Noordwijks Raad in spoedvergadering bijeen Burgemeester dankbaar voor sfeer van vriendschap en critische gemoedelijkheid UIT DE RIJNSTREEK Wel en wee der visserij Kerkelijk Leven Beurs van Amsterdam DONDERDAG 1 FEBRUARI Gisteravond kwam de Noordwtfkse gemeenteraad voltallig in spoedeisende vergadering büeen onder leiding van burgemeester M. G. F. W. van Berckel. In verband met de omstandigheid.dat deze vergadering de eerste was in 1951, riep de voorzitter de leden een hartelijk welkom toe, daarbij de hoop uitsprekende dat aan de raad in deze zware tijden zegen en geluk niet zou den worden onthouden. Het afgelopen jaar heeft zich gekenmerkt door grote activiteit van de gemeenteraad in aller plezierigste onderlinge samenwerking waarvoor spreker zeer erkentelijk was. Richtcontingent woningbouw eerste drie jaren 123 woningen Vervolgens ging de voorzitter over tot installatie \an het nieuwe raadslid, de heer P F. Janzen (P. v. d. A.), die in handen van de burgemeester de beide zuiveringsgelften aflegde. Gedurende zijn burgemeesterschap te Noordwijk was spreker dankbaar voor de sfeer van vriendschap cn critische gemoedelijkheid, welke hU steeds ondervindt en wees het nieu we lid er op, dat regeren dienen is, welk dienen betekent zich on dergeschikt maken aan de gemeente, zowel als de gemeenschap, hetgeen be langrijk verder strekt dan de letter van dc wet zou vergen. De heer Rippen, de rede van de voor zitter beantwoordende, wees op de moei lijkheden der tijden, die o.a. blijken uit de ingediende begroting. De heer Janzen dankte de sprekers voor hun woorden en hoopte de gestelde verwachtingen niet te zullen beschamen. De voorzitter deed mededeling van het ingekomen richtcontingent voor woningbouw voor de eerst drie volgen de jaren, waarbij in totaal 123 wo ningen, dus ongeveer 40 woningen per jaar zün toegezegd. De woningen in de vrije sector, hoe wel eveneens gelimiteerd, zijn in dit kwantum niet inbegrepen. Opgemerkt werd. dat dit kwantum definitief is. zo dat pogingen voor vergroting niet aan gewend behoeven te worden, terwijl de bouw van Calorama (54 woningen af maken in 1951) hierop niet van in- vloed is. De nieuwe motorbrandspuit Is gereed gekomen en zal dezer dagen worden af geleverd. In verband hiermede zal de brandweerkazerne belangrijk moeten worden uitgebreid, waarmede f. 27.300.— gemoeid zal zijn, welk bedrag werd ge voteerd. Het volgende punt behelsde voorzie ningen in verband met plannen tot we deropbouw van het. pension P. J. van der Zalm aan de Pickéweg. Teneinde de eigenaar mogelijkerwijs in de gelegen heid te stellen vóór het a.s. seizoen zün nieuw pension in exploitatie te brengen, was deze spoedeisende vergadering be legd. Gezien de omstandigheid, dat deze kwestie gekoppeld is aa.i wederopbouw en herverkaveling was de materie uiterst gecompliceerd en moeilijk voor oninge- wijden te begrijpen, zodat een verwarde discussie ontstond. Het voorstel om voor een voorlopige middenprijs 1397 m2 grond k f. 6.50 per m2 te verkopen werd ten slotte aangenomen, nadat was toe gezegd dat deze aangelegenheid later opnieuw in de raad zou komen en wel, zodra definitieve kosten bekend zouden zijn. De heer Rippen kon het volgens hem weinig aesthetische bouwplan ma- ti-r bewonderen, maar de voorzitter ver trouwde dat uiteindelijk een en ander nog wel mee zou vallen. De Noordwijkse Reddingsbrigade had voorgesteld om f. 1900.beschikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe UIT DE OMSTREKEN LISSE JAARVERGADERING CHR. GEREF. JEUGDVERENIGINGEN. In de Chr. Geref. Kerk werd gister avond de jaarvergadering der Chr. Ger- Jeugdverenigingen gehouden onder voorzitterschap van haar ere-voorzltter, ds H. W. Eerland, die de zeer goed be zochte bijeenkomst opgebruikelijke wijze opende. In zijn openingswoord gewaagde spr. van zeer sterke groei der verenigingen en wekte de jeugd op de Heere met alle krachten te dienen. De avond werd afgewisseld met de gebruikelijke Jaarverslagen en enkele stukjes proza. T. Scholker sprak over „Gedenk aan de Schepper in de dagen Uwer jongelingsschap" en Jannie Schalk over „Onderzoekt de schriften". Beiden lieten een waarschuwend woord en een opwekking tot bekering tot God horen. Met een dankwoord sloot ds Eerland de vergadering. Burgerlijke Stand Geboren: Ber- nartlus Johannes Cornells z. van A. W. Pollé en J. G. Leduc; Jacoba Johanna, d. van N. H. Kortekaas en H. Kliln: Ot to Jcseph. z. van N. C. Bcrbee en G. M. Dames: Jacobus, z. van K. F. Abotje en J. Kooyman; Jeannette. d. van J Hei- kam© en B. Elsènwa: Johanna Barbara, d. \an J. Beyker en J. v. Gerven. Ondertrouwd: Th. Wltteman en J. M. TV moert. Getrouwd* H. L. Tiissen en W. M. Meskers: M. J. Mooyeklnd en A. M Mosman J. Zoete en M. Schouten. Overleden: A G. Maarschalk, echtge note van C. v. d Berg. 68 J. NOORDWIIK Twee gouden bruiloften Gisteren herdacht de heer Johannes van Bohemen, Bronckhorststraat 62. de dag, waarop hij vijftig jaar geleden met mevr. Johanna van Bohemen- Dekker in de echt verbonden werd. De naam van de door de bruidegom ge stichte vaste-plan-terakwekerü „Zelden- nist" is een goede afspiegeling van de voortvarendheid, welke hij steeds in zijn leven aan de dag heeft gelegd. Gisteren herdachten Jan Maarten Haasnoot en Arendje Hazenoot, Julia- nastraat 28, eveneens hun 50-jarige echtt erbintenis. Het heeft beide echtparen niet aan be.angstelling ontbroken en naar men ons mededeelde, heeft het gemeente bestuur door het zenden van een fraaie fruitmand aan de jubilerenden blijk van sympathie gegeven, welke zeer op Prijs werd gesteld. B'irgeriyUe Stand Geboren: Pleter, a van D. den Hollander en J. H. van den «nak: Lodewljk Henrlcus Maria. z. van H J- M. Peeperkorn en A. M. C. van der öteen; Eric George, z. van A. Looij en J. M. Muller; Rudolf Petrus Maria, z. van J- Hogenelst en M. A. C. Augustlnus: 4iGnno Jobannes Maria. z. van S. C. G. Aikemade en T. C. van der Leden. Ondertrouwd: C. van den Berg, 29 Jaar en a. c. Vogel. 22 Jaar: H. van der Burg. laar en J. C. van der Holst. 26 jaar. overleden: L. Duljndam. 41 Jaar echtg Jj*n c. van Beelen: M. Morlen. 57 Jaar .e.v.van A s Schouten: A. Hol, 72 Jaar. ecntg. van F. van den Haak. strandtent, hetgeen door de leden zélf zou worden uitgevoerd. B. en W. stel den voor op dit verzoek goedgunstig te beschikken en het bedrag in 10 jaar af te schrijven. Verschillende leden juichten dit voor stel ten zeerste toe, hetgeen de voor zitter aanleiding was te verklaren, dat het hem verheugde deze sympa thieke vereniging blijk van waardering te geven voor het zeer op prijs gestelde werk. hetgeen door de Brigadeleden aan het strand wordt verricht.' Het feit dat de leden de tent zelf in vrije tyd zullen construeren en wel ge heel belangeloos demonstreerde vol gens spreker op duidelijke wijze met welk enthousiasme de leden hun schone menslievende taak opvatten. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorste! aangenomen. Eveneens prees de voorzitter de Noord wijkse Spaarbank, welke de gemeente 5 ton wil lenen teneinde de gemeente in een dringende behoefte aan kasgeld te helpen nu het opnemen van geld onmo gelijk blijkt. De Raad koesterde geen bedenkingen. Bij de rondvraag werden enige vragen gesteld over de slechte verlichting van „het stille Zuiden" en over een gevaar opleverende muur aan de Prins Hendrik straat. De heer Wenckebach Informeer de naar de verbetering van de water druk in de Zuidduinen i.v.m. het a.s. badseizoen. Wethouder De Witt had goede hoop, dat de daartoe strekkende werken tijdig zouden gereedkomen. Hierna sluiting. SASSENHEIM De Herv. M.V. „Jonge Kracht" herdacht in het goed bezette Vereni gingsgebouw haar 22-Jarlg bestaan. Een uitgebreid programma waaraan ook de jeugdclub ,De Jonge Garde" mede werkte, werd ln vlot tempo uitgevoerd Na een kort openingswoord van de presidente, mevr Kr\jkamp, gaf de se cretaresse een overzicht op rijm van de afgelopen 2 Jaar Hierna volgden declamatie, toneel stukjes en volksdansen. Ds Krijkamp sloot de avond. VOORHOUT RAADSVERGADERING. De openbare raadsvergadering, welke aanvankelijk vastgesteld was op morgen is thans verschoven naar Vrijdag 16 Februari, des namiddags te 7 30 uur. JAARVERGADERING C-H.U. De afd. der C.H.U. alhier kwam in jaarvergadering bijeen. Voorzitter H. E. Spierenburg las een gedeelte uit de H. Schrift, n.l. Joh. 17, waarna hij voor ging in gebed. De opkomst was niet groot Als klein onderdeel van de C.H - partij staan wij ook hier in de bran ding. Wij moeten ons evenwel laten lel den door Gods Heilig Woord. Secretaris A. Eigenbrood, bracht hier na zijn zeer uitgebreid jaarverslag uit. De penningmeester had dit jaar aan inkomsten een bedrag geboekt van f. 86.15. De uitgaven waren f. 84 51. In het bestuur werden H. E. Spierenburg en K. F. v. d. Bent herkozen. Burgerlijke Stand Geboren: Gerar- da W. M d. van L. P. v. d Holst en M. M. Wessels. Ondertrouwd: J. P. Mooyeklnd en E. M. v. d. Bert. Getrouwd: G. P. v. d. Kropt en W. M. v. Wouw. Overleden: C. van den Burg. 75 J. VOORSCHOTEN HUISVLIJTTENTOONSTELLING Het bestuur van de Koningin Wilhel- mina Vereniging heeft besloten ook dit jaar ter gelegenheid van de verjaardag van HM. Koningin Juliana, 30 April, een hulsvlijttentoonstelling te organise ren. Voor deze tentoonstelling zullen de dames meer worden ingeschakeld din verleden jaar. Tevens wordt aan deze tentoonstelling een fotowedstrijd ver bonden. In de commissie hebben zitting genomen de heren J. H Krooshof G Nasveld, C. Scheepmaker en G. H. C. Vreeman. NED. CHR. VROUWENBOND. Op 9 Februari wordt de vrouwen wereldgebedsdag gehouden. In gemeen schap met alle Christenvrouwen, die bidden geleerd hebben en geloven in de kracht van het gebed, houdt de afdeling Voorschoten van de Ned. Christen Vrou wenbond een gebedssamenkomst in het gebouw „Irene" aan de Leidseweg, 's avonds om 8 uur. WASSENAAR NIEUW HOTEL De heer W. B. M. van der Zalm al hier heeft aan het gemeentebestuur van 's-Gravenhage verzocht een perceel ge meentegrond, gelegen in de gemeente Wassenaar aan de Waalsdorperweg, groot 1600 vlerkante meter, in erfpacht te mogen verkrijgen voor het daarop bouwen van een hotel-café-restaurant c.a. B. en W. stellen de gemeenteraad voor deze grend in erfpacht uit te ge ven tegen een jaarlijkse canon, bere kend naar f. 0,40 per vierkante meter. LEZING OVER MELK. In Huize Den Deyl werd gisteravond een vergadering gehouden van de Ver eniging van oud-leerlingen van land- bouwonderw|jsinrichtingen Wassenaar. Voorschoten en Omstreken, waarin als sprekers optraden de heren C. Siewert- sen van het M.I.V en ir Noordam van de C.M.C. Voor beiden was het onder werp „De melkvoorziening in het Wes ten van het land", waarbij eerstgenoem de sprak over de rol van de particuliere fabrieken en laatstgenoemde over de ïol der coöperaties. De heer Noordam verkreeg als eerste spr. het. woord. Spr. gaf een overzicht van de toestand van voorheen, toen de boer geheel afhankelijk was van de melkhandel die een willekeurige prijs bood en bij niet-aanvaarding de melk aan de boer liet. De C-M.C. is toen ge sticht met het doel om voor de boer de hoogste prijs te krijgen, speciaal in de tijd van de overmelk. welke nu wordt verwerkt in de eigen fabrieken. Door deze en nog andere maatregelen is de dwangpositie van de melkveehouder ver dwenen. De heer Siewertsen verklaarde zich geen tegenstander van de coöperatie, welke z.i. veel goeds heeft verricht. Zo wel in de coöperatie als in de vrije han del ziet hij een gevaar. In de coöperatie, dat zij, te vei doorgevoerd precies goed ls voor nationalisatie. Zij kan zich ver der uitstrekken dan melk. allerlei andere producten ter hand nemen en wat wordt dan de positie van de boer? Hij is dan gearriveerd bij een soort communistische maatschappij, waarin hij alleen maar heeft te werken. Niet te onderschatten zijn de particuliere ondernemingen. Amerika heeft er ziin grootheid aan te danken Aan de vrije handel ls nog een flink deel van het product over ge bleven en de boer ls daarbij gebaat! Er was gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan de heer Siewertsen een belangrijke portie te verwerken kreeg. Hij beantwoordde zijn ondervragers zeer uitvoerig. De tas met doktersinstrumenten en flesjes vergif, welke uit een auto was ontvreemd, is op een berm van de Kerk straat teruggevonden. ALPHEN Een halve eeuw in de dakpannen 1 Februari 1901 trad de heer L. van Wageningen als leerling in dienst bü dc dakpannenfabriek der fa. Van Ryn en Kloot alhier. Vanzelfsprekend kon het frit, dat deze stoere werker gis teren de vijftig jaar afsloot niet on gemerkt voorbij gaan. 's Morgens werd de jubilaris bij de directie aan huis ontvangen, waar mevr. v. d. Kloot—Meijburg en de heer W. Bersteijn de heer Van Wagenmgen in hartelijke bewoordingen toesprak. De heer Bersteijn stelde de trouw en de ijver van de heer Van Wageningen tot voorbeeld. Namens de directie werd de jubilaris een fraai rijwiel aangeboden. Namens het fabrieks- en kantoorperso neel sprak de voorzitter van de perso neelscommissie, de heer L. Hogenes, die de kameraadschappelijke wijze, waarop de jubilaris met zijn collega's steeds wist om te gaan, memoreerde. Uit naam an het gezamenlijk personeel bood de heer Hogenes een glasservies, een pre senteerblad met glaasjes alsmede een prachtige kamerplant aan. Vanzelfsprekend was het de gehele dag een komen en gaan van vrienden en bekenden ln het huisje van de heer Van Wageningen die alien dit gouden jubileum wensten te gedenken met het aanbieden van bloemen of andere cadeaux. Ongetwijfeld zal deze dag door de heer Van Wageningen en zijn familie niet licht vergeten worden! LEDENVERGADERING „ARTI ET RELIGIONI". Onder voorzitterschap van de heer Th. van Leeuwen kwamen de leden van de Chr. muziekvereniging „Artl et Religlo- ni" in gebouw Concordia in vergadering bijeen. Na de opening werden de jaarversla gen van de heren A. de Graaf, secr., G. Duiker, penningrn., en C. A. de Vrfj. mu- ziekcommissaris, uitgebracht. z Over het algemeen is de gang van za ken in de vereniging bevredigend, al wordt het wel betreurd, dat bij de bur gerij zo weinig belangstelling bestaat voor muziekverenigingen. De'directeur, de heer W. J. Smolders, uit Leiden, dankte voor de genoten vriendschap en wekte de leden vooral op de repetities steeds trouw te be zoeken. De verhouding met de Chr. Oranje vereniging werd besproken, alsmede de wijze waarop propaganda gemaakt kan worden bij de jonge mannen in onze gemeente. Nadat de aftredende bestuursleden. 1 de heren Th van Leeuwen. G. Duiker en J. Staringveld. met algemene stemmen j herkozen waren, sloot de voorzitter de zeer geanimeerde vergadering. 1 UITVOERING „CRESCENDO". Onder leiding van de heer H. Boogcrs uit Leiden heeft de muziekvereniging „Crescendo" gisteravond in de grote zaal van het Nutsgebouw de jaarlijkse uitvoering gegeven De zaal was uitste kend bezet, toen de voorzitter, de heer L. Slootjes, zijn openingswoord sprak. Het programma werd geopend met het Wil helmus De inleidende mars van Gra- fulla „Washington Grays" werd bijzon der vlot gespeeld Na de mars „King Cotton" van J. P. Sousa werd het pro gramma voor de pauze besloten met wat meer lichtere muziek onder de titel „Elk wat wils". Na de pauze werd door een toneel groep van de buurtvereniging ,,'sMole- naarsbuurt'' op uitstekende wijze „Sproetie heeft de leiding" van Wim Dumont opgevoerd. De aanwezigen heb ben zich met de dolle wederwaardighe den buitengewoon geamuseerd. De heer Slootjes sprak een slotwoord, waarna men met een gezellig bal de avond be sloot. VASTENAVONDFEEST KATH. MIDDENSTANDSVERENIGING. In Hotel „Centraal" vierde de Al- p'nense Katholieke Middenstandsver. een zeer gezellig vastenavondfeest, dat o.m. werd bUgwoond door deken Nieu- wenhuizen, de kapelaans Verheul en Duym, alsmede de bondsvoorzitter van de N.R.K.M., de heer De Hos son uit Leiden. De heer C. Y. Ponsioen, plaat selijke -voorzitter, sprak een welkomst woord. De leiding van de avond berust te bij de heer C. J. Wiiminghoff, die „Comedia Cathollca", het N.R.K.M. to neelgezelschap uit Leiden, inleidde. C.C. presenteerde de klucht „De stier uit Californië". Er werd goed spel ge boden en de inhoud van de klucht pas- i te vólkernen in het kader van een vas tenavondviering. De heer Winninghoff sprak bij het tableau een dankwoord en overhandig de aan de vrouwelijke medewerkenden I bloemen. De heer De Hosson sprak vervolgens een propagandistisch woordje. Het trio Van Mild zorgde vervolgens voor een opgewekte stemming, welke tot een hoogte werd opgevoerd, die de gezellige avonden van de middenstands- vereniging telkenjare kenmerken. BEDRIJFSVOORLICHTING RIJNSTREEK-OOST. Woensdag vergaderde de vereniging Bedrijfsvoorlichting Rijnstreek-Oost in Hotel van Rossum. De voorzitter, de heer A. van Zoest, opende de vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder wethouder Boer en de verte genwoordigers van de verschillende landbouw-organisaties. De heer Vink, hoofd van de Chr. Lagere Landbouw School te Gouda, sprak over „Bagger en wat daarmee samenhangt". Spreker had het voornamelijk over de z.g. Solmaak bemesting, welke een mengsel van bagger en mest Is. Spreker moende, dat dit geen buitengewone manier van bemesten is, wat hij duide lijk maakte. Hierna volgde de gez^mlijke koffie tafel in Hotel van Haatten waarna de middagvergadering volgde. Dr Th. Stegenga uit Utrecht sprak over „Wat mogen wij van de Kunst matige Inseminatie verwachten?" Het oordeel van spr. was. dat de KI. thans op een peil staat, dat men er gerust toe kan overgaan. De voorzitter sloot om 4 uur deze buitengewoon geslaagde studiedag. BOSKOOR ZILVEREN JUBILEUM „BOSKOOPSE BEURS". De Boskoopse beurs van a.s. Dinsdag middag zal in het teken staan van haar 25-jarig bestaan. In verband met dit feit heeft het beursbestuur de kwekers ultgenodigt op die middae in het veilingsgebouw aan wezig te zijn. NED. HERV. GEMEENTE. Het afgelopen jaar werd door tussen komst van de Ned. Herv. Gemeente voor de Zending ingezameld: Uitwen dige zending: Voorjaarscollecte f. 480.18. nagiften f. 41.40, Pinkstercollecte f. 196. nagiften voor Oegstgeest f 20.—. nagif ten voor G.ZJ3. f. 12 50. najaarscollecte f. 477.21, nagiften f 41.30. Inwendige zending: halve Pinkster- collecte f. 196 05. collecte in de kerk f. 140.93 Guldenscollecte voorjaarscol lecte f. 136.25, najaarscollecte f. 138.80, zendingsbusjes over het gehele jaar f. 900.09. Inwendige zending afd. B: Collecte Kerstwijdingsdienst f. Paascollecte f. 19 63. Pinkstercollecte f 8.12. Totaal f. 2911 96. VER. OUD-LEERLINGEN TUINBOUWCURSUS Onder leiding van haar voorzitter, de heer A. J. van der Gra-af, kwam de vereniging van oud-leerlingen van de tuinbouwcursus in Jaarvergadering bü een. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging 116 leden telt. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat de kas over een klein batig saldo beschikt. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de heer C. Verboom werd her kozen, terwijl de heren J. Fokker en A. Schoemaker als nieuwe bestuursleden werden benoemd Vervolgens werd vastgesteld het programma voor 1951, terwijl tot slot werd besloten om ter gelegenheid van het 2e lustrum der vereniging dit jaar een kleine bloemententoonstelling te houden. HAZERSWOUDE R.K. TONEELCLUB VIERDE 40-JARIG FEEST. Zondag- en Dinsdagavond gaf de R.K. Tooneelvereniging „Ontwikkeling en Vreugd", als besluit van de viering van haar 40-jubileum een uitvoering in de oude school, onder leiding van haar voorzitter, de heer L. A. J, Ja cobs, De nastoor opende de avond. Allereerst werd opgevoerd de klucht ..De gescheurde broek". Ondanks dat er een nieuweilng op de planken ver scheen. werd heel aardig gespeeld. Daarna werd opgevoerd „Het gouden Kalf", een vrolijk geheel, dat zeer goed werd vertolkt en uitstekend in de smaak viel. Aan het slot dankte de voorzitter allen, die hadden medege werkt om deze avond te doen slagen. „Ontwikkeling en Vreugd" kan op twee eoed geslaagde avonden terugzien. KOUDEKERK AUTO TE WATER. Gistermiddag stak een wielrijder bil bakker UI jee zonder op het verkeer te letten de weg over. Juist op het mo ment dat uit de richting Alphen a d. Riln een personenauto naderde De bestuurder remde zo krachtig, dat de wazen in de sloot terecht kwam Wielrijder en automobilist kwamen met de schrik vrii. De plat- en fijnvisprijzen bleven Woensdag aan de lage kant in IJmui- den. wat geen verwondering behoeft te wekken, want behalve 4 trawlers waren er 11 loggers en 46 kotters aan de af slag. Hierdoor werd de totale omzet van het Staatsvissershavenbedrijf in IJmui- den Woensdag toch nog f 137.000. Naar zee vertrokken Woensdag de trawlers Herman SCH 92 en Batavia IJM 99. De motortrawler Claes IJM 41. die enige tüd uit de vaart is geweest, waarvan onder andere gebruik werd ge maakt om midscheeps de verschansing te verhogen, ging Woensdagavond even eens ter visserij. Ondanks de tegensla gen met de verre visserij, is de bestem ming voor deze reis de Lofoden. De stoomtrawler Tubantia IJM 37, die al maanden uit de vaart ls voor reparatie, is thans weer bedrijfsklaar gemaakt. Zonder tegenslag wordt Maan dag de eerste reis in het nieuwe jaar naar de Noordzee gemaakt. TER AAR ZANGAVOND. BODEGRAVEN DS A. DEN HARTOGH BEDANKT VOOR BEROEP. Ds A den Hartogh, Ned. Herv. pre dikant te Sc herpenzeel, die een toezeg ging van beroep had ontvangen van de Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft voor dit beroep bedankt. In Hotel Van Rossum herdacht gisteravond de Chr Oranjev^ de ver jaardag van H.K.H Prinses 'eatrix. De Leidse mandoiinec-" j Sempre Avanti verzorgde de muziek. Tot slot werden enige films vertoond. I Gisteravond gaf de Chr. gemengde zangvereniging „Looft den Heere" haar jaarlijkse uitvoering in de Geref. Kerk le Aardam. Ds van Amstel opende de avond met een kort woord, waarna hij liet zingen Ps. 33 1 en 2. Daarna kreeg de directeur, de heer M. J. Markx uit Alphen aan den Rijn. gele genheid om met het koor het pro gramma af te werken. In verband met de verjaardag van de kroonprinses werd begonnen met het Wilhelmus. Een 14-tal liederen werd ten gehore eebracht. Het gehoor was aandachtig. Aan het slot van de avond sprak ds van Amstel nog een kort opwekkend woord om de vereniging te steunen, door als ild of donateur toe te treden, waarna hii liet zingen: „Wil U o God mijn dank betalen" en daarna met dankgebed sloot. WADDINXVEEN Oranjevereniging „Dorp" heeft grote plannen Het bestuur van de Oranjevereniging „Dorp" heeft in haar Dinsdagavond ge houden algemene ledenvergadering de plannen bekend gemaakt voor de dit jaar te organiseren feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin. Getiacht zal worden om officiële mo- torgrasbaan-wedstrijden te organiseren onder auspiciën van de K-N.M.V. en de Nederl. Motorrennersbond. Verwacht kan dan worden, dat de bekendste rij ders aan de start zullen komen. Mede werking van de diverse Instanties werd reeds verkregen. Voor de verdere feestelijkheden ls een bekend radio-orkest geëngageerd. Daar dit jaar de Oranjevereniging haar 15- jarig bestaan hoopt te vieren, zal een groot jubheum-vuurwerk de feestelijkhe den besluiten. De ledenwerf-actie ls een groot suc ces geworden Onder luid applaus werd bekend gemaakt, dat 107 nieuwe leden konden worden ingeschreven. De heer M de Heer kreeg voor zijn verdienstelijk werk voor de Oranjever eniging een herinnerlngsmedaille aan geboden. NED. HERV. KERK. Beroepen te Klundert. J. W. v. d. Linden te Kamerlk. Aangenomen naar TJerkgaast-St Nlco- la3sea (Fr.) C. D. Israël te Achlum (Fr.) Bedankt voor Bodegraven (toez.) A. den Hartogh te Scherpenzeel. GEREF. KERKEN. Beroepen te Wapenveld, L> de Nood. cand. te Middelburg. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Mellskerke. M. Heerschap te Waeenlngen. Tweetal te Tholen. Chr. van Dam te Werkendam cn H. Llgtenberg te Rot terdam. DS N. DIE.MER t In de ouderdom van 78 Jaar ls te Haarlem overleden ds N. Dlemcr. era, pred. der Geref. kerken. De overledene werd 14 September 1872 te Alphen aan den Rlln waar zl|n vader, predikant was. geboren H11 studeerde aan dc Theol. Ho geschool te Kampen, werd ln 1898 cand om 10 December 1899 te MunnlkenziU het predikambt te aanvaarden. Hl! dien de dc kerken van Dronrlio en Gameren cn 20 Jaar die van Vllfhuizen. waar hll 1 October 1937 met emeritaat elne om zich metterwoon te Haarlem te vestigen. Ds Dlemer was ook res.-legerpredlkant. Verhoging gasprijs Het voornemen bestaat de gasprüs voor deze gemeente met een halve cent per M.3 te verhogen, aldus ver nemen wij van bevoegde zijde. BEVERRATTEN. Ook het bestuur der Zuidplaspolder maakt zich ernstig ongerust over de aanwezigheid van beverratten in de pol der. Het bestuur doet dan ook een ern stig beroep op een ieder om. wanneer niet-opgehokte beverratten ergens in de open polder worden aangetroffen, deze in het algemeen belang zo spoedig mo gelijk onschadelijk te maken. Deze ratten vormen n.l. een ernstige bedreiging voor de waterkerende dijken. VERMAKELIJKHEIDSBELASTING 1950. De Waddlnxveense bevolking heeft gedurende 1950 aan vermakelijkheden, voorzover deze in Waddinxveen werden gehouden, een bedrag van f. 5.616, besteed. In 1949 was de opbrengst f. 8.324,—. De opbrengst van de ver- makeüjkheidsoelasting bedroeg f. 1.445, terwijl dit in het afgelopen jaar f. 1152 was. Het bedrag, dat in 1950 alhier aan vermakelijkheden is uitgegeven, kan verdeeld worden als volgt: f. 165 bioscoopvoorstellingen, f. 576 sportuit- voeringen, f. 1.117 concerten, f. 3.758 andere uitvoeringen. WEDEROM TABAKSDIEFSTAL. Werden enkele dagen geleden drie personen aangehouden wegens tabaks diefstal bij de N.V. Dobbelmann alhier, thans is ae Rijkspolitie weer een be langrijke diefstal van dit zeer begeerde proauct op het spoor gekomen. Hoewel er Zaterdags in de fabriek van Dob belmann niet gewerkt wordt, was een arbeider, alhier woonachtig, die mor gen toch op het terrein om een klein karwijtje op te knappen. Het bleek echter, dat genoemde persoon kans heeft gezien een hoeveelheid van 80 kg tabak te ontvreemden. Met een lorrie bracht hij deze tabak naar de ring vaart tussen de Voorofse en Puttepol- der, die achter langs het fabriekster rein loopt. Daar werd de tabak in een schouw geladen en naar de overkant geboomd, waar een bewoner uit Bos koop de buit in ontvangst nam. De RÜkspolitie heeft deze twee personen in bewaring gesteld. De heren J. Vlieg en N. den Haan periodiek aftredend, zijn als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim herbenoemd. Voor de Donderdagmarkt kwam in IJmuiden binnen de motortrawler Me- dan IJM 57 met 90 kisten schelvis, 135 kisten radio. 30 kisten gestripte wijting, 40 kisten dichte wijting. 60 kisten gul, 140 kisten koolvis, 25 kisten stokkeoit. 80 kisten haring en 60 stuks stijve kabel jauw. De stoomtrawler Zeelandia JJM 38 zou Donderdag in Grimsby verkopen. Zün vangst telde 550 kisten, meest kool- vis en wüting. Voor de Vrijdagmarkt stonden nog geen trawlers in IJmuiden genoteerd. Wel is bekend, dat de Norma Maria IJM 6 thuisstomende ls, maar het kan ook zün, dat hij in Engeland verkoopt. Komt hij naar IJmuiden, dan kan hij op zün vroegst Zaterdag aan de afslag zün. De vangst telt 90 kisten schelvis, 80 kisten piepers, 220 kisten koolvl- 80 kisten gul, 150 kisten haring, 30 kisten makreel. 40 kisten wijting, 70 kisten poon en 10 kis ten radio. Aanvoer IJMUIDEN, 31 Jan. Aanvoer van heden morgen 4800 kisten. IJMUIDEN. 1 Febr. Aanvoer van heden morgen 1890 kisten. Besommingen IJMUIDEN. 1 Febr. Besommingen van hedenmorgen' IJM 57 f 16-300; VL 85 f. 5350; KW 27 f. 1790; IJM 228 f. 1600. IJMUIDEN. 31 Jan. Besommingen van hedenmorgen' 1 stoomtrawler f.19 500; IJM 32 f. 12.300; IJM 71 f. 11.700; RO 53 f 12.900. RO 9 f. 3750: VL 166 f. 4590; KW 140 f.5800- KW 147 f.4590; KW 56 f.4550; KW 124 f 4340: KW 65 f.4570; KW 104 f 4500; KW 44 f 3100: TX 32 f 2240: TX 33 f 2470: IJM 230 f 770: IJM 23 f. 600; IJM 277 f 2370- IJM 276 f. 1840 KW 77 f.3100: KW 210 f 3010 KW 34 f.4740; KW 128 f.290; KW 92 f.1160. Prijzen IJMUIDEN. 1 Febr Prijzen per klloï Heilbot 2.25—2.15; Gr. Tong 2.12—2 02; Grm. Tong 1 56—1.42; Kim. Tong 1.50— 1.36; K1 Tong I 1.76—1.60; Kl. Tong II 1.52—1.42; Tarbot I 2.02—1.76 Per 50 kilo: Schartong 26; Gr Schol 2821 50: Grm. Schol 5941; Kim. Schol 6555; Kl. Schol I 55—37; Kl. Schol II 23.50—8: Schar 17.50—8; Bot 12—8; V. Harlne 17.50 —13.50: Makreel 29: Gr. Schelvis 85—62; Grm Schelvis 7183; Kim. Schelvis 64 62; Kl Schelvis I 63—57 50: Kl. Schelvis II 50—16.50; Wijtlne 27—8; Gr. Gul 31—24; Mld. Gul 31—23.50: Kl Gul 27: Poontics 14.50; Kl. Koolvis zw. 15.50—14, Kl. Kool- vis wit 26. Per 125 kilo: Gr. Kabeljauw 154—74- Gr. Koolvis zw. 33—28; Gr. Leng 84 IJMUIDEN. 31 Jan. Prijzen per kilo: Heilbot 2.70—2.00: Gr. Tong 2 07—1.70: Grm. Tone 1.48—1 34. Kim. Tong 1.40 132; Kl Tong I 1.7b—1.54; Kl. Tong II 1 50—1.28; Tarbot I 2 10—1.60. Per 50 kilo; Tarbot IV 4436: Tongschar 78- Schar tong 26: Gr. Schol 2316: Grm. Schol 54 —31' Kim. Schol 6846; Kl. Schol I 59— 41; Kl. Schol n 23—8; Schar 31—8 Bot 11—8. V. Haring 24—17.50; Makreel 53; Gr Schelvis 8248- Grm. Schelvis 82—56: Kim. Schelvis 70—55: Kl. Schelvis I 58 50 —53: Kl Schelvis II 48.50—27: Wijting 27.50—8; Gr Gul 36—27 50: Mld. Gul 32 —27 50. Kl. Gul 2918.50; Kl. Haal 21.50 —16.50; Ham 67. Poontjes 21.50—15; Kl. Koolvis zw. 1411.50- Kl. Koolvis wit 31—27. Per 125 kilo- Gr. Kabellauw 166— 59; Gr. Koolvis zw, 30—24; Gr. Koolvis wit 6559; Gr. Leng 5956. BEURSOVERZICHT FLTNK AANBOD IN OLIES EN UNILEVERS. AMSTERDAM, 31 Januari 1951. Reeds vanmorgen werden lagere koer sen geadviseerd en vanmiddag zette de beurs de koersdaling voort, waarbij Olies en Unilevers de leiding hadden. De oorzaak was onbekend. De stemming was zeer traag. Zowel olies als Unilever sloten nagenoeg op het laagste punt van de dag, waarbij Kon. Olie ruim 7 punten verloren en Unilever ruim 6 punten. Philips kon zich goed handhaven, maar was toch iets lager. Ook de minder courante soorten kwamen op een iets lager niveau. Op de Scheepvaartmarkt was de opening goed prijshoudend, maar hier na volgde een lichte reactie tot iets be neden het vorte slotnlveau. Hetzelfde gold voor de cultuurmarkt. De open hoek in aandelen Escompto- bank was vandaag aanzienlijk kleiner dan gisteren, ln verband met een per tinente ontkenning van de. directie in Djakarta betreffende een overneming van de aandelen. Vandaag werd ge handeld op circa 52 Mi tegen gisteren 55. Exploratle-maatschappü was min der druk. In de koers kwam hier ech ter weinig verandering. Staatsfondsen waren licht gevraagd en ln een dunne markt leidde dit tot een behoorlüke verbetering. Het agio percentage voor Amerikanen steeg tot ruim 10%, zonder dat dit met een gro tere activiteit gepaard ging. Donderdag 1 Februari ACTIEVE OBLKiAl tbS Staatsleningen ad f. 1000.— vorlge O. K. ars 96% 96 97 96% 95% 92 94% Ned. '48 3% Ned. '47 3% 3 Dollar-Ing. '47 3 Investerlngscert, 3.. Ned. p 1962 4 m.b. 3 Indië "37 A 3 Grootboek '46 3 ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand en Ind B 49% Nat. Handelsbank 92 Ned. Handelmü153% A.KÖ 177% Lever Br233% Philips 255% Wilton Feyenoord 161 Kon. Olie 318% Amst Rubber 123 Dell-Bat. Rubber dl Amer 1 Kon Ned Stoomboot Ned Scheepv. Unie R VA Java Cult Dell Bat Mü Dell Mü Senembah 106 194 157% 166% 115% 61% 119 107 103% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Pro» en Gem leningen Den Haag 1937 l 3 3 dam "37 I-II) 3% industriële obligaties Lever» Zt p Mil 3% Voorlopig genot obl Adam 1937 <3%> 3 Kon Petr Mü 3% 98% lOOrif .106% 97 97% 296% 329 193% Bank- en CredrinstellJngen Amst. Bank 173% Rott. Bank 183 Twentsche Bank 180% Industriële Ondernemingen Ned G. en Splr fabr. Rott. Droogdo? Mü Zwanenb. Organon Handelsondernemingen Borneo Sum. H. Mü 121% Internatlo 178 Diversen Albert Heyn 194 Ned. Mü Walv.vaart 108 Spoorwegen Dell Spoorweg Mü.. 29% Amer. fondsen 44% Anaconda Shell Union 61% Fondsen alt Lelden en omgeving (Aandelen) Constructie Int Kunststof! ind Kon Ned- Edelmet. Pre! wa tdero Kon. Ned Grofsm Textlei Gebr v Wijk Leldsche Wolsplnn rieleman en Oros.. Ver Touwfabrleken Pref Idem Lahad Datu Cul. Mij 31/1 V EL 280 102G.B. 81% 88 L. 133% 133% G.B. 165 GB 165% G.B. 236 236 103% 104% G.B. 133% 135 70 B 75 G.B.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5