het afgelopen boekjaar een winst van ruim f. 171.— had geboekt, en dit. nadat f. 550 on de aangeschafte kleding was afgeschreven, hetgeen een goed resultaat genoemd mag worden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren J. Zwart. T. Klap- wiik en C. v. Soest met algemene stem men herkozen. renteloze aandelen, OUDE WETERING FILMAVOND V.V.V. In paviljoen „De Brasem" was giste ren door V.V.V. een filmavond georga niseerd. De voorzitter, de heer P. Krispijn Jr, opende met een kort welkoms.woord waarna de prachtige kleurenfilm over Aalsmeer werd vertoond en een werk over Nederland. Na de pauze volgden twee films over Canada, Mr R. H. Woltjer. directeur van de provinciale V.V.V Zuid-Holland gaf een toelichting op het werk van V.V.V. in het algemeen. Spreker getuigde, dat de V.V.V, in Oude Wetering een der best georganiseerde in Nederland is, ondanks het feit, dat rij nog geen jaar bestaat. Na een verloting sluiting ROELOFARENDSVEEN „WIE ZONDER ZONDE IS". De toneelver. ,St. Pancratius" weet zich verzekerd van een groot aantal do nateurs en dank zij deze steun is zii in staat Roelofarensveen verscheidene ma len per jaar een toneelavond te bren gen, welke steeds een grote belangstel ling verkrijgt. Ook gisteravond was de Pancratiuszaal geheel met belangstel lenden gevuld, toen voorzitter en regis seur Th. Wesselman een kort openings woord sprak Op gevoerde werd ..Wie zonder zonden is" van de bekende Ameri kaanse schrijver Eugène O' Neill, het welk behandelr, het ruwe zeemansleven in al zijn dramatische voegen. Dit spel met een bescheiden bezetting van 3 he ren en 3 damesrollen behoort tot de moeilijk spelen stukken St. Pancra tius" heeft zonder te veel overdrijving en op een zeer behoorUfke en aanvaard bare wiize .,Wie zonder zonden is" ten tonele gebracht. Zonder uitzondering wisten al'e spelers en speelsters het ruim voldoends" te behalen. Er was Woensdag in IJmuiden met stekend vercorgd door het Mandoline- ruim 5.000 kisten vis weer een grote gezelschap „De Tremolo s onder leiding aanvoer, maar ondanks dat bleven de van de heer Ger. van Hoe^- 011 gezel- prijzen 00 eenzelfde niveau als Dins- schap mocht dan ook. behalve een tel- ^ae. behalve de kleine tong, die iets kmnn»i'I,,M Drils moest eeven. waartegenover ha- ring. makreel en braatschelvis iets aan- TER AAR Wegens de stijgende aanvoer van de jonge voorjaarsgroonten zal er van volgende week af weer driemaal per weck worden geveild en wel op Maan dag, Woensdag en Vrijdag. W ADDINXVEEN SLOTENSCHOUW Bij de voorjaarseohouw over sloten en vaarten die vanwege de gemeente zal worden gedreven cp 16 April en vol gende dagen, zal uitvoering worden ge- kenmale luid applaus, een enveloppe mei inhoud in ontvangst nemen. Voor de sluiting werd nog de heer Peppelenbos tot ere-lid benoemd ver klaard. Aan het einde van deze welgeslaagde avond betuigde het hoofd der school al len hartelijk dank voor hun medewer- 1 king. UITSTEKEND GESLAAGDE JAARVERGADERING VAN O.G.A.V. De jaarlijkse ledenvergadering van de gymnastiekver. O.G.A.Vgehouden in „Het Witte Huis", werd gepresideerd door de he°r Jac. J. Vos die. na een hartelijk welkom, in het bijzonder ge richt tot de oud-voorzitter, de heer N. van Weizen. o.m. mededeelde, dat het ledental op hetzelfde peil was gebleven (ongeveer 250) en dat de plannen voor de eerstvolgende uitvoering (zo mogelijk twee), in vergevorderd stadium verke ren. De onderlinge samenwerking blijkt uitstekend en op de repetities is men enthousiast werkzaam. hetgeen ook bleek uit het jaarverslag van de secre taresse. mevr. v. d Leek. Uit het door me.|. W. Bijl uitgebracht financieel ver slag bleek een batig saldo van f 174.82. In de kascommissie 1951 werden be noemd mevr. Herweynen en de heer A. de Kier. Bij de bestuursverkiezing stelden de aftredenden, mevr. v. d. Leek en de heer Jac. J. de Vos zich niet herkies baar. Het besluit van mevr. v. d. Leek, al dus de voorzitter, is voor ons allen een grote teleurstelling. Voor haar bijzon dere ijver bracht hij haar hartelijk dank De heer Vos trad enkele maanden na de oprichting in 1930 tot hst bestuur toe als penningmeester. Sedert 3 jaar is hij voorzitter. Uit de door de heren De Kier en Van Welzen de heer Vos toegesproken noorden van dank en hulde bleek wel overduidelijk, dat h\j zich al die jaren ten volle heeft gegeven aan de belan gen dezer vereniging en dus als de grootste steunpilaar is te beschouwen, waarop te allen tijde een beroep kon worden gedaan. Hierbij werd ook de grote verdiensten van mevrouw Vos in het licht gesteld. De heer Vos dankte voor de hulde. De destijds ingestelde commissie van bijstand heeft mij. aldus spr., een aan merkelijke verlichting geschonken, waar- trokken. De totale aanvoer bedroeg Woensdag 5.157 kisten vis. Hieronder waren 220 kisten fiinvls. 820 kisten schol. 1.050 kisten haring. 1.045 kisten makreel en 600 kisten koolvis. De stoomtrawler Herman SCH 92 had Dinsdag pech. Tegen de middag werd een nieuwe reis begonnen, maar kort daarna zag IJmuiden het schip terug omdat er moeiliikheden waren met de motor. Later op de avond kon de reis opnieuw begonnen worden. Hetzelfde overkwam een dag later de motorlog dag in IJmuiden terug, omdat twee leden van dp bemanning ziek geworden waren. De heer A. P. Bakker heeft de mensen aan boord even onderzocht, waarna ril per taxi naar hun woon plaats Katwijk werden vervoerd. Voor de Donderdagmarkt kwam in IJmuiden binnen de motortrawler Al lan Water IJM. 34. Ziin vangst bestond uit 10 kisten schelvis. 50 kisten kabel jauw en eul. 200 kisten haring, 160 kisten koolvis. 250 kisten wijting en 10 kisten diversen. Da volgende week moet rekening ge houden worden op de aanvoer van 3 trawlers, die in de IJslandse wateren hun eeluk ziin eaan beoroeven Het ziin de Assan Reis IJM. 42 en Petten IJM. 49. die 00 21 Maart vertrokken, en de uvei üiii ccii unt T T,00 ger Noordzee KW 47. Woensdagmorgen 1 Claes Compaen IJM. 41. die op 22 ging hii naar zee. was kort daaroD I Maart IJmuiden verliet. Omtrent de weer binnen en na het mankement resultaten van hun visserij Is nog niets verholoen te hebben, einz men 'smid-1 kekend. daes opnieuw ter vangst uit. Verder ging Woensdae nog naar zee de stoom trawler Tubantia IJM. 37. Met motorschade kwamen Woens dag in IJmuiden verder binnen de log gers Rijnmond III KW 44 en Cornells KW 24. De kotter IJM. 227. die Maandag naar zee was gegaan, kwam Woensdagmid- DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN KATWIJK. De laatste ronde van het kampioenschap ..in Katwijk werd gisteravond gespeeld. Dc uitslag in de 2e klasse luidt: Groep A: D. de MooiJB. Vooljs 11. H. DurleuxA. van Beelen 00 (regl.); J Vlieland—B van Rijn 0—2 (regl.); J. van Rijn—C. van Klaveren 2—0. Groep B - E. de Jong—iv. BerkhelJ 02; L VinkC. de MooiJ 02: L Brouwer—L. Brouwer—L. Dubbelaar 11; T. Oudshoorn •Jac. de Best 02. In de finale komen van groep A; D. Barnhoorn en J. van Rijn: in groep B: L. Brouwer en L. Dubbelaar. (Ingez. Med.-adv.) geven aan het besluit van de gemeen- I voor hij dankbaar was. Met vreugde - - vernam de vergadering, dat hij aan deze commissie verbonden zal blijven. In de vacature Vos werd gekozen de heer A. de Kier, die door de vergadering met algemene stemmen tot voorzitter werd benoemd. In de vacature mevr. v d. Leek werd gekozen mevr. T. de Her tog. Na een korte rondvraag werd het officiële gedeelte der vergadering geslo ten en bleef men nog geruime tijd ge zellig bijeen met dans, muziek, toneel, declamatie en een verloting. teraad, dat kortgeleden werd genomen en waarbij de onderhoudsplicht werd verschoven van de eigenaars op de ge bruikers van de aan deze sloten gren zende huizen en gronden. Bij de Stichting Spaarbank van de Coöp Boerenleenbank alhier werd in de afgelopen maand ingelegd f. 116.101,23 en terugbetaald f. 132.494,34. De heer J. Lakerveld alhier is be noemd als onderwijzer aan de school, waarvan hoofd de heer v. Hoeven. HILLEGOM HET MONUMENT VOOR DE GEVALLENEN. Tiidens de bevrijdingsfeesten ls alhier een bedrag van ongeveer f. 4000.ge collecteerd teneinde een monument voor de in de oorlog gevallenen te kunnen stichten. Door allerlei omstandigheden heeft het vrii lang geduurd voor het be trokken comité tot de slotsom kwam, dat voor dit bedrag geen monument kon worden gesticht dat de goedkeu ring der betrokken Commissie in Den Haag zou kunnen wegdragen. Zodoende prlikt nog steeds het tij delijk monument, een eenvoudig hou ten kruis, in het Wilhelminaplantsoen, maar zii die indertijd geld voor dit doel hadden geschonken, konden zich met deze situatie niet verenigen en vroe gen ongeduldig wanneer er eindelijk eens een monumt zou komen? Het comité, tussen wal en schip, heeft ten slotte een voorlopige oplossing ge vonden. Op de plaats waar het tijdelijk mo nument staat, zal een gemetselde tuin- versiering. naar een ontwerp van de gemeente-architect, de heer K. J. van Gemert. worden aangebracht. Dezer dagen zal met de werkzaamheden wor den begonnen. Deze versiering zal even tueel kunnen aansluiten bii het defini tieve monument.... als dat er nog eens komt. TONEELCLUB CONCORDIA. De toneelclub van de R/K S.V. Con cordia had. ondanks de slechte weers gesteldheid. niet over slecht bezoek te klagen, toen ril de klucht ..Een bruid kwam op bezoek" ten tonele bracht. Het publiek heeft zich wonderwel ver maakt met de wonderlijke situaties. Dc ster van de avond was de heer Roen Couzijn. die als de doorgewinterde vrij gezel het ene lachsucces na het andere oogstte. Mevr. Raamsveld en de heer Bert Blom toonden zich hun reputatie waardie en behoudens een enkele uit zondering. secondeerden de overige medespelenden hen uitstekend. De voorstelling werd met een bal besloten. Maandagavond wordt in café Leli- veld alhier een propagandavergaderlng gehouden van het Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag. KATWIJK Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. Opleidingsschool, hoofd de heer C. van Rooyen, is voor de maand April be noemd de heer R. L. der Nederlanden uit Haarlem. Voor vast werd aan die school met ingang van 1 Mei aangesteld de heer J. D. Roffel uit Groningen. bleven niet aóhter in de hu'.de- en dankbetuigingen. De verschillende ge schenken bestonden Tn een Missaal, actetas, boeken, bloemen- en fruitman den. Met spel en dans werd de middag verder aangevuld. KATWIJK AAN ZEE „HOE STAAN WIJ TEGENOVER ISRAËL?" Causerie van ds J. H. Grolle. R/JNSBURG ALGEMENE VERGADERING „HET GROENE KRUIS". In een der zalen achter ..Avondrust" kwam gisteren „Het Groene Kruis", afd. Rijosburg. in algemene vergadering bijeen. De opening geschiedde door de voorzitter, dr E. E. v. d. Laan, die een en ander naar voren bracht over het op komst zijnde Wijkgebouw. Uit de jaarverslagen bleek, dat de wijkverpleegster, mej. Hoogtey. in het afgelopen jaar ruim 3000 bezoeken heeft afgelegd en tevens werkzaam was op het consultatiebureau van jonge kinde ren. Het saldo bedroeg f. 3439,50. Bij de bestuursverkiezing werden dr E. E. v. d. Laan en dr F. Leerlnk her kozen, met mevr. Den Haan-v. d. Vijver j en mevr. De WalVogelaar, werd het I hpst.llllr lilt.O"o-HroJH TTr-f ,-k„1 ,1 In de Kapel sprak gisteravond ds J. H. Grolle uit Utrecht, directeur van de Herv. Raad voor Kerk cn Israël, over het onderwerp: „Hoe staan wij tegenover Israël?" Namens de Zendingscommissie alhier bestuur uitgebreid. Het bestuur steïde opende ds P. Moerenhout dc bijeen- voor burgemeester Höweler tot ere- komst, die slechts matig bezocht was. voorzitter te benoemen, hetgeen door de Hij liet zingen Ps. 105 4 en 5, las vergadering werd ondersteund. Tot slot Efeze 2 11—22 en ging voor in ge- gaf de architect, de heer Volbeda uit bed. Na een welkomstwoord bracht hij Katwijk, een uiteenzetting aan de hand naar voren, dat het doel van dit sa- van de door hem gemaakte tekening menzijn was de gemeente wakker te over het wijkgebouw. Na rondvraag en schudden en haar er op te wijzen, sluiting werd door de heer L. Meijer uit Leiden een film over het werk van het Groene Kruis vertoond. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. wat haar taak is. Ds Grolle stond eerst stil bij de vraag, hce die boodsohap aan Israël gebracht zal worden. Hij ging m gedachten terug naar het optreden van ae 12-jarige Jezus in de Tempel, waar Hij kon mee spreken met de mannen van Zijn volk. Al de eeuwen door heeft het Joodse volk het Woerd onderzocht. Men kan wat leren van de Joden. Juist omdat dit volk het uitverkoren volk was, moet het anders behandeld worden dan de heidenen. De Joden zijn begering om naar ons te luisteren. Zij slaan de ogen naar ons, zij zijn onze controleurs Zij verwachten de komst van de Messias. Jezus wordt door hen beschouwd als de edelste Jood, die er geweest is. De Joden zijn al tot Jezus gekomen, maar nog niet tot Christus, zij zien Hem nog niet als zodanig. Dat komt, omdat zij neg geen verzoening in Christus heb ben. Het verschil tussen Israël en de Kerk gaat over de erfzonde. Het is de NIEUW BESTUUR MIDDENSTANDS VERENIGING. Op de ledenvergadering van de Rijns- burgse Middenstandsvereniging is het gehele bestuur afgetreden, zodat een nieuw bestuur gekozen moest worden. Tot voorzitter werd gekozen de heer P Ravensbergen, tot leden de heren D. Kromhout, L. v. Tilburg, J. dé Moojj en J. Berkemeyer. die onderling de func ties zullen verdelen. SASSENHEIM HET BLOEMENCORSO Het comité voor de straatvemrierlng heeft verschillende plannen besproken. Vaststaat, dat de bruggen en het smal le gedeelte van de Hoofdstraat met slingers versierd zullen worden. Ook is er sprake van een erepoort. Een en ande>r hangt evenwel af van en a. P. Voorn. 34 Jaar; G. H. van Rui ten. 32 Jaar en M. A. v. d. Hulst, 28 Jaar; p. Ha\eiiaar, 27 Jaar en J. P. v. d. Brink, 24 Jaar. Overleden: S. M. Steenkamer, 56 Jaar. VOORSCHOTEN Volgende week zal alhier een col lecte worden gehouden ten bate van Sima-vi. SPROOKJES VAN MOEDER DE GANS. In de kerkzaal van huize Nieuw Voor dorp, het kindertehuis van de ver. „Kinderzorg" uit Den Haag, werd giste ren een bazar geopend, welke in het teken stond van Moeder de Gans. Zo stond b.v. bij de ingang een fee. die de vele bezoekers de weg wees. Het geheel maakte een bijzonder fleurige indruk. De officiële opening werd verricht door ds H P Fortgens, die mededeelde, dat de opbrengst van de bazar ten goe de zou komen aan het vacantle-potje van de kinderen. Onder leiding van de heer J. de Ja ger, oud-onderwijzer aan de Herv. school werden hierna door een koortje, be staande uit meisjes van „Nieuw Voor dorp". met pianobegeleiding enkele lie deren gezongen Men beschikt in huize Nieuw Voordorp over mooie zangstem men! WASSENAAR RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente komt Woens dagavond a.s. in openbare vergadering bijeen, Op de Rijksstraatweg had een bot sing plaats tussen een personenauto en een motorrijwiel, bestuurd door een in woner uit Leiden. Deze en zijn 15-Jarige zoon werden gewond naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. Auto en motorfiets, welke flink wa ren beschadigd, werden door de politie in beslag genomen voor een onderzoek naar de ooizaak van het ongeluk. Gisteravond werd in het Gebouw voor Chr. Belangen een feestelijke bij eenkomst gehouden van de N.V V. Be- stuurdersbond Wassenaar, waarin een kort propagandistisch woord werd ge sproken door de heer A van Hagen, dis- trichtsbestuurder van het N.V.V. De heer J. T. J. Mota, employé 3de kiasse P.T.T. alhier is benoemd tot em ployé 2de klasse. De stoomtrawler Zeelandia IJM. 38 melddde zich voor de Vrijdagmarkt. Dat wordt dan een betrekkelijk korte reis. want on 28 Maart koos het schip pas zee. De vangst bestaat uit 170 kisten schelvis. 350 kisten makreel. 100 kis ten wiitirie. 100 kisten koolvis en 30 kisten varia. IJMUIDEN. 5 April denmorecn 1680 kisten. Aanvoer Aanvoer van he- Besommingen IJMUIDEN. 5 April. Besommingen van hedenmoreén. 1 stoomtrawler f. 23.200; KW 48 f.930; IJM. 227 f 200: IJM. 276 f.730: VL 28 f.590: KW 189 f.170; KW 35 f.415; KW 94 f.550. Prijzen IJMUIDEN, 4 April. Prllzen per 1 kc: heilbot 3.203.20: gr. tong 2.602.25; crm. tone 2.552 30: kim. tong 2 55 2 35: kl. tong I 5.85—5.57: kl tong II 1.44—1.19; tarbot I 3.201.80 Per 50 ksr: schartong 3726: grm. schol 67; kim. schol 82—68: kl. schol I 82—51: Idem II 32—12.50; schar 22—11.50: bot 24—20.50; v. h-arlng 3210.10: makreel 4113; kl. schelvis II 48—32: wlltlne 32—16: er. gul 47—32; mldd, gul 37—31: kl. eul 37 —31; ham 6248: kim. hiike I 6761; poontjes 20.5010.50 kl. koolvis zw. 21 12: kl koolvis wit 35—30. Per 125 ks er. kabeljauw 138—77; gr. koolvis zw. 35 30; gr. koolvis wit 7064; er. leng 86 85 gr hftke 380—374. IJMUIDEN. 5 April. Prijzen: heilbot 2.55—2.45: gr. tong 2.602.40: grm. tong 2.60—2.35: kim, tong 2.60—2.35: kl. tong I 1.78—1 55; kl. tong II 1.39—1.16: tor- bot I 3.25—2.55. Per 50 ke? schartong 3433 kl. schol II 37—16.50: schar 23— 13; bot 2524: v. haring 2012.50; ma kreel 20—12; "kl schelvis II 44; wilting 2817: gr. cul 4733.50: mldd. gul 38.50 27.50: kl. gul 36; poontjes 23—22; kl. koolvis zw. 2015; kl. koolvis wit 30 27.50. Per 125 kg: gr. koolvis zw. 37 30.50: gr. koolvis wit 9071: gr. leng 94. De krant voor iedereen BEURSOVERZICHT GOED PRIJSHOUDENDE MARKT; AGIO 121/4%. AMSTERDAM, 4 April 1951. Vandaag heerste een vrij vaste on dertoon ter beurze. De Jongste week staat van de Ned. Bank, waarvan de voortgezette verslechtering van onze deviezenposltie een der markantste kenmerken is, heeft de zwakke positie van de gulden weer eens duidelijk naar voren gebracht. Het is niet onwaar schijnlijk, dat hierin de voornaamste oorzaak van de stemming van vandaag is gelegen. Voorts viel een vrij sterke verhoging van het agio tot 12 1/4% te constateren. De beide dollarleningen sloten goed prijshoudend, factoren, die direct met het bovenstaande in ver band werden gebracht. De Staatsfondsenmarkt was goed prijshoudend voor de guldensbeleggin gen. De aandelenmarkt gaf nergens koers veranderingen van betekenis te zien. De industrieafdeling sloot over het alge meen iets hoger. Claims Van Gelder stegen tot f. 80.—, claims Albatros en Chemische fabriek „Naarden" moesten een kleinigheid prijsgeven. De Scheep vaartmarkt was niet ongunstig. Aan delen KNSM monteerden tot 149. Ook op de Indonesische sector waren kleine verbeteringen in de meerderheid. Voor de bankinstellingen bestond een vrij vaste tendens. schuld van de Kerk geweest, dat Is- j de financiën. Binnenkort zal een be- raël de heeft. Messias niet aangenomen Tot slot werden spreker verscheidene vragen gesteld, Ds Moerenhout bedankte de spreker en vroeg de aanwezigen het behandelde uit te dragen in de gemeente. Ds Grolle eindigde met dankgebed, waarna staande werd gezongen: „Hal leluja! eeuwig dank en ere." LISSE Mej. E. Soholten te Haarlem is benoemd tot. tijdelijk onderwijzeres ener bijz. school alhier. NOORDWIJK KATWIJK AAN DEN RIJN DS S. G. J. GOVERTS BEROEPEN. Ds S. G. J. Goverts, Ned. Herv. pre dikant alhier, ontving een beroep van de Ned Herv. Gemeente te De Meern. JUBILEUM ZUSTER FELISISSIMA Het was voor Zuster Felisissima gis teren wel een zeer bijzondere dag. Het was toen 12li: jaar lang, dat zij rich met volle toewijding aan het kleuter onderwijs gegeven had. Begrijpelijk dat dit niet onopgemerkt kon voorbijgaan. De viering had onder grote belangstel ling in het Parochiehuis plaats. De voorzitter van het schoolbestuur, pas toor Hesp, was de eerste, die de jubl- laresse toesprak en woorden van dank bracht aan de feesteling voor de goede zorgen aan de Jeugd besteed. Daarna j ling bestond, waren het de oud-leerlingen, die onder Na ae opening werd een mooi afwis- aanbiedlng van een geschenk zich uit- selend programma In vrij vlot tempo af ten in dankbaarheid. Ook de kleuters I gewerkt, dat door verschillende leden Burgerlijke Stand Geboren: Rudolf Willem, z. van A. Rotmans en P. G. Val- kenet; Cornells Gerard us Maria, z. van L Duljndam en M. W. van Went; Elisabeth Maria. d. van A. L. Smeltink en F. P. Geerllngs; Jacobus Martlnus Jozef, z van F P. Berbee en E. M. Streppel, Adrlana Johanna Maria Cornelia, d. van J. M. Bier man en A. J. A. de Haas. Getrouwd: H Jagel, 36 Jaar en A. E. A. ingendilk. 24 Jaar. Overleden: D. C. Endert. 72 Jaar; P. Doornbos, 69 Jaar, wed van J. van 't Wout. OEGSTGEEST EEN VROLIJKE AVOND LN „IRENE" De Vereniging van Oud-leerlingen van de Konlnein Juliana-school had in het gebouw „Irene" een vrolijke avond ge organiseerd. waarvoor grote belangstel- roep op de ingezetenen worden gedaan, om in de kosten bjj te dragen. VOORHOUT UITVOERING „ST. CECILIA" De muziekver. „St. Cecilia" gaf Dins dagavond haar Jaarlijkse uitvoering on der leiduig van haar directeur, de heer B. Verweel uit Schiedam. De voorzit ter P. v. d. Geer, opende met een har- te.ijk welkom. Spreker wenste de aan wezigen een genoeglijke avond, waarna begonnen werd met de openingsmars „The Middy" van K. J. Alford. Een zevental nummers werd vervolgens ten gehore gebracht. In de pauze werd het woord gevoerd door burgemeester De Graaff, be schermheer der Ver., die een loterij aanbood tot dekking der algehele kos ten. Een muziekver., aldus spr., is geen individueel belang, maar ook een ge meenschappelijk. Te allen tijde is de Ver. bereid in verband met Jubilea etc., cp te treden. Daarom verzocht spr. me de te werken met het kopen van enkele loten. Tenslotte trad op de heer Arie West- geest met een liedje en een praatje en zijn medewerker Amarco met telepati- sche experimenten. De voorzitter sloot met een dankwoord. Burgerlijke Stand Geboren. Gemma J. M.. d. \an J. van Dam en A. H. N. Berk hout; Wilhelmus C. M.. z. van J. A. van Dam en C. J. v. d Burg; Henrlcus G.. z. van Chr. H. Langeveld en Th. P. v. d. Geest. Ondertrouwd: Th. P. v. d. Hulst. 42 laar en J. Hilgersom. 34 Jaar Getrouwd- J. Dudzlak, 31 Jaar en A. J. F. Ve Donderdag 5 April ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige O. K. koers v. heden Ned. '48 3V4 95»'» Ned. 47 3lè 3 96^ Dollar-Ing. '47 3 101,V Investeringscert. 3.. 9534 Ned. p. 1962 4 m.b. 3 9514 Indië '37 A 3 91 Va Grootboek '46 3 94^ ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind B 547/s Nat. Handelsbank 92 Ned. Handelmij153 A.K.U173'4 Lever Br228'/s Philips 248 Wilton Feyenoord.. 1691-: Kon. Olie 3003i Amst. Rubber 124 Deli-Bat. Rubber 108 Holl. Amer. lijn 179 Kon. Ned. Stoomboot 149 Ned. Scheepv. Unie 162% H.V.A130 Java Cult62*4 Deli Bat. Mij 1161b Deli Mij 103 Senembah 106% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- cn Gem. Leningen 97% Den Haag 1937 I 3 R'dam 37 I III 3% Industr. Obligaties Lever Brothers 3% Voorlopig genot. obl. A'dam 1937 (3%) 3 Mosseveld, 22 Jaar; C. F. Venne. 37 Jaar Kon. Petr. MjJ 3% 99% 97 110% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 168% Rotterd. Bank 174 V« Twentsche Bank 167V4 Industriële Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 280 Rott. Droogd. Mij.. 310 Zwanenb. Organon 191 Handelsondernemingen Born. Sum. H. Mij.. 121 Internatio 175 Diversen Albert Heyn 180 Ned. Mij Walv. Vrt. 111% Spoorwegen Dell Spoorw. Mij 29% Amerlk. fondsen Anaconda Shell Union 42% exd. 62% Fondsen ait Leiden en omgeving (Aandelen) V. K. 4/4 Holl. Constructie 280 Int. Kunststoff. Ind. 99% Kon. Ned. Edelmet. 77 Pref. w.a. tdem 85 L Kon. Ned. Grofsm. 129% 130 Textiel Gebr.v. Wijle 165 163% Leidsche Wolsplnn. 200% Tleleman en Dros 95 94% Ver. Touwfabrieken 130 Pref. Idem 130 Lahad DatuCui. MU 63 B 64 B

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5