Kersttentoonstelling van Bloemlust overtreft alle verwachtingen Als er gemeenteraads verkiezingen PANDA EN DE MEESTER \oortaan subsidie van het Centr. Bloembollencomité r~ Is Brussel Frans of Vlaams? Radio-programma (59ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 29 December 1950 Tweede Blad No. 27189 De Kerst-tentoonstelling van Bloemlust, dat is de ervaring van vorige jaren, is zeker niet de grootste. Heel vaak hebben de inzenders moeite hun stand te bevolken met de nodige bolbloemen, en een ervaren oog speurt dan ook daartussen de „ter opluistering" aangebrachte pannen met bloemen, die haastig zijn aangevoerd om lege plekken te maskeren. Maar op deze Kersttentoonstelling is hiervan geen sprake. In schier over dadige hoeveelheid en in een bewondering afdwingende kwaliteit zfjn hier, in hartje December, narcissen, hyacinthen, tulpen en amarylissen bijeen gebracht. Bloemlust is weer „de mooiste wintertuin ter wereld", terwijl het buiten negen graden vriest! veren en de secretaris mr F J. D. Theyse en ir W Jurrissen, directeur van de NZH) zowel als onder de vele belangstellenden, die bij de opening aanwezig waren, was de instemming met deze gelukwens duidelijk zichtbaar. Ernstige moeilijkheden prachtig overwonnen Na regen komt zonneschijn consta- teerd voorzitter Segers van .Bioemlust" blijmoedig, en die uitspraak had zeker geen betrekking op de weersgesteldheid buiten, maar wel op de situatie, zoals die voor „Bloemlust" voor de opening der tentoonstelling was gerezen. De eerste klap was, dat de man, die verreweg het meeste werk verzette, de heer Arie Nieuwenhuis, voor zijn func tie als 2de voorzitter moest bedanken. Maar daarenboven zat men met een vrijwel lege kas. Dat was niet voor het eerst. Altijd hadden vakgenoten bijge sprongen. Nu weer bij deze mensen aan kloppen? Dat kon men met goed fatsoen niet doen Men ging eens praten met de ontwerper Van der Lee en vroeg hem of hij, „de tovenaar van Benne- broek", uit een lege kas een schitte rende tentoonstelling kon toveren. Zijn magische gaven schoten te kort. Het regende wel hard bij „Bloemlust" En toen kwam daar plotseling, na dat men lang gewacht maar niet stil gezwegen had, de zonnestraal van een subsidie van het Centraal Bloembol lencomité door de wolken breken, die subsidie waarvan we enkele dagen terug nog schreven, dat ze op regle mentaire gronden steeds werd gewei gerd. Maar nu werd dan toch deze prachtige vakinstelling bedacht met een „steun in de rug", zoals de voor zitter dankbaar en erkentelijk op merkte. Toen men daarenboven nog een plaatsvervanger voor de heer Nieu wenhuis vond in de persoon van de jonge Kees van der Zaal, was de he mel schoon en een van genoegen stralend „Bloemlust"-bestuur troonde op de verhoging in de tentoonstel lingszaal. Burgemeester jhr mr R. Sandbergvan Boelens van Sassenheim mocht dan al getuigen, dat zijn hart nog altijd een beetje bloedde wanneer hij langs dat kale plekje Sassenheim kwam, waar vroeger het „Bloemlust"-gebouw had gestaan, en visionnaire plannen ont hullen ten aanzien van een nieuw Sassenheims tentoonstellingsgebouw, dat verhinderde hem niet graag de uitno diging aan te nemen deze tentoonstel ling te openen en de organisatoren het allerbeste te wensen. En zowel onder de genodigden fwe mérkten o.a. op prof. dr E. van Slogteren, directeur van het Lab. v. Bloembollenonderzoek. de Rijks- tuinbouwconsulent ir F. Vlag, de voor zitter van de Bond van Bloembollen handelaren, de heer T. M. H. van Wa- EEN FELICITATIE WAARD! En inderdaad, deze Kersttentoonstel- ling-na-Kerstmis is die felicitatie dubbel en dwars waard. Er zijn drie Bloemlust- tentoonstellingen per jaar, gedurende elk jaar na de bevrijding gehouden, en dan vreest men wel eens in het kwaad te zullen vervallen van steeds weidser superlatieven om aan te dulden hoe mooi en hoe groot het wel is. Voor deze tentoonstelling behoeft men in dit kwaad niet te vervallen om nuchter vast te stellen, dat men in Lisse een Kerst- tentoonstelling van deze omvang en met inzendingen van zo uitnemende kwali teit nog nimmer tevoren heeft gezien. Als daar de bekende narcissen-ex pert Bram Warnaar uit Sassenheim met 140 pannen bloeiende narcissen uitkomt (en van prima kwaliteit), als daar de vroege en late tulpen, de mendels en de darwins staan te bloei en als was het midden voorjaar, wan neer daar de hyacinthen in topcon ditie pronken en de gehele achter wand van de tentoonstellingszaal staat in de vlammengloed van de hel rode exotische amaryllis, dan kan men slechts constateren, dat men in het bloembollenvak bijna voor niets meer staat en zich afvragen, wat de bollen- menscn volgend jaar zullen moeten bedenken om ons. verwende fijnproe vers, op tentoonstelüngsgebied, nog te verbazen en te verrukken. Om een paar inzendingen er uit te pikken: daar is de prachtige, kolossale Amaryllis hippeastrum Goliath, met vier grote, bloelende kelken aan één stengel. Dan is daar een uitdagend pra lende trompetnarcis Joseph Mac Leed, genoemd naar de bekende BBC-omroe per, buiten geteeld en normaal behan deld („er zijn geen kunstjes mee uitge haald") en de Golden Harvest, een nar cis, die inderdaad kweker en exporteur een gouden oogst beloofde en gaf; dan zien we daar de ..pijphyacinth" ge kweekt op de akkers, waarnaar de toe risten altijd weer vragen, met de ketel huizen en de pijpleidingen, de fel rode Herarut Jan Bos en de romige Yellow (Foto L.D./Van Vliet) Een der fijne Amaryllisstukjesdie in de wondermooie partij tegen de achtergrond van de expositie aller bewondering wegdroegen. Hammer met trossen van 16 èi 17 cm.: dan zijn daar de oude bekenden, die het steeds beter schijnen te doen, de hyacinthen met klinkende namen: Bis marck, Ostara Arentine Arendsen, l'In- nocancedan staat daar de hoge sterke witte tul-p Willem Barendsz, die thans gepromoveerd is tot White Supe rior, te bloeien in sneeuwwitte pracht, naast de klein? gele Due Max en de rode Starrehn, bij het publiek als kerst tulpen bekend, een alleraardigst schar lakenrood hyacintje. Tubergens Scar letmaar we kunnen de hele krant niet vullen met de klinkende namen van al die roemruchte bolgewassen! EEN KWART-EEUW WERK. En als we dan staan bij die char mante kleine amaryllis-bloemen, zo uitermate geschikt voor tafelversie ring en de dieprode kleur bewonde ren, komt de heer Van der Nat bij ons staan en vertelt zo langs z'n neus weg, dat het een kwart-eeuw ge duurd heeft voor men die dieprode kleur kreeg. Toen het buiten Kareol in Aerden- hout (aan herstellende oorlogsslacht offers welbekend) nog bewoond werd door de millionnair Bunge, werd daar door de tuinbaas, de heer Van Boescho- ten, een autoriteit op bloemengebied de dis gesierd met bontbloemige amaryl lis rutilum. De heer Bunge vond de bloemen bijzonder mooi, maar zou het toch nog mooier vinden wanneer deze amaryllis in egaalrods kleur ken worden gekweekt. De tuinbaas knoopte deze wens in zijn oren. En 25 jaren heeft hij met grote zorg en toewijzing gekruist en gekweekt en geprobeerd, tot eindelijk de lang gezoohte rode amaryllis was ge vonden. Nu prijken ze in manden, in overvloedige hoeveelheid, tegen de ach tergrond van de zaal, en de glans der meters lange witte kaarsen, die tussen de hyacinthen oprijzen, verbleekt schier bij hun vlammende gloed. Wanneer de opening daar is. staan de kwekers van al dit schoons gespan nen te wachten. Wie zal de erepalm wegdragen. Eén voor één worden ze naar voren geroepen. Sommig? firma's hebben de sympathieke gewoonte, hun broeier, die voor het succes vaak ten koste van zijn nachtrust verantwoor delijk is, de beker in ontvangst te doen nemen. DE WINNAARS. Hier volgen de prijswinnaars: Wisselbeker voor beste collectie ge- prep. Hvacinthen (6/12 bollen p. kist) H. de Graaff en Zonen. Lisse) (1ste maal). Idem beste coll. Hyacinthen (6/12 per kist) H. de Graaff en Zonen, Lisse (1ste maal) Idem beste coll. Hy- acinthen (decoratief)Gebn?, Segers, Lisse (definitief) Idem beste inzending Narcissen: Warnaiw en Co., Sassen heim (2de maal), idem tulpen (3/16 bollen per kist): Gebrs. v. Zanten, HiUegom) (2de maal achtereen). Beker voor beste gemengde inzending: G. B. de Vroom en en Zn. te Sassenheim. Jac. Uittenbogaard verkreeg eerv. vermelding (tulpen)G. C v. Meeuwen en Zn.. Heemstede, inz. Amaryllis beiden 1 gouden medaille. En wanneer het „officiële gedeelte" is afgelopen, verspreiden zich de zeer tal rijke bezoekers en bezoeksters door de prachtige wintertuin, waarin de kale wintertuin herschapen Is in zo korte tijd. Bij het buffet strijkt een der man nen neer die tot het laatst aan de ten toonstelling heeft gewerkt. „Een kopje koffie" zegt hij ..en dan ga ik naar huis". Hij is er de vorige dag om zeven uur 's morgens vandaan gegaan! Ander halve dag en een nacht is er gewerkt om dit wonder tot stand te brengen. Van der Lee, ziek als hh was, kwam zijn bed uit en nam de leiding, maar toen het uur der opening daar was, lag •hij alweer onder de wol. Zó doet men dat in Lisse! (Ingcz. Metl.-adv.) FEUILLETON door E. PHILLIPS OPPENHEIM 63) Het kostbare deposito „Is buiten allés veilig?", informeerde Ryde. „Ik heb gekeken en ik heb niemana gezien," rapporteerde Hisedale. „Het ■weer is te sieoht om ergens nodeloos te blijven rondhangen." Rvde nam de zwarte tas uit de hoek en droeg die het pad over tot het hek je. dat hij met zijn voet open stootte. Daarna plaatste hij de tas in de taxi. Toen hij terug kwam, was juist. De Brest met een lange regenjas over zijn avondkleding, aangekomen en het werd al gauw duidelijk, dat de jongeman in een buitengewoon sieoht humeur was. „Wat duivel deed u daar buiten op de plaats?" vroeg hij achterdochtig. Ryde keek de spreker aan zonder enige uitdrukking in zijn ogen. Hij schudde rustig zijn parapluie uit en bins zijn hoed op, voor hij zei: „Ik zette de tas in de taxi.' „Wat een comedie!" hoonde de oaron. ,JHet is kinderwerk wat we met die tas doen." Ryde keek hem met zyn gewone on verstoorbare blik aan. „Het is helemaal geen comecue, ver klaarde hij. „De eigenaar van deze zaak en de kok en de kellner hebben allemaal dezelfde idee. Zij geloven, dat wij van Harwich naar St. Pancras ko men en dat wij meestal iets meesmok kelen Ik geloof zeker, dat zij denken, dat het cocaïne is en dat wij elkaar hier ontmoeten om de buit te verdelen. Wij zijn hun beste klanten. Zij dragen absoluut geen verantwoordelijkheid en daarom houden zij hun mond. Ik ge loof, dat er in heel Londen geen plek te vinden is, waar we veiliger zijn dan hier." „Als jullie luistert naar wat ik te zeggen heb," kondigde De Brest aan, „dan zullen jullie begrijpen, dat ver dere bijeenkomsten van dit soort in de toekomst gelukkig slechts zeer gering in aantal zullen zijn. Er moet echter één ding eerst worden bepaald. Hoe staat het met Huneybell?" „Leest u geen kranten?" vroeg Ryde. ,Hij is helaas na zijn ongeval niet mc-r bij bewustzijn gekomen. De afge legde verklaringen bij het openbaar on derzoek toonden duldel^k aan, dat hij ce ijzeren trap afgevallen was, terwijl hij onder invloed van steike drank was'' „Dat is het niet, waar we ons drux over maken," zei De Brest. „Waar is zijn deel van het recu?" Luigi kwam binnen niet een blad. dat bijna zo groot was als hijzelf. Hij zette een grot? schotel met zes cf zeven scha penvlees-pasteitjes op het ene elnce var. de tafel, haalde peper, zout, olie azijn, enz. van het buffet en zette deze ingre diënten om de schotel heen. Daarna nam hij de deksels van drie schotels met groenten af en trok enige flessen open. ,Nog iets nodig, heren?" „Voor het ogenblik niet," zei Ryde „We zullen wel bellen, als we u nodig hebben." De man vertrok. Zij namen hun plaatsen om de tafel in, behalve De Brest, die «een glas met wijn vulde en zich daarmee in een gemakkelijke stoel liet vallen. „We weten alles van Huneybell's on geval en dood maar hoe staat het met zijn aandeel van het re?u? gromde hij. Begrijpen jullie wel, dat we zonder dat deel de formule niet kunnen terugha len?" „Ik moet bekennen," gaf Ryde op zijn oekendè nauwkeur;ge manier toe „oat dit het eerste was, wat bij mij opkwam, zodra ik over de schok van het ongeval heen was. Onder die omstandigheden heb ik gedaan, wat ik meenae dat het beste was en het m?0':. in or<« be lang. Ik doorzocht zijn portefeuille, ont dekte het stukje papier en heb aac n« ui mijn bezat. Ik head het onder mi' voor het algemeen nut van ons allen De Brestzuchtte van verlir'-t-n? „Ik moet bekennen, dat dit goed n:euws is", verklaarde hy. „Het is Inderdaad zeer goed nieuws" zei Dr Hisehate glimlachen-'5 Orr-e vriend heeft zich, als gewoonlijk een man getoond van actie en tegenwcuidig- heid van geest", „Het was maar goed. dat hjj in de buurt was", stemde Haitley Wright tee. .Het betekent een aardig hapje meer voor ons allemaal". „Het was een groot geluk", gaf Ryde toe. ,Het ongeval was op zichzelf le be treuren. maar wii moeten wel in het ocg houden, dat Huneybell iemand-was, die te vesi dronk en oat ïema.ri, aie voortdurend in een staat van halve dronkenschap verkeert, een zeer ge vaarlijk compagnon Is in een ondenie ining als de onze. Misschien is de tijd I nu gekomen, baron, om het voorstel te bezien, dat u ons wilde voorleggen". De Biest stond op het versleten en verschoten haardkleedje. Hij had zyn regenjas uitgetrokken en in die scha mele kleine kamer scheen hij de an dere manoen geheel te ovcschaduwen. In zijn correcte avondkleding, en ook overigens goed verzorgd uiterlijk scheen hij iemand te zijn. die in zonderling niet bij hem passend, gezelscnap ver zeild was. „Ik weet. dat het aanvankelijk de be doeling was", begon hij .om de formuie minstens een jaar vast te houden, maar er zijn nu eenmaal af en tce omstan digheden, die de gang van zaken ver anderen, Wij hebben allemaal geld no dig. Waarcm zullen we niet nemen, w'at ens aangeboden wordt, te meer daar er in dit aanbod een zekere mate van vei ligheid zit De firma, waarmee ik in onderhandeling ben geweest, is volko men bereid om blindelings te kopen, wat er aangeboden wordt. D? Blunn- formule is tussen ons zelfs nooit ge noemd. Zij geven voor, dat zij menen dr Hisedale's formule te kepen. Het zijn zeer schrandere mersen en zij zijn er net zo min op gesteld om gestolen goed te kepen, als wij zijn om diefstal toe te geven. Ze zullen de zaak dus kopen als een ontdekking van dr Hisedale en wat zij verder raden of weten, komt niet ter sprake. Ten einde dat idee door te voeren, zal dr Hisedale de positie aanvaarden van oudste che micus in de firma en met een Raad van Commissarissen van twaalf leden en een heleboel mensen, die zeer nauw met de fabriek in connectie staan, zul len er slechts twee mensen zijn, die weten, dat de formule, waaronder zij werken, cm kunstzijde te maken, in werkelijkheid de Blunn-formule is." „Dit is zeer interessant," merkte Thomas Ryde c.p. „Het komt mij voor, dat het een voorstel is, dat oppervlak kig gezien, zeer aantrekkelijk is. Gaat u s.v.p. door, baron." ,X)e offerte, die ik onbvangen heb," ging De Brest voort, „is er een, die ik niet geloof, dat door enige andere fir ma ter wereld kon worden gemaakt. Zij zijn bereid ons een millioen pond contant voor de formule te betalen en verder geen vragen te stellen." „Een millioen pond contant," her haalde Ryde zachtjes. „Dat is nog een van de beste kanten van de offerte," ging de jongeman voort. „Geen aardelen, niemand behoeft te wachten alleen maar contanten." „Nou, maar laten we dat gauw ne men," zei Hartley Wright, een potlood uit zyn zak halend. ,.Met z'n hoevelen zijn we? Ik, een, Hisedale twee, Tho mas Ryde drie, Parkinson vier en u, baron vijf. Een vijfde deel van een mil lioen pond is tweehonderdduizend, of ieder een millioen dollars". (Wordt vervolgd) worden gehouden, brengt U Uw stem uit op de partij Uwer keuze. Doch daarmede is Uw taak als democraat en inwoner Uwer ge meente niet geëindigd. Met aandacht volgt U natuurlijk de verslagen der gemeenleraadszit- tingen in ons blad. welke U door hun OBJECTIVITEIT in staat stel len een eigen oordeel te vormen, ook over het doen en laten van hen, die mede door Uw stem gekozen werden. Een politiek-onafhankelijk dag blad waarborgt U volkomen „ongekleurde" verslagen. De politiek-onafhankelijke courant voor Leiden en Omstreken is het LEIDSCH DAGBLAD, de krant, die ook U daarom niet wilt missen. Taaltelling van 1947 zou vals beeld geven (Van onze Brusselse correspondent). De Brusselaar heeft een vrolijk ka rakter. De Be.gen uit de provincie noe men hun hoofcistedeling een „zwanzer", welke uitdrukking afgeleid is van een Vlaams-Brusselse term voor volkshu mor. Van die humor getuigen de uit hangborden der oude café's. Op de Hoogstraat, het volkscentrum, vindt men gemoedelijk kroegen, zoals ,,'t Spin- nenkcpke", of de „Oude soldatenvest", op de Grote Markt „In den Vos" en eigens te Ukkel. „In den spijtigen dui vel". Als het kermis wordt, is er in déze café's vclop dans en plezier. Daar lean men het-echte volk van de hoofdsta-d leren kennen. Er wordt daar geen woord Frans gesproken, alleen het Brusselse dialect, en de Brusselse scheldwoorden zijn toegelaten. Zo moet men weten, dat „nen ajuin" een politieagent is, een mokske is een lief meisje, terwijl van haren kubber (vrijer) verteld wordt, dat het een jonge „fafceleken" (snertjon- gen) is, die echter al goed kan potte- zuipen (bierdrinken). Overigens was zijn vader een liefhebber van een dub bele kwak (lborrel)dat hem bij de troep (het regiment) vele dagen cachot (ge vangenis) heeft gekost. Deze volks sociëteit heeft haar eigen liederen. Men zingt van „een dikke pens en een snee van 't verken, boerenleven dat is ple zant", of van „Jefken is getrouwd en hij zit in de mizerie door zijn eigen fout", of het liedeken, dat de afzwaai ende soldaten brullen: „en we zijn d'er van de klas, en we drinken een glaze- ken, terwjjl die arme schachten aan patattenjassen zijn, vergeten wij de troep en de droevige dagen en zingen w' allen gelijk: vivat de liberteit". Zij drinken daarbij de typisoh Brus selse bieren, de gueuze of geuzen'bier en de kriekenlambik, een bier waarin in alcohol geconserveerde kersen zwem men. Er zijn, menen wij, nu nog een twintig kleine brouwers, die zich in deze bieren gespecialiseerd hebben, maar zij hebben het zeer moeilijk. De grote brouwerijen kopen meer en meer klei ne brouwerijen in de provincie en ma ken er plaatselijk depóts van voor hun eigen bieren. Onbetwistbaar is het Brussels een Brabants dialect. In de huiselijke kring gebruiken de mensen ook het Brabants dialect als omgangstaal Een bewijs daarvan is wel het feit, dat de pastoors en onderpastoors van deze wijken uitsluitend Vlamingen zijn. In de kerken wordt hoofdzake lijk in het Vlaams gepredikt. Het lijkt vreemd, dat deze mensen by de taaitelling van einde 1947 het Frans als hun eerste taal hebben opgegeven. De taaltelling van 1947 is volgens ve len echter vervalst. De gemeentebestu ren hebben de formulieren natuurlijk niet vervalst, maar tal van Vlaming- hatende schooldirecteuren, ambtenaren, politiek geïnteresseerden, hebben zich vrijwillig aangeboden om de goede Brusselse mensen van de volkscentra een „handje toe te steken" bij de be antwoording der vragen. Deze Frans- gezinden be tokkelden de gevoelige snaar „Als Vlaming zult ge slecht ontvangen worden op het gemeentehuis." Anderen hebben het formulier naar eigen goed dunken ingevuld, zonder zelfs het ad vies van de betrokkenen te vragen en die waren tevreden, dat iemand het werkje voor hen opknapte. Zo is in het democratische België, door ondemocratische volksbeïnvloe ding, van een taaltelling een anti- Vlaams referendum gemaakt. Het is begrijpelijk, dat de Vlaamse organi saties, ook b.v. de Vlaamse socialis ten, deze verkrachting van het vol kenrecht niet erkennen. Thans zullen parlementaire commissies de betwiste resultaten onderzoeken. AMERIKAANSE ACTIVA IN COMMUNISTISCH CHINA. De minister van Buitenlandse Zaken van communistisch China, heeft order gegeven alle activa van de Amerikaanse regering en particuliere Amerikaanse ondernemingen in communistisch China onder staatscontróle te stellen en alle Amerikaanse rekeningen te blokkeren. De waarde dezer activa is aanzienlijk minder dan honderd-millioen dollar, al dus verklaarde een ambtenaar van het Amerikaanse departement van handel te Washington. De meeste Amerikaanse bezittingen in China waren reeds in beslag genomen bij de overneming van de macht door de communisten. 29). De volgende, die uit de drom van kunstenaars'en geleerden naar vo ren kwam om voor Panda's tafeltje te verschijnen, was een zware, gezette fi guur, gekleed in een zeer warme pels: bovendien had hij wanten aan. „Ik moet een millioen!" zei hij zonder inleiding. „Hè?" vroeg Panda ongelovig. „Een wat? Hoeveel? Waarvoor? Waarom?" „Ik moet een millioen!" herhaalde de zware figuur. „Als ik een millioen heb dan rust ik een schip uit en dan ga ik de Zuidpool ontdekken!" „O ja juist!" knikte Panda, ,3e Zuidpool! O ja! Maar ik dacht, dat die al ontdekt was, eigenlijk!" „Dat is wel mogelijk", sprak de Pool reiziger, „maar dat kan me niet schelen. Hij is nog niet door mij ontdekt, en daar moet het nu maar eens van komen". Jaeh... eh... O!" zei Panda, die met dit probleem geen raad wist: maar gelukkig was Jolllepop er ook nog, en die reikte de ontdekker een stuk pa pier en sprak onverstoorbaar: „Dit is zonder twijfel van buitengemeen belang! Noteer uw naam en adres, dan zult u nader van ons horen. Goede dag! De volgende Daar kwam de volgende alweer aan rennen; een opgewonden persoon, die bijna door de vloer zakte en uit zijn kleren barstte van de drukte. „Hier!" hijgde hij, terwijl hij een schilderij om hoog hield. „Dit is er een! Mijn schil derij! Surfröbeliaans! Moedig mij aan! In dit werkje is de surfröbelistiek tot rijpheid gekomen! Het heet Moeder en Dochter! Schoon, niet wa,ar? Niet van binnen uit geschilderd, zoals men dat vroeger deed, maar naar binnen toe!" „Ongehoord belangwekkend", knikte Jolliepop effen. „Uw naam en adres, alstublieft". VOOlt ZATERDAG 30 DECEMBER Hilversum I (402 M.) KRO 7,00: nieuws; 7.15. morgengebed en liturgische kalender; 7.30. zenderslultlng; 9.00: nieuws; 9.10: voor de huisvrouw; 9.30: waterstanden; 9.35: amusementsorkest; 10.00: voor de kleuters; 10.15: gram.muz.; 11.00: voor de zieken; 11,45 gram.muziek; 12.00: angelus, 12.03: gram.muziek; 12.30: land- en tulnbouwmededellngen; 12.33: gramofoonmuzlek; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws: 13.20: amusementsorkest; 14.00 plano en orgel; 14.20: gramofoonmuzlek; 14 40: amateursuitzending; 15.15: kroniek van letteren en kunsten; 15.50: vocaal ensem ble; 16.10: Metropole-orkest; 16.30: „De schoonheid van het Gregoriaans"; 17.00: voor de Jeugd; 18.00: filmprogramma; 18.15: „Nederland Industrialiseert", klank beeld: 18 25: orgelconcert; 18.40: regerings uitzending: ..Zoeklicht op de Westerse defensie": 19.00: nieuws: 19.15: „Dit ls leven"; actualiteiten; sport; 19.27: Prome nade-orkest en solisten; 19.52: Journalistiek weekoverzicht; 20.00. nieuws; 20,05: radio- schaakwedstrijd NoorwegenNederland; 20.06: de gewone man zegt er 't zijne van; 20.12: gram.muziek; 20.15: „Lichtbaken"; 20.40: „Steek eens op. heren!"; 21.00: ge varieerd programma; 22.00; populair con cert; 22.30: „WIJ lulden de Zondag in 23.00: nieuws; 23.15: nieuws ln Esperanto; 23.2524.00: 2e carnavalszitting. Hilversum II (298 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.13: gram.muziek; 7,15: ochtend gymnastiek; 7.30: zenderslultlng; 9.00: nieuws en weerberichten; 9.10: gramjnu- zlek; 9.12: gram.muziek; VPRO 10.00: me dische causerie; 10.05: morgenwijding; VARA 10 20: voor de arbeiders ln de con tinubedrijven-. 11.35: fluit en plano; 12.00: gram.muziek; 12.30: land- en tulnbouw mededellngen; 12.33: dansmuziek; 13.00: nieuws; 13 15: Promenade Orkest; 13.45: gram.muziek. 14.00: voor de Jeugd; 14.30: gram.muziek; 15.00- boekbespreking; 15.15: Hawaiian muziek; 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie; 16.00: gram.muziek; 16.30; snortpraatje; 16.45: kamerorkest en solist; 17.30: voor de Jeugd; 18.00: nieuws: 1815: VARA-varia; 18.20: dansmuziek; 19.00: artistieke staalkaart; VPRO 19.30: ..Passepartout", causerie: 19-40: „Het Oude Testament ln deze tijd", causerie; 19.55 „Deze week", causerie: VARA 20.00: nieuws; 20.05: radioschaakwedstrijd Noor wegenNederland: 20.06: actualiteiten; 20.15: gevarieerd programma: 21.45: socia listisch commentaar; 22.00: Tlrolermuziek; 22.25: „Onder de pannen", hoorspel: 22.45: Instrumentaal kwartet: 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muziek. Hjn 3 distributienet 7.05: gram.; 9.05: symph, casinoconcert; 10.10: verz.progr.; 10.55: causerie; 11.00: orgel; 11.30: ork, Leon; 12.00: volkskoren; 12.32: kwartet Hernould- 13.15: gram.: 13.30: amusem. orkest: 14.00: causerie: 14.10: concert voor plano en orkest van Grleg: 14.40: En saga van Sibelius; 15.00: concert v. Künneke; 15.30: The five Melodlans; 16.00: gram.; 16.30: kamermuziek: 17.10' accordeon; 17.25: Hawallanmuzlek; 17.40: accordeon G'ervolg): 17.55: econ. overz.: 18.00: Jazz muziek; 18.30: v. d. sold.; 19.30: gram.; 19.50; feuilleton; 20.00: omroeporkest; 21.00: actualiteiten; 21.15: gram.; 21.30: Jazzmuziek; 22.15; gram.; 23.05: gevar. muziek; 23.30: gram. Lijn 4 distributienet 7.10: gram.; 9 15; BBC Revue orkest; 10.00:. orkest Rabln; 10.30: Ménage en Muslque; 11.00; symph. en Hamburger omr.ork.; 11.30: concert: 11.55: liederen v. Ravel; 12.00: BBC Welsh Orch.; 13 00: gram.; 13.25: causerie; 13.30: gram 14.00: Belcanto; 15.15: klassiek progr.; 16.15: voordracht; 16.30: ork. Hen genmolen. 17.00- verz.progr.; 17.30: BBC Northern Ireland Light Orch.; 18.00: voor de sold.; 18.30: accordeon; 18.45: causerie; 19.05: marsmuz.; 19.15: jazzmuziek; 19.50: 4 componisten schrijven chansons op het zelfde thema; 20.05: walsmuziek; 20.30; orgel; 21.00: boekbespreking; 21.15: High lights of 1950; 22.00: ork. concert; 23.15: ork. Stone. Rumba ork. en Paradise orch. AGENDA HEDEN. Den Burcht: Jeugdbloscoop. „Kees, de zoon van de stroper", 2 en 4 uur nam. ZATERDAG: In den Vergulden Turk: Buitengew. aan deelhoudersvergadering te 10.30 uur v.m. Jaarvergadering Boekhandel en Drukkerij v.h. E. J. Brill, 11 uur voorm. ZONDAG. Gerecht 10: Eredienst Soefl-beweelng. 11 uur voorm Schouwburg: Hoofdstad Operette „In. elner Kleinen Konditorel", 8 uur nam. DAGELIJKS; Prentenkabinet (KloksteeR 25): Teke ningen Louis Barmeester over bezettings tijd. Geopend on ^"or'"laeen 141/2 uur nam (t/m 31 December) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten (t/m 28 Februari). Lisse (Bloemlust)Bloemententoon stelling 9 uur voorm.10 uur nam. (Zon dag gesloten) t/m 2 JanuarL BIOSCOPEN Trianon „Het lijkt zo eenvoudig" (18 Jaar) Zondag 2.15, 4.30 en 7 uur; Maan dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rcx „Goud transport" (14 Jaar) Zon dag 2.30, 4.45 en 7.15 uur; Maandag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Tarzan ln de Gouden Stad" (14 Jaar) Zondag 2, 4, 6 en 8 uur; Maan dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Van Dinsdag af: „Riff Raff", 2.30, 7 en 9.15 uur. Lldo „Assepoester" (alle 1.) Zondag 2.30, 4.45 en 7 uur; Maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 u. Luxor „Roberto" (alle 1.) Zondag 2.30, 4.45 en 7 uur; Maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 u.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5