Quick Boys en Ter Leede bleven heer en meester! Leiden haaide in Wassenaar slechts gelijkspel Vit het kamp der Zaterdagmiddagvoetballers Leiden verspeelde kostbaar punt in Wassenaar Hoogstaande wedstrijd tussen Quick Boys en A.R.C. ZANDVLIET'S Herboren V.W.S. gaf Terleede kranig partij! Sleutels nam tweemaal de leiding tegen Koudekerk Met een enkel woord Béurs van Amsterdam MAANDAG 16 OCTOBER De leidende elftallen in de derde en vierde klasse der Zaterdagmiddag- competitie zijn er tot op heden op voortreffelijke wijze in geslaagd het par cours, dat moet leiden naar een kampioenschap, foutloos af te leggen. Quick Boys won van het sterke A.R.C. en Ter Leede stuurde V.W.S. met een nederlaag naar Leiden, de overwinning van de Sassenheimers was echter niet bijster overtuigend en gezien het spel van V.W.S. geloven wij wel aan een spoedige stijging op de ranglijst. De Leidse blauwwitten behoren in hogere regionen thuis. Alle lof voor Rijnsburg, dat wist te winnen van het sterke Excelsior, terwijl ook Noordwijk in de kopgroep bleef door een zege op Sunlight. Lelden verspeelde aan de Waalsdor- vlakte een kostbaar punt en daarbij zal nog keeper De Br:e door een ernstige botsing z'n voetbalschoenen wel op moeten bergen de club van Delfos blijft echter nog op de tweede plaats. R.C.L. stelde teleur tegen Woerden (11) en Lisser Boys had met onvol ledigheid te kampen, waardoor ook zi) niet verder dan dubbel één kwam. Katwijk spiegelde zich aan J.A.C. en verblijft ook met zes nederlagen onder aan de ranglijst nu won S.V.O.W. weer van de oranjehemden. Stand 3e klasse 6 12 Rijnsb. Boys 6 b Monster 5 7 Die Haghe 5 7 Sunlight 6 7 JA.C. 4e klasse 6 12 SVOW 6 9 Lisser Boys 6 6 Woerden 6 7 VWS 6 6 Katwijk Solide verdedigen van de achterhoede van Noordwijk voorkwam echter verder onheil en toen Van der Wiel daarna tussen drie tegenstanders in nog wist te doelpunten was Sunlight de geslagen ploeg. Een omhaal van Van der Wiel, net onder de lat, betekende het vijfde en laatste doelpunt. Ook S.V.O.W te sterk voor Katwijk In een gelijkopgaande strijd heeft Sport Vereniging Oude Wetering haar tweede overwinning in de 4e klasse KNVB behaald. Geen onverdienstelijk resultaat voor de club van Van der Turk, deze twee overwinningen, één gelijk spel en twee nederlagen na de promotie uit de LVB. Katwijk was weer eens het kind van de rekening en hoewel de strijd vrij ge lijk opging, werd SVOW door haar pro ductievere voorhoede uiteindelijk de winnende ploeg. Het eerste doelpunt was al heel goed koop, want een van de Katwijk-backs speelde op het. door z'n keeper verlaten doel terug en zo leidde de thuisclub na een kwartier met 10. Het tweede doel punt voor de rust was van beter gehal te linksbuiten Van Zanten speelde hierbij naar rechtsbinnen Van Vliet, die de bal net onder de lat in het doel tikte (2—0). Brugman deponeerde in de tweede heift een bal op de schoen van Van Vliet en dat betekende het derde doel punt, waarna de jeugdige rechtsbuiten Boer nummer vier in de touwen kopte. Na uitvallen van spil en aanvoerder Van der Turk zag Katwijk nog kans de eer te redden, zodat de eindstand 4—1 was. Linksback Hoogenboom van SVOW trad weer op de voorgrond door z'n kun dige spel. RCL EN WOERDEN SPEELDEN ZWAK VOETBAL. Een wedstrijd om gauw te vergeten werd er Zaterdagmiddag in- het Leider- dorpse sportpark gespeeld. Enige inval lers en een hier en daar wat gewijzigde opstelling deden de gastheren geen goed en zo zat er deze maal volstrekt geen schot in de voorhoede. Het resultaat was dan ook een mager gelijk spel (1—1) Begrijpelijkerwijs valt er van een strijd van dit kaliber weinig' interessants te melden. Belde achterhoeden domineer den en voor de rust- scoorde mid voor Stóuten voor RCL. In de tweede helft was het de beste man van Woerden, de linksbuiten, die z'n club aan de gelijk maker hielp en zo bleef verder de stand in deze weinig succesvolle wedstrijd. LFC OEFENDE TEGEN RKAVV. Zaterdagavond speelden LFC en RK AVV een vriendschappelijke wedstrijd op het verlichte LFC-terrein. Het was een zeer aantrekkelijke ontmoeting, waarin beide elftallen aan elkaar ge waagd bleken. RKAVV beschikt over een goed team. waarin vooral de aal- vlugge buitenspelers opvielen. De Leid- schendammers kwamen voor de rust met 20 voor, doch de geheel verjong de voorhoede van LFC wist deze ach terstand weg te werken. Daarna was het weer RKAVV. dat uitliep tot 4—2. LFC kreeg daarna een strafschop te nemen, die de keeper echter wist te stoppen Een kwartier voor het einde liep LFC de achterstand in tot 43. In deze stand kwam geen verandering meer. Foto L.D.-Van Vliet. Quick Boys 6 12 Rijnsb. Boys 6 CSVD 6 b Monster 6 ARC Excelsior Noordwijk Ter Leede Leiden RCL Ornas 6 7 VWS 6 3 Semper A. 6 6 Katwijk 6 0 Noordwijk-zege zonder glans MIDVOOR N. v. d. WIEL VERDIENDE LOF MET VIJF DOELPUNTEN. De uitstekende hattrick van de Noordwijk-midvoor N. v. d. Wiel, die vijf maal het Sunlight-docl door boorde, is feitelijk hel enige lofwaar dige, dat er van deze matte voetbal wedstrijd in Noordwijk te vermelden valt. Alle goede bedoelingen ten spijt konden noch Sunlight, noch de thuis club zich boven het peil der middel matigheid verheffen er toen Sunlight zich na de rust bij een 42 achter stand door het soms wat te lankmoe dige optreden van de scheidsrechter wat van haar onvriendelijke zijde ging doen kennen, welnu,toen wensten wij ons liever weer goed en wel aan de hui selijke haard. De twee eerste doelpunten van Van der Wiel lekens ons niet direct onhoud baar. Na een kwartier spelen zwenkte de Noordwijk-midvoor handig langs enige spelers naar links en met een lage schuiver scoorde hij voor de eerste maal. Weer tien minuten later liet de zeepkeeper een hoge bal uit z'n handen vallen en Van der Wiel maakte korre metten (20). Sunlight kreeg nadien verscheidene kansen, mede doordat de Noordwijk- middenlinie zich doorgaans te veel op eigen doel terug trok, doch slechts een onhoudbaar schot van de rechtsbinnen vermocht Cohen te verschalken. Na een kwartier spelen na de her vatting omspeelde Van Rooyen op lis tige wijze enige tegenstanders en nadat hij daarbij de bal wat te ver voor zich uitspeelde, kwam weer Van der Wiel in goede schietpositie en 31 was de stand. Gelijk van de aftrap scoorde Sun light weer een doelpunt en kwamen de Vlaardingers meer en meer in het of fensief. Van 0-2 tot 53 Voor JUBILEA een vulpen van Kantoorboekhandel .HAARLEMMERSTRAAT-117 - LEIDEN Gerepatrieerden op het groene veld U.V.S. en Lugdunum deelden de punten Ondanks het vroege aanvangsuur was een groot aantal voetballiefhebbers naar de Wassenaarseweg getogen, waai de elftallen van UVS en Lugdunum, bestaande uit gerepatrieerden een vriendschappelijke wedstrijd speelden. Voor de aanvang werden de spelers van beide elftallen toegesproken en werd 1 minuut stilte, in acht geno? men voor de in Indonesië gesneu velden U.V.S.-leden Kettenis en v. d. Zeeuw cn voor het in de afgelopen week overleden lid van Lugdunum P. Hartevelt. Na deze korte plechtigheid bracht Hiensch Lugdunum had de toss ge wonnen de bal aan het rollen en di rect waren het de blauw-wltten die de toon aangaven. Het spel werd echter door de UVS-voorhoede, in de periode van overwicht, vooral vóór de groen witte doelmond te kort gehouden en zodoende wist de Lugdunum-achter- hoede met Jan Verhoeven aan het hoofd met dit peuterige spel wel raad. Hot duurde ruim een half uur al vorens Lieshout met een diaconaal schot, het UVS-ovcnvicht in een doelpunt wist uit te drukken. (10). Na de hervatting waren de rollen om gedraaid en gaf Lugdunum grotendeels de toon aan. Ook de groenwit te-doel- puntenmachine wist het net niet te vinden, totdat het B de Roo blikbaar ging vervelen. Nadat hii op zijn een tje met de bal aan ziin schoen dc- hele UVS-verdedigins in de luren had ge leed deponeerde hii het leder in het lege doel. (1—1). Beurteling kwamen beide doelen nog enkele malen in eevaar en met Lug dunum in de aanval brak het einde aan. Van den Oever scoort viermaal De verwachting, die we in onze voor beschouwing uitspraken, dat we weer een echte ouderwetse wedstrijd tus sen d? oude rivalen. Quick Boys cn ARC te zien zouden krijgen, is ten volle bewaarheid. Doch op het over volle Quick Boys-tcrrcin viel nog veel meer te genieten, want niet alleen heerste er volop spanning en sfeer, doch beide ploegen gaven een partij voetbal ten beste, zoals we slechts zelden zagen in het Zaterdagmiddag voetbal. De duizenden bezoekers zul len dan ook tevreden het veld ver laten hebben. Maar wat zullen de harten van het Katwijkse publiek angstig hebben ge klopt, die eerste twintig minuten van de wedstrijd. Overdonderend tegen de rood-zwarten ten aanval. De Katwijkse achterhoede begon te wankelen waar door Bauw benauwde ogenblikken be leefde. Toen dan ook met het wegwer ken even getreuzeld werd, pikte de snelle Alphense rechtsbuiten de bal op, z'n harde en goed op maat gegeven voorzet werd keihard door de links binnen ingekopt (01). Dolle vreugde natuurlijk bij de grote ARC-aanhang, welke 10 minuten later tot nog groter hoogte steeg, toen ARC de score ver hoogde tot 20, Bauw was veruit z'n doel gekomen, stopte het schot wel, maar raakte de bal kwijt. Drie spelers van ARC stonden klaar om het leer in te schieten. Niet in het minst geïmpo neerd door deze 20 achterstand, pro beerde Quick Boys de rollen om te keren. Langzaam maar zeker kreeg de wedstrijd toen een ander aspect. Met het dolle tempo van de eerste twintig minuten schenen •de Alphenaren te veel van hun krachten te heb ben gevergd, Quicl< Boys werd gevaar lijker en vele ma len moest de uit stekende Alphens' keeper in het ge weer komen. Toer kwam het momen dat v. d. Oever ui een voorzet val Warns met eei magnifieke on houdbare kopba de achterstand ver kleir.de tot 12. De thuisclub wer door dit doelpuni geïnspireerd tot 'n nog grotere krachts inspanning. Er kwam meer dreiging in de Katwijkse aanvallen en vooral v d Oever was een constant gevaar voor de Alphenaren, Hy was het dan ook die bij een verre pass door het midden vlug ger was dan zijn bewaker Bergshoeft en z'n schot was voor de ARC-keepei onhoudbaar (2—2). Het was Quick Boys gelukt de achterstand in te lopen, zelfs mochten de bezoekers blij zfjn, dat. deze •:tand tot de rust gehandhaafd bleef Want zag Zuvderduin z\jn kciharden kogel niet door dc bovenlat gekeerd cn zag v. d. Oever een subliem doel punt niet afgekeurd omdat er schijn baar vreemde smetten aankleefde? d. Oever. moest ook nu weer de Alphense verde diging bijzetten. Schoten van v, d Oever of Verdoes gingen rakelings naast of over en het werd steeds duidelijker dat Quick Boys de wedstrijd ging win nen, ondanks het zeer goede keepwërk van de ARC-doelman. Toen dan ook v. d Oever met een vliegend en on houdbaar schot Quick Boys de leiding gaf, sloeg de thuisclub direct toe. De Ietwat ontredderde ARC-ploeg was nauwelijks van de schrik bekomen of weer was het v. d Oever, die nummer vier langs de ARC-keeper knalde (4—2). En of dit nog niet genoeg was, kwam daar pal boven op het schot van Gerrit Zandbergen, waar evenmin kruid voor gewassen bleek (52). Zo had Quick Boys een aanvankelijke 2—0 ach- De Quick Boys-doelman Bauw slaat een Alphense aanval af. Jaap Ouwe hand kijkt gespannen toe, terwijl aan voerder De Best voor alle zekerheid naar de doellijn rent. terstand omgezet in een veilige 52 voorsprong, waar de. in topvorm spelen de v. d Oever wel éen zeer groot aan deel in had. Vier doelpunten, alle vier juweeltjes, kwamen er van z'n voet, cn de leden van de Keuze-commissie, die aanwe zig waren zullen ongetwijfeld deze speler niet vergeten. Tot het einde toe bleef de wedstrijd het aanzien ten volle waard. Ook Bauw had soms al z'n capaciteiten nodig, maar het gelukte aan ARC toch nog de achterstand in te lopen tot 53. Met deze volkomen verdiende 5—3 zege voor Quick Boys kwam dan ook het einde van deze hoogstaande en sportieve wed strijd. Telraam ditmaal overbodig. Na de rust bleef Quick Boys het besu van het spel houden en alle zeilen baar geweest waren „Vergeet U niet een telraam mee te nemen als U vanmiddag naar Sassenheim gaat," aldus de wat be nauwde raad die secretaris Bckooy van V.W.S.. zelf door een voet in gips verband aan de stoel gekluisterd, ons Zaterdagmorgen gaf. Wij konden ons dit pessimisme na de smadelijke nederlaag der vorige week tegen het zw'akke Woerden vol ledig indenken en daarom was het eigenbjk dubbel jammer, dat de heer Bekooy niet, evenals wij, heeft kun nen genieten van de kranige wijze, wakrop de Leidse blauwwitten de be faamde schuttersploeg uit de bollen streek weerstand hebben geboden. Niet in het minst geïntimideerd door de grote roep, die er terecht van Arie van Breda en z'n voetbalvolgelingen uit gaat. speelde VWS met een élan en een enthousiasme, een strijd om'de bovenste plaats waardig en dat Ter Leede. en dan speciaal de voorgoede, tegen zoveel onverwachte tegenstand niet op toeren kon komen, is dan ook alleszins ver klaarbaar De grote man in dit Leidse elftal was wel stopperspil Henny Kok! Hoeden af voor wat deze voetbalstrateeg en -tech nicus deze middag op het als een bil jartlaken zo effen Ter Leeüe-veld presteerde. Vriend en vijand zal het er roerend mee eens zijn, wanneer wij be weren, dat er tal van clubs in hogere K.N.V.B,-regionen graag een stopperspil van dit formaat in de gelederen zouden zien Door Henny Kok en met te waarderen steun van Holverda uitstekende kop- techniek heeft deze speler! en broer C. Kok werden Harskamp c.s. keer op keer tot wanhoop gedreven en zagen wij de befaamde Sasssnheimse midvoor beurtelings uiterst links of rechts langs de lijn opduiken om de betere voetballer Kok. te ontlopen. Daarbij debuteerde keeper Spruit in het Leidse doel op vaak zeer verdien stelijk'5 wijze hoewel het eerste zowel als het derde doelpunt mogelijk houd en daarmede is dan in grote lijnen de voor Ter Leede ongebruikelijke kleine zege verklaard. (3—1). Geheel tegen de verwachtingen in nam V.W.S. na ongeveer een kwartier spelen door een keurig schot van aan voerder Arnoldus I de leiding en daar na hebben wij keeper Griffioen eigenlijk niet zoveel meer aan het werk gezien. Want noch debutant Van Esdonk op de midvoorplaats, noch de ex-L.F.C - voetballer Blok brachten bevrediging in zake het V.W.S.-schuttersprobleem, hoewel er tegen de tweemans-achter hoede van Ter Leede spil Star speel de meestentijds aanvallend nogal eens kansen kwamen. Van der Zwart en De Graaf echter beheersten het ach terveld voldoende en zo kon de geel rode halflinie keer op keer haar voor hoede aan het werk zetten. Deze activiteit had echter pas suc ces, toen een hard schot van de kleine linksbinnen Dannijs uit keeper Spruits handen via de paal in het doel be landde (1—1). Een snelle Ter Leede-aanval bracht Spruit wederom in geslagen positie, doch het hoge schot werd door Kok stylvol uit het doel geslagen! Pe nalty voor Harskamp cn daar zou zelfs Kraak niet aa'n te pas zijn ge- bomen 21 voor de thuisclub. Na de rust een vrij gelijk opgaande strijd met zelfs perioden van Leids over wicht. Bij een der nogal ongevaarlijke V.W.S.-attaques redde Griffioen keurig op het moment, dat Blok zou schieten, doch ook aan de andere kant dreigde regelmatig gevaar als Molenaar Holver da weer eens te vlug af was. Steeds ech ter dook dan Kok op critleke momenten te voorschijn en slechts voor een harde schuiver van Molenaar moest -Spruit onvoldoende uitvallend nog eenmaal capituleren. Fatale laatste seconde voor keeper De Bree Met nog slechts een seconde te spelen bemachtigde de Ornas-midvoor de bal, een doorbraak volgde en slechts reso luut uitlopen van keeper De Bree kon bij een 22 stand een Leidse neder laag voorkomen. Juist op het moment dat het schot gelost zou worden, bc reikte ook Dc Bree de bal, doch in do vaart waarmede dit alles geschied de, belandde ook de knie van dc Was- senaarse schutter in de buik van de Leidse keeper en op dat moment floot scheidsrechter Snel het einde van de wedstrijd. Voor De Bree bleek de botsing echter fatale gevolgen ge had te hebben, want na eerste hulp verlening door een Haagse arts werd in het Academisch' Ziekenhuis ernstig inwendig letsel geconstateerd en het kon wel eens zijn, dat deze fatale fractie van een seconde het einde moet betekenen van De Bree's voetbaJloopbaan. Dit incident was niet het gevolg van ruw spel, doch over het algemeen werd er. vooral in de tweede helft, meerma len te fors gespeeld, De Omas-ploeg telt een aantal „zware jongens", zo ongeveer van het gewicht Terlouw" en ook bi) Leiden kunnen sommige spelers rust;; een stootje verdragen. Tegen dit te forse spel nu trad de Haagse scheids rechter onvoldoende op en het vertroe belde de sfeer danig. Aanvankelijk was Ornas sterker en moest de Leidse-achterhoede alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. De roodwitten echter speelden zich meer en meer vrij en schoten van Van der Kraan en Windhorst hadden bet:-: lot verdiend. Voor de rust werd er niet gedoelpunt. Direct na de hervatting benut-te d- ongedekt, staande Omas-rechtsbuitea van dichtbij een voorzet van links en had De Bree het nakijken. Uit een pass van La.sander maaki* Windhorst daarna gelijk en een corner, goed voor het doel geplaatst door Van der Kraan, gaf Windhorst weer ec-n goede kans en het was 21 voor Leiden. In duidelijke buitenspelpositie maak te de Ornas-rechtsbuiten ten slotte noj gelijk. Zaterdagmiddagcompetitie afdLeiden Valken Boys raakt verder achterop Koudekerk blijkt toch wel In goede conditie te zijn, want ook Sleutels zag Zaterdag geen kans de zegetocht der Koudekerkers af te stoppen. Met het maximum aantal punten uit vijf wed strijden staan de Koudekerkers er nu fraai voor. De wedstrijd SleutelsKoudekerk ken merkte zich in het begin door een wat zenuwachtig gedoe, vooral van de zijde der bezoekers. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat na tien minuten spe len de gastheren de leiding namen (1—0). Hierdoor schrok Koudekerk wak ker en werd er direct wat feller ge speeld. P. B v. d. Vegte wist vanaf de linksblnnenplaats gelijk te maken. In de tweede helft wogen belde par tijen aanvankelijk goed tegen elkaar op en was het opnieuw Sleutels, dat het eerste de roos trof (21). Als een ze nuwschok kwam het. besef bij de Kou dekerk-spelers, dat het zo niet langer kon, met als gevolg, dat binnen zeven minuten deze 21 achterstand was om gezet in een 24 voorsprong. De gelijk maker kwam van de voet van L. Hakke- brak, B de Wit gaf Koudekerk een voorsprong, terwijl dezelfde spelers uit een penalty er 24 van wist te maken. Bij RouwkoopValken Boys bleken de gasten hun schot thuis gelaten te heb ben. Rouwkoop nam door D. van Leeuwen met een ver schot vanaf de vleugel de leiding. 1-0. waaraan spoe dig door Vis een tweede doelpunt werd toegevoegd. V. d. Nagel Het de kans om de achterstand middels een strafschop te verkleinen, onbenut. In de tweede helft kreeg Valken Boys opnieuw een strafschop te nemen, die door de Rouwkoop-doelman Stam 'keu rig gestopt werd. Rouwkoop kwam nu weer in de aanval en tóen Van Berne met de bal op het Boys-doel afging, ontstond een misverstand in de Boys achterhoede met het gevolg, dat de bal in het verlaten doel rolde (3—0). Kort voor het einde zag Vis kans een van de doelman terugspringende bal in 't net. te werken 40. De heer. Disseldorp leidde goed. Hazerswoudse Boys heeft in een ma tige wedstrijd kans gezien van het be zoekende T. en D. maar juist met 2—1 te winnen. De thuisclub was wel ls waar vrijwel de gehele wedstrijd sterker, maar wist deze meerderheid niet voldoende te benutten. De belde doelpunten werden door Hazerswoude reeds in de eerste helft gescoord. In de tweede helft wist T. en D. tegen te scoren dn zag het er zelfs nog even naar uit, dat de gelijk maker ook nog zou komen. Zover kwam het echter niet meer. Hoewel Woubrugge in de uitwedstrijd tegen Oegstgeest tot tweemaal toe ge lijk wist te maken en zelfs eenmaal de leiding had, zijn toch ae beide punten in Leiden gebleven De thuisclub nam de zaken zoals reeds eerder gebeurd is nog al gemakkelijk op, vooral toen Kuivenhoven met een onhoudbaar schot Oegstgeest de leiding had gegeven (1-0). Door nonchalant spel van Cornelissen ontstonden twee kansen voor Woubrug- ge, die beide benut werden en waardoo/ de gasten onverwacht de leiding hadden genomen (12). Fokkema en Ouwehand zorgden er echter voor, dat ae stand bij de rust 32 was, In de tweede helft duurde het bijna een half uur voor Woubrugge met een snelle .uitval op nieuw gelijk wist te maken, van der Blij zag kans de winnende goal even voor I het einde te scoren. De stand is nu: Koudekerk Valken Boys Oegstgeest P.B.O.V. Woubrugge 6 1 Hazerswoudse B, T en D 5 5 0 0 10 23-4 6 4 0 2 8 25—1 5 3 1 1 7 16-7 3 0 2 6 15—i: 3 2 0 1 4 14-7 4 1 1 2 8 2—fi 6 1 0 5 2 12-2' 3 1 0 2 2 4-1 5 0 0 5 0 5-2 De heer Co van Beinum, heeft wegens drukke bezigheden bedankt als dirigent van het Toonkunstkoor te Nijmegen." Als zijn opvolger ls benoemd de heer Jan Out, eerste dirigent van het Gelderse Orkest t! Arnhem. - Uit een woonhuis aan de 's-Gravc- landseweg te Hilversum bewoond door dc familie D. van P., werd tijdens de afwezig heid van de bewoners, gouden, platina en diamanten sieraden, voor een gezamenlijk? waarde van ca f. 6.000-ontvreemd. D: inbrékers kwamen door verbreking van een keukenruitje binnen en namen de sieraden mee van een plank in de linnenkast op een der slaapkamers. Post. bestemd voor naar ons land, terugkerende militairen aan boord van de troepenschepen „Otranto", Atlantis" en, „Amarapoora", moet uiterlijk op resp. 188 October. 23 October en 25 October In owl land worden ter post bezorgd. De bekende Amsterdamse kunstschll-l deres Lizzy Anslngh ls 75 jaar geworden, i Ter ere van dit feit is Zaterdagmiddag Arti et Amlcltiae te Amsterdam een ten toonstelling van werken van de 75-Jarlge geopend. Bij een gecompliceerd verkeersongeval dat Zaterdagochtend gebeurde op dc Rijksstraatweg van Dordrecht naar dc MoerdJ.jkbrug ter hoogte van de „tweede tol" bij Dubbeldam ls de bestuurder van een Skoda uit zijn wagen geslingerd. Dc drie andere inzittenden wqrden zwaar e?- wond en moesten naar een der Dordlsc ziekenhuizen worden overgebracht. De Duitse „volkswagen" zal, naar dc directie der fabriek mededeelde, met in gang van 15 October goedkoper worden. Het standaard type zal voortaan 4400 DM. kosten In plaats van 4800. Het export- model zal 5150 D.M. gaan kosten tegen voorheen 5450. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM, 16 October 1954: WEINIG VERANDERING. De enige opmerkelijke koers, die van daag bij opening tot stand kwam. was die van Kon. Olie, die 3 punten lager opende op 290% Hoofdzakelijk werij dit toegeschreven aan verkopen uit he; buitenland. De activiteit kwam vrijwel overeen met die van vorige week. H.V.A. b.v. werd pas tegen tweeën verhandeld. Deli-Maatschappij noteer de pas tegen slot. De industriemarkt sloot eerder eca fractie lager; voor de minder courante soorten werden hier en daar hojere koersen genomen. Olies bleven tcnslot te 290 1/4. De scheepvaartmarkt kon zich goei handhaven. In cultuuraandelen wares de omzetten minimaal. De Staatsfondsenmarkt zette de koers stijging in iets sterkere mate voort. D? conversielening 1947 avanceerde lo» 97 7/16. De dollarleningen konden de Vrijda; geleden verliezen geheel inlopen, H het agio op de Amerikaanse sector kwam geen verandering. - Maandag 16 October ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad "f. 1000. Ned. *48 3*4 Ned. 47 3% 3 Dollar-Ing. '47 3 Investeringscert. 3 Ned. p. 1962 4 m.b. 3 Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 ACTIEVE Ai Cult, Hand en Ind. B Nat. Handelsbank Ned. Handelmü A.K.U Lever Br Philips Wilton Feyenoord.. Kon. Olie Amst. Rubber Deli-Bat. Rubber Holl Amer. lijn Kon Ned Stoomboot Ned. Scheepv. Unie H.V.A Java Cult. Deli Bat. Mij Dell Mij Senembah NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen A'dam 1947 <3V&> 3 99% 99% Den Haag 1947 1 3 100% 100 R'dam 37 I III 3% 100^, 100,^ industr. Obligaties Vorige slotkoers koers v. heden 99 99% 97, 97ft 95! 2 96% 97 V4 97% 9812 98% 95 Vs 95,3s 96% INDELEN 55% 54% «5% 85% 148 148 172% 172% 224 224% •231% 232% 158% 159 293% 290% 1331/4 132% 118 117% 172 172% 136% 136% 164% 164% 122% 121 62% 62% 118% 120% 118% 117 111% 111 Lever Brothers .4 Vfe 105 Kon. Petr. M(j 102% 105 102 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 165 Rotterd. Bank 170 Twentsche Bank 169% Industriële Ondernemingen 165 I 170% Ned. G. en Splr. fabr, 310 314% Rott. Droogd. Mij.. 302% - Zwanénb. Organon 190 190 Handelsondernemingen Born. Sum. H Mij.. 119% 120 165 165 195 Ned MU Walv. Vrt. 104% 105 Spoorwegen Dell Spoorw. Mij 37 36 U Amerik. Fondsen 37% 36'S 55% 55% Fondsen uil Leiden en om geving (Aandelen) V.K. 13/10 Holl. Constructie 270 GB 280 GB Int Kunststof! Ind. 97% 97% Kon. Ned Edelmet 90 88 Pret w a idem 93% 94 Kon. Ned. Grofsm 128 128 Textiel Qebr v wiiü 165% 166 Ree. 1950 idem 165% 166 Leidsche WoLspinn 240 B 240 Tleleman en Dros. 105 G B 107 Gl Ver. Touwfabrieken 131 131% GB Pref. Idem 126% - Lahad Datu Cul. MU 45 L -u

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 6