Koude geduchte handicap voor veemarkten DE OTILLE ENS Het veranderjurkje, een uitkomst in deze tijden Panda en de Meester-owdheidkiiindige Radio-programma ZATERDAG 31 MAART „De Vloeiweide" afgebrand De bekende villa „de Vloeiweide" te Rijsöergen is gisteravond door brand verwoest. Het huis werd sinds ruim een jaar bewoond door ir d'Arnaud Gerkens en was niet verzekerd. De brand ls ont slaan toen de bewoners een open haard wilden aansteken en vlammen buiten de stookplaats kwamen. Van de inboedel kon vrijwel niets worden gered. De brandweren van Rosbergen en Breda konden weinig uitrichten. De villa genoot een dramatisohe bekendheid doordat h:er in 1944 een gevecht plaats gehad heeft tussen 44 illegale werkers die er verborgen waren en Duitse militairen. Vele illegale werkers sneuvelden daarbij en acht werden later gefusilleerd. 110 GOOCHELAARS GAAN NAAR ZWOLLE. De animo voor het Nationale Lustrum congres voor de Goochelkunst, dat 14 en 15 April a.s. in Zwolle gehouden wordt, blijkt bijzonder groot te zijn. Tot nu toe schreven reeds 110 Nederlandse goochelaars in en verder 10 Belgen, 2 Zwitsers, 2 Zweden en een Deen. Kwalitatief bezien is de „bezetting" uitstekend. Zo zullen o.m. Nlberco en Macrodos Francisco, die beiden de laat ste jaren op internationale tournooien de eerste prijzen veroverden, van de partij zijn. Vrijdagavond 13 April zal de oude „tovenaar" Merlijn met zijn gevolg in het centrum van de stad op verrassen de wijze het congres openen. HONDSDOLHEID BIJ DUITSE i GRENS. Er is thans sprake van hondsdolheid op vrü uitgebreide sohaal in de Duitse grenss reek. Sinds 1920 is er in ons land geen geval van hondsdolheid gesigna leerd. maar nu meent de Inspectie van van- de Veeartsenijkun-dige Dienst in Overijssel toch het signaal „Weest op uw hoede" te moeten geven. Volgens het meest recente rapport waren er ln de periode 16 Januari31 Januari in Duits land 46 gevallen van besmette dieren alle voorkomend in de aan ons land grenzende gebieden. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De nieuwe Verkeerswet: De verkeerslichten zijn voor de voet gangers niet verplicht. VEILIG VERKEER iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LUITENANT-GENERAAL CALMEYER NAAR DE V.S. L/ui'tenant-generaal mr H. Calmeyer zal rich binnenkort naar de Ver. Staten begeven teeneinde daar een studie te maken van de wijze waarop de samen werking wordt tot stand gebracht tussen de verschillende instanties, die betrok ken zijn bii de totale defensie voorbe reiding nd. de drie delen der krijgs macht, de burgerlijke departementen de industrie enz. Prijzen blijven goed De aanhoudende koude stond in de afgelopen week werderom een vlotte handel in het gebruiksvee in de weg. Ook voor de magere weidekoeienhandel betekent de buitengewoon koude en natte Lentemaand een geduchte han dicap. Ondanks dit alles blijft het vee toch duur. Het liep uiterst langzaam met de ver koop, maar uiteindelijk vielen de om zetten toch niet tegen. De weidetyd na dert en de boer, en vooral de vetweider wil nu eenmaal graag wat vee hebben, dat vroeg slachtrijp is. Immers de prij zen zijn in midden zomer meestal hoog, en het ziet er naar uit, dat ook in het komende zomerseizoen de slachtveeprij- zen stevig zullen zijn. Momenteel gaan de prijzen successievelijk al omhoog en dat geeft ook een steun aan de gebrulks- veeprijzen. Vette koeien van f.1000.en (Ingez. Med.-adv.) r Stel een HUISONDERWIJZER aan! Een privilege voor bevoorrech ten? Weineen De Bekende Schriftelijke Cursus Resa-Hil- versum staat altijd voor U klaar. Resa leidt met succes schrifte lijk op voor Middenstandsdiplo ma M.B.A., Practijkexamen Boekhouden en Hondelscorr. (Ned. Fr. Eng. Duits en Spaans), Boekhouden M.O. en S.D.P. Ons prospectus 1951 geeft U alle inlichtingen. K. meer, zijn lang geen zeldzaamheid en dan ligt het voor de hand dat de ma gere koeien ook niet voor een zachte prijs worden afgestaan. We noteerden dan ook bij een trekkende handel zeker geen lagere prijzen dan de vorige week. Met het jonge fokvee ging de han del eveneens niet van een leien dakje, maar met vaste prijzen. Het einde van de week gaf in het algemeen een Iets levendiger beeld te zien dan in het be gin. Vooral de prima kwaliteiten, zowel in het gebruiks- en weidevee, als ln het slachtvee waren meer in trek. Ook het buitenland, met name Italië, deed nogal wat aankopen. Noteringen waren voor kalf- en melk koeien f.700—f. 1150.vaarzen en pin ken f. 450.f875 Graskalveren f. 200 —f.325.—. Weidekoeien f. 475.—f. 850 per stuk. Slachtvee f. 2.20f.3.per kg. geslacht gewicht. Vette kalveren werden bü minder aan voer wat duurder verkocht, n.l. van f. 1 90f. 2.65 per kg. levend gewicht. Nuchtere kalveren waren zeer overvloe dig aan de markten en werden toch goed geplaatst. Vooral de vleeswarenindustrie nam zeer veel af. f.35.f.60 per stuk en voor mooie fokkalveren werd van f. 60.f. 85.besteed. Fokkers van 14 dagen tot 6 weken oud van f.80— tot aan f. 130.per stuk. Voor mooie mo dellen, geschikt voor de mesterij was ook veel kooplust. De wolveehandel was bij even ruimere aanvoer slepend, met onveranderd hoge prijzen. De vette varkensprijzen zetten deze week ferm hoger in topprijs on geveer f 1.94 per kg. levend en tot aan f. 2.30 per kg. geslacht gewicht met vlot te handel, doch gaande deze week viel er toch weer een inzinking van gemiddeld 5 cent per kg. waar te nemen. Men was omtrent de vraag wel wat al. te optimis tisch begonnen. We verwachten volgende week dan ook geen hogere prijzen. Big gen en lopers waren door de koude nog wel wat. gedrukt in prijs. De paarden werden op zeer hoge prijzen verkocht. Slachters zelfs tot boven de f.2.— per kg. geslacht gewicht. Spiegeltje, spiegeltje aan de wand. Geldnood maakt vindingrijk. De broodprijzen gingen omhoog, mar garine werd duurder. Boter ls niet meer te bet-alen. De stoffen en alles wat we voor on.ze garderobe nodig hebben wor den meegesleurd in de algemene prijs stijging. We zullen dus nu meer dan ooit munt moeten slaan uit de practi- sche zin die Moeder Natuur ons meegaf. Gelukkig staan de mode-ontwerpers ons in dit noodzakelijke streven terzijde, al doen zij dit wellicht ook onbewust. Ze brachten dit jaar geen modieuze verandering, die insloeg als een New Look. ze lieten het in grote lijnen bij het oude en speelden ons nog eens extra in de hand door van het „verander jurkje" buitengewoon veel werk te ma ken. Een dergelijk jurkje, dat in goede zowel als in benarde tijden zo bijzonder practisch is, Is dit seizoen de grote mode en vrijwel alle modevorsten geven er ettelijke interpretaties van. Nu eens maken zij een middagjaponnetje dat met behulp van een losse accessoire een ander middagjurkje wordt, dan weer metamorphoseert het toebehoren een oohtendjurk in een middagtoiletje of een zomer- of coct-ailmodel in een avondgewaad. Schorten, overrokken, sjerpen en plastrons, bolero's en vestjes zijn de niet te onderschatten bijkomstigheden die het veranderjurkje tot modefavoriet maken. Zij hebben de meest uiteenlo pende vormen en kunnen in een hand omdraai worden aangebracht. Behalve de vaak practisohe schorten en overrokken. waar vooral Dessès veel werk van maakt, signaleren we talloze sjerpen, die vaak soortgelijke diensten bewijzen als schort en overrok. Ze be ginnen echter in tegenstelling met deze meestal reeds op het lijfje, terwijl ze de rok gedeeltelijk en aan welke kant dan ook bedekken. Als voorbeeld een schep- N.V.V.-Secretaris over laatste loonronde VAKBEWEGING KAN ER NIET IN BERUSTEN. Aan een gisteravond docr de secreta ris van het N.V.V, de heer Ad. Ver meulen, gehouden radiopraatje waarin om. de laatste loonronde werd besproken ontlenen wij het volgen de: Van de zijde van de Raad van Vak- centralen wordt er ernstig naar ge streefd om in de kortst mogelijke tijd opnieuw met de regering om de tafel te gaan zitten en het hele vraagstuk van lonen en prijzen te bespreken. Het heeft het N.V V. buitengewoon onaangenaam getroffen. dat de Staatssecretaris van Sociale Zaken het nodig geoordeeld heeft te verkla ren, dat komende besprekingen zeker niet zouden lopen over de verder gaande loonsverhoging. Indien de rege ring werkelijk van mening is, dat door haar beslissing de zaak voor de vak beweging afgedaan is. dan maakt zij een zeer ernstige fout. Het is toch te naïef te veronderstellen, dat een vak beweging, die zlchzelve respecteert, daarin berust. In feite komt een dergelijke houding ping van Nina Ricci, die een aardige versie geeft van dit steeds en overal weer anders uitgevoerde thema. Op een zwarte wollen japon met grote kraag legt deze ontwerpster een af neembare sjerp van genopte zijde, die door de kraag wordt geregen, om, door de ceintuur bijeengehouden, vrijelijk langs de rok uit te waaieren en deze aan de voorkant te verbergen. De zwarte, rechte japon kan op diverse andere wij-zen worden gegarneerd: een zakdoekje of een corsage kan in het „knoopsgat" van de kraag worden ge stoken. een blouse met lange mouwen kan de jurk tot overgooier maken, ter- wijl het simpele model bovendien met een schort of een overrok van afste kend materiaal gedragen zou kunnen worden. Calixte verandert een mouwloos jurkje op geheel andere wijze. Bi) een rugloze strand- of boulevardjurk van roze linnen, die met enorm grote, ge- ajoureerde zakken is versierd, voegde deze ontwerper een lange rok van wit genopte, blauwe satijn, die in een handomdraai het midzomerse geheel tot eenvoudige avondjapon omtovert. Een veranderjurkje van geheel ander kaliber troffen we tenslotte bij Piguet aan Het is een grijs wollen ochtend jurkje dat met borstzakken en stiksels is gegarneerd. Bij deze schepping hoort een plastron van dezelfde grijze stof. dat de stikselga-rnering volkomen aan het oog onttrekt en, door zijn drape ring en zijn schootje, het in beginsel sportieve m-odel een gekleder aspect geeft. J. V. Queuille stelt vervroegde algemene verkiezingen in De Franse premier Queuille heeft op de bijeenkomst van het Franse kabinet voorg isteld ae algemene verkiezingen in Frankrijk, die in November a.s. zouden moeten worden gehouden, reeds op 10 Juni a.s. te deen plaats vinden. De mi nisters zijn overeen gekomen eerst de parlementaire fracties hunner partijen te zullen raadplegen, alvorens een be slissing te nemen. BELGISCH PRE^ÜER NAAR DE V. ST De Belgische premier, Joseph Pholien, ls per vliegtuig uit Brussel naar de V. St. vertrokken. Hij zal daar tien dagen blijven. neer niet op een geleide loonpolitiek, maar op een gedicteerde loonpolitiek. „Het wil mij" aldais spr. „voor komen, dat de regering er zeer ver standig aan zal doen het gesprek op nieuw te openen, tenzij men met alle geweld een conflict met de vakbeweging wil forceren, met alle gevolgen van dien. En ik heb geen enkele reden om dat te veronderstellen." Oud-Gouverneur Peters naar ons land De oud-gouverneur van de Neder landse Antillen, ir L. A. H. Peters, is gisternacht met aanzienlijke vertraging met de .Rotterdam" (PHTDP) van de KLM naar' ons land vertrokken. Hij werd uitgeleide gedaan door een kleine commissie, o.w. de waarnemend gouver neur, mr F. A. Jas. Mevrouw Peters en de kinderen zullen later volgen. Inge volge de interim-regering heeft mr Jas in handen van de voorzitter der Staten, mr I. C. Debrot, tijdens een buitenge wone vergadering van de Staten de eed afgelegd. FEUILLETON ✓"N BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels w 2) „Te druk? Ik zie er niets van!" „En toch is het zo," zei Marigold. .Als je het wilt weten, wij hebben plannen om zo gauw mogelijk naar Londen te gaan." David Carey wist niet hoe hij kijken meest. Hij staarde naar Marigold en keek vervolgens vragend naar Sally „Gaan jullie werkelijk naar Londen?" „Precies". „Allemachtig, dat is te mooi om waar- te zijn!" Allen kregen een verbaasde trek op hun gezicht. Enthousiast ging hij verder: „Ik kwam jullie juist vertellen, dat ik een was. naar Marigold en greep haar handen. „Wil je mij éèn ding beloven?" „Wat is dat dan wel?" „Dat je, als Je moeilijkheden in Lon den krijgt, bij mij komt voor hulp?" Zij lachte. Anne en Sally kwamen binnen met de thee. HOOFDSTUK II „Vreselijk, wat ben ik moe!" Anne zette met een plof haar bood schappentas cp de wankele tafel van hun nieuwe Lcndense verblijf. Sally keek op van het andere einde van de kamer, waar zij aan het verven baantje aangeboden heb gekregen als intern chirurg bij een groot Londens ziekenhuis! Ik had het afschuwelijk ge vonden' hier weg te moeten gaan van Jullie, met z'n drietjes." Hy keek hierbij naar Marigold. „Maar David, dat is prachtig," riep Sally uit, dan hebben wij tenminste één Riend in Londen." „Als ik Jullie helpen kan?" Marigold voelde zich geprikkeld. Da vid verveelde haar soms. Als David maar wat minder aan dacht aan haaT besteedde, zou zij wel meer belangstelling voor hem hebben, dacht Sally. ..Feitelijk was ik hier gekomen om bet Marigold eerst te zeggen... tijdens «en ritje in mijn wagen ..Meest ik soms op je schouder in tranen uitbarsten?", vroeg Marigold onvriendelijk. ..Je kon het toch een beetje jammer vinden, dat ik weg zou gaan?" „Waarcm? vroeg her m-° *ie p°' 2?u toch niet voor zo lang zijn? Zelfs ab> ]e in een ziekenhuis werkt, krijg Je no? wel vacantie!" Sallv kwam tussenbeide. ..Zullen wij een kopje thee gaan drin gen?" „Ik zal je wel helpen," zei Anne en Sing met haar de kamer uit. Marigold ging als een poes op de di-'3n liggen en staarde in het vuur. David stond cp en liep naar haar tce. „Marigold." zei hy zacht. „Wat is er?" „Weet je wel waarom ik hier geko- ben?" „Je hebt het toch juist verteld?" „Niet helemaal. Nu ik wist, dat ik weg zou gaan, wilde ik één ding weten of jij met mi] zou willen trouwen." ..Je wist tooh, dat ik dat niet zou doen?" „Maar waarom niet, Marigold? Ik verlang zo naar je." Marigold klopte eens op zijn arm. „Smit mij arm° Wel Tk zou het al- sch'iweülk vinden de vrouw van een dokter te zijn en danik hou hele- niqal niet van je." Hij draaide zich om en staarde naar Luiten. Plotseling keerde hij zich weer „Geluk gehad?" „Niets, en ik neb gelopen tot mijn voeten pap waren." Zij wilde gaan zitten in een stoel. .Ras op, de boel is nat!", riep Sally uit. „Er zit toch geen vlek op mijn jurk? Het is het enige behoorlijke ding dat ik nog heb." „Nu jullie toch over kleren praten," zei Marigold, die de kamer binnen kwam, „Ik heb wel wat te zeggen." Zij zette haar hced af en keek met verachting naar het ding. „Weten lullie wat dit is?" Haar zusters keken verbaasd. Mari- gc1j wachtte geen antwoord af. Het is een museumstuk. Ik voel mij we, X :Jj.ar.'C.i-ui/j.',-dii.vis zoals _k er uitz'e. I^eb'-en tulHe ec*;ori, wat hier in Londen gedragen wordt?" „Wij hebben geen tijd cm ons zorgen te maken over kleren," merkte Anne lichtelijk verveeld op. .Maar ondertussen kunnen wij maar niets vinden," wierp Marigold hier te genin. „Zoals wij nu gekleed gaan, is er geen kans iets te krijgen. Weet Je waar wij nu precies op lijken? Op onnozele kleine meisjes van buiten." „Nou, wat is er verkeerd aan?", vroeg Sally. „Doe niet zo dwaas!", zei Marigold scherp. „Als wij hier in Londen een baantje willen vinden, moeten wU er gezellig uitzien. Je moest eens weten hoe men naar my keek toen ik ergens vroeg of ik geen mannequin kon wor den Zij lachten my in m'n gezicht ui:! Maar nu zie ik maar al te duide lijk wat voor dwazen wij geweest rijn." Zij wierp haar hced op de grond We moeten echt ons uiterlijk totaal veranderen," voegde zij er dramatisch aan tce. „Sally, hoeveel geld hebben wij nog?" „Geen cent voor kleren!" Marigold opende haar mond als wilde zij hier wat tegen ln brengen, zy zei echter niets. „Ik geloof wel, dat Marigold geiyk heeft," zei Anne nadenkend. „Ik ben vandaag by drie bureaux geweest. Men bood mij slechts een baantje aan als hulp in de keuken." „Wè.t?", riep Sally uit, „daghitje?" „Ja. zy stelden voor of ik niet de kok van Lady zo en zo wilde gaan hel pen." Sally plofte in een 6toel neer. „O, lieve kinderen, en ik ben het ge weest, die jullie naar Londen bracht! Alles kemt op myn arme hoofd neer!" „Dat is helemaal niet waar," zei Ma rigold vlug. „Jullie weten heel goed, dat ik voorstelde naar Londen te gaan." Sally zuchtte. „Wat belangrijker is" Marigold schakelde maar snel op een ander on derwerp over „dat wy de boel ver keerd aangepakt hebben. Ik ben daar zeker van. Myn jurk ga ik direct mo derniseren en dan van myn hoed wat behoorlyks maken. Wy kunnen het toch wel betalen. Sally?" „wy zullen wel moeten," antwoordde Sally. Zij lachte, maar haar gezicht was ernstig. Met haar benen gekruist zit tend op het tygervel en een grote veeg verf op haar wang, leek zy byna be- lacheiyk jong, en toch zouden haar oudere zusters niet aan haar leidster schap tornen. Zy was dan toch ook maar weer op het goede denkbeeld gekomen die myn heer Jarvis op te zoeken, de broer van een of aqder bekende in St. Chytas. Die had Sa-lly aangeraden eens met zijn vrouw te gaan praten. Over de Jenkins hadden ze toen gesproken. „Maar dachten per saldo mynheer en me vrouw Jarvis de Jenkins zouden zé ker geen kamers verhuren aan drie meisjes. Dat was hun niet rustig ge noeg." Plotseling had mevrouw Jarvis een prachtig idee gekregen: „Wat zou je zeggen van onze zolder? Een zee van ruimte!" (Wordt vervolgd) 30). De aanblik van de Romeinse oudheden in Joris Goedbloed's opgra vingskamp was voor Professor Delver Delfgauw te veel. Steunend zakte de oudheidkundige ineen, terwyl hij zucht te: „Maar het kan niet. het még oietIk heb zelf in a! myn boeken ge schreven dat er in Ezelsbrugge"- geen oudheden zijn! Dus mogen ze er niet zynMaar intussen had Jolliepop het gegarandeerde knopenhaakje gevon den en aan een nauwgezet onderzoek onderworpen, en hy sprak: „En toch, Hooggeleerde, moet ik vaststellen, dat dit voorwerpje volkomen echt is!" „Echt!" kreet de Professor. „Echt! Deze ruïnes zullen me ruïneren!" Maar intussen zei Panda verontwaar digd tegen Joris: „Zie je nu wel? Hij is er helemaal overstuur van! En het is niet eens eeriyk we hébben die din gen hier immers niet gevonden!" „Wat zegt ge? Niet eeriyk?" vroeg Joris. „Maar tóch! Hebben wy soms ge zégd dat we deze voorwerpen hier ge vonden hebben? Neen toch! Ha ha! Deze Delfvriend is slechts voorbarig ln het trekken van zyn conclusies, dat ls alles! Daar héb Je weer zo'n amateur!" „O.. ehzomompelde Pan da, die het niet zo vlug kon volgen. En inmiddels had de Professor wérkelijk zijn conclusies te snel getrokken, want hy rende nu het kamp uit terwyi hy riep: „Ik moet naar huis! Oe! Ik moet al myn boeken opnieuw gaan schryven!" VOOR ZONDAG 1 APRIL. Hilversum I (402 m.) KRO: 8.00 Nieuws en weerberichten: 8.15 er.muz.; 8 25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden; 9.45 Omroeporkest: 10 00 Doopsgezinde kerkdienst: 11.30 Gewilde muziek: KRO: 12.15 Apolozte: 12.35 CT.- muz.; 12.40 Lunchconcert: 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws, weerberichten en katliollek nieuws: 13.20 Lunchconcert: 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws, weerbe richten en katholiek nieuws: 13 20 Lunchconcert: 13.40 „Uit het Boek der Boeken": 13 55 Franse muziek: 14.25 Gr.muz.: 14.35 Clavlchord-bespellng; 15.00 „Missie en taalwetenschap", cau serie: 15.20 Pianorecital: 16.00 gr.muz.: 16.10 ..Katholiek thuisfront overal"; 16.15 Sport; 16.30 Vespers van Beloken Pasen: IKOR: 17.00 Kerkdienst. NCRV: 19.00 Vocaal kwartet; 19.15 „Mensen op de achtergrond", causerie: 19.30 Nieuws, sportuitslagen en weerber., KRO: 19.45 Actualiteiten: 19.52 Boekbespreking; 20.05 .De gewone man zegt er 't zltne van": 20.12 Gevarieerd programma: 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender: 23.00 Nieuws: 23.1524.00 Gram.muz. Hilversum II (298 m.) VARA: 8.00 Nieuws en weerberichten: 8.18 Gr.muz.: 8.30 Voor het platteland: 8.40 Voor de gerepatrieerde militairen; 9.00 Causerie over aquariumvissen: 9.12 Sportmedede- lingen 9.15 Verzoekprogramma: 9.45 „Geestelijk leven", causerie; 10.00 In strumentaal trio: 10.25 „Met en zonder omslag"; 10.50 Amusementsmuz.: 11.15 Cabaret. AVRO: 12.00 1 April-program- ma uit Den Brlel: 12.35 Voor de Jeugd: 12 45 Gr.muz.: 13.00 Nieuws en weerbe richten; 13.15 Mededelingen of er.muz.; 13.20 Orkestconcert; 13.50 „Even afreke nen, Heren!": 14.00 Gr.muz.: 14.05 Boekbespreking; 14.30 Concertgebouwor kest en solist: 15.35 Fllmpraatje: 15.50 Vocaal kwartet: 16 20 gr.muz.; 16.30 Sportrevue. VARA: 1700 Voor do Jeugd; 17.25 „Het Scheepvaartverdrag", hoor spel: 17.45 Pianospel; 18.00 Sportcom- mentaar. 18.15 Nieuws en sportuitsla gen. VPRO: 18.30 Ned. Hervormde Kerk dienst. IKOR: 19.00 Klnderdlcnst: 19.35 Bllbelvertelllng: AVRO: 20.00 Nieuws: 20.05 Nederlandse liedjes; 20.37 AVRO- allerlel: 20.40 Promenade-orkest; 21.05 Hersengymnastiek: 21.30 Zang en orgel: 21.50 .De Forsyte Sage. Een man van fortuin", hoorspel; 22.30 Strijkorkest; 23.00 Nieuws: 23.15 Actualiteiten; 23.25 24.00 Dansmuz. Engeland, BBC Home Service (330 m.) 12.30 Muzikale causerie: 13.10 Critleken: 13.55 Weerberichten: 14.00 Nieuws: 14.10 „Country Magazine"; 14.40 Gr.muziek: 15.05 Wenken voor de tuin: 15.30 Hoor spel: 17.00 Operakoor. -orkest en soliste: 18.00: Voor de kinderen: )8.55 Weerbe richten; 19.00 nieuws: 19.15 Symphonle- orkest; 20.45 Avonddienst; 21.25 Llefda- d/lgheldsoproep: 21.30 Hoorspel: 22.00 Nieuws: 22.15 Oauserie: 22.35 Klank beeld: 23.35 Pianorecital; 23.52 Epiloog: 24.00—0.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 m.) 12.30 Kerkdienst: 13.00 Gevarieerd programma; 14.00 Twintig vragen; 14.30 Lichte muziek; 15.00 gr.- muzlek; 15.30 Schots programma: 16.00 Hoorspel met muziek: 16.30 „All Chan ge": 17.00 Gevarieerd programma; 17.30 Gr.muz.. 18.30 Gevarieerd programma; 19.00 ..Round Britain Quiz": 19.30 Or gelspel; 20.00 Nieuws: 20.25 Sport: 20.30 Amusementsmuziek; 21.30 Community Hymn-slnglng; 22.00 Gevarieerd pro gramma: 23.00 Nieuws; 23.15 Planomuz.: 23.30 Muzikale causerie: 23.45 Lichte gr.muz.; 0.15 Gevarieerde muz.: 0.56 1.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Symphonle-orkest en solisten: 13.00 Nieuws: 13.20 Gevarieerde muziek; 15.00 Verzoekprogramma: 17.30 Dans muziek; 18 00 Symphonie-orke6t: 19.45 Nieuws: 21.15 Gevarieerd programma; 22.15 Nieuws: 22.45 Dansmuz.: 24.00 Nieuws: 0.10 Musette-ensemble: 0.30 1.00 Dansmuziek. Frankrllk. Nationaal Programma (347 en 249 m.l 11.00 Lichte muziek: 13.00 Hoorspel met muziek: 15.30 „Gllette de NartK>nnc". opera; 17.15 Gr muz.: 18 00 Symphonle-orkest en soliste: 20.00 Licht orkest en solist: 21.30 Hoorspel; 22.30 Kamermuziek; 23.4524.00 Nieuws Brussel (324 en 484 m 324 m.: 12.15 Radiojournaal: 12.30 Weerberich ten: 12 32 Licht ensemble: 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.muz.: 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Gr.muz.: 15 55 Idem; 16.00 Sport: 16.45 Gr.muz.: 17 00 Klassieke muziek: 17.45 Gr.muz.: 17.55 Sport. 18.00 Natio naal orkest en koor: 18.30 Godsdienstig halfuur: 19.00 Nieuws: 19.30 Gevarieerd programma: 21 30 Actualiteiten: 21.45 Orgelspel: 22.00 Nieuws: 22 15 Verzoek- prneramma; 23.00 Nieuws: 23 05 en 23.15 gr.muz.: 23.3024.00 Amusementsmuz. 484 m.: 12.08 Omroeporkest: 13.00 Nieuwe: 13.16 Verzoekprogramma: 14.00 Svmohnnle-orkest: 16 45 Dansmuz.: 19.00 Godsdienstig halfuur: 19 45 Nieuws: 20.00 SvmDhonle-orkest: 20.50 Gr muz.: 2100 Hoorspel: 22.00 Nieuws: 22 10 en 22.30 Gr.muz.: 22 55 Nieuws: 23.00 Gr. muz.: 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 2 APRIL. Hilversum 1 (402 M.) NCRV 7.00: nieuws; 7.18: gewijde muziek; 7.45;. een woord voor de dag; 8.00: nieuws en weer berichten; 8.10: sportuitslagen; 8.20: gram. muziek; 9.15: voor do zioken: 9 30: water standen; 9.35: herhaling famlllecompetltie; 10.10: gram.muzlek, 10.30: morgendienst; 1100; gram.muzlek; 11.15; gevarieerde mu ziek; 12.30: land- en tulnbouwmcdedelln- gen; 12.33: orgelconcert; 13.00: nieuws; 13.15: zigeunerkwintet; 13.35: gram.muz.; 14.00: schoolradio; 14.35: gram.muzlek; 14.45: voor de vrouw; 15.15: gram.muzlek; 15.25: strijkkwartet en piano; 16.00: bij bellezing; 16.45: vocaal ensemble; 17.00: voor do kleuters; 17.15: orgelspel; 17.45: voor de Jeugd; 18.00: volksmelodieën; 18.15: sportrubrlek; 18.25: Engelse les; 18.45: boekbespreking; 19.00: nieuws en weerbe richten; 19.15: „Volk en Staat", causerie; 19.30: gram.muzlek; 19.40: radiokrant; 20.00: nieuws: 20.05: kerkkoor; 20.35* „Paulus en Tharsls", hoorspel; 21.50: gram.muzlek; 22.15: Internationaal Evan gelisch Commentaar: 22.25: harpensembfe; 22.45: avondoverdenking: 23.00; nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek: 7.30: gram.muzlek; 8.00: nieuws en weerberich ten; 8.18: gram.muzlek: VPRO 10.00: voor de oude dag, causerie; 10.05: morgenwij ding. VARA 10.20: voor de kleuters: 10.35: voor de vrouw; 10.50: voor de zieken: 11.40: sopraan, alt en plano- 12.00: orgel spel; 12.15: accordeonmuzlek; (om 12.30: land- en tulnbouwmededelingen; 12.33 12 38: voor het platteland); 13.00: nieuws; 13.15: voor de middenstand: 13.20: dans muziek; 13.45: gram.muzlek; 14.00: „De wereld van de schone 6Chyn", causerie; 14.15: strykkwartet; 14.45. gram.muzlek; 15.10: „De kapiteinsdochter", hoorspel; 16.10: Utrechts Stedelijk orkest, koor en solisten, 17.00: voor de Jeugd; 17.30: gram. muzlek; 17.45; RcgerlncsultzendingDr F. J. A. Terwlssche van Scneltlnga: „Pakistan en Indonesië"; 18.00: nieuws; 18.15: mili tair commentaar; 18.30: VARA-varla; 18.35: Promenade orkest en koor; 19.00: Parle mentair overzicht; 19.15: planokwartet; 19.45: Regeringsuitzending: ar lr M. Oos tenbrink: „De bestrhdlng van de de aard appelmoeheid"; 20.00: nieuws: 20.05: actu aliteiten: 20.15: Instrumentaal sextet; 20.40: cabaret: 21.15: lichte muziek; 21.40: „Het eeuwfeest van de Gemeentewet", causerie; 21.55: Radio Phllharmonlsch or kest en solist; 23.00: nieuws: 23.15: socia listisch nieuws ln Esperanto; 23.20 24.00; gram.muzlek. Engeland. BBC Home Service (330 M.) 12.00: lichte muziek; 12.30: hoorspel; 13.00: gram.muzlek; 13.25: gevarieerd programma; 13.55: weerberichten; 14.00: nieuws; 14.10: dansmuziek; 15.00: Schots orkest; 16.00; Interviews; 16.30: licht strykensemble; 17 00: gramjnuzlek; 17.25: voor de vrouw; 17.40: ..Cross-examination"; 18.00: voor de kinderen; 18.55: weerberichten; 19 00: nieuws; 19.15: sport; 19.20: causerie: 19.30: BBC Northern Orchestra; 20.45- klank beeld; 21.15: twintig vragen: 21.45: Deene commentaar: 22.00: nieuws; 22.15: hoor spel; 23.45: planorecital; 24.000.03: nieuws. Engeland, BBC Light Programma (150O en 247 M.) 12.00; Mrs Dale's dagboek; 12.15: variété orkest; 13.00: voordracht; 13.15: BBC Welsh Orchestra en solist; 14.15: voor de kinderen; 14.45: voor de kleuters; 15.00: voor de vrouw; 16.00: lichte muziek: 16.30: voor de soldaten; 16.45 ge varieerde muziek: 17.15: Mrs Dale's dag boek; 17.30; hoorspel: 19.00: orgelspel; 19.15: sport; 19.45: hoorspel: 20.00: nieuws; 20.25: sport: 20.30: hoorspel met muziek; 21.00; verzoekprogramma: 21.45: hoorspel; 22.15- gevarieerde muziek; 23.00: nieuws; 23.15: actualiteiten: 23.20: klankbeeld: 23.30: dansmuziek. 24.00; voordracht: 0.15; amusementsmuziek; 0.561.00: nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 M 12.00: amusementsmuziek; 13.00: nieuws; 13.20: gevarieerde muziek; 14.15; opera muziek; 15.40: populaire muziek; 16.30: Rhythmlsche mu/lck: 17.00: nieuws; 17.05; cello en plano; 18.00: gevarieerde muziek; 19.45: nieuws: 20.05: Symphonle-orkest; 22.15; nieuws; 22.40: dansmuziek: 23.00: lichte muziek; 24.00; nieuws; 0.351.00: dansmuziek. Frankrllk, Nationaal Programma (347 en 249 M.) 13.00: nieuws; 13.15: „Le Doc- teur Miracle", opera; 14.00: nieuws; 14.30: hoorspel; 16.00: kamermuziek; 17.30; dans muziek; 18.30: Amerikaanse uitzending; 1900- gevarieerde muziek- 20.00: sympho nle-orkest en solist: 23.05: gram.muzlek: 23.20: Viool en plano; 23 4524.00: nieuws. Brussel (324 en 484 M.324 M 11.45: gram.muzlek: 12.30: weerberichten: 12.33: voor de boeren: 12.40- gram muziek; 13.00: nieuws; 13.15: rhythmlsch trio; 13 45: gram.muzlek: 14.00: voor de vrouw; 15.00: actualiteiten; 15.55- gram.muzlek; 16.00: Internationale Radio Universiteit; 16.30: Symphonle-orkest: 17.00: nieuws- 17 10; lichte muziek: 18.00: Franse les: 18 20: gram.muzlek: 18.25: kroniek: 1830: voor de soldaten: 19.00: nieuws: 19 30: gram - muziek; 19 50: voordracht: 20.00 kamer muziek: 21.00: actualiteiten: 21.16- om roeporkest: 22.00: nieuws: 22.15' Vlaams programma: 23.00: nieuws; 23.0524.00: verzoekprogTamma. 484 M 12 05: licht orkest: 13.00: nieuws- 13.10. 13.30. 14.00, 16.00. 16.30. 17.10. 17.45 en 18.30: gram.muzlek: 19 00: kamermuz 19.25: Jazzmuziek: 19.45: nieuws; 20.45: gram.muzlek; 21.15: omroeporkest en so list; 22.00: nieuws; 22.15: gram.muzlek: 22.55: nieuws; 23.00: gram.muzlek; 23.16: lichte muziek; 23.55; nieuws.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 7