Van de Pol won beslissende parlij voor in vier'beurten DE MEESTER-BEDIENDE Leidse Raad besluit tot stichting „Burgerijfonds Aspirin r~ Radio-programma 89ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 16 Januari 1951 Tweede Blad No. 27203 Agenda vlot afgewerkt Het belangrijkste punt der agenda vormde zonder twijfel het laatste: voor stel tot oprichting van een stichting, te noemen: ..Burgerijfonds van Leiden". De heer Woudstra (Prot-Chr. P.) juióht het voorstel toe. ook Juist waar de bedoeling voorzit het kapitaal te handhaven. Maar hij heeft toch enige suggesties Dat alle leden van B. en W. in het bestuur komen, hikt hem te veel van het goede. Dit zou de indruk kun nen wekken, dat het bestuur onder voogdij komt. En dan: het gebouw van een zwem inrichting imponeert z.i. niet voldoende in verband met de uitdrukking „Burge rijfonds" De heer A. van Dijk (K.V.P.) zou gaarne een deel bestemd zien voor het comité voor dodenherdenking. Dit als een ereplicht. Ook denkt hij aan de slachtoffertjes van die tijden. De heer Geertsema (V.V.D.) vraagt of juist is. dat het geld bijeengebracht is door 2 'personen die daarvoor nooit enige waardering genoten. De heer Goslings zegt, dat zijn frac tie zich zeer verheugt over dit voorstel. Een zwembad is broodnodig. En het kapitaal zal terugkeren! Vol belangstelling zal zij afwachten wat er verder zal worden gedaan. Spr. pleit in deze voor de Stichting 1940 1945. De heer Van Weizen (C.P.N.) spreekt in gelijke geest. De heer Ten Broek (K.V.P.) vraagt zich af, of een paar badinrichtingen in enkele delen der stad in plaats van een zweminrichting niet de voorkeur zou verdienen. Wethouder v. d. Kwaak wijst er op. hoe de Raad door sanctie te geven aan dit voorstel, het in te stellen comité der stichting een prachtgelgenheid biedt om veel voor de stad te doen. Er zulks met behoud van het kapitaal, v aardoor fouten van het verleden wor den vermeden. Het college heeft nu voor één keerde grote lijn aangegeven, doch verder blijft het Stichtingscomité vrij. Alle waardering voor die burgers die in de hongerwinter dit hebben weten te bereiken. Daarvoor is hun hartelijk dank betuigd bij de overhandiging van deze som. Het is deze generatie gegeven schep pend werk met dit kapitaal te verrich ten. Veel zal afhangen van het ko mende bestuur, waarover nog beraden zal worden 19 Febr. komt de stich- tingsacte. Aan alle suggesties, hier ge daan. zal aandacht worden besteed, dochhet bestuur zal met voorstellen moeten komen. Een zweminrichting lijkt hem nodi ger dan enkele badhuizen, gezien de overbevolking aan de Nieuwe Vaart! Conform wordt dan besloten D? verdere agenda leverde weinig moeilijkheden op. zodat, trots een ge heime zitting van bijkans drie kwar tier. de voorzittershamer nog even voor haifzes voor de laatste maal viel. BENOEMINGEN In de commissie voor de Openbare Werken werd in de plaats van de heer H Lombert gekozen de heer Ten Broek Als fyinbtenaar van de Burg. Stand werd benoemd de heer W. C. van Zwieten; als leden van de Raad van Beheer dei' Sportstichting werden herkozen de heer L Questroo. K. H Kalzer. N. J. Moonen en mej. A. C. M. Ort; als tijdelijk lera res en leraar aan het Gymnasium mej. E F Wijsman en de heer dr A. Th. J. Etmans. DE CEMSTO KRIJGT HET SCHOONHOUDEN VAN GEMEENTEGEBOUWEN. Bij het voorstel om het schoonhouden van gemeente-gebouwen etc op te dra gen aan de Cemsto ziet de heer A. van Dijk geen reden om aan de firma KukJer het schoonhouden der Gestichten te ont nemen. al waren er klachten. Maar die waren er ook voor de Cemsto! De kleine Leidse bedrijven worden ge heel uitgeschakeld en dat zal wel niet ongedaan zijn te maken. Hij doet het voorstel de Gestichten aan de firma Kukler te laten. De heer v, Ojen (KVP) meent dat in schakeling van particuliere krachten zelfs beter is. Eén schoolhoofd vraagt zelfs het houden in eigen hand. De heren Elsgeest en St-olp (Prot.Clir. P.) stellen voor de navolgende aanvul lingen aan te brengen in het contract: a. Tussen de woorden „machtigen" en het" in de eerste regel van het Besluit in te voegen: ..nadat door het onder zoek in te stellen door de directeur van de Gemeentelijke Accountantsdienst de juistheid van de aannemingssom is ge bleken". b. Tussen de woorden .partijen" en „vóór" in de He regel van het. Besluit in te voegen: ..Minstens drie maanden". (Als opzegtermijn). De heer Aalders (KVP) meent, da-t onderzoek der boeken van de Cem9to door de Gem. Accountantsdienst een novum is, waarop men zi. niet moet in gaan. De heer v. Iterson (Prot, Chr. P.) zou het voorstel v. Dijk willen steunen zo er een proeftijd van één jaar wordt inge last. Wethouder Jongeleen moet nu wel de klachten over de firma Kukler nader toelichten, al had hij dit gaarne achter wege gelaten. Gezien deze klachten durfde het college niet meer met deze firma in zee te gaan. Principieel staat spr. achter de idee Van Oyen. maar er zijn te veel practische bezwaren tegen eigen beheer Er waren legio klachten en te veel nadelen. Ook al zijn er wel klachten over de Cemsto. De Cemsto heeft zelf het boeken-on- derzoek voorgesteld en waarom dit dan geweigerd? Zo is de prijs etc. toch zui ver te bekijken. En nieuw is het. Het voorstel ElsgeestStolp Is z.i overbodig, daar de bedoeling is gelijk daarin voorgesteld. Sub b willen B. en W. overnemen. Het voorstel v. Dijk geamendeerd in de zin van de heer v. Iterson. wordt verworpen met 1812 stemmen. Voor de heren v. Oyen, v. Dijk. ten Broek. Questroo, Geertsema. Woudstra. Aalders. Knetsch. v. Iterson en de com munisten. Het voorstel van B. en W. wordt z.h. st. aanvaard. Het voorstel om toch over te gaan tot vernieuwing van de warmwaterinstalla tie in het Gem. Badhuis, vindt opnieuw verzet bü- de heer A van Dijk doch het wordt zh.st. aanvaard. De heer v. Dijk wil geacht worden te hebben tegen ge stemd. O Bij het voorstel inzake wijziging der verordening voor „De Lakenhal" vraagt ce heer Woudstra of het terugbrengen van de leeftijd voor toegang van 16 op 10 jaar wel gewenst is. De voorzitter zegt, dat de belang stelling der jeugd groot is geworden en I daarom meent de directeur in overleg met de commissie dit te moeten be vorderen. Z.hst. wordt het voorstel daarop aan vaard. De kern van ontslagenen bij Clos Leembruggen stuurde een adres voor een wachtgeldregeling in. B. en W. stelden voor: aanneming voor kennisne ming. De heer Knetsch (Prot. Chr. P.) wijst er op hoe geen adres is vermeld en geen ondertekening. Daarom meent hjj. ciat op dit adres niet verder moet worden Ingegaan. Dat zou zi. te veel eer zijn. De heer v. Weizen stelt voor het adres in prae-advies te nemen. Wethouder Menken sluit zich aan bij de heer Knetsch. Zo wordt besloten. Wethouder Menken, er op wijzend, hoe op de beide 5loonsverhogingen reeds 'voorschotten zijn verstrekt voor het gemeent-epersoneel zegt,, dat in de naaste toekomst een regeling is toege zegd door het Ministerie van Binnenl. Zaken. Het college stelt voor daarop vooruit te lopen, gezien het ontzagge lijke administratieve werk, aan" de uit voering verbonden en vraagt- instem ming met dit plan. Deze wordt verleend. RONDVRAAG Bij de rondvraag bepleit de heer A. v. Dijk nogmaals demping van het stukje Levendaal. Hij vraagt of een voorstel in deze richting is te verwach ten. Wethouder Jongeleen wil prae-advies toezeggen. Wanneer de heer Geertsema een lans breekt voor een bestrating voor het perceel van de firma Kranenburg en Heringa zegt de wethouder spoed toe. Men is nog niet tot overeenstemming kunnen komen. De heer v. Weizen dringt er op'aan. de Clarasteeg af te sluiten voor het doorgaand verkeer. Dit zal in overwe ging worden genomen wanneer meer dere verkeerskwesties zullen worden bekeken. (Ingez. Med.-adv.) Europees kampioenschap 47j2 4o<Hé &*us/ FEUILLETON Het kostbare deposito door E. PHILLIPS OPPENHE IM 67) Dat is de reden, dat ik meende, maar eens te moeten rondkijken en zien of er geen kans was, de formule zelf terug te krijgen." De wereld scheen onder de voeten van de man uit Yorkshire in elkaar te storten. Hij greep de armleuning van zijn stoel vast. Er scheen een nieuw, hem geheel onbekende man tegen over hem te zitten, die uiterlijk veel op Dutley leek 'n nieuwe man met de zelfde stem, dezelfde langzame spraak, maar met iets geheel onverwachts daar achter. Het was de man, die schijnbaar ontstaan was op de dag van de verga dering van commissarissen van Booth- royddie in die vergadering van oudere en meer ervaren mensen de rol van een eigenzinnige had gespeeld en met een soort gemoedelijke minachting het advies van de eenstemmige oppositie had afgewezen. „Ik ben tenslotte nog niet geheel on fortuinlijk geweest," ging Dutley voort. ,ïk weet waar de formule is, maar ten slotte weet u dat ook." Er viel een eigenaardige lege stilte. Dutley had op zijn gewone toon ge sproken. Er was in zijn stem geen en kele aanduiding te bespeuren, dat hij de ander een vreselijke beschuldiging in het gezicht slingerde. „Ik houd niet erg van praten," ging Dutley voort, „en het is vervelend om in herhalingen te moeten treden. We zullen terzijde laten, hoé ik ontdekt heb, wat ik eigenlijk ontdekt heb De formule ligt in een safe van de Inter national Safe Deposit Company en het is onder vijf mensen verdeeld. Ik heb zelf een aandeel daarvan, hetgeen naar ik aanneem, vroeger aan u heeft toebehoord. Ik ben nu op het punt aangeland, waar ik bereid ben. om als verzamelaar van meer stukjes papier op te treden." Op de een of andere eigenaardige manier scheen de grote zwaargebouwde ma.n uit Yorkshire kleiner geworden te zjin; scheen hij ook lichamelijk te zijn gekrompen in verhouding tot de dode lijke slag, die aan zijn trots was toege bracht. Zijn wangen schenen verma gerd en zijn ogen schenen dieper in hun kassen te liggen. Zijn ruggegraad was verdwenen. ..Grace," stamelde' hij„zij wist het?" „Niets over u," verzekerde Dutley hem. „Alleen over de formule." Parkinson lachte bitter. Weer door leefde bh dat ogenblik van doodsangst, toen de ogen van Grace de zijne ont meet ten en hij daarin las. dat de waarheid tot haar doorgedrongen was. „Je weet niet, wat er gebeurd is?" Toeg hij. „Ik weet niets, behalve, dat Grace mij een geheimzinnig briefje schreef en zei, dat zij terugging naar Leeds." „Ze zitten mij als wolven op de hie len, om mijn aandeel in het regu," vertrouwde Parkinson hem toe. „omdat ik koppig was en omdat ik gezworen had, dat Glenalton de formule nooit zou krijgen. Ik haalde het ding op een gegeven avond, toen we in de zitkamer van Grace zaten uit mijn portefeuille. Plotseling slaakte zij een kreet. Ik keek op en zij zat er naar te staren, of zij •krankzinnig geworden was Ik dacht, dat zij ziek was: ik had nooit ge dacht, dat zij er iets van wist. Veilig heidshalve nam zij het zelf in bewa ring, De volgende morgen was zij ver dwenen." „Die arme Grace!" mompelde Dutley. „Met dat papier is het in orde. Ik heb het." „Ju!" Dutley knikte. „Zij zond het mij. Alleen maar het ding zelf in een enveloppe gestopt met nauwelijks een woord er bij. Het is nu volkomen in veiligheid. Maakt u zich daar maar niet ongerust over. Ik moet nu nog vijf stukken bij elkaar halen en dan gaan we meW een sneltreinvaart naar Marllngthorpe." Parkinson lachte hard. luidruchtig en zonder enige werkelijke vrolijkheid. „Reken je er op. om die andere stuk ken ook te krijgen. Jongeman?" „Ik denk het wel. In sommige dingen heb ik nog al geluk. Het was ook stom geluk, dat mij op het spoor van dit moois bracht. Ik geloof niet dat het onmogelijk zal zijn, om met Hartley Wright, of dr Hisedale tot een vergelijk t€ komen. De enige, die moeilijkheden oplevert is Thomas Ryde. Ik veronder stel, dat hij twee delen heeft het zijne en dat van die man die hij ver moord heeft." Parkinson was niet meer vatbaar voor verrassingen. De rilling,» die hem door de leden liep, was een zuiver physleke reactie. „Je bedoeld Huneybell?" „Natuurlijk was het niet meer dam Huneybell kon verwachten." gaf Dutley toe, „als hij zich met iemand als Tho mas Ryde wil inlaten. Ryde wist. dat, als er niets gebeurde, Huneybell van daag of morgen de zaak zou verraden. Zijn gedrag was volkomen logisch, zelfs al was het een beetje ongenadig." „En zou je me nu eens willen ver tellen, jongeman," vroeg Parkinson, hoe je je voorstelt, Thomas Ryde te pakken te nemen? Met wat je ontdekt hebt, kun je de wet achter ons aan sturen en gaat de gehele zaak gezamenlijk de kast in, op ieder moment, dat je dat wenst maar het zou je de formule niet verschaffen." .Dat is al die tijd al de moeilijkheid geweest," antwoordde Dutley vriende lijk. „En dan nog wat. Identificeer uzelf niet met die bende, alsjeblieft. Immers op de avond van de Inbraak hield u gelukkig een speech op het diner van de Vereniging van Stoffenfabrlkanten in Londen." „De Hemel zij dank, dat je dat weet!" „Ik weet het en ik weet ook, wie u tot uw zeer geringe aandeel in de zaak dwong," ging Dutley voort. „Ik was toch van plan om binnen enkele dagen eens Van Hassel bleef op 21 caramboles staan Door de beslissende partü t?gcn de Belg Van Hassel in vier beurten te Winnen heeft onze landgenoot Piet van de Pol het Europees kampioen schap 47/2 op zyn naam gebracht. Van Hassel stootte in deze partij, die door Prof. dr J. E. de Quay, Commissa ris der Koningin in de provincie Noord- Brabant werd bijgewoond, twee van aquit, waarna Van de Pol een lastige bandstoot op een haar miste. Hü kwam echter dadelijk weeraan stoot omdat.Van Hassel door slordig masseren een nul te noteren kreeg. De Rotterdammer dreef de ballen met lan ge verzamelstoten afgewisseld door klein spel, over de gehele tafel, op zoek naar de cadrekruising waar de grote series geboren worden. Elke stoot was sterk en raak. hij kwam desondanks herhaalde lijk in hachelijke situaties waarvoor hij steeds ae oplossing vond. soms na lang wikken en wegen. Zijn masseren en piqueren was vlijmscherp, maar pas na 110 caramboles uiterst behoedzaam in een voor Van de Pol traag tempo ver gaard. kreeg hij de ballen aan de korte cadrelijn en gingen de tweede 100 ca ramboles op in een derde van de tijd. die voor het eerste honderdtal was be nodigd. En in snel tempo steeg de score tot 260 toen Van de Pol op een lastige pique met de ballen bijna tegen de serieus met u te praten over die De Brest. Hoeveel .heeft u op rekening be taald voer de Dulkopf Ijzerwerken?" .Tachtig duizend pond," kreunde Parkinson." en hij zit me op de hielen voor nog vijftig duizend. Ik heb iedere cent, die ik in de wereld bezat aan die jongeman verloren." „Als hij blijkt solvent te zijn, zult u iedere cent ook weer terug krijgen," verzekerde Dutley hem. „Ge'durende de laatste veertien dagen heb ik een ac countant in Brussel eens de zaken van dit heerschap laten nasnuffelen. Hij heeft af en toe veel geld verdiend, maar alleen voor hemzelf en niet voor zijn cliënten Het was natuurlijk om uw geld terug te krijgen, dat De Brest u overhaalde hieraan mee te doen!" „Ik had geen cent meer over. Ten eerste zou ik een zesde krijgen van dat gene. wat zij voor de formule zouden bedingen als ik de inbraak een beetje begunstigde. Ik gaf ze de sleutel van de kantoren en ik zorgde er voor, dat de formule in de bra'ndkast lag. Verder heb ik absoluut niets gedaan Volgens De Brest zou er voor mij een millioen aan zitten en denk hier wel aan. Char les Dutley, ik wist volkomen zeker, dat Rentoul dié formule van achteren naar voren kende. Hij zou de zaak zonder de minste moeite op dezelfde voet hebben kunnen voortzetten. Wat gaf ik ten slotte weg? Onze formule, die onge twijfeld voor oen mededinger heel wat waard is, maar het zou een ieder drie jaar kosten, om ons in te halen en ik heb nooit laten blijken, dat wij even goed met onze fabricage zouden door gaan. (Wordt vervolgd) band door een gelukje wel de caram bole maakte, maar zjjn innerlijke rust kwijt raakte. Hij maakte nog vier caramboles waarvan een met een prachtige zuivere trekstoot. maar strandde daarna op een bandstoot en zo wees het scoringsbord na 2 beur ten 265 voor Van de Pol tegen 2 voor Van Hassel, die machteloos op zijn stoel had inoeten toezien hij zijn ge duchte rivaal gaandeweg een schier ongenaakbare voorsprong nam. De Belg was geïmponeerd al stapte hij met zijn gewone voortvarendheid naar de tafel. Hij maakte 19 punten en sneefde toen op een eenhandertje. De derde beurt van Van de Pol leverde 101 punten op (na 100 een uiterst gedurfde pique die lukte maar de positie ging verloren) doch Van Hassel wist met zijn aanvangsstoot geen raad en Van de Pol beëindigde de partij die hem de titel bezorgde in de volgende beurt. De score voor Van Hassel was 2. 0. 19. 0 totaal 21 en voor Van de Pol 0, 265, 101, 34 totaal 400. De uitslagen van de c-verlge partijen, die niet meer van belang waren voor de titel, luiden: Galmiche—Alhinho 400162 (14 brt.) De RuyterDufetelle 400—270 (10 brt); Kruyt.hof—Gabriels 306—400 (22 brt). alg. m p. car. brt h-s. gem Van de Pol 14 3150 109 265 23.39 Van Hassel 13 2821 102 191 27.66 De Ruyter 12 3138 100 246 31.38 Gab'iëls 11 2635 83 370 31.74 Kruvthof 8 2506 141 159 17.77 Dufetelle 8 2360 152 116 15 52 Galmiche 4 2245 148 224 15.16 Alhinho 2 1788 155 84 11.53 Semrad 0 1215 152 76 7.99 Na afloop reikte prof. De Quay de door Prins Bernhard beschikbaar ge stelde zilveren legpenning voor de hoogste serie uit aan René Gnbriëls, die eveneens de zilveren legpenning voor het hoogste algemene gemiddelde, ge schonken door de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, in ontvangst mocht nemen. De fabricage van kaas is in deze lijd voor het overgrote deel in handen van grote coöperatieve fabrieken waar practiscli alles machinaal gaat. Toch zijn er ook in onze omgeving nog tal van boeren, die zelf htm kaas maken volgens de methoden en recepten, welke hun voorouders ook al gebruikten. Met het roerhek worden de melk cn liet stremsel vermengd met de rcin- cultuur, die de kaas voor bederf be houdt. (Foto rechts). De zogenaamde wrongel gaal in de koppen, waar zij de bekende kaas vorm krijgt. (Foto links). Medische Commissie van Boksbond samengesteld EERSTE BESLUIT REEDS GENOMEN De medische commissie van de Neder landse Boksbond ls naar wij vernemen samengesteld uit dr W. H. E Posthuma, Amsterdam, voorzitter, dr F. J Thoo- len. Amsterdam..secretaris, cn de leden dr J. M J. Vuilsteke Rotterdam, dr J. M. van Voorn. Groningen en dr J. Vaas, Rotterdam. II?t eerste besluit dat deze commissie heeft genomen bepaalt, dat een bok ser niet meer in de gelegenheid mag worden gestald af te trainen voor een kampioenschap. Tot nu toe kreeg een bokser, die te zwaar was voor een bepaald gewicht na de weging gelegenheid gedurende 'n haif uur af te trainen, waarna hü wederom werd gewogen. Dit zal In het vervolg niet meer worden toegestaap. Amateurs worden, als zij het gewicht voor de klas se. waarvoor zij hebben ingeschreven, niet maken, automatisch uitgeschakeld. Bij de professionals wordt de betreffen de bokser, die een contract had afgeslo ten voor een bepaalde eewichtsklasse en dit gewicht niet maakt, beboet. De tegenstander zal hü bovendien moeten schadeloos stellen. BRIDGE. Bedrjjfscompctitie Voor deze com petitie werd gespeeld de wedstrijd PTT 2—HCW/NEM. welke laatstgenoemde ploeg met 21441 won. 43). De volgende ochtend vroeg ging Panda vlug weer naer beneden kijken, en daar vond hü Memo werkelük nog even stil en onbeweeglijk op de grond liggen als hü hem de vorige avond had verlaten. „Dat idee van Jolllepop was niet slecht", mompelde Panda. „Demonstra ties op hoog niveaudat betekent, dat ik Memo nu eens aan een paar he ren moest laten zien om er de weten schap mee aan te moedigen. Wat zei Professor Kalker blü zijn als ik dat doe! Die heeft zün hele Memo vergeten, en hij zal zéker heel blü zün wanneer ik het ding intussen ergens ga vertonen op het Ministerie van Onderwijs bij voorbeeld! Daar kunnen ze Memo bést gebruiken als Mechanische School meester. denk ik! Dan komt Professor Kalker in de krant, en ik krüg vast en zeker wel een onderscheidingZo gezegd, zo gedaan. Panda drukte weer op knop P 36, en toen Memo onmiddel- lük daarna weer geluiden begon uit te stoten, zei hij haastig: „Memo! Ga mee naar het Ministerie van Onderwijs om demonstraties op hoog niveau te gevenj „Rrrrrrdzj-dzj.... goed! MINIS-! TERIE! HOOG NIVEAU!" riep Memo uit en meteen was hij overeind, hij greep Panda met een van zün vang armen beet en rende met hem naar de j deur. „Help!" riep Panda. „Zo bedoel ik het niet!" maar Memo trok zich er niets van aan en koerste recht op de deur af, waarbü hü links en rechts meubelstukken omver wierp. „Eén .ogenblik, münheereh Panda!" riep Jolliepop die te voorschijn kwam schieten. „Wü kunnen onmogelüx uitgaan zonder hoed!"maar zelfs I d&&r stoorde Memo zich niet aan. I VOO It WOENSDAG 17 JANUARI. Hilversum I (402 m.) VARA: 7.00 nieuws: 7.15 ochtendgymnastiek: 7.30 zenderslultlng: 9.00 nieuws; 9.12 voor de hulsvrouw: 9.22 er.muz.: (9.309.35 wa terstanden); VPRO: 10.00 schoolradio; VARA; 10.20 voor de vrouw; 11.00 cr- muz.; 12.00 promenade-orkest: 12.30 land- en tulnbouwmedodelineen: 12.33 voor het platteland. 12.38 orgel en zanfir: 12.55 kalender: 13.00 nieuws; 13.15 gr.muz.: 13.50 regerlnrrsultzendlne. Ber nard IJzerdraat: len^-dultzend ..Klan ken tut Java en Ball": 14.00 gesproken portret: 14 15 Jeucdconcert: 15.00 kin derkoor: 15.20 voor de ieued. 16.30 zen- '''-.rciulttne 18.00 nieuws: 18.15 VARA- Varla: 18.20 actualiteiten; 18.35 banJo- ensemble; 19.00 ..Plaatselllke keuze" C3userle: 19 15 Rhvthml«=rh trio: VPRO: 19.30 voor de Jeued. VARA: 20.00 nieuws 20.05 rnH'o«cheakwedstrlld Noorwegen N°derland: 20.06 politiek commentaar; 20.15 ..Otello" onern; 21.20 .De vrolllke vneebond" hoorspel. 22.30 dansmuziek: 22.45 ..De wereld van de sohlln (kleu ren)". causerie: 23.00 nieuws: 23.15 orgelspel: 23.2524.00 Er.muz. Hilversum II (298 m.) NCRV: 7.00 nieuws: 7.10 Er.muz.; 7.15 een woord voor de dag: 7.30 zenderslultlng: 9.00 nieuws- en weerberichten: 9.10 voor de zieken; 9.30 fvr.muz.; 10.30 morgendienst 11.00 gr.muz.; 11.10 ..Jan Pieterszoon Coen". hoorspel: 12.00 planorecital; 12 30. land- en tulnbouwmededellneen: 12.33 Instrumentaal sextet: 13.00 nieuws 13.15 reportage: 13 20 marlnlerskapel: 14.00 tenor en plano: 14.15 volksmelo dieën: 14.30 kamerorkest en solist: 15.15 vocaal ensemble en solist: 15.45 voor de Jeued: 16.30 zenderslultlng: 18.00 man nenkoor: 18.30 eram.muz 18.25 instru mentaal septet: 19 00 nieuws- en weer berichten: 19.15 voor de Jeugd: 19.30 eram.muz.: 19 40 radiokrant; 20.00 nieuws: 20.05 radloschaakvvedötrlid Ne derlandNoorwegen; 20.06 gemeente- zangavond: 20.35 ..Een Nederlandse ko lonie ln Brazilië' causerie: 2045 strllk- orkest; 21.00 ..Gezin en school", cause rie: 21.20 sollstenconcert; 21 45 radio phllharmonlsch orkest en solist: 22.45 nvondoverdenklng; 23.00 nieuws; 23.15 24.00 ET.muz. Lijn 3 distributienet 7 05: gram.; 10.00: Ménage en Musique; 11.00: v, d. zieken; 11.30: symph. dansen; 11.55: gram.; 12.32: Ballroom ork.; 13.15: Franse Im pressionisten: 14.00: gram..- 14.30: opera muziek; 16.15: ork. Roy; 13.00: v. d. sold.; 19.30: planoduo. 19.50: feuilleton; 20 00: ..Das Holland-welbchen" operette v. Kal man; 22.15: kamermuziek: 23.05: gram. IJ|u 4 distributienet 7.15- Bonjour le Monde: 7.25: Est ce vral? Est ce faux? 9 00: kookpraatje: 9 10: kamermuziek: 10.10: verz pr 10.55: meditatie: 1100: org.; 11.30: Rhvthm. Plavers; 12 00: Hans Bund; 12.30: The Rainbow: 13.00; BBC Var. ork. 13.45' BBC Schots ork 14.45: v d, kinderen: 15 00: v. d vrouw; 15 30: omr. ork.: 16.20 filmmuz.; 18 00' BBC North. Oreh.: 1830: BBC Welsh Orch.: 19.15: recital: 19 35: ..Mosaioues"; 20 00: svmph ork 21.15: gram 22 05 dansmuz.; 23.20: ork. Granthem en het Mitchell Trio. AGENDA DINSDAG: Stadszaal: Kinderkoor „Ex Animo". ..Doornroosje". 8 uur nam. Oud Hortuszlcht: Haar-modeshow. 8 uur nam. Katvp aan Zee (U N I -zaalHerv. Geref. Mannever Spr. ds Timmer. 7.30 uur nam. WOENSDAG. Prediker: Lezing over .De komende werelddlctator". 8 uur nam. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosofen 8 uur nam. DONDERDAG: Stadszaal: Residentie-orkest, 8 uur nam. VRIJDAG. „In den Vergulden Turk": Buitengcw. aandeelhoudersvergadering N.V. Leldsche Uitgeversmij. 11 uur voorm. Stadszaal (foyer): AR. klesver. ..Ne derland en Oranje" Spr. prof. mr P. S. Gerbrandy. 8 uur nam. ZATERDAG: Stadszaal: Uitvóerlng Muziekvereniging „Nieuw Leven". 8 uur nam. Volkshuls: Spr. dr A. J. Ch. Haex over nieuwe geneesmiddelen, 4 uur nam. DAGELIJKS. Boerhaavezoal (Vrouwekerksfceeg) Gentse fototentoonstelling 25 en 79 uur nam. Zondags gesloten. (Tot 20 Januari). Prentenkabinet (Klokstecg): Tentoon stelling van tekeningen en grafiek. Werk dagen H4J uur oam. (t.m. 27 Januari). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenteü (t/ro 23 Februari). BIOSCOPEN. Trianon. „The Heiress" (alle leeft.). Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Odette CburchlU" (14 Jr). Zon dag 2.30 4 45. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 15 en 9 15 uur. Casino „De Wreker" (18 Jr). Zondag 2.30. 4.45. n en y.i5 u ir: overige dagen 2.30. 7 er 9.15 uur Dinsdagavond gere serveerd voor K. en O. Lldo ..Assepoester" (alle l.) Zondag 2 30 4 45. 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30 7 en 9 15 uur. Luxor „Moeder is studente" (alle leeft Zondag 2 80. s 45. 7 en 9 15 uur; ove rige dagep 2.30, 7 en 9 15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 13 Januari 13 uur tot Zaterdag 20 Januari 8 uur waargenomen door Apotheek Her ding en 8ianken Hogewoerd 171. tel 205O2 en Apotheek ReUst, Steenstraat 35. tel. 20136 Te Oegstgeest door de OegstEeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3