PUN Regering aanvaardt plan Mansholt Voor vrijmaking van de handel en stabiele prijsontwikkeling Wie doodde Valentin Rothe? Cursus Spaans STADSNIEUWS Officiële publicatie Radio-programma MAANDAG 16 OCTOBER (Speciale berichtgeving). In een vergadering te Utrecht, Za terdag gehouden ter gelegenheid van het feit, dat 20 jaar geleden de wette lijke contröle op de uitvoer van Ne derlandse eieren werd ingevoerd, heeft minister Mansholt gewezen op de toe nemende geneigdheid van verschillende landen om de vrijmaking van de West- eu ropese handel weer te beperken door verhoging van invoerrechten. Import van goederen, welke men liever niet wenst, wordt op die manier ondanks vorige overeenkomsten toch onmo gelijk gemaakt. De Nederlandse regering heeft zich met dat probleem zeer ernstig bezig gehouden en naar de Minister kon meedelen haar goedkeuring ge hecht aan een door spreker ontwor pen plan om een dergelijke verkeerde en hoogst betreurenswaardige ontwik keling der Westeuropese economie te voorkomen. Het protectionistische streven om de vrijmaking van de handel tot een farce te maken, moet met kracht worden tegengegaan. Doen wij dat niet, dan gaan wij hollend terug naar de jaren 19801940, toen ook door vele belemmeringen een inecnschrom- peling van onze export ontstond. Bij de opstelling van zijn plan heeft de minister zich gespiegeld aan het Schuman-plan. Wat mogelijk is op het gebied van kolen en staal, moet ook Inwisseling oude munten eindigt 15 November Het Ministerie van Financiën her innert er aan dat op 15 Novembers a.s, de termijn voor inwisseling van ae zil veren en zinken kwartjes en de nikke len en zinken stuivers eindigt. Om stagnatie bij de postkantoren gedurende de laatste dagen van de in wisselingstermijn te voorkomen, wordt het publiek verzocht de bedoelde mun ten zoveel mogelijk reeds thans in te wisselen. PRINS BERNHARD DEZE WEEK THUIS. De toestand van Z.K.H. Prins Bern- hard, die enige tijd geleden in het Aca demisch Ziekenhuis te Utrecht een lichte operatie onderging,, is goed. Zyn terugkeer naar het Paleis Soestdyk kan tegen het midden van deze week tege moet worden gezien, OVERDRACHT RADIOPROGAMMA NED. STRIJDKRACHTEN. Gisteravond heeft voor Hilversum II de laatste uitzending plaats gehad van het radio-programma voor de Neder landse Strijdkrachten, Generaal Kruis uitte zijn oprechte dank aan alle medewerkers voor hun toewijding en grote plichtsbetrachting. Minister Schokking droeg hierna de uitzendingen over militaire onderwer- werpen formeel over aan de Omroep verenigingen en was vol vertrouwen, dat de Omroepverenigingen succesvol voort zullen werken aan de versteviging van de band tussen het Nederlandse volk en zijn krijgsmacht. Namens de Federatie van Omroepver enigingen sprak tenslotte prof. Kors woorden van dank en gaf de verzekering, dat de Omroepverenigingen het in haar gestelde vertrouwen niet zullen bescha men. op het terrein van de landbouw, kun nen. Het plan-Mans-holt is in de eerste plaats gericht op een stabiele prijsont wikkeling in West Europa, natuurlijk cp een voor producent en handel redelijk niveau. Het is noodzakelijk om vóór het uitbreken van eventuele crisis-ver schijnselen een zodanig stelsel van maatregelen te maken, dat de toestand van 19301940 zich niet herhaalt. Die maatregelen mceten de gelegen heid scheppen effectief handelend op te treden, indien productie en afzet niet met elkaar in overeenstemming zijn, en zulks natuurlijk op Internatio naal niveau. Aan de eigen productie zal ieder land, en dus ook Nederland, daar bij alle aandacht, moeten schenken om te zorgen dat onze export-prcducten aan alle eisen voldoen. WET OP DE KWALITEITS CONTROLE. Spreker kon in dit verband meedelen dat er een ontwerp van wet op de kwaliteitscontrole in bewerking is, welke wet is bedoeld om stimulerend en coördinerend op te treden. In vele gevallen zorgt het bedrijfsleven al voor een uitstekende controle en daar 7.al derhalve ook niets verande ren. Maar er zijn enkele gebieden, welke nog buiten die controle staan en het is juist daar dat deze wet nuttig werk kan doen. Men mag hopen aldus minister Mansholt dat de totstandkoming van de wet zal leiden tot versteviging van de basis voor de uitvoer van onze landbouw -producten. Avondklok voor geheel West-Java WEGENS TOENEMENDE ONVEILIGHEID. Met ingang van heden is de avond klok van 01.00 tot 05.00 weer van kracht voor geheel West-Java (te Djakarta is zy niet opgeheven ge weest). aldus een bekendmaking van de territoriale commandant van West- Java. Hiertoe werd overgegaan in ver band met de toenemende onveilig heid. Aneta vernam, dab in regeringskrin gen de onveiligheid in West-Java het belangrijkste onderwerp van bespreking is. Hamengkoe Boewoeno, die belast is met aangelegenheden, die de veiligheid betreffen, had o.m. een langdurige con ferentie met. de chef van de Staatspoli tie Soekamto. De heer Larive door inbrekers vermoord Zaterdagnacht is de heer J. G, Larive in een woning aan de Kebonslrih in Djakarta-centrum door inbrekers dood geschoten. Het slachtoffer, dat in een kamer zat te lezen, hoorde in de aan grenzende kamer gerucht. Hij betrapte daarna een indringer, die op het punt stond er met zijn radio vandoor te gaan. Toen hij de inbreker naar buiten volgde, werd hij door een schot in de buik do delijk getroffen. De inbrekers wisten te ohtkomen. De heer Larive logeerde bij familie, in afwachting van zijn vertrek naar Nederland. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. Komen er nieuwe landingen op Ambon? SCHADE TE SAPAROEA 5 MILLIOEN GULDEN. Het Bureau der Zuid-Molukken in Nederland deelt mede: „De Republiek Indonesia bereidt nieuwe landingen voor. Versterkingen van meer dan vyf batal'ons zijn onderweg met de schepen Van Swoil, Wainerang, Kai- mana en Waingapoe. Onder de batal jons bevindt zich een pantsereskadron en een batterij artillerie." Voorts meldt het Bureau, dat uit Sapa- roea bericht is ontvangen, dat de scha de door aardbeving en vloedgolven al daar, geraamd word op 5 millioen gul den. Vele huizen zijn zwaar beschadigd. Ook op Saparoea wordt hulp van het Internationale Rode Kruis verzocht. BEROEP OP AMERIKAANSE STUDENTEN. De Molukse studenten organisatie in Djakarta heeft een telegram gezonden aan „alle Amerikaanse studenten", waarin een dringend beroep gedaan wordt, inzake het verlenen van de nood zakelijke hulp aan de slachtoffers van de bombardementen, de aardbeving en de vloedgolf op Ambon", Volgens een bericht van Radio Am bon heeft de regering van de „Repu bliek der Zuid-Molukken" een beroep gedaan op alle Zuid-Molukkers buiten de Republiek der Zuid-rMolukken, om hulp te verlenen. BESCHIETING VAN SAPAROEA. Radio-Ambon meldt de beschieting van het Zuidelijk deel van Saparoea door Indonesische korvetten. Jan Oudegeest overleden GROOT VOORVECHTER DER S. D. A. P. In de ouderdom van 80 jaren is te Oegstgeest, waar hij sinds lange ja ren van een welverdiende rust ge noot, overleden de heer Jan Oude geest, oud-bezoldigd voorzitter van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramweg- Wie pijn lijdt leeft maar half. 4( Bestrijdt Uw pijnen met ■M Amerikaanse economische steun voor Indonesië Officieel is bekend gemaakt, dat Ame rika Indonesië steun op economisch ge bied belooft heeft volgens een overeen komst, die heden te Djakarta gete kend is. BESPREKINGEN OVER ORKEST FUSIE. Op het ogenblik worden op het. Dep. van O., K, en W. besprekingen gevoerd over een eventuele fusie van orkesten (Residentie-orkestRotterdams Philhar- monisch Orkest). Deze besprekingen dragen een uitsluitend informatief Ka rakter en beslissingen zijn tot dusverre niet genomen. personeel en indertijd bekend voor vechter der S.D.A.P. Hij behoorde, met wijlen zijn vriend mr D. A. van Eek, tot de z.g. „twaalf Apostelen" van de oude S.D.A.P. In brede, doch vooral m socialistische kringen, droeg men hem grote achting toe, voor hetgeen hij in het belang der arbei ders verricht heeft. Jan Oudegeest werd op 5 Augustus 870 te Utrecht geboren. Hij ging tot zijn twaalfde jaar naar school en werd vervolgens geplaatst bij de administra tie van de Staatsspoorwegen. Zijn vrije tijd besteedde hij aan de studie voer het examen voor surnume rair, hehwelk-hij, evenals dat voor derde klerk, na verloop van tijd aflegde. Na verschillende rangen doorlopen te heb ben, verliet hij in 1903 de dienst, om zioh volkomen te kunnen wijden aan de organisatie van het spoorwegperso neel. De naam Oudegeest is onafschei delijk verbonden aan de Spoorwegsta king van 1903, welke staking hij gro tendeels organiseerde. Enkele jaren 'latr werd er gewerkt aan de oprichting van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (N.V.V.), waaraan Jan Oudegeest actief deelnam. Hij werd benoemd tot secretaris en volgde in 1-9.08 dr Henri Polak als voor zitter op. Tien jaar later werd hij gekozen tot lid van de Tweede Kamer. In 1919 werd het Int. Verbond van Vakvereni gingen gesticht en gevestigd te Amster dam en daar het secretaris-generaal schap daarvan hem vrijwel geheel In beslag nam, kon hij zich bij de volgen de verkiezingen niet beschikbaar stel len. i Zijn arbeid voor het I.V.V., waar- door Jan Ouaegeest een zeer belangrijke 1 plaats innam in de Internationale Ar- I I bcidersb&weging en verschillende insti- j I tuten van de Volkenbond, was tevens 1 oorzaak, dat hy bijna geheel verdwenen was uit de Nederlandse beweging. H»j werd evenwel in 1927 tot voorz.tter der j S.D.A.P. gekozen, voor welke functie hij in 1934 bedankte. Jan Oudegeest was van 1899 tot 1906 lid van de Gemeenteraad .van Utrecht, van 1908—1318 idem van Amsterdam, van 1-918 tot 1922 lid, van de Tweede Kamer en van 19291936 lid der Eerste Kamer, waarna hij zioh uit het poli- tieke leven terugtrek. Zijn voornaamste werken zijn: „Naar i den Opgang" en „Geschiedenis der j zelfstandige vakbeweging in Neder- land", reep. versoheren in 1924 en '26. Tevens publiceerde hij verscheidene brochures. Jan Oudegeest bereisde geheel Euro pa en het Oosten der Ver. Staten, Met grote ontroering zullen talrijke leden van de voormalige S.D.A.P., die zo vele jaren met Jan Oud&geestheo- bën samengewerkt, doch ook talloze anderen iiet bericht van zijn verschei den vernemen. De naam „Oudegeest" heeft in hun kring een grote vermaardheid-, zowel om hetgeen hij verrichtte voor de verhef fing van ce arbeidersstand, als om zijn enerme werkkracht en gróte eerlijkheid. Nog onlangs mocht hij talrijks be wijzen van hulde ontvangen ter gele genheid van zijn gouden huwelijksfeest. Hij ruste in vrede. ^lllllllllll!llin!Ulllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll| Avifauna's Muzikaal Menul Wegens enorm succes tot en met 31 October geprolongeerd het optreden. EE (dagelijks) van het vermaarde dans- orkest van j MALANDO 1 m. m. v. Ann Sandor Reserveer t(]dig een tafel voor lunch of diner ln ons klasse-restaurant. Tel. 3000, Alphen a. d. Rijn, Hl||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||l|||||||||||llllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllin= INTERNATIONAAL VOGELPARK Uniek in de wereldl alphen a/d rijn FEUILLETON Spannend detective-verhaal door Gisela Furtmüller (vertaald uit het Duits). 28) Aan enkele vriendinnen, die Mariene op een dag toevalligerwijze in Wenen itegen het lijf liep, verklaarde ze. dat het haar onmogelijk was alleen in haar appartementen -te. zijn. Iedereen was het nu eenmaal niet gegeven zijn rouw om een geliefd wezen te uiten in een vrijwillig terugtrekken uit de dagelijk se maalstroom. Mariene legde er de nadruk op. dat haar regelmatige bezoe ken aan Wenen geen ander doel had den dan wat afleiding van het grote verdriet, dat ze te verwerken had. Het was echter niet geheel en al m overeen stemming met dergelijke woorden te brengen, dat ze haar armen vol met pakjes had, waarvan de verpakking er op wees, dat deze afkomstig waren van medemagazijnen en schoonheidssalons. Mariene nam vrij haastig afscheid van de toevallig ontmoete vriendinnen en verdween ln haar auto. Op de vraag van de chauffeur, waarheen hy haar brengen moest, antwoordde ze nadruk kelijk en zo luid mogelijk: Naar huis! Ze wilde, dat haar vriendinnen, die haar weg zagen rijden, dit duidelijk konden horen. Toen de wagen een klein eindje m de opgegeven richting gereden had, klopte ze op het tussenruitte en zei nonchalant: Ik heb me vergist, ik meet neg even ergens anders heen,rijd dus nog niet direct naar huis, ik wil nog bij een reisbureau iets vragen. Ziezo, dacht ze, terwijl de auto een scherpe bocht nam, nu kunnen die vervelende kletskousen overal vertellen, dat ik braaf naar huis teruggekeerd ben. Opeens huiverde ze, en cp haar gezicht kwam een wanhopige uitdruk king. Als ze eens wisten, hoè graag ik naar huis zou gaan! Maar ik kan het er eenvoudig niet uithouden. Overal ■waar ik kijk, zie ik die schim, die me achtervolgt. Ze huiverde opnieuw, trok haar man tel om zich heen en leunde diep in de verende kussens. Zo zat ze doodstil voor zich uit te staren, tot de chauf feur het portier openmaakte. Ze pakte haar handtas en stapte uit. Voor de balie van het reisbureau stonden slechts enkele mensen. Aan de muren hingen grote reclameplaten voor aan trekkelijke zeereizen. Namen als Taor- mina, Rome Venetië lokten naar wijde verten. Terwijl ze de fleurige platen bekeek, merkte ze niet, dat een heer het bureau binnenkwam en even ge ïnteresseerd de verschillende aanlok kelijke aanbiedingen begon te bestude ren. Mariene en deze vreemde heer waren thans nog de enige bezoekers Tan het reisbureau. Het was er zo rus tig geworden dat het gezoem van een 'bromvlieg duidelijk hoorbaar was. Er gens sloeg met een harde klap een deur dicht. Mariene schrok op uit haai- dro merijen over verre landen en begaf zich naar de balie, waar ze naar de mogelijkheden om naar Luxor te reizen informeerde. Er zijn verschillende routes, die we u kunnen aanbevelen, mevrouw, antwoordde een beleefde employé. U kunt b.v. over Constanza 'naar Alex- andrië reizen, vanwaar u de express kunt nemen naar Luxor. Ik zou liever over zee reizen tot Alexandrië. Dan zou ik u voorstellen van Triest of Genua uit te beginnen. Nee, niet Triest, weerde Mariene af. Genua is beter. Van Genua kunt u het zeer com fortabele schip „Elga" nemen. Dat zou misschien iets zijn. Wat voor papieren zijn er voor zo'n reis no dig? Alleen een pas, mevrouw. Wij zorgen voor de tfbnodigde visa. Wat de kosten betreft, kunt u «ich daar, bij mijn collega, nader op ds hoogte stellen, zei de employé, haar naar een andere afdeling verwijzend. Mariene overlegde cok hier een en ander en was zo in haar gesprek verdiept, dat ze niet merkte, hoe de vreemde heer achter haar aan gelopen was. om ver volgens tegelijk met haar het reisbu reau te verlaten. Ze zag ook niet, hoe hij staan bleef en wachtte tot zy in haar auto gestapt was en wegreed. Inspecteur Werner Helbing stond bij het raam van zijn werkkamer en dic teerde een brief. Het geluid van het tikken overstemde het kloppen .op de deur, die tot het vertrek toegang gaf. Eerst toen dit aanhield en duidelijker werd, werd Helbing er op attent. Binnen!, riep hij enigszins ont stemd. Hij hield er niet van gestoord te worden tijdens een dictaat. Een jonge man kwam binnen. Excuseert u mij meneer Helbing, maar Aha, ben jij het, Mühlenkamp! Hel- bings ontstemde gezicht keek wat vriendelijker. Vertel me eens, is er nog wat nieuws te berichten? Mühlenkamp wachtte tot de deur achter de zich terugtrekkende typiste gesloten was. Wat ik vandaag ge zien heb, lijkt me van veel belang, be gon hij, Tot nu toe ging mevrouw Rothe alleen maar naar modezaken, naaisters en dergelijke. Het is gewoon weg een srharc'aal, hoe die vrouw het geld wegsmijt! Helbing haalde zijn schouders op. Zelfs de diepste bron raakt eenmaal uitgeput merkte hij op. Dat zal me vrouw Rothe ook wel ervaren. Maar wrat gebeurde er tanclaag? Voor het modehuis „Helga" moest ik precies drie uur wachten, ging Müh- ilenkamp vol verontwaardiging verder. Daarna ging zs naar een lingeriezaak I en vervolgens naar een hoedenzaak. ■Toen ze uit deze laatste winkel kwam, ontmoette ze enkele dames, hetgeen haar ■kennelyk niet erg goed uitkwam. Ze lachte vriendelijk en babbelde met hen, maar haar blik was ontstemd en ner veus. Nadat ze deze dames goedendag had gezegd, reed ze met een omweg naar een itasbuieau. Werner Helbinc keek op. In zijn ogen was een \v onderlijk licht. Zo. en wat deed ze daar' Vermoe delijk wilde ze weten, hoe je op de meest aangename wijze een grote, verre reis kunt ondernemen? Mühlenkamp lachte. Inderdaad! Ze wil heel ver weg. Ze heeft plannen om via Genua naar Alexandrië te rei zen en vandaar verder naar Luxor. Wat zeg je daar9 Er kwam een donkerrode bios op Helbing's gezicht. Mühlenkamp, heb je het goed verstaan: heeft ze het er werkelijk over gehad, dat ze naar Luxor zou willen reizen? Op het voorhoofd van de jongs poli tieman kwam een boze rimpel. U weet toch, meneer Helbing, dat u 'op me aan kunt. ik heb nog nooit ver keerde inlichtingen meegebracht. Kerel, Mühlenkamp... Helbing hijgde als -had hy een eind hard ge lopen, dit reisdoelLuxoris en- zegbaar belangrijk Ze reist vanzelfspre kend niet alleen Ze had het slechts over één biljet. Dat. is van geen gelang. Ze wordt na'tuurlyk aan boord opgewacht. Was er verder nog iets, dat je opviel? (Wordt vervolgd) Lezers schrijven NOGMAALS DE SCHOOLTIJD REGELING. Hooggeachte Redactie, Met enige verwondering las lk in Uw nummer van 13 October het ingezonden stukje van Notaris W. S. Jongsma, waar in deze verklaart uit een courantenbe richt kennis te hebben genomen van een aanstaande wijziging in de vigerende urenverdelmg van het Stedelijk Gym nasium en tegen deze wijziging stelling neemt. Mijn verwondering Is niet gaande ge maakt door het feit, dat de heer J. be langstelling toont in de zaken het Gym nasium betreffende. Ik ken zijn belang stelling en apprecieer deze, zoals ik het steeds op prijs stel, wanneer ouders van hun interesse in schoolzaken blijk geven. Ik vraag mij echter ai, wat de heer J.heeft bewogerj tot deze praemature ontboezeming in Uw blad. Want het door hem gelezen courantenbericht kan niet zijn een officiële mededeling uit gaande van enige bevoegde instantie, aangezien geen enkel besluit in deze ma terie genomen is. De heer J. had beter gedaan zioh eerst tot mij te wenden om nadere in lichtingen. Dan zou hij van mij hebben gehoord, dat inderdaad wordt overwogen een zekere wijziging ln de urenverdeling aan te brengen, zoals die reeds op an dere scholen is ingevoerd. Dan zou hij tevens hebben vernomen, dat ik naast voordelen ook bezwaren zie, Maar ik zou hem ook de verzekering hebben gegeven, dat er niets van deze aard van mij zal uitgaan, voordat ik deze aangelegenheid ■heb voorgelegd aan alle betrokkenen, o.a. de ouders. Ik ben er van overtuigd, dat een dergelijke maatregel geen zin zou hebben, zelfs funest zou werken, indien er bij de meerderheid geen gemotiveerd verlangen naar bestaat. De Rector van het Gymnasium Dr A. SCHOLTE. TOCH WACHTHUISJES OP STATIONSPLEIN? De directeur der N.Z.H.V.M.. de heer Jurrissen, schrijft ons: .Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de heer Van Rooyen, opgeno men ln Uw nummer van 10 dezer, delen wij U mede. dat begin September J1- aan B. en W. van Leiden tosstemming is gevraagd om twee moderne wacht huisjes te plaatsen. Zodra deze vergunning zal zijn ont vangen, kan tot bestelling worden over gegaan. Het bestaande gebouwtje leent zich niet voor waohtgelegenheid ADVERTENTIE Clubje in Lelden op Woensdagavond. Drs. B. H. DOODKORTE Hofwyckplein 67, Den Haag, Tel. 110814 Ds J. Plomp te Rotterdam beroepen Ds J. Plomp, Gerei, predikant al hier, is gisteren beroepen tot predikans van de Geref. Kerk te Rotterdam (Zuid), zulks m de a-.s. vacature van ds J C. Gilhuis, voorheen predikant te Katwijk aan Zee,, are binnenkort naar Watergraafsmeer vertrek. DE HEER A. SIEVAL KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN. De wethouder van Onderwijs. tevens loco-burgemeester, de heei Van Schaik heeft hedenmorgen ten Stadhuize de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer A. Sieval, die op 29 September j.l. zijn 40-jarig in dienst zijn bij de N.V. voorheen H. M. Biesiot herdacht, waar hij sedert 1932. de vertrouwensfunctie van bedrijfschef bekleedt, MEER DAN EEN HALVE EEUW BIJ ZAALBERG! De heer P. Rietkerken. Heden herdacht de heer P. Rietkerken, dat hij 55 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Kon. Nederl. Fabriek van Wollen Dekens v/h. J. C. Zaalberg en Zoon. De jubilaris werd met zijn echtgenote in het kantoor ontvangen, waar hij in tegenwoordigheid van bedrijfsleiding en afdelingschefs door de directeur harte lijk werd toegesproken. Spreker memoreerde hoe Rietkerken op 16-jarige leeftijd als leerling-deken- voller by Zaalberg kwam. Na 5 jaren In deze afdeling gewerkt te hebben, werd hij overgeplaatst naar de deken weverij. Hoe Rietkerken toen reeds ge zien was bij zijn chefs en collega's, kwam bij die overplaatsing tot uitdrukking, want ze wilden hem eerst niet missen in de vollerij, Rietkerken werd echter toch wever en hy heeft 50 jaren onaf gebroken medegewerkt aan de fabricage van de Zaalbergdekens. Ook hij werd geïnspireerd door de ver maning, die stond op die oude weefstoel uit 1613: „Met goet gedult Ghy voelen suit haer te ancleven". Met hart en ziel heeft Rietkerken zich aan zijn werk gegeven en door zo te werken heeft hij steeds vreugde in zijn werk weten te vinden en te bewaren. Ook zijn verbondenheid, of „ancle ven", zoals het oude weefgetouw zegt. is heden ten dage nog zó sterk, dat hij. ondanks zijn 71 jaren, nog geen definitief afscheid wil nemen, ondanks de hem reeds lang aangeboden gelegenheid, om rustig van zijn oude dag te gaan ge nieten. Hoewel spreker hem van harte zijn welverdiende rust gunt, stelt hij het toch op zeer hoge prys, dat Rietherken nog vrijwillig zijn medewerking wil blij ven geven. Onder dank voor alles wat Rietkerken in de afgelopen 55 jaren aan Zaalberg heeft gegeven, bood spreker hem een ge schenk onder couvert aan. De chefs en collega's gaven daarna, zowel door de vele hartelijke woorden als door de diverse cadeaux, duidelijk blijk van hun genegenheid voor deze blijmoedige krasse wever. 'Nadat men nog geruime tijd gezellig bijeen was gebleven, vertrok de heer Rietkerken met zijn echtgenote, ten einde de dag nog feestelijk door te bren gen met zijn familie. De krooli op deze dag wordt gezet door de serenade, welke aan de heer Riet kerken wordt gebracht dooi het muziek corps „Werkmans Wilskracht" vanavond om ongeveer* 815 uur te zijnon huizs Seringenstraat 16. Aan de Groningse Universiteit, zijn bevorderd tot tandarts mej. P. A. Ree kers en de heer P. C. Th. A. Bredero, beiden alhier. VERORDENING OP HET BOUWEN EN SLOPEN. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat van heden af gedurende drie maanden op de secretarie dezer gemeente (afdeling Alge mene Zaken) voor een leder ter Inzage ligt de door de Gemeenteraad ln zijn verga dering van 5 Juli 1950 vastgestelde Ver ordening, houdende wijziging van de ver ordening van 12 October 1905 (Gemeente blad No. 25) op het Bouwen en Slopen. Deze wijziging treedt op 19 October a.s. ln werking. Leiden, 16 Oct, 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester J. BOOL. J- C. v. SCHAIK. Weth. Loco Burgemeester. 32). Nadar Panda,, zoals wij gezien hebben, geruime tijd gelegenheid had gekregen om na te denken, werd hy door bewakers uit zijn cel gehaald, en toen werd hij voor zijn rechters geleid. Hfj was natuurlijk diep onder de indruk! Daar achter een groene tafel zat Zijne Verheven Majesteit cle Koning zelf, met aan zyn ene kant de Schrijver, Meester Martinus, en aan de andere kant nie mand minder dan Graaf Isen Grim; want nu die verdachte Baron van Mal- pertus er niet meer was, was Graaf Isen Grim in hoog aanzien gekomen bij de Koning en hij mocht zelfs mee aan de rechters-tafel zitten. Zoals men gemak kelijk kan begrijpen, wenste hij in die nieuwe positie een goede indruk te ma ken en degelyk werk te doen, en hij riep dan ook, toen Panda binnen kwam, luidkeels uit: „Daar is de Gemaskerde! Aan de schandpaal met hem!" „Ah-ahum-hum", sprak de Koning. „Ja, ja' Zo, zo! Dat zullen we dan wel eens zien! V/at. heeft de beklaagde boos doener te zeggen?" Dat was. waar Panda op gewacht had! Nu zou hy de waarheid over Joris Goedbloed eens vertellen, en hij begon dan ook hoopvol: „Wel eh kijk eens. Koning, ik heb er eens over ge dacht en ik heb besloten om de waar heid te zeggen". „Aha! Oho!" riep Isen Grim onmid dellijk. „Maar dat is immers een be kentenis! Aan de schandpaal met hem!" „Bekentenis schandpaal..." schreef Meester Martinus (want die was er voor om alles op te schrijven); en iedere wel denkende lezer zal begrijpen, dat Pan da's hart hem nu in de cchoenen ge zonken zou zijn, wanneer hij schoenen had gedragen. VOOR DINSDAG 17 OCTOBER Hilversum I (402* M.) KRO 7.00: nieuws, 7.15: gram.muzlek; 7 45: morgen gebed en liturgische kalender; 8.00: nieuws I er, weerberichten: 8 15: gram.muzlek; 9 30: waterstanden; 9 35' „lichtbaken"; 10.00: voor de kinderen; 10 15: lichte muziek: 10.40: schoolradio; 11.00 voor de vrouw: 11.30: schoolradio; 12.00: angelus; 12 03: Metropolc-orkest, (12.2012.33: medede lingen); 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20- lunchconcert; 14.00" pianorecital; 14.30 gram.muzlek; 15.10; kamerorkest en solist; 16.00: voor de zieken; 16.30: zlekenlof; 17 00: voor de jeugd: 17.15: felicitaties; 17.45: omroep orkest en solist: 18.15: sportpraatje; 1825: gram.muzlek: 18.30: R V.U;: 19.00: nieuws; 19,15: ,dit Is leven"; causerie en actuali teiten; 19.23: lichte muziek: 19.43 gram. muzlek, 19 52: politiek overzicht; 20.00: ftieuws; 20.05. de gewone man zegt er 't i zijne van; 20.12: Gods generaal", hoor spel; 22.45: avondgebed en liturgische ka lender: 23.00 nieuws; 23 1524.00: gram. muzlek. Hilversum II (298 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15; ochtendgymnastiek: 7 30: gram.muzlek; VPRO 7.50: dagopening, AVRO 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muzlek; 9.00: morgenwijding; 9,15: i gram.muzlek; 9.30: populair concert; 10.30: voor de vrouw; 10 35: gram.muzlek: 1050: voor de kinderen; 11.00: RVU; 11.30: voor I de zieken; 12.00: orgel en vlooi. 12,30: 1 mededelingen. 12,33' voor het platteland: 12.40: pianospel, 13.00 nieuws; 13.15: fi nancieel weekoverzicht 13.25: Musette- orkest: 14.00 voor de vrouw: 14.30: strijk kwartet. 15 45: vragenbeantwoording; 16,00; gram.muzlek; 16 30: voor de Jeugd: 16.50 kinderkoor: 17.15: gram muziek; 17.35: „naastenliefde", causerie; 17.45: re geringsuitzending; 18,00: nieuws; 18.15: pianospel; 18.30: seml-klassieke muztek; 19 00: .Paris vous parle"; 19.05: Prome nade orkest en solist- 19.45: causerie over Griekenland: 20.00: nieuws: 20.05- actua liteiten, 20.15: gevarieerd programma; 21.30 AVRO-allerlei; 21.35: gram.muzlek: 22.00: ..goede moed causerie; 22.15plano concert; 22.45" buitenlands overzicht; 23 00: nieuws; 23.1524 00: gram.muzlek. Lijn 3 distributienet 7.05* gram 7.30: kron.: 740: gymn.; 7 50: gram.; 8.05: concert'. 9.10: verz.pr 10.00: orgel. 10.30: ork, Anton: 11.00: dagboek; 11.15: mil. ork.; 12.00: Zuid-Afrik, "liedjes: 12.32" ork. Weiffens: 13.15 liederen: 13.30- gram.. 14.00- Schumann: 15.00: concert: "15.45' werkjes van.Ketelbev:,16.00: lichte muziek: 16 30 fanfare; 17.10: v. d. zieken: 18.00. v. d. soldaten; 19.30: zangpl.; 19.50: Spot vogels* 20.00: verz.pr.; 20.45: concert; 22.15:'ork. Payne; 22,45: gram,; 23.05: operamuziek. Lijn 4 distributienet 7.15* orkest Dearlove; 7.50; Lift up your hearts; 8.10: concert; 9.05: gram., 10.00: Ménage en Muslque; LI.00: balletmuziek: 11.30 zang: 12.00.- gram,; 12.30; v. d. arbeiders; 12.55: BEG Welsh Orch.; 13.45' v. d. kinderen; 14 00: v. d. vrouw; 15.00: Tlplca-orkest; 15 30: v. d. soldaten', 15 45: orkest White; 16 15- dagboek; 16.30: 20th Century Sere nades- 17.15: Macpherson; 17.45' orkest Phillips; 18.15: sport; 18.20: gram.; 19.00. omr.ork.: 20.00: II Campanello, opera van Donizetti; 21.00: Ravel; Aria's v. Mozart. 2145: La Band Sonore; 22.20: Samba or kest; 22 40: Orkest Winnlck; 23.00; voordr., 23.15: orkest Reynders. AGENDA MAANDAG: Gerecht 10: Splr. Ver. „Harmonla" 8 uur nam. DONDERDAG: Hooglandse Kerk K. en O. „Requiem van Berlioz", 8 uur nam. DAGELIJKS: Alp hen a. d Rijn (Avifauna)Optre den van John Brookhouse Mc Carthy arm hls 47 musical Moviestars (t/m 14 Oct.): dansorkest Malando m.m.v. Ann Sandor it/m 31 Oct.). BIOSCOPEN Trlnnon ..We gaan naar Parijs" (alle 1.) Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rev „Gung Ho!" (18 Jaar) Zondag 2.15, 4.15, 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Schip zonder haven" (18 Jaar) Zondag 2.30. 4,45, 7 en 9.15 uur, overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur, Llilo „Tarzan en de Meerminnen" (14 jaar) Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur Luxor „Zo begint het leven" (18 Jaar) Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9 15 uur De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 14 October 13 uur tot Zaterdag 21 October 8 uur waargenomen door Apotheek Boek wijt. Breestraat 74. tel. 20oï2 en do Ka ven- Apotheek, Haven 18. te) 20085. Te Oegstgeest door de Oegstgeeste* Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 2