De Y.N. zetten door inzake beknotting rechten Veiligheidsraad In Pjongjang wordt gevochten WEERBERICHT Nieuwe Engelse tank bij Amersfoort Onthullingen over pro-Duitse spionnage te Ankara 89ste Jaargang DONDERDAG 19 OCTOBER 1950 No. 27130 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1 Leiden Giro no. 57055 Matig verzet van Moskou De Sovjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken. Wysjinsky, hèefL er in de politieke commissie der VN op aangedrongen, dat de Sovjet-Unie en China opgenomen zouden worden in de voorgestelde commissie, die een wa kend oog over de vrede in de gehele wereld zal houden. De Sovjet-Unie was voorstander van een dergelijke com missie ..omdat z\j voor de vrede is" De .grote vijf" dienden echter lid van de commissie te zijn. een stand pint. dat tot nu toe niet door de voor standers der commissie gehuldigd is. Voorts stelde de Sovjet-Minister de op neming van Tsjecho-Slowakije of va:: Polen voor. Wysjinsky was er tegen, dat een com missie ingesteld zou worden „om de middelen tot handhaving en versterking van de vrede te onderzoeken". Een der gelijk lichaam zou inbreuk op de rech ten van de Veiligheidsraad maken. Voorts diende er inderdaad een ge wapende strijdkracht tsr beschikking van de Verenigde Naties te staan „om met goed gevolg tegen iedere agressie gebruikt tc worden. In deze dient men echter te handelen in overeenstemming met het Handvest, dat effectieve maat regelen voor de volbrenging van deze hoge taak overweegt". Wysjinsky drong nogmaals aan op het houden van be sprekingen van de grote mogendheden over dit onderwerp. De voorstellen in de resolutie der zeven mogendheden noemde hij strijdig met het Handvest Birma was voorstander van het aan wijzen van bepaalde eenheden in de nationale strijdkrachten ten behoeve van de Verenigde Naties. De politieke commissie b®sloot met 52 tegen vijf stemmen bij twee onthou dingen, dat de algemene vergadering In 24 uur bijeengeroepen moest wor den, indien de Veiligheidsraad geen maatregelen tegen agressie kan ne men. Deze spoedzitting kon worden bijeen geroepen, indien zeven willekeurige le den van de raad dit verzochten het besluit zou dus niet door een veto kun nen worden getroffen of door een meerderheid van leden der V.N. Met 55 tegen vijf stemmen, zonder onthoudingen, werd de instelling goed gekeurd van ,een commissie van veer tien leden, die waarnemingen moet ver richten en verslag uitbrengen over elk gebied, waar internationale spanning de trede in gevaar kan brengen. Met 48 tegen vijf stemmen by zes onthoudingen werd een aanbeveling goedgekeurd, dat de leden-statcn een deel van hun nationale strijdkrachten zouden bestemmen voor dienst als eenheden der V.N. Deze aanbeveling bevat tevens een uitnodiging aan elk lid der V.N om zijn hulpbronnen na te gaan, om de aard en omvang vast te stellen van de hulp die het zou kunnen bieden ter ondersteuning van aanbevelingen van tie Veiligheidsraad of algemene verga- Amerikaanse hulp bij de Franse herbewapening De Franse minister.van landsverdedi ging, Jules Moch, heeft de ministerraad in een rapport over de besprekingen, welke hij en zijn collega voor financiën, Maurice Petsche, te Washington met hoge Amerikaanse functionarissen heb ben gevoerd, medegedeeld, dat de Ver enigde Staten hebben voorgesteld Frankrijk voor de eerste zes maanden van 1951 een bedrag van zeventig mil liard francs ter beschikking te stellen, als bijdrage in de kosten van de Franse herbewapening. Het Amerikaanse crediet mag door Frankrijk worden gebruikt om hejzij wapens in de dollargebleden aan te ko pen, hetzij in Frankrijk oorlogsmate riaal te laten vervaardigen, dat nodig is voor de uitvoering van het Franse her bewapeningsprogramma. Buiten dit crediet zullen de Verenigde Staten Frankrijk nog, in het kader van het militaire hulpverleningsprogramma van het Noord-Atlantische verdrag, wa pens leveren. t Dinsdag komt deze kwestie in het parlement. De regering schijnt hierbij niet in gevaar te zullen komen. Nadat Petche en Moch hadden aan gedrongen op onmiddelliike hulp voor Indo-China. besloten de VS. voorts Frankrijk het grootste gedeelte van het 500 millioen dollar bevattende militaire hulpfonds te geven, dat het congres voor het Verre Oosten heeft goedge keurd. Amerika zal moderne Ameri kaanse straalgevechtsvliggtuigen. tanks, kanonnen en schepen leveren voor spoe dige verzending naar de Franse strijd krachten In Indo-China. I dering voor het herstel van de inter- nationale vrede en veiligheid. India en Indonesië onthielden zich o m. bij de stemming over deze aanbeveling. Met 47 tegen vijf stemmen bij zeven onthoudingen werd voorts de instelling goedgekeurd van een commissie van tien tot veertien man, welke een on derzoek moet instellen naar en verslag uitbrengen over methoden van collec tieve veiligheid. De commissie keurde met 58 tegen nul stemmen by twee onthoudingen de verklaring goed. dat een blijvende vrede behalve van collectieve veiligheidsmaat regelen afhangt van de nakoming van alle principes en het nastreven van alle oogmerken van het Handvest, vooral met betrekking tot het eerbiedigen van de rechten van de mens en ae funda mentele vrijheden. De inleiding tot de resolutie werd mei 54 tegen vijf stemmen bij eén onthou ding goedgekeurd. De commissie zal vandaag de samen stelling van de commissie, die een wa kend oog moet houden op het hanciha- ven van de vrede, en de commissie "óor het bestuderen van collectieve veilig heidsmaatregelen. bespreken. De positie van Trygve Lie NIEUW VOORSTEL VAN INDIA. India i\eeft een plan voorgesteld, om een einde te maken aan de moeilijk heden, die in de Veiligheidsraad zijn gerezen in verband met de opvolging van Trygve Lie als secretaris-generaal. Volgens dit plan zouden de 11 leden van de Raad de namen van hun can- didaten in een bus deponeren. De vijf vaste leden, de Verenigde Staten. En geland. Frankrijk, de Sovjet-Unie, en China, zouden de namen van de can didates tegen wie een veto zou wor den uitgebracht, terzijde leggen. De Veiligheidsraad zou vervolgens in plenaire bijeenkomst de lijst van de overgebleven oandiaaten onderzoeken. Waar de Sovjets een veto uitbrach ten tegen Trygve Lie, zou deze dus af vallen Veel kans maakt daarom dit voorstel niet! LABOUR-OVERWINNING. De Britse Labour-regering heeft in het Lagerhuis met twaalf stemmen meerderheid een overwinning geboekt op de oppositie. Een motie van de conservatieve partij over het beheer van het genationaliseer de transportbedrijf dat het vorig jaar een verlies van 20 millicen pd. st. leed werd met 296 tegen 284 stemmen ver worpen. Spoedig einde verwacht Gisteravond hadden verwarde ge vechten 'in en om de Noord-Koreaanse hoofdstad, Pjongjang, plaats. De Noord- Koreanen bieden op sommige plaatsen hevige tegenstand doch wijken op an dere, zo melden frontberichten. Volgens een berioht van radio-Poesan, hebben Zuid-Koreaanse voorhoeden na de ver overing van het vliegveld de rivier de Taedong ten Noorden van de stad over gestoken. Deze voorhoeden richten zich volgens het bericht naar het hoofdge deelte van de stad (80 procent is aan de Noordzijde van de rivier gelegen). Britse en Amerikaanse troepen rukken snel naar de stad op. Het Amerikaanse zevende cavalerieregiment vormt de voorhoede. De Noord-Koreanen gebruikten tanks en kanonnen voor de verdediging van een der buitenwijken. Kort na het vallen van de duisternis werden versterkingen naar de voorhoe den der V.N, gezonden. Thans rukken 75.000 a 100.000 manschappen der V.N. tegen het laatste belangrijke Noord- Koreaanse bolwerk op. Naar men meent, is president Kim il-soeng met de meeste Noord-Koreaanse hoge functionnarlssen enige dagen geleden naar het Noorden Uitgeweken. Een bataljon van de' Amerikaanse eerste cavaleriedivisie is vanmorgen Pjongjang binnengetrokken. In de stra ten woeden gevechten Ook Zuid-Korea- nen hebben de stad bereikt. In de laatste 24 uur hebben zich meer dan vijf duizend Noord-Koreanen over gegeven. Hierdoor is het totaal der ALGEMENE STAKING IN FINLAND AFGEWEND. En algemene staking in Finland is door een overeenkomst tussen werkge vers en vakbonden afgewend. De staking zou Zondag beginnen. Gemeld wordt, dat de vakbonden hun eisen, die loonsverhogingen tot 50ri om vatten. hebben gematigd na een bijeen komst. met werkgevers en regeringsbe middelaars. De stakingsdreiging was de climax van een geschil V3n zes weken, waar door 120.000 arbeiders in de metaal-, hout- en bouwbedrijven het werk heb ben neergelegd ter verkrijging van ho gere lonen. Noord-Koreaanse krijgsgevangenen tot meer dan 70.000 gestegen. Generaal MacArthur heeft president Truman op het eiland Wake medege deeld, dat hij geloofde, dat noch com munistisch China noch de Sovjet-unie in Korea tussenbeide zouden komen, al dus verklaren hoge regeringsambtenaren te Washington. Zij zeiden voorts, dat de president en de -generaal overeenstemming bereikten over alle belangrijke vraagstukken met betrekking tot het Verre Oosten. Voorts zou overeenstemming bereikt zijn over de afstand, die de verbonden troepen verwijderd zouden blijven van de gren zen van Mandsjoerije en de Sovjet-unie, en over de kwestie-Formosa. Er was voorts om. algemene overeen stemming bereikt over het aantal Ame rikaanse troepen, dat na het sluiten v an een vredesverdrag in Japan zou blijven. De ambtenaren waren van mening, dat de troepen van de V.N. waarschijn lijk In 1952 Korea ontruimd konden hebben. ONTSLAG VAN ARBEIDERS IN ITALIË. Vertegenwoordigers van de Italiaan se regering, de vakbonden en de werk gevers hebben een overeenkomst onder tekend, waarby het ontslag van de ar beiders in de zware industrie wordt geregeld. Men hoopt cp grond van dit accocrd een oplossing te vinden voer de moeilijkheden in verband met het in grote massa ontslaan van arbeiders in Noord-Italiaanse ondernemingen. Er dreigden stakingen in het gehele land. DAVID GREENGLASS BEKENT SCHULD AAN ATOOMSPIONNAGE. Da vid Green glass, een 28-j arige voor malige sergeant van het Amerikaanse leger heeft bekend schuldig te zijn aan samenzwering in oorlogstijd met de be doeling geheime inlichtingen ever de Amerikaanse defensie aan de Sovjet- Unie uit te leveren. Greenglass, die aan het atoomproject te Los Alamos werkte, was oorspronke lijk gedaagd voor een rechtbank te New Mexico. Zijn naam kwam echter weer voor in de tenlastelegging ten aanzien van vier anderen onder wie de voor malige Russische vice-consul te New York, Jakoflef. Op grond van deze bekentsnis ver- wacht men, dat Greenglass kroongetui- ge wordt en zodoends aan de doodstraf zal ontkomen. PLAATSELIJK MIST. De Bilt verwacht tot morgenavond: Matige tot zwakke wind aanvankelijk Westelijk, later hoofdzakelijk tussen West en Zuid. In de nacht en ochtend plaatselijk mist, overigens zwaar be volkt met plaatselijke opklaringen en droog weer. Weinig verandering in tem peratuur. (Opgemaakt te 10 uur). 20 October. Zon op: 7.12 uur; onder: 17.37 uur. Maan op: 16.08 uur; onder: 0.35 uur. Hoogwater te Katw ijk te 11.10 en 23.42 uur. du nummer bestaat uit acht pagina's. Jongens. die zich tot nei hotelvar. voelen aangetrokken, kunnen o.a. een opleiding ontvangen aon de vijfde Ambachtsschool. Meeuwenlaan të Am sterdamGedurende twee jaar worden de jongens op de dagcursus onder wezen in de moderne talen, tafel dek ken. tafel dienen en ook koken. De theoretische lessen zijn in deze tijd hoofdzaak. Daarna volgen twee prac- tische laren m het hotelbedrijf, gedu I rende welke tijd de longens èên daa 1 in de week theoretische lessen op Nieuwe Veiligheidsmaat regelen in de V. St. Ingevolge een nieuw rondschrijven van president Truman, waarin deZe ,de veiligheid van de Verenigde Staten be dreigd acht door anti-vaderlandse ac tiviteit", zyn door de Amerikaanse ha venautoriteiten strenge veiligheidsmaat regelen genomen. Krachtens deze constructies zullen de kustwachten alle personen, die van of aan boord gaan van een in een Ameri kaanse haven gemeerd schip, mogen fouilleren. Alle Amerikaanse of buiten landse schepen zullen door de kust wachten doorzocht mogen worden. Ver der zullen de kustwachten de toegang tot de kaden of schepen, die er ge meerd liggen mogen verbieden aan iedereen, die beschouwd wordt als ge vaarlijk voor de veiligheid van de Ver enigde Staten. Daar de regeling even eens uitgevaardigd is om het gevaar, dat atoombommen met schepen zouden wor den vervoerd, tegen te gaan zullen de kustwachten mogen verhinderen, dat een voor de veiligheid gevaarlijk ge achte lading wordt gelost. VERSTERKING ITALIAANSE DEFENSIE. De Italiaanse minister van defensie, Pacciardi heeft in de Italiaanse Kamer verklaard, dat Italië na acht maanden „flank van het Atlantisch pact langs de Middellandse Zee zal bewaken" met zeven volledig uitgeruste divisies, vier divisies in een behoorlijke staat van paraatheid", en een luchtmacht op de volledige sterkte, toegestaan in het vre desverdrag Reuter tekent hierbij aan dat de Ita liaanse luchtmacht beperkt is tot 200 gevechtsvliegtuigen en vèrkenningstoe- stellen en 50 transport- en zee-red dingsvliegtuigen en vliegtuigen voor oefening en het onderhouden der ver bindingen. Volgens het vredesverdrag mag Italië geen bommenwerpers bezit ten. De minister zeide verder, dat onder handelingen gaande zjjn met de andere pactlanden over de versterking der Ita liaanse vloot, die thans twee slagsche pen. vier kruisers 'waarvan twee ver ouderd», vier motortorpedoboten, 16 :or- pedoboten en een aantal kleinere vaar tuigen omvat. De minister verzocht een bedrag van 50.000000.000 lire, gefinancierd uit een nationaal fonds, dat gevolgd zou worden door nog een bedrag van 100.000 000 000 lire. Het moreel der troepen was uitste kend, aldus de minister. Communisti sche pogingen om zich in de gewapende macht te dringen waren volledig mis lukt. KONING FAROEK IN ZIJN LAND TERUG. Koning Faroek van Egypte is van daag met zyn jacht te Alexandrlë aan gekomen na een vacantie in Europa. De petitie van alle oppositiepartijen, waarin voor een revolutie wordt gewaarschuwd, wacht hem! Alsof het een wandelingetje over een boulevard geldt, lopen deze arbeiders die hun werkzaamheden op de winde rige top van de George Washington- brug te New York hebben, over bui zen naar beneden waar hun een stevige lunch wacht. BRONZEN LEEUW VOOR HENRIËTTE ROZENBURG.* De Nederlandse ambassadeur in de VB., dr J H. van Royen, hééft mej. Henriëtte Rozenburg de versierselen van de Bronzen Leeuw overhandigd wegens „haar grote moed tijdens de Duitse bezetting bij het helpen van ver volgde Nederlanders om te ontsnappen en bij het verrichten van belangrijke ondergrondse koeriersdiensten voor de Nederlandse regering via andere landen, waarby zij voor dit doel 20 reizen maakte met zeer groot gevaar voor eigen leven". VOORSPELLING VAN DR PLESMAN Binnen 4 Jaar: „Straalvliegtuigen". Dr A Piennan. directeur van de K.LM.. die als president van de I.A T A. i verkeerscommissie voor de In- internat:onale Luchtvaart bouw) te San Francisco vertoeft, heeft voorspeld, dat de KLM. binnen vier jaar straalvlieg tuigen in dienst zal nemen. Verschillende bleven bij Spaarndam steken PRINS BERNHARD HAD EEN „UURTJE VRIJ". (Speciae berichtgeving) Op liet heuvelachtige terrein van de „Vlasakkers" nabij Amersfoort gaf een detachement van een Brits tank- regiment dat deel uitmaakt van het Britse leger aan de RU" gistermid dag een tank-demonstratie met de be doeling de Nederlandse officieren te laten kennis maken met de verschil lende typen tanks en hun mogelijk heden. Er werd voor een uitgebreide scha re officieren, onder-officlcren en man- schapuen gedemonstreerd met wn drietal typen: de Comet, een tank, welke de Engelsen met veel succes tegen het einde van de oorlog in de strijd wierpen, de Centaurion, een 50- tonner, en de Churchill, een tank, welke niet meer als vechtwagcn wordt gebruikt, doeli omgebouwd is tot werk-tank, hetgeen betekent dat de Churchill in actie komt als er stuk geschoten tanks weggesleept of gere pareerd moeten worden. Behoudens de kennismaking met deze typen verschafte de demonstratie de Nederland?? tank-officieren weinig nieuwe gezichtspunten Tot een der nieuwigheden van de Britse tanks behoorde het kanon, het beste, dat de Engelsen tot nu toe op een tank monteerden van de ..Centau rion". Ongeacht de wendingen, welks door de tank werden gemaakt, bleef het kanon op een vast doel gericht, hetgeen mogelijk was door een technische uit vinding. genaamd de „Girostabilisator". Voorts waren de Nederlandse officie ren vol bewondering voor het doelma tige nevelgordijn dat de tanks als zij aan het vuur van de vijand willen ont komen, kunnen ontwikkelen. Behoudens te Amersfoort word met dc tanks eveneens geëxperimenteerd in de omgeving van Spaarndam. Dit experiment had echter niet de bedoe ling de tanks tc demonstreren: doch na te gaan of zy geïnundeerd gebied zouden kunnen overwinnen. Naar men ons meedeelde, waren verschillende tanks blijven steken. Om de definitieve resultaten van deze proeven te bepalen moeten echter nog de nodige gegevens worden uitgewerkt, zulks in het belang van de defensie- tactiek Voordat de oefeningen een aanvang namen, ontvingen de Engelsen onver wacht. bezoek van Prins Bernhard. die van zfjn geneesheren in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht een „uurtje vrij" had gekregen De Prins was vla een zij hek, dat toevallig open stond de ka zerne binnengekomen. Hij woonde de demon ra ties op de Vlasakkers echter n;et b'j De Eng?-.-en, die onder bevel stonden van brigadier Mitchell keerden van morgen naar hun standplaats aan de Ry'n terug. Duitsers kwamen zeer veel te weten schoo: Lullen ontvangen De Horeca is de initiatiefnemer tot deze nieuwe afdeling aan de Ambachtsschool. Hoe wel de cursus nu reeds is begonnen, zullen eerst over een half jaar de les keuken en andere lesvertrekken gereed zijn. Om de leerlingen te tonen dat zij nog heel wat moeten leren voordat zij een biefstuk naar behoren kunnen ser veren. laat de leraar een van de /on- i gens zijn krachten beproeven op een I schotel mei een malse biefstuk". Vloot- en dagorder van mr Schokking DANK VOOR ONVERMOEIDE TOEWIJDING. Bij zyn aftreden heeft de oud-m:nister van Oorlog en Marine mr W. F. Schok king een vloot- en dagorder uitgegeven, waarbij hij o.a, een woord van eer biedige nagedachtenis wijdt aan de mi litairen. die ln zyn ambtsperiode hun leven gaven voor vorstin en vader land, hetzy dat zij sneuvelden, slacht offer werden van een ongeluk, of niet van ziekte mochten herstellen. Minister Schokking dankt voorts allen zonder onderscheid voor hun onver moeide coewijding waarvan hem zo dik wijls op treffende wijze is gebleken. Mog? God's zegen u, waar ter wereld gij ook uw plicht vervult, uw gezin en uw arbeid steels vergezellen", zo besluit de dagorder. Het conservatieve Lagerhuislid Wil liam Shepherd heeft de Britse minister van buitenlandse zaken. Ernest Bevin, gevraagd of een onderzoek is ingesteld naar het verloop van een splonnage- affaire te Ankara, waarvan de Britse ambassadeur aldaar in de tweede we reldoorlog. sir Hughe Knatchbull-Hu- gess'en ("thans gepensionneerd) het slachtoffer is geweest Tevens vroeg hij welke maatregelen zijn genomen om een herhaling in de toekomst ts voor komen Minister Bevin deelde daarop enige bijzonderheden over deze ..meest op zienbarende spionnage-gesohledenis van de tweede wereldoorlog" mede. De kamerdienaar van sir Knateh- bull-ITusIossen. een Albanees, wist zich het volstrekte vertrouwen van de Britse ambassadeur te verwerven. De Albanees die bii de Duitsers onder de naam „Cicero" bekend stond (zün ware naam hebben wij nooit geweten), wist fote-eopieën te maken van uiterst geheime documenten, die zich in dc brandkast van de Britse ambassadeur bevonden, welke hij vervolgens aan de Duitse ambassade te Ankara ver kocht. In totaal ontving hii hiervoor een bedrag van 300.000 pond sterling. Zo kregen de Duitsers o.m. geheime gegevens over de „Operatie-overlord" liet plan voor een geallieerde in vasie in Noordwest Europa in han den. Minister Bev:n deelde nog mede. dat de Albanese spion zijn oogmerken niet had kunnen verwezenlijken, indien de toenmalige Britse ambassadeur te An kara zich had gehouden aan de door de rezerinc gegeven voorschriften in zake het bewaren van geheime docu menten. ..Er zijn thans" aldus Bevin, ..nieuwe instructies uitgevaardigd aan alle betrokkenen Ook andere maatrege len zijn getroffen, om herhaling te voorkomen". Een ander Lagerhuislid stelde nog de vraag of ook thans bijzonderheden van >trlkr geheime militaire aangelegenhe den worden verstrekt aan Britse diplo matieke vertegenwoordigers in landen als Turkije Bevin antwoordde niet. Von Pap-n was Duits ambassadeur te l Ankara tijdens de „Operatie Cicero". Via Cicero waren de Duitsers reeds zeer spoedig op de hoogte van het te Cairo en Teheran tussen Roosevelt, Stalin en Churchill besprokene. De rapporten van .Cicero" werd» n alle doo Hitier zelf gelezen. „Cicero" had een goede stem, waarmede hij sir Knatehbull-Hugessen, die een groot opera-liefhebber was. aria's voorzong. Mede hierdoor wist hij diens algehele vertrouwen te winnen. Op zekere dag wist de Albanese ka merdienaar zich meester te maken van een sleutel van de brandkast, die de ambassadeur in zyn pak had laten zit ten Hij liet hier snel een wasafdruk van maken en kon zich. met de aldus verkregen sleutel, naar welgevallen toe gang tot de brandkast verschaffen. De eerste waarschuwing, dat er iets mis was, ontving sir Knatchbull-Huges- sen van de toenmalige Turkse minister van buitenlandse zaken die anti-nazi was. Deze waarschuwde hem. dat Von Panen in gesprekken met de leider der Turkse buitenlandss politiek blijk gaf abnormaal goed on de hoogte ta zrin van de zealTeerde nolltiek. tn overleg met Londen bracht Scotland Yard daar op een ingewikkelds alarm-installatie aan om de brandkast van de ambassa deur te beschermm .Cicero" wist die echter buiten werking te stellen en hij blesf 7e'f Vit'on cnhot. daar hii het vol ste vp-rrouwen van sir Hughe blesf ge nieten. Op de Duitse ambassade was evenwel een anti-nazi gezinde Duitser, zekere Nelly Kapp. werkzaam. Deze kwam er op een goed-e dag achter, dat. de man, wien door de Duitse ambassade te An kara zulke grote bedragen werden uit betaald. de .Albanese kamerdienaar van de Britse ambassadeur was Nelly Kapp waarschuwde sir Knatchbull-Hugessen. Deze. buiten zichzelf van woede, wilde eigenhandig zijn verraderlJIke kamer dienaar arresteren. .Cicero" wist ech ter te ontkomen. Een door sir Hughe op hem afgevuurd revolverschot miste. Reeds lang tevoren had de Albanees wl<?n het volkomen koud liet. welke P3rtlj de oorlog zou winnen, doch die zeer warm llen vnor zijn aardse wel zijn zijn 300 000 pond sterling ?uc- cesslevelilk naar banken in Zuid-Ame rika doen overbrengen. Hij reisde ztin geld achfema en bevindt zich nu. aiS schatrijk en waarschijnlijk alom geacht burger in ruste, eveneens aan de andere izijde van de Atlantisch" Oceaan. Ge ruchten willen, dat „Cicero" zich ia 'Uruguay zou lubben gevestigd.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1