D L E ZATE RIJNSBURGS L GOEMAAT DANSSCHOOL GE SCHIPPER SCHOENMAGAZIJN In snel tempo behandelde Voorhouts Raad begrotingen O rd^G Een r Zoeklicht Voorstraat 29-Katwijk a. Zee Telefoon 2525 UIT DE RIJNSTREEK Heden inschrijving voor de nicuivc cursussen OP DE BOEKENMARKT UIT DE OMSTREKEN VIIJDAG 19 JANUARI Rekening-courant lening van f. 1.750.000, Het zal wel nooit in de analen van Voorhouts Raad ztfn voorgekomen, dat een begrotingsvergadering in een tijd van vier uur was afgelopen. Op merkelijk was wel, dat op geen enkel punt een dergelijke discussie volgde, dat een hoofdelijke stemming nodig was; alle begrotingen werden z.h.st, aangenomen. Ook werd in het daglicht gesteld, dat de gemeente momenteel aan kas geld geen „rooie cent" bezit en dat elke dag voor de betrokken ambtena ren een nachtmerrie was de schuld eisers met. lege handen weg te sturen. Aan deze onhoudbare toestand is nu een einde gekomen door een lening te sluiten bij de Bank van Nederlandse Gemeenten in Rekening-courant ad f. 1.750.000.—. Er waren op de vergadering van giste ren vier ledige plaatsen: de burgemees ter. wethouder v. d Nouland en de leden Spierenburg en Lindeboom, waren af wezig. Wethouder Deutekom zat voor. Alvorens aan de behandeling der be grotingen te beginnen werd een kas geldlening voorgesteld van f. 125.000 ad 13/4% tegen een provisie van l/8%> voor 1 jaar ter vervanging van de afgelopen en een van f 300.000, Beide voorstellen werden z.h-st. aangenomen. Vervolgens maakte de voorzitter be kend, dat de gemeente nagenoeg geen cent in kas heeft voor directe betalin gen. Dit leidt tot de onaangenaamste toestanden. Gezien wat ln de eerste helft van dit jaar betaald moet worden: o. 250 mille voor nieuwe woningen, 110 mille voor nieuwe riolering. 50 mille voor verlichting, 90 mille voor verbou wing pompstation waterbedrijf 40 mille voor het gem. woningbedrijf. 95 mille voor grondaankoop. 125 mille voor een meuwe kasgeldlening. De lopende kas geldleningen van 750 mille zullen suc cessievelijk worden ingetrokken, gezien het lage rentepercentage. B en W. heb ben daarom gemeend een lening te moe ten sluiten bij de Bank van Nederland se Gemeenten van f. 1.750.000 tegen een rentevoet van 3 1/4%. Dit gehele bedrag zal niet direct opgenomen worden. Voorstel werd z.h.st aanvaard. Een schrijven was ingekomen der wo- ningbouwver.. dat deze besloten had de 30 arbeiderswoningen van de gemeente te willen overnemen op voorwaarden door B. en W alsnog vast te stellen. Te vens werd verzocht een voorschot van f. I860.— op de twee voorbreidende te keningen. welke zijn komen te verval len. B en W. eaven hieraan hun goed keuring. hetwelk door de Raad werd ge sanctioneerd. Hierna vo'gde de behandeling der di- \erse begrotingen. Alleen de heer v. d Lans hield een algemene beschouwing Deze begroting is niet sluitend, aldus spr. (tekort f 19.000.en zal nu ook meerdere moeilijkheden met zich med* brengen. Verheugend vond spr het dat de tarieven van het water vermoedelijk zullen kunnen worden verlaagd. De be groting van het waterbedrijf werd zon der enige discussie z.h.st. aangenomen Het woningbedrijf: De heer Nijssen als voorzitter der commissie van onder zoek was van mening, dat het schilder werk van enige percelen lang niet aan de eisen voldoet Algemeen werden B. en W. ln hun advies gesteund, dat de zeer natte zomer hier de oorzaak van is en de uitvoerder geen blaam treft. De heer v. d. Lans merkte op. dat er z.i. meerdere woningen niet ln aanmerking kwamen voor de 15% huurverhoging. Hij vroeg of dit wel juist is en of de ge meente hier wel het recht toe heeft. Een afdoend antwoord was. dat bij Mi nisterieel schrijven bevolen was deze verhoging toe te passen. Vaststelling be groting geschiedde zonder stemming. De gemeentebegroting: De heer Bee- len vroeg of het wel nodig was een post van f. 500 op te nemen voor aanschaf fing van nieuwe gordijnen voor het raadhuis. Uit de toelichting bleek o.m. dat de Jac. v. Beierenweg en Herenstraat dit jaar zullen worden voorzien van na- triumverlichting. Ook zullen een 15-tal (Ingez. Med.-adv.) Ook Uw schoenen met crêpe zolen repareren wij voor U. alkemade OPENBARE AANBESTEDING. Voor de bouw van 14 arbeiderswo ningen. welke te Rijpwetering zullen verrijzen, werd gistermorgen een open bare aanbesteding gehouden. Ingeschre ven was als volgt: H. S. R. Vrijburg. Oud-Ade f. 124.680; Overdevest. Rijnsaterwoude f. 132.500; S. Tromp. Alphen a/d. Rijn f. 136.000; H. J. Strijk. Rijpwetering f. 138.000; J. v. Berkel. Leimuiden f. 139.700; F. Don ker. Alphen a/d. Rijn f. 138.275; Fa. Strijk. Oegstgeest f. 140.220; D. C. v. Kints en Akerboom te Langeraar f. 140.755; Fa. v. d. Lek. Alphen a/d. Rijn f. 136.200; Gebr. Akerboom. Rijp wetering f. 129.848; Fa. Boers. Hazers- woude f. 139219; F. de Graaf. Leimui den f. 129.029; Bontebal. Zevenhoven f. 146.250. De gunning werd aangehou den. alp hen SUPPORTERSVERENIGING „ARC" OPGERICHT. Gisteravond heeft ln het gebouw Con cordia een bespreking plaats gehad tus sen het bestuur van de voetbalvereni ging ARC en enkele vooraanstaande supporters dezer vereniging. Hierbij ziin de terreinmoeilijkheden dezer vereni- aansluitingen worden geprojecteerd voor een centraal alarmeringssysteem voor brand. De heer Prins was gekant tegen de hoge schoolgeldbelasting. Hij wilde het vermenigvulidigingscijfer van 2 naar 1 brengen De voorzitter zag hier geen schade in voor de scholen, evenwel zou dit toch ernstige consequenties mede brengen Over dit punt verschilde men nog al van mening echter was de heer Prins niet te overtuigen en uiteindelijk werd een voorstel door hem ingediend. Geen der raadsleden ondersteunde dit De tractatie der schoolkinderen in de afgelopen zomer was nog niet betaald volgens de heer v. d. Ploeg. Hij vroeg de oorzaak hiervan. Ged. Staten hebben dit nog steeds niet goedgekeurd en als dit zo blijft, dan zal ook de Oranjevereni ging geen uitbetaling kunnen geschie den, De gewone dienst en kapi'aaisdienst werden hierna z.h.st aangenomen. Besloten werd geen rondvraag te houden. ging besproken, alsmede enkele andere verenLglngszaken, o.a. de oprichting van een supportersvereniging, waartoe be sloten werd. In het voorlopig bestuur werden gekozen de heren A. v". d. Meer, voorzitter. C. H. v. d. Wolf, secr.. Steek- terweg 78 B. en J. H. v. 't Wout, pen ningmeester. Door het KNVB-bestuur is toestem ming geweigerd aan ARC om de thuis wedstrijden van het eerste elftal, die voor deze competitie nog gespeeld moe ten worden, op het hoofdterrein van de vereniging Alphen te spelen, met welke vereniging reeds een regeling hierover was getroffen. NIEUWE VUILNISAUTO IN GEBRUIK. In aanwezigheid van het gemeente- autoriteiten is gistermiddag officieel de nieuwe vuilnisauto aan de gemeente overgedragen. Deze auto zal direct in gebruik worden genomen, waardoor het vervoer van huisvuil met open vracht auto's tot het verleden zal behoren. Burgerlijke Stand Geboren: Barbera. d. van A. J Zuidam en B. van Gullk: Johanna Wllhelmlna. d. van C. E. Roden burg en A. van Dijk; Maria Apollonla. d. van G. J. van Veen en M. C. Hiep; Marian, d. van J. Visser en D. Dekker; Cornelia Gerdlna, d. van Th. van Egmond en W. H. M. v. Berkel; Anna Wllhelmlna, d. van W. de Rijk en D. Idelenburg; Cornells Nicolaas. z. van L. Oppelaar en KI. M. Oudshoorn; Cornelia Adrlana Johanna Maria. d. van F. W. M. v. Leeuwen en M. H. A. Bontje. Ondertrouwd; J. C. Borsje, 27 Jaar en J. C, W. Versteeg. 22 Jaar; J. T. Blankenstein. 24 Jaar en G. Karten. 27 Jaar: J. A. Mid delkoop. 28 Jaar en C. A. Woudsma. 27 Jaar Getrouwd: C. Hofdijk, 30 Jaar en H. van Geen, 25 Jaar; A. P, de Jong. 21 Jaar en E. A. M. Ruigrok. 26 Jaar; D de Jong. 36 Jaar en M. Kastelljn. 35 Jaar. Overleden: P. J. Halffman. 80 Jaar. wed. van W. J. Nobels; P. Hoegee. 63 Jaar. echtg. van W. C. Snel; M. Braak, 87 Jaar. wed van P. Brunt; M. Krap. 70 Jaar, wed. van C Kammeraad. De heer S. D. van Hemsbergen alhier is benoemd t-ot lid van de huur- 8dvie3Commissie voor het kanton Al phen. bodegraven Burgerlflke Stand Geboren; Trijntje Jacoba. d. van J. Dorrepaal en J. van den Berg: Jannetje, d. van J. G. Vroege en D. Bouwman; Franclscus Domlnlcus Maria, z. van A. G. PIJnacker en P. Roos; Jan Cornells, z. van A. Domburg en T. van Hnrselaar. Overleden- W. Baas, 71 jaar; Mietje van Poellk, 69 Jaar. benthuizen De plaatselijke schaakvereniging heeft van het Anlerfonds Zuid-Holland, de provinciale afd, van het Pnns Bernhardfonds, een bedrag van f. 100 ontvangen als tegemoetkoming in de koeten van aanschaffing van een tien tal schaakklokken. PLATTELANDSVROUWEN VERGADERDEN. Gisteravond vergaderden de platte landsvrouwen in het café „De Zwaan" onder voorzitterschap van mevr. G. C. bestuur en verschillende gemeentelijkeDiephout—Uittenbogaard. die in haar openingswoord mej. Koos Jansen, de spreekster van de avond, een harteliik i welkom toeriep. De rede betrof „Amerika", waar mej I Jansen enige tiid vertoefd had als af- gevaardigde van de Ned. Plattelands- vrouwen bii de zustervereniging aldaar, j Mej. Jansen hield een boeiend betoog over het leven en werken der Amerika nen. de huisvrouwen in het biizonder. de inrichting der keukens, kleding enz kortom: alles wat een plattelandsvrouw maar kan interesseren. Een opvallend iets was. dat er geen verschil in manieren en kleding valt te constateren tussen de Amerikaanse stedeling en plattelander, die in alles geliik door het leven wandelen. De keukens zijn veel comfortabeler dan bij ons. Men heeft alles direct bii de hand en behoeft haast niet te lonen. De opkomst was matig. De thuisbliif- sters hebben echter veel gemist. Het dochtertje van de fam. van A. kwam bii het spelen op een hek te recht. waarvan een der spillen in de oksel drong. Dr D. A. de Leeuw hechte de wond. BurgcrUlke Stand Getrouwd: A. Breg- man en H. J. Verhoef!. boskoop Verbouwing „Salvatori" Naar wy uit goede bron vernemen, zün de voorbereidende werkzaamhe den om over te gaan tot verbouwing van het gebouw „Salvatori" en de stichting van een nieuw verenigings gebouw aan de Voorkade zodanie ge vorderd. dat binnen afzienbare tijd de aanbesteding kan worden verwacht. Burgerlijke Stand Geboren: Jan. z. van J. Tijsterman en J. van Asperen: Al berta Gerarda Elisabeth, d. van K C Hou- dljk en E M. Louwers-, Arend. z. van M. Blanken en J. W VerweH- Cornelia Geer- trulda Maria, d. van A. Th. J. van Rutten en G E Mareells. Ondertrouwd: C. van Harskamp en G C. Zevenhoven; L. Ramp en J. Hozcndoorn. Overleden: D. Hoogendoom, 71 Jaar. hazerswoude Woensdag is door de Rotterdamse Berg-Maatschappij het oude passa giersschip ..Zaandam", dat in de Riin alhier lag en door de zware iisschotsen RESTANTEN OPRUIMING tegen belachelijk lage prijien Zwarte DAMES ONDERJURKEN met ronde hals 98 ct. Zuiver wollen JAGO SHAWLS98 ct. KINDER WANTJES zuiver wol, kleine maten50 ct. Prachtige Interlock DAMES NACHTHEMDEN 18.75 Stevige geruite THEEDOEKEN64 ct. BADSTOF WASHANDJES per 6 stuks f 1.25 enz. enz. Zoiets vindt U alleen bij Reeds 60 jaar een reputatie. RIJNSBURG, VLIET N.Z. 28, TEL. K 1718—2030 (Ingez. Med.-adv.) Speciale TANGO-CURSUS Inschrijvingen aan de zaal 'T WITTE HUIS, Oegstgeest, en aan privé adres Varkevisserstraat No. 62, Telefoon 2893 (K 1718). IEDERE ZATERDAGAVOND SOIRÉE DANSANT. was lek gestoten waardoor het was komen te zinken, gelicht en naar een sloDeril gesleept om rijplaten uit te snijden. koudekerk JAARVERGADERING CHR. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE. De zaal achter de Geref. Kerk was gisteravond geheel gevuld toen de voor zitter der Chr. Bedrijfsgroepencentrale, de heer C. Horsman, de jaarvergadering opende met een kort woord. De secretaris, de heer R. Ch Schel lingerhout, bracht het jaarverslag uit, hetwelk werd aangevuld door de pen ningmeester. de heer Jac. Ravensbergen. Momenteel telt de Centrale 93 leden; het saldo bedraagt f. 102.55. De hoofdbestuurder, de heer Plomp, hield vervolgens een ernstig en krach tig betoog. Vrede en een Chr. Vakbewe ging zijn een rijkdom, maar hoe weinig beseffen wij deze rijkdommen. Wees er zuinig mee, want belijdenis is beleven en dat betekent Christen te zijn. Nadat spr de vraag gesteld had „Wat maak ik hier van?" en dit nader had toegelicht, wees hij op de strijd die gestreden wordt op het economisch vlak. Spr. waarschuwde ernstig tegen het zeer per soonlijk gevaar „Rust Roest" Vervol gens ging hij na het materiële der Chr. Vakbeweging en wees op de plicht als Christen om ook het reglement na te komen en zodoende niet achter te blij ven als gevraagd wordt de 2 contri butie van het loon, Spr. besloot met te wijzen op de droevige situatie van 's lands financiën en de fabrleksmoel- lijkheden voor wat betreft de kolen- j positie. I De avond, die een gezellige sfeeir had. werd omlijst door declamatie van de heer Roos uit Alphen a. d. Rijn. De reclteerclub bracht enige vrolijke liedjes ten gehore. Na rondvraag sluiting. Vorig Jaar werd voor een bedrag van f. 1334.58 voor de Zending der Ned. Herv. Gemeente bijeengebracht. king van een raam in de Ned. Herv. Kerk te Woubrugge; Inrichting duplex- woning te Woubruggen; Bouwplannen Hoogmade. Burgerlijke Stand Geboren Frederlk Cornells, z. van P. C. Hoogendoom en J. G. Spruschinsky; Gerardus Hendrlkus Maria. z. van L. J. van Goozen en A. M. Hillenaar. Ondertrouwd: L. D. Roodenburg. 27 Jaar en M. A. Roosemalen. 21 Jaar. Overleden: G. Kempenaar. 8 maanden. Jean-Paul Sartre: „Walging" (A. dit autobiografische karakter ontleent J. G. Strengholt, Amsterdam) Onder de titel „Walging" is thans ver schenen de vertaling van Jean Paul Sar tre's eerste roman „La Nausée", die in 1938 het licht zag. toen de naam Sartre nog even onbekend was als het existen tialisme. dat in onze na-oorlogse wereld zoveel opschudding heeft, verwekt. Sindsdien heeft Sartre zijn oeuvre aan zienlijk uitgebreid vooral in philosofi- sche richting maar „La Nausée" wordt door velen nog steeds als zijn beste li teraire werk beschouwd, tezamen met enkele verhalen uit de bundel Le Mur". „La Nausée" is het zogenaamd .gevon den" dagboek van Antoine Roquen-tin, een eenzame intellectueel, die zich na vele reizen heeft gevestigd in Bouvllle, een kleine Franse havenstad, om daar een boek te schrijven over een zekere markies de Rollebon over wie hij zich uitvoerig heeft gedocumenteerd. Hij leeft nagenoeg zonder vrienden, los van de gemeenschap, alleen met zichzelf en de dingen om hem heen. Af en toe brengt hij een bezoek aan de stadsbibliotheek en het museum om verdere gegevens voor zijn boek te verzamelen, maar ove rigens slijt hij zijn dagen met doelloze wandelingen door de stad en zitten in cafe"s en wanneer bovendien het werk aan het boek niet vlotten wil. valt hij ten prooi aan een uiterste verveling, die tot walging wordt. In zijn dagboek te kent hij zijn geestesgesteldheid nauwkeu rig op; men leest er uit hoe hij het be staan peilt van alles wat hij ziet en voelt van de gewone dingen die hh op zijn wandelingen waarneemt, de voorwerpen die hij aanraakt hoe hij ten slotte op zoek eaat naar zijn eigen existentie en feitelijk naar die van de twlntigste-eeuwse mens in het algemeen. Oog in oog met zijn volstrekte eenzaam heid ontleedt hij ieder detail van het dagelijks leven, elk contact met de we reld en hoe meer hij zijn existentie ont rafelt, des te heviger wordt de walging die hem bevangt Hij levert zich bewust over aan de alledaagsheid, maar blijft volkomen eerlllk tegenover zichzelf, zo dat zijn zelfvertrouwen niet wordt aan getast. Dit vormt het enige, maar be- lanrilke. tegenwicht van zijn walging, Antoine Roquentin is ongetwijfeld niemand anders dan Sartre zelf. en de provinciestad Bouvllle is Le Havre waar Sartre enige tijd leraar was. Juist aan het boek zijn niet geringe literaire en philosofische waarde, te meer daar het, hoewel het Sartre's debuut was, aller minst de indruk van een jeugdwerk maakt. Het is reeds een volkomen rijp werk. waarin de grondslagen van Sar tre's philosofle, het existentialisme, wel licht duidelijker tot uiting komen dan in vele van zijn latere boeken, omdat de gedachtengang hier geen moment het literaire gehalte vertoebelt. Ben prachtig hoogtepunt van het boek is het gesprek tussen Antoine en de .Autodidact" tij dens hun gemeenschappelijke lunch in een café en ook het weerzien met zijn vroegere geliefde Anny toont ons Sartre als een zeer groot schrijver wiens crea tief vermogen hem in staat stelde een zo boeiend en belangwekkend boek te schrijven op het thema van een hope loze verveling. Dc beklemming van dit boek zal stellig velen afschrikken, en ook zul len er wel lezere zUn wier tegenzin al gauw tot verontwaardiging zal aan groeien. Maar wie bereid en in staat is de zin er van te doorgronden en de artistieke vormgeving te waarderen, zal niet licht ontkomen aan de fas cinerende kracht van de philosoof en de schrijver Sarlre. En bovendien: wie de essentie van Sartre's wereldbe schouwing wil leren kennen, vindt in dit boek als het ware een handleiding tot het existentialisme, en wel in de vorm van een volwaardig literair pro duct. Want „Walging" is in de eerste plaats het werk van een kunstenaar. Uiteraard stelt Sartre's proza grote eisen aan de vertaler, en dat H. P. van den Aardweg hiertegen eigenlijk niet geheel was opgewassen, blijkt alleen reeds uit de lijst met errata die deze Nederlandse uitgave ontsiert Toch heeft hij het er over het algemeen goed af gebracht en zijn vertaling had zelfs op hoog peil kunnen staan als hij zijn Ne derlands vrij van gallicismen had weten te houden De letterlijk vertaalde. Fran se zinsconstructies zijn dikwijls hinder lijk en bederven bijvoorbeeld goeddeels de dialoog tussen Antoine en Anny aan het eind van het boek Niettemin zijn er vele gedeelten die uitstekend zijn ge lukt". en een belangrilke verdienste is dat de Sartriaanse sfeer behouden is gebleven. Aan de vertaling gaat een In leiding vooraf van prof. dr E A. D. E. Carp, wiens korte kenschets van boek en schrijver de lezer ter oriëntatie zeer worde aanbevolen. „Meesters tier Franse Vertelkunst" (J. M. Meulenhoff, Amsterdam) In de voortreffelijke reeks Meesters der Vertelkunst" waarvan de eerste twee delen gewijd waren aan de Russische en de Nederlandse literatuur van het korte verhaal, is onlangs verschenen „Meesters der Franse Vertelkunst". mengesteld door Pierre H. Dubois en Adriaan Morriën en bevattende een keur van vertellingen uit de Franse li teratuur van de negentiende en twintig ste eeuw, van Stendhal en de Balzac tot Sartre en Cossery. Zoals de samenstellers in hun inlei ding opmerken, hebben zij eerder met een teveel dan met een tekort aan ma teriaal te kampen gehad zodat zij hun persoonlijke voorkeur sterker hebben moeten doen gelden dan hun lief was. Inderdaad kan een bundel van nog geen 250 bladzijden onmogelijk representatief zijn voor de rijkdom der Franse vertel kunst. en het valt dan ook niet te ont kennen dat er schrijvers ontbreken die eigenlijk niet hadden mogen mankeren. Maar al geeft dit boek dan geen vol ledig beeld van het bestreken literatuur- gebied het belicht toch vele facetten er van, doordat de samenstellers binnen het bestek van hun moeilijke opdracht hebben blijk gegeven van een lofwaardig streven naar verscheidenheid. Zo vindt men onder de negentiende-eeuwers Mé- rimée en Flaubert naast De Nerval en Villiers de 1' Isle Adam. en onder de mo dernen Colette en Larbaud naast Duha- mel en De Montherlant, om slechts en kele van de twintig vertegenwoordigde auteurs te noemen. Zij zijn stellig allen meesters der vertelkunst grote en minder grote, maar stük voor stuk hun plaats in deze bijzondere bundel waard. En al laat elke bloemlezing wel ruimte voor critiek, er is hier zoveel schoons te genieten dat het beter past dankbaar te zijn voor het gebodene. Dit betreft ook de vertalingen, die. be halve door de samenstellers, werden ver zorgd door E du Perronde Roos, N. Brunt D. A. M. Binnendijk en W. F van Leeuwen en over het algemeen op hoog peil staan. Ten slotte een woord van lof voor de uitgever, die zich door de algemene op vatting dat het Nederlandse publiek geen korte verhalen leest, niet laat weer houden om de meesters der vertelkunst aan het woord te laten ten einde dit Dubliek alsnog tot betere gedachten te brengen. Het is van harte te hopen dat hem dit gelukken zal. en dat de reeks kan worden voortgezet. H. J. S. leimuiden Voor het door de Ned. Associatie .oor Praktijkexamens afgenomen exa men Boekhouden slaagde onze plaatsge noot de heer J. Muys. nieuwkoop Burgerlijke Stn.id Hendrlka Gljs- bertha Cornelia Maria, dr van J. Th. Vork en C van Dam: Martha Maria, dr van C p. van der Weljden en J. L. van Steyn; Henrle. zn van W. Kranenburg en H F. Visser; Helena Berthlna Maria, dr van C. Vervoorn en M. G. Wanslnck. Gehuwd A A Bontje 30 Jr en G. C. Ziierveld 30 Jr Overleden: Theoodorus van der Burg 83 Jr. ongehuwd. oude wetering Gisteravond vergaderde de afdeling van de Ned. Chr. Vrouwen Bond voor de eerste maal in 1951 in het lokaal van de Ned. Herv. Kerk. Na het zingen van Ps. 116:1 opende de presidente, mevr Remmelt6. de vergadering en ging voor in gebed, waarna zij las Lucas 4- 3i4i. Ds Van der Hoeven sprak vervolgens over: „Al leugen in de geneeskunde". Spreker begon met het voorbeeld van de aperte leugen in Exodus die de Hebreeuwse vroedvrouwen, de Egypti sche Farao vertelden. Op geestige wijze, steeds geïllustreerd door voorbeelden uit zijn praktijk, ging spr. de verschillende gevallen van simu leren hysterie enz. na. Na'de pauze beantwoordde de spr. op zeer geanimeerde wijze verschillende vragen. Mevr. Mantz las vervolgens een ver slag van de gewestelijke bestuursverga dering voor. Te ruim 10 uur sloot de presidente de vergadering, waarna ds. v. d. Hoeven voorging in gebed. ter aar ZILVEREN JUBILARIS. De machinefabriek van de fa. Gebr. Tensen alhier had gisteren een zilveren jubilaris, te weten de heer J. Pieterse uit Langeraar. Te midden van directie en personeel werd 's morgens dit heuge lijk feit herdacht. De heer P. Tensen schetste hem als een zeer ijverig en plichtsgetrouw per soon. Spr. roemde de werklust en werk kracht van de jubilaris en dankte hem voor hetgeen hU in het belang van de fabriek heeft gedaan. Daarna overhandigde de heer Tensen de jubilaris een enveloppe met inhoud, als blijk van waardering. Ook het oudste lid van het personeel hield een korte toespraak tot de jubi laris. waarna ook deze de heer Pieterse naméns het gezamenlijke personeel een enveloppe met inhoud overhandigde. Door het personeel van de machine fabriek in Korteraar, waar de heer Pieterse ook veel werkzaamheden heeft verricht, werd de jubilaris een bloe menmand aangeboden. Met enkele hartelijke woorden dankte de heer Pieterse allen voor de aangebo den cadeaux en de hem toegezwaaide lof. De heer C. Hogervorst alhier is benoemd tot lid van de huuradviescom missie voer het kanton Alphen. woubrugge „DE KLEINE LOFSTEM". Woensdagavond heeft het kinderkoor „De Kleine Lofstem" een uitvoering ge geven in de bovenzaal van hotel Swa- ma. Evenals vorig jaar bestond er voor deze avond grote belangstelling. De erevoorz., het hoofd der Chr. Nat. School, de heer J. H. Kammlnga, open de met gebed en liet zingen Ps. 118 vers 1, Het programma werd vlot afgewerkt. RAADSAGENDA. Dinsdag a.s. komt de Raad bijeen te 19.30 uur ter behandeling van o.m. de volgende punten: Wegenverkeersrege ling (Uitvoering Wegensverkeerswet en -reglement)Vaststelling van een ver ordening regelende de contróle van re- kenplichtige ambtenaren; Verzoek van het Chr. Nat. Schoolbestuur om vergoe ding voor een vakonderwijzeres; Schen- w add! n xv een INZAMELINGSACTIE WIJKGEBOUW GROENE KRUIS. Het dames-comité, dat op zich heeft genomen te zullen zorgen voor een inza melingsactie ten behoeve van de inrich ting van het in aanbouw zijnde WUk- gebouw van de Z.HV. Het Groene Kruis wordt steeds- activer. Dezer da gen worden de bestellingen opgehaald voor de grote oliebollen-dag t.bv. deze actie. Ook de plaatselijke zangverenigingen zijn plannen aan het maken voor een gemeenschappelijke uitvoering t.bv. do inrichting van hfct wijkgebouw. ..ORANJE TROUW". De enige nog overgebleven buurtver eniging Oranje Trouw", hield Woens dagavond haar 12e jaarvergadering Het bestujr werd als volgt samenge steld. Voorzitter B. van Dorp. P. Hoo gendoom secr. M. Zijderhand penning meester. J. de Vries en C. de Man. De toneelvereniging T.O.G. voerde .Zo waarlijk helpe mij" op. Richtcontingent nieuwbouw: 155 woningen Het voor deze gemeente vastgestelde richtcontingrnt voor de woningbouw oyer de jaren 1951 t/m 1953 bedraagt 1j5 woning»*, hetgeen zou betekenen dat in de eerst komende drie Jaren ongeveer 50 woningen per jaar zouden kunnen worden gebouwd, In dit aantal zullen vermoedelijk niet worden begrepen de te herbouwen woningen, die tijdens de Duitse be zetting werden afgebroken. Evenwel moeten uit dit aantal wel worden ge put de dooi particulieren te bouwen woningen. Gezien ln het licht van de zeer beperkte beschikbaarstelling van bouwvolume (totaal slechts een vierde van de geschatte behoefte) mag dit aantal niet onbevredigend worden ge noemd. ^U^ar,yL<0. stand Overleden: ONsJe van Elk. 86 Jaar. wed. van K. Dompellng. Uitgaande van het Niwln-comlté zal op 2 Februari a.s. in de grote can- tinezaal der N V. Louis Dobbelmann een welkomstavond worden georganiseerd voor de uit Indonesië teruggekeerde mi litairen. (Ingez. Med.-adv.) NOORDWljK KON NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Noordwljk en omstre ken, hield een welgeslaagde propaganda- avond in Café Brama te Noordwijker- hout. Door de zorgen van de Fa. Berg— Smit was de zaal rijkelijk met bloelende narcissen voorzien. In zijn openings woord sprak de voorzitter, de heer P. de Groot, zijn voldoening uit over de grote opkomst en heette hij de intro ducé welkom. Het afgelopen vereni gingsjaar gaf reden tot tevredenheid en de afdeling mag zich in een gestadige groei verheugen. De heer G. de Roos projecteerde een vijftigtal kleurenfoto's uit Noordwljk, welke van grote vakbekwaamheid ge tuigde en uitstekend in de cmaak vielen. Daarna werden enige smalfilms ge toond o.a. over een bloemencorso te Noordwljk, de wintersport in Duitsland en de haringvisserij. Deze laatste film was opgenomen door de voorzitter. Het lid P. van Bohemen had een tweetal amaryllesbollen in bloei meegebracht, waarover hy een toelichting gaf, terwijl de heer Schipper een keurige pot met Iris reticulata tentoonstelde, welke zeer de aandacht trok. De heer Bosman be sprak een collectie meegebrachte hees- tertakken. Met een geanimeerde verlo ting van meegebracht materiaal werd de vergadering door de voorzitter ge sloten na dank gebracht te hebben aan allen, die tot het succes van deze avond hadden meegewerkt.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 5