PUN Laatste Berichten Circa 2000 belastingdossiers op slraai in hef water en Onverlaat brak in Leids belastingkantoor in en veroorzaakte maanden extra werk Het Leidscli Dagblad Pastoor G. A. van Kleef neemt afscheid van oud-Kath. Kerk «MANDAG 29 JANUARI Ds L. Rijksen niet naar Amerika Ds L. Rijksen, predikant der Geref. Gemeente te dezer stede, heeft bedankt voor het beroep van de Geref. Ge meente-te Paterson (V, S.). LEIDSE ASSURANTIECLUB OPGERICHT. Ter betere voorlichting der verzekerden. Vrijdagavond vond in de bovenzalen van Hotel-, Café-Restaurant De Harmo nie. de oprichting plaats van de Leidse Assurantieclub, welke zich ten doel stelt, door het houden van lezingen en cursussen de vakkennis van haar leden te vergroten >en zodoende te bereiken, dat deze de verzekerden en toekomstige candidatcn beter van. advies kunnen die nen. Onder de circa 50 aanwezigen merkten wij op de heren v. Barneveld en Gosschalk namens de Stichting „Vak ontwikkeling Verzekeringsbedrijf" als mede de heren Spieksma en Schone- veld ais voorzitter van de zustervereni gingen resp. te Utrecht en Den Haag. Deze oprichtingsvergadering stond onder voorlopige leiding van de heer J. E. A. Zeeman, die na zijn openingswoord de heer Spieksma als voorzitter van de Federatie van verenigingen tot bevorde ring van de assurantie-wetenschap, in de gelegenheid stelde een duidelijke uiteenzetting te geven omtrent het doel en streven van de op te richten Leidse afdeling. Na deze explicatie werd met algemene stemmen besloten tot oprich ting over te gaan, waarn de commissie van voorbereiding haar mandaat te be schikking van de vergadering stelde. Op aller verzoek werd de heer Zeeman bereid gevonden het definitieve voor zitterschap te aanvaarden, waarna de heren Wajon, v. d. Poel, Hartelok en Van Ommen tot verdere bestuursleden werden gekozen. Het secretariaat zal gevoerd worden door de heer P. J. G. Wajon, Zeemanlaan 28, alwaar men zich alsnog als lid kan opgeven, terwijl de heer Th. G. v. d. Poel als penningmees ter zal optreden. Na rondvraag sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. NIEUWE CHR. ULO-SCHOOL. De Vereniging tot stichting en In standhouding van scholen met de Bijbel te Lelden en Oegstgeest zal a.s. Woens dagmiddag haar nieuwe Ulo-schoolge bouw aan de Anthonie Duycklaan in gebruik nemen. TENTOONSTELLING VAN STUDENTENWERK. A.s. Zaterdag zal de rector-magnifi- cus der Leidse Universiteit, prof. dr S. J- Bok ln het Prentenkabinet een ten toonstelling van studentenwerk openen, welke ls Ingericht door de Leidse Stu dentenwerkgroep voor Beeldende Kunst. afscheidsreceptie dr m. key. De reeds eerder door ons aangekon digde afscheidsreceptie van dr M. Key, nïL?«?,zer dagen zijn gynaecologische ,5 heeft neergelegd, is thans vast- Lif!> ?p a-s- Woensdagmiddag om aiidne in het Diaconessenhuis. insignes kraamverzorgster. Ja? de zijde der Centrale Commissie ril i kraamhulp te 'sGravenhage en aapectie voor de Volksgezondheid, vocii ons verzocht er de aandacht op te JL*dat alleen de kraamverzorg- rS5' die het 8-hoekige insigne dragen "lauwe rand met het woord ^aunverzorgster" en in het midden n ooievaar, in het bezit zijn van het "Riiiuu1® erkende diploma op dit gebied. n(J daar bestaan er ook andere insig- t» v, .ten onrechte de indruk wekken Derusten op enige bevoegdheid. tyd, dat de belastingdiensten reeds met een hinderlijke achterstand te kampen hebben en waarin een om vangrijk ambtenarencorps allerwege doende is deze achterstand in te lo pen, is deze onbegrijpelijke daad er een van ernstige aard, waarvoor geen „verzachtende omstandigheid" kan worden aangevoerd. Een vandalisme, dat de gemeenschap geld cn overlast kost, in een tijd waarin zü voor be langrijker opgaven is gesteld dan het herstellen van wat onverantwoorde lijke lieden verwoesten. Dader kort na misdrijf gegrepen In de nacht van Zaterdag op Zon dag is een inbraak gepleegd in het kantoor van de Inspectie der Belas tingen aan de Breestraat. Talrijke dossiers, welke in kasten waren opge borgen, zijn door de dader door een raam aan de achterzijde van het ge bouw geworpen, waardoor de Boom- markt en het aangrenzende water korte lijd later bezaaid lagen met pa pieren met onontbeerlijke gegevens voor de bclastinginvordering. In dc loop van de nacht en de vroege ochtend zijn politie cn belas tingambtenaren bezig geweest de dos siers weer te verzamelen, waarin men voor een goed deel is geslaagd. De dader, de 23-jarige A. E. J. Bol, is nog in de loop van de nacht, waar in hij dit misdrijf pleegde, door de politie gearresteerd. Hij had zich toegang tot het gebouw verschaft door het inslaan van enkele ruiten aan de achterzijde, waarbij hlJ zich aan een pols had verwond. Bij te rugkeer in zijn woning in het Noord einde heeft men de Eerste Hulpdienst gewaarschuwd met het verzoek om iemand, die zich verwond had, te ko men verbinden. De politie, die inmiddels van een be woner van de Boommarkt bericht had ontvangen, dat ln het belastingkantoor was ingebroken, legde verband tussen deze melding en het verzoek om assis tentie aan de E.H.D. Zij stuurde een rechercheur mede, die Bol, als vermoe delijke schuldige aan de inbraak, iri ar rest nam. Verdachte.medisch student te Leiden, heeft spoedig zijn schuld erkend onder druk van de aanwijzingen, waar over de politie toen reeds beschikte. Deze zeer afkeurenswaardige daad, waarvoor de motieven nog niet duide lijk zijn. heeft tot gevolg gehad, dat circa 2000 dossiers van de belasting dienst in een chaotische berg papier zijn herschapen, waarin voorlopig nog geen weg ln te vinden zal zijn. De pogingen om de op straat en in het water ver spreide stukken te bergen, hebben in zoverre succes gehad, dat men waar schijnlijk het overgrote deel heeft kunnen redden. Met het ordenen van de papieren zal echter, zo werd van belastingdes kundige zijde geschat, drie a vier maanden werk van een groep ambte naren gemoeid zijn, waardoor andere werkzaamheden gedurende die tijd zullen moeten rusten. In bijzondere gevallen kan dit tot onaangename vertraging in de afwikkeling van al lerlei zaken met zich brengen, waar door vele particulieren ernstig gedu peerd kunnen worden. Juist in een FEESTAVOND „DE LANDBOUW". De personeelsvereniging ,De Land bouw" van de gelijknamige melk-inrich- ting. vierde Zaterdagavond feest in de grote zaal van „Den Burcht". De heer H, P. Colijn, voorzitter ver welkomde de personeelsleden met hun dames. Bovendien een vertegenwoordi ger van de directie en de contact-com missie van de slijters Daarna was het woord aan Gé Hey- nen de conferencier die zijn cabaret Bliift Ootimlst" voor het voetlicht bracht. We hoorden de accordeon-vir tuoos John Boelee, die weer goed op dreef was en zagen wederom Eddv A. Schuyer, de manipulator, die telkens weer in staat is zijn publiek voor het lapte te houden. Verrassend goed was hef ontreden van de 11 man sterke .The Manakura Ha- wallans". waarin een neger voor de ko mische noot zorgde. Voorts hoorden we .The Two in Har mony". twee jongen-s met een gitaar, die reeds vaker in Leiden zijn opgetreden, telkens met veel succes. De Pitari's" gaven goede parterre-acrobaMek en Gé Heynen verkocht smakelijk zijn grapjes en liedjes. Schuver liet, in de tweede helft zien. dat hii ook od teleoatlsch ge bied iets presteert, o.a. zijn blind-schie- ten met windbuks. Bij elkaar een gezellig programma daf goed in de. smaak viel bij de talrijke feestvierders die het feest met een dansje besloten. NOG EENS ..IN EINER KLEINEN KONDITOREI". Zaterdag 2 Febr. a s. geef-t de Hoofd stad-operette nog een voorstelling van de operette ,In einer kleinen Kondito- ren". Zoals bekend zijn de medewerkenden: Fritz Steiner Ott-o Aurich, Ru-th Rho- den Hellena Raiet%ka. Herman Valsner Eri Rouché, Arthur Hoogveld. Ad. Hee- rings, Wim v. d. Velde Elisabeth Her mann, Walter Frank en vele anderen. {Ingez. Med.-ndv.j Wie pijn lijdt leeft maar half. KYNOLOGENVERENIGING „RIJNLAND". Op de Zaterdag jJ. te Utrecht gehou den clubm&tch van de Nedrl. club voor Dalmatische honden, behaalde de be kende Dalmatiner reu „Sir William of high trees" van de heer E. Mekel te Leiden de hoogste onderscheiding. Sir William werd beste hond van de club- match en won voor de -tweede maal de club-wlsselbeker. „Dolly of high -trees" van de heer Ad van Unen te Leiden werd beste van alle teven en „Désirée vanWinneweer" het veelbelovende teefje van mevrouw Hey- koop te Leiden werd beste van de teven beneden de 18 maanden De drie Dal- matiners van „Rijnland" hebben zich kranig geweerd en wisten drie van de vier ereprijzen te veroveren. THOMAS MAGYAR VOOR LEIDSE KUNSTKRING. De in onze stad bekende Hongaarse violist Thomas Makyar zal met de Hon gaarse pianiste Edith Farnadi onder auspiciën van de Leidse Kunstkring „Voor Allen op Vrijdag a.s. een sonaten- avond geven Uitgevoerd zuil enworden werken van Beethoven, Franck, Hindemith en Brahms. In de nacht van Zaterdag op Zondag von op de Lammermarkt een vechtpartij plaats tussen de 16-jarige J. K. en de 20-jarige H. J. M„ beiden uit Hazerswoude. waarbij K. ziin plaats genoot M. met een dolkmes in de lin kerborst heeft gestoken. K. werd ee- arresteerd terwijl het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis werd overgebracht Tot onderwijzer aan de ds De Wolffschool in het Plantsoen (Chr. school voor B.L.O.i is benoemd de heer N. Oudshoorn te Vriezcnveen. Duur feestje Zaterdagavond was een 20-jarige verkoper uit de 3e Oosterparkstraat—te Amsterdam by kennissen op een fuifje aan het Sarphatipark. Er waren pl.m. 16 genodigden, allen jongelui van om streeks 19 a 20 jaar. Later op de avond werd door de meesten, wegens de warmte, het colbertjasje uitgetrokken en deze jasjes hingen allen over elkaar od de knop van de trapleuning in de gang. Tegen 24 uur verlieten de gasten het huis. Genoemde was een der laatsten die vertrok en toen hij voer zijn vertrek nog een foto uit zijn portefeuille wilde halen om deze te laten zien, ontdekte hij dat die portefeuille uit zijn colbert verdwenen was. De inhoud van deze bruine kalfslederen heren.portefeuiile was een bedrag van f. 145,enkele foto's en andere papleren. SOEKARNO VOOR HET PHILIPPIJNSE CONGRES. -» „Deel van Indonesië nog bezet". President Soekarno heeft vandaag voor het Bhilippijnse Congres een re devoering gehouden, waarin hij o.a. zeide, dat een deel van het Indonesi sche grondgebied nog bezet is door een buitenlandse mogendheid en dat Indo nesiës vrijheidsbeweging, het nationale leven en zijn vrijheden zich nog niet kunnen uitleven tengevolge van een internationale overeenkomst, die aan Indonesië door een overmacht is op gelegd. Soekarno sprak voorts over de hulp, die Indonesië in zijn vrijheids strijd heeft ondervonden van de Phi- lippijnen, maar, zeide hij, onze vrij heid is nog niet volledig en absoluut. Deze vrijheid is echter niet een doel op zichzelf. De federatie van amateur-toneel- amateurverenigingen in Zuid-Afrika heeft, ln samenwerking met het comité voor de Jan van Riebeeck herdenking, een nieuwe wedstrijd uitgeschreven voor originele eenacters. De eenacters moeten in het Engels cf Afrikaans worden geschreven. Het onderwerp is vrij. maar de een acters moeten op de één of andere manier de slagzin va-n het herdenkings- comité: „Wij bouwen een natie", illus treren. De krant voor iedereen „Weest in niets bekommerd" In verband met zijn benoeming tot pastoor van de Oud-Kath. Kerk te Gouda heeft pastoor G. A. van Kleef, die 1 Februari 1946 werd benoemd tot pastoor van de Oud-Kath. Kerk tc dezer stede, gisterochtend afscheid genomen van deze gemeenschap. Pastoor Van Kleef, die ook in Oecu menische kringen een bekende figuur is, droeg deze ochtend voor het laatst in het „witte kerkje" aan de Zoeter- woudse Singel een plechtige hoogmis op. Tijdens de predikatie bepaalde pastoor Van Kleef zijn gehoor bij het schriftwoord uit Phil. 4 67 „Weest in niets bekommerd, doch laat uwe be geerten in alles door bidden en smeken, met dankzegging bekend worden bij God. En de vrede Gods. die alle ver stand te boven gaat zal uwe harten uwe zinnen bewaren in Christus Jezus". Spreker herinnerde er o.a. aan. dat toen hy vóór 5 jaar zijn ambt in Leiden aanvaardde, ae toekomst door velen op timistisch werd ingezien. Terwijl de verwachtingen ln de wereld op een ge lukkige samenleving hoog gespannen waren en men allerwege zijn krachten inzette ter oplossing van onze geeste lijke en stoffelijke nood, was het slag woord in de achterliggende jaren „we deropbouw". In de afgelopen 5 jaar heeft zich echter een radicale verande ring voltrokken en heeft het optimisme van kort na de oorlog plaats gemaakt voor een levensopvatting, waarin het pessimisme bi] velen hoogtij viert. Thans leven wij in een chaotische tijd, waarin de mensheid geen rust meer vindt. Zij valt van crisis in crisis en is met grote bezorgdheid vervuld over de dag van morgen. In dit verband her innerde spreker aan bovenstaand tekst woord en de daarin vervatte troostrijke gedachte „Weest in niets bekommerd". Bij de onfrvoewing van dit woord wees pastoor Van Kleef er met bijzondere nadruk op, dat in deze tekst niet ge sproken wordt van: „Loop maar over de moeilijkheden heen", ,Ga aan de kant van het leven staan" of „wordt nihilist". Integendeel, veeleer wordt ons In dit woord te verstaan gegeven, dat wij in alle oprechtheid en gehoorzaam heid aan God moeten trachten ons werk te doen. Als een grote belemmering tot het ln- en doordringen van het Evan gelie n ons leven, ziet spreker de ver gevorderde menselijke zelfgenoegzaam heid Niet een stukje, doch geheel ons hart en onze ziel zullen wij aan Jezus Christus moeten overgeven, dan eerst komt er een diepe intense blijdschap en zuilen wij het geloof In Hem ervaren. Pastoor Van Kleef, die vervolgens uitweidde over zijn verblijf in Lelden en het contact, dat hij met de gemeen teleden had, zeide dat het in het ambts werk niet gaat om de verhouding van Pastoor G. A. van Kleef. gemeente tot pastoor, doch om de per soonlijke verhouding met God. In vol vertrouwen op Zijn erbarming, zullen wij alles leggen voor het aanschijn van God. bij Wie menigvuldige genade is. Slechts Hij kan de ware vrede schen ken, een vrede, die alle verstand te bo ven gaat en niet door duizenden divisies verdedigd kan worden. Sprekef wenste de gemeente deze vrede toe. Na afloop van deze dienst was er in de sacristie gelegenheid om van pastoor en mevrouw Van Kleef afscheid te ne men. PASTOOR G. P. GISKES NEEMT AFSCHEID VAN GOUDA. Gelijkertijd heeft pastoor G. P. Gis- kes, die pastoor Van Kleef zal opvol gen, afscheid genomen van de Oud Kath. Kerk te Gouda, waar hij 12 jaar werkzaam is geweest. Pastoor Giskes, die ook de kerken van Oudewater en Schoonhoven diende, deed dit aan de hand van Joh. 14 6 „Ik ben de weg de waarheid en het leven". Met nadruk wees spreker er op, dat het hoogste in ons leven is, dat God door Christus onze Vader wil zijn. Spreker, die de ge meente hartelijk dankte voor de mede werking, welke men hem tijdens zijn verblijf in Gouda had willen schenken, hoopte, dat men dit in gelijke mate zijn opvolger zou doen. Zondag. 11 Februari, zal pastoor Gis kes die pastoor Van Kleef zal opvol gen. tot zijn geestelijk werk worden gewijd. De loon- en prijsstop in de Ver. Staten OORDEEL VAN 400 ECONOMEN. Vierhonderd Amerikaanse economen hebben tegenover het congres verklaard, dat de loon- en prijscontroles een zeer grote inflationistische druk zullen uit oefenen tenzij deze vergezeld zullen gaan van een aanzienlijke verhoging van de belastingen en scherpere credletbeper- kingen. In de verklaring wordt gezegd, dat noodmaatregelen op fiscaal en crediet- gebied eerder dan prijs- en looncontró- les „onze primaire verdediging tegen in flatie" uitmaken. De economen verklaarden: gedurende een tiental jaren of meer zullen vermoe delijk grote uitgaven voor militaire pro gramma's en buitenlandse hulp nodig zyn met alle inflationistische gevolgen van dien. Zij hebben het volgende programma aanbevolen: 1. Nauwkeurig onderzoek van alle re geringsuitgaven, waarbij die, welke niet dringend en absoluut noodzakelijk zijn, worden uitgesteld of in het geheel niet worden gedaan. 2. De belastingen in nog snedler tempo verhogen, dan de uitgaven voor de ver dediging toenemen, teneinde een sur plus aan kasmiddelen te bereiken en te handhaven. De begroting alleen in even wicht houden is niet voldoende. Hiervoor zou een belastingverhoging met meer dan 16 millard dollar nodig zijn, de minimumverhogmg om de nieu we begroting in evenwicht te krijgen. 3. Beperking van de credleten, be schikbaar voor het zakenleven en indi viduele prsonen voor doeleinden, welke niet essentieel zijn voor het defensie programma. Dit kan alleen worden be reikt door maatregelen, welke een lichte verhoging van de rentetarieven inhou den. l ia Volgens de economen is het alterna tief van deze fiscale en credietmaatrege- len: 1. een voortdurende inflatie van de prijzen of 2. een „harnas" van recht streekse controles op het gehele econo mische leven, dat, zelfs indien het er in .slaagt de prijzen en lonen gedurende enige tijd laag te houden, een grote in flationistische invloed, zou hebben in de. vorm van niet gebruikte saldi aan con tanten, regeringsobligaties en andere liquide middelen. De economen noemden deze beide al ternatieven „buitengewoon gevaarlijk". V.N.-aanval bij Intsjon AMERIKAANSE TROEPEN BLIJVEN! Vliegers van Amerikaanse lichte bom menwerpers meldden na terugkeer van door hen uitgevoerde aanvalsvluchten, dat er grotere bedrijvigheid heerst ach ter de communistische stellingen. Het wegverkeer is toegenomen. Ongeveer 400 voertuigen werden waargenomen, waarvan velen ln Zuidelijke richting trekken. Uit Washington wordt gemeld, dat de Amerikaanse onder-minister van bui tenlandse zaken, Dean Rusk, die belast is met zaken betreffende het Verre Oosten, in een televisie-uitzending o m. heeft verklaard: Wij kunnen het ons niet veroorloven bij het communistische China en zijn buurstaten de indrftk te wekken,a dat de strijdkrachten Van Pe king onweerstaanbaar zijn en dat Chi na's buren thans, ten koste van hun vrijheid, met de communisten tot over eenstemming moeten komen. De Ame rikaanse troepen blijven in Korea om aan te tonen, dat de communistische aanval kan worden tegengehouden". Dean Rusk zeide verder nog. dat het vermogen der Verenigde Staten, om het hoofd te bieden aan het de gehele we reld bedreigende communistische ge vaar, gestadig groeit. Generaal Mac Arthur heeft eenheden van de geallieerde grond- en lucht strijdkrachten een hevige aanval doen Inzetten op de Westkust van Korea, ter hoogte van de haven Intsjon. die onge- veer 30 kilometer van Seoel is gelegen. Speerpunten van het 8ste Amerikaanse leger zijn vanuit Soewon (27 kilometer ten Zuiden van Seoel) ongerukt en ne men thans stellingen in op 22 kilometer afstand van Intsjon. Het gebulder van het scheepsgeschut van Britse en Amerikaanse oorlogssche pen, dat een regen van granaten over het gebied van Intsjon uitstortte, werd gisteren de gehele dag gehoord. Britse vliegtuigen voerden onpohoudelijk aan vallen uit op samentrekkingen van com munistische troepen in dorpen nabij de kust. De oprukkende eenheden der ver bondenen ondervinden bij hun opmars slechts geringe Chinese of Noord-Ko- reaanse tegenstand. Waarnemers menen, dat de commu nisten in het gebied van Intsjon be schikken over een Noord-Koreaans le gerkorps, samengesteld uit drie ge slonken divisies. Dit korps moet de flank der Chinese communistische troe pen, die zioh Noordelijker bevinden, dekken. BEPERKING TINGEBRUIK IN DE V. ST. De Amerikaanse regering heeft Za terdag jj. het gebruik van tin voor de meeste soorten koffiekannen, verfbussen en vele andere producten verboden. Tegelijkertijd gaf de regering opdracht tot een verlaging van het tinverbruik voor bier en voedselblikken met 10% gedurende het eerste kwartaal van het jaar. Naar verluidt wordt de invoering van nieuwe beperkingen overwogen. Het gebruik van tin in blikken ter verpakking van aan bederf onderhevige voedingsmiddelen zal niet beperkt wor den. N.V.V. en Kabinetscrisis WAT VAN ELKE TOEKOMSTIGE REGERING VERWACHT WORDT. Het Dagelijks Bestuur van hét N.V.V. heeft zich aldus deelt het mede in zijn vergadering van 29 Januari be zig gehouden met de sociale en econo mische aspecten van de huidige kabi netscrisis. Met het oog op de gespannen in ternationale toestand en de urgentie van een aantal sociale en economi sche vraagstukken, wordt een snelle oplossing van de crisis uitermate ge- wenst geacht. Alle politieke partijen en personen, die bij de oplossing van de kabinets crisis betrokken zullen worden, die nen er zich rekenschap van te geven, dat het nieuwe kabinet, van welke aard of samenstelling ook, gecon fronteerd zal worden met het vraag stuk van het levenspeil der grote volksmassa, in verband met de on vermijdelijke bewapeningsuitgaven en het tekort op onze betalingsbalans, alsook met enkele zeer dringende problemen op het terrein der sociale voorzieningen. Het N.V.V. meent er thans geen. twij fel over té moeten laten bestaan, wat het van elke toekomstige regering meent te mogen verwachten, n.l.: a. Een uiterste poging om het levens peil van de grote volksmassa, ondanks bewapeningsuitgaven en betalingsba- lansmoeilijkiheden, te handhaven "door 1. ingrijpende maatregelen ter verho ging van de arbeidsproductiviteit en van de productie, mede ook door ver eenvoudiging vaai productiemethoden en normalisering van artikelen, ver pakkingen, assortimenten enz.; 2. het aanspreken van onze monetaire reser ves en/of het opnemen van buiten landse leningen; 3. het in overeenstemming brengen van de investeringen met het door de militaire inspanning sterk dalende aan bod van nieuwe arbeidskrachten; 4. een oorlogswinst- en een sterk verhoogde weeldebelasting en distributie van som mige verbruiksartikelen; 5. prijsbeheer- sing en het verbieden van onredelijke prijsafspraken van ondernemers; 6. handhaving van de huidige loonpolitiek. b. snelle invoering van de wachtgeld en werkloosheidsverzekering, waarvoor in bepaalde bedrijfstakken bijzondere regeringsmaatregelen nodig zullen zijn; c. compensatie van de huurstyging en van de styging van de kosten van het levensonderhoud voor de ouden van da gen; c. indiening van een wetsontwerp ter zake van een bodemvoorziening gefi nancierd door een bestemmingsheffing met aanvullende voorzieningen op or thodoxe verzekeringsbasis. GROTE BRANDEN IN AUSTRALIË. In Australië zijn op de dag, waarop het 50-jarig bestaan van de Statenbond herdacht wordt tengevolge van een hittegolf grote branden ontstaan, zodat van feestvieren geen sprake kon zijn. Sydney werd geteisterd door een wer velstorm, welke ongeveer een schade van vier millioen gulden veroorzaakte. In Cleveland heeft men te kampen met hoog water. Als gevolg van het kolentekort wordt distributie ingevoerd voor gas en elee- triciteit. OEGSTGEEST EEN VROLIJKE AVOND IN ENDEGEEST. Zaterdagavond gaf de personeelsver. van de Kon. Ned. Grofsmederij uit Lei den in de concertzaal van Endegeest oen uitvoering voor patiënten en perso neel der inrichtingen. Er was voor deze uitvoering zo grote belangstelling dat zaal en balcon geheel bezet waren. Bij de aanvang werd medegedeeld, dat er „voor elk wat wils" zou worden geboden en daarin heeft het gezelschap niemand teleurgesteld. De heer J.gtvoet bracht als conferen cier er reeds direct de vrolijke stem ming in, welke gestadig steeg bij het op treden van de gebr. Veefkind met hun liedjes, zang en guitaar. Niet minder sloeg de vrolijke schets „Het dragon- derspaard" in. welke werd opgevoerd onder regie van de heer v. d Meijden. waarna de vrolijkheid ten top steeg bij „De man met de drie benen", onverbe terlijk voorgedragen door de heer B. Holswilder. De muziekgroep „The Metal Music Plaiers" trok de bijzondere aandacht. Het uitstekende en zuivere samenspel, verhoogd door eminente zang van Mevr. Ernst, schonk extra waardering. Met bewondering hebben wij de diverse standen mogen aanschouwen van de acrobatenafdeling o.l.v. de heer Colpa. Welk een oefening is daarvoor nodig om dit peil te bereiken. Het was geen wonder, dat het grote gezelschap aan het einde een ware ovatie werd gebracht, terwijl de dames met bloemen werden gehuldigd. De op rechte woorden van dank en waarde ring, welke de heer H. I. de Nie sprak namens de directeur-geneesheer, die verhinderd was. gaven het beste bewijs, dat deze avond op zeer hoge prijs is gesteld. Tien geboden voor de automobilist. 1 Geef bij het links afslaan het recht- uit-gaande verkeer altijd voorrang, óók als het een fietser is. Verleen de tram steeds voorrang en be leefdheidshalve ziekenauto's. 2. Wees uiterst voorzichtig bij het openen van portieren aan de zijde van de rijweg; denk aan de dode hoek gevormd door de openstaande delen van de carrosserie. 3. Geef geen extra gas om het gele licht nog net te „halen". 4. Passeer verkeersheuvels met groene zuil slechts Unks, wanneer rechts daartoe werkelijk gem ruimte is. 5. Houd rekening met de feilbaarheid van uw medemens, speciaal van oude mensen en kinderen. (Statistisch ls vastgesteld, dat de handelingen van deze categorie on berekenbaar zijn.) 6. Rijd in de stad met stadslichten; rijdt men met groot licht dim dan voor elke tegenligger; ook op de bui tenwegen. 7. Zorg bij het parkeren niet een ander „vast te zetten". 8. RUd rechts vóór; keer slechts ln een straat bij uiterste noodzaak. 9. Geen alcohol bij snelverkeer. 10. Heer blijft heer. Ook in het ver keer! (Gedeeltelijk ongecorrigeerd) Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN. Johannes Bertus zn van W. J. van den Wijngaard en G. A. Verdoes; Johannes Paulus. zn van P. IJzerman en H. C. Tlsseur: Cornells Maria, zn van N. van Dam en J. van der Post; Cornells Fake Gijsbert Pleter zn van H. J. Böseke en N. C. van der' Lip; Wllhelmina Huberta Maria, dr van J. J. M. Henslng en W. Bicijl; Hu bertus Arnoldus. zn van W. P. Prins en N. Martljn; Hendrik Andries. zn van P. W. de Zwijger en G, van Varlk; Hermanus. zn van M. Meljvogel en L. E, Botermans; Regynald Christian, zn van L. J. B. Leeflang cn M. C. Flohr; Vero nica Anselma. dr van C. N. van Winsen en A. J. Keyzer. OVERLEDEN. A. S. HeiJ. wed. van v. d. Poel 89 Jr; J. Smit man 60 Jr. In de opgaven van Vrijdag Jl. stond on der ..Ondertrouwd": C. v. d. Melj Jm 26 Jr en E. Plc-zler gesch. 32 Jaar. Dit was on juist; het had moeten zijn: weduwe 32 Jaar. GEVESTIGD: F. Almeklnders, J. v. Goyenkade 37; G. F. de Jong-Bacquès en lam.. Haagweg 43; S. S. de Blaey, 11. verpleegster. W. Singel 27; N. Blok, onderwijzeres, Cobetstr. 83; P. S. Blom en fam., arts v. Inwendige ziek ten. St. Buyslngstraat 14; R. C. Bodde Bouman, Houtlaan 15, J. C. Borst, Leven daal 173; A. Bot. apotheker, Haagweg 184; J. B. Boutelje, Haagweg 22; J. Bruins Slot. J. dc Wittstraat 45; A. B. Brljnen en fam., arts. Storm Buyslngstraat 15; J. Bijster bosch en lam., worstmaker. Staalwljkstr. 16; A. G. van Dam. verpleegster. Rljnsb.- weg 10; W. J. L. Donders en lam., wever, St. Buyslngstraat 20; P. Ekkebus, boots man KM. Noordelnde 2a; E. Commander, Boerh.laan 34; J. J. Feenstra, teehnisch- ambtenaar. Rljnsb.weg 29 B; T. F. Flken- scher, Warmonderweg 51; J. Frank en fam., ambtenaar gevangeniswezen, Rljn- zlchtstraat 19; J. J. W. Frissen, kantoor bediende. Middelstegracht 129/131; J. A. C. Frissen, dienstbode. Lorentzkade 23: A. van Fruchten. werkster. Coornhertstraat 57; P. de Groot, technisch-ambtenaar. RIJnsb. weg 29; L. A. Grootendorst en fam.. brood en banketbakker, Oude Rijn 11; P. J. Jagel- Handgraaf. O, Rijn 43; H. M. J. Hart en fam.. Statistisch adviseur (Ver. Nat.). Bree straat 49. M. van der Horst. W. Rozen straat 24; E. A. Hulst en fam., Zoeterw. singel 21; A J. Hus. 11. verpleegster. Rljns- burgerweg 10: C. Ipenburg, verpleegster, Zeemanlaan 43; A. G. Overbeek-Jansen en fam.. Verdamstraat 40; J. A. M. de Haan- Kaars Sljpesteljn en fam.. Dijkstraat 37; J. van der Kemp. onderwijzeres. Hooigracht 86a; H. R. Klaverdljk. 11. verpleegster. W. Singel 27; Wed. W. Dljkstra-Landa. Heren straat 42; A. Levarht. hulp 1. d. hulsh., Schoolstraat 2; W. Lu der en fam., Kager- straat 14; H. R. M. Maduro, Plantcoen 93; L. Marcus, verpleegster, Rljnsb.weg 10; M. Spllnter-Meler en fam.. Soembastraat 64; J. J. H. T. van der Meer. dienstbode, Ma red Ijk 7; A. M. MiJnlleff. Rapenburg 98; C. J. van Nlmwegen en fam.. metselaar. 3 Octoberstraat 39a: H. W. A. van Oordt. Nachtegaallaan 4: C. Rehmann. Warmon derstraat JS-. T. Schaper. Mareslngel 75: P J. Schmidt, hulp 1. d. hulsh.. Breestr 130A; L. C. Slnke. verpleegster. Morsweg 59; H M. van der Smissen, wasserijknecht. Mors- straat 51a; S. Smith, magazijnbediende. Ritnzlchtstraat 24- M. Stempher. besteller PTT. L. Rijndijk 86. A. StolD. verpleegster Rijnsb.weg 10; Wed. M. E. W. van der Gaag-Tak,. Boerh laan 15; P. C. Teriet, Thorbeckestraat 60; A. G. van Veen, kin derjuffrouw, Haagweg 47; J. W. A. van der Veer en fam., planter. Utr. Veer 12a, H. S. Vreedenberg. luit. ter Zee II KM. J. de Wittstraat'45; A. van den Bere-Zlekman, De M. van Streefkerkstraat 24. VERTROKKEN: M. Baalbergen, vanHyacinthenstraat 30 naar Nederlands Nieuw Guinea: J. C. Ba- velaar. Voorstraat 31 naar Wassenaar. Tuinpad 69: Wed. A. van Vliet-van der Bel, Vree wijkstraat 8 naar Voorhout. He renstraat 45; G. van den Berg. Rembrandt- straat 27 naar Rotterdam. Stationsweg 82; E. Blommers, Papengracht 20a naar Rot terdam. Statenslngel 126a; S. M. Boeke, v. Sllngerlandtlaan 4 naar Utrecht. Ram straat 47; J. du Buy. Vrouwenkerksteeg 12 naar Nederlands Nieuw Guinea; A. M. Ca- mlnada, L. Mare 40 naar Rotterdam. Rochussenstraat 377a; H. Dekker, RMns- burgerweg 124 naar Wassenaar. Wllnel- minapark 8; A. D, Dlrkse. Oude Vest 61 naar Katwijk. Wassenaarseweg 51; J. Dijk stra, Rljnsb.weg 10 naar Amsterdam, Grim- burgwal 29; R. M. M van Eek en fam., Apoth.dijk 35 naar Amsterdam. Chassé- straat 901; S. W. Krult-van Ernst. W. Sin gel 12a naar Amsterdam. Nw. Achtergracht 29 I; J. H. Eschbach. Garenmarkt 28 naar Groningen. A-Kerkhof ZZ 26; H. F. H. Wolbert-Eskens, Nw Rijn 64a naar 's-Gra- venhage, Nassaupleln 36; J. M. P. Geurts, Lijsterstraat 14 naar Utrecht. Wiellngpl. 18; J. A. M. Hermans. Herensteeg 21a naar Hazerswoude. Groendljk 82; G. A. Hootsen, H. Morsweg 28 naar Voorburg. Vijverhof 2; G. M. Hounlet. Da Costastraat 51 b naar Nijmegen. Hees Kerkpad 51; J. H. Hozee, L. Mare 59 naar Sassenhelm, Hoofdstraat 265; P. J. H. Jong. Timorstraat 40 naar Rotterdam. Rouwenhofstraat 48a; C. de Jong. Plantsoen 29 naar Leeuwarden, Lek- kumerweg zwart 33; B. T. Kho, Kager- straat 20 naar Ver. Staten van Noord Amerika; L. Koch, St Rijn 10 naar Maas tricht. Lenculenstraat 21; J. W. A. Koenen en fam.. Breestraat 88 naar Maastricht, Prof. Plet Willemstraat 35; L. F. Krekelaar- Kop. Sumatrastraat 7 naar 's-Gravenhage. Ged. Burgwal 63: J. A. Krul. Pletersk.ch- steeg 8a naar Valburg. Wageningesestr. 46; A Kukler. Drulvenstraat 22 naar Bussum, Parklaan 32. K. A. van der Leest. De Gene- stctstraat 54 paar Utrecht. Wagenstraat 21bis; J. F. Montanus, Sumatrastraat 21 naar Leimulden. Oosten 354; T. M. Mulder, Rljnsb.weg 10 naar Amsterdam. Sarphati- straat 106; C. P. M. Nleuwesteeg. Verdam- straat 34 naar Canada; S. P. Olsthoorn, Zoeterw, Singel 34 naar Amsterdam, Lau riergracht 41; J. W. van Onselen, Konln- glnnelaan 34 naar Groot Brittannlë: A, Paalvast en fam., v. L. Stlrumstraat 7 naar Tilburg, Vlgillusstraat 26: A. Padding, Rijnsb.weg 124 naar Wassenaar. Nassaulaan J. E .Peper, Nleuwsteeg 15 naar Haar lem. Joh. de Wlttlaan 6; A. van der Putten en fam.. Hoovl. Kerkgracht 17 naar Amers foort. Kon. Wllhelmlnalaan 1; M. K. A. van der Raad. Declmastraat 26a naar Haar lem. Voorduinstraat 22; R. de Ree, Pieters kerkhof 22 naar Rotterdam, Vredehofweg 63; A. J. Regeer en fam.. Prinsenstraat 24 naar Noordwljk. Zoutmanstraat 58; C. van Rcnssen. Hooigracht 61 naar Delft. Noord elnde 21; J. W. van Rhlln. Zoeterw. singel 95 naar Zeist. P. v Wleldr.laan 24: P. A. Sennhauser. Haarl.straafc 152 naar Wormer- veer, Edlsonstraat 12; G. A. J. M. Servaas en fam,. Zeemanlaan 14 naar Amsterdam, Welssenbmchstraat 291; J. J. Simons, Plantage 16 naar Oeesteeest. Terweeeweg 1; C. Sterk en fam.. Coornhertstraat 57 'naar Leiderdorp. Hoogmadeseweg 46: J. Stol, Levendaal 125 naar 's-Gravenhage. Lede- ganckpleln 44; L. M. Thljssen. v. 'fc Hoff- straat 35 naar Nederlandse Antillen. M. v. d. Toorn, echtg. van Verschoor. Morsweg 178 naar Delft. Handbooestraat 26: E. D. de Greef-van Unen. Steenstraat 55a naar Breda. Wilh. slneel 33: C. C. van der Vel den. Hogewncrd 146a naar Slochteren. Sld- deburen A 421a; A. Vis. Rljnsb.weg 10 naar Amsterdam. Grlmbnrgwal 29: J Nijssen- Voornhout. F. v. Mierisstraat 23a naar Boskoop. Bure. Coblnstraat 201: M. Ko- iineen-Voorzaat. Utr. Jaagpad 131 naar Voorburg. Damsletstraat 40- J. W. de Vries. Maredlik 34a naar Australië: P. Vuijk. De Sltterlaan 82 naar Brits Afrika: P. F. C. van der Wilk. Rlinsb.wee 10 naar 's-Gra- \-enha«e. ^oo«rnlcucstraat 7: J. S. de With en fam.. W. Singel 8 naar Oeestgeest. Em- malaan 84; A. J. de Witte en fam., Oude Singel 174 naar Ver. Staten van Noord Amerika- A. A. Zorab. Rapenburg 12 naar 's-Gravenhage, v. Woustraat 5.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 7