lil!! if ft ill Mi GAZELLE RIJWIELEN GAZELLE RIJWIELEN GAZELLE RIJWIELEN Franse crisis maakt geen vorderingen Vijf fracties tot medewerking bereid Moet Romme's moeilijkste taak nog komen? vjvi WEERBERICHT 90ste Jaargang ZATERDAG 3 MAART 1951 No. 27243 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hcoïdredactle: B. W Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 15.15 per kwartaal. f0.40 per week Witte Singel 1. Lelden - Giro no. 57055 Telefoon Dir en Adm.: 25041: Eed 21507 Dus toch IlOg ik het ware op het laatste nippertje v-yt Moskou ten slotte toch de uit- rjjin» van de Westelijke drie aan- r.,rd om Maandag te Paros te komen Sen over de mogelijkheid van een ■-vnkomst der ministers van buiten ge zaken. Dat houde men wel in Moog: Parijs zal slechts preliminaire boekingen opleveren w^kou heeft wel tot het laatst mo- ■/e tijdstip gewacht om zijn beslis- inbaar te maken. Dat dit op zich reeds geen gunstige indruk kan Eiien spreekt te zeer voor zich zelf om uraan nog nader commentaar te ver- L--€n Het is alsof het Kremlin met "i'e nonchalance dan per gratie naar :c komt. Terwijl het toch de Sovjets ;'-èn die om een vier-mogendheden- -ferentie hebben gevraagd.... Hrewel de nota niet is gepubliceerd, nm Moskou de uitnodiging accep- rtrc'e, staat bovendien wel vast, dat ■}'i de toon weinig geschikt is, om hoge "richtingen te durven koesteren. Wanneer Moskou het immers nodig •deelt om zelfs in een zodanig geval ;e houden aan de propagandisti- c> tendenzen, wat mag men dan ho ren van de voor-besprekingen? Niettemin, de plaatsvervangers der cunisters zullen nu moeten trachten een ■enda samen te stellen, die op één na -t hoogste niveau staand college tot der tegenstellingen tussen Oost en tit zal kiinnen doen doordringen. Het allerhoogste niveau zou zijn een .tmoeting tussen Truman, Stalin, •jjlee en de Franse premier, maar daar- jf is de tijd zeker nog niet rijp. De reld mag reeds blij zijn. wanneer het at tot een samenspraak van de vier _?.isters persoonlijk. Dat zal op zich Kif al een zeer moeilijk probleem op- eren, want van enige overeenstem- jig over de agenda is geen sprake, -der het tegendeel! Men zal echter goed doen niet te veel betekenis te hechten aan de uitdrukking ütsvervangers, waarin men wellicht ten zekere denigratle zou kunnen zien. Dat daaraan geen ogenblik behoeft te vorden gedacht, bewijst wel de samen telling der delegaties. Niemand minder can Gromyko zal de Sovjet-missie aan voeren, Jessup de Amerikaanse, Davies, Britse onderminister, de Engelse, ter- ïijl vermoedelijk de doorgewinterde Pirodi aan het hoofd der Franse dele gatie zal staan. Volgende week zal de volle aandacht sor:en getrokken naar de „Ville lu- ère" want voor de ganse wereld van hoogste belang zijnde vraagstukken r/'.en daar ter tafel komen. Vraag stuk- bon, die wel eens beslissend zouden kun- worden voor de verdere gang van ken op het schaakbord der grote po- ek West-Europa zou zeker niets liever r.en dan een ontspanning in de gespan nen verhoudingen, maar toch niet ten ste van verdere concessies aan Mos kou. Daarin zouden de grootste geva ren schuilen en we kunnen het geheel os zijn met de Portugese eerste minis- prof. Salazar, waar deze zich in een Interview met UP. o.m. aldus uitliet: „Ik verwacht van een ontmoeting van de grote vier geen positieve resultaten, doch ben er voor beducht, dat de Westelijke drie concessies zullen doen in ruil voor een valse verzoenings politiek van Rusland. Men denke aan de concessie van Roosevelt om Rus land een invloedszone te geven In Oost-Europa, hetgeen tot gevolg had, dat die gebieden bij Rusland werden getrokken. Inderdaad, dit gevaar is niet denk beeldig! Hoewel minder groot geworden, daar de ondervinding geleerd zal heb ben. p de vraag wat Salazar denkt van Husland's bedoelingen, antwoordde hij: •Ik geloof dat ik me niet al te zeer vergis wanneer ik aanneem, dat de Russische leiders voor het ogenblik de idee hebben prijsgegeven om gewapen- der hand een Sovjet-expansie naar het Westen door te voeren. Ais dit het geval is, zouden de eerste onmiddellijke doeleinden van Rusland ajn om de satellletlanden onder zijn politieke en economische invloed te houden, en erin te slagen daarenbo ven een uitgebreid neutraal en onge wapend gebied te hebben aan weers zijden Deze doeleinden concentreren zich momenteel rond Duitsland en Japan, die daarom op de komende conferenties de hoofdschotel zullen vormen. Indien Rusland deze strijd zou win- Ijen, zou hiermee de toekomst van Europa en Azië voor lange tijd beslist Z1jn en dit zou een grotere overwin ning betekenen dan het einde van de laatste wereldoorlog, die ongelukkiger wijze niets besliste doch de zaak maar ingewikkelder maakte. Inmen Rusland deze strijd niet zou vannen zou een eerzaam compromis «n een redelijk beleid in internatio nale aangelegenheden onvermijdelijk het gevolg zijn. tenzij Rusland zich ^derom afsluit van de rest van de wereld, hetgeen eveneens, ofschoon met zo'n beste oplossing voor de we reldvrede zou betekenen," Het treft evenwel al zeer slecht, dat ïuist in een crisis is beland r^sfV van de strij-d om het kies- Jlcrisis, die wel eens niet zo -uyoudig zou zijn op te lossen, omdat rm PartÜbelangen zich achter het 'Streden vraagstuk verschuilen, oeiet or de grote belangen, die ech- a, 'nüTnteel op het' spel staan- en welker allesoverheersende Invloed p s wereldsloop niemand kan twijfe- plu meer dan wenselijk dat een '•2 oplossing wordt gevonden! Rond de Kabinetsformatie Professor Romme heeft gisteren van de voorzitters, resp. waarnemend- voorzitters van de Tweede Kamerfrac tics der KVP, P. v. d. A., AR, CHU en WD schriftelijk mededeling ontvangen dat zü. ieder na raadpleging van hun fracties, bereid zijn, om tot bevordering van de tot standkoming van een kabinet op de grondslag van het hun door de informateur voorgelegde ontwerp-program medewerking te verlenen, als hun door de informateur is gevraagd, indien ook de samenstelling van het Kabinet hun in 's lands be lang voldoende bevredigend zal voorkomen- In de kennisneming van de nadere inhoud der vorenbedoelde schriftelijke mededelingen heeft de heer Romme aanleiding gevonden, gisteravond nog een bespreking te bevorderen met de ministers Drees. Lieftinck, Van den Brink en Mansholt, ter behandeling van verschillende technische punten. Daar minister Van den Brink om particuliere redenen welke liggen buiten de door de informateur te behartigen zaak. gister avond verhinderd was. heeft de heer Romme met minister Van den Brink de door hem te bespreken punten afzon derlijk behandeld. De informateur zet zijn onderzoek naar de mogelijkheid van de samenstel ling van een kabinet thans voort op de j grondslag van het aanvaarde ontwerp- program. Zijn taak is nu in een volgend i stadium gekomen, maar nog geenszins ten einde gebracht. Desgevraagd verklaarde de heer Rom me dat hij het verstandig zou achten i een afwachtende houding aan te nemen ten opzichte van de vraag, of hij het moeilijkste deel van zijn taak thans I achter de rug dan wel nog voor de boeg 1 heeft. Onze parlementaire redacteur meldt: In WD-kringen was men gisteravond nog optimistisch aangaande de vorming van een kabinet, steunend op de over- i eenstemming der grootste vijf partijen. I Van Katholieke zijde zag men de toe stand niet zo rooskleurig in: het ant woord van de P. v. d. A. zou wel bevre- I digend zijn, doch men vreesde moeilijk- j heden van de A.R. In C.H.-kringen hoor- 1 den wij de overtuiging dat de A.R., de V V D. en een deel van de C.H. geneigd zijn om één liin te trekken: dus óf allen meedoen öf gezamenlijk afzijdig blijven. Het blijft op dit moment alles nog bü veronderstellingen. De heer Rom me zou zich nog in Den Haag bevin den, hetgeen betekent dat hij nog steeds met de breedste basis bezig is. Eventuele bezwaren zou hij dus niet I onoverkomelijk achten en trachten weg te nemen door verdere onderhan delingen. Het huidige standpunt van de K.V.P. inzake Nieuw Guinea komt ongetwijfeld dichter bij dat der A.R. dan bij dat van de P. v. d. A. Maar het is de vraag of de Katholieken Nieuw Guinea zwaarder laten wegen dan de samenwerking met de P. v. d. A. in de verdediging van de Westerse democratie. NIEUWE THESAURIER- GENERAAL. Verbonden legers in Korea dringen langzaam op Patrouilles van de Amerikaanse derde divisie zijn de Han op drie punten overgestoken en beproeven de commu nistische verdediging van Seoel. Vlieg tuigen der verbondenen ondernamen aanvallen op communistische troepen in de Zuidelijke buitenwijken van de stad. De infanterie der verbondenen is aan het centrale front twee km. gevorderd. Sinds gisteren zijn de verbondenen meer dan 8 km. opgedrongen. Aan de opmars door moeilijk begaan baar terrein, nemen Koreaanse, Ameri kaanse Nederlandse en Franse troepen deel. Een Amerikaanse marine-patrouille is even in Hongsong geweest, doch er is geen grote aanval op touw gezet om de stad te veroveren, aldus een woordvoer der der verbonden legers. (Ingez. Med.-adv.) GEBR. HUISMAN Showroom, Hogewoerd 66, Tel. 22962 Jhr mr E. van Lennep, die gelijk v/ij gisteren vermeldden, benoemd is tot Thesaurier-Generaal. AMERIKAANSE LUCHTSTRIJD KRACHTEN IN EUROPA WORDEN UITGEBREID. De bevelhebber van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in Europa, luite nant-generaal Norstad, heeft in Frank fort verklaard, dat „binnen enkele maanden" het aantal eenheden van de luchtmacht voor Europa aanzienlijk ge stegen zou zijn. Wanneer en waar zij aan deze zijde van de Atlantische Oce aan zouden worden gestationneerd was een kwestie waarover alleen door het opperbevel van de geallieerde strijd krachten in Europa kon worden beslist. Generaal Norstad verklaarde, dat de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in het voorjaar van 1950 in 48 groepen waren georganiseerd. Het was de bedoeling de omvang en doeltreffendheid van de luchtmacht te verdubbelen. De generaal weigerde cijfers bekend te maken over de voorgenomen verster- kin? van de Amerikaanse luchtmacht in Europa. Oost Duitsland laat niet los MAAR GEEN SUCCES. Het Oost-Duitse parlement heeft op nieuw een beroep gedaan op de West- Duitse regering, rich te verenigen met een gemeenschappelijk Duits program van „vrede en eenheid", dat aan de plaatsvervangers der ministers van bui tenlandse zaken van de grote vier in Parijs zou worden voorgelegd De voorzitter van het Oost-Duitse parlement. Dieckmann, verklaarde, dat in het program verzocht zou moeten worden om een vredesverdrag met Duitsland, waarbij „zijn democratisering en demilitarisatie" zouden worden ge waarborgd. Verdere punten van het program zouden moeten zijn: hereni ging van Duitsland, vrijmaking van de Duitse handel en uitbreiding van de Duitse industrie voor vredesdoeleinden en terugtrekking van alle buitenlandse troepen uit Duitsland binnen een jaar na ondertekening van een vredesver drag. Adenauer, de West-Duitse Bond?.kan- selier. heeft het beroep van het Oost- Duitse parlement van de hand gewezen. Hij noemde het beroep tegenover cor respondenten „het slaan tegen een deur, die al open is". Hij herhaalde zijn eis tot „vrije, demo cratische verkiezingen in geheel Duits land" als eerste stap tot eenheid. Turkije wil in veiligheidsovereenkomsten De V S. hebben voorstellen van Tur kije om de veiligheidsmaatregelen tot Turkije uit te breiden „in ernstige over weging genomen, aldus heeft een woordvoerder van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken ver klaard. Turkije heeft deze kwestie in de laatste jaren al meer naar voren ge bracht. (Incez. Mcd.-adv.) GEBR. HUISMAN Showroom, Hogewoerd 66, Tel. 22962 LABOUR-NEDERLAAG IN LAGERHUIS Zonder gevolgen. In het Britse Lagerhuis is gisteren een conservatieve motie. d:e de reze- ringsDOiitiek met betrekking tot de grondstoffen critiseerde. met 167 tegen 163 stemmen aangenomen. Dit resul taat wordt niet als een nederlaag van de regering beschouwd, daar geen van belde partijen haar leden opgedragen had te stemmen. Anthony Eden vroeg na de stemming, of de voorstellen, waarover gestemd was. ook uitgevoerd zouden worden. Hierop verklaarde de minister van handel, Harold Wilson, dat hij de aandacht van Morrison, de leider van het Lagerhuis, op de kwestie zou vestigen. Pessimisme ten aanzien van Parijse conferentie Dr Philip Jessup, de reizende am bassadeur der V.S., verklaarde, dat de VB. zeer sceptisch gestemd waren ten opzichte van de aanstaande voorberei- o.ende besprekingen van de plaatsver vangers der grote vier in Parijs. „Wfj zijn niet van plan, ons om de tuin te la ten leiden door louter woorden", aldus Jessup. Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van buitenlandse zaken ver klaarde, dat het er niet naar uitzag, dat succes gemakkelijk bereikt zou worden. Maar het feit, dat de sovjet-unie de conferentie wilde bijwonen was een aan wijzing, dat zij bereid was het debat uit te breiden en ook zaken buiten Duits land, die de huidige spanning tussen het Oosten en het Westen veroorzaak ten, te bespreken. De drie voornaamste gedelegeerden van de Westelijke mogendheden zullen morgen op het Franse ministerie van buitenlandse zaken bijeenkomen. ERNSIIG VLIEGTUIGONGELUK IN DE VER. STATEN 15 slachtoffers Een Dakota is in een sneeuwstorm bij een landing op het vliegveld van Sioux City (Iowa. V. St.) yerongelukt. Twaalf inzittenden en drie leden van de bemanning kwamen om het leven. Tien passagiers overleefden de ramp. tv brazilië 1n financiële moeilijkheden. B.^zilië staat voor een acute finan- cnsis, zo heeft president Vargas (l'ïf.ra^d in een radiorede medege- koS zeide' dat het begrotingste- rwïaeen ^°danlge omvang heeft aange- Braltr' da** ZOW0I de stabiliteit van de «ïUaanse munt als het niveau van en van levensonderhoud in ge- f» *orden gebracht. De productie *it geen geiyke tred kunnen houden ae aanhouden-le inflatie. Ah eerste ïfrTk €l zal de regering haar uitga ng,, ^Perken en de uitgifte van nieuw BW staken. Na Bidault Queuille (Van onze Parijse correspondent per telefoon) De Franse crisis heeft gisteren nog geen enkele vordering mogen maken. De katholiek George Bidault, die de regJ- ringsbas.s. zoa.s wij reeds meldden, naar rechts tot en met de RPF verbreden wilde heeft zijn voornemens zien stran den op de onwil van socialisten en Gaulisten, welke laatste zijn Invitatie tot een onderhoud zelfs niet eens beant woord hebben. Na Bidault heeft de zittende minister van binnenlandse zaken. Queuille, een kans mogen wagen, doch gisteravond laat werd reeds algemeen verwaoht, dat ook deze radicale voormap, zoals men hier zegt, „zijn lei bij president Auriol wel weer in zou moeten leveren". Waar- p| IÜ9P Een fruithandel in de Verenigde Sta ten heeft gedurende 30 jaar twee maal in iedere winter millioenen kilo grammen ijs .geoogst" van een 3 Ha. groot kunstmatig meer in Laramie. Dit ijs werd in grote koelkasten opgesla gen om in de zomer gebruikt te wor den bij het vervoer van aan bederf onderhevig fruit. In de toekomst zal de firma het natuur-ijs gaan vervangen door kunstijs. Voor de vervaardiging daarvan zal een fabriek gebouv/d wor den, die twintig millioen dollar zal kosten. De wijze, waarop het ijs gewonnen wordt is op de foto in beeld gebracht. Nadat de blokken door een machine in het ijsoppervlak zijn gekerfd, wor den ze door een motorzaag uitgesne den. De arbeiders hebben drie weken nodig, om de ijslaag van het water oppervlak te verwijderen. België ziet in Bonn sluwe politiek INZAKE DE LIBERALISATIE (Van onze Brusselse correspondent per telefoon) In Brusselse bank- en zakenkringen is men van oordeel dat de regering van Bonn een sluwe politiek volgt inzake de liberalisatie van zijn handel en de sa nering van zijn betalingsbalans. Men acht het'uitgesloten, dat de ver slechterde positie van de Bondsrepubliek op grond van normale transacties te verklaren Is. In minder dan drie maan den tijd hebben de Duitsers de 120 mil lioen dollars aan speciale credieten van de Europese Betalmgsunie opgesoupeerd. Men ziet daarin een politieke manoeu vre. Met name laat Bonn over zijn eco nomische toestand, die helemaal niet zo kwaad is. een somber geluid horen, in de hoop dat de geallieerden hun con- tróle in de Roer zullen opheffen en Duitsland zullen vrijstellen van de ver- plich'e uitvoer van sommige kolensoor- I ten terwijl anderzijds de afschaffing zou kunnen worden bewerkstelligd van de beperking van de Duitse staalproduorie I en van het verbod van de fabricage van j synthetische producten. Kortom: Brus sel is van oordeel dat, als de politiek zijn j woordje niet zou hebben meegesproken, j Duitsland in de Europese Betalingunie een zeer eervolle plaats zou hebben be kleed. Een expert drukte zijn mening kernachtig als volgt uit' „Zolang men in Bonn meent, dollars van de Ameri kaanse oom te kunnen krijgen, zal er een „betalingstekort" zijn". De economische politiek van de Bonds regering is op gezonde basis opgebouwd. Intussen is men in België opgelucht door het bericht dat de invoerbeper king in Duitsland slechts van korte duur zal zijn. Voor Nederland hebben die maatrege len, waardoor haar de Duitse markt wordt ontnomen, enorme gevolgen, en dat zou de Benelux-liberalisatie wel eens in gevaar kunnen brengen, ten minste een gedeelte er van name'.ilk de Belgische uitvoer naar Nederland. sohijnlijk zal dan de beunt aan een so cialist gekomen zijn. Ramadier wordt in dai verband waarschijnlijk het vael- vuldigst genoemd, doch ook zijn succes mogelijkheden schijnen uitermate ge ring. Mogelijk zal daarom Guy Mollet. de socialistische partijsecretaris, als in formateur worden aangezocht. Men her innert er aan, dat Mollet in Juni In dezelfde functie met succes het terrein voor Pleven wist te effenen. Voor het moment blijft echter de quadratuur van cirkel nog hermetisch gesloten. Katholieken en radicalen tonen, ieder van hun kant. nog dezelfde onverzet telijkheid op het punt van de kieswet hervorming, en nu de partijen dus niet in staat schijnen, om een uitweg te yln- den, gaan er steeds meer stemmen op om door middel van een referendum het volk zelf tot een uitspraak uit te nodi gen. Het is echter niet waarschijnlijk, dat de partijleiders bereid zullen zijn zichzelf zo'n certificaat van onvermo gen te verstrekken. Maar intussen dringt de tijd. Econo mische problemen dringen met onweer staanbare kracht naar voren en ook de internationale situatie schrijft Frank rijk een regering voor die met een mi nimum aan kracht en eensgezindheid naar buiten zal kunnen optreden. Maandag komen in het Paleis Rose de Dlaatsvervangers van de vier ministers van buitenlandse zaken samen, doch In de botanische tuin in Bronx Park te New York wordt een bloemententoon stelling gehouden onder de naam Holland in tulpentijd". De 12-jarige Natalie Hobbs en de 10-jarige Suzanne Kelly tonen de Ne derlandse consul dr J. W. A. van Hatturn, die een bezoek aan de ten toonstelling bracht, enige fraaie exemplaren. De meisjes waren voor deze gelegenheid in nationale costuums gestoken. CIJFERS UIT BELGIË De Belgische minister van economi sche zaken en middenstand, Coppé, heeft te Brussel betoogd, dat men niet enkel de ongunstige aspecten van de conjunctuuromslag mag beschouwen. Indien we fetichisten worden van de index, dan zal onze economie geleide- liik de soepelheid verliezen, die tot nog toe haar grootste kracht was. Laten, we dus ook. zo zei de minister, naar de andere barometers kijken. On ie productie nam in enkele maanden tiid met 20 pCt. toe. onze buitengewone handel met circa 50 pCt., onze uitvoer naar de V. St. verdubbelde bijna, en, de werkloosheid in het land vermin derde met bijna 25 pCt., vergeleken met dezelfde periode van 1950. (Ingez. Med.-adv.) GEBR. HUISMAN Showroom, Hogewoerd 66, Tel. 22962 wanneer rich dit week-einde geen won deren voltrekken, dan zal er dan nog geen regering zijn. die hen een aan moedigend woord van welkom zal kun nen toeroepen. Naasting der electriciteitsbedrij ven „Zodra de concessies van de ver schillende electri&teitsbcdrijven in In donesië aflopen, zal er geen mogelijk- j heid meer worden gegeven om deze te verlengen. De regering zal alle elec- trlciteitsbedrijven overnemen en hier toe een studiecommissie benoemen", zeide ir Johannes, de m inister van Openbare Werken. Deze was overigens „niet bepaald op timistisch" voor wat betreft de verwe zenlijking van v»le plannen, die zijn de partement heeft, wegens gebrek aan geld en werkkrachten. EERSTE INDONESISCH VRIENDSCHAPSVERDRAG ONDERTEKEND. Indonesië heeft vandaag zijn eerste vriendschapsverdrag getekend. Dit ver drag voorziet ln „vrede en voortdurende vriendschap" tussen Indonesië en India „tot blijvend voordeel van beiden". Ook zou Indonesië vandaag een vriendschapsverdrag met Pakistan te kenen. Nieuwe ontwerp-kieswet spoedig in Tweede Kamer De indiening van het nieuwe ont werp-kieswet is bij de Tweede Kamer zeer spoedig te verwachten. Ondanks het feit, da-t de regering demissionnair is, heeft zij gemeend, nu dit ontwerp gereed is, het spoedshalve de Kamer reeds te moeten toezenden, opdat de mogelijkheid blijft bestaan, dat. de wet neg dit jaar in het Staatsblad zal kun nen verschijnen en de Tweede Kamer verkiezingen van 1952 volgens de nieu we wet zullen kunnen worden gehouden. Vier gewonden uit Korea op Valkenburg aangekomen Gistermiddag zün vier gewonde mili tairen van het Nederlandse Detache ment Ver. Naties uit Korea in ons land aangekomen. Het zijn de soldaat C. Akkermans uit 's-Gravenhage, de soldaat eerste klas se J. H. van Oort uit Boskoop, de ser geant J. H. Wensink uit 's-Gravenhage en de soldaat L. J. P. van 't Zant uit Zaltbommel. Zij werden per Brits hospitaaWlie'- tuig via Singapore naar een vliegveld in Engeland vervoerd en gistermiddag vandaar per Dakota der luchtstrijd krachten naar het vliegveld Valkenburg overgebracht. Onmiddellijk na aan komst werden zij per auto naar ver schillende militaire hospitalen vervoerd. Vandaag vertrekt uit Singapore een vliegtuig met 28 militairen, die in Ko rea verwondingen hebben opgelopen, naar Europa. Het zijn zes Fransen, drie Nederlan ders, 18 Britten en 1 Zuid-Afrikaan. Aanhoudend koud De Bilt verwacht tot morgenavond: Droog weer met plaatselijk enkele overdrijvende wolkenvelden. Meest ma tige Oostelijke wind, vannacht lichte en tegen de ochtend hier en daar matige vorst. In de middag temperaturen slechts enkele graden boven het vries punt. (Opgemaakt te 10 uur). 4 Maart. Zon op.: 7.22 uur; onder: 18.23 uur. Maan op: 6.20 uur; onder: 13.49 uur. Hoogwater te Katwijk te 0.54 en 12.25 uur. (5/3 te 1S9 en 13.53 uur). Dit nummer bestaat uit tien pagina's.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1