De heer de Kadt: „Nieuw-Guinea vormt onhoudbare belasting" r EN DE MEESTER-BEDIENDE Kabinetscrisis is niet te verwachten „Laat Indonesië naar redelijke oplossing zoeken'' Radio-programma ZATERDAG 20 JANUARI (Van onze Parlementaire redacteur). Nadat gistermiddag de Tweede Kamer nog eens bijna drie kwartier in ge heime vergadering had doorgebracht om te beslissen wat er gepubliceerd mocht worden uit het Comité-Generaal van Sept. jl., werden de openbare beraadslagingen hervat over de onderhandelingen met de R.l. inzake Nieuw- Guinea. Ook thans waren de meeste kabinetsleden aanwezig, terwijl de tribunes ge heel waren gevuld. Achtereenvolgens voerden het woord de heren Weiter (Nat. Kath.), De Kadt (Arb.), Vonk (V.V.D.) en Tilanus (C.H.). Met de heer Schouten (A.R.) mee gerekend, die reeds Donderdagavond sprak, hebben wij nu de woordvoerders gehoord van vijf fracties, die tezamen 58 Tweede Kamerleden tellen, en geen enkele van deze sprekers schaarde zich achter het regeringsstandpunt. Dinsdag a.s. komen de overige woordvoerders. Het is niet te verwachten dat de St. Ger. of de Comm. zich achter de regering zullen scharen. Op zijn best zal dus het kabinetsbeleid de steun krijgen van alleen de Kath., ofschoon zelfs dat nog niet vast staat. Men bedenke evenwel, dat 6lechta aan de orde is een regeringsnota over de onderhandelingen. Het is de gewoon te, na de beraadslagingen een dergelijke nota „voor kennisgeving aan te nemen" het is geen wetsvoorstel, dat de Kamer aanvaarden of verwerpen kan Wel zal de regering natuurlijk bij haar verder beleid rekening houden - met de tot uiting gekomen Kamer-mening. Ditzelfde geldt voor het geval een motie mocht worden aangenomen. Doch tot een uitspraak, die het ver trouwen in de redering zou opzeggen, komt het zeker niet. dat is nu reeds duidelijk: Kath., Arb. en C.H. zullen hun vertrouwen in dit kabinet blijven stellen. De heer De Kadt (Arb.) ver klaarde dit gisteren uitdrukkelijk, de heer Tilanus gaf het eveneens duide lijk te kennen, en van de Kath. kan het kabinet ook zeker zijn. Met dat al zal het voor de regering een heksentoer zijn. om uit de beraad slagingen tot een gedragslijn te beslui ten, die t.z.t. dient te resulteren in een oplossing van de Nieuw-Guineakwestie, welke de vereiste tweederde meerderheid in de volksvertegenwoordiging zal ha len EEN „OLIFANT OP ZOLDER". De heer Weiter (Nat. Kath.) zelde, geen seconde te hebben geloofd, dat deze regering haar woord gestand zou doen. De KVP leeft In een staat van horigheid aan de P. v. d. A Deze laat ste partij is volgens spreker niet ge schikt om regeringsverantwoordelijkheid te dragen. Aanblijven van dit kabinet zal betekenen het verlies van Nieuw - Guinea. De heer De Kadt (Arb.) verzekerde dat hij het veel beter had gevonden, als in Dec. '49 meteen maar Nieuw-Gulnea, „die olifant op zolder", aan de Repu bliek Indonesië was meegegeven. De uitlatingen der heren v. d. Goes en Schermerhorn droegen een volkomen persoonlijk karakter. „Tot de goede din gen der democratie behoort het inter view, mits het op het juiste moment komt", aldU6 spr. De verklaring van het P. v d. A- bestuur was niet zo onbehoorlijk, als sommige hier in de vergadering schij nen te manen, vond de heer De Kadt, die vervolgde: Wat is nu het fractie standpunt hieromtrent? Dat is het vol gende „Nleuw-Guinea is materieel voor Ne derland een zo onhoudbare belasting, en het voor ons land zedelijk, zo onmogelijk is, om het afdoende te blijven verdedigcu. M>t betrekking tot onze nationale cn internat, verplich tingen en jegens Indonesië zou een overdracht do jure en de facto geen ramp zijn. Doch met deze beperking, dat wij vóór alles willen zoeken naar overeenstemming met Indonesië en in de loop van reël- onderhandelingen tot die overdracht willen komen. Wij weten echter, dat bij de volksver tegenwoordiging en bij de regering dit inzicht en het besluit om dienovereen komstig te handelen niet aanwezig zijn. en dat er geen meerderheid voor is te vinden. Wij zullen echter blijven hopen, dit inzicht te deen baanbreken. Moeten wij dan het vertrouwen in de regering en in onze ministers opzeggen? Er is een duidelijk verschil van me ning tussen ons enerzijds en de regering en onze ministers anderzijds. Doch in dit stadium der intern, ontwikkeling achten wij Nieuw Guinea niet van zo danige betekenis, dat een diepgaand verschil van mening daarover mag lei den tot het opzeggen van ons vertrou wen. Een regeringscrisis is altijd een zeer ernstige zaak, en in deze intern, om standigheden van zodanige ernst dat wij er alleen toe over mogen gaan als de houding der regering ons geen an dere mogelijkheid iaat. Doch dit is niet het geval. Wy kunnen met het partijbestuur waardeerbare elementen in de rege ringsvoorstellen vinden Hiervoor zijn echter weinig perspectieven, daar zy door Indonesië reeds zijn afgewezen. Wy weerderen echter meer dan de inhoud het gebaar dier voorstellen. Laat dan ook de regering, die dit voorstel dorst te doen en de leden der Kamer, die hiermede willen instemmen, de moed hebben. Indien nodig, te komen tot een overdracht, die werkelijk uit komst biedt. „NIET AANVAARDEN. WAT INDONESIË DICTEERT." De heer De Kadt betoogde dan, dat de regering niet in strijd was gekomen met vroeger door haar gedane beloften, en dat er bij haar meer sprake is van beleid dan bij de oppositie met haar halsstarrige houding. Sprekers fractie heeft veel meer waar dering voor het tweede voorstel der re gering dan voor het eerste, dus voor onderhandelingen in internationaal mi lieu. wy willen daarbij vèr gaan. Maar wy zyn niet bereid te onderhandelen op de door Indonesië aangegeven basis. Djakarta kan natuurlek van meet af zyn eisen formuleren, doch het gaat niet aan. dat wij maar moeten aan vaarden. wat Indonesië dicteert. Dan kan er niet worden gesproken. Wil Djakarta de Unie opzeggen? Wil het Nederland en de Ned. belangen aantasten? Laat het dan aan zyn eigen belangen denken! Dan zyn er groter vijanden, die het erger kunnen benade len. dan wy zouden kunnen en willen. Wy willen slechts vriendschap. Indonesië wil toch niet zijn eisen opleggen aan alle buren om zich heen? Laat het een redelijke oplossing zoe ken, die ook in Australië met in stemming en gerustheid kan worden ontvangen. Wij moeten weten, dat de inheemse bevolking zal worden be schermd door betere garanties dan Indonesië tot dusverre heeft kunnen geven. De regeringsvoorstellen zijn daartoe een geëigend uitgangspunt. Wy willen een oplossing door overleg. Nog eens: wij staan voor ernstiger in ternationale problemen dan Nieuw- Guinea en zelfs Indonesië, en die ma ken een vreedzame afwikkeling van het geschil met Djakarta nodig. legde spreker uit. dat het kabinet z. i. door haar beleid juist datgene in gevaar had gebracht, wat zij trachtte te redden, nl. de souverednitelt over Nieuw Guinea, de Unie en de resultaten der R.T.C. Had onze regering het been stijf ge houden dan had zü daarmede ook steun verleend aan de huidige, bezadigde na tionalistische regering te Djakarta in haar strijd tegen het extremisme. Die heeft het goed? voor en wil de welvaart verhogen Zij weet dat zy daarbij de Nederlandse ondernemingen niet kan missen. Maar de extremisten willen dat niet. Ons kabinet heeft zich nu in een dwangpositie gesteld. Ik zie niet in hoe dit kabinet alsnog in staat zal zijn Nieuw-Guinea uiteindeiyk voor ons te behouden. Het heeft zyn kansen verspeeld, aldus spreker. DE „PRAATGRAGE" SCHER MERHORN. Ds heer Tilanus (C.-H.) tekende de heer Schermerhorn als een „praatgrage man. die niet voor het eerst een „won derlijke schaats reed" en betreurde het uitglijden van een vooraanstaand man als de heer v. d. Goes. Doch de Inter nationale dreiging is zó ernstig, dat er geen tyd is voor escapades. In zulk een situatie past saamhorigheid. De minister heeft de Kamercommissie geregeld op de hoogte gehouden er. zyn toezegging dus gestand gedaan. Met verbazing heeft spreker opgekeken over de Indonesische opvatting omtrent het zelfbeschikkingsrecht der Papoea's. Ge lijk wy dat trouwens op smartelijke wijze zich zien voltrekken op de Zuid- Molukken. Wij hebben een zedeiyke plicht jgens de bevolking van Nleuw- Guinea. Spreker begrypt, dat de onderhande lingspositie van onze regering moeiiyk was. ,zy is gekomen met voorstellen, die ver gingen, m.i. te ver." Een Nieuw- Guinea Raad kon alleen maar een bron van wrijvingen worden. In hoeverre de P. v. d. A. in overschatting van haar eigen betekenis in de onderhandelingen heeft Ingegrepen en een spaak in het wiel heeft gestoken, door zich te mengen in zaken, die niet tot haar competentie horen, wilde spreker in het midden la ten. In ieder geval hebben de Indone siërs de voorstellen afgewezen. TILANUS HOUDT VAST AAN NED. SOUVEREINITEIT. Spr. wees op het onbedachtzame en overhaaste optreden der Indonesische regering in zovele gewichtige aange legenheden en zeide dat dit alles hem afwüzend doet staan tegenover de Ne derlandse voorstellen. „Ik wens vast te houden aan het uitgangspunt, als in de regeringsnota omschreven, van de Nederlandse souvereiniteit over Nleuw-Guinea". Het in enigerlei vorm loslaten van de souvereiniteit acht ik niet te veroorloven jegens de bevol king van Irian, jegens Oost Nieuw- Guinea en Australië en uit strategi sche overwegingen", aldus spr. Echter ook dit voorstel is direct door Roem verworpen. Daarom vroeg spr, zich af. of de regering dit voorstel al eerder had gedaan, hetgeen hy ook op maakte uit een artikel van prof. Ger- retson In de „Telegraaf" van 23 Decem ber J.I., terwyl spreker zelf het pas de 26ste vernam.Zün er ook hier lekken? Ook het voorstel tot gebruik van de goede diensten ener buitenlandse com missie, achtte spr. niet gelukkig. „Summa summarum blijft de zaak zo als ze is. en Nederland zal zün plicht jegens Nieuw-Guinea volbrengen". De diverse interviews hadden echter een crisisstemming gewekt. Natuuriyk roken de lieden van de Vaderlandse Kring lont en de oppositie-bladen criti- seerden er lustig op los. hopend het ka binet te wippen. Maar ik doe daaraan niet mee, aldus spr. Spr. besloot met Djakarta geluk te wensen by haar arbeid om welvaart te brengen in Indonesië, doch wy hebben de plicht om de welvaart te verzekeren in Nieuw-Guinea, Dinsdag voortzetting der beraadsla gingen. (Ineez. Med.-adv.) KABINET IN DWANGPOSITIE. De heer Vonk (V.V.D.) raakte in zyn ieds gewikkeld in een meningsverschil met de praeses en met minister van Maarseveen over de uitleg van de vrij gegeven passages uit het verslag der geheime vergadering van September Jl. cn wilde daartoe citeren uit een verga dering der Kamercommissie voor Unie zaken. Later zal over dit „ongebruike- Igke" citeren een beslissing worden ge nomen. De heer Vonk wilde in ieder geval be togen, dat de regering zioh niet aan haar toezeggingen had gehouden. Voorts (Inccz. Mcd.-adv.) Bij brandend maagzuur een of twee Rennles eenvoudig laten smelten op de tong. Nog vóór U het weet, behoort de pün tot het verleden Ook voor U is er nu geen reden meer, bepaalde lievelingsgerechten te laten voorbijgaan. Als er eens tets ver keerd valt, hebt ge toch Uw Rennles bU de hand. En ge kunt ze innemen zonder water of wat ook. altüd en overal. Vraag Uw Apotheker of Drogist een pak Rennles. Een pracht remedie, prettig om in te nemen enzo doeltreffend. Ze hebben 169 Nederlandse Staatsburgers gevraagd: Zijt ge standvastig geweest deze eerste drie weken van het nieuwe jaar? 103 hebben geantwoord: ja, ik heb mij aan de nieuwe verkeersregels gehouden 65 hebben geantwoord: ja, ik heb iedere Zaterdag een bloe metje voor mijn vrouw mee gebracht 1 beeft geantwoord: ja, voort aan rook ik alleen maar Bond Street. Bij de oversteekplaats tussen Leid- se plein en Leidsebosje te Amsterdam zijn gisteren drukknoppen aange bracht. De voetganger, die wil over steken. moet de knop indrukken en FEUILLETON door B. PHILLIPS OPPENHEIM 71) Het kostbare deposito Op het moment, dat de woorden hem over de lippen kwamen, begreep Dutley dat het net precies dit was, dat zyn vis -i-vis probeerde. De gehele tüd had de man ac-hter het bureau in spanning ge zeten dat wa<s duidehjk te merken. Het leek wel, of hy op iets of iemand wach- te; of hy zat te luisteren. Dutley gaf onmiddellijk aan zün instinct toe, stond op en permitteerde zich een snelle blik door de kamer. Er was echter zeer ze ker niemand anders aanwezig en even min een plek, waar iemand verborgen kc-n zitten. Was het mogeiyk, dat zij hulp van buiten verwachtten? In de straat hing die lange stilte, die gewooniyk aan de dageraad vooraf gaat. Gedurende de laatste minuten was er slechts één taxi gepasseerd. Er klonk zelfs geen voet stap op het plaveisel. Dutley ging weer in zyn stoel zitten, maar terwyi hij naar zijn bezoeker luisterde, luis terde hU even naar eventuele andere geluiden. „Je kunt het een overval noemen, als je wilt," zei Hartley Wright. „Ik noem het een mieselyk zaakje! Niemand zou voor zover ik zien kan Je Boothroyd- eandelen willen hebben om ze te kun nen houden. Wat ik gedaan heb is een order ultschrUven aan Je bankiers om morgen bü het openen van de markt honderdduizend van je aandelen tegen de lopende prys te verkopen en het provenu let daar goed op, Dutley in het crediet van jou rekening te plaatsen. Maar het geeftf niets of we dat al doen, als we niet tegelyk het re$u voor die aandelen overgeven. Dat is de reden dat myn vriend met dat zwarte tasje ook meekwam." „Ik begin licht te zien," bekende Dut ley. „Maar, daar we nu toch nog met dit vriendschappeiyk onderhoud bezig z\in, zou ik graag willen, dat u me eens precies vertelde, wat het De Brest voor voordeel kan bezorgen, als ik honderd duizend aandelen verkoop voor een prijs, die beduidend beneden hun in trinsieke waarde ligt." ..Man, schei uit!" riep Hartley Wright „Ik weet niet, wat voor een sufferd Je eigenlijk bent, maar de aandelen van Boothroyd zün vandaag de dag scheur papier. Ze kunnen hun product niet meer fabriceren. Er is een kleine kongsie van lui, die er wat meer van wisten en die aan delen verkocht hebben. Ik ben er een van. Misschien zijn we een beetje tó begerig geweest. Het zou tenslotte nog goed gekomen zijn, maar de een of andere idioot heeft een grote kooporder opgegeven en mün vrienden hebben wat meer aandelen verkocht, speciaal in het buitenland dan, zy leveren kunnen. Is dat tot je door gedrongen?" „Zelfs voor myn beperkte intelligen tie," antwoordde Dutley, „hebt u de zaak duidelijk weten te maken." ,Dan geloof ik, dat we klaar zyn," zei Hartley Wright. „Iets er op tegen, dat ik myn benen eens een beetje uit strek? Een mondje frisse lucht zou wel prettig zijn." „Een ogenblikverzocht Dutley ..Laten we eens even aannemen, dat u er in geslaagd waart vanavond hier weg te komen met het recu en een vervalste verkooporder voor myn aandelen, die om tien uur morgenochtend verkocht zouden moeten worden, zou het dan soms myn vriend de Baron de Brest zyn, die de leider is van die kongsie en die daardoor uit een benauwde positie zou worden gered?" „Aan de overkant van de grote ha- ringvyver," zei de heer Hartley Wright rustig. vinden wy het niet sportief, om zelfs onze sufferds te verraden. Geen namen, Dutley". „Zeg eens. kunnen jullie nou niet op houden met dat geklets?" viel de andere man in. „Ik word er ziek van om hier naar dat gezanik te zitten luisteren. Motten we de kast in of niet? Wat voor spel speel je eigeniyk?" „Myn spelbegon Dutley. En toen wist hy waarop Hartley Wright gewacht had en wat hy gehoopt had. De deur achter hen piepte even, toen die open geduwd werd. Er klonk vaag een voetstap. Dutley sprong op, maar geen menseiyke inspanning zou in dit geval iets geholpen hebben. Een paar stevige armen waren reeds van achteren om zyn hals geslagen, zyn revolver viel op de grond. Hy werd als een schroef vastgehouden. Hartley Wright stond met een wrede glimlach op de lippen op. „We hebben je honende praatjes lang genoeg aangehoord," snauwde hy. „Je zult nu iets krygen, wat je wel een tydje rustig zal houden." Dutley worstelde als een wanhopige, maar de greep van achteren zat als een Uzeren band om zijn keel. De inbreker was met een koude, vuile gryns op zijn gezicht bezig een poging te doen zyn rechteram te breken. Hartley Wright dwaalde om de groep heen met een zware pressepapier in de hand, zoekend naar de meest geschikte plek, om een beslissende slag uit te delen. Zelfs voor Dutley's sterk verminderd bewustzyn leek de situatie hopeloos. En toen plot selingpandemonium! Het was meer dan pandemonium. Het was hysteriede doodsangst van mannen, die plotseling tegenover iets stonden dat nog erger was dan de dood. zy sprongen zonder een woord te kunnen uitbrengen van hem vandaan. Hartley Wright maakte zonderlinge ge luiden in zyn keel, terwyi hy tegen een tafel geleund stond, alsof hij niet in staat was zonder hulp overeind te blij ven. De inbreker stond met zyn vingers in de lege ruimte te graaien. De derde man was naar het raam gesprongen en wankelde daar tegen de ruit, zich aan de gordünen vastklampend. De kreet, die hen allen verschrikt had, klonk door het huis, zoals Dutley die vaak gehoord had in de hete woestyn, terwyl hy zelf met zün vinger aan de trekker van zyn geweer in een hinderlaag zat, wetend, dat slechts een toeval nog tussen hem en een vreselyke plotselinge doodstond. Die kreet klonk door dat kleine huis in Mayfair, schel en afschrikwekkend eerst en toen als de gil van een dreigende krankzinnige Ze eindigde in een diep hartstochtelijk gebrul en de drie man nen voor wie dat geluid iets geheel vreemds was, waren verlamd van vrees voor datgene, wat misschien ging komen. Het volgend ogenblik sprong Kassim met de oorlogskreet van zyn stam nog op de lippen, de kamer in, een houten knots boven zyn hoofd zwaaiend. Hij leek wel een wild dier. dat door kwaad aardige duivels bezeten was. Hy bracht een beeld met zich mee van hete zand vlakten en stinkende jungles van woes te streken, waar de dood van een mens niet meer betekende, dan het vertrap pen van een insect op de straat. Er klonk een geluid van brekend glas, toen de inbreker, half krankzinnig van angst door de ruit sprong, gevolgd door zyn kameraad. Er klonk een vaag gekreun en een slag, toen Hartley Wright, die de eerste klap van dat vreseiyke wapen ontving op de grond in elkaar zakte. De koele nacht wind kwam door de gebroken ruit de kamer binnen, zy hoorden rennende voetstappen daar op de straat. Kassim gromde nydlg. „Witte meester bezeerd?" „Ik niet," hügde Dutley die zich snel herstelde. „Sapprlstl, wal heb je hen bang gemaakt!" (Wordt vervolgd) ivachten tot liet groene licht van de voetgangerslantaarn aangaat. Dit voor Nederland geheel nieuwe ex periment is het gevolg van het feit dat de voetganger, 's avonds als er weinig verkeer is. onnodig moet wachten. Thans kan de voetganger zelf als „Verkeerregelaar" optreden In alle ernst: De sigaret met tie record omzet! BESCHERMING VAN GEHEIME GEGEVENS. „Verboden plaatsen" worden van geval tot geval bepaald. Verschenen is de Memorie van Ant woord van de regering naar aanleiding van het voorlopige verslag der Commis sie van Rapporteurs uit de Eerste Ka mer over het ontwerp van wet houdende nadere voorzieningen met betrekking tot de bescherming van gegevens, waar van de geheimhouding door het belang van de Staat wordt geboden. Hieraan ontlenen wij, dat ook de mi nisters van oordeel zijn. dat, mede ge let op de strafrechterlijke consequent!» van een aanwijzing tot verboden plaats, op behoorlijke wijze zal moeten worden aangegeven, dat een plaats een verbo den plaats is in de zin van het onder havige wetsontwerp. Met voordracht is evenwel afgezien van het geven van desbetreffende algemene voorschriften. Men vergete niet, dat een openlijke aanduiding van verboden plaatsen ook zijn schaduwzijde heeft: daardoor kun nen kwaadwillende elementen geatten deerd worden op plaatsen, waar zich geheime gegevens bevinden. In verband hirmede is in het ontwerp de oplossing gekozen, dat de wüze van aangeven van verboden plaatsen van geval tot geval zal worden bepaald. 47). Natuuriyk keek Panda een beetje beteuterd. Nu was hy dan in het Mi nisterie van Onderwys om er demonstra ties met Memo te geven, maar de hoge ambtenaar kéék niet eens! Formulieren in zevenvoud invullen, dat was alles wat hy mocht doen. Panda begon de eerste vragen van de lange lijst te lezen, „zyt gij gehuwd!" begon het. „Zo ja: waar om? Zo neen: wanneer? Hebt gij lager onderwys genoten? Zo ja: waarom ook niet? Zo neen: waarom zoudt gü?" „Ik.... ik weet niet...." mompelde Panda maar nu kraste Memo plot seling: „Hal Ho! Formulieren! Zeven voud! Dzj-dzJ klik-klik!" en meteen strekte hy een van zyn armen naar de stapel papieren uit, en begon ze met grote haast in zyn halsopening te ste ken. Het scheen, dat er daar binnen een ipeciaal apparaat voor formulieren zat, want in zijn innerlyk begon alles te zoemen en te bewegen, en in minder dan geen tyd kwam er stroom van keurig- ingevulde papieren uit een klep in zijn romp te voorschyn. Die ving Panda be hendig op, en zo kon hy dan al na een paar minuten de hele stapel netjes weer voor de chef neerleggen. „Alstublieft, meneer!" zei hy beleefd maar als hy nu gedacht had, dat de chef biy zou zijn, dan had hy zich toch ernstig vergist! De wakkere beambte sloeg verschrikt de handen ineen en stamelde: „M-m-m-m-maar d-d-d-dat inoet drie uur duren 1 We zullen nieuwe formulieren moeten maken met méér vragen er op, want als alle bezoekers er zo gauw mee klaar zijn, dan raken we hier overwerkt! Dat moeten we ten koste van alles voorkomen!" VOOIl ZONDAG 21 JANUARI Hilversum I (402 M.) VARA 8.00: nieuws en weerberichten; 8 15: gram.muz.; 8.30: voor het platteland; 8.40: voor mili tairen: 9.12: sportmededellngen; 9.15: verzoekprogramma, 9.45: „Geestelijk leven" causerie; 10.00; Instrumentaal trio; 10.25: „Met en zonder omslag"; 10.50: amuse mentsmuziek; 11.15: cabaret; AVRO 12 00: kleinkunst programma uit Langedyk; 12.40: voor de Jeugd; 13.00: nieuws en weerberichten; 13.15: mededelingen of gram.muzlek; 13.20: Musette-orkest; 13.50: „Even afrekenen. Heren!" 14.00: gram.muzlek; 14.06. boekenhalfuur; 14.30: gram.muzlek; (Om 14.3014.45: fllm- praatje); 15.20: cabaret; 10.00: dansmu ziek; 16.30: sportrevue; VARA 17.00: voor de kinderen; 17.25: „De dood van apothe ker Dekklnga", hoorspel; 17.45: pianomu ziek; 18.00: sport; 18,15: nieuws en sport uitslagen; VPRO 18.30: korte kerkdienst; IKOR 19 00: klnderdlenst; 19.35: bijbel vertelling; AVRO 20.00: nieuws; 20.05: ac tualiteiten; 20.15; omroeporkest en solist; 21.05: ..Bloeien", praatje; 21.10: ..Paul Vlaanderen en het Madlson-Mysterle", hoorspel; 21.50- amusementsmuziek; 22.15: hersengymnastiek; 22.40: lichte muziek; 23.00: nieuws; 23.1524.00; gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) KRO 8.00: nieuws en weerberichten: 8.15: gram. muzlek; 8.25: Hoogmis; NCRV 9.30: nieuws en waterstanden; 9.45: gewyde muziek: IKOR 10.00. godsdienstige causerie; 10.30' Ned. Herv. Kerkdienst; NCRV 12.00: orgel concert; KRO 12.15: apologie; 12,35: gram.muzlek; 12.40: lunchconcert; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws, weerberichten en katholiek nieuws; 13.20; lunchconcert; 13 40: ..Uit het Boek der Boeken"; 13.55: pianotrio; 14.30: Concertgebouworkest en solisten; (Om 15.35: „Vragen van deze tijd"): 16.40: „Katholiek thuisfront over al": 10.45: gewyde muziek; NCRV 17.00: Gereformeerde kerkdienst; 18.30: gram - muziek; 18.35: gewilde muziek; 19.15: „Kent gil Uw bijbel?"; 19.30: nieuws, sportuitslagen en weerberichten; KRO 19.45: actualiteiten; 19.52; boekbespreking; 20.05: de gewone man zegt er 't zyne van; 20.12: gevarieerd programma; 22.45: avond gebed en liturgische kalender; 23 00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. H|n 3 distributienet 8.05 gram.: 8 20 ..Esoana" Chabrler; 8.30 chansons et danses; 8,55 gram.: 9.15 gram.: 9.20 New Casino orch.; 10.20 operamuziek: 11.00 gram.: 12.15 Journaal; 12.32 ork. Zonnenbere; 13.15 liederen; 13.30 v. d. sold.; 14.00 opera- en belcanto: 15.30 klassieke muz.; 16.00 much binding in the march; 16.30 Graole Fields; 17.00 «rrnm.: 17.55 sportultsl.: 18 00 zang: 18.30 take It from here: 19.30 Macpherson: 20.00 symph. ork. m. sol.: 21.00 piano: 21.25 kwartet: 22.15 verz.pr.: 23.05 gram. I.l.ln 4 distributienet 8.10 gram.; 8.30 weerbeT.: 8.32 gram.: 9.00 piano: 9.20 way out west: 9.40 Richmond trio (arm.): 10.10 Macpherson: 10.30 mil. ork.: 11.00 gram.: 11.40 Jazzmuz.: 12.00 symph. ork.; 13.00 ..Calling all Forces": 1400 gram.; 15.30 Your Song Parade: 16.00 life with the Lyons: 16.30 am use- mentsork.: 17.30 v. d. sold.: 17.55 sport- ultsl 18.00 ork. Gibbons; 18.30 Your mothers' Birthday: 19.00 ork.: 19.15 symph.ork.: 20.30 gTand hotel: 21.30 community singing: 22 00 var. Bandbox: 13.15 Violet Carson: 23.30 think on these things; 23.45 gram. MAANDAG 22 JANUARI. Hilversum I, 402 M VARA: 7.00: Nieuws; 7.15: Ochtendgymnastiek; 7.30; Zendersluiting; 9.00: Nieuws en weerber.f 9.10: Gram.muzlek (om 9.30 waterst.)! VPRO 10.00: „Voor de oude dag"; 10.051 Morgenwijding. VARA 10.20: Voor de kin deren: 10.35: Voor de vrouw; 10.50: Voot de zieken: 11.45: Fluit en plano; 12.00! Gram.muzlek; 12.15: Dansmuziek (12.30— 12.33: Land- en tulnbouwmedellngen| 12.3312.38: Voor het platteland); 13.00! Nieuws; 13.15: Voor de middenstand; 13.20 Metropole-orkest: 13.45: Gram.muzlek; 14.00: „Vallende sterren en sterrenregens", causerie; 14.15: Nederlandse kamermu ziek. 14.50: „Maja Stlna", hoorspel: 15.50! Gram.muzlek; 16.00: Voor de Jeugd; 16.30! Zenderslultlng; 18.00: Nieuws: 18.15: Mi litair commentaar: 18.30: VARA-Varla; 18.35: Orgelspel: 18.50: Regeringsuitzen ding: prof. dr W. J. Timmer: „Ontwik kelingsgeschiedenis van de landbouw la Indonesië": 19.00: Parlementair over- zicht; 19.15: Cello en plano: 19.45: Rege ringsuitzending: lr L, R. Dijkema: „Bouw plan en vruchtopvolging op akkerbouwbe- drljven"; 20 00 Nieuws; Nieuws; 20.05! Radloschaakwedstrüd NoorwegenNeder land; 20 06: Actualiteiten; 20.15: Instr. sextet; 20 45: Cabaret; 21.20 Dansmuziek; 21.45 ..Het agrarisch congTes van de Party van de Arbeid", causerie; 22.00: Phllhar- monlsch orkest en soliste; 23.00: Nieuws; 23.15: Socialistisch nieuws ln Esperanto? 23.20: Filmprogramma; 23.4024,00: Gra- mofoonmuzlek. Hilversum II. (298 M.) NCRV 7.001 Nieuws; 7.10: Sportuitslagen; 7.15: Een woord voor de dag; 7 30: Zenderslultlng; 9.00: Nieuws en weerberichten; 9.10: Gra- mofoonmuz.: 9.15: Voor de zieken; 9.301 Gram.muzlek: 10.30: Morgendienst; 11.00! Gram.muzlek; 11.15: Gevarieerde muziek; 12.30: Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33: Orgelconcert; 13.00: Nieuws; 13.151 Mandollnemuzlek; 13.45 Gram.muzlek; 14.00: Schoolradio; 14.35: Gram .muziek; 15.00: Cello en plano; 15.30: Vocaal en semble: 15.45: Bijbellezing: 16.30: Zen derslultlng: 18.00- Voor de kinderen; 18.15 Sport; 18.30: Verzoekprogramma: 19.00; Nieuws en weerberichten: 19.15: Engels» les; 19.30: Boekbespreking; 19.40: Radio krant; 20.00- Nieuws; 20 05: Radloschaak wedstrüd NoorwegenNederland; 20.06 Symphonle-orkest: 21.05 „Jan Pieterszoon Coen", hoorspel: 21.40: Salonorkeet: 22.10 Internationaal Evangelisch Commentaar; 22.20: Kamerkoor: 22.45: Avondoverden king: 23.00: Nieuws; 23.1524.00: Gram. muzlek. LUn 3 distributienet 7.05: gram.; 9.05! amusementsmuziek: 10.00: Ménage en Muslque; 10.45: gram.: 11.15: kamermuz.: 11.55: stemmige muziek; 12.15: trio de Vllle; 13.15: Mozart; 14.10: Those were the days: 15.00: omroepkoor en orkest; 16.00: Muted Strings; 18 00: sonate v. altviool en piano: 18.15: muz.; 18.30: amus. orkest; 18.46: London Calling Europe: Eng. litera tuur; 19.30: gram.; 19.50: feuilleton: 20 00: altviool en nlano; 21.15: omroeporkest; 22.15: avondconcert; 23.05: gram. LUn 4 distributienet 7.15: Bonjour le Monde: 7.25: Est ce vral? Est ce faux?; 9.15: BBC Schots var. ork.; 10-10: verz.pr.; 10.55: meditatie; 11.00: orgel: 11.30: mil. ork.: 12.00: amusements orkest: 12.30: ork. Larue. 13.00: Let's make Music; 13.45: BBC Welsh Orch.; 14.45: v. d. kinderen; 15.00: v. d. vrouw; 15.30: cabaretork.; 10.20: llcht strljkens.; 18.00: v. d. sold.; 19.00: gevar. muziek: 19.25: Jazzmuziek; 20.00: verz.conc.; 20.30: vragenbeantw.; 20.45: verz. concert: 21,00: ork. en koren; 21.15: piano; 21.45: gram.; 22.00: „The Voice of Variety"; 22.15: fanfarecorps; 23.20: Monte Carlo Rally; 23.30: Squadron- naires dansorkest.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5