Sint, de Kerstman en de drie speelgoedbeesten r~ Het Radio-programma ZATERDAG 2 DECEMBER Spiegeltje, spiegeltje aan de wand. Maar U kunt ze ook zelf maken Nog slechts enkele dagen en Sint Ni- colaas zal vele kinderen gelukkig maken. Nog geen drie weken later zal het Kerstmannetje zijn voorbeeld volgen. Sint en het Kerstmannetje, beiden wel doeners der jeugd, zijn collega's zonder weerga en zij onderhouden dan ook de baste verstandhouding. Zij kiezen zon der de minste afgunst dezelfde ca deautjes, ja, zij geven elkaar soms zelfs een kostbare tip. En wanneer Sint, die evenals de Kerstman, de prijzen van deze tijd kent, geen tijd meer heeft die grappige speelgoedbeesten uit stof te verwezenlijken, dan doet de Kerstman daar ongetwijfeld zijn voordeel mee. WERKWIJZE. Benodigdheden: gele, bruine of beige mantelstof en bruine of zwarte breiwol. Kapok. Het hierbij afgebeelde patroon van het uit te werken dier, wordt op de ge wenste grootte nagetekend. Worden de hokjes van het patroonsohema zo gete kend dat zij ieder een vierkante centi meter groot zijn, dan worden giraffe, leeuw en zebra respectievelijk ongeveer 31 cm. 19 cm. en 21 cm. hoog. De hokjes kunnen echter, afhankelijk Yan-de voor radige hoeveelheid stof, groter of klei ner, worden getekend. Is het hokjesschema opgezet en zoals in het voorbeeld van cijfers voorzien, dan wordt daarin het patroon getekend: het voorbeeld geeft duidelijk aan door welke hokjes de contouren moeten wor den getekend. Het papieren patroon wordt daarna uitgeknipt. Deel I wordt tweemaal uit de stof geknipt (voor de naden worden de delen 1/2 cm, groter geknipt dan het papieren patroon aan geeft). Deel II wordt eenmaal geknipt uit de dubbel gelegde stof en wel zo dat de streepjeslijn op de schuine stofvouw valt. Deel III, het oor, wordt uit dikke stof tweemaal geknipt, uit dunne stof vier keer, daar in het laatste geval het oor van een tegenkant wordt voorzien. Is het oor dus enkel, dan wordt geen naad aangeknipt; wordt het dubbel ge nomen, dan wordt wel ruimte voor een naad aangeknipt! Deel VI. de staart, wordt eenmaal geknipt nadat het pa troon schuin op de stof is gelegd. Deel II, waarvan dus op het patroon slechts de helft is weergegeven, wordt aan belde delen I genaaid, door de cor responderende lijnen ab, cdcf en gh aan elkaar te bevestigen. De onderkant der poten, bc en fg wordt niet dichtgenaaid, terwijl bovendien in een der naden cdef een gedeelte wordt opengelaten, dat eerst na het opvullen van het dier met de hand wordt dichtgenaaid. Vervolgens worden de beide delen I van a langs hoofd en rug tot h aan elkaar gevestigd. Het op de binnenkant genaaide beest wordt nu omgekeerd, waarna ogen, SUCCES VAN PAUL VAN KEMPEN. Onze landgenoot Paul van Kempen is zojuist teruggekeerd uit Wenen, waar hij op uitnodiging van de Gesellschaft der Musikfreunde een drietal concerten van het Weens Philharmonisch Orkest dirigeerde. Hij oogstte hiermede zo veel succes, dat hij door de Gesellschaft der Musikfreunde geëngageerd werd om in het volgende seizoen opnieuw een aan tal concerten van het Weens Philhar monisch Orkest te leiden en wel 15 in totaal, w.o. 4 uitvoeringen van het Requiem van Brahms met o.a. Elisabeth Schwarzkopf als soliste. NOG ONVOLDOENDE AARDAPPELEN VOOR VOORJAARSVOORRAAD Aanvankelijk konden tot 28 November j.l. aan de Stichting in- en "erkoop van aardappelen, consumptie-aardappe len worden aangeboden, bestemd voor de voorraad, die de overheid in het be lang van de aaraappelvoorziening in het voorjaar 1951 wil vormen Daar de ge wenste hoeveelheid nog niet geheel is bereikt, is de termijn wan aanbieding tot nadere aankondiging verlengd. vlekken, strepen etc. met breiwol worden geborduurd. Het dier wordt vervolge/is stevig met kapok gestopt en de buik opening wordt diohtgenaald. De poten, die door het stoppen rond zijn geworden, worden aan de onderkant met een rond stukje vilt of stof gesloten. De oren worden opgenaaid en aan de onderkant iets ineen gevouwen. De manen worden van lussen breiwol aan gebracht. De staart van de zebra is een kwast van wol, die van leeuw en gi raffe worden uit stof genaaid en even eens met kapok gestopt, waarna ze in de rugnaad worden bevestigd. J. V. m 1 MA "U 5 3 H Horizontaal 1. rijtuig 5. die de gasten vertrouwt zoals hij zelf ls 9. bouwmateriaal 13. navigatieinstrument 15. schelpdier. 17 eerstkomend 19. trekdier 20. deel van een stoommachine 21. familielid 22. zee-zoogdier 24. grote verkeersmaatschappij 26. opening 27. bepaald lichaamsvocht 28. van geringe breedte 30. samen 32. vogel 33. wat men veelvuldig vindt tussen Leiden en Haarlem 34. verlengde opening 35. gesloten kronkel in touw '36. boterhambelegging 38. meisjesnaam 39. zegelmateriaal 41. wat men veelvuldig vindt In 33 ho rizontaal 43. opening 44. verbrandingsproduct 45. meisjesnaam 47. vrucht 49. meisjesnaam 50. sportartikel 51. figuur uit de Middeleeuwen 53. het laten groeien 54. geheimzinnige verschijning 55. rivierkant Verticaal: 1. richting 2. schijngestalte van de maan 3. bovenste punt 4. harde klap 5. hoge temperatuur 6. afkorting voor Amsterdam 7. kledingstuk 8 part 9. ent 10. ogenblik lil. bijwoord 12. naaigerei 14. stad in Indonesië 16. erg lage temperatuur 18. scheepskeuken 21. opdracht tot toezicht 23. brugleuning 25. lotsbeschikking 27. verteringen FEUILLETON door E. PHILLIPS OPPEN HE IM kostbare deposito 32) „Ik zou graag de prinses eens ont moeten," gaf Lucille een beetje aarze lend toe. „Zij geeft in de zomer heer lijke partijtjes in Deaujvllle." „De Brest wordt langzamerhand een vrij belangrijke cliënt van ons," viel Ronnie in. „In welk geval je dus niet behoeft te aarzelen," voegde Dutley er aan toe. Lucille wendde zich om en krabbelde een antwoord, dat zij aan de bediende overhandigde. Dutley keek even op de klok én stond op- x „Als ik je vader nog even moet be groeten," zei hij, „geloof ik, dat ik anaar eens moet gaan opstappen." „Kom mij nog even goedennacht zeg gen, als ik nog op ben," nodigde Lu cille hem uit, toen de twee jongeman nen het vertrek verlieten. De heer Besslter was blijkbaar in geen al te best humeur. Hij was een knap man van even in de vijftig, met een ietwat nerveuse manier van doen. die bij tijden veel op geïrriteerdheid leek. „Hoe gaat het, Charles hoe gaar •het?" verwelkomde hij hem. ,,Ben je naar Leeds geweest?" „Ben eerst vanavond teruggekomen, meneer," antwoordde Dutley, zich in een gemakkelijke stoel latende zakken. „Ik ben blij je te zien; opgelucht zelfs," vervolgde Bessiter. „Ik veronderstel, dat je de bladen gezien hebt. Er wordt een stormloop op Boothroyd gehouden. De baissiers zijn in actie. Zou nooit hebben ikunnen geloven, dat zo iets mogelijk ■was. Wat moet dat allemaal? Weet je op welke notering Boothroyd vanavond sloot?" „Ja, dat heb ik gehoord," gaf Dutley toe. „Ongeveer op 72, is het niet?" „En dan nog zwak. En bovendien is er niet alleen door een van onze cliën ten een baissiers rekening tegen je ge opend, maar mensen, die weten kun nen, wat er aan de hand is, verkopen aandelen in grote blokken voor afleve ring." „Ik heb Charles over Parkinson ge sproken." viel Ronnie in. „Zo, dan weet je het dus," ging zijn vader voort, terwijl hij zich in zijn stoel oprichtte, „En nu moet ik je ronduit een vraag stellen, Charles. Ver tel ons in vredesnaam, wat er aan de hand is. Je eigen beherend directeur, die aandelen verkoopt zo snel hij maar kan! De positie is eenvoudig ongeloof lijk." Dutley zag er bijna even ongerust uit, als hij zioh voelde. Hij greep naar de onvermijdelijke vertrooster een si garet. „Ik geloof, dat. ik weet, wat er aan de gang is," zei hij ten slotte, „maar om u precies te vertellen, wit er mis gs grip. Het was ten slotte zijn vader, die met breed overleg begon te spreken. „Je weet, wat er met de interne aan gelegenheden van je firma verkeerd is gegaan, Dutley; je weet, dat wij er na mens cliënten in beide richtingen nauw bij betrokken zijn en je weigert ons in vertrouwen te nemen." „Ik vrees, dat het daar ongeveer op neerkomt," gaf Dutley toe. „Kijk eens hier, ik ben vrij onverwachtmet mijn neus in deze onaangenaam riekende bo- terpot gevallen en het heeft mij enige tijd gekost om mijn standpunt te be palen, maar ik zie het n.u zó iemand als ik, die door erfenis eigenaar is ge worden van een groot deel van een uitgebreid bedrijf, waar het publiek geld ingestoken heeft, heeft het aller eerst aan die mensen te denken. U bent belden goede vrienden van mij. Ik hoop met uiw familie in nog nauwere rela tie te treden. Maar dat heeft allemaal met de zaak in kwestie niets te maken. Ik vind, dat u mij geen vragen moet stellen, waarvan het antwoord de posi tie van de aandeelhouders in de firma in gevaar zou kunnen brengen." Bessiter maakte een gebaar van ho peloosheid. „Charles, ben je nu helemaal gek?" riep Ronnie uit. „Wat mankeert je in vredesnaam? We leven niet meer in de Middeleeuwen. Je kunt toch zeker een paar eenvoudige vragen beantwoorden?" „Ik voel er toch niets voor om de vraag t« beantwoorden, die mij gesteld is." Bessiter schonk een borrel in. Hij zette het gLas naast zich neer en stop te zorgvuldig zijn pijp. „Dutley," zei hij, „ik heb je altfjd be schouwd als een aangenaam en plezie rige jongeman. Mijn dochter is zeer op je gesteld en ik zal Je maar al te graag als lid van de familie verwelkomen. Maar ik zeg je ronduit, dat er niet op gesteld ben, dat Lucille met een dwaas of een Don Quiohot trouwt. We zijn voor een vraag komen te staan, die onze vitale belangen raakt. Wij ont vingen deze avond na sluiting van de Beurs een telegram uit Leeds, hetgeen tooh practisoh je hoofdkwartier is, met order om morgen Boothroyd-aandelen te verkopen van het moment van ope ning van de Beurs tot sluitingstijd te gen alle prijzen, die er bij de handela ren voor te krilgen zijn. Deze order komt van een cliënt, die reeds geïnte resseerd is in de „pool", waarvan Ron nie je waarsohijniyk al verteld heeft, en die de internationale reputatie heeft van een schrander financier en wiens o'nèques voor honderdduizenden wij hebben zien honoreren. Wat zit er achter die opdracht, Charles Dutley? Wat denk je, dat wij gaan doen?" „De instructies van uw cliënt uitvoe ren, als u er zeker van bent, dat hij een betrouwbaar man is en dan zult u er geld aan verdienen ook," was Dut- ley's kalme advies. „Ik kan u niet hel pen." „Maar zie je dan niet," hield de heer Bessiter aan, „dat als een schrander man ons een dergelijke order zendt, hij over de een of andere speciale vertrou welijke inlichting moet beschikken? Hij moet weten, dat Boothroyd omlaag gaat. Als hij dat weet, meet jij het ook weten. Waarom kom je er niet voor uit? Je kunt door deze houding vol te houden je vrienden geen goed doen. Wij willen je helpen. Ik zou je graag willen helpen je helpen om tenmin ste voor een deel van je aandelen een behoorlijke prijs te krijgen. Bovendien moet je er om denken, dat wij door een particuliere connectie weten, dat Paij- kmson, ofschoon hij verstandig genoeg is om niet bij ons te komen, zijn aan delen door bemiddeling van een half dozijn makelaars verkoopt." „Het gaat une totaal boven mijn ver stand," zei Dutley, opstaande. „Als u mi] excuseren wilt, geloof ik» dat ik nu maar naar bed ga." „Maar Je bent toch niet van plan om Korte inhoud Uit de kantoren van de Boothroyd Kunstzijde Fabriek waarvan de meeste aandelen in handen zijn van Charles Philip Boothroyd, tweede Ba ron Dutley werd het enig bestaan de exemplaar van de formule, volgens welke de producten gefabriceerd wor den. gestolen door een groep „avon turiers" te weten Thomas Ryde, dr Hlsedale adviseur van een concur rerende firma Huneyball, Hartley Wright, Ned Sweeyles en Baron de Brest, een Belgisch bankier, geïnteres seerd in kunstzijde industrieën. Op advies van Parkinson, de belang rijkste man in de fabriek, geeft Dutley toestemming, indien getracht zal wor den de formule te verkopen, te bieden om de Boothroyd organisatie voor on dergang te behoeden, daar zonder de gestolen formule onmogelilk een rede lijk product te maken valt. Op aan raden van Scotland Yard roept Dutley de hulp ln van een prlvé-dectectlve, Edward Wolf, die echter niets voor het werk voelt: de mannen, die de diefstal op hun geweten hebben, acht hij te gevaarlijk. Op weg van Leeds naar Londen ont moet Dutley ln de trein Baron de Brest, die met Parkinston op het station had staan praten, en van zijn vriendin Lucille hoort hij later, dat de Brest haar vele attenties bewijst. 29. speling van het toeval 30. dier 31. schoenmakerswerktuig 32. eikenschors 34. soort 37. stevig, krachtig 39. ontstekingsmiddel 40. deel van het gebit 41. aftands wagentje 42. plaats in Egypte 45. ogenblik 46. berg 47. voor 48. samen met 50. uitroep van verwondering 52. twee medeklinkers Oplossingen onder het motto ..kruis woordraadsel" dienen voor Woensdag ochtend a-s. te 9 uur in het bezit te ziin Van de redactie. Onder de goede oplossingen stellen wij een prijs van f. 5.en twee prezen van f. 2.50 be schikbaar, waarnaar alleen abonné's kunnen mededingen. Oplossing kruiswoordraadsel zonder zwart In ons „Kruiswoordraadsel zonder zwart" zijn enige fouten geslopen, die het oplossen er niet gemakkelijker op maakten, eigenlijk de oplossing onmo gelijk maakten. De meeste inzenders hebben deze fout ontdekt en dank zij dat. onze bedoeling begrepen. In onder staande oplossing zijn de woorden juist geschreven, zodat zij eigenlijk niet in de opgave passen. Horizontaal: 1. oarbonpapier, 2. erker - Aaron - NO,. 3. neef - danig - Ede. 4. tanker - terras. 5. raken - noga - tas. 6. ulevel - moment 7. millennium - Ede. 8, c.c. - ir - vandalen. 9. manie - teer - T.N.I. 10. br - geluk - raak - G. 11. uur - beurt - glee. 12. I - span - roset - n.n. Verticaal: 1. centrum - cm - bui. 2. areaal - Icarus. 3. R.K. - enkeling - R.P. 4, bef - kever - ie -ba. 5. ordenen - velen. 6. naar - Ni. - natuur. 7. pan- 50 arrestaties te Bandoeng ZUIVERINGSACTIE TEGEN i REVOLUTIONNAIRE ELEMENTEN Vliegtuigen konden Bandoeng gisteren niet bereiken; in de plaats zelf was geen verkeer en verschenen geen couranten in verband met een zuivering welke ook Tjimahi omvatte. Lgsactie, De actie duurde van zes tot 17,00 uur. De aanleiding er toe Was een treffen tussen de A.P.R.I. (het Indo nesische leger) en een grote bende te TJiteureup, in de omgeving van Pada- larang, waarbü een soldaat van de A.P.R.I. en een Indonesisch burger werden gedood en een aantal bende leden gevangen werd genomen. Er werden bijna 50 arrestaties verricht, waarbij de meeste gearresteerden In- donesiërs waren. De plaatselijke commandant van Ban doeng, overste Omon, deelde mede, dat de actie was gericht tegen elementen die bezig zijn met pogingen om de re gering van de Republiek Indonesia om ver te werpen. Omon bracht d3nk aan de burgerij voor haar houding en aan de commandant van het Nederlandse rayon, de overate van der Hurk, voor zijn hulp, die „ons de uitoefening van onze taak ten zeerste heeft verlicht", POSTBEAMBTE VIEL UIT TREIN, Gisteravond is de 58-jarige postbe ambte A. J. Vermeer uit Rotterdam ter hoogte van het station Heemstede uit de electrdsche trein Amsterdam—Rotter dam gevallen. Met een hersenschud ding en diepe hoofdwond werd hij naar het ziekenhuis te Haarlem overge bracht, Naar alle waarschijnlijkheid heeft de man bij vergissing de buiten deur inplaatse van de deur van het tol let geopend, met het bekende gevolg. Wonder boven wonder had hij geen zwaar letsel opgelopen. De trein onder vond een half uur vertraging. 'Dat is voor MINDER, BETER kopen tomime - KH.O. 8. Arie - gouderts. 9, programma - rage. 10. inert - eelt alt.lil. end - aandenken. 12. roes stenigen. De eerste prijs van f. 5.werd toe gekend aan de heer S. Zwarts, Tes- selschadestraat 16 A te Leiden, de twee prijzen van f. 2.50 aan de heer, Fr. v. d. Mark. Hoge Morsweg 126 te Leiden en de heer W. Schoonenberg, Baljuwstraat 27 te Katwijk aan Zee, De prijzen worden de winnaars toe gezonden. vijf december ceen ongelukken het moet mogelijk zijn zó weg te gaan?", riep Bessiter hevig verontwaardigd. „Ik zie niet, wat ik anders doen kan," was het antwoord, „Omdat ik toevallig geheimen van mijn firma weet, omdat ik de president-commissaris ben en daardoor het recht heb om ze te we ten, kan ik die nog niet aan u doorge ven voor speculatie-doeleinden, want daar zou het, voor zover ik zien kan, op neer komen. (Wordt vervolgd) sinterklaasbrokken hoeven .niet duur te zijn als de bakker ze maar maakt v faaar als ze maakt kost het geld endikwijls mensenlevens 8). Zoals wij hebben gezien verliep de eerste kennismaking tussen Panda en Jeremias Jolliepop niet bijzonder gunstig. De meester-bediende wilde zich alweer verwijderen, maar de heer Bon keldrup. de directeur van het Bureau, besloot dit ten koste van alles te ver- i mijden. Anders verdiende de noeste man ga;Tn is nou, ik vrees, dat ik dat niet Immers ook niets, doen kan," i „Kom, komeen grapje!" riep hij Er viel een pijnlijke stilte. Het was uit. „Wij zien graag het zonnetje in het duidelijk, dat de heer Bessiter Sr. lang zaam maar zeker heel boos werd. Daar entegen toonde Ronnie zioh alleen on gerust. De situatie ging boven zijn be water schijnen, nietwaar? Kijk eens hier, mijnheer Jolliepop, dit is nu de heer Panda, de bekende millionnair, ik mag wei zeggen de beroemde mulümil- lionnairl De milliarder-Panda, noemen wij hem Schertsend, wanneer wij gezel lig onder elkaar zijn. En mijnheer Panda moet een bediende heLben, en nu zou hij bijzonder blij zijn wanneer u zo goed zou willen zijn „Zo zo", antwoordde Jeremias Jollie pop. „U zou heel blij zijn, nietwaar mijn heer Panda?" vroeg Bonkeldrup druk. „Ja..., natuurlijk", stotterde Panda, die erg verlegen werd van de deftige Jeremias, en die eigenlijk helemaal niet blij zou zijn met zoiets ijzigs als be diende, maar dat kon hij uit beleefdheid natuurlijk niet zeggen. „En u zou een heel hoog salaris be talen, nietwaar, mijnheer Panda?" riep Bonkeldrup opgetogen. „Zo zo", sprak Jeremias Jolliepop, en toen dacht hij even na en zei: „Welnu in deze moeilijke tijden wij mogen welhaast zeggen: critieke tijden in deze dus betreurenswaardige tijden zijn wij genoodzaakt onze vaste beginselen Ietwat losser te maken! Ik ben dus be reid de sollicitatie van deze heer in overweging te nemen, althans wanneer mijnheerehPanda over goede getuigschriften beschikt...." ZONDAG 3 DECEMBER. Hilversum I (402 M.) NCRV 8 00: nieuws en weerberichten; 8.15: koorzang; IKOR 8.30: vroegdienst; KRO 9.30. nieuws en waterstanden; 9.45: gram.mu- ziek; 9.55: hoogmis; 11.30: gram.muz.; 11.40: pianotrio; 12.15 apologie; 12.35: gram.muziek; 12.40: lunchconcert; 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws, weerberichten en katholiek nieuws;; 13.20: Radio Phil harmonisch orkest en solist. In de pauze (om 13.55): „Uit het boek der boeken"; 14,30: koorconoert; 15.00: „Vragen van deze tijd"; 15.20: blaasensembles; 15.55: gram.muziek, 16 10: „Katholiek thuis front overal"; 16.15: sport; 16.30: ves pers; NCRV 17,00 Geref. kerkdienst; 18.30: gram.muziek; 18.33: gewijde mu ziek; 19.15 „Kent gij uw bijbel?"; 19.30: nieuws, sportuitslagen en weerberichten; KRO 19.45: actualiteiten: 19.52: boekbe spreking; 20.05: de gewone man zegt er het zijne van; 20.12: gevarieerd program ma; 22.45: avondgebed en liturgische ka lender; 23 00: nieuws; 23.1524.00: gra- mofoonmuziek. Hilversum II (298 M.) VARA 8.00: nieuws en weerberlchetn; 8.18: gram. muziek; 8.30: ,De verzorging van post duiven". causerie; 8.40: voor militairen; 9.12: sportmededellngen; 9.15: verzoek programma; 9.45: „Geestelijk leven", cau serie; VPRO 10.00: „Geef het door", cau serie; 10.05: klnderdienst; IKOR 10.30: Doopsgezinde kerkdienst: AVRO 12.00: Gram.muziek; 12.25: voor de Jeugd; 12.45 kinderkoor; 13.00: nieuws en weerberich ten; 13.15: mededelingen of gram muziek; 13.20: theater orkest; 13.50" „Even af rekenen. heren"; 14,00: gram.muziek; 14.05: boekenhalfuur; 14.30: flultrccltal en voordracht: 15.10: dameskoor: 15.30: fllmpraatje; 15.45: orgelspel; 16 00: dans- orkest; 16.30: sportrevue; VPRO 17.00: „Tussen kerk en wereld" causerie; 17.80: ,-Een gedicht"; VARA 17.30: „Op het Zuydlandt gestrand", hoorspel; 17.45: socialistische liederen; 18.05: sport; 18.15: nieuws; 18:80: gram.muziek; 19.00: „Ra- dlolympus"; 19.30: lichte muziek: AVRO 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten; 20.15: omroeporkest, groot koor en solisten; (21.0021.35: „Rechter van Lier vertelt", hoorspel)-; 22 05: AVRO-allerlei: 22.10: cabaret; 22.45Surinaamse volksmuziek: 23.00: nieuws; 23.1524.00: Gram.muziek. Lijn 3 distributienet 9.15 Gram., 9.20 Londens Licht Conc ork„ 10.20 Opera- progr.; 11.00 Gram-, 11.40 Hot Jazz, 12 00 Ork. -Jerry Eve; 12.15 Journaal; 12.32 Ork. Jerry Eve; 13.15 Lichte muz., 13.30 voor de soldaten, 14.00 Opera en Belcan to: 15.30 Gevar. muz. 16.0G Omr.orkest, 17.00 Symph. ork. met pianospel. 18.25 Radio Round about. 19.30 „AU Girl Or- chestre", 20.00 Act., 20.15 „De antenne zingt", 22.15 Verz. pr., 23 05 Concert. Lijn 4 distributienet 9.00 Plano, 9 20 ..Ranchers", 10 10 „Silver Chords", 10.30 Monla Liter, 1100 Gram 11.30 Verz.pr., 12.30 Muzikale causerie, 13.10 Verz pr.. 14 00 Pop. conc., 15 00 Verzpr., 16 30 Gra de Fields, 17.00 Ray's laugh, 17.30 Down yqur way, 18.30 Take it from here. 19.00 Müz., 19.30 Gram,, 20.30 Palm Court Orch., 21.30 Commun"7 6lnglng, 22.00 Variety Bandbox, 23.15 2 plano'e, 23.30 Think on these things, 23.45 Maopher- soa. MAANDAG 4 DECEMBER, Hilversum I (402 M.) NCRV 7 001 nieuws; 7.10: sportuitslagen; 7.15: een woord voor de dag; 7.30: zendersluiting; 9.00: nieuws en weerberichten; 9.10 gTa- mofoonmuz., 9.15: voor de zieken; 9.30! waterstanden; 9.35: gram.muziek, 10.30: morgendienst; 11.00 gram muziek, 11J5: gevarlerd programma; 12.30: land- tuinbouwmededellngen; 12.33: amusem.- muzlek, 13.00: nieuws; 13.15: llc-hte mu ziek; 13.45: zigeunerkwintet: 14.00! schoolradio: 14.35; vloolduo; 15 00 tuln- bouwpraatje; 15.30 vocaal ensemble; 15.45 bijbellezing, 16.30: zenderslultlng, 1800 voor de kinderen. 18.15: sport; 18.30: verzockprogramma; 19.00: nieuws en weerberiohten; 19.15: Engelse les: I9-3?: boekbespreking: 19.40: radlokrant: 20 00 nieuws; 20.05: radloschaakwedstrijd Noor wegenNederland; 20.06: „Koortshitte causerie; 20.10: lichte muziek; 20.35. „Poppenkast", hoorspel; 21.25: meisjes koor; 21.40: Radio Philharmonisch or kest; 22.30; muzikale discussie; 22 45. avondoVerdenking; 23 00: nieuws; 2345. commentaar wereldschaaktoumooi; 2330 24.00: gram.muziek. Hilversum II (298 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30. sluiting; 9.00: nieuws; 9.10: morgenwij ding; 9.15: gram.muziek 10.30: T°or j® vrouw; 10.35: gram.muziek; 11.00 „Op Uitkijk"; 11.15: oragelcdicert; 12 gram'muzlek; 12.30- land- en tuinbouw mededelingen: 12 33: „In 't spionnetje 12.38: Cowbovlledjes; 13.00 nieuws; 13.15 AVRO-allerlei; 13.20: orkestconcert; 13.50 viool en plano; 14.20: „Wat gaat er om ln de wereld?", causerie; 14.40: grram.mu- ziek; 14.50" voordracht en harpspel; 15.J* voor de vrouw; 15.45 „Musicalender; 16.au sluiting; 18.00: nieuws; 18.15: dansor- kest: 18.35: militair commentaar; 185"_ Rgeringsultzendlng: „De Wajang en naar betekenis voor de Javanen", R. M. Pa*- 19.00: ..Discogram"; 19.30: muzikale cau serie; 19 45: regeringsuitzending: jana- bouwrubriek: 20.00: nieuws: 20 05 AyKu- allerlei; 20.10:- „Radioscoop": 22.35 piano recital; 23 00: nieuws; 23.15—24.00: g™- mofoonmuziek. Elln 3 distributienet 9.05 Gram.. 10.00 Le Ménage en Musloue: 1145 tra mofoon: 12.00 "Gram., 12.15 Trio Seger». 13.15 Klassieke muziek; 14.10 Testmatcn Australië—Engeland; 14.20" Those were the days; 15.00 Gram., 15 30 Gevar. mu ziek; 16.00 South Serenade Orch., 18-w Voor de sold., 19.30 Gram.. 19 50 Feul e- ton, 20.00 Omroepkamerork. met sous* ten, 22.15 Pianomuz., 22.45 Liederen, 23.ro Gramofoon. HJn 4 dLstrlbutlenet 9.00: Kook* praatje. 9.10 Werken v Ravel. W" Verz.pr., 11.00 Orgel, 11.30 Pol.ork-, Mrs Dale's Dagboek. 12 15 Rio Tango ork., 13 00 Gram.. 13.25 Sextet en Samoa ork 14.00 Werken van Bizet. 14.45 de kinderen, 15.00 voor ac vrouw, ïa-jj" Ork. van Aarhus. 16.20 Ens. Byfleld, 18-w zang, 18.15 dansmuz.. 18.30 Amusmenre orkest. 19.00 Pop. muz., 19.25 Jazzmu^> 20.00 Klokgelui. 20.30 Beauté Magazine» 20.45 Omr. strijkkwartet, 22 20 Starllgnn Hour, 23.20 Ork. Rabin.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 6