Tweede Kamer keurl regeringsbeleid goed DE OTILLE ENS Panda en d iindige Drees: „Wij denken niet aan devaluatie" UITPUTTING De Indonesische „historische" rechten op Irian Ooit zó geproefd? Radio-programma 90ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 5 April 1951 Tweede Blad No. 27269 Motie Nederhorst vervallen; één motie Andriessen aangenomen, de andere verworpen De' interpellatie in de Tweede Kamer over ons levenspeil heeft verhelderend gewerkt. Zij gaf aan de regering gelegenheid haar overigens reeds beken de beleid nog eens uitvoerig toe te lichten, en aan de bevolking de harde noodzaak doch ook het nut en de billijke verdeling van de gevraagde offers duidelijk te maken. Maar de stormloop van de heer Nederhorst c.s. om de nieuwste loonsverho ging met enige procenten af te ronden en een prijzenstop met prijsbeheersing voor de noodzakelijke levensbehoeften te verkrijgen is op niets uitgedraaid. De interpellant was gedwongen zijn motie over de prijsmaatregelen in te trekken. En zijn raadselachtige bevrediging over een vermeende toezegging inzake een correctie op de loonronde werd door ministerpresident Drees gelo genstraft. ,,Op dit ogenblik ligt het niet in de bedoeling, de 5 procent loons verhoging te corrigeren." 5 ook voor Overheidspersoneel De eenzijdig gezwaaide vlag. die aldus op het parlementaire slagveld dreigde te zinken, werd behendig door de heer An driessen (KVP) overgenomen: hij kwam met een motie, getekend door de leden van Kath., Arb AR en CH, en waar tegen de WD blijkens een korte verkla ring geen bezwaar had. om nader over leg met de Stichting van de Arbeid in dien het consumptieoffer niet tot 5 zou kunnen worden beperkt. Deze motie werd met de grootst mogelijk! meerder heid aangenomen. ONTKENNING GEEN CAMOU FLAGE. Nadat nog enige sprekers hadden ge repliceerd waarbij de heer De Ruiter (OH) opkwam voor de belangen van de boeren, die nu het veevoeder zoveel duurder moeten betalen, antwoordde premier Drees. Hij wees het verzoek van de heer Ne derhorst af. om grotere bevoegdheid te geven aan de prijzencommissies. Zulks zou hun karakter veranderen zonder ten goede te komen aan de vervulling van •hun taak. Jegens de heer Welter erkende spre ker, dat een der dringendste eisen van het landsbelang is, de ontwaarding van de gulden tegen te gaan. De maatregelen der regering ztfn daarop gericht. Vergeleken met de muntwaar de b.v. in Frankrijk, België en Italië staat onze gulden er nog gunstig voor. Wij denken niet aan devaluatie, om dat daardoor onze moeilijkheden slechts zouden worden vergroot. Deva luatie pleegt men niet aan te kondi gen. Doch in dit geval kan men aan nemen, dat deze ontkenning geen ca mouflage is. Herhaalde interrupties van commu nisten en con tra-interrupties noopten de voorzitter tot een heftig hamergerof- fel. GEEN CORRECTIE OP LOON RONDE. In de afgelopen jaren heeft de Neder landse vakbeweging het landsbelang ge diend. Maar men behoeft zich niet te verbazen over af en 'toe blijkende me ningsverschillen met de regering. De vakbeweging heeft de belangen van haar leden te behartigen, in het kader van het algemeen belang, maar de regering moet het geheel overzien. Met de vak centrales zal overleg worden gepleegd, indien de prijsstijgingen zouden voort gaan. Dit wil zeggen, dat het op het ogenblik niet in de bedoeling ligt, een correctie op de loonronde toe te passen. Maaltijden in res'aurants moet men vrijlaten ln het belang van het vreem delingenverkeer. In de Ministerraad van Maandag jl. is de beslissing gevallen om aan het overheidspersoneel met ingang van 15 Maart jl. eveneens een verhoging van 5% te verlenen. Een wetsontwerp tot verhoging der overheidspensioenen lag klaar toen de kabinetscrisis uitbrak. Dit zal thans worden herzien en ten spoedigste bij de Kamer worden ingediend. Het belangrijkste is thans positieve ar beid om uit de moeilijkheden te gera ken. Opvoering van de arbeidsproducti viteit staat daarbij voorop. Minister Mansholt legde daarop uit, dat ook in de landbouw doorberekening van de loonsverhoging in de prijzen niet in de bedoeling ligt. Natuurlijk zullen de bedrijfsuitkomsten worden bekeken. Minister Joekes onderstreepte nog eens. dat de offers voor de niet- loon- trekkenden dubbel zo groot zijn als voor de loonarbeiders namelijk 10% wegens het duurder worden van het levenson derhoud zonder compensatie. De minis ter vergat daarbij nog te vermelden dat zij ook getroffen worden door waarde daling van hun spaarpenningen. De loonsverhoging is aan een maxi mum van f. 200 gebonden, omdat zij bedoeld is als een compensatie alleen op het gebied der eerste levensbe hoeften. aldus de minister. Inzake de progressie in de kinderbij slag is het standpunt van de regering bekend. Dit is een algemeen probleem. Thans echter Is alleen de loonronde aan de orde. De kwestie is bij de Stichting van de Arbeid in bespreking en spreker kan zich niet tevoren binden. Boven dien moet deze zaak in de ministerraad worden besproken. NEDERHORST TREKT MOTIE IN De heer Nederhorst (Arb.) acht dc afwijzing van de prijsstop en prijsbe heersing door de minister onjuist. Een uitspraak van de Kamer thans zou evenwel een onzuiver beeld geven. De tijd werkt echter voor sprekers stand punt. Hij trekt daarom zijn motie in. De heer Andriessen (Kath.) dient een motie in, waarbij het consump'.ieoffer van 5% juist wordt genoemd, doch de regering wordt uitgenodgid tot overleg met de Stichting van de Arbeid indien dat offer niet tot 5% beperkt zou kun nen blijven. Ook blijft spreker, doch niet in de motie, aandringen op een verhoging van 5% voor wie bulten een collectieve ar beidsovereenkomst of een bindende loonregeling vallen. Een tweede motie van de heer An driessen verzocht de regering op korte termijn te onderzoeken of er sprake is van onevenredige achteruitgang van de grote gezinnen, hiervan aan Kamer me dedeling te doen. en. zo ja. voorstellen in te dienen om die achterstelling op te heffen. Deze motie is alleen door de Katholie ken ondertekend de eerste door de le den van de grootste vier partijen. In een korte verklaring zeide de heer Korthals (WD) dat zijn fractie geen bezwaar heeft tegen de eerste motie. Met de tweede kan zij evenwel niet mee gaan. daar vele groepen in uiterst moei lijke omstandigheden verkeren en het niet aangaat een daarvan er uit te ha len en daarover een Kameruitspraak te doen. De eerste motie An driesen werd daarop aangenomen met 78 tegen 7 (Comm. en de heer Gerbrandy) stem men. De tweede motie inzake de grote ge zinnen werd verworpen met 39 tegen 46 stemmen. Voor stemden de Kath.. (Ingez. Med.-advert.) Het moderne leven vraagt veel van lichaam en zenuwen. Beide raken soms ongemerkt uitgeput en men voelt zich moe. lusteloos en mat. Dan is het tijd om met NERVA-NOVA. een zenuwster kend middel bij uitnemendheid, de verloren krachten te herstellen, f 1,25 en f2,70 p. verp. bij apoth. en drogisten. NERVA-NOVA Geeft nieuwe krachten. de communisten, vijf leden van de P. v. d. A. (de heren Ten Hagen. Em- mens, De Looi, Vorrink en Burger) en de heer Weiter (Kath. Nat.). BEGROTING FINANCIËN Tot over half aoht bleef de Kamer vervolgens nog bezig met de verdere be handeling van de begroting van het De partement van Financiën. De meeste leden bleken door het ant woord van minister Lieftinck van Vrij dag jl. tevredengesteld.^ Op het punt van de Spaarraad hielden ech'er de he ren v. d. Wetering (OH) en Ritmeester (WD) vast aan him els, dat die moest verdwijnen. Zij hadden daartoe een amendement ingediend om de betref fende begrotingspost symbolisch met één gulden te verminderen. De heren Hofstra (Arb.) en Jansen (Kath.) ver dedigden de Spaarraad. Vrijdag a s. zal over het amendement en de begroting worden gestemd. VOLGENDE WEEK GEEN TWEEDE KAMER. Het ligt in het voornemen van prae- ses Kortenhorst, volgende week de Tweede Kamer niet bijeen te roepen, daar het hele kabinet alsdan aanwe zig dient te zijn bjj de algemene be schouwingen over de Rijksbegroting in de Eerste Kamer. (Ineez. Med.-adv.) U kunt weer volop genieten van de gezonde en verdikkende VERHOGING DER BOETEMAXIMA. Bij de Tweede Kamer Is ingediend een Wetsontwerp tot wijziging van bcetemaxima in het derde boek van het Wetboek van Strafrecht. Aan de Memorie van Toelichting ontlenen wij, dat een en ander voorna melijk betrekking heeft op die bepalin gen, waarin geldboete als enige hoofd straf is bedreigd en die reeds bij het in werking treden van dit wetboek daarin waren opgenomen. De destijds reeds betrekkelijk lage boetemaxima zijn thans, nu het geld zo zeer in waarde is gedaald, zeker niet in overeenstemming met de relatieve zwaarte der overtredingen. Allengs is een wanverhouding ontstaan tussen de reeds in 1886 vastgestelde boetemaxima en de meeste van die. welke voorkomen in de later in het Wetboek Ingevoegde bepalingen. VOLKSWAGENS VOOR HET LEGER. Ter aanvulling van het rijdend ma terieel in garnizoensgarages heeft het leger een order van 180 volkswagens geplaatst by de importeur van deze wa gens in Amersfoort. Deze volkswagens zullen o m. de jeeps vervangen, die thans nog in de garnizoenen gebruikt worden voor personenvervoer. De aldus vrijgekomen jeeps zullen aan de troep ter beschikking worden gesteld. FEUILLETON BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels w 6) Wy zoeken iemand, die met haar praat, haar voorleest, die voor talrijke kleine zaakjes zorgt, daar zij haar kamers niet kan verlaten. Zij heeft natuurlijk een verpleegster en daarom is het niet noodzakelijk, dat haar gezelschapsdame hiier Inwoont. Het huis is momenteel trouwens vol en wij prefereren dus iemand, die ergens anders woont'.' „Dat zooi ik ook op prijs stellen," zei Anne vlug. „Prachtig. Ik moet u er verder nog op wijzen, dat u de brieven van mijn moeder moet schrijven. Zij vindt dit zelf een te grote inspanning en wenst dat zij niet met de machine geschreven wor den. Zij behoort nog geheel tot de oude school en meent dat het onbeleefd is getypte brieven te sturen." Anne zuohtte van opluchting. Zij be hoefde dus gelukkig niet te typen! „Het is moeilijk voor mij tot in de finesses uit te leggen," ging Lady Ca therine door, „wat precies uw werk zaamheden zullen zijn. Mijn moeder houdt er vele ideeën op na, die wij respecteren. Zij ontvangt vaak gasten en stelt het dan op prijs, dat u thee schenkt, en de gasten goed verzorgt. Zij heeft een aantal kamers op ae eerste verdieping, zodat het haar niet moeilijk valt zo veel mensen, als zij zélf wenst, te ontvangen." Mevrouw Burfield zweeg een ogen blikje. „Ik geloof niet, dat er nog iets an ders is. Indien u er voor voelt hier te komen, moeten wij mijn moeder opzoe ken, daar de uiteindelijke beslissing bij haar berust. Zij heeft sterke sympa- thieën en anti-pathieën en niets van wat ik of een van de kinderen zeg, heeft enige invloed op haar. Nu, hoe denkt u er over?" ,Jk zou het heel prettig vinden te proberen het de Duchess naar haar zin te maken," zei Anne vlug. „Dat is prachtig," zei Lady Cathe rine goedkeurend. .Jjaten wij dan mijn moeder gaan opzoeken." Zij zweeg enkele seconden. „Er is nog een punt. Welk salaris had u zich gedacht?" Anne herinnerde zich de goede raad van Sally. .Misschien zou u mij willen zeggen, wat u mij aanbiedt Lady Catherine aarzelde een ogen blikje. „Wij hoopten Iemand te kunnen krij gen voor ongeveer vier pond per week." Natuurlijk eet u des middags hier. ..Dat is uitstekend, indien u tenmin ste mij wilt aanstellen." Lady Catherine glimlachte. „Dat hangt van mijn moeder af. Zullen wij nu dan naar boven gaan?" Zij stond op en ging Anne voor naar de brede trap. Anne kreeg toen gele genheid een blik te slaan op de zware gordijnen, die hingen naast de hoge ramen en de grote in gouden lyst ge vatte familieportretten, welke de muren sierden. Lady Catherine cperude een deur aan het einde van een brede en lange gang op de eerste verdieping en ging naar binnen, gevolgd door Anne. Het was de vreemdste kamer, die Anne ooit ge zien had. Zy was zeer groot en licht, maar iedere vierkante centimeter van het tapijt scheen volgazet te zijn met kleine tafeltjes, waarop foto's en snuis terijen stonden: kleine gelakte doosjes, zih'eren figuurtjes, parfumflesjes, mi niaturen, er kwam geen einde aan. Overal stonden of hingen foto's, wer kelijk honderden, gevat in zilveren lijs ten, vele voorzien van een kroontje. Er stond verder een grote vleugel, even eens beladen met talrijke foto's, die bijna de gehele kleurrijke Spaanse sjaal die over de vleugel hing, aan het oog onttrokken. De wanden waren vrijwel geheel verborgen achter portretten, olie- en waterverf schilderijen en et sen. De stoelen en banken hadden een ouderwetse ly'n en waren overtrokken met een uit de tijd zijnde stof, versierd met geweldig grote rozen. Mevrouw Burfield wandelde door de kamer en Anne volgde haar. verwon derd rondkijkende. Bij een deur draaide Lady Catherine zich om en glimlachte. „Dit zijn de liefste bezittingen van mijn moeder, bijeengegaard gedurende bijna een eeuw. Ik ben bang, dat u zult ontdekken dat een van de voor naamste bezigheden is om een of an der dingetje terug te vinden, dat ver plaatst werd door een van de dienst meisjes. Mijn moeder kent ze alle en weet precies waar zij moeten staan." Zij klopte op de deur en ging naar binnen. De zon stroomde door twee hoge, smalle ramen naar binnen en een ogenblik voelde Anne zich erg op gewonden. Toen hoorde zij een autoritaire stem: ,3en jij dat, Catherine? Wat wil je?" „Ik heb juffrouw Granville meege bracht. moeder. Ik vrceg haar toch om vanmorgen langs te komen." Lady Catherine liep de kamer ver der in en Anne zag een groot bed met een imponerende hemel Aan de vier pilaren hingen donkere gordijnen. Mid den in dit grote bed, gesteund door vele kussens, zat de oude dame. Anne's eerste indruk was, dat zij klein was. maar toen zij de ogen van de vrouw ontmoette, merkte zij, dat er niets kleins of onbeduidends te ont dekken viel. Eens moest zij mooi ge weest zijn. maar thans was zij oud en gerimpeld en haar huid was geel. Het haar echter was nog steeds mooi, hoe wel sneeuwwit, en het was hoog opge maakt als een kroon. Het bed werd bedekt door een sprei van oude kant, doorweven met een donker paars satijn. De hertogin droeg een jasje van dezelfde kleur met aan de polsen een rand van sabelbont. Boe ken. tijdschriften, papieren en een sta pel brieven lagen voor haar en Anne realiseerde zich, dat dit geen oude da me was, die er zich tevreden mee kon stehen rustig in haar bed te liggen tus sen vele kussens, maar een actieve vrouw, die belang stelde in alles, wat er om haar heen gebeurde. ..Hoe gaat het met u, juffrouw Gran ville." zei de Duchess, haar hand uit stekende. Haar benige vingers waren versierd met enkele diamanten. „Ik zal juffrouw GranvDle bij u la ten. zodat u rustig met haar- kunt praten," zei mevrouw Burfield. „U wilt misschien wel bellen Indien u mü no dig hebt," „Ja, ik zal belden, indien het ding tenminste werict." „Wat? Werict de bel niet?" „Niet werken? De bel werkt nooit. Ik bel en bel. maar niemand komt! Er zal een dag komen, dat jullie mij dood in bed vinden liggen en dat zal Jullie dan spijten!" ,,Ik zal er direct naar laten kijken," zei Lady Catherine, maar Anne kreeg de Idee. dat het een al heel oude klacht was. „Gaat u zitten, juffrouw Granville," zei de hertogin, naar een stoel naast haar bed wijzende. Anne deed wat haar verzocht werd. „Dus u denkt het prettig te vinden mijn gezelschapsdame te worden? Waarom?" Anne werd verrast door de vraag. „Ik moet een betrekking hebben." „En dit is het beste wat je kunt vin den?" „Ik ben bang, dat ik niet geschikt ben voor vole baantjes." „Waarom niet' Waar werd Je opge voed?" (Wordt vervolgd) Van een document, een aankoop en twee sultans (Van onze correspondent te Djakarta) Het Indonesische parlementslid mr Moh Yam in, heeft zich voor de aan vang van de Nieuw Guinea conferentie te Den Haag in December van het vo rig Jaar ten zeerste beijverd cm bewijs stukken te vergaren ter staving van de historische aanspraken van Indonesië op Nederlands Nieuw Guinea. O.a. heeft Yamin zich indertijd naar Parijs begeven, waar hij een merk waardig stuk zou hebben gevonden. Het was een geschrift uit de 17e eeuw. waar in een toenmalige Sultan van Tidore, heerser over een uitgebreid Oostindone- sisoh Rijk met inbegrip van althans een deel van het huidige Irian, aan een Nederlands kapitein van een koopvaar dijschip toestemming verleende tot het drijven van handel op Irian. Het spreekt vanzelf, dat het bestaan van dit geschrift met grote vreugde in het Indonesisohe kamp werd ontvan gen. Dit was dan een van de bewijzen, waarmede Indonesië de „historische rechten" op Irian kon aantonen. Er is evenwel een kink ln de kabel geko- (ïngez. Med.-adv.) Margarine is Kei lekkerst als ze werkelijk kers-vers is Om goed te weten Koe lekker werkelijk kers-verse margarine smaakt, zou U van een pakje moeten proeven, dat recht uit de fabrtek komt Dat kan een Kuisvrouw niet. tenzij ze klant van De Gruyter is Want De Gruyter's margarine met K et wapen is de entge margarine, die U werkelijk kers-vers. recKt uit de fabrtek zonder tus senhandel, kunt kopen. Margarine met Kei wapen kost 34 cent Door 10 korting nog goedkoop bovendien. EXTRA DEVIEZEN VOOR AUTO-TOERISTEN. Toeristen, die voor hun reis gebruik maken van motorrijtuig, kunnen voor de hieraan verbonden kosten aanspraak maken op een toewijzing van extra de viezen van f. 200.per jaar, aldus de AN.W.B. By aanvraag moet aan de deviezenbank het grensdocument van het motorrijtuig carnet, triptiek of soortgelijk document worden getoond. Voor het binnenreizen ln België ls sinds 15 October 1950 slechts overleg ging van het nationaliteitsbewijs van het motorrijtuig vereist. men, die de kwestie voor Indonesië ju ridisch ingewikkelder heeft gemaakt dan men had bevroed. In de loop van 1947, zo verklaren betrouwbare zegslie den. heeft de toenmalige Luitenant GG, dr H. J. van Mook, voor Nederland deze oude rechten van de in die tyd be wind-voerende Sultan van Tidore afge kocht. Dit geschiedde dus ruim twee jaar vóór de souvereiniteitsoverdraoht. Medio 1950 kwamen de Apritroepen cp Tidore. De oude Sultan werd sinds dien vervangen. Dezer dagen versaheen echter te Djakarta een indrukwekken de figuur, zioh noemende Sultan van Tidore, die zich overal door zijn adju dant. een gebaarde Irianner, liet ver gezellen. Dit is niet de huidige Sultan van Tidore, die juist in de periode van het bezoek van de „oude Sultan" aan Djakarta, zich opmaakte om vice-pre sident Moh Hatta op zijn eiland harte lijk te onthalen. Het is nog steeds de vraag, welke Sultan zyn „rechten op Irian" indertijd heeft verkooht en of de „oude Sultan met de Irianse adjudant" een en de zelfde is als de voorganger van de hui dige Sultan van Tidore. Voor de toeschouwer is het echter wel duidelijk, dat het bekend worden van het bestaan van een oud docu ment in een of ander Par ijs arohief de oplossing van het probleem van Neder lands Nieuw Guinea, ondanks alle Juri dische steekspelen, niet gemakkelijker maakt. RADIOVERENIGINGEN CONTRA „RADIOPROGRAMMA". Programma's door auteurswei beschermd? Voor de president -van de Amster damse Reahbbank, mr C. W. Thöne, heeft gistermiddag 'het kort geding ge diend, dat aanhangig is gemaakt door vier Nederlandse omroepverenigingen, als eisende partij tegen de Stichting „Het Radioprogramma" als gedaagde partij. Mr dr P. J. Witteman als raadsman van de Radioverenigingen en mr W. P. J. Donatih voor de Stichting, gaven hun visie op de vraag of de radiopro gramma's beschermd worden door de auteurswet ja dan neen. Daarbij vorm de een punt van discussie of radiopro gramma's al dan niet kunnen of moeten worden beschouwd als .nieuwsberich ten". Nieuwsberichten mogen n.l. vrije lijk worden afgedrukt. De president zal uitspraak doen op Woensdag 11 April as„ des morgens om 10 uur. BIJEENKOMST EERSTE KAMER. De Eerste Kamer vergaderde gister middag. Na opening werd de heer F. Wibbaut (P. v. d. A.) geïnstalleerd als lid (vacature Van Heuven Goedhart). Als lid van de vaste commissie voor de buitenlandse politiek werd gekozen de heer Van der Kieft (vacature Van Heuven Goedhart). Na discussie werd het ontwerp nadere voorzieningen tot bescherming van ge gevens waarvan de geheimhouding door het belang van de Staat wordt geboden, aangenomen met aantekening dat de communisten geacht wensen te worden te hebben tegengestemd. Tenslotte wer den diverse wetsontwerpen z.h.st. en zonder debat aangenomen. 34). Dat was me wat! Daar had nie mand op gerekend! De antiquair stond voor de huldigings-tent te springen en hij riep zó hard, dat iedereen het kon horen en dat de burgemeester niet eens verder kon gaan met zijn toespraak! „Het is een schande!" riep hij. „Die ene meneer zei, dat ik de rekening bij ene millionnair Panda kon presenteren en daar ben ik al tien keer geweest, maar daar is nooit iemand thuis! Al mijn Ro meinse urnen en kruiken hebben ze ge kocht! En nu moet ik mijn geld heb ben!" „Hoor je het, ongelukkige?" siste Joris nu Jolliepop toe. „Ik had u toch bevolen thuis te blijven om de rekeningen te vereffenen? Ziehier nu, waartoe uw on gehoorzame bemoeizucht leidt!" En Panda fluisterde schor: „Vlug, Jolliepop, jU hebt de portemonnaie! Betaal die man nu!" „Hè ja, betaal hem!" zei ook de burgemeester, „dan kan ik doorgaan met mijn toespraak. Ik was net zo aar dig op dreef Jolliepop antwoordde eerst niet. HU telde de antiquair zyn geld uit, maar intussen keek hij heel bezorgd. „Dit doet mij denken!" mompelde hU eindelUk. „Wanneer deze voorwerpen gekócht zijn... dan zyn ze dus niet gevonden..." Intussen was de burgemeester al weer verder gaan lezen. „Als Burgemeester van deze bloeiende stad is het mij een eer, om de beide hoogstaande Erebur gers te danken las hijmaar toen drong ineens de betekenis van Jol- liepop's woorden tot hem door. „Hè?" riep hy, door zijn eigen toespraak heen. „Hè? Gekocht? Niet gevonden? Maar dat is waar! Het ls allemaal bedrog!" VOOR VRIJDAG 6 APRIL. Hilversum I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.18 Gewilde muz.; 7 45 Een woord voor de da*; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.15 Gr.muz.; 9.15 Voor de zieken: 9.30 Waterstanden: 9.35 Gr.muz.; 10.30 Morgendienst; 1100 Viool en plano 11.30 Lichte muz.; 12.00 Gr.muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmededellngen, 12.33 Amusementsmuz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Populaire muz.; 13.45 Gr.muz.; 14.00 „De behandeling van de kamerllnde". cause rie; 14.15 Gr.muz.. 15.00 Voordracht: 15.20 Grjnuz.; 15.30 Pianorecital; 16.00 Metropole orkest en solist: 16.40 Voor- diraoht; 17.00 Verzoekorogr.; 17.30 Fries procT.; 17.45 Vocaal Dubbelkwartet: 18.00 „In dienst van het Vaderland", causerie: 18.10 Orgelconcert; 18.30 „Het Evangelie ln Esperanto" causerie: 18.45 Geestelijke liederen: 19 00 Nieuws en weerberichten: 19.15 Regeringsuitzending; „Verklaring en toelichting": 19.35 „Een goed woord voor een goede zaak": 19.40 Radiokrant: 20.00 Nieuws: 20.05 Omroeporkest en solist; 21.00 ..Lanes de Romeinse helr- weg". oauserie. 21.20 Planorecital: 21.40 Vocaal ensemble: 22.00 .De levende kerk", causerie: 22.15 Orgelconcert: 22.30 Boekbespreking 22.45 Avondover denking 23.00 Nieuws: 23.1524.00 Gr.muz. Hilversum II (298 m.) VARA: 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gr.muz.; 8.00 Nieuws en weerberichten: 3.18 Gr.muz 8.50 Voor de huisvrouw: 9.00 Gr.muz.: VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen" causerie: 10.05 Morgenwijding-. VARA: 10.20 Orgel en bariton; 10.45 Voordracht: 11.05 Gr.muz.: 11.45 Hobo en plano: AVRO: 12.00 Dansimiz.: 12 30 Land- en tuinbouwmededellngen: 12.33 Sportpraatje: 13.00 Nieuws: 13.15 AVRO- Allerlel: 13.20 Promenade orkest: 14.00 Kookkunst; 14.20 Radlo-Phllharmonisch orkest en groot koor: 15.00 Voordracht; 15.20 Orgelspel: 15.35 Hersengymnastiek: VARA: 16.00 Filmland; 16.20 Voor de Jeugd: 16.50 Muzikale causerie: 17.30 Re portage: 18.00 Nieuws. 18.15 Felicita ties; 18.45 „Denk om de bocht"; 19.00 Meisjeskoor- 19.15 Prllzenpraatje VPRO: 19.30 .Breken en bouwen", causerie: 19.50 Beriohten: 20.00 Nieuws: 20.05 Boekbespreking: 20.10 Cello en plano. 20.35 „De groei naar Wereldeenheid", causerie: VARA: 21.00 Populaire muziek: 21.30 „Aetherforum": 22.00 Buitenlands weekoverzicht; 22.15 Amusementsmuziek. VPRO: 22.40 „Vandaag", oauserie: 22.45 Avondwijdlng. VARA: 23.00 Nieuws: 23.15 ..Huwelilk van A tot Z", causerie; 23.30 24.00 Gr.muz. Engeland. BBC Home Service (330 m.) 12.00 Lichte muz.; 12.30 Klankbeeld: 13.00 Gr.muz.: 13.30 Voor de arbeiders: 13.55 Weerberichten: 14.00 Nieuws: 14.10 Gr.muz.; 15.00 Recital. 15.30 Gr.muz.: 16.00 Crltleken; 1645 BBC Welsh Or chestra; 17.30 „Round Britain Quiz"; 18 00 Voor de kinderen; 18.55 Weerbe richten: 19.00 Nieuws. 19.15 Sport: 19.20 Lichte muziek; 20.00 Hoorspel: 20.20 Planoduo: 20.40 Causerie; 21.00 Hoor spel: 22.00 Nieuws: 22.15 Amerikaanse Nieuwsbrief; 22.30 Gevar. progr.: 23.00 Viool en plano: 23.45 Pailementsovei zicht: 24.000.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 m.) 12.00 ..Mrs Dale's Dag boek": 12 15 Lichte muziek: 12.45 Voor dracht: 13.00 Parlementsoverzlcht. 13.15 ..PlanaRTams": 13.30 Orkestconcert: 14 15 Voor de leued: 14.45 Voor dc kinderen: 15.00 Voor de vrouw: 16.00 Lichte mu ziek- 16.30 Voor de soldaten; 16.45 Lich te muz.; 17.15 ..Mrs Dale's Dagboek": 17.30 Orgelspel: 18.00 Vragenbeantwoor- ding; 18.30 Orkestconcert; 19.15 Koor. bariton en plano: 19 45 Hoorspel: 20.00 Nieuws en radiojournaal 20.25 Sport praatje; 2030 Verzoekprogramma: 21.00 Discussie: 21.45 Variété: 22.30 Hoorspel; 23.00 NleuwB: 23.15 Actualiteiten; 23.20 Interview: 23.30 Lichte muziek: 24 00 Voordraoht; 0.15 Danamuz.; 0.561.00 Nieuws. Nor d west deutscher Rundfunk (300 m.) 12.00 Orkestconcert; 13.00 Nieuws; 13.20 Lichte muz.. 14.16 Gevarieerde mu ziek: 15 40 Amusementsmuz.: 17.00 Nieuws: 17.05 Cello en plano: 17.25 Ba riton en plano: 18 00 Gevarieerde muz.: 19.45 Nieuws; 20.05 Operanvuz.: 22.15 Nieuws: 22.40 Lichte muz.; 23.00 Gevar. muz.; 24.00 Nieuws: 0.361.00 Klank beeld. FrankrUk. Nationaal Progr. (347 cn 249 m.) 12.30 Orkestooncert: 13.00 Nieuws: 13.40 Gr.muz.; 13.45 Nieuws; 13.50 Israëlische uitzending: 18.30 Ame rikaanse ultz.; 19.00 Kamermuz.: 20.00 Idem: 23.15 Plano en vlooi: 23.45—24.00 Nieuws. Brussel (324 en 484 m.) 324 ra.: 11.45 gr.muz.; 12.30 Weerberichten; 12.33 Gr muz.: 13.00 Nieuws: 13.15 Orgelspel: 14.00 Amusementemuz.; 14.30 en 15.15 Gr muz,; 15.45 Kamermuz.: 16.15 Gram.- muz.: 16.30 Lichte muz.; 17.00 Nieuws: 17.10 ..De Wereld der Muziek": 18.10 Voordracht:n 18 20 Grmuz.; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19.30 Film- revue: 19.45 Klnderweelde; 20.00 Film- muz.: 20.15 Symphonle-orkest en solis te, 22.00 Nieuws; 22.1524.00 Opera muziek, 484 m.: 12.05 Lichte muziek: 13.00 Nieuws: 13.10. 13.30. 14.30. 15.00 en 16.30 Gr.muz.: 17.10 Verzoekprosr.; 18.30, 19.00 en 19.40 Gr muz.: 19.45 Nieuws; 20.00 Omroeporkest en solisten; 21.15 Gr.muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gr.muzlek: 22.55 Nieuws; 23.00 Gr.muz.; 23.55 Nleuwa AGENDA 6tadszaal: Resident le-orkeet. 6ollsten Reding en Pletta. 8 uur nam. Oud Hortuszlcht: P. v. d. A. Spr. mr Pt P. Agter over „Vragen uit het Partljloven'1 8 uur nam. DAGELIJKS: Alp hen aan den Rijn (Avifauna) Josse Breyre en Robin Richmond 4—6 en 824 uur nam. (t/m 30 April). BIOSCOPEN. Trlapon ..Annie get your gun" (al le 1 Zond.: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur; overige dagen: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex .Captain China" (14 J.); Zond. 2.15. 4.45 7.15 en 9.15 uur: overige da gen: 2.30 7 15 en 9.15 uur. Casino Den avontuur ln Berliln" (18 J.). Daeelllks: 7.00 en 9.16 uur. Jeucdmatlnée te 2.30 uur (alle dagen); .De Wlldstroper" (alle M. Lldo „Horizon ln vlammen" (18 J.) Zond.: 2.30 4.45 7.00 en 9.15 uur: ove rige dagen: 2.30 7.00 en 9.15 uur. Luxor „Vrouwenkamp Borneo" (18 1.) Zondag: 2 30 4 45 7.00 ep 9.15 uur; overlee dagen: 2.30 7.00 od 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 31 Maart 13 uur tot ZaterdaR 7 April 8 uur waargenomen door Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18. tel. 20523 en de Docza- Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313. Te OegBtgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3