Eisenhower thans officieel opperbevelhebber der West Europese weermach! Conferentie te Brussel aanvaardt Duitse herbewapening WEERBERICHT Nog geen uitzicht op „Staakt liet vuren" in Korea Beide partijen houden vast aan ingenomen standpunt Agitatie tegen Werner Krauss 89ste Jaargang DINSDAG 19 DECEMBER 1950 No. 27182 Benoeming van een Amerikaans opperbevel hebber Onze correspondent te Brussel telefo neerde ons hedenmorgen: De vergaderingen van de twaalf At lantische ministers van defensie en ministers van buitenlandse zaken, welke gisteren plaats vonden, beves tigden de indruk, welke wij. Zondag avond reeds hadden opgedaan, name lijk dat de vertegenwoordigers van de 12 regeringen het eens waren over de benoeming van een Amerikaans op- percommandant van het op te rich ten Atlantisch leger (in casu Eisen hower) en van de integratie van Duitse eenheden in dit leger. Heden zullen Acheson, Bevin en Schu- man aan de drie hoge commissarissen in bezet West-Du ïtsland instructies ge ren over de wijze, waarop zij de be slissingen van de Atlantische raad aan de Duitse rijkskanselier Adenauer moe ten voorstellen. Men is niet geneigd aan de Duitsers zeer grote politieke concessies te doen, tenminste niet voor *at betreft de onmiddellijke toekomst. Het plan Stopford: integratie van Duitse gevechtseenheden, elk zesdui zend man sterk en in totaal 150.000 man, welke over de verschillende ope ratiegebieden van het Atlantisch ver dedigingssysteem zouden worden ver spreid, is reeds een eerste stap naar een regime van gclijkberechtigdhcid ten voordele van de Westduitse fede rale republiek. Ook deze Duitse een heden zullen met Amerikaans mate riaal worden uitgerust, en indien de Duitsers aan de opbouw van dit leger niet willen medewerken, zal onmid dellijk de vraag rjjzen of een verde diging van Europa, en dus ook van Duitsland, op pen zo Oostelijk moge lijk gelegen lijn als de Elbe, wel ab soluut noodzakelijk is. Politieke chantage heeft dus blijk baar niet de minste schijn van kans. Het document, dat de plaatsvervangen de ministers te Londen hadden opge steld, en dat in 35 pagina's de drin gende en onmiddellijk uit te voeren ob jectieven van de Atlantische defensie beschrijft, beveelt anderzijds rlog de oprichting aan van een geallieerde raad voor de grondstoffenverdeling. Deze Raad zal te Washington zetelen. Een Frans woordvoerder verzekerde ons. dat tijdens de gisteren gehouden besprekingen er geen sprake van ge weest ls dat de Duitse herbewapening zou worden verdaagd tot na de confe rentie met Rusland. Men beschouwt de nota's van de Sovjet-regering aan Frankrijk en Engeland als een manoeu vre „van het laatste uur" om de wil van de democratische landen tot be strijding van agressie te verlammen. Heden zal door de Grote Drie een gemeenschappelijke lijn worden vastge legd, waarna de Engelse en Franse re geringen Moskou van antwoord zullen dienen. Deze aparte conferentie der Grote Drie zal de gehele namiddag en avond ln beslag nemen, tot aan het voor 23 uur voorziene vertrek van Aoheson naar Washington Voordien zal in een communiqué van drie pagina's geconstateerd worden, dat de Atlanti sche landen substantiële vorderingen hebben gemaakt I>e plaatsvervangende ministers zijn gisteravond reeds met de redactie van dat communiqué begon nen onmiddellijk na het diner en de receptie, welke.door de Belgische mi nister van Zeeland aan de gedelegeer den werd. aangeboden. PERS-GENEUGTEN! De strenge geheimzinnigheid, waarin de Atlantische conferentie gehuld wordt, gaf gisteren aanleiding tot en kele incidenten. Vooreerst waren de 1&5 journalisten, die de conferentie volgen, niet te spreken over de weinig elegante methode, waarmede hen gisteren de ge legenheid werd gegeven om een kijkje te nemen in de conferentie-zaal van de ministers, en de militairen. Tussen twee rijen ambtenaren en politie werden zij namelijk de zaal in- en uitgeloodst! Het gehele geval duurde aldus drie minuten Een wel is waar dronken Amerikaans journalist werd door agenten van de Belgische staatsveiligheid op vrij on- eachte manier op straat geslingerd, ter wijl de beroemde Franse Journaliste, mevrouw Genevièue Tabouis, de toe gang tot de zaak werd geweigerd, om dat zij geen legitimatiekaart had. „Is het zo. dat u mensen ontvangt?", vroeg de kranige 70-jarige. Na een half uur discusslè in de kou de op straat, werd zij eindelijk toege laten. Grappig was anderzijds het feit dat een Canadees journalist over een vrij onbelangrijk voorstel van de Canadese delegatie drie kolom aan zijn blad tele grafeerde. terwijl het hele geval van de conferentie voor hem hoogstens één regel waard was. De tien Duitse journalisten, die hier gisteren uit Bonn arriveerden, misten de kans om door tactvol optreden een nog te recent verleden te doen verge ten. Zij ontpopten zich als vurige pro pagandisten van het „geen gelijkheid, geen Duitsers". Van andere zijde meldt men ons nog: Naar men meent, bevat het militaire plan het voorstel om het hoofdkwar tier van het Atlantisch pact in Europa te vestigen en wél te Fontaine'oleau, v/aar ook het hoofdkwartier van de Westeuropese Unie is. Men verwacht, dat de militaire structuur van het At lantische pact en van de Westeuropese Unie samengevoegd zal worden. De sterkte der nationale strijdkrachten, die samen de strijdmacht van het pact zul len vormen, is, naar men meerit, even eens besproken Men zou 33 divisies voor 1951 voor ogen hebben met een geleidelijke uitbreiding tot 50 k 60 di visies. TREINONGELUK TE PRAAG. 3 doden. Bij een botsing tussen een goederen trein en een sneltrein in de buitenwij ken van Praag zijn drie personen om het leven gekomen en werden 35 gewond, van wie 17 ernstig. Het officiële Tsjecho-Slowaakse pers bureau. Ceteka. meldt, dat de treinen in volle vaart op elkaar liepen, omdat de machinist van de goederentrein wegens een defect aan de remmen geen vaart kon minderen. Beide machinisten zijn gearresteerd. OOST-DUITS BEZOEK AAN POLEN. President .Pieck, minister van bui tenlandse zaken Dertinger en vice-pre- niier Lcch van Oost-Duitsland zullen op uitnodiging van Polens president Beirut een bezoek aan Warschau bren gen cm de Duits-Poolse vriendschap te versterken. Door president Truman benoemd President Truman heeft heden offici eel de benoeming van generaal Dwight D. Eisenhower tot opperbe velhebber der Westeuropese strijd krachten bekend gemaakt. Truman zegt dat de ondervinding cn be kwaamheid van Eisenhower hem „bij uitstek geschikt maken" tot het aan vaarden van de verantwoordelijkheid, welke het bekleden van deze post met zich brengt. Trumans besluit werd onmiddellijk ter kennis gebracht van de thans te Brussel vergaderende Noordatlantische Raad. De benoeming van Eisenhower volg de snel op de door de Atlantische Raad genomen beslissing tot het samen voe gen van de Westeuropese strijdkrach ten voor de bescherming van Europa. De Raad had Truman verzocht een Amerikaan tot opperbevelhebber dezer strijdkrachten te benoemen. AANHOUDENDE VORST. De Bilt verwacht tot morgenavond: Overdrijvende wolkenvelden met. plaat selijk mist, overigens droog weer. Over wegend'zwakke wind. Bijna overal lichte tot matige vorst. (Opgemaakt te 10 uur). 20 DECEMBER. Zon op: 8.45 uur: onder* 16.30 uur, Maan op: 13.42 uur; onder: 5 01 uur. Hoogwater te Katwijk te 0.19 en 1244 uur. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. Generaal Dwight Eisenhower Men verwacht dat generaal Eisenho wer, de opperbevelhebber der strijd krachten van de Westerse geallieerden in de tweede wereldoorlog en nu presi dent van de universiteit van Columbia te New York, speedig naar Europa zal viiegen. om een tijdelijk hoofdkwartier te Parijs in te richten. Zijn permanen te hoofdkwartier wordt, zoals gemeld, ve-moedeiijk Fontainebleau. Zodra generaal Eisenhower mede deelt, dat hij gereed is zijn functie te aanvaarden, zullen alle Amerikaanse, Britse. Franse en andere strijdkrachten der Noordatlantische mogendheden op het Europese vasteland ender zijn op perbevel worden geplaatst. Men verwacht dat generaal Eisenho wer tijdens een inspectiereis door Euro- oa de troepen in Duitsland zal inspec teren. Ook zal hij dan uit de eerste DE EUROPESE KOLENPOSITIE BAART ZORGEN. De economische commissie voor Eu ropa heeft bekend gemaakt, dat Euro pa zich in het eerste kwartaal van het komende jaar geplaatst zal zien voor een tekort van 6 millioen ton kolen en cc-kes. De Invoer van kolen en cokes wordt voor Januari. Februari en Maart van het volgende jaar geraamd op 19,5 miilioen ton en uit de gegevens omtrent vobr export beschikbare kolen en cokes blijkt, dat slechts 13.5 millioen ton in die periode geproduceerd zal kunnen worden. Men gelooft echter, dat, ondanks het tekort en 't feit, dat 't eerste kwartaal over het algemeen de periode van het grootste verbruik in het jaar is, de meeste Europese landen in staat zullen zijn hun essentiële diensten, met inbe grip van vervoer, krachstroom en fa brieken, te handhaven. De commissie drong er bij de produ cerende landen cp aan alle mogelijke maatregelen te nemen om de produc tie in de kortst mogelijke tijd te ver groten en bij de exportlanden, cm de voor export beschikbaar verklaarde hoeveelheden te handhaven, GEHEIMZINNIGE SCHUTTER MAAKT SLACHTOFFERS. I>e Noordwestelijke buitenwijken van Philadelphia (V.St.). worden onveilig gemaakt door een geheimzinnige schut ter. In zes weken zijn zeven personen door onverwachts op hen afgevuurde schoten getroffen. De eerste zes werden niet ernstig gewond, doch nu is er een j do-de te betreuren. Een 28-jarige huis- vrouw werd. terwijl zij in de keuken van haar ouders bezig was eetgerei te wassen, dodelijk gewond. De politie is met man en macht, be- I zig de onverlaat op te sporen. hand nagaan hoe de stand van zaken bij de troep is in Groot-Brittannië, Frankrijk, België, Nederland, Noorwe gen, Italië en Portugal. De Europese opperbevelhebber zal daarbij spsciaal aandacht besteden aan het moreel van de troep, de opleiding en de behoeften aan uitrusting. Na afloop van de oorlog keerde ge neraal Eisenhower naar Washington terug, w-aar hij zijn vroegere functie van chef van de generale sta-f van het Amerikaanse leger weer aanvaardde. Begin 1948 verliet Eisenhower de mi litaire dienst en werd president van de universiteit van Columbia. Hij bleef echter raadgever van de regering cp militair gebied waardocr hij cp de hoogte bleef van» de internationale ont wikkelingen. Er zijn meer dan eens pogingen ge daan Eisenhower te bewegen zich can- didaat te stellen voor het president schap der Verenigde Staten. Hij heeft echter steeds geweigerd een candida- tuur te aanvaarden. Bij de presidents verkiezingen in 1948 deden èn de repu blikeinse èn de democratische partij vergeefse moeite om hem candidaat te kunnen stellen. In beide partijen zou hij zich, bij aanvaarding, een groot aantal aanhangers hebben verworven. ZES OOST-DUITSERS TER DOOD VEROORDEELD. Zes Duitsers zijn in Oest-Duitsland wegens „spionnage voor de Amerikaan se inlichtingendienst" ter dood veroor deeld en zullen binnenkort met de ko gel worden terechtgesteld. Veertien andere Duitsers, die even eens in de eerste helft van December op de-zelfde aanklacht voor een Sovjet- ru-ssisoh militair gerechtshof terecht hebben gestaan, ontvingen dwangar- beidsstradfen variërende van 15 tot 251& VLIEGTUIGBOTSING IN INDO-CHINA. 30 doden. 39 militairen, nagenoeg allen Franse officieren, zijn gedood bij een botsing in de lucht tussen twee Junker-toestel- len in de buurt van Tourane in Indo- Chin.i. Dc VN-commissie van drie heeft aan de politieke commissie gemeld, dat zij geen antwoord van de Chinese com munistische autoriteiten heeft ontvan gen op een verzoek tot een bespreking over een staken van het vuren in Korea. Lester Pearson, het Canadese lid van de commissie van drie, heeft meegedeeld dat aan de regering te Peking een bood schap is gezonden waarin de commissie zich bereid verklaart over een staken van het vuren te spreken; te New York of ergens anders. Deze boodschap is Zaterdag verzon den. Pearson legde er de nadruk op, dat het, met het oog op de verbindingen, niet ongewoon is dat er nog geen ant woord od gekomen ls. Pearson zei verder, dat de commissie een interessante en nuttige besprqking" met het verenigd, opperbevel heeft ge had over de voorwaarden voor een sta- i ken van het vuren. Vrijdag was de commissie er niet in [geslaagd officieel in contact te komen i met vertegenwoordigers van de Chinese volksrepubliek te New York. De ver'e- 1 zemvoordig-ers zeiden, dat zij niet ge machtigd waren met de commissie te onderhandelen. Daarop had de commis sie besloten Woe een boodschap te zen den. met een afschrift aan de Chinese minister van buitenlandse zaken t-e Pe king. In de boodschap wordt gezegd, dat. het doel van het vaststellen van bevredi gende voorwaarden voor een staken van het vuren is ..te voorkomen, dat het con- flic* naar andere gebieden overslaat''. Een ander doel aldus de boodschap, is een eind t-e maken aan de strijd en een gelegenheid te verschaffen voor het [overwegen van verdere maatregelen. I welke moeten worden genomen voor het bereiken van een vreedzame regeling van Idp verdere kwesties Pearson verzoch: de commissie van drie meer tijd* te geven voor het voeren van onderhandelingen De Sovjet-afgevaardigde. Jacob Malik, verklaarde dat. terwijl de commissie van drie voort zou gaan met haar onderhan delingen. de politieke commissie haar debat zou kunnen voortzetten over de volgende onderwerpen: 1. De Amerikaanse agressie tegen China. 2 De kwestie-Formosa. 3. De nog niet afgehandelde resolu ties over Korea. 4 Het bombarderen van Chinees ge bied door' Amerikaanse vliegtuigen. Hii beschuldigde de Amerikaanse de legatie er van te trachten discussie van deze punten te vermijden. Naar aanleiding van het vertrek van generaal Woe hsioe tsjoean zei Malik: .Deze vertegenwoordiger kan niet zo lang wachten, dat het Engels-Ameri kaanse blok zo goed is hem hier te la ten spreken" Malik verklaarde, dar duizenden on schuldige vrouwen en kinderen in Ko rea door .maniakken waren gedood on der het waarmerk van de V N,". De politieke commissie besloot daarop alle verdere besprekingen over de Ko reaanse en Chinese kwesties op te schorten, totdat er een rapport zou zijn ontvangen van de commissie van drie. Met vijftig tegen vijf (de Sovjet- groep) stemmen bij vier onthoudingen besloot de commissie ondanks Sovjet- russische protesten voor onbepaalde tjjd uiteen te gaan. Nadat de politieke cpmmissie haar zit ting voor onbepaalde tijd had verdaagd, zijn de 12 Aziatische en midden Ooste- I lijke landen, die- de resolutie tot het sta tten van het vuren in Korea hadden in gediend. onder voorzitterschap van de [Indiase delegatieleider sir'Benegal Rau. I opnieuw bijeengekomen om de gehele situatie in het licht van de nieuwste ontwikkelingën opnieuw te bezien. Een lid van de commissie ran drie. dat niet wilde, dat zijn naam werd ge noemd. aldus meldt Reuters corres pondent Mieheal Fry. zeide zeer te be twijfelen. of de commissie vorderingen zou maken. Het is bekend, dat de regering van Peking de commissie er officieus van in kennis heeft gesteld, dat zij hae.r als een onwettig lichaam beschouwt wegens de haar toebedeelde bevoegd heden. Het voornaamste bezwaar van de ver tegenwoordigers van Pek'ng is, dat de taak van de commissie beperkt is tot besöreking van een staken van het vu ren en dat zij geen bevoegdheid heeft andere Aziatische kwesties te behande len# d-ie Peking onafscheidelijk verbon den acht niet de kwestie van het sta ken van het vuren. Deze kwesties zijn: terugtrekking van de buitenlandse troe pen uit Korea, toelating van de regering van Peking tot de VN en stopzetting van de Amerikaanse steun aan de Chi nese nationalisten op Formosa. Oorspronkelijk had een aantal delega ties gehoopt, dat er een commissie zou kunnen worden eevormd om al deze pro blemen in verband met- elkaar te be spreken. Maar de Amerikaanse en an dere delegaties waren hiertegen. Zij ston den er op dat er een staken van het vuren tot stand moet worden gebracht, voord-at de onderhandelingen kunnen beginnen over verdere problemen NIEUWE STRAALJAGERS INGEZET. De Amerikanen hebben boven Korea de nieuwe „Sabre "-straaljager ingezet. De „Sabre" is het Amerikaanse ant woord cp de Russische „M.I.G.-15", die oc-k boven Korea opereert. Boven de omgeving van het aan de Jaloe gelegen Sinoeidjoe heeft het eer ste treffen tussen beide typen ge vechtsvliegtuigen plaats gevonden. Er ontspon zich een gevecht tussen vier ..Sabres" en vier „Migs". Een der ..Sa bre's" dook van acht duizend meter hoogte omlaag en wist een zich op 5500 meter bevindende „M.I.G." te vernieti gen. Tijdens het luchtgevecht, dat aan het emiaagstorten van het Russische toestel vooraf ging. hadden beide ja gers hun vleugeltank uitgeworpen. Het verluidt dat de „Sabre" de eerste boven Korea mgez/ette Amerikaanse straaljager is, die de „M.I.G." de baas kan. Sovjets kiezen voor Frankrijk juiste moment INZAKE HAAR PROTESTNOTA. i Onze Parijse correspondent meldt: I De Russische nota. waarin Frankrijk en Engeland beschuldigd worden van ontrouw aan de geest en de letter der beide pacten, die hen met de Sovjet- Unie verbinden, heeft in Parijse rege- ringskringen nauwelijks enige verras sing verwekt. Dit protest, dat zo meent men hier zeer best op korte termijn door een officiële ontbindings verklaring van het Frans-Russische pact gevolgd zou kunnen worden, werd inder daad sedert enige tijd verwacht. Doch het moment, hetwelk het Kremlin voor de verzending heeft gekozen, getuigt van de oplettendheid, waarmee in Mos- kou de dip'omatiekc ontwikkeling in W. Europa op de voet wordt gevolgd en van de kennis, die de Russen hebben van de huidige geestesgesteldheid die thans in brede Franse kringen heerst. Aan de vooravond van de conferentie van Brussel tracht de Sovjét-Unie door zijn nota de latente tegenstand der Fransen inzake de Duitse herbewape ning weer tot nieuw leven te brengen. Het geeft aldus blijk de stromingen, die tn de Frans° politiek opnieuw aandrin gen op een houding van neutraliteit tus sen de Amerikaanse en Russische groot machten. met een frappante juistheid te hebben verstaan. Het doel is natuur lijk verdeeldheid tussen Frankrijk en Amerika te zaaien. Uit een redevoering, die Schu- man in Saarbrücken heeft gehouden, valt te concluderen dat het Franse ant- I woord zich er toe bepalen kan: le op het defensieve karakter der Atlantische j militaire maatregelen te wijzen, en 2e op het feit dat er van een heroprichting van de „Wehrmacht" geenszins gespro- Moge de sneeuwval al stagnatie ver oorzaakt hebben in het verkeer op de weg, het luchtverkeer ondervindt er niet zoveel hinder van. Vrij geregeld starten en landen de vliegtuigen op Schiphol. Mocht de sneeuwval te erg worden don is er nog altijd de moderne ..sneeuw-blazer" die de startbanen in prima conditie brengt. ken mag worden. De meeste waarne mers in Pary's verwachten dat het pro test van het Kremlin dus een nieuwe etappe vormt van het grootscheepse di plomatieke offensief en in Frankrijk zal worden vergezeld van een propagandis tische „vredes"-campagne vanwege de communistische partij ter beïnvloeding van de Franse volksmassa. Inderdaad was uit de ongekend agressieve toon, die de Stalinistische pers sedert een week tegen de regering-Pleven aannam, te concluderen dat er in Moskou storm op til was. Met deze nota, die in zeker opzicht het Russische antwoord op de redevoering van Truman kan worden genoemd, zijn nu beide vuren, waartus sen Frankrijk zich bevindt, nog wat fel ler opgestookt. HANDELSBETREKKINGEN TUSSEN OOST. EN WEST-DUITSLAND De West-Duitse bondsrepubliek en de Duitse Sovjet-zone hebben gisteren in Berlijn een protocol getekend tot ver lenging van de oude interzonale han delsovereenkomst tot 1 Maart 1951. Oor spronkelijk zou de overeenkomst op 31 December afgelopen zijn. Er worden op het ogenblik onderhan delingen gevoerd over een nieuwe in terzonale overeenkomst voor 1951 welke waarschijnlijk 1 April van kracht zal worden. Berlijns theaterschandaal had politieke achtergrond (Van onze correspondent in Duitsland). Berlijn heeft een theater-schandaal gehad met een protest-actie tegen de Jud Süss. vertolker Werner Krauss, het geen geëindigd is met wat op het eer- i ste gezicht een overwinning van het 1 pro-semitisme lijkt: de nederlaag heb- ben achtereenvolgens geleden Werner Krauss zelf, die zich als gevolg van de I doorgestane emoties in een sanatorium moest laten opnemen, het Weense Burg theater, dat tot zijn schade moest mer ken dat ook de beste kunst in de maal stroom van de politiek ondergaat, en vooral Oberburgermeister Reuter. De agitatie tegen Krauss richtte zich eigenlijk, naar achteraf duidelijk ge bleken is, tegen Reuter, en via hem tegen het Westen. Er is m.a.w. sprake geweest van een communistische rel. Er hebben straatdemonstraties plaats gevonden en de man. die daarbij het meest op de voorgrond is getreden, I Charles E. Wilson, die belast is met de uitvoering van de gecentraliseerde oorlogsvoorziening in de Verenigde I Staten. Een dergelijke post was hem ook in de tweede wereldoorlog toe- I vertrouwd, toen hij voorzitter was van 1 de Raad voor Oorlogsproductie. Galinski, blijkt goede relaties te on« derhouden met de communisten. Reuter heeft verklaard dat hij door deze Galinski bedrogen is, want toen hij vóór het optreden van het Burg theater bij hem kwam vergezeld van andere woordvoerders van de Joodse gemeente heeft "hij beloofd, het bij een formeel protest tegen het optreden van Krauss te zullen laten. Hierop ver trouwend heeft Reuter de voorstelling toen door laten gaan. De betekenis van het Berlijnse theater schandaal gaat echter dieper. Niet al leen de communisten, ook de sociaal democraten hebben er munt uit willen slaan. Het was in Berlijn al net als in de rest van Duitsland, wanneer het in Schumacher's kraam te pas komt en hij het zijn binnenlandse vijanden lastig kan maken, is hij bereid samen op te trekken met dezelfde communisten, die hij in het begin van zijn na-oorlogse politieke loopbaan zo fel bestreden heeft. In het groot is dat het geval in de kwestie van de herbewapening, waar een S.E D.'er niet radicaler dan hij elke Westduitse bijdrage tot de verdediging van het Westen kan verwerpen, en in het klein, aar het geldt d£ glorie van zijn S.PJD. te vermeerderen. In prin cipe mag ook Schumacher niet tegen herbewapening zijn, in de practiJk ziet hij in verzet er tegen een middel om Adenauer ten val te brengen. Schumacher is In principe niet tegen Werner Krauss, want toen de sociaal democratische Westduitse vakbondslei der Böckler Krauss voor Ruhrarbeiders liet optreden en de soc.-dem. burge meester van Hamburg, Brauer. onlangs handjes met hem schudde, hoorde men van Schumacher geen protesten. Die kwamen pas toen het nuttig was om te gen Oberburgermeister Reuter te ageren. En het was nuttig om tegen Reuter te ageren omdat deze partijgenoot van Schumacher (bijna even onafhankelijk als de vele Berlijnse sociaal-democraten, die onlangs hun stem aan Schumacher onthielden inzake de kwestie der her bewapening) weigerde om na de verkie zingen even radicale en rancuneuze teal te gebruiken als de andere teleurgestel de Berlijnse sociaal-democraten. Het algemeen verlangen ln Berlijn gaat nu uit naar een coalitie-regering van de drie grote partijen. Reuter is echter de enige sociaal-democraat over wie zon coalitie van de burgerlijke partijen met de SPD kan gaan. Hij heeft zich Dere*d getoond, ter wille van zo'n coalir.le. van de starre Schumacher-lijn af re wijken. De Werner Krauss-affaire beeft wel bewezen, dat Schumacher er geen af schuw van heeft, zijn mensen de straal op te sturen, wanneer hij in de onderhand Jingskamers zijn zin niet kan doorzetten. LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week m.lv. 1 Januari 1951 f5,15 per kwartaal, f 0,40 per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1. Lelden Giro no. 57055

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1