tecoveru 2000 Nederlanders in één kamp FOR LITY... r~ RECHTZAKEN Radio-programma 89ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD .Vrijdag 5 Januari 1951 Tweede Blad No. 27194 Emigranten-problemen in Australië Woningnood erger dan bij ons (Van een bijzondere medewerker). Een kleine 2000 Nederlandse emigran ten verblijven op het ogenblik in het kamp Bathurst bij Sydney (Austra lië), in afwachting van een regeling omtrent definitief onderdak. Er wordt behoorlijk voor hen gezorgd. Natuurlijk zijn er ontevredenen, maar er zijn nu eenmaal ook „rare emigran ten". Wij durven zeggen, dat het eten er best is, al hebben wij het dan ver moedelijk wel bijzonder goed getrof fen doordat in ons blok vrijwel uit sluitend Hollandse koks zijn en de oud Hilversummer C. L. van Wezel chef van d? keuken is. Ons menu is daardoor meer van Hollandse dan van Australische samenstelling! AAN WERK GEEN GEBREK. Ongetwijfeld zijn er moeilijkheden voor de emigranten, maar die zijn voor een belangrijk gedeelte teweeggebracht door de Nederlandse Emigratie-bepalin gen, welke het wel uiterst moeilijk heb ben gemaakt om hier over behoorlijk wat geld te beschikken. En geld is im mers het eerste wat een emigrant nodig heeft: geld om enige accomodatie te kunnen huren, geld om te reizen! Wel-is-waar worden veel kosten door de Australische regering vergoed. Wie bijv. via de Arbeidsbemiddeling in het kamp een betrekking aanvaardt, krijgt zijn reiskosten terugbetaald. Maar wie op eigen gelegenheid werk vindt moet zelf die kosten betalen. Bovendien heeft men geld nodig voor het opslaan van de goederen, welke men meebracht. En dat is lang niet goedkoop! Het gebrek aan geld dwingt menige emigrant een betrekking te aanvaarden, die h(j onder normale omstandigheden niet zou aannemen. Aan werk is overi gens geen gebrek! In de eerste plaats zyn het de vak lieden aan wie een ruime kans wordt geboden, doch ook boekhouders, ty pisten, enz., vinden emplooi voldoen de. De vraag om personeel vult iedere dag voor een belangrijk deel de ad vertentie-pagina's van de grote bla den. Helaas is d? taal voor vrijwel iedereen een handicap en het tekort aan kennis daarvan verhindert soms het bezetten van een goede plaats. HOE VINDT MEN ONDERDAK? Ernstig is daarbij het gebrek aan woonruimte! Daar is het in Nederland nog heilig bij. Alleen is het in Australië af en toe gemakkelijker om eens iets voor elkaar te krijgen. De caravans zijn er goed in trek en een oude garage is eveneens veel be geerd als woonruimte. Men verwachte intussen niet te veel van het houten huisje, dat men zelf uit Holland mee denkt te brengen. Er zijn zo hier en daar zeer scherpe voorschriften en wij hebben reeds menige emigrant gespro ken. die geen kans ziet zijn bouwsel te betrekken. De mogelijkheden om onderdak te krijgen zijn overigens verschillend. Wanneer men ergens op een „achter-af- je" terecht komt zullen de bevoegde in stanties willige? zijn met het geven van toestemming, dan als het gaat om een woning in de buurt van Canberra of Adelaide. Er zijn ook emigranten, die in Neder land in de fabriek huizen hebben laten vervaardigen, welke aan de Australische voorschriften voldoen. Doch ook hen is hst verder niet altijd voor de wind ge gaan en voor menigeen zijn er toch nog allerlei moeilijkheden ontstaan, zoals de practijk heeft geleerd. In de „rimboe" is natuurlijk nog wel woongelegenheid te verkrijgen. Een Nederlands oud-officier b.v. accepteerde ergens bij Brisbane een baan op een farm en kreeg daar de be schikking over een vila. Doch daarvoor zit hy ook een paar honderd mijl van de bewoonde wereld af! KERSTFEEST IN HET KAMP. De emigrant in het kamp heeft mo menteel nog tegen, dat in Australië de vacanties begonnen zijn. December. Januari en Februari zijn de zomermaan den en alle pensions, zomerhuizen enz. zijn propvol zodat men nu niet op woonruimte hoeft uit te gaan. En eigen lijk ook niet op een betrekking omdat directeuren en bedrijfsleiders veelal af wezig zijn. Zo heeft men dus alle tijd gehad om in het kamp Kerstfeest te vieren Don derdagmiddag vóór Kerstmist zijn de ruim 700 Nederlandse kinderen op drie plaatsen in het kamp bijeen geweest. Zij werden onthaald en het Kerstman netje deelde geschenken uit. 's Avonds was er feest voor degenen, die in het kamp werkten. Ook dat zijn er heel wat! Want verschillende Nederlanders grijpen de tijd van wachten aan om al vast enige ponden te verdienen Ponden beheersen immers voor een belangrijk deel het leven van de emigranten 12 soorten vleermuizen in Limburgse grotten THANS 16.000 GERINGD. Tijdens het Limburgse vleermuizen- onderzoek van. gisteren werd in een der Valkenburgse grotten een dier aange troffen op precies dezelfde plaats als in 1947 en in 1949 en wel diep in de grot. Dit exemplaar behoort tot een zeer zeld zame soort. In drie dagen werden on geveer 590 vleermuizen geringd en teruggevonden. De Zweedse expert, dr Rijberg, toonde zich buitengewoon vol daan. In totaal zyn nu ruim 16000 stuks geringd. De Limburgse grotten met 12 soorten vleermuizen worden slechts overtroffen door de z.g. Karlsbadgrot in Nieuw Mexico, welke niet minder dan 14 soorten telt. THIERY'S ERFGENAMEN ROEREN ZICH. 160 millioen is dan ook geen peuleschil Naar het schijnt is thans een indus trieel uit de provincie Namen in België van plan aanspraak te gaan maken op de befaamde erfenis van Jean Thlery. Ook zouden een burgemeester en een adjudant van de Belgischs Rijkswacht in de Belgische provincie Namen zich rekenen tot de gerechtigden op deze er fenis van naar schatting 160 millioen gulden. In ons land is de kwestie van de mil- lioenen-erfenis. gelijk gemeld, onlangs weer in de publieke belangstelling ge komen. Ofschoon reeds ln 1890 was bepaald, dat de Franse staat 31 millioen papieren Franse franken schuldig was aan de I familie Thlery, werd pas in 1932 door de (toenmalige Franse minister van Justitie voorgesteld 20 milliosn aan de familie uit te keren. De erfgenamen weigerden toen echter dezs naar hun mening te kleine som te aanvaarden. Het stadhuis van Parjjs is indertijd hersteld met een gedeelte van het kapi taal. dat de Franse staat zich van de familie Thiery had toeg-ëigend. De erf genamen beschouwen zich daarom me de-eigenaars van het Parijse stadhuis. Een herenpyama MATEN 52 EN 56. Ben. stof voor maat 56: 7 m. van 70 cm. breed. Deze herenpyama heeft een dubbele sluiting. De kraag, manchetten, zak- opslagen en broekbiezen worden van afstekende kleur genomen Het split beleg wordt aan het voor pand van de broek geknipt. In de bo venkant van de pantalon wordt een elastiek geregen. Verkrijgbaar van Maandag 8 Januari des morgens half neg en af zolang de voorraad strekt aan ons Bureau Witte Singel 1 De prijs bedraagt als steeds slechts 35 cents. Toezending per post geschiedt na ont vangst van brief met ingesloten en niet opgeplakt 50 ets. aan postzegels. Verzoeke op de enveloppe te vermel den: „Goedkoop Patroon". WERELDPETROLEUMCONGRES TE SCHEVENINGEN. 1000 deskundigen uit 34 landen. Aan het Wereldpetroleumcongres, dat van 28 Mei tot 6 Juni in Scheveningen zal worden gehouden, zal worden deel genomen door bijna 1000 deskundigen uit 34 landen. De organisatie is in handen van de afdeling petroleumtechniek van het Kon. Instituut van Ingenieurs. Het zal onder leiding staan van de voorzitter van dit instituut, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude Er worden vier secties gevormd, in totaal zullen ongeveer 300 voordrachten worden gehouden. Het ligt in de bedoeling de openings zitting te houden in de Ridderzaal. De beide vorige Wereldpetroleum- congressen werden gehouden in 1933 en 1939. In verband met de grote deelneming aan dit congres is thans reeds het grootste deel van de beschikbare hotel ruimte in Scheveningen en Den Haag gereserveerd. Woensdag is een begin gemaakt met het tweede gedeelte van de Landbouwtelling 1950. welke onder auspiciën van de ..Food and Agri cultural Organization" in ongeveer 65 landen georganiseerd is voor de Wereldlandbouwtelling. De bedoe ling is een overzicht te verkrijgen van alles wat met de land- en tuin bouw in verband staat. Tijdens het invullen der formulieren. JACHTOPZIENER SCHOOT STROPER NEER. De particuliere jachtopziener Suylen uit Susteren ontdekte een drietal stro pers en sommeerde het drietal te blij ven staan. Twee liepen weg. De derde trok een mes en keerde zich tegen de jachtopziener. Deze laatste schoot en trof de stroper, zekere Ehlen uit Sittard. aan de hals. E. werd levensgevaarlijk gewond naar het ziekenhuis te Sittard vervoerd. Zijn toestand was gisteravond nog zorgwekkend. De beide andere stro pers werden gearresteerd. (Ingcz. Med.-adv.) Een sigaret van superieure Amerikaanse tabakken Het aroma en de kwaliteit van deze sigaret worden beschermd door een verpakking met cellophaan FEUILLETON door E. PHILLIPS OPPEN HE IM Het kostbare deposito 58) In zijn eigenaardig gekleurde ogen lag een by na giftig licht. Zijn slappe mond ontleende de weinige kracht, die er in lag aan de ingetrokken, kwaad aardige buiging van zijn bovenlip. Het was het gezicht van een nijdige sater. „Luister," 6nauwde hij, „u heeft uw geld verloren, u klaagt en u bent nog com ook. Ik zal u geen verklaringen meer voorleggen. Ik heb u geholpen om uw marge in de Dulkopf-aandelen te dekken en als u niet wist, wat de op zet van de maatschappij was en wat uw verplichtingen waren, dan moet u een zeer slecht zakenman zijn. U zult de rest van uw verplichtingen dit jaar moeten betalen en da-t is de reden, waarom u, als u geen dwaas bent, zult zorgen, dat u die tweehonderd-duizend pond te pakken krijgt. Verder heb lk u niets meer te zeggen. U bent te koppig. Een ander moet maar eens met u pra ten!" De Brest haalde zijn sigarenkoker voor de dag, stak een sigaar op en 6tond langzaam op. Ook Parkinson was opgestaan. ..Ga je weg?" vroeg hij. „Het is nutteloos om verder met u te argumenteren." verklaarde De Brest. Parkinson greep hem bi) de arm. „Luister eens," zei hy. „Er is ergens een jongeman, die ik ken en waar ik weinig respect voor heb en die nogal een slappeling is. maar waar ik meer mee op heb gehad sedert het ogenblik, dat ik gehoord heb, dat hij je een paar weken geleden tegen de grond geslagen had." „Als u het over Dutley heeft," zei De Brest, zijn sigaar uit zijn mend ne mend. „die heeft mij toen by verras sing neergeslagen. Ik was....". „Welnu, ik doe niets bij verrassing," viel Parkinson hem in de rede. „ik ga je de deur uitschoppen, De Brest en ik hoop, dat ik je gezicht nooit weer zal zien. tenzij we naast elkaar in de be klaagdenbank staan. Hoor Je dat' En nuer uit!" De worsteling, die hierop volgde was niet de moeite waard. De Brest was zo slap. als een man maar zijn kan, die zware sigaren rookt, de gehele dag drinkt, zich aan allerlei uitspattingen te buiten gaat. de gehele nacht door- boemelt en nooit enige lichaamsbewe ging neemt. Kreunend lag hij ten slotte in de gang, waar hy door twee niet al te vriendelijke bedienden overeind ge holpen werd. Achter ztfn gesloten deur stak Parkinson zijn eerste sigaret, op. gooide het raam wijd open en belde om zijn ontbijt. Een crisis is af en toe vermoeiend en af en toe stimulerend. Parkinson be vond. dat de huidige crisis juist naar zijn smaak was. „In ieder geval ben ik nu van hem af!" mcmpelde hij bij zichzelf, terwijl hy een krant openvouwde. De noteringen van de effectenbeurs verbaasden hem. Er werden voortdu rend aandelen van Boothroyd gekocht, cie ondanks de slechte geruchten tot 58 opgelopen waren. Na beurstijd wer den ze voor 56 aangeboden. Maar toch die voortdurende aankopen! Parkin son gooide de krant op de grond en begen zijn pijp te stoppen. Er werd op de deur van zyn kamer geklopt. „Binnen!", ri€-p hij. De deur werd opengeduwd. De Brest kwam aarzelend binnen. „Ben jij daar weer? Heb je nog niet genoeg gehad?" riep Parkinson uit. „Kan ik niet even vriendschappelijk met .u praten, mijnheer Parkinson?" „Ga weg met je vriendschappelijk heid! Wat wil je?" „Ik ben hier in uw belang." verze kerde De Brest, hem ernstig. „Ik heb u een voorstel van groot belang voor j te leggen. Wilt u vijf minuten naar mij luisteren?" I „Dat zou misschien wel amusant zijn," was het schampere antwoord. I „Kom binnen en doe niet zo angstig. Ik heb vanmorgen mijn pleziertje ge- had en ik weet nu alles van je af." De Brest sloot de deur en zorgvuldig de tafel tussen zichzelf en zijn gast heer houdend, trek hij een stoel bij. „Mynheer Parkinson," begon hij, „door omstandigheden, die wy beiden kennen, zijn de Boothroyd-aandelen reeds meer dan twintig punten ge daald en zullen in de eerstvolgende maanden waarschijnlijk heel weinig waard zyn.'" „Is dat jou idee? Dan moet je de krant van hedenmorgen eens lezen, jongeman. „Voortdurende aankopen van Booth royd." Wat denk je daarvan? „Dit berichtje was misleidend. Er is gisteren nauwelijks iets in Boothroyd- aandelen omgegaan Er is gerappor teerd, dat er een koper in de markt was, maar er zijn nauwelijks enige aan delen cp de markt geweest." „Wat heeft dat te maken met jouw herverschijning hier?" vrceg Parkinson grof. „Ik dacht, dat ik je duidelijk ge noeg te verstaan gegeven had dat je hier geen welkome bezoeker bent." „Spreekt u niet meer over dat onge lukkige incident, als ik u verzoeken mag," zei De Brest met een poging tot een zeker vertoon van waardigheid. „U heeft uw geduld verloren endiet is niet mijn gewoonte om een ouder man te slaan. Ik zei u, dat ik in uw belang hier kwam. Vertelt u mij eens, hoeveel aandelen Bcothroyd u heeft verkocht?" „Wat heb je daarmee te ma-ken?" „Windt u zich niet op. Het zou zeer in uw belang zijn, als u cp mijn vraag zoudt willen antwoorden." „Ik zou van jou wel eens iets willen horen, dat in mijn voordeel is," gromde Tarkinson. „Maar enfin, ik zal het pro beren. Ik heb nog 35.000 aandelen over en ik schaam mezelf, dat te moe- I ten erkennen. De jonge Dutley. die geen I enkel aandeel verkocht heeft, is iemand met meer moed dan ik!" „Hoor eens." zei De Brest, zich over d? tafel buigend. „De prijs was giste ren 56 nabeurs en 58 cp de beurs zelf. Ik geef u 62 voor uw 25.000 aandelen. Als u wilt, kunt u ze binnen een uur I terug-kopen en uw winst opstrijken en u behceft niet bang te zijn, dat ik zal proberen de markt met uw aandelen te drukken, want ik heb ze voor net buitenland nodig." Parkinson brulde het uit van t lachen „Zo, zo," zei hij, „zit je „korten moet je nu leveren? En de afrekeningsdag is a.s Vrijdag, hè? Dus het is de Jen ge Dutley. die de aandelen opgekocht heeft, zodat JU er niet aan kon komen! Wat een prachtvent!" „Ik heb de aandelen nodig van iemand, die een bona fide aandeelhou der is," legde De Brest met een poging cm zijn kalmte te bewaren uit, „om een grete transactie te completeren, die ik gedaan heb vcor enige cliënten op de 1 Amsterdamse beurs. Ik bied u een winst aan van vijf- of zesduizend pond I die u naar ik hoop in gedachten zult houden tegenover enkele verliezen, die wij samen geleden heb'oen. Parkinson wees met zijn pijp naar de deur. „Jongeman." zei hij, „Ik ben blij, dat je teruggekomen bent. Ik heb genoten \an je bezoek, maar als je een goede raad wilt aannemen, dan ga je nu, zo- lang je twee benen je nog dragen kun- nen. Als je mijn antwoord wilt hebben, dan is het dit: Ik zou geen aandeel van je kopen of aan jou verkopen, al zat er een fortuin aan vast. En je kunt er van op aan, dat ik meen, wat ik zeg. Ik ben een eenvoudig man uit York shire, die een beetje geld heeft ver diend, waarvan jij de meeste voor hem verloren hebt, maar al kwam je hier met de bankbiljetten, waarvan je mij ontlast hebt, in je handen, d-an zou ik je nog de deur uitgooien, zo-als ik dat binnen tien seconden doen zal, als je niet maakt, dat je wegkomt." (Wordt vervolgd) f. 10.000 boete geëist tegen conservenfabrikant te Ter Aar f. 10 000 boete eiste de Officier van Justitie by de Haagse Rechtbank tegen een conservenfabrikant te Ter Aar. om dat deze zonder daarvoor vergunning te hebben groenten geconserveerd had. Verd. had een bedrijf voor het zouten van groenten en de bereiding van tafel- zuur, hij wilde graag groen-ten-conser- ven vervaardigen, doch verschillende keren werd zijn vergunningsaanvrage ge weigerd. Toen op 21 April 1049 een beschikking afkwam van de min. van Econ. Zaken, waarbij ontheffing van een vergunning werd verleend voor verschillende pro ducten o.m. peulvruchten begon hij met doperwten, dubbele bonen e.d. in te blikken. En tot op de huidige dag gaat hij hier mee door. Bij het Min. van Landbouw. V. en V. bleek men het echter met deze uitleg niet eens te zijn. Op verzoek van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit ging een C.C.D.-controleur een onder zoek instellen en het proces-verbaal volgde. Voor de rechtbank kwam nu ter spra ke of het bedrijf nu onder Econ. Zaken, Landbouw, V. en V. of onder beide viel. Het werd ter zitting niet duidelijk. Ook wierp de VTaag zich op of doperwten en sperciebonen in blik peulvruchten zijn of als groenten moeten worden be schouwd. In zyn requisitoir zeide de Off. dat uit het vooronderzoek bij de rechter-oom- missaris geblekén was dat deze produc ten als groenten moeten worden aange merkt. De Off. laakte de handelwijze van verd.. die nog steeds met de produc tie doorgaat en het werk flankeert met vergunningsaanvragen. Hij achtte opzet aanwezig en wenste een zware straf te eisen, daar een lichte boete een slag in de lucht zou zijn. Wegens overtreding van art. 2 van het Bedrljfsvergunnin- genbesluit requireerde hij ten slott* f. 10.000 boete. De verdediger bracht naar voren, dak zijn cliënt niet. de enige was die de be treffende beschikking zo had opgevat, dit bleek wel uit een circulaire die uit gevaardigd werd. Was het opzet geweest dan zou de fabrikant wel zijn begonnen direct na de bevrijding, toen er veelmeer mee te verdienen was. Dc verdediger achtte de handelwijze een vergeeflijke dwaling en concludeerde tot vrijspraak. De rechtbank zal op 18 Januari uit spraak doen. GEEN STERELINE IN DE BAKKERIJ! Voor het Amersfoortse Kantonge recht stond terecht een bakker uit Amersfoort, die in zijn broodbakkerij stereline voorradig had gehad, waar van het gebruik bij broodbakken niel is toegestaan. Bovendien was de fles stereline niet voorzien van een op schrift, waaruit de samenstelling kon worden vastgesteld. De bakker was voor deze overtreding door de Keurings dienst voor Waren verbaliseerd, maar de Vakgroep voor brood- en banket bakkerijen had zioh hiermede niet kun nen verenigen. Het gold hier een prin cipiële kwestie. De ambtenaar van het O.M. achtte geen gronden aanwezig om vrijspraak te vragen en achtte de overtreding dui delijk aangetoond. Wanneer een veroordeling volgt, kan de Vakgroep dit slechts als middel aan grijpen om een actie te ontketenen te gen een wetsver be tering. Thans heeft men te maken met de bestaande wet en volgens de daarin opgenomen artikelen, ls het feit strafbaar Ook de kantonrechter was die mening toegedaan. Hij veroordeelde verdaohte tot tweemaal f. 6 subs. 1 dag. 34). „Professor Kalker! Kom gauw binnen!" riep Panda. „U moet ons hel pen, wantWat Panda bedoelde is duidelijk wanneer je bedenkt, dat het metalen monster, dat zijn huis aan het vernielen was, inmiddels de bovenver- i dieping alweer had verlaten. Het stom- j pende, dreunende geluid, waarmee het zich voortbewoog, klonk nu tenminste j angstwekkend dichtbij j „Neen. wacht nu eens even!" sprak I Professor Kalker ernstig. „Ik weet zeker dat ik een speciale bedoeling had toen lk hier kwam! Ik kwam iets vragen, 'maar ik weet niet meer „Dat geeft allemaal niet!" viel Panda i hem in de rede. „Er is een griezelig ge- i vaarte mijn huis binnengedrongen, en 1 alleen een geleerde als u kan me hel- 1 pen!" „Kortom", viel nu Jolliepop in, met een schichtige blik naar de muur waar het lawaai achter klonk, „kortom, met uw welnemen ga ik maar liever ver trekken En op dat ogenblik gebeurde het! Met een geweldige knal barstte plotseling de muur open. en de akelige robot kwam er dwars door heen wandelen! UIT DE WEG!" riep hij ook nog, want dat was helemaal overbodig, want iedereen vluchtte opzy. Iedereen behalve Prof. Kalker! Ook hij was wel een ogenblik ontsteld, maar dat was direct weer over en er kwam een blijde glans van her kenning in zijn ogen. „Dat is hem!" riep hy. „Myn huis- diertje! Mijn lieveling! Hij brak los, toen ik hem uitliet voor een wande lingetjeEn al sprekend haalde de geleerde een handle van het mechaniek over, waardoor het veel rustiger werd. VOOR ZATERDAG 6 JANUARI Hilversum I (402 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: zenderslulting; 9.00; nieuws en weerberich ten- 9.12: gram.muziek; (9.309.35: water standen); VPRO 10.00 medische causerie; 10.05: morgenwijding; VARA 10 20; voor de arbeiders ln de continubedrijven; 11.30: viool en plano; 12.00: gram.muzlek; 12.30: land- en tulnbouwmededellngen; 12.33: plano; 13.00; nieuws; 13.15: dansmuziek: 13.45: gram.muzlek: 14.00: voor de jeugd; 14.30: gram.muzlek'. 14.50: streekultzen- dlng- 15.15: banjo-ensemble; 15.45. „Van de wieg tot het graf"; 16.00: gram.muzlek; 1630: sportpraatje; 16.45: kamerorkest en solisten; 17.30: voor de Jeugd; 18.00: nieuws: 18.15: „Hein Festijn"; 18.20: VARA-varia; 18.25: gram.muzlek; 18.40: Regeringsuitzending: ..Zoeklicht op de Westerse defensie": 19 00: artistieke staal kaart; VPRO 19.30: „Passepartout", cau serie; 19.40: ..Het Oude Testament ln deze tijd", causerie: 19.55: „Deze week", cause rie; VARA '20 00: nieuws; 20.05: radlo- schaakwedstrild NoorwegenNederland; 20.06: socialistisch commentaar; 22.00: populair concert: 22.40: „Onder de pan nen". hoorspel; 23.00: nieuws: 23.15: orgel spel; 23.30—24.00 gram.muzlek. Hilversum ii (298 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15. morgengebed en liturgische kalender: 7.30: zendersluiting: 9 00: nieuws: 9.10: Hoogmis: 10.30: Phllharmo- nisch Orkest en soliste: 11.00: voor de zieken; 11.45: gram.pl.: 12.00: angelus; 12.03: amusementsorkest; (12.30: land- en tulnbouwmededellngen); 12.55: zonnewij zer; 13.00 nieuws en kath. nieuws; 13.20: gram.muzlek; 14.00: pianospel: 14.20: En gelse les; 15.20: fanfare orkest en madri gaal koor; 15.20: kroniek van letteren en kunsten; 15.55- amusementsmuziek: 16,30: „De schoonheid van het Gregoriaans": 17.00: voor de Jeugd; 18.00: filmmuziek; 18.15: actualiteiten; 18.25: orgelspel: 18.48: sportpraatje- „Dit ls leven", causerie en voor de Jeugd: 19.00: nieuws 19.15: actua liteiten: 19.23: zang en orgel: 19.52: Jour nalistiek weekoverzicht: 20.00- nieuws; 20.05 radioschaakwedstrijd Nederland Noorwegen: 20 06" de gewone man zegt er 't zijne van; 20.12: gram.muzlek; 20.15: „Lichtbaken"; 20.40: ..Steek eens op. he ren!": 21.00: gevarieerd programma: 21.53: ..Wat zou U doen?"; 22.00: amusements- Tiplek: 22.30- godsdienstig programma: 23 00: nieuws; 23.15: nieuws ln Esperanto; 23.2224.00: gram.muzlek. Lijn 3 distributienet 7.05: gram.; 10.10: verz.pr.; 11.00: orgel: 11.30: ork. Payne: 12.00: omr. ork.; 12.32: licht omr. ork.; 13.15: liederen: 13.30: gram 14 00: klassiek progr.- 15.00: Belcanto; 16.15: Ethnlsche muziek: 17.10: acc.: 17.25: Jazz muziek; 17.30: Juniores contra seniores; 18.00: vervolg acc: 18.15: Jazzmuziek: 18.30: v. d. sold.: 19.30: zane: 19.50: feuil leton; 20.00: omr. ork.: 21.00- zang: 21.30: lazzmuzlck: 22.15: verz.pr.: 23.05: jazzmu ziek; 23.30: klassieke muziek. LUn 4 distributienet 7.15: Bonjour le Monde; 7.25: Refrains; 9.00: kookpraatje; 9 10: gram.;. 10.00: Ménage en Musique; 11.30: gram.; 12.00: BBC Schots ork.; 13.00: gram.* 13.30: ork.muzlek; 14.00: mil. ork.; 14 45:'orgel; 15.15: BBC Light Orch.; 16 00: harmonica: 16.15: gram.; 16.30: ens. Alex andre; 17.00: ork. Roy; 17.30: strljkens.: 18.00: v. d. soldaten; 18.30acc.; 18.45: causerie: 19.00: Jazzmuziek: 19.45: Can I help you? 20.00: pop. muziek; 20.40: reci tal; 21.00: boekbespreking; 21.15: concert; 22.00: Stanf. Robinson; 23.15: Top Score, AGENDA donderdag. Gerecht 10: Spir. Ver. Harmonla, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. „Zo gaat 't «ome". 8 uur nam. StadszaalResidentie-orkest. Piano soliste Rossana Bottal, 8 uur nam. K a t w IJ k-a a n-Z e e Jeugdhuis)Ba zar Chr. Huishoudschool. 2\5J en 7J 10 uur nam. vrijdag. K a t w IJ k-a a n-Z e e (Jeugdhuis)Ba zar Chr. Huishoudschool 2J-—5i en 7i— 10 uur nam. ZATERDAG: Schouwburg: Chr. Klnderzangspelclub Staalwijk „De Prins van Slnd" 8 uur n.m. ZONDAG: Schouwburg: R.K. Operette „Pulchrl Studio". De dochter van de tambour- majoor", 7.30 uur nam. dagelijks: LakenhalTentoonstelling affiches V.V.V. (t/m 14 Januari). Prentenkabinet (Kloksteeg)Tentoon stelling van tekeningen en grafiek. Werk dagen li4J uur nam. (t.m. 27 Januari). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten (t/m 28 Februari). BIOSCOPEN Trianon „Odette Churchill" (14 Jaar) Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Re\ „Road to Utopia" (14 Jaar) Zon dag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7.15,en 9.15 uur. Casino „Berucht" (18 Jaar) Zondag 2.30, 4.45". 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lldo „Assepoester" (all 1.) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor ..Een dag ln het leven" (18 Jaar) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. apotheken te Lelden wordt van Maandag 1 Jan. 8 uur tot Zaterdag 6 Jan. 8 uur waargenomen door Apotbec* Kok, Rapen burg 9. tel. 24807 en Apotheek „Tot hulp der Menacbheld" Hooigracht 48. tel. 21060 Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apo theek, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1951 | | pagina 3