Grootse actie voor herbewapening Gevaren WEERBERICHT Enorme offers gevraagd Verbondenen houden bij Wondjoe nog stand Er komen drie belastingaanslagen per jaar In sommige gevallen zelfs vier 89ste Jaargang ZATERDAG 13 JANUARI 1951 No. 27201 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f5.15 per kwartaal, f0.40 per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1. Leiden - Giro no. 57055 Na veel wikken en wegen is thans aan het rode China een laatste aanbod gedaan om uit de impasse, om niet te zeggen oorlog, te komen. Een bepaald nieuw geluid bevat ook dit jongste voor stel niet. zodat de vrees maar alleszins gerechtvaardigd lijkt, dat het Peking- China ook nu niet thuis zal geven! Als eerste eis wordt toch gesteld een: staakt het vuren. Wordt daaraan vol daan, dan "kunnen alle eisen van het rode China worden behandeld. Welis waar wordt dit laatste in voor Peking gunstiger termen dan vroeger vastge legd. doch. goed beschouwd was op een dergelijke basis reeds vroeger tot een vergelijk te komen geweest. Toen heeft China geweigerd en er is intussen geen enkele wijziging ingetreden, die het aannemelijk maakt, dat Peking toe schietelijker is geworden Mao houdt vast aan inwilliging der Chinese eisen voor en aleer er „gepraat" kan worden. Dit opent gevaarlijke aspecten in velerlei opzicht. De Verenigde Staten, die bij de strijd op Korea het spit moe ten afbijten, beginnen ongeduldig te worden, 'hetgeen zich laat denken, gelet op de verliezen, die de Amerikanen daar dagelijks lijden. Washington, dat het jongste aanbod aan China weliswaar aanvaardde, houdt dientengevolge vast, aan het stellen van een tijdslimiet van niet te lange duur waarbinnen China zal hebben te beslissen! Weliswaar zal de houding van de Sovjets die feitelijk het voorstel af wijzen enig oponthoud veroorzaken, maar iang rekken zullen ook zij wel niet vermogen te bewerkstelligen. Bij weigering door Peking zullen de Verenigde Staten met een voorstel ko men om het rode China tot agressor te k-'a-en en daaraan sancties te ver binden, waarvan de omvang op dit ogenblik nog niet bekend is. "Zou het zover komen, dan is in we zen de oorlogstoestand met China in getreden en het zou ons verbazen, wan neer Amerika dan niet zou overgaan tot het bombarderen van de aanvul lingscentra der Chinezen in Mandsjoe- r"Gevaar nummer een. want hoe zullen de Russen daarop reageren? Maar bo vendien is er bij vele leden van de V N een ernstige aarzeling merkbaar om zich bij sancties aan te sluiten. Zelfs in het Britse Gemenebest is dat voel baar, ook al heeft Bevin de vier leden, die totdusverre weigerden het Peking- China te erkennen, niet er toe kunnen brengen, om dit alsnog te doen. En dat is het gevaar nummer twee' De vroegere Volkenbond is feitelijk immers ter ziele gegaan, toen besloten werd om sancties toe te passen op Italië, toen dit zijn aanval op Abecs.vnië in zette. Vele en zelfs belangrijke leden weigerden dit besluit in de practyk om te zetten en dat betekende het einde van het eerste lichaam, dat de volke ren zou samenbinden. Wanneer, zich dit nu zou iierhalen. zou dit eenzelfde gevolg moeten heb ben! Het is onafwendbaar. En toch dreigt dit, gezien b v de houding van India dat een neutraliteit demonstreert, die Mao in de kaart speelt. Niet zonder zorg mag men daarom de naaste toekomst in dit opzicht tegemoet zien. Van enkele zjjden wordt d.aarnevens nog naar voren geschoven het gevaar van het meer of minder duidelijk her leven van het isolationisme in Amerika Het wil ons echter voorkomen, dat daaraan niet zoveel waarde behoeft te worden toegekend, te meer niet, waar senator Taft druk doende is om stap je voor stapje terug te komen van zyn aanvankelijk naar voren gebracht standpunt. Weliswaar hebben deze isolationisti sche uitlatingen natuurlijk de Sovjet pers opnieuw alle aanleiding gegeven om te wijzen op het bestaan van schei dingen in de tegenpartij, hetgeen zij hebben uitgebuit tot en met, doch te zwaar nemen moet men dit toch niet. Het is toch vanzelfsprekend, dat van achter het IJzeren Gordijn slechts één geluid wordt beluisterd: de stem der regering. Het is daar onmogelijk iets anders te doen horen. Doch een derge lijke schijn-eenheid bewijst niets, inte gendeel. In onze vrije wereld, waar het recht van het vrije woord, gelukkig, nog aanwezig is, kan men als gevolg daar van afwijkende meningen vernemen, doch beslissend blijft ook in onze vrije wereld het gedrag naar bulten en daar omtrent behoeft men zich juist in Ame rika geen te grote zorgen te maken. De V. St. nemen zelfs wel het meest be sliste standpunt in van alle VN.-leden Voor isolationisme zijn we dientenge volge niet bevreesd. Eisenhower ook naar Franco Reuter verneemt te Madrid van een hooggeplaatste en betrouwbare zegs man, dat generaal Eisenhower tijdens zijn reis door Europa ock Spanje zal bezoeken, waar hij een onderhoud zal hebben met generaal Franco. De da tum van zijn bezoek is nog niet be kend. TIJDELIJK OPKLARINGEN. De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselend bewolkt met plaatselijk en kele buien en nu en dan opklaringen. Matige, tijdelijk krachtige wind tussen Zuid-West en West. Hier en daar lichte nachtvorst, overigens weinig verande ring in temperatuur. (Opgemaakt te 10 uur). 14 JANUARI Zon op: 8.43 uur; onder: 16 55 uur. Maan op: 11.22 uur; onder: 0.19 uur. Hoog water te Katwijk te 7.53 en 20.12 uur. 15 JANUARI Zon op: 8 42 uur; onder: 16 57 uur. Maan op: 11.33 uur; onder: 1.34 uur. (EK.). Hoog water te Katwijk te 8 35 en 21.03 uur. Dit nummer bestaat uit acht pagina's. Truman's economische boodschap President Truman heeft het grootste gedeelte van zijn jaarlijkse economi sche boodschap aan het Amerikaanse congres gewijd aan de middelen, waar door de kracht van de Verenigde Staten en van de vrije naties der wereld zouden kunnen worden gebruikt ter „ondersteuning van iedere militaire krachtinspanning, welke noodzakelijk zou kunnen zyn ter vermijding van een algemene oorlog of voor het winnen van een dergelijke oorlog, indien deze zou komen". President Truman vraagt in zijn eco nomische boodschap: 1. Volmacht voor het opnemen en uitgeven van in totaal 140 milliard dol lars voor het lopende fiscale jaar, ein digende 30 Juni 1951, en het volgende fiscale jaar. 2. Een verhoging der belastingen met ..aanzienlijk meer" dan de in totaal 8 milliard dollars der twee laatste belas tingverhogingen 3. Een algemene verhoging van de ca paciteit van de Verenigde Staten voor het produceren van staal, aluminium electrische kracht en andere basispro ducten in het kader van de herbewape ning, met inbegrip van een uitbreiding der capaciteit van de staalindustrie tot ongeveer 120 miUioen ton in de eerst komende drie of vier jaar en een uit breiding van het vermogen tot opwek- kiag van elecrische stroom met, aan zienlijk meer dan 20 miUioen kw in de eerstkomende drie jaar. 4. Een verhoging der productieve kracht, van de Verenigde Staten in 5 jaar met minstens 25 prooeut. 5. Versterking van de productieve ca paciteit van alle vrye landen en s'eun door deze landen aan de Verenigde Sta ten, evenals steun door de Verenigde Sta'en aan die landen. 6. Uitoefening van toezicht op uitvoer en toewijzingen teneinde de Verenigde Staten in staat te stellen hun aandeel te leveren in de overeenkomsten voor internationale toewijzingen betreffende doelmatige verdeling van schaarse pro ducten. 7. Een vermindering in het Ameri kaanse verbruik., teneinde de defensie inspanning te steunen en het prijsgeven van verbsterinzen op het gebied van landbouw- bedrijfs- en huishoudelijke installaties 8. Een doeltreffende loon- en prys- stabilisatie. 9 Een uitbreiding van de gewapende strijdkrachten met. bijna 1 millioen man nen en vrouwen en van het aantal ar beiders., wer'zaam in industrieën voor de defensie met vermoedelijk niet min der dan 4 millioen mannen en vrouwen. Dit zal betekenen, dat ook vrouwen en oudere arbeiders aan het werk zullen moeten gaan. Wat het bovengenoemd bedrag van 140 milliard dollar betreft wees Truman er op. dat dit bedrag niet noodzakelijk be'ekemt. dat de regering het gehele i bedrag wil uitzeven in de twee jaar per 30 Juni 1952 Van de aangevraagde be dragen zal verdee'd over verschei- j d-ene jaren gebruik kunnen worden gemaakt De president wees er echter on dat tegen het einde van 1951 de uit- gaven voor defensie en steunverlening I aan het buitenland een bedrag van 45 tot 55 milliard dollars per jaar moeten bereiken of ongeveer het dubbele van de huidige ui'gaven. Truman waarschuwde er voor. de krachten, welke onder controle staan van het Sovjet-communisme. en de militaire cn industriële kracht, welke dit dank zy het grote arbeidspoten tieel aan het onbouwen was, niet te onderschatten. De president voegde hier echter aan toe. dat de economi sche kracht der vrije volkeren van de wereld groter is dan die van hun vijanden. Het nauwe verband tussen de econo mie van een land en zijn militaire in spanning maakt het voor de volken on mogelijk zich op één gebied te verbin den en vreemdelingen voor elkaar op een ander gebied te blijven. Indien wjj ons militair verbinden, moeten wy ons ook economisch ver binden. In dit gehele proces van samen werking dient het sterkste land het meeste te doen, doch cok de andere moeten hun deel doen. Onze hulpbronnen, zo ging Truman verder, zyn rjjk doch niet onuitput telijk. Een deel stellen wij beschik baar aan anderen cn wij verwachten, dat zij onze hulp goed en effectief voor het gemeenschappelijk doel aan wenden. Het gemeenschappelijk deel is het best gebaat bij een verlaging van de douanetarieven, contingenteringen en andere handelsbarrière1.. D? Ameri kaanse douaneformaliteiten dienen ver eenvoudigd te worden en het invoer recht op koper meet weer worden af geschaft. Met cijfers toonde de Amerikaanse president aan, dat Amerika in het af gelopen jaar het zijne in dit opzicht heeft gedaan door veel minder te ex porteren en veel meer te importeren. Van een exportoverschot van 5 6 2-00 millioen in 1949 zal waarschijnlijk niet meer overblijven dan 600 -millioen, zoals de zaken thans staan. LANGER WERKEN. Als cm het gewicht van deze bood- schap voer Europa n-cg te accentueren. I veegde president Truman er een rap port van zijn Raad voor Economische Aangelegenheden aan tce, waarin om. de volgende penten naar voren worden gebracht: West-Eur:p.a bezit het grootste In dustrie-potentieel buiten de V.S. Zyn reservoir aan geschoolde arceiders overtreft dat van Amerika en de Sov- I jet-Unie In handen van een potentiële vijand zou hot een uiterst waardevolle i actiefpost zijn. West-Europa kan cn moet het groot ste deel van dc hulpbronnen, nodig voor zijn eigen herbewapening, zelf opbrengen. De werkt yd zal in West- Europa moeten worden verlengd, zo als dit trouwens ook in Amerika het geval zal zijn. En cok in West-Europa zullen het verbruik zowel als de ka pitaalvorming beperkt moeten wor den. DEFENSIE VÓÓR HERSTEL. De Raad beseft ten volle, dot de ge stegen grendstoffenprijzen er de nood zaak om meer defen-siemid delen te pro duceren, ce Europese landen voor een enorm probleem plaatsen, doordat zij nu minder kunnen voortbrengen voor export, binnenlandse consumptie en in vestering. Economische hulp voor hersteldocl- einden, die allengs minder noodzake lijk is geworden, moet thans plaats maken voor steun, die er op gericht zal zyn, de gemeenschappelijke de fensie te versterken. Aanval duurt voort De luchtmacht der verbondenen voerde gisteren, toen het weer beter was geworden, krachtiger aanvallen uit op de communistische strijdkrachten in het gebied van Wondjoer Als gevolg van het inzetten van ^^"-bommenwer pers en het onderhouden van een hevig vuur door de geallieerde artillerie kon het gevaar voor het saillant van Wond joe voorlopig bezworen worden. Twee Noord-Koreaanse regimenten, die van uit. het Noord-Oosten in Zuidwestelijke richting doorstootten, klaarblijkelijk met de bedoeling het saillant af te snij den, werden door granaten en bommen uiteengeslagen. Doch er wordt melding gemaakt van nog andere samentrek kingen van sterke communistische een heden in het gebied van Wondjoe. Volgens een hoge Amerikaanse offi cier is de bedreiging voor de tweede Amerikaanse divisie infanterie op de rechtervleugel der geallieerde linie „sterk afgenomen". Deze officier schatte jllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De Kruibus Op de eerste pagina van het Tweede Blad vindt de van onge duld popelende Kruibus-oplosser vandaag de ontwarring van dit mysterie. En bovendien: de namen van de gel"'-kigen wie een prjjs ten deel viel. Alle puzzle-vrienden dank voor hun inzendingen en enthousiaste bewyzen van instemming. illlllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll het aantal communistische, troepen en guerülos in het gebied van Wondjoe op twaalf tot vijftienduizend. Uit te Washington ontvangen berich ten blijkt, dat er ook in andere, ver spreid liggende gebieden, o.m. ten Zui- deh van Tadjon, guerilla-activiteit heerst. De luchtmacht der verbondenen was heden, bij het aanbreken van de dag, weer in actie. De in West- en midden- Korea aanvallende communistische troe pen werden uit de lucht bestookt. De leiding der geallieerde luchtmacht schat dat gisteren bij 700 aanvalsvluch- j ten 1300 man communistische troepen gedood of gewond zyn. A.F.P. meldt, dat talrijke vijandelijke doorsijpelingen zijn geconstateerd op de rechter flank van de tweede Ameri kaanse divisie. Zo zijn infiltranten ge signaleerd langs de gehele weg tussen Tsjetsjon en Tanjang en op de weg tus sen Tsjongdjoe en Tanjang, die sLnds gisteren door de communistische troe pen is afgesneden. De vijand beweegt zich in Noordoostelijke richting. Hij schijnt ln de rug van de tweede divisie 1e willen komen. De tweede en tiende Noord-Koreaanse divisie zetten hun opmars in de rich ting van Tsjongdjoe voort. Zij rukken door de ten Oosten van de grote weg tussen Wondjoe en Tsjoengdjoe gelegen heuvels op. In de centrale frontsector is de tem peratuur tot 21 graden onder nul ge daald. Aan het Westelijke front is alles rus tig; communistische vliegtuigen zJjn over het gebied van Osang gevlogen, zonder bommen te hebben uitgeworpen. Het Franse bataljon, dat gisteren een heuvel ten Zuiden van Wondjoe had be zet, heeft deze hedennacht weer moe ten ontruimen. De ontruimde heuvel werd onmiddellijk door de vijand bezet. Het Franse bataljon sloeg vanochtend vroeg vijandelijke aanvallen op kleine schaal af. IN DE POLITIEKE COMMISSIE. De politieke commissie van de Ver enigde Naties heeft de bespreking van de door de commissie van drie voor Ko rea ingediende resolutie voortgezet. De Nederlandse afgevaardigde von Balluseck steunde de principes waarop de resolutie is gebaseerd. Hij zei, dat het handvest de positie van de V.N. ten aan zien van agressie blijft bepalen ook al zijn de VN. voor het ogenblik niet in staat collectieve veiligheid te scheppen. „Zij, die inzien, dat zii op grond van het handvest verplichtingen hebben, moeten overwegen, wat zij kunnen doen om zich van deze plicht te kwiiten". al dus de Nederlandse afgevaardigde. Australië sprak zich ook voor de reso lutie uit. Eventueel zal dit land gaarne aan de voorgestelde conferentie over het Verre Oosten deelnemen. De afgevaardigden van Zuid-Afrika. Griekenland, San Salvador, Peru, Egypte. Ecuador. Haiti, Irak en Syrië spraken zich nog voor de resolutie uit. Heden zal vermoedelijk worden ge stemd. MAANDAG ANTWOORD VAN ADENAUER AAN GROTEWOHL. Maandagmiddag zal kanselier Ade nauer op een persconferentie een offi ciële verklaring der regering afleggen met betrekking tot de brief van Grote- wohl. Het bondskabinet is het eens ge worden over de tekst van de verklaring. Een woordvoerder heeft verklaard, dat de aan Grotewohls brief gegeven publi citeit het antwoord een waarde heeft toegekend, die het niet bezit. De Evangelische Raad van Duitsland, die thans te Potsdam vergadert, heeft de bereidheid van bisschop Dibelius om als bemiddelaar op te treden voor even tuele besprekingen tussen Oost- en West-Duitsland, onderschreven. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll. Ons Knippatroon Het knippatroon van een heren- pyama, dat wij de vorige week pu bliceerden is wederom uitverkocht. Het kan helaas ook niet meer wor den nabesteld. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIilllllllll Ruim een jaar geleden werd de prachtige Ned. Hervormde Kerk te Middelharnis door brand verwoest. Dank zij de hulpwelke uit het gehele land verstrekt werd. kan het historische bouwwerk binnenkort weer in gebruik worden genomen. Omtrent het bouwjaar van de kerk lopen de meningen uiteen; als het meest waarschijnlijke wordt echter aangenomen het jaar 1639. het jaar» waarin ook de bouw van het ge meentehuis werd voltooid. De Ned. Herv. Kerk te Middelharnis FRANKRIJK GAAT TOT VERDERE LIBERALISATIE VAN DE HANDEL OVER. Frankrijk is teruggekomen op heti voorbehoud, dat het gemaakt heeft ten aanzien van de voorgestelde verdere liberalisatie van de Europese handel. Met ingang van 1 Februari as, zal Frankrijk het percentage van zijn geli beraliseerde invoer verhogen van 60 tot 75 zo maakte de Franse minister van financiën, Maurice Petsche, in de vergadering van de raad der O.E.E.S. bekend. Lieftinck deelt mee: Tengevolge van de regenval is de Theems bij Wargrave in het graaf schap Berkshire ballen de oevers getreden, met gevolg, dat de aan- over een overstroomde weg. grenzende wegen en velden over stroomd werden. Twee jongens ..varen" op de fiets BEROEP VAN ATTLEE OP MIJNWERKERS. De 700.000 mijnwerkers in Engeland zullen een persoonlijke brief van Attlee ontvangen, waarin deze een beroep op ieders loyaliteit doet om de dreiging van een kolenschaarste en de daaruit voortvloeiende werkloosheid af te wen den. In het landsbelang roept Attlee de mijnwerkers op dagelijks een half uur langer of de komende vier maanden ook Zaterdags te werken en niet van het werk weg te blijven. Staatssecretaris van Financiën onnodig geacht Verschenen is het verslag van de be grotingscommissie van de Tweede Kamer, inzake de Rijksbegroting Fi nanciën. Minister Lieftinck deelt inzake de aanstelling van een Staatssecretaris mede. dat hU zich persoonlijk verant woordelijk acht voor het algemene financiële beleid en zich om die reden verplicht acht alle voorstellen en maatregelen, die hierop van invloed zyn, uiteindelijk zelf te beoordelen. Het aanstellen van een staatssecreta ris bij zijn departement zou naar zijn mening dan ook niet tot belangrijke werkbesparing 1-riden en ligt daarom niet in het voornemen. Een sterke bezetting van de topfuncties is, aldus de minister, in deze opvatting echter onontbeerlijk. AFWIKKELING MATERIËLE OORLOGSSCHADE. Per 1 November 1950 was in 99.2 van het aantal gevallen van schade aan huisraad de eerste bijdrage vastge steld, zodat nog 0.8 moet worden af gewikkeld. Voor de schade aan roerende bedrijfsgoederen was de toestand op voormeld tijdstip aldus dat 97 7 der gevallen was afgewikkeld, terwijl nog 2.3 ln behandeling was. Aangezien de aanvullende bijdragen huisraadschade in 4 termijnen worden beschikbaar gesteld, betekent dit, dat het laatste gedeelte van het ln totaal hiervoor op de begroting uit te trek ken bedrag in de loop van 1956 zal worden uitbetaald. In de afgelopen maanden is terzake van aanvulling voor schade aan huis raad in totaal ongeveer f. 38.5 mil lioen vastgesteld en terzake van aan vullingen voor schade aan bedryfs- uitrustingen f. 1.000.000 uitbetaald. Van eerstvermeld bedrag is f. 16.5 millioen bijgeschreven op de huisraad- schadeboekjes, over welk bedrag de belanghebbenden terstond konden be schikken. Het tot dusver vastgestelde bedrag aan aanvullende bijdragen huisraad- schade vertegenwoordigt 13 van het voor deze bijdragen geraamde bedrag, terwijl voor de aanvullende bijdragen wegens schade aan bedrjjfsuitrusting welke bijdragen niet automatisch doch op verzoek van de belanghebbenden worden verleend 10 van het aantal ontvangen verzoeken is afgedaan. Een wijziging in art. 93 van de wet op de materiële oorlogsschaden wordt voorbereid, welke beoogt het de onder linge molestverzekeringsorganisaties mo gelijk te maken bfj kleine schaden, on der goedkeuring van de Minister, de betrokkenen een dading aan te bieden. EFFECTENREGISTRATIE ZO GOED ALS VOLTOOID. Vragen zijn gesteld betreffende de wijze, waarop en het tijdstip wanneer de effectenregistratie zal worden beëindigd. Verreweg- het grootste gedeelte der aangemelde effecten is vrijgegeven en de eigenlijke registratie in technische zin is vrywel voltooid. Voor de nog resterende technische werkzaamheden zal nog 2 a 3 jaar nodig zyn. Voorts zijn er nog een groot aantal verzoeken tot na-aanmelding gedeeltelijk in be handeling en ten dele afgedaan. De termijn, gedurende welke verzoeken tot na-aanmelding kunnen worden in gediend, is nog niet gesloten. De rechtsherstelzaken zullen nog een aanzienlijke, niet nader bepaal bare tyd vergen. GEWIJZIGD SCHEMA BELAS TINGAANSLAGEN. Volgens het in 1948 vastgestelde tijd schema moest de definitieve aanslagre geling inkomstenbelasting 1946 en 1947, en vermogens- en ondernemingsbelas ting 1947 en 1948 vóór 1 Juli 1950 zijn beëindigd. De ontwikkeling van de aan slagregeling 1941 t/m 1945 heeft echter meer tijd gevergd dan was voorzien. In verband hiermede werd in Juni 1950 een gewijzigd tijdschema opgesteld, dat als volgt luidt: Ink. bel. 1948 en 1949 Verm. en Ond. Bel 1949 en 1950 1 Oct. 1950 t/m 21 Jan. 1952; Ink Bel. 1950 Verm. Bel 1951 1 Febr 1952 t/m 30 Nov. 1952; Ink. Bel. 1951 Verm Bel. 1952 1 Dec. 1952 t/m 30 Sept. 1953: Ink. Bel. 1952 Verm. Bel. 1953 1 Oct 1953 t/m 31 Juli 1954. Uit dit schema blijkt, dat de aanslag regeling over 1948 en 1949 op 1 October jl. ter hand ls fenomen. Deze planning voor de aanslagrege ling zal er toe leiden, dat de belas tingplichtigen in de e.k. jaren door gaans zullen komen te staan voor de bptaling van 3 aanslagen per jaar t.w. één voorlopige aanslag en twee defi nitieve aanslagen. Het kan voorkomen dat. in enig jaar niet drie. doch vier aanslagen worden opgelegd. Er kan dan echter op worden gerekend, dat in het volgende iaar het aantal aan slagen tot twee beperkt zal blijven. Voor deze gevallen zal de minister van financiën tot de ontvangers een alge mene aanschrijving richten om. tenzij bepaald redenen dit onmogelijk maken, op verzoek van de belanghebbende de regelmaat te herstellen door in het eer ste jaar voor één der vier aanslagen uitstel te verlenen. Dit uitstel zal dan echter niet langer dan tot het einde van het volgende jaar mogen duren omdat anders in het weer daarop volgende jaar vier aanslagen moeten worden betaald.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 1