Adverteert in het Leidsch Dagblad School voor Middelbaar Chemisch Onderwijs Opening Machinefabriek Noordwijkerhout N.V. Sportsplinters UIT DE RIJNSTREEK AANBESTEDING DINSDAG 6 MAART De eerste machines draaien Bedrijf op zeer moderne leest geschoeid Niet op 21 Maart a.s. zal „onze fa briek" aan de 's-Gravendamseweg gaan draaien, dochreeds gister morgen zijn 2 hallen in bedrijf geno men. Het was natuurlijk nog geen offi ciële opening van het gehele bedrijf, wat wij daar gisterochtend in alle vroegte middenin de wit-berijpte vel den achter de St. Victorkerk mee maakten, maar de directeur, de heer H. J. M. Verschure, achtte deze ver- Het programma voor de wedstrij den om het Nederlands kampioenschap hockey heren is als volgt samengesteld: 11 Maart: HHYCDKS en Venlo— Groningen; 26 Maart: (2e Paasdag: DKS—Venlo; 1 April: DKS—Gronin gen- 8 April: VenloHHYC en Gronin gen—DKS; 15 April: DKS—HHYC en GroningenVenlo; 22 April: Groningen —HHYC en Venlo—DKS; 3 Mei: (He melvaartsdag): HHYCGroningen; 6 Mei: HHYC—Venlo Het Belgische hockey-elftal (he ren), dat Zondag 18 Maart as. in het Wagner-stadion te Amstelveen tegen het Nederlandse elftal speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Van Leer (Wellington): achter; Dubois (Leopold) en Anderle (Rasante); midden: Meche- linck (Gantoise), Goossens (Leopold) en Van Weideveld (Daring); voor: Tous- saint (Leopold), Delaval (Daring), Freedman (Rasante), Caronelle (Ra sante) en Kielbaie (Rasante). Voor het kampioenschap van Ne derland hoofdklasse klein biljart cadre 57/2, dat op 29, 30 en 31 Maart en 1 April te Apeldoorn wordt gespeeld, heb ben de volgende deelnemers ingeschre ven: C. Baarends (Goes), J. de Jong (Den Haag). L. van Leur (Oss), L. van Reyen (Heerlen), A. Storm (Den Haag), F. C Vos (Apeldoorn), C. Wijdeveld (Amsterdam) en M. Wijnen (Nijmegen). ZWEMMEN Nederlandse successen te Lund Gisteren kwam het Nederlandse zwem- ploegje, dat momenteel in Zweden toept, i aan de' start tijdens wedstrijden in het stadje Lund in Zuid Zweden. Op de 100 meter vrije slag voor da- mes boekte Hannie Termeulen een ge makkelijke overwinning in 1 min. "9.8 sec. Op de tweede plaats eindigde de Zweedse Elisabet Borglind in 1 min. 13 5 sec, Bij de heren won Kees Kievit met 1 min. 8.8 sec. de 100 meter rugslag vóór Lundgren (Zweden), die 1 min. 14 sec. noteerde. Voorts wist Lies Bonnier de 300 m schoolslag dames op haar naam te brengen in de tijd van 2 min. 59 sec. Zij won met zeer grote voorsprong op I Brita Hanstroem (Zweden), die 3 min 22.1 sec. voor zich liet afdrukken. De 100 meter vrije slag heren leverde een overwinning op voor de Zweed Westes- son, die 1 min, 1.4 sec. noteerde, ge volgd door zijn landgenoot Helsing in 1 min. 3.8 sec. Kees Kievit eindigde op dit nummer als derde met 1 min. 6.6 sec. GYMNASTIEK CONGRES K.N.G.V. Op Zaterdag en Zondag 17 en 18 Mrt. a.s. zal het Kon. Ned Gymnastiek Ver bond zijn tweede Bondsc-ongres houdCxi te Utrech-t in de grote zaal van „Tivoli", vroegde in bedrijfstelling van de in record-tijd gebouwde hallen toch een te uniek feit, dan dat dit geheel on gemerkt kon plaats vinden. „Onze fabriek" is overigens de Machi nefabriek Noordwijkerhout N.V., de ge heel zelfstandige dochter-onderneming van Verschure en Co's Scheepswerven en Machinefabriek te Amsterdam. In de fabriekshal troffen wij de heer P. J. M. Verschure, secretaris van de di rectie van Verschure en Co's Scheeps werven en Machinefabriek, vergezeld van de heer Laarman, chef van de af deling Machinefabriek van het Amster damse bedrijf. Verder waren er natuur lijk de heren v. d. Klugt Sr en Jr, de be drijfsleider, de heer Hoekstra Jr en de chef interne opleiding, de heer Hoek stra Sr. En tenslotte het eerste 16-tal uitvoerders. Zeker, uitvoerders en niet arbeiders. Deze laatste benaming zal in het nieuwe, niet alleen technisch maar ook sociaal op zeer moderne leest ge schoeide bedrijf niet worden gebruikt. Het leidinggevend personeel noemt men organisatoren en naast deze staan de assistenten. Zij, die het werk aan de machines uiteindelijk zullen verrichten, die dus uit zullen voeren, wat door de organisatoren en samenwerking met de technici wordt uitgebroed, zullen volko men logisch „uitvoerders" worden ge noemd. In dit gezelschap nam de heer H. J. M. Verschure om even 7 uur het woord om allereerst deze kleine plechtigheid te motiveren. Doch niet alleen van wege de vervroegde inbedrijfstclling, j maar ook vanwege de belangrijkheid van dit feit voor de gemeente Noord wijkerhout, achtte spr°ker deze cere monie op zijn plaats. De grote toena me van arbeidskrachten in Noordwij kerhout, dank zjj de gezonde huwc- i lijken, kan niet volledig worden opge vangen door bloembollenteelt en tuin bouw. Ook nog niet geheel door deze ene fabriek, maar een belangrijke stap in de goede richting betekent deze fa briek zeer zeker wel en alleen verdere industrialisatie zal uiteindelijk de to tale oplossing kunnen brengen. Bijzondere woorden van dank richtte de heer Verschure vervolgens tot de fir ma v. d. Klugt. Op 3 Februari dacht men op zijn vroegst 21 Maart, de machines in werking te kunnen stellen. Maar nu beleven wij het bijzondere feit. dat men 14 dagen eerder dan verwacht aan het werk kan gaan. Naast de energie van de firmanten heeft daar natuurlijk de grote toewijding en arbeidskracht van het personeel voor gezorgd. Daarom overhandigde spreker aan de heer v. d. Klugt een enveloppe met inhoud ter verdeling onder zijn personeel. De heer Verschure constateerde ver volgens, dat bij deze bouw is getoond wat Noordwijkerhout kan en spoorde de plaatselijke aannemers aan om niet in kortzichtige concurrentiestrijd energie te verspillen, maar in samen werking te streven naar grote presta ties. Tenslotte wees spreker nog op de dringende noodzaak van ambachtson- derwijs. Spr. had niets dan lof voor de omscholingswerkplaats te Leiden, maar tenslotte is dit niet voldoende. Zo spoe dig mogelijk dient ln Noordwijkerhout minstens een avondcursus voor metaal- -«werking te komen De heer Hoekstra Jr stelt zich ter beschikking als leraar en zo nodig zullen er ook nog andere leraren komen, die geheel kosteloos de cursus in de eerste tijd willen verzorgen. En toen was het grote moment daar. Op uitnodiging van de directeur trad Floor Duivenvoorde, de jongeman, die als gerepatrieerd militair het eerst werk vond in de voorbereidingswerkplaats te ALRHEN FILMAVOND CHR. BEDRIJFS CENTRALE In de bovenzaal van hotel Centraal is Maandagavond door de pl. afd. van de Chr. Bedrijfs Centrale een film avond gehouden, waarvoor grote be langstelling bestond. De heer J. C. Sprokkerieft, voorzitter van de aid., sprak een kort welkomst woord. Na enkele voorfilms werd de hoofd film „Jonge Arenden" op het witte doek gebracht. Dit m de laatste wereld oorlog opgenomen werk gaf een uit zonderlijk suggestief beeLd van het leven der R.AF1.-piloten. De heer v d. Zwaag, bestuurslid van de landelijke Centraie, sprak een pro- pagandawoord, waarbij hij de leden vooral opwekte steeds pal te staan voor de organisatie en niet leden toch vooral op te wekken lid te worden van de Chr. Bedrijfs Centrale. Met een woord van dank van de voorzitter aan de spr. werd deze uitste kende avond besloten. „UIT DE WERKPLAATS VAN DE RECHERCHE". De grote zaal van het Nutsgebouw was Maan d.-.c wond uitstekend bezet, toen de voorzitter vari de afd. Volksontwikke ling van net Nutsdepartement de heer A. Hulsman, de talrijke aanwezigen een welsom toesprak en direct daarna het woord 3ai a*n de spreker, de heer n:r P. Frima. cLvccteur van de Politieschool te Hilversum. De heer Frima sprak over het onder werp: „Uit de werkplaats van de Re cherche". Zijn wel zeer interessante causerie werd met de meeste belangstelling be luisterd. Tal van bekende en minder bekende oude moordzaken en grote diefstallen werden door deze zeer des kundige politieman uiteengerafeld en de problemen aan het daglicht gesteld, waarvoor de recherche in vele gevallen komt te staan. Da.t niet altijd grote za ken rond gemaakt kunnen worden, be wijst de praktijk, waarbij o.a. genoemd werd de bekende moordzaak Wijsman, die nog steeds niet opgehelderd is. Dikwijls ontbrak de vrolijke noot in de lezing van de heer Frima niet, die er bijzonder goed slag van heeft het publiek te boeien. Na de pauze werden verschillende vragen gesteld, die allen naar bevrediging beantwoord werden. Een warm applaus en een hartelijk woord van dank van de voorzitter, was de beloning van de aanwezigen, onder wie vrijwel het gehele Alphense poli tiekorps, aan de heer Frima voor diens buitengewoon interessante causerie. BENTHUIZEN Burgerlijke Stand Ondertrouwd: D A. Tuijl 22 Jr en J. Huurman 22 Jr. PAARDEN OP HOL Bij het schoonmaken van een boe renwagen schrokken de paarden van de landbouwer R. alhier dusdanig, dat zij op hol 6loegen De bestuurder had nog de tegenwoordigheid van geest om van de wagen te springen en zodoende het vege lijf te redden. Juist voor het afslaan via een brug sloeg de wagen los hetwelk voorkwam, dat de paarden met het voertuig in het water van de tor plaatse behoorlijk diepe tocht be landden. In dat geval hadden de bei- Haarlem, naar voren om met het over men van een handle de machines in werking te stellen. „Onze fabriek" draait en met Gods zegen zal zij onder be kwame leiding steeds harder gaan draaien! Medio Juni hoopt men de fa briek geheel in bedrijf te hebben en dan zullen er minstens 40 paar nijvere han den werk vinden. Eind 1951 zullen dit er 75 kunnen zyn. Voor dit getal zyn tenminste reeds de machines aange kocht. De totale bedrijfsruimte zal uit eindelijk plaats bieden aan 150 mensen! de dieren de zware ijzeren kar op zich gekregen en waren zij zeker geweest van de verdrinkingsdood. De eerste /collecte der Geref. Ge meente dit jaar gehouden voor de cen trale verwarming heeft de som van f. 189.14 opgebracht De collecten, gehou den op de Biddag voor het gewas, heb ben in totaal opgebracht f.510. BODEGRAVEN DIEFSTALLEN. Een bewoner van de Beursstraat en een bewoner van de Kerkstraat kwa men tot de ontdekking, dat uit de lade van de dressoirs f. 18.resp. f. 8. was ontvreemd. Van beide huizen was de achterdeur niet op slot, daar de deur klemde. De dief had het alleen op geld voor zien; waardevolle artikelen waren niet van zijn gading. De politie heeft met behulp van een speurhond het onderzoek ter hand ge nomen. KOSTGANGERS VLOGEN ELKAAR IN DE HAREN. Bij een familie in Oud-Bodegraven waren twee kostgangers, de heren W. T. en J. B. B deelde zijn kostjuffrouw me de. dat hij ging vertrekken zonder de huur van te voren opgezegd te hebben T. trok partij voor zijn kostjuffrouw en deelde B mede. dat hij 14 dagen bij moest betalen. Dit liep op ruzie uit en beide raakten slaags, waarbij B. een mes trok en T hiermede enige lichte verwondingen toe bracht. waarbij deze het niet liet zitten en B te lijf vloog en zo met zijn vuisten bewerkte, dat hij bewusteloos tegen de grond viel. Toen de politie zich met de zaak be moeide deelde T. mede. dat hij hier geen politiewerk van wilde maken, maar dat B. zijn 14 dagen huur diende te be talen. JAARFEEST HERVORMD KERKKOOR. Maandagavond kwamen de leden en de genodigden van het Hervormd Kerk koor bijeen voor hun 5e jaarfeest in Berea. Het openingswoord werd gesproken door de voorzitter, de heer H Kooistra. Vervolgens werden de Jaarverslagen uit gebracht. Het batig saldo bleek f. 40 te bedragen. Zeer mooi was „De Gebaande Weg", een declamatoriurn met orgelspel en koor, solo- en samenzang, dat onder leloing stond van de directeur, de heer Oppe. Mevr. Hamoen wekte in een voor dracht op. zich aan te sluiten bij het Herv Koor, waarna zang van een duet volgde. De heer H. Kooistra, een der eerste bassen van het koor. gaf een lied °1^ ver diens tel ij ke wijze ten beste, ..'t Is middernacht" uit de bundel van Joh. de Heer. De heer L. F. v. d. Berg, zong „Als ik groot ben lieve Moeder" en samen met Groenendijk „Zilver draden tussen goud Verder werd de avond nog gevuld met enkele zangnummers, waarna ds H. Roelofsen deze gezellige avond besloot met, dankgebed. BOSKOOP Geslaagde bazar ten bate van jeugdgebouw De vijfdaagse bazar, die ten bate van het nieuwe Jeugdgebouw is gehou den. heeft de stoutste verwachtingen overtroffen. Nadat het bezoek Dins- dag.en Woensdag groot genoemd kon worden, was het Donderdag en Vrij dag wat minder, wat echter niet wil zeggen, dat het niet de moeite waard was. De laatste dag daarentegen spande de kroon. Reeds bij de aanvang was er een flinke belangstelling die met i »oen "Ur,/rride- ïn de avonduren liep het zelfs storm. Wie het geluk had binnen te komen, had het ongeluk er byna niet meer uit te kunnen en als dit na veel moeite gelukt was, hadden de uitbrekers het gevoel gemangeld te zijn. Dit overgrote bezoek had echter haar schaduwzijde voor zover het de kas van de actie Jeugdgebouw betrof, omdat velen die nergens bijkonden komen het gebouw verlieten zonder de minste kans i te hebben gehad ook maar één kwartje jaan hun geluk met touwtje-trekken, sjoelen e.a. te kunnen besteden. Ook in het ververschings-apartement stonden de bezoekers mannetje aan mannetje. I De grote staf van bedienden kwam han den te kort. Een verzachting was, dat |het muziekensemble „Door Vriendschap I Verkregen" onder leiding van de heer F. Kranenburg de tijd der wachtenden met vrolijke wijsjes bekorte. I Evenals de ballon wedstrijd kan ook de bazar in alle opzichten geslaagd heten Zoals altijd heeft Boskoop weer I begrip getoond voor de dingen, die het af gemeen belang betreffen Laten wij hopen, als binnen afzienbare tijd het nieuwe Jeugdgebouw aan de Voorkade verrezen, hetzelfde begrip zal worden getoond als het gaat om het gebruik van het gebouw! JEUGD EN MUZIEK. De afd. Boskoop van de stichting „Jeugd en Muziek" hield in de zaal „De Landbouw" een vergadering. De heer Sem Dresden uit Den Haag hield een lezing over Chopin, Spreker begon zijn causerie met het geven van een beeld van de grote com ponist van zijn eerste levensjaar af tot aan zijn sterfdag in 1849. Met intense belangstelling werd naar de spreker ge luisterd- De voorzitter was dan ook de tolk van de vergadering, toen hij de heer Drseden dank bracht, voor zijn leerzame causerie. Na de pauze werd door enkele leden nog wat gemuciseerd, waarna sluiting volgde. VERBETERING EN VERBREDING ZUIDKADE. Het ongunstige weer van de laatste tijd is oorzaak, dat het werk aan de Zuidkade (verbetering en verbreding van de weg) ernstig is gestagneerd. Ook andere oorzaken zijn van belangrijke be tekenis geweest o.a. moest snkele weken geleden met het helen opgehouden worden, omdat de betonnen damwand te kort bleek te zijn. zulks met het oog op de diepte van de wetering Naar wij van bevoegde zijde verne men. zal deze week een aanvang worden gemaakt met de bestrating van de Ko ninginneweg Onvoorziene omstandighe den voorbehouden, zal het werk eerst in- Augustus opgeleverd kunnen worden. JAARVERGADERING M.V. EN J.V. De Gereformeerde Meisjesvereniging „Maria" en de Jongelingsvereniging „On derzoekt de Schriften" hielden in het verenigingsgebouw aan de Rozenlaan hun gecombineerde jaarvergadering. De zaal was tot in alle hoeken bezet, toen ds H. Pol, na het openingswoord allen hartelijk welkom heette, na vooraf in gebed te zijn voorgegaan. De jaarver slagen van de secretaris en secretaresse gaven een duidelijk beeld van wat ln het afgelopen jaar in de verenigingen was verricht en tot stand gekomen Hierna werd een met zorg gekozen programma, bestaande uit zang. muziek en samenspraken, afgewerkt. Door de re- clteerclub werd opgevoerd ,.De kleine wereld" van G. van Heerde. Dit vlot geschreven werk. onder leiding van de heer Miaarten Loef heeft de aan wezigen een aangename spanning be zorgd. Tussen de bedrijven door amu seerde zloh de zaal door massazang. Het geheel is uitstekend geslaagd en is voor allen een onvergetelijke avond geworden. Ds Pol sloot met dankgebed. HAZERSWOUDE JAARVERGADERING „HET MOSTERD ZAADJE". Gisteravond hield de Ned. Herv. Knapenvereniging „Het Mosterdzaadje" in het gebouw „Salvatorie" haar jaar vergadering. De leider de heer P. de Vogel liet zingen psalm 95 vers 1 en 3 en ging voor in gebed, las vervolgens Genesis 32 en hield hierover een inlei ding. Daarna kregen we een opstel van A. Cools over Nebucadnezer en van J. Harkes over de Vaderlandse Geschiede nis aan de rivier van Beresina. Hierna volgde een wedstrijd tussen twee ploegen, wie het eerst een ant woord kon geven op de vragen, die de heden P. de Vogel en A. Harkes stelden uit de Bijbelse en Vaderlandse geschie denis. Na de pauze voordrachten, zang en declamatie Aan het eind van de avond had er een verkoping plaats van de ar tikelen, die door de knapen zelf waren vervaardigd. Ds Chr. van der Leeden sloot de avond met dankgebed. KOUDEKERK Burgerlijke Stand Overleden: B. Tulnstra 70 Jr. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. In Hotel De Bruin vergaderde Maan dagavond de Chr. Boeren- en Tuin- d-ersbond, atcl „Koudekerk" o.l.v. de voorzitter, de heer J. D. Reyneveld. Na de opening verkreeg de heer J. Haantjes uit Heemstede het woord om te spreken over „Publiekrechtelijke be drijfsorganisatie". Spr. beschreef het Chr. standpunt teg -• c- duidelijke uit-senzettlno w—-> - aanwezigen met belangstelling gevolgd. Na bespreking sloot de voorzitter deze leerzame avond. NIEUW KOOR VERGADERING VAKONDERWIJS Maandagavond hield de afd. Volks onderwijs in de O.L. School haar jaar lijkse ledenvergadering, waarvoor een geringe belangstelling bestond. Na ope ning door de voorzitter werden de no tulen gelezen. Hierna volgde verslag van de Algemene Vergadering door de heren Schouten en Vijfhuizen, waaruit duidelijk de belangrijkheid van die vergadering naar voren kwam. Vervol gens werden gelezen de jaarverslagen, van secretaris en penningmeesteresse, waarna een verslag volgde van de kas controlecommissie, welke bij monde van de heer de Koker meedeelde, dat alles in orde bévonden was. Tevens bleek uit de verslagen van de Secretaresse en Penningmeesteresse van de Kleuterschool, dat dit schooltje zeer goed loopt en nog steeds in stijgende lijn gaat. De onkosten zijn echter bui tengewoon hoog en de schoolgelden juist zeer laag. zodat wat dit betreft een en ander nader zal moeten worden bezien. Hierna volgde bestuursverkiezing; de beide aftredende heren P, Augustinus en N. A. de Pater werden bij acclamatie herkozen. Mej. Versteeg was wegens vertrek niet herkiesbaar en de heer Langendoen stelde zich niet herkies baar. Gekozen werden de heren A. v. Leeuwen en N. Zwart. Hierna werd de heer Langendoen, hoofd der School, als onderwijskundig adviseur benoemd. Na rondvraag sluiting. WADDINXVEEN AUTO VERBRAND In de nacht van Zaterdag op Zon- das: reed een inwoher uit Riiswnk met 'n geleende personenauto op de Rijks- wee nr 12, komende uit Oudewater, terue naar ziin won ins. Onderwee constateerde hii rookont- wikkelins uit de radiator. Hii stopte, doch kon niets bijzonders ontdekken. Naar hii verklaarde, reed hii daar na een dertie meter, waarna plotse ling de auto in lichter laaie stond. De brandweer dezer eemeente kon zich beperken tot nablussing. daar de auto bij haar komst reeds totaal wsa uitgebrand. Het blussingswerk veroorzaakte door de vorst een spiegelglad wegdek, zodat de Rijkswaterstaat moest worden inge schakeld om zand te strooien. De po litie stelt naar de oorzaak een onder zoek in. van de LEIDSCHE LABORATORIA VOOR INDUSTRIE EN ONDERWIJS Rjjnsburgerwcg 118 Leiden 1 April a.s. beginnen de nieuwe avondcursussen voor: A. EXAMEN NAAR ALGEMENE ONTWIKKELING; B. ANALYSTENEXAMEN le GEDEELTE; (verkorte opleiding voor afgewezenen en voor bezitters van H.B.S-B diploma.) C. EXAMEN CHEMISCH-TECHNICUS. Inlichtingen: Zaterdagsmiddags van half 2 tot 3 uur en Dinsdagsavonds van 6 tot 7 uur aan de school. Sluiting der inschrijvingen; 28 Maart a.s. PROSPECTUS B-l OP AANVRAAG. R.K. MEISJESSCHOOL TE WARMOND. Namens het R.K. Schoolbe stuur zal door ondergeteken den worden aanbesteed het bouwen van een 6-klassige school. De besteding vindt plaats op Dinsdag 20 Maart in hotel „De stad Rome" te Warmond om 11 uur 30 v.m. Bestekken te verkrijgen aan het kantoor der architecten Nieuwe Rijn 17 te Leiden te gen betaling van f 15,- (per post f 16.Restitutie f 10.- De Architecten, Ir H. A. VAN OERLE J. J. SCHRAMA. GEVRAAGD B Piano te koop gevraagd ge schikt voor studie. Alleen briev. met merk. naaste prijs Bur. v. d. Blad onder No. 9847k. B Dagmeisje. Net meisje ge daagd, goed kunnende werken. Van 8.30 tot 5 uur. Goed loon. Zich aan te melden: Hof- brouckerlaan 24, Oegstgeest. B Te koop gevraagd te Lelden voor zelf bewoning huls met tuin plm. 6 kamers en zolder Brieven Bur, v. d. Blad onder No 184k. Naaimachine, Welke particu lier helpt mij hieraan? Klein defect geen bezwaar Geen op kopers. Opgave prijs en merk Brlev. Bur. v. d. Blad onder No. 187k. Rustig student zoekt gemeu bileerde zlt-slaapkamer, zonder tension, in omgeving Acad. iekenhuls. Brieven onder No. 199k Bur. v. d. Blad. B Gevraagd net meisje voor d. en n. zo spoedig mogelijk. Niet koken en centr. verw.. Goed loon en verval. F. G. Wessellng, Lorentzkade 52. B Studente zoekt gem. of ge stoft. zlt-slaapkamer met stro mend water, stookgel. en ge bruik van keuken. Omgeving StationOegstgeest. Brlev. Bur. v. d. Blad onder No. 211k. B Dame vraagt ongem. vrije etage met keuken en tollet. Brieven Bur. v. d Blad onder No. 216k. B Jongedame zoekt gest. zlt- slaapkamer met stook-, kook- en wasgelegenheid. Liefst cen trum stad. Brieven Bur. v. d Blad onder No. 217k. B Ervaren strijkster vraagt thuiswerk, onverschillig wat Ook genegen ander werk thuis. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 221k. B Net R.K. meisje gevraagd boven 18 Jaar voor de gehele dag. Zaterdagmiddag en Zondag vry. Mevrouw Hulbert, Willem de Zwijgerlaan 2, Oegstgeest. B Jongeman vraagt per 15 Maart een vrije slaapkamer te Oegstgeest. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 240k. B Twee Jongedames zoeken in Oegstgeest zonnige zitkamer m. slaapkamertje p. 1 April. Briev Bur. v. d. Blad onder No. 244k. B Gevraagd een nette slagers- bediende voor zo spoedig moge lijk. Joh. Stlkkelorum, Jac. Catslaan 12. B Gevraagd per 1 April ln gezin met 1 kindje, flink net dag meisje. v.g.| v., bekend met alle voorkomende hulsh. bezigheden Brieven Bur. v. d Blad onder No. 25Ik.' B Gevraagd een net meisje voor 's morgens van 912 uur, zo spoedig mogelijk. Aanmelden 's avonds na 7 uur. Mevr. Die penveen. Rynsburgerweg 34. B Motorrijwiel gevraagd niet boven P K. Aanbieding met merk. laartal en prijs aan P. J. Pfann. P. v. Troostwijkstraat 101, Den Haag. B Gevraagd per 15 Maart een iiinke dienstbode voor d. en n. door Mevrouw Cohen. Rijns- burgerweg 22. Aanbiedingen na 1 uur. AANGEBODEN B Kinderwagen. Te koop aan geboden kinderwagen. Prijs f. 30 Margrietstraat 24. Lelden. B Te koop aangeboden compl. Fongers herenrijwiel, hoog mo del, ln zeer goede staat ver kerend. prijs n.o.t k. Zoeter- woudse Singel 78, Lelden B Te koop 2 burgerwoonhuizen .5 kamers en tuin. Van Bever- nlngstr.. Warmond. Briev. Bur v. d. Blad onder No. 185k. B Motorrijwiel 200 ee. In- en uitwendig prima in orde. Prijs f 275. Mare 39a. B Broedelercn. Nog af te geven van Rode Islanders. Oude Vest 17. B B.z.a. nette hulshoudster, ook wel lichte verpleging v.g.g v. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 231k. B Mooi woonschcepje f. 800. I legen aan Westelnderplas, lig- i plaats f 50.- per Jaar, Pracht zomerverblijf, bil Jachthaven, zeer rustig. Spoed wegens emi gratie. Begonlastr 70. Aalsmeer B In centrum Oegstgeest een zonnige zlt-slaapkamer, gestoft, of gemeub.. stromend water en stookgelegenheld (geen kook gelegenheid) m/of z. pension. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 243k. Te koop een Jongens Jasje, 'l wollen Jongenspakjes leeftijd 4 Jaar. een heren Tweedjas m. 48 Prlncessekade 5a, Leiden. Na 6 uur. B Dakbedekking: Golfplaten, asphalt, rubberoid, stal-art., rattenkoolen. rattengaas, krui wagens, was- en spekkulpen. kachels veevoederfornuizen, enz. Galvaniseren, vertinnen. Vanouds A. J. Hartwljk. Land-, Tulnb.art., Nieuwe Beesten markt 7—9. Tel. 26627—24013. t.o. het Marktkantoor. B Wie ons Scootertje ziet gaan zegt daar komt de „Cowboy" aan. Bediening gaat daar vlot en vlug. Uw schoenen gehaald ln een wip terug. Schoenma kerij „Cowboy", Nieuwe Rijn 79. Telef. 23402. Verlovingsringen „De Goed kopere Zaak" maar betere waar. Goud zilver, horloges Op eraveren kan gewacht worden. Oud goud inkoop. Eigen atelier voor alle reoa- ratlén. Uurwerken S v d Water, Haarlemmerstraat 185. °iden Telef 24469 B Muziekliefhebbers. Te koop aangeboden een pracht xylo- phoon. zo goed als nieuw. Bil lijke prijs. H. J. Vogelenzang, "ruisstraat 35. B l w kippenhok weer eens op knappen? BIJ Voordyk's Hout handel. Mare 106 vindt U as- phali dakleer kippengaas en ook rog wel een partijtje goed koop hout in ribben, planken latten enz. 1 Haast U! Nog een kleine hoe veelheid cartonplaten 4 mm 130 x 100 cm hebben wij voor radig. Na deze kan voorlopig niet meer geleverd worden. VoordJjk's Houthandel, Mare 106. Telef. 22017. Bijverdiensten door verkoop van poetsmiddelen aan Inrich tingen en winkeliers. Brieven Bur. v. d Blad onder No. 210k. Uienzaad en Popelierboom- pjes aangeboden door N. Zand bergen Wz., Rijsjes 16, Rijns burg. Hout, Triplex. Hardboard. Knutselaars, onze erkenning garandeert u de Juiste bedie ning en raadgeving. Dus: voor u besluit hout te kopen, eerst even bij Van Dijk aanlopen. Langestraat 2b, b',1 Nw. Rijn- Telef. 25845. Eleetr. gram, pickup comb, met 12 moderne platen, geheel nieuw. Soembastraat 60. telef. 31306. Uniformen. Levering van alle uniformen. Hebt U stof. dan maken wij een uniform of costuum voor U. Keren, repa reren. vermaken, costuum ont- vlekken en oppersen f. 1.75, pantalon 0.60. Uniform Kleer makerij. Morsstraat 51. B.z.a. huisknecht, ongeh., 50 jaar spr English. Duits. Rijbe wijs, Intern. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 269k. DIVERSEN Gelln. Loge v. Theosofen. Woensdag 8 uur n.m. precies. Steenschuur 6. Onderwerp De .Geesten" der Spiritisten. Toe gang vry. M Wonlngrull. Spoed. Gevr. Lelden of omg, ben suite m. tuin enz. g. st Aangeb. Haar- lem riante vr. etage. gr. suite. I zijk keuken, telef z.l. huur. Brieven Bur. v. d. Blad onder No 246k. „Semprc Avanti" komt Vrij dagavond voor „Dennenheuvel" met het Leidse Vrij en Blij in grore zaal Den Burcht. Kaar ten 75 ct. (lncl. bel.) bij j Demmenie, Haarlemmerstr. 169. Wolfslag. Breestraat 145. i

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 4