„Unie-conferentie had vlot verloop" Noord-Korean en en Chinezen zetten grote tegenaanval in WEERBERICHT Oostelijk deel der V.S. door storm en sneeuw geteisterd „Veiligheid van have en goed der Nederlanders blijft gewaarborgd" ste Jaargang MAANDAG 27 NOVEMBER 1950 No. 27163 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: j. "W. Henny ^dredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 4.50 per kwartaal35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1 Leiden Giro no. 57055 Zuid-Koreanen bezweken en trekken in wanorde terug Gisterochtend vroeg gingen de Noor- delijken over tot tegenaanvallen op de verbonden troepen, die, naar men ge looft, op de voornaamste verdedigings linie der communisten waren gestoten. Krachtige en goed gecoördineerde aan- -iiejj van de Noordelijken werden ge- licM op het midden en uiterste Oosten ria de linie van het achtste leger. De Cnfdaanval werd geconcentreerd op tiz front van 40 km. breedte ten Zuiden ïia Oensan. Gelijktijdig sloegen de Noordelijken tussen de tweede en de 25ste divisie pij trokken op naar der ivler de Tsjong- fcion Ten N.O. van Koedjang werd een ïryïkaanse compagnie onder de voet -dopen en een andere omsingeld. De Oostelijke flank van generaal jjjcArthurs offensief „ter beëindiging nn de oorlog" in Noord-West-Korea bonder een grote tegenaanval bezwe ken. De belangrijke stad Foktsjon fftrd door de Noordelijken heroverd. Gemeld wordt, dat het Zuidkoreaanse tweede corps in volle terugtocht is. Amerikaanse reserves worden aange voerd om de doorbraak tegen te hou- dfn* Een woordvoerder van het Ameri kaanse eerste corps te Tokio noemde de toestand ernstig. De communisten hebben de Zuid- Korëaanse opmars van ongeveer 22 km. ongedaan gemaakt, zo verklaar- de hij. Toktsjon ligt ongeveer zes km. ach ter het oorspronkelijke uitgangspunt ran de Zuid-Koreanen in het jongste offensief. Amerikaanse vliegtuigen hebben bij pd weer alles wat zij konden gedaan ca de troepen te helpen. Het aantal Zuidkoreaanse soldaten, dat op de terugtocht is bedraagt onge veer 25 000, een kwart van het totale aantal troepen aan het front. Het offensief van de verbonden troe pen is door deze hevige tegenaanvallen die in centraal Noord-Korea een gat van elf km. hebben geslagen, tot stil stand gebracht. Sommige speerpunten van de Noorde lijken rukken, naar gemeld, op naar 'Scentsjon. dat halverwege Toktsjon en Pjongjang ligt. De Amerikaanse 25ste divisie moest bijna 5 km. terugtrekkén om de front linie recht te trekken. Op liet Weste lijke front werden de Amerikanen te Tsjongdjoe tegengehouden. Reuters correspondent Ronald Bat- rhelor meldt, dat de tegenaanval gericht vis op de zwakste plekken in de ver dediging van de verbonden troepen. Amerikaanse lichte bommenwerpers hebben, bij maanlicht, hedennacht een krachtige aanval op de speerpunten dei- aanvallende Chinees-Noordkoreaanse troepen uitgevoerd. Deze aanval heeft, toals boven gemeld, geleid tot een zware nederlaag voor de Zuidkoreaanse troe pen. die de rechter flank innamen van te: linker zijde door eenheden van de tweede Amerikaanse divisie infanterie bezette stellingen. Uit langzamerhand doorsijpelende frontbericliten blijkt dat dc Zuid-Ko reanen in wanorde terugtrokken, waardoor de rechter vleugel der twee de Amerikaanse divisie geheel „in de Incht kwam tc hangen". De tweede Amerikaanse divisie werd vandaag, tezamen met een in allerijl uit de reserves aangevoerde Amerikaanse divisie cavalerie (pantsertroepen) ver tditer de fronttroepen in slagorde ge schaard. De aanval der lichte bommenwerpers •cd uitgevoerd ingevolge een dringen de opdracht. De communisten voerden fcmelyk in de nacht langs de besneeuw Verkiezingen in Beieren De uitslag van de gisteren in Beieren Sihouden parlementsverkiezingen staat i niet vast Tengevolge van het inge heide kiesstelsel had men hedenmor gen nog slechts een overzioht ever 3/4 &r uitgebrachte stemmen Ruim 70 der stemgerechtigden bvam op, hetgeen meer is dan de vo- [>?e Zondagen in Hessen en Wuerttem- teg, De stand was toen als volgt: Christen-democraten 29.2 petsociaal democraten 25.5 pet., federalistische Beierse partij IS pet., partij der vluchte den 14 pet., liberale partij 6.3 pet., PW3 van het economisch herstel 2.2 E'-L communisten 1.4 pet. Te Muenohen en Neurenberg en in gedeelte van het boven-Frankische Jiustciegebied is men nog niet klaar de telling. MEER WIND. De Bilt verwacht tot morgenavond ^Aanvankelijk matige, later vrij krach- w'na uit Zuidelijke richtingen. In J*1tocht nog hier en daar mist, mor- overdag overwegend zwaar bewolkt cf L°P mé£ste plaatsen enige regen motregen Vannacht ongeveer dezelf- «gperatuur als de afgelopen nacht. ((vi'n overdag geleidelijk iets zachter. «gemaakt te 10 uur) 28 NOVEMBER. uP °P: 820 uur; onder: 1635 uur. wTn op' 1911 uur: onder: 12.13 uur. n$üurter te Katwijk te 518 en de wegen versterkingen aan voor hun voorste troepen, die met hun tegenof fensief het hiervoor gemelde succes wis ten te behalen. De Amerikaanse bom menwerpers ondervonden zeer geringe tegenstand. Volgens de jongste frontberichten waren enkele eenheden van de tweede Amerikaanse divisie infanterie tenge volge van de hevige aanvallen der communistische troepen genoodzaakt zich op de Zuidelijke oever van dc Tsjongtsjon terug te trekken. Deze eenheden namen stellingen in in het gebied van Sinhoengdong, dat ten Noord-Oosten van Koehang is gelegen. Een woordvoerder van het eerste Ame rikaanse legerkorps heeft medegedeeld, dat de verbonden troepen thans bezig zijn nieuwe stellingen ten Zuiden van Tokstjon in te nemen. Men poogt con tact tot stand te brengen met de derde Amerikaanse divisie (van het tiende legerkorps), die thans stelling inneemt op de rechtervleugel, met de bedoeling deze troepen een nieuwe verdedigings linie te doen vormen. De woordvoerder verklaarde verder nog dat de communistische troepen he vige druk uitoefenen op de Amerikaanse tweede divisie infanterie, wier rechter vleugel, zoals gemeld, geheel „in de lucht kwam te hangen" na de plotse linge terugtocht van het tweede Zuid koreaanse legerkorps. Een zware communistische aanval in het gebied van Koedjang, 24 kilometer ten Zuid-Oosten van Oensan, is afgesla gen. Twee bogen van de internationale brug over de Jaloe bij Tsjongsong Djin, ongeveer 50 kilometer ten Noord-Oosten van Sinoeidjoe. liggen thans in het wa ter na getroffen te zijn door Ameri kaanse superforten. V. S. GEKANT TEGEN EEN BUFFER-ZONE IN NOORD-KOREA Een woordvoerder van de Amerikaanse delegatie bij de V. N heeft verklaard, dat de Amerikaanse regering beslist ge kant is tegen de oprichting van een bufferzone in Noord-Korea. Reeds 99 slachtoffers De Verenigde Staten zijn door st-orm en sneeuw geteisterd. Te Newark en Jersey, de twee grootste steden in de staat Jersey, is de noodtoestand afge kondigd, daar gebroken telegraafkabels en losgewaaide stukken door de hevige wind door de straten worden gejaagd. In de buurt van New York is het zee water minstens 1% kilometer het land in gekomen. Huizen aan de kust wer den meegesleurd. Op het vliegveld van New York, La Guardia, staat het water drie a vier meter hoog. ^aardoor de rompen van grote vliegtuigen, -die op het vliegveld verankerd zijn, worden op getild. Het grondpersoneel heeft op dracht .gekregen de controletorens te verlaten," daar men vreest dat deze om zullen waaien. Ongeveer 250 gezinnen uit de buurt van Morgan Beach bij Perth Amboy (New Jersey) zijn met vrachtauto's en boten geëvacueerd. Het waterpeil is sinds 22 jaar niet zo hoog geweest. Op enkele trajecten van de ondergrondse te New York is de dienst gestaakt, daar het "water er binnendrong. De storm bereikte een snelheid van 120 a 130 kilometer per uur. Op het vliegveld Idlewild werd zelfs een windstoot van 152 kilometer per uur geregistreerd (120 kilometer is orkaan sterkte) Bijna een half millioen huizen in het gebied van New York en New Jersey zijn van electriciteit verstoken Minstens zeven radiostations verdwenen uit de aether. Ook de bevolking van het Staten eiland, op de rede van New York, en deel uitmakend van de stad. moest ge- evacueerd .worden. De golven hebben r.ich als een springvloed meestor ge maakt van het eiland Een paar hulzen zijn reeds door de vloed medegesleurd. In de loop van de avond nam de sterkte van de wind gisteren af en hield het op met regenen. Volgens het weer kundig station zal het nu beginnen te sneeuwen. De orkaan woedde voornamelijk in het Oosten van de Verenigde Staten. De getroffen streek strekt zich uit van Nieuw-Engeland tot aan Virginia, ter wijl ook de landerijen tot aan de Ohio er erg aan toe zijn. Op ongeveer 50 k.m. ten Zuidwesten van Pittsburgh viel in een paar uren 96 e.m. sneeuw, een record, dat sinds 1799 niet meer werd bereikt. In de on dergesneeuwde steden Pittsburgh en Cleveland ligt 'het verkeer vrijwel geheel stil. Het aantal doden bedraagt 99. De schade te New York, waar zestien personen tengevolge van het slechte weer zijn omgekomen, wordt cp mil- lioenen dollar geschat. Treinen kwamen twee tot zeven uur te laat in New York aan en sommige bereikten de stad in het geheel niet. KRUIPT PERZIË ACHTER HET IJZEREN GORDIJN? De Amerikaanse ambassadeur bij de Perzische regering, Henry Grady, is per vliegtuig uit Teheran naar de Verenigde Staten vertrokken voor overleg. In Amerikaanse kringen te Teheran wordt toegegeven, dat de ondertekening van het Russisoh-Perzisohe handelsver drag en het niet meer door radio-Tehe- ran uitzenden van „De stem van Ame rika" als een Russisoh diplomatiek suc ces wordt beschouwd, dat de Sovjet-unie kon behalen door het uitblijven van Amerikaanse economische en financiële hulp aan Perzië. Zij spreken over het gevaar van een „achter het IJzeren Gordijn wegkrui pend Perzië". De Etna werkt Zaterdagavond schoten plotseling grote vlammen uit de Etna, de grootste nog werkende vulcaan van Europa. Te middernacht werd de eerste kleine lavastroom gesignaleerd. Deze stroom aan de Oostelijke hellingen van de 3000 meter hoge vulcaan bevond zich nog op grote afstand van de lager gelegen rijke wijn- en boomgaarden. In het hogere gedeelte van het dal begonnen verschil lende bewoners reeds haastig de belang rijkste bezittingen bijeen te pakken om zo nodig direct te kunnen vluchten. Elf maanden geleden had aan de Noord-Westbzijde een uitbarsting plaats. Een 90 meter brede lavastroom van 3 meter dikte kwam toen van de heuvels tot dicht bij het haastig ontruimde dorp Bronte. Ds uitbarsting van Zaterdagavond is de tiende in deze eeuwhelft. In de 19de eeuw deden zich 19 uitbarstingen voor. De politie te Catania verklaart, dat een lavastroom genaderd is to: minder dan zeven km. van het dorp Milo. Dc lavastroom is ongeveer 1500 meter breed. Een tweede dorp. Fomazzo, wordt ook j direct door een der vijf lavatongen be dreigd. Zitting van de Veiligheids raad tot heden uitgesteld De Veiligheidsraad heeft zijn voor Zaterdagavond uitgeschreven zitting over Korea en Formosa in verband met de hevige storm in New York uitgesteld tot vanavond. Het hoofdkwartier van de V. N. is bijna niet te bereiken wegens de omge waaide bomen en overstroomde wegen. MIST BELEMMERT VERKEER. Een dichte mist heeft gisteren in vele delen van Engeland het lucht-, weg-, spoorweg- en scheepvaartverkeer stilge legd. Het- luchtverkeer tussen Engeland en verscheidene delen van het vasteland kwam tot stilstand. In grote gebieden van Zuid-Engeland kon men slechts en kele meters ver zien. In delen van Lon den en langs de Theems kon men geen hand voor ogen zien. Ook België is in mist gehuld. Alle in ternationale luchtvaartdiensten liggen stil. Het verkeer in het gehele land is ontwricht. De schepen in de mond van de Schelde moesten voor ankel blijven liggen. In delen van West-Duitsland en Noord-Italië viel sneeuw. In Zwitser land, zijn tengevolge van hevige regens de rivieren gezwollen. Te Glasgow zijn twee „tweedekker- bussen" in een dikke mist op elkaar ge reden. 62 personen liepen verwondingen op, van wie ten minste 15 in ernstige mate. De inzittenden waren bijna allen vrouwen en kinderen. Ook elders in Engeland kwam een dergelijk ongeval voor. Gevolg 20 ge wonden. 4 December opening Nieuw- Guinea-conferentie Officieel wordt te Den Haag meege deeld, dat de conferentie tussen Indo nesië en Nederland betreffende dc status van West Nieuw Guinea zal aanvangen op 4 December a.s. MYSTERIEUZE IJSKLOMPEN. Te Wandsworth, een voorstad van Londen, is Vrijdagavond een bruinkleu- rige ijsklomp van 30 kubieke centimeter uit de lucht gevallen en heeft een gat door het dak van een autogarage ge boord. Eerst dacht men te doen te hebben met een ijsklomp ,die van een vliegtuig was gevallen, dooh de hoeken waren af gerond. De klomp van ongeveer 2 kg. is door de politie in een ijskast geplaatst om het te bewaren voor een onderzoek door deskundigen. Een weerkundige heeft verklaard dat het veel te groot is om door een nor maal luahtphenomeen te zijn voortge bracht. Enkele ogenblikken tevoren hadden twee vliegers, naar hun zeggen, boven de kust van Sussex een „zilverblauwe schijf" waargenomen, die in Zuidelijke richting vloog, wentelend om haar eigen as. en in de wolken verdween. 1 Zoals gemeld, hebben landbouwers te i Exmoor (Somerset) veertien dagen ge leden ijsklompen van meer dan 5 kg. gevonden. Een schaap was door een van I deze klompen gedood. Tijdens het oponthoud in Aden, waar. het troepentransportschip Zuider kruis" nieuwe voorraden brandstof en water moest innemen, kregen de leden van het Nederlandse Detachement Verenigde Naties gelegenheid om enige uren aan wal te gaan om de stad te bezichtigen. Minister Roem verklaart: Ook bij niet-oplossing der Nieuw-Guinea-kwestie 'l niunmer bestaat uit acht pagina's. „De Unicconferentie heeft een vlot verloop gehad en is in een aangename sfeer gehouden. Zaterdagavond Is de laatste moeilijkheid uit de weg ge ruimd. n.l. die betreffende de rege ling van verkregen rechten op ver lof en verlofsbezoldiging van ex- K.N.I.L.-leden, voorzover deze rechten liepen over een periode na 26 Juli j.l. Tussen de beide ministers van Fi nanciën is overeengekomen, dat Indo nesië voor 35 millioen gulden hieraan zou bijdragen, aldus verklaarde de In donesische minister van Buitenl. Za ken mr Moli. Roem. „De conferentie zal Woensdagmorgen om halftien gesloten worden. Na de conferentie over Nieuw Guinea op 4 December hoopt mr Roem op het eind van diezelfde week naar Indonesië te kunnen terugkeren. Van Indonesische zijde zullen ministei Leimena en ikzelf de besprekingn leiden," aldus minister Roem. die 30 November voor enige da gen naar Londen hoopt te gaan op uit nodiging van de Britse regering. Het geldt hier een beleefdheidsbezoek en een algemene gedachtenwisseling." Gevraagd naar zijn bespreking met de Russische minister van Buitenl. Za ken Wysjinksky. zeide mr Roem: ..Wij hebfoen gesproken over de uitwisseling van diplomatieke missies op ambas sade-niveau tussen Moskou en Djakar- Ita Dc heer Wysjinsky heeft het tijd- stip der uitwisseling volledig aan het goeddunken van de Indonesische rege ring overgelaten." Ten aanzien van de in Indonesië uitgesproken bedreigingen van boycot tegen Nederlandse belangen In Indo nesië, herhaalde mr Roem zjjn uit spraak: „Wij waarborgen de veiligheid van have en goed der Nederlanders in Indonesië, ook indien onverhoopt de Indonesische eis t.a.v. West-Nieuw Guinea voor het einde van dit jaar niet zou worden ingewilligd." Minister Roem refereerde in dit ver j band mede naar recente soortgelijke j uitspraken van Ilalta en Natsir. I Gevraagd naar de mogelijkheid van uitstel ener oplossing inzake Nieuw- Guinea. zeide mr Roem: ..Misschien is er geen andere uitweg, maar wenselijk is dit zeker niet. Wjj moeten het bewijs leveren, dat de samenwerking in Unie- verband iets betekent en dat dus geen 1 enkel probleem onoplosbaar is. Elk re delijk voorstel van een der partijen zal ernstig overwogen moeten worden en J Indonesië heeft een zodanig voorstel, dat voldoende rekening houdt met de financieel-economische belangen van I Nederland. Wij zullen dus ons uiterste best- doen om nu het probleem defi nitief op te lossen", aldus mr Roem, I die ten slotte meedeelde, dat de ge mengde Nederlands-Indonesische cultu rele commissie zo spoedig mogelijk bij- I een zal komen. OOSTENRIJKSE COMMUNISTEN UITGESTOTEN. De hoofdredacteuren van de negen Oostenrijkse communistische kranten zijn uit het Oostenrijkse journalisten- verbond gestoten wegens de manier, waarop zij de onder communistische leU ding staande stakingen van vorige maand hebben verslagen. Het vakvenbondsbestuur heeft beslo ten alle communistische vakveifoonds- functionnarissen uit hun functies té ontzetten, omdat zij hebben geweigerd de vereiste loyaliteitsverklaring te on dertekenen. Gedurende de overtocht van het Ne derlands Detachement Verenigde No ties dat met het troepentransport schip Zuiderkruis" op weg is naar Korea, werden tijdens de vaart in de Rode Zee een zestal officieren be ëdigd. V.l.n.r.: Kapt. F. Kos; Ie Lt J. Krijgs man; 2e Lt Th. E. C. J. Holland; 1e Lt V/V/. Dussel; 2e Lt C. E. Toorop en 2e Lt G. H. Th. V/eyerman. j UITBREIDING DER BRITSE DEFENSIE. De nieuwe Britse minister van Finan- jciën, Hugh Gaitskell. heeft op een ver gadering van de Labourpartij verklaard, jdat de kosten van de defensie volgend 'jaar misschien met 300 millioen pond jsterling zullen stijeen. Dit zou neerko- I men op ongeveer 6 pond per hoofd. Dit joffer moest gebracht worden om nog grotere uitgaven in "geval van oorlog I— te vermijden. Branden in Besoeki 60 van oogst verloren Volgens mededeling van de fa. A. van Hoboken en Co. te Rotterdam kan de situatie per 23 Nov. j.l. in Besoeki (Oost- Java), waar. zoals bekend de laatste tijd vele tabaksschuren in brand zijn gestoken, als volgt worden samengevat Landbouwmaatschappij ,Oud Djem- ber": verbrand 159 van de 310 schuren of 51 procent; Besoeki Tabak Maat- j schappij. Verbrand 97van de 152 schu- ren of C4 procent; Cultuurmaatschappij „Djelboek"- verbrand 75 van de 107 schuren of 70 procent; Landbouwmaat schappij „Soekowono": Verbrand 57 van de 67 schuren of 85 procent; Tabaks onderneming ..Ceres": verbrand 3 van de 14 schuren of 21 procent. In totaal zijn dus 391 of 60 procent van de 650 schuren verloren gegaan. De totale productie van deze onder- mmingen was oorspronkelijk op ca. 32.500 pakken geraamd. Wanneer geen rekening wordt gehouden met de na- j dien opgetreden bijzondere omstan digheden. kan worden gesteld dat deze oorspronkelijke taxatie met een zelfde percentage moet worden verminderd en dus tot 13.000 pakken lerugge- j 1 bracht. Boycot van Nederlandse belangen? WANNEER NIEUW GUINEA 27 DECEMBER NIET IS OVERGEDRAGEN. De correspondent van Aneta te Ma kassar bericht, dat daar, op initia tief van de Centrale voor de opbouw van dc Republiek Indonesië, in een vergadering werd besloten te beginnen met voorbereidingen met betrekking tot het boycotten van Nederlandse be langen in Indonesië, indien op 27 De cember Nieuw-Guinea nog niet aan Indonesië zou zijn overgedragen. Deze boycot zou, indien zij uitgevoerd zou worden, drieledig moeten zyn, aldus besloot de vergadering, waarop ongeveer 150 personen aanwezig waren 1. bij Ne derlandse bedrijven zou niet worden ge werkt; 2 Er zouden geen goederen van Nederlandse oorsprong gekocht of ge bruikt worden; 3. Er zouden geen grond stoffen aan Nederland verkocht worden. De vergadering besloot een commissie van voorbereiding in het leven te roepen, De vertegenwoordiger van de Masjoe- mi «Indonesische Mohammedaanse Par tij) legde er de nadruk op, dat de Mas- joemi in principe accoord gaat met de Zondag 24 December: „Biddag voor de vrede" De Commissie Nationale Herdenking heeft zich tot alle kerken in Neder» land gewend met het verzoek op Zon dag 24 December as. een biddag te houden voor de vrede. De Joodse ge meenten zullen dit doen op Sabbat 23 December. Ook de buitenkerkelijks groeperingen is verzocht om die Zon dag te bestemmen tot een dag van in keer en bezinning, Anak Agoeng in Brussel JONGSTE AMBASSADEUR VAN HET CORPS DIPLOMATIQUE. Onze Brusselsche correspondent tele foneerde ons hedenochtend: Vanochtend is te Brussel de eerste Indonesische gezant bij het Belgische hof gearriveerd, n.l. de heer Anak Agoeng Gde Agoeng die in Januari 1947 minister van Binnenlandse Zaken was van de deelstaat Oost-Indonesië. Ter RT.C. was hij een van de voormannen van de federalistische Indonesiërs. La ter werd hij minister van Binnenlandse i Zaken van de Ver. Staten van Indo- 1 nesië. In een interview met een Brusselse Vlaamse krant verklaarde de gezant, I die de rang heeft van ambassadeur, dat er Indonesië erote belangstelling bestaat voor de producten van de Bel gische zware industrie. Belgische kapi talen en technici zijn in Indonesië, waar aan geen enkel land bijzondere voor rechten worden verleend, van harte welkom. De kwestie Nieuw Guinea al dus de gezant, schreeuwt om een op lossing. Over Ambon verklaarde hij, dat ..de ontevr*»den elementen van het voormalig KNIL zeer veel hadden ver- i knoeid". De gezant beliidt de Hindoe- j godsdienst (Siwaseote). is 31 1aar oud I en promoveerde enkele maanden gele den tot doctor in de rechten aan de universiteit te Djakarta. De heer Anak Agoene zal. nadat hii ziin geloofsbrie ven aan de Koninklijke Prins zal heb ben overhandigd, de jongste ambassa deur van het Brusselse corps diploma tique ziin. Tot nu toe werden de Indo nesische belaneen in België door de Nederlandse ambassadeur behandeld. Koelhuisboter voor 75 cent per half pond (Van onze Haagse redacteur). Naar wii vernemen heeft het In- en Verkoopkantoor voor Zuivelproducten besloten om een dezer dagen 1500 2000 ton koelhuisboter. die oorspronke lijk voer Engeland was bestemd, op de binnenlandse markt te brengen te gen een priis van 75 cent per half pond. De pakjes zullen worden voorzien van een rode opdruk „koelhuisboter". boycot, doch dat. nu de regering ten aanzien van Nieuw-Guinea doende is, het volk zich achter de regering heeft te stellen. Deze vertegenwoordiger wenste aan tekening, dat de Masjocmi niet deel neemt aan enig besluit, dat eventueel genomen zou worden. ACHT V.N.-DESKUNDIGEN NAAR INDONESIË. De Raad voor technische hulpverle ning van de VN. heeft bekend gemaakt, dat 8 deskundigen van dc V.N. op het gebied van Arbeidszaken. Landbouw, Opvoeding. Burgerluchtvaart. Gezond heid en Sociale Zaken voor ten minste een jaar naar Indonesië zullen worden gezonden om dit land te helpen bij de uitvoering van haar plannen voor de economische en sociale ontwikkeling van Indonesië.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1