Wederom dramatische brand in Amsterdam Drie jarig meisje bleef jammerlijk in vuurzee achter Gemiddelde leeftijd in 100 jaar bijna verdubbeld Zevenster Pamdla en de Meester-ondheidkiandage Radio-programma i Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 22 Maart 1951 Tweede Blad No. 27259 Lassen en en kinderen door knetterende vlammen mit I vieravond tegen kwart voor twaalf is een hevige brand met dramatische irta uitgebroken in het perceel eerste Oosterparkstraat 161 te Amsterdam. Ijpfrceel wonen zes gezinnen. Omtrent de oorzaak tast men nog in het Het vuur greep razend snel om zich heen. bewoners, voor zover aanwezig, pin bed en werden m hun slaap door het geknetter van de vlam- Tiet springen van de ruiten en de I die zich al direct in grote wolken buurman uit de Wibautstraat, de plastic bewerker Weimer, heeft, wat zich daar afspeelde, van nabij meegemaakt. Hij was namelijk, toen hij bij de brand kwam en hoorde, dat er vermoedelijk naar buiten baande. Ook de I nog mensen in huis waren, via het per- [rier.den werden door het felle ge ,j de knetterende vlammen ge duwd. Slechts voor de bewoners [je eerste étage de 82-jarige heer ff ra zijn pleegzoon was de trap, [jjjr de straat leidde, nog vrij. De ^•Adam. man. vrouw en twee kin wier woning de brand ont- i risen geen andere mogelijkheid, fin de achterzijde van het huis op Inbouw met plat dak van de eerste Tping te springen. De man sprong Jvaama de vrouw de twee kinde- |-3 meisje van omstreeks 3 en een u van ruim 4 jaar, hem toewierp. P déze veilig in de armen van hun J-varen beland, nam ook de vrouw [rvne sprong, opgejaagd als zij jdcor de vuurzee, die zich achter Inwikkelde. T. familie Homan, die de voorzijde [ie tweede étage bewoonde, vond Iran de toegeschoten buren, die on- leiding van de overbuurman G. met jassen en dekens valscher- improviseerden Ook dit gezin be- J.jj; man, vrouw en twee kinderen, [es van 6 en 8 jaar. De vrouw gooi- jar buren de kinderen toe en sprong Jrierop na. Alle drie kwamen zij vei- I-raht. De man die 68 jaar oud J. durfde de sprong ndet aan en pro- de langs een regenpijp naar beneden Hij Wel echter halverwege en V adanig gewond, dat hij naar het f Vrouwegasbhuis moest worden J: de derde étage in het achterhuis |- bewoners van het voorhuis, de Van der Laak waren de stad - spelde zich inmiddels een ver- Kceljjk drama af. Hier woonde de e Meuleman. man, vrouw en een |.?van 3 Jaar Door de rook en het bedwelmd zochten deze mensen |*n uitweg in een sprong naar het [-. twee verdiepingen lager. Een ceel 159 naar boven gerend en langs de dakgoot de zolder van het brandende huis binnengedrongen. Hij heeft gehoord, hoe Meuleman zijn vrouw toeriep te springen, wat deze ook heeft gedaan. De man had toen het driejarige dochtertje in zijn arm. Meuleman is zelf ook gespron gen, maar schijnt zozeer bedwelmd te zijn geweest door de rook, dat hy zijn dochterje Mieneke in het huis heeft achtergelaten. Weimer had in tussen het huis weer verlaten en heeft later met twee brandwachts nog ver geefse pogingen gedaan opnieuw de woning van Meuleman te bereiken, maar toen had het vuur reeds zo om zich heen gegrepen, en was er zoveel rook, dat deze drie moedige mannen geen kans meer hadden naar binnen te komen. Meuleman en zyn vrouw waren op het plat terecht gekomen en daarbij ernstig gewond. De man kreeg snij wonden en brand wonden om. aan het gezicht De vrouw brak haar pols en had eveneens brand wonden. Ook zij zijn, naar eerst bij bu ren te zijn. binnengedragen en verbon den, door de G.G.D. naar het O L. Vrouwegasbhuis vervoerd. Pas tegen kwart voor één was de brand wee, die de laaiende vuurgloed bestreed, in staat het huis binnen te dringen. Zij vonden op de derde étage de stoffelijke resten van het driejarige meisje. Een der brandwachten mosst even eens in het. ziekenhuis worden opgeno men. De man was bij het nablussings- werk door rook bedwelmd geraakt en daarna in aanraking met electricitelt gekomen. Zijn toestand is echter, even als van de andere drie personen, niet levensgevaarlijk. De tweede en derde verdieping van het perceel zijn volslagen uitgebrand, evenals de zolder. De eerste verdieping en een slagerij kregen geringe brand schade en veel waterschade. De brand, die grote belangstelling trok. heeft door zijn tragisch verloop, grote deernis ge wekt. - Elke dag zijn 100.000 arbeiders ziek Nieuw ontwerp Ziekenfonds wet gereed. (Van onze Haagse redacteur) De gemiddelde levensduur van de Nederlandse man steeg in de afgelo pen 100 jaar van 36 tot 69 en van de Nederlandse vrouw van 38 tot 71'/6 jaar, aldus dr P. Muntendam, Staats secretaris voor de Volksgezondheid aan het Departement van Sociale Za ken op een gisteren te Den Haag ge houden bijeenkomst van het Contact- centrum op Voorlichtingsgebied. Een eeuw geleden bereikte 5% onzer bevolking de leeftijd van 80 jaar, nu 35%. De sterfte van kinderen in hun eerste levensjaar daalde van 22% tot beneden de 2%. Deze gunstige resul taten zijn mede te danken aan de prachtige samenwerking tussen over heid en particulier initiatief op het gebied van de Gezondheidszorg. In 1910 werd op de Rijksbegroting 10 mille uitgetrokken voor de tuberculose bestrijding, in 1950 5 millioen gulden. De sterfte aan deze ziekte daalde tot het laagterecord van 0.2 per duizend (tegenover 13 per duizend aan kanker) mede dank zij het praohtige werk der diverse Kruis-verenigingen door wijk verpleegsters en consultatiebureaux. Ket is dan ook begrijpelijk dat men (Inecz. Med.-adv.) deze kruisverenigingen tot nieuwe ta ken wil stimuleren op het gebied der bestrijding van kanker, kinderverlam ming. rheumatiek en neurose. Maar ook die gunstige resultaten op het gebied van kindersterfte en tuber culose mogen niet tot zelfgenoegzaam heid leiden. Wij dienen op de ingeslagen weg met kracht voort te gaan, aldus de Staatssecretaris. Men lette niet alleen op de sterfte doch ook op de ziektecijfers. Het verzuim wegens ziekte bedraagt 5%. Gerekend met een aantal Neder landse arbeiders van 2 millioen wil deze 5% zeggen, dat elke dag 100 000 arbei ders wegens ziekte aan het productie proces niet deelnemen. Wat dit aan economische schade be tekent, wordt slechts gedeeltelijk dui delijk door het bedrag van f. 700.000, dat dagelijks aan ziekengeld wordt uit gekeerd. Als men er in zou slagen, die 5% tot 4 terug te dringen, zou dit alleen reeds een jaarlijkse besparing van 50 millioen gulden aan ziekengeld betekenen dat is het dubbele van de hele begroting voor Volksgezondheid De Gezondheidszorg brengt haar moei ten en kosten dus ruimschoots op. Uit de verdere mededeling van dr Muntendam stippen wy aan, dat een ontwerp voor een nieuwe Gezond heidswet In vèrgevorderde staat van voorbereiding ls. Ook een nieuw ontwerp Zieken fondswet is gereed en aan de Zieken fondsraad ter advies voorgelegd. flngez. Mort.-adv.) fUILLETOlV Oorspronkelijk detective-verhaal door IN. C. BijleveldGelinck [jacht de Zevenster en vond haar kwart voor twaalf kwam ook fc'i ran Blitterswyck m die kamer, wxa dat is mij nog onbekend. Zij 'i gevochten en Arnold verloor j zijn manchetknoop. En daarna I hebben zij waarschijnlijk onder- afgesproken om elkaar niet te Zij zijn toen weggegaan en 5 de arme Frida gekomen. |- Wat ingewikkeld! •Nog des te meer, omdat ook me- Valentijn dia nacht een greep doen in tante's bureau. Hij was |'f? daarheen, toen wij binnen kwa- Tui hjj stond ineens voor mijn neus, j- i het licht opdraaide. Hij wilde fcdiijnlijk de boekhouding van tan- [luus laten verdwijnen, omdat hij ft! wist dat jij de volgende dag met [s." Benck het bureau zou gaan wn. Het is een ontzettende druk- [fiwst die nacht; de bewoners van maakten queue voor het pb van tante Truus! T-Jkkig. ze lachte alweer! Fjvegen ze weer een poosje. Het f 'óna nacht geworden, maar in het N rees een zacht schijnsel boven [ttizon: de maan, die opkwam. De nevels over de landen werden voor hen uit lag de rose gloed [«sterdam. 5 ik u nog wat vragen, inspec- h Natuurlijk. l'Soe hebt u ons zo gauw kunnen Nel ik had juist bij tante An- 'e ontdekt dat Hans Breller Hans was en wilde snel weggaan, Mieneer Benck mij opbelde. Hevig ?}£t, want hij had van Riekje ge- K dat je meegegaan was met een [-'"oheur met een boodschap van mij. j "^sde al voor een truc. Riekje 1 signalement op van die man, j Ik wel begTeep dat het snor- öe bril vals zouden zijn. Maar 't van de motor wist ze niet. Ik r tLda,t beter kon uitgaan van 1 Preller dan van die onbekende by hem moest je ten slotte «recht komen. En nu herinnerde [-, °P eens, dat hij in zijn gesprek LJ aan tafel de naam Poortmans T"*. als de garagehouder, waar hij V ?^QtJe voor vanavond gehuurd ben direct naar die Poortmans 3an en hij vertelde mij, dat ln- d een Indisch jongmens voor MOd een twoseater had gehuurd, I.-;1 Mij het nummer op En toen geval per politie-radio uitgeroe id0 twoseater met nummer, met R e Jongeman er in. misschien W «elsie- waarschijnlijk op weg p'J}" Gooi. Daar zou je gisteravond De politie in Naarden heeft keurig werk geleverd door daar bij die opge broken straat een autoval op te stellen. En toch dacht ik, dat jullie al veel verder zouden zyn. We hebben nog limonade gedron ken Maar hoe kan dat? Zie je Aagje, ik zal alles heel precies moeten weten wat er gebeurd is. Voor het proces verbaal. begrijp je? En die Hans zal niets loslaten en alles ontkennen, ik ken die types. Voor zulke lui zou je soms wensen, dat er nog een pijnbank bestond. Wij hebben van hem niets te verwachten en moeten zelf met de fei ten aankomen. Maar wil je me nu ver tellen, wat er allemaal gebeurd is of liever morgen? Zeg maar eerlijk, wat je het liefste wilt. Och nee, ik wil het nü wel ver tellen. En ze begon, nog wel een beetje met horten en stoten, maar het góng toch en hij hielp haar met enkele vragen tactvol op weg. En hy begreep nu hoe Preller het er blijkbaar op aangelegd had om haar wij willig met zich mee te krijgen. Kijk Aagje, ik zei je zo juist, dat het zyn oorspronkelijke plan geweest is om jou te beletten vóór je twee-en- twintigste jaar te trouwen. Dan kwam de Zevenster weer terug aan zijn stief moeder en kon hij haar het juweel af handig maken. Maar nu is de mogelijkheid ock bij hem opgekomen om zelf met jou te trouwen en op die manier in het bezit van de diamanten te komen. Ik ver moed. dat daarvoor het autoritje van vanavond moest dienen en toen jij goedschiks niet mee wou, heeft bij een schitterende „redding" ln scène gezet om jou voor zich te winnen. Je bent uit eigen beweging bij hem in de auto gestapt' en hij heeft vanavond, juri disch gesproken, mets strafbaars ge daan, tót het ogenblik, waarop hij zijn zelfbeheersing verloor en hij je pols heeft omgedraaid. Dat is natuurlijk mis handeling." En net torentje? Ik denk haast dat hij je daar ook uit heeft willen „redden". Ze staarde nadenkend voor zich uit. Het was allemaal verbijsterend snel gegaan: de beide keren, dat ze ontdek te bedrogen te zijn. de ontzettende angst daarna. Het had eigenlijk maar even geduurd. Maar het allerergste was het omdraaien van haar pols geweest. Ziet u, inspecteur, het was niet zozeer die pyn. Die kun je met een auto-ongeluk ook hebben. Maar het was moedwil, het was wreedheid. En daar kaai ik niet tegen. Ja kind, dat begrijp ik, zei hij zacht. Ze passeerden nu de eerste straatlan taarns van Amsterdam en hij keek even naar haar in de vluchtige licht schijnsels. Haar gezicht was nog wel bleek, maar toch al veel meer ontspan nen. In de donkerte van de wagen liohtte het verband om haar pols wit op Misschien was het toch wel goed dat je nu meteen alles verteld hebbl Ja, dat geloof ik ook. Doet de pols nog pijn? Het verband helpt erg. Ben Je nu erg moe? Ja. Ze zwegen weer. Ze gingen nu over de Beriagebrug en beiden hadden het gevoel dat ze nog wel uren zouden wil len doorrijden. Zo samen, zonder te spreken. Maar nu stopten ze toch na korte tijd in de Vondelstraat. De chauffeur opende het portier. Welkom weer thuis!, zei inspec teur Renkevoort, HOOFDSTUK X Er was wel geen ereboog opgericht om Aagje van Esbeeok te verwelkomen, maar de feeststemming was toch niet veel minder. Riekje, die hen opendeed, liet een soort vreugdegehuil horen, en daarop werd de deur van de salon opengegooid en stormden de gezamen lijke pensiongasten plus mevrouw Beer man de hall in. Meneer Benck klemde het meisje in zijn armen zonder een woord te zeggen, freule Frida schudde de inspecteur de hand of het een pompzwengel was en zelfs mevrouw Beerman ging 2iich te bulten aan een moederlijke omhelzing. Ook de BlLtters- wijeken waren ter begroeting aanwe zig: zij hadden hun particuliere appar tementen verwisseld voor de salon om des te eerder haar terugkeer te kun nen vernemen. En de dikke Dien had haar vrije uitgaansavond opgegeven om ook te kunnen horen hoe het avontuur was afgelopen. Alleen ontbrak vanzelf sprekend de stumperige Valentijn, die zijn deur op slot hield en in de een zaamheid van zijn kamer over zijn te korten en zyn tekortkomingen zat na te denken, (Wordt vervolgd) 24). Oude getrouwen onder onze le zers, die Joris Goedbloed nog van vroe ger kennen, zullen misschien al vermoed hebben, dat er wel iets achter zijn op- gravery stak. Qf ze daarin gelijk heb ben, zal de toekomst ons leren, maar het ls een feit, dat hij een beetje onrustig was geworden door de kranten-berich ten over zijn expeditie. „Ik moet voort maken!" mompelde hij voor zich heen, t-oen de prikkeldraad-versperring klaar - 0-.-.was, „Ik wens niet onvoorbereid door ook heen gebracht worden? De i betweters verrast worden!" Al mompe lden en het jongmens met- lend nam hij plaats ln de auto, terwijl Testeren. I hij tot Panda zei: „Enige dringende za ken roepen mij voor een korte wijle el ders. Ik laat ons waardevol kamp in uw hoede achter, manneke! Pas goed op! Ge moogt wat rust nemen en u verpo- zem doch laat vooral niemand tot het terrein van onze opgravingen toe! Ik zal spoedig terug zijn". „Goed, baas!" zei Panda opgewekt en toen de auto buiten was, sloot hij zorg vuldig het hek, om daarna een tentje op te zetten en een pannetje soep te gaan koken. Het was lekker weer; de soep trok goed en niemand verstoorde de rust, zodat Panda de oudheidkunde werkelijk een prettig vak begon te vinden.... Maar toen vermoedde hy nog niet, dat ei inmiddels twee bezoekers op weg warenen dat waren geen anderen dan zijn bediende Jolliepop en de ge leerde Professor Delver Delfgauw. „Mijn werkgever zal zich stellig verheugen een zo eminent geleerde als u de hand te mogen drukken!" sprak Jolliepop, ter wijl zij beiden ferm doorstapten naar het kamp. „Ach wat verheugen!" riep de be roemde Oudheidkundige op schelle toon „Ik zeg je, dat die hele opgraverij van hem niets dan bedrog is! Oplichterij! l Er. is hier nooit één Romein gewéestl" IJzeren balk verpletterde arbeider. In een fabriekshal van de fa. Polak en Schwarz te Hilversum was men gisteren bezig o.a. met behulp van een takelin stallatie, een 1800 kg zware ketel te ver plaatsen. Toen de ketel uit balans raak te, ontwrichtte deze de takellnstallatie, waarvan een zware Ijzeren balk los werd gewrongen en naar beneden viel, juist op het hoofd van de arbeider, die de in stallatie bediende. Het slachtoffer, de 40-jarige P Muis uit de Sperwerstraat te Hilversum, was op slag dood. Hy was gehuwd en vader van vier kinderen. Zaanse beschuit en ontbijtkoek duurder? Een aantal Zaanse fabrikanten van beschuit en ontbijtkoek heeft besloten tot Drijsverhoging over te gaan. tenge volge van de stijging van de prijzen voor suiker en vetten. Voor beschuit verwacht men een stij ging van 1 of 2 cent per rol, de kleine ontbijtkoek zal 2 cent en de grote 4cent duurder worden. Men is nog niet gekomen tot een col- leotieve regeling en ook in andereplaat sen zijn nog geen uniforme besluiten ge nomen. CONGRES NEUTRAAL BIJZONDER ONDERWIJS. In Groningen is gistermiddag het lan delijk congres begonnen van de Bond ran scholen voor Neutraal Bijzonder Onderwijs. Het eerste deel van dit con gres werd o m. bijgewoond door de mi nister van O., K. en W., prof. dr F. J. Th. Rutten. Nadat de voorzitter van het Congres, mr J. de Daas, een welkomstwoord had gesproken, liet de minister van Onder wijs zich zeer waarderend uit over het vele belangrijke dat de bond in de af gelopen 30 jaar voor het onderwijs ln Nederland in het algemeen heeft ge daan. De heer F. L. Kleiterp hield hierna een inleiding over „De vraagstukken van de moderne didactiek aan de hand van de leidraden 1949 en 1950". Vandaag wordt het congres voortgezet met een inleiding van prof. dr J. Th. Snijders, hoogleraar in de psychologie aan de Groningse Universiteit, over „De ontwikkeling van het „ik" in de lagere schooljaren". VRIJDAG 23 MAART. Hilversum 1 (402 M.) VARA: 7.00: Nieuws: 7.15: Gram.muzlek; 8.00: Nieuws; 8.15: Gram.muzlek; 8.50 Voor de huls vrouw; 9.00: Gram.muzlek (9 309.35: Waterstanden); VPRO 10.00: „Kinderen en mensen", causerie; 10.50: Morgenwij ding; VARA: 10.20: Gram.muzlek; 10.30: Voor de vrouw; 10.45: Alt en piano; 11.00 Voordracht; 11.20 Gram.muzlek; AVRO: 12.00 Gram muziek; 12.30: Land- en tuin- bouwmededellngen; 12.33: Pianospel; 12.45 Sportpraatje: 18.00: Nieuws; 13.15: Ka merorkest en solisten; 14.00: Voordracht; 14.15: Kamerorkest; 14.40: Kookkunst; 14.55: Gram muziek: 15.30: Vocaal Dubbel kwartet; VARA: 16.00: Klein vrouwen koor; 16.30: Voor de Jeugd; 17.00: Gr.- ifuziek; 17.20: Muzikale causerie: 18.00: Nieuws; 18.45: ,,Denk om de bocht"; 19.00 Meisjeskoor; 19.15: Prijzenpraatje; VPRO: 19.30: Avondmaaldienst; 20.55: Nieuws; VARA: 21.00: Populaire melodieën; 21 30 Aetherforum; 22.00 Buitenlands week overzicht; 22.15: Lichte muziek; VPRO: 22.40: „Vandaag", causerie; 22.45 Avond wijding; VARA: 23.00 Nieuws; 23.15: „Huwelijk van A tot Z", causerie; 23.30 24.00: Gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) NCRV: 7.00: Nieuws; 7.15: Oohtendgymn.; 7.30: Gr.- muziek; 7.45: Een woord voor de dag; 8.00: Nieuws en weerberichten; 8.18: Ge wijde muziek; 8.45: Gram.muzlek; 9.15: Voor de zieken: 9.30: Gram.muzlek; 10.30 Passledlenst; 11.45: Fluit en plano; 12.15: Marinierskapel en solist (12.30—12.33: Land- en tuinbouwmededellngen); 13.00 Nieuws; 13.15: Orgelconcert-; 14.00: „Hoe kunnen wij de cyclamen overhouden?", causerie; 14.15: Strijkkwintet; 15.Oo Voor dracht; 15 20: Gram.muzlek: 16.10 Klein koor; 16.40: Voordracht; 17.00: Verzoek- programma 17.30: Fries programma; 17.45: Koorzang en orgelspel; 18.30: „Een woord van man tot man"; 18 45: Vocaal kwartet; 19.00: Nieuws en weerber.: 19.15: Cello en plano; 19 35: Gram.muzlek; 19.40 Radiokrant: 20.00: Nieuws; 20.05: Ned. Herv. Kerkdienst; 21.30: Omroeporkest en solist; 22.15: Vocaall Dubbel tKWartet; 22 30: Voordracht (met commentaar); 22.45: Avondoverdenking: 23.00: Nieuws; 23.1524.00: Gram.muzlek, Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.00 lichte muziek, 12.30 hoorspel. 13.00 lichte muziek. 13 40 Voordracht. 13.55 Weerberichten. 14 00 Nieuws, 14.10 Gram.muzlek. 15.00 Gewijde muziek, 16.00 Crit leken. 16.45 Grammuziek, 17.30 ..Round Britain Quiz". 18 00 voor de kin deren. 18 55 Weerber.. 19.00 Nieuws. 19.15 Sport. 19.20 Gev. muziek. 20.00 Hoorspel,, 20.20 Hoorspel met muziek. 21.00 Ame rikaanse nieuwsbrief. 21.15 Orkestcon cert, 22.00 Nieuws. 22.15 Orkestconcer.t 23.20 Klankbeeld. 23.45 Causerie, 24.00— 0.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.15 Arbeldersork12.45 Parlementsoverzloht, 13.00 Kerkdienst, 13.30 Concert, 14.15 Voor de kinderen, 14.45 v. d. kleuters. 15,00 Lichte muziek. 15.30 BBC Welsh Orohestra en soliste. 16.15 Gev. muziek. 16.45 Sport, 17 45 Gr- muziek, 18.00 Vragenbeantw.. 18 30 Sport, 19.00 Variété-orkest en solisten, 19.30 Or gelmuziek, 20.00 Nieuws. 2025 Sport. 20.30 Gr.muzlek, 21.00 Actuele vraagstuk ken, 2145 Negro Spirituals. 22.30 Hoor spel met muziek 23 00 Nieuws, 23.15 Ac tualiteiten. 23.20 Gev. muziek. 24.00 voor dracht. 0.15 Dansmuziek, 0.561.00 Nieuws. Nordwestdeutseher Rundfunk (308 M.) 12.00 Gev. muziek, 13.00 Nieuws. 13.20 Gram.muzlek, 14.00 Kamerorkest en solis ten, 14.40 Instrumentaal kwartet en so listen; 15.30 Kamerorkest en solisten, 16.30 Gewijde muziek. 17.30 Instrumentaal kwartet en solist, 18.05 Symphonle-orkest. 18.35 Hoorspel, 19.45 Nieuws. 20.00 „Mat- thaus Passion"; 22.15 Nieuws; 22.45 Strijkkwartet; 24.00 Nieuws. Brussel (324 en 484 M.) 321 M. 11 45 Gram.muzlek. 12.30 Weerber.. 12.32 Or gelconcert. 13.00 Nieuws, 13.15 Gram. muzlek, 14.00 Idem, 15.00 Symphonle- orkest, koren en recitant, 15.3o en 16.00 Gram.muzlek, 17.00 Nieuws, 17.10 Muzi kale causerie. 18,10 Gram.muzlek, 18.15 Causerie 18 30 voor de soldaten, 19.00 Nieuws, 19.30 Fllmrevue. 19.50 Voordr., 20.00 Gram.muzlek. 20.15 Symphonle-or kest, koor en solisten, 22.00 Nieuws, 22.15 en 22.50 Gram.muzlek, 23.00 Nieuws. 23-05 24.00 Gram.muzlek. 484 M.: 12.05 Gr.muzlek. 13.00 Nieuws, 13.10, 13.30, 14.30, en 15 00 Gram.muzlek, 16.30 Plan'oreccltal, 16.50 Gram.muzlek, 17.10 Verzoekprogramma. 18.30, 19.00 en 19.30 Gram.muzlek. 19.45 Nieuws, 20.00 Omroeporkest, koren en solisten, 21.00 Gram.muzlek, 21.30 Voordracht, 22.00: Nieuws, 22.15 Zang, plano en viool. 22.55 Nieuws. 23.00 Gram muziek. 23.55 Nieuws, Frankrijk. Nationaal Programma (347 en 249 M.) 12.30 Orkestconcert. 13.00 Nieuws, 13.15 Hoorspel, 14.05 Nieuwe. 18.55 Gram.muzlek 18.58 Amerikaanse uitzen ding, 20.00 Vocaal ensemble en orgel, 21.25 Nationaal orkest 22.5-1 Gr.muzlek, 23.45—24.00 Nieuws. ZATERDAG 24 MAART. Hilversum I (402 M.) VARA: 7.00t Nieuws, 715 Gram.muzlek, 8.00: Nieuws en weerber., 8.15: Grammuziek, 8.18: „Onder onp gezegd"; 8.23: Orgelspel, 8.451 Gram.muzlek, (9 309 35 Waterstanden)j VPRO 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", cau serie. 10.05 Morgenw.; VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Claveclmbelrecltal, 12.00: Grammuziek; (12.3012.33; Land- en tuinbouwmede dellngen); 13.00 Nieuws; 13.15 Dansmu ziek; 13 45: Gram.muzlek, 14.00: Voor de Jeugd, 14.30: Orgelspel, 15.00: Boekbe spreking; 15.15: Accordeonmuziek, 15.45: „Van de wieg tot het- graf" causerie; 16.00: Gram.muzlek: 16.30: Sportpraatje; 16.45 Kamerorkest en solisten; 17.30 Voor de Jeugd; 18.00: Nieuws; 18.15: VARA- Varia; 18.20 Gram.muzlek, 18.30 Volks muziek, 19.00 Artistieke staalkaart: VPRO 19.30: „Passepartout", oauserle; 19.40 „Het Oude Testament ln deze tijd", causerie: 19.55: ..Deze week", causerie; VARA 20.00 Nieuws; 20.05: Actualiteiten; 20.15: Ca baret; 21.15: Tiroler muziek; 21.45: So cialistisch commentaar; 22.00: Instrumen taal 6extet; 22.25: „Onder de pannen", hoorspel; 22.45: Instrumentaal kwartet; 23.00: Nieuws; 23.1524.00: Grammuziek. Hilversum II (298 M.) KRO 7.00: Nieuws; 7.15: Ochtendgymnastiek; 7.30: Gram.muzlek; 7.46: Morgengebed en Li turgische kalender, 8.00: Nieuws- en weer berichten, 8.15: Gram.muzlek; 8J25 Plech tigheden van Paaszaterdag: 9.40: Gram. muzlek; 10.00: Voor de kleuters; 10.15t Gram.muzlek; 11.00: Voor de zieken; 11.45 Gram.muzlek. 12.00 Angelus, Paasklokken en Hallelujah! 12.07: Metropole-orkest (12.3012.33: Land- en tuinbouwmede dellngen); 12.55: Zonnewijzer; 13.001 Nieuws; 13.20: Amusementsorkest en so list; 13.45: Grammuziek; 14.00: Planoduo; 14.20: Engelse les; 14.40: Amateuruitzen ding; 15.10: Kroniek van Letteren en Kunsten; 15.45: Omroeporkest en. solist; 16.30: Liturgische muziek (met toelich ting): 17.00 Voor de Jeugd; 18 00: Film muziek; 18.15: „Nederland Industriali seert", klankbeeld; 18.25: Orgelspel; 18.40 Gram.muzlek; 18.53: Reportage; 19.00: Nieuws; 19.15: „Dit ls leven", oauserle. Actualiteiten, Sport; 19.27: Polltlekapel; 19.52: Journalistiek weekoverzicht; 20.00 Nieuws; 20.05: De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12: Grammuziek; 20.15: „Lichtbaken"; 20.40: „Steek eens op, he ren I", 21,0C Gevarieerd programma; 21.53 „Eieren zoeken"; 22.45: Avondgebed en Llturglscheh kalender; 23.00: Nieuws, 23.15: Nieuws ln Esperanto; 23.22—24.00: Gram.muzlek. Engeland, BBC Home Service (330 M.) 12.00 Orkestconc., 12.30 Hoorspel 13.00 Gram.muzlek, 13.25 Variété, 13.55 Weer berichten. 14.00 Nieuws, 14.10 Gev. pro gramma, 14.50 Arbeldersorkest. 15.20 Or gelspel, 15.50 Schcote orkest, 17.00 Hoor spel. 18.00 Voor de kinderen, 18.55 Weer berichten. 19.00 Nieuws. 19.15 Sport, 19.40 Gev, muziek. 20.15 Interviews, 20.45 Causerie. 21.00 Gev. programma. 22.00 Nieuws, 22.15 Hoorspel, 23.45 Causerie, 24.000.03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12.00 Hoorspel, 12.50 Lichte muziek, 13.10 Sport, 13.30 Orkestconcert; 14.00 Gev. progr., 14.30 „The Boat Race", 15.15 Verzoekprogr., 15.55 Sport, 16.10 Or gelspel, 15.50 Schots orkest, 17.00 Hoor- gelspel, 16.30 Sport. 17.30 Interviews, 18.00 Filmbeschouwing, 18 30 Sporrt, 19 00 Jazz muziek, 19.45 Causerie, 20.00 Nieuws en radiojournaal, 20.25: Voetbalpraatje, 20.30 Luisterwedstrijd, 21.00 Boekbespreking, 2115 Lichte muziek, 22.00 Opera-orkest en solist, 23.00 Nieuws, 23.15 Actualitei ten, 23 20 Orkestconcert, 23.35 Dansmu ziek, 0-15 Gram.muzlek, 0.56-1.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk (308 M.) 12.00 Amusementsmuziek, 13.00 Nieuws, 14.00 Amusementsmuziek, 15.30 Koormu ziek, 15.45 Mannenkoor, 16.00 Gev. mu ziek, 18.30 Volksliederen, 19.45 Nieuws, 20.05 Gev. muziek. 22.15 Nieuws. 22.23 Symphonle-orkest en soliste, 23.05 Lichte muziek, 24.00 Nieuws. Brussel (324 en 181 M.) 324 M. - 11.43 Gram.muzlek, 12.30 Weerber., 12.32 Gr. muzlek, 13.00 Nieuws. 13.15 Zlgeunerork., 13.45 Phllhar. orkest, 14.45 Gr.muzlek; 15.30 „Mattheus Passion", 17.30 Gr.muzlek, 1745 Accordeonmuziek, 18.00 Gram. muzlek, 18.15 Accordeonmuzlek, 17.00 Nieuws, 18.30 voor de soldaten, 19.00 Nieuws, 19.30 Planorecital. 19.50 Radio- feuilleton,, 20.00 Omroepork. en solist, 21.00 Actualiteiten, 21.15 Llohte muziek, 21.45 Gramunuzlek, 22.00 Nieuws, 22.15 Verzoekprogramma, 23.00 Nieuws, 23.05 en 23.2024.00 Gram.muzlek. 484 M.: 12.05: Omroeporkest, 13.00 Nieuws. 13.10, 13.30 en 14.00 Verzoekpro gramma, 14.45 „Mattheus Passion", 16.30 Lichte muziek, 18.30 Acoordeonmuz., 19.00 en 19.40 Grammuziek, 19.45 Nieuws, 20.0o Omroeporkest, 21.00 Gram.muzlek, 21.30 Jazzmuziek. 22.00 Nieuws, 22.15 Gram. muzlek, 22.55 Nieuws, 23.00 Grammuziek, 23.44 Nieuws. Frankrijk, Nationaal Programma (249 en 347 M.) 12.10 Grammuziek, 12.30 Orkestconcert, 13.00 Nieuws, 13,15 Piano recital 14.00 Nieuws, 14.12 Symphonle- orkest, 16.50 Lichte muziek, 17.19 Kamer muziek, 17.55 Gram.muzlek, 18.10 Idem, 18.30 Amerikaanse uitzending, 19.00 Gra- mofoonmuz., 20.00 Orkestconcert, 20.30 Hoorspel, 23.25 Kamermuziek, 23.4524!oO Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3