Leger der V.N. stuit op krachtige tegenstand Amerika's voorstel tot het vormen van een V.N. leger STOP DIE JEUK DÉBRALINE Benthuizer toren uit de steigers UIT DE RIJNSTREEK The Christian Science Monitor Fa H. M. BIESIOT NETTE LEERLINGEN DINSDAG 10 OCTOBER Wonsan bezet De eerste Amerikaanse cavaleriedivisie, die Zondag Noord-Korea is binnenge trokken in een actie, die door een Ame rikaanse legerwoordvoerder ..het begin van de grote stoot" genoemd wordt, on dervindt thans voor het eerst sinds wéken weer hevige tegenstand. De voorhoede van de Verenigde Na ties stiet 800 meter over de breedte graad op Noordkoreaanse versterkin gen en kon gisteren slechts 1600 meter in de richting van Pjongjang opruk ken. De Noordkoreaanse hoofdstad ligt 160 k.m. verder. Versterkingen wor den aangevoerd. Meer naar het Oosten streden Ame rikaanse troepen in de plaats Hwat- sjon, 12 k.m. over de breedtegraad en intussen bezetten de Zuid-Koreanen in hun opmars langs de Oostkust dc belangrijke Noordkoreaanse havenstad Wonsan, op 140 k.m. van de grens. In de laatste 24 uur hebben de strijd krachten van de Verenigde Naties 4 531 krijgsgevangenen gemaakt, zo deelde generaal MacArthur mee, waardoor het totaal sinds het begin van de campagne op meer dan 55.000 wordt gebracht. Volgens schattingen van het achtste Amerikaanse leger hebben de Noorde lijken niet meer dan 40.000 man effec tieve troepen over. Vliegtuigen van de Verenigde Naties namen Noordkoreaanse troepen aan verschillende punten langs de Westkust waar, blijkbaar om de hoofdstad Pjong jang tegen mogelijke landingen te be schermen. Vliegtuigen hebben mlllioenen pam fletten met het ultimatum van generaal MacArthur boven de Noordkoreaanse linies uitgeworpen. Maar er is nog geen antwoord ontvangen. SOVJET-PROTEST OVER GRENSSCHENDING. De Sovjet-Unie heeft bij de Ameri kaanse regering geprotesteerd tegen „schending van haar grens door Ame rikaanse vliegtuigen". Het protest is door de plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, aan de kanselier van de Amerikaanse ambas sade te Moskou, Barbour, overhandigd. Volgens Tass ligt het punt van de grensschending ongeveer 100 kilometer van de Koreaanse grens. In de Sovjet-nota wordt aangedron gen op strenge bestraffing van degenen, die voor „een aanval op een Sovjetrus- sisch vliegveld" verantwoordelijk zijn. De Sovjet-regering verwacht een ver zekering van de Amerikaanse regering, dat zij de noodzakelijke maatregelen zal nemen om „soortgelijke uitdagende han delingen" in de toekomst te voorkomen. Volgens Tass heeft Barbour geweigerd de nota aan te nemen, op grond van het feit, dat strijdkrachten der V. N. in het- betrokken gebied opereren. Volgens Gromyko is dit geen reden, daar de Sovjet-nota betrekking heeft op Ame rikaanse toestellen. Koe als detective MOEDERLIEFDE VAN EEN KOE HELPT POLITIE-ONDERZOEK. (Van onze Romeinse correspondent). Uit Sicilië komt een bericht, waaruit blijkt, dat ook de koe, die gewoonlijk voor vrij dom wordt gehouden, in be paalde omstandigheden orientatievermo- gen en geheugen blijkt te bezitten. Het is een roerend geval van moederliefde in het dierenrijk. Van de boer Angeio Guff ar o in het dorp Montallégro werd enkele dagen geleden een koe met haar kalfje gestolen. De politie trachtte de dieven op het spoor te komen, doch zon der resultaat. Tenslotte echter werd de moederkoe, die blijkbaar had weten te ontsnappen, teruggevonden in de nabij heid van het dorpje Cattolica Eraclea en aan de eigenaar teruggegeven. Maar het beest bleef onrustig. Het loeide dag en nacht en sloeg met de stevige hoorn tegen de deur van destal, waarin het, zoals alle koeien op Sicilië zijn leven moet slijten. Na een paar da gen besloot de eigenaar in overleg met de „carabinieri" (gendarmes; het beest los te laten om te zien, wat het wilde. Nauwelijks uit de stal gekomen, keek de koe even om zich heen, als wilde zij de plaatsen herkennen, waar zij langs gekomen was en liep toen de weg op, via de dorpjes Canale en Conseria naai de grote weg, die naar Cattolica Eraclea voert. Naar mate zij vorderde versnelde zij steeds meer haar gang. Tot de on uitsprekelijke verbazing van de eigenaar en de gendarmes rende zij tenslotte door het dorpje Eraclea, liep de binnenhof in van een der laatste huizen en begon daar met de kop tegen de deur van een houten keet te stoten. De politie liet die deur openen en vond in de keet de huid en verdere resten van het kalfje, dat door de dieven was geslacht. Een vrouw, die zich in het huis bevond, bleek de moeder te zijn van de veedief en werd gearresteerd. De dief zelf is voortvluch tig. Uit de volledige tekst van de nota, die Gromyko voorlas, alvorens deze aan Barbour aan te bieden, blijkt, dat het protest heeft op twee jagers van de Amerikaanse luchtmacht van het type „Shooting Star", die volgens de nota laag vliegend het Sovjetrusslsche vlieg veld aan de zeekust in het gebied van Soechaya Retsjka naderden en het vliegveld met mitrailleurs bestookten. Het gevolg was, dat eigendom van het vliegveld werd beschadigd, aldus de nota. OOST-SUMATRA ZONDER RIJST, SUIKER EN ZOUT. Tengevolge van staking in Belawan. Tengevolge van de staking van de havenarbeiders te Belawan kan de be volking van Oost-Suma tra voorlopig geen rijst, suiker en zout van de dis tributie ontvangen. De rijstprijs is ge stegen van één tot, anderahlve rupiah per liter. TSJECHOSLOWAAKSE REGERING BESPOT IN ÉIGEN ORGAAN. Een vorige maand verschenen num mer van het Tsjechoslowaakse rege ringsweekblad „Dikobraz", aldus meldt de diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph, bevatte een spotprent, waarin naar achteraf bleek de Tsje choslowaakse regering zelf belachelijk werd gemaakt. De spotprent vertoonde een oorlogsschip met de naam „vrede", dat te water werd gelaten, kennelijk in Amerika. De figuren op het platform en de kade waren echter caricaturen van de Tsjechoslowaakse president Gottwald en zijn echtgenote, de chef van de generale staf Prochaska, vice- minister-president Fierlinger, de minis ter van defensie Cepicka, minister-pre sident Zapotocky en anderen. Boven dien komt er een claqueur in Hitle- riaanse stijl op de prent voor. De prent was over de volle breedte van de voorpagina afgedrukt. Kort na het uitkomen van dit nummer van het blad, dat een oplage heeft van twee honderdduizend exemplaren, kwam de politie de kantoren van het blad verze gelen. De exemplaren werden, voor zover te achterhalen, in beslag genomen. De tekenaar van de prent, Molin ge naamd, zou uit het land gevlucht zijn. Zelfs de Rus niet geheel afwijzend John Foster Dulles, de republikeinse adviseur van het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken, heeft bij de politieke commissie der V. N. aange drongen het plan van minister Acheson ter versterking van de Verenigde Naties goed te keuren. Hij diende het plan, dat voorziet in de vorming van een leger der V. N.. het instellen van een „waak hondcommissie" en het openen van de mogelijkheid de algemene vergadering binnen 24 uur bijeen te roepen, for meel in. Men kon er niet op vertrouwen, dat de Veiligheidsraad iedere crisis zou oplossen, daar in de raad het recht van veto bestond, zo zeide Dulles. Het aanvaarden van verantwoordelijk heid was volgens het Amerikaanse standpunt niet het monopolie van enkele grote mogendheden. Van alle be staande krachten was een goed inge lichte wereldopinie wel het meest bela den met verantwoordelijkheid. De alge mene vergadering der V. N. weerspie gelde meer dan enig ander lichaam de wereldopinie en Dulles zeide niet te ge loven, dat in geval van een ernstige toestand twee derden van het aantal leden „onverantwoordelijk" zouden han delen. Weliswaar diende de Veiligheidsraad de eerste rechten te hebben, doch, in dien de raad faalde, had de algemene vergadering het recht opmiddelïijk de zaak te behandelen. In het Handvest werd dit recht na drukkelijk aan de algemene vergade ring verleend en indien de algemene vergadering van dit recht afzag, zou zij in wezen deelgenoot worden in een complot om de toepassing van het Handvest te verlammen. Ieder lid behoorde, in zijn strijdmacht eenheden te oefenen, die onmiddellijk gereed konden zijn om voor de V. N. op te treden. Er diende voorts onder lei ding van de secretaris-generaal van de V. N. een staf van militaire deskundi gen ingesteld te worden, die aan ledcn- staten advies kon verstrekken over de formatie van een dergelijke strijdkracht. Thans, zo vervolgde Dulles, moet men de lessen van de Koreaanse oorlog in praktijk brengen. De algemene vergade ring kan zulks niet gelasten doch slechts aanbevelen aan haar leden, die in feite zulks wensen. De algemene vergadering was vijf maal bijeengekomen in een steeds toe nemende spanning. Velen waren thans van oordeel, dat oorlog onvermijdelijk was. Amerika deelde deze mening ech ter niet. doch het erkende het gevaar, dat uit deze vrees voortsproot, de vrees voor oorlog schiep een toe stand, die de kansen op oorlog ver grootte. De geschiedenis had uitge wezen. dat succesrijke plaatselijke aanvallen het voorteken van een alge mene oorlog vormen. Niets kon de vrede tot een absolute zekerheid maken, doch men kon de kansen op oorlog verminderen en dat '.vas de moeite waard, aldus John Foster Dulles. Dc Sovjetrussische minister van bui tenlandse zaken, Wysjinsky, die na Dulles het woord voerde, verklaarde: „Met sommige punten van de Ameri kaanse ontwerpresolutie gaat de sov jet-delegatie accoord". Ten aanzien van andere punten van het document wilde hij echter enige amendementen of verbeteringen indienen, zeide hij. En hij voegde er aan toe, dat hy niet gunstig stond tegenover de algemene strekking van de Amerikaanse reso lutie, „behalve dat ik het eens ben met het principe van de versterking van de vrede". De Britse gedelegeerde, Kenneth Younger, steunde het Amerikaanse voorstel, evenals de Franse vertegen woordiger. De Chileense afgevaardigde. Santa Cruz, diende een voorstel in, dat in vele opzichten overeen kwam met de Ame rikaanse resolutie, maar de „kleine assemblee" de taak gaf waarnemingen op internationaal terrein te verrichten. Heden voortzetting. ADVERTENTIE die soms erger is dan pijn en die Uw leven vergalt 1 Niet krabben, dat veroorzaakt infecties, maar betten met een paar druppels I HET HUIDGENEESMIDDEL MET I „DIEPTEWERKING" West-Duitse minister van binnenlandse zaken afgetreden GESCHIL MET ADENAUER. Dr Gustav Heinemann, de West- Duitje minister van Binnenlandse Za ken, is thans afgetreden, na de vorige maand op een dergelijk besluit te zijn terug gekomen. Hy' heeft bondskanselier Adenauer zijn ontslag aangeboden, het geen deze heeft aanvaard. Krachtens de grondwet moet Adenauer bondspresident Heuss voorstellen Heinemanns verzoek om ontslag in te willigen. Dr Heinemann, die de voornaamste protestantse vertegenwoordiger in het West-Duitse kabinet is, verklaarde, dat zijn besluit om af te treden vooral ge legen is in meningsverschillen met dr Adenauer over deelneming van West- Duitsland aan de West-Europese ver dediging. .In tegenstelling tot de bondskanse lier", zo verklaarde Heinemann, „sta ik op het standpunt, dat wy' deze deelne ming niet moeten aanbieden noch erom vragen". Ons aandeel in de militaire verdediging van West-Europa moet op grond van de thans heersende werke lijkheid door de Westelijke mogendhe den aan ons worden aangeboden. Dr Heinemann onderhoudt als voorzit ter van de raad van de Duitse evange lische kerk nauwe betrekkingen met de evangelische leiders in Oost-Duitsland en staat zeer dicht bij dr Niemoeller, die zich heeft opgeworpen als voorstander van Duitslands neutraliteit in het con flict tussen Oost en West. Het dreigt in Italië CRITIEK STADIUM INZAKE STAKINGEN. Krachtige politleversterkingen zijn in de provincie Piemont aangekomen in verband met een algemene staking, die voor heden is uitgeroepen door het Ita liaans vakverbond, waarin de commu nisten de meerderheid hebben. De sta king- zou veertien uur duren, ter onder steuning van duizenden landarbeiders van de rijstvelden der provincie, die reWs veertien dagen staken voor een nieuw arbeidscontract. In *t gebied van Novara en Vercellie zijn reeds botsingen voorgekomen tussen sta kers, arbeiders, die weigerden het werk neer te leggen, en ongeveer 6000 arbei ders die naar dit gebied zyn gebracht De toren van Benthuizen, lange ti/d verscholen in een netwerk van palen en planken, is aanzienlijk opgeknapt weer uit de steigers tevoorschiin ge komen. De voet van de toren moet nog bewerkt worden, maar de toren zelf beheerst nu weer het centrum van het kleine dorp. BODEGRAVEN LAATSTE GROET. Zaterdagavond tegen elf uur, stroom den velen naar het station om getuige te zijn van het afscheid van de laat ste twee boemeltreintjes, die elkaar alhier passeren. Beiden kregen een rouwkrans met op het lint de woorden: „Bedankt voor de bewezen diensten". LEIMUIDEN Bij K.B ls de eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nas sau, in brons, verleend aan de heer C. van Heijningen, koster van de Neder lands Hervormde Gemeente alhier. NIEUWKOOP Burgerlijke Stand Ondertrouwd: H. C. Hessels 26 jr en. J. J. van Beek 25 jr; W. T. Verweij 24 jr en A. Maalt 24 Jr. RIJNZATERSWOUDE De collecte voor het Protestant In terkerkelijk Thuisfront heeft alhier f. 47,85 opgebracht. ROELOF ARENDSVEEN OPENING WINTERPROGRAMMA K.A.B. Gisteravond kwamen de leden van de K.A.B. in café „De Vier Heemskin deren" in ledenvergadering bijeen ter opening van het winterprogramma. Voorzitter A. J. Rietbroek sprak het vertrouwen uit, dat de opkomst op ver gaderingen en bijeenkomsten zich in stijgende lijn begeven.. Na het geza menlijk zingen van het strijdlied was het woord aan Qeorge de Vos, de nieu we districtsbestuurder die in enthou siaste bewoordingen sprak over „Her nieuwde bezinning op de grote taak van onze K.A.B.Na rondvraag sluiting. TER AAR V eiling-overzicht De najaarsproducicn van de koude grond doen het nog steeds niet best. Grote partijen bospeen en andy'vie draaiden in de afgelopen twee weken nog steeds door en wat van de an- om (te helpen de oogst binnen te halen. Er zou brandstichting en vergiftiging van vee voorgekomen zijn. Te Rome worden onderhandelingen gevoerd .ter voorkoming van een grote botsing tussen de werkgevers en de twintig millioen arbeiders van het ge hele land. De minister van arbeid zal de werkgevers en de drie vakbonden die voor de eerste maal samenwerken een compromis voorleggen. De onderhan delingen duren thans een maand. In dien deze onderhandelingen, die thans In het meest oritieke stadium verkeren, mislukken, zullen wellicht de grootste stakingen sedert het einde van de oor log worden afgekondigd. De vakbonden eisen wijziging van be paalde loonschalen en beperking van de rechten der werkgevers om arbeiders te ontslaan. In de provincie Liguria blijven bijna 30.000 arbeiders stilliggende staal- en werktuigënfabrieken bezeten. 60% van de knechten in melkerijen en veehoe ders in de provincie Lombardïje houdt een staking van dertig uur voor een be ter arbeidscontraot. dcre groenten nog verkocht werd was laag in prijs. Alleen zéér goede kwaliteit waspeen vond nog kopers van 8 tot 14 cent psr k.g. De andijvie maakte van 5 tot 7 cent per k g. Goede sla kon nog verkocht worden en bracht van 2 tot 8 cent per stuk op. Bloemkool bleek nog in de gratie en bracht in de Ia en I sortering van 22 tot 38 cent per stuk op, terwijl de klei nere soorten aftrek vonden van 4 tot 22 cent per stuk. Kassnybonen gingen graag van de hand voor een prijs van 79 tot 108 cent per kg. Vooral de laatste dagen bestond nog al belangstelling van Belgische zijde voor dit product. De verwachte stijging van de toma tenprijs blerf uil, omdat de export naar Engeland op zich liet wachten. Instede van een stijging daalde zij aanmerkelyk en vooral j.l. Woensdag en Vrijdag was de prijs beslist laag te noemen. Als hoogste prijs werd twee weken geleden tot 49 cent per kg. betaald, doch in de afgelopen week bewoog deze zich van 20 tot 37 cent per k.g. Witte pronkers gingen in de goede kwaliteit weg van 12 tot 22 cent per k g. Voor de koolsoorten, zoals witte, groene, rode en savoye kool, was de vraag gering. Groene kool was nog het best te verkopen en ging weg van 5 tot 12 cent per k g. Witte kool ging het slechts weg: 4 tot 7 cent per k.g. Ook uien waren niet erg gewild en werden afgedrukt van 4 tot 8 cent per tg. Met kroten was het precies eender gesteld. Zij konden geplaatst worden van 5 tot 8 cent per k g. De eerste spruiten kwamen ter vei ling- en brachten op van 24 tot 36 cent per k.g.. wat ook al geen beste prijs is. Ook waren er weer aardbeien. De prijs was laag en geen stimulans tot uitbrei ding: 38 tot 45 cent per doosje. Druiven waren eveneens laag genoteerd, n.l. tot 50 cent per k.g. Op 11 en 12 October zal alhier een collecte worden gehouden ten bate van de militaire fondsen. WADDINXVEEN NIEUW RAADSLID. In de vacature van het raadslid H. Jansen (Hsrv. Kiesver.), die wegens ge zondheidsredenen voor zijn lidmaat schap heeft bedankt-, is door de voor zitter van het Centraal Stembureau be noemd de heer A. v. d. Ben, als opvol gend candidaat van de gemeenschappe lijke candida-tenlijs-t van de Prot. Ghr. Partyen. De heer Van der Ben (C H.U.) heeft voor zijn benoeming bedankt ten gunste van zyn opvplger, de heer A. Noorlander (Herv. Kiesver.). Deze heeft zijn benoeming aangenomen. De heer Noorlander maakte reeds eerder deel uit van de zg. ncodgemeenteraad. Ds J. J. MoII beroepen Ds J. J. Moll alhier ontving een beroep van de Nederlands Hervormde Gemeente te Vinkeveen. zulks ter voorzicming in de vacature van ds D. J. de Graaf. Door de Rijkspolitie alhier ls pro ces-verbaal opgemaakt tegen een chauf feur van een vrachtwagen, die zonder vereiste 'toestemming: in zijn auto een 20-tal personen vervoerde, die op weg waren naar een bruiloft, BUSLICHTINGEN Naar wij vernemen, zal met ingang van heden enige verbetering komen in het lichten der brievenbussen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Oct. Coöp. Groentenveiling. Per 100 kilo: Rode kool 5—12.30 Groene kool 7.6013; Boerenkool 510; Prei 8 11; Kroten 5.906.30; Kroten gekookt 12 17; Uien 3.30—6.90; Peen 5—20; Spruiten 1244; Aardappelen 88.50; Andijvie 5 13; Druiven 4070; Snijbonen 40116; Stokbonen 6364; Pronkbonen 1932; Stambouen 4368; Witlof 3764; Poste lein 6; Spinazie 1853. Per 100 stuks: Komkommers 715; Bloemkool 838; Me loenen 1039; Sla 2—9.50; Knolselderie 8—11. Per 100 bos: Peterselie 3.6C6.20; Radijs 2—3.50; Selderie 2.20—5.40; Bleek- selderie 15—17; Peen 12—18. LEIDEN, 10 Oct. Vette varkensmarkt. Aanvoer 143 stuks. Notering: zware 182 194; lichte 170—174; zeugen 170—171. Handel zeer traag, afloop minder. BOSKOOP, 9 October. Rozen, groot- bloemig, per bos 20 stuks: Duisburg 1.50 2.60; Rosalandia 1.402.00; Better Ti mes 1.10—2 80; Butterfly 1.40—2.60; Eaith Helen 1.50—2.20; Hadley 2.60—5.20; Queen Marv 1,201.80; Pechtold 1.10 2.00; Vlerlanden 1.201.70; Parel van Aalsmeer 1.702.00, Gemengde rozen 37- 61; Babyrczen per bos 10 stuks: Juweel tjes 90-i-1.20; Wolfsglorle 6075; Gloria Mundl 3055; Sweetheart 701 30; Ellen Poulsen 3755; Ingar Ols-son 6085; Po_ lyantharczen 801.30; Else Poulsen 42 75, Rctsa Mundl 90; Orange Triumph 45 65; Diversen per bos 10 stuks: Clematis, Mevr le Coultre 2.203.00; idem Prins Hendrik 3.50; Idem Durandii, vertakt 70 75; Herfstasters 1520; Besdragende heestertakken 1.20; Sneeuwbessentakken 2830; Geranium bloemen 35; Pernettya- takken met rose bes 851 30: Vuurpijlen 3045; Dahlia's ln soorten 2545; Idem, gemengd 1628: Chrysanthen, grootbloc- mig, 2.002.50; Idem kleinbloemlg, 1.40 2.20; idem gemengd 1 101.50; tros- Chrysanthen, gemengd, 3448; id. bruin, 2940; idem geel 4052, idem rose 50— 52; idem wit 3358, Idem lila 3153; Idem rood 4354; idem brons 5467: Idem crème 4853 Diversen per stuk: Besdragende heestertakken 551.00; Pri mula in soorten 3638; Bonte Hedera 50; Pernettyastrulken met witte bes 50 85; Idem rode bes 75; idem rose bes, 65 —1.10. LISSE. 9 October. Bloembollenveiling. De aanvoer op de plantgoedveiling be droeg 5600 mand. Er waren nog verschil lende beste partijen aangevoerd, waarvoor goede kooplust was. Ook zift 10 broei- tulpen brengen nog steeds goede prijzen op. Onderstaande prijzen werden besteed: Darwin tulpen: All Bright per HL. 65. zift 10, 2; Amldonette 85, 2.20; Campflre 55. 2; Niphotes 100. Philip Snowden 65, 2; Princ. Elisabeth 55, 2,30; Wm. Pitt 40, 2; Zwanenburg 80, Enkele vroege tulpen: Attraction f.75 per H.L.: Gen. de Wet 100, Ibis 60; Pr. v.Oostenrijk 90. Triumph Tulpen: Crown Imperial f.75 per H.L z. 10 f. 2.70; Edith Eddy 110, 3.20; Rijnland 60. Dubbele TulpenMr v. d. Hoeff i 90 per H.L,;- Theeroos 75. ROELOFARENDSVEEN, 9 Oct. Bloemen veiling. Chrysanthen tros: Precose 2138; Stella 1830. Normandie 1931: Cascltv 16—36; White Shirley 18—32; White Dream 2334; Goldfinder 2341; Golden Beauty 30—37; Douglas 18—29; Ruby 20- -31; Royal 3040; Dahlia's 724; Frèesia's 7 22; Asters 618; Herfstasters 310; Rayo nanten 719; Mlllerdijl 614; Blanche 816; Hurricane 511; Geplozen 39. ROELOFARENDSVEEN. 9 Oct. Groenten- velling, Aardbeien 3036 per doosje, idem 4982 per 1 pond. Kropsla 2.3010.90; Andijvie 5 00—6.00; Bloemkool 13 00-28.00; Sav. kool 5.60: Rode kool 6.20 per 100. Kas- snljbonen 7.809.50; Dubb. Stambohen 2.104.50; Pronkbonen 1.20-1.30 per 10 kilo. Tomaten A 18.00—25.00; B 20.00 29.00; C 14.00—19.00, CC 12.00—14.00 per 100 kilo. ROTTERDAM. 10 Oct Veemarkt. Aan voer ln totaal 5528 stuks, 800 vette koeien en ossen; 1948 gebruiksvee; 90 vette kal veren. 487 graskalveren: -596 nuchtere kal veren; 171 varkens: 572 biggen; 121 paar den 8 veulens; 631 schapen of lammeren; 104 bokken of geiten. Pry zen: vette koeien, le kw. 2.652.80, 2e kw. 2,352.55, 3e kw. 2.052.35; vette kalveren 3.00—3.40. 2.70— 2.90, 2.002.40 per kilo. Graskalveren 300, 200, 150; nuchtere kalveren 60, 55, 50; big gen 45, 40, 30 per stuk. Slachtpaarden 1 80, 1.70, 1.60 per kilo. Schapen 110 75, 60. lammeren 85, 75. 60: kalf- en melkkoeien 950, 850. 750; varekoeien 625. 550. 500; vaarzen 665, 600, 525; pinken 500, 400, 350 per stuk. TER AAR. 9 Oct. Groenteveiling. Kas- snijbonen 8.209.70. idem B 4.8C6.10. idem stek 3-005.10, stamprlncesssn B 2.302.50, stokprincessen 3.60. witte pronkers 1.201.50 alles per 10 kg. To maten A 0 160.28, Idem B 0,17—0.30. Idem C 0,15—0.24, Idem CC 0.12—0.13, Idem bonken 0.180.20, idem afw. 0 12. andilvie 0.07—0.10. rode kool 0.07—0.08, kroten 0.050 06, groene kool 0.050.07, idem afw. 0.01. uien 0.060.08. Idem nep 0.03, sprpiten 0.21, idem stek 0 07, witte kool 0.040 06. sav. kool 0.07 alles per kg Waspeen 14 00, idem E 5.50 alles per 100 kg. Sla 1 0.04—0.08, idem 2 0.C2 0.04, bloemkool 1 A 0,300.38. Idem 1 0.20—0 30. idem 2 0.100 18. idem 3 0.08 0 09. idem stek 0.020.04. knolselderil 0.07. komkommers 0.110.12, idem C 0.07 alles per stuk. Bospeen 0.100.11, Idem B 0.08, selderij 0.01 alles per bos. Stoofsla 0.30 i»er bak. Aardbeien 0.40 per doosje. Aan het P.T.T. kantoor zullen de buslichtingen geschieden op 5 uur 30, 10 uur 15, 13 uur 15 en 19 uur 15 (aan sluiting nachtposttrein). De by buss en zullen des morgens een Vs uur eerder worden gelicht, terwijl de laatste lich ting een uur later dan tot dusverre gebruikelijk zal plaats hebben. De Oostpolder in Schieland zal op Donderdag 16 October de jaarlijkse schouw over ringvaart, sloten en brug gen' drijven. Get constructive news From a world viewpoint When you read an international daily newspaper published in Boston U.SA. You'll know the constructive forces at work in the world you'll know what men are doing to build a permanent peace you'll have an international newspaper dedicated to individual freedom and progress all over the world. Subscriptions are accepted by Christian Science Rea ding Rooms: Amsterdam, 112 Rokin Haarlem, 16 Lange Veerstraat The Hague, 13 Anna Paulownaplein at f 53.20 for one year or f 13.30 for 3 months. vraagt enige Leeftijd 1416 jaar, voor opleiding in de banketbakkerij, chocolade en suiker- werkaideling. Zich te melden: HAARLEMMERSTRAAT 164-166 GEVRAAGD Gevr. kamer met kookge legenheid of medegebruik van keuken, door een rustig stu dent. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6929 k. Heer, middelb. leeftijd, vraagt gem. zlt-slaapkamer met stookgelegenheid. met of zonder pension, per 1 Nov. a.s. Brieven Bur, v. d. Blad onder No. 6952 k. Net meisje zoekt net slaapkamertje, afw. van des morgens 8 tot 'sav. 9 uur. Ook vele weekeinden. Brieven met prllsopcaaf Bur. van dit Blad No. 7004 k. Kleiue liaard of haardka- I chel te koop gevraagd. Brie- i ven Bur. v. d. Blad No. 6962 k i Gevraagd een werkster. Maandag en Vrijdag, van 91 uur. Lijsterstraat 151 n Nette Jongen). gevraagd, oud 14 J„ voor hulp op auto. gelegenheid om ln de handel kennis op te doen Endegeesterstr.wcg 7, Oegst- ecest. 8 uur 's avonds. B Gevraagd, wegens teleur- I stelling, een net meisje, in gezin zonder kinderen (bene denhuis) goed kunnende wer ken. van 94 uur. Aanm. Hogewoerd 91. Na zes uur. I 89 Chauffeur. Gevraagd voor I direct een chauffeur, bekend- held met tractor en vracht- auto vereist. A. v. Vliet en Zonen, Huigsloterdük bij Oude Wetering. Motorrijwiel. Van particu lier ter overname gevraagd, een 125 cc. motorrijwiel. Moet ln goede staat zijn. Brieven Bur. van dit Blad No. 6961 k. Bod gevraagd op drie vaten Pensylvania motorolie, 30. 40 en 50. te zamen 588 1. Telef. 22037 of br. Bur. van dit Blad onder No. 7000 k. AANGEBODEN Ter overname aangeboden een wasmachine met wringer ln prima staat. Te bevragen: Margrietstraat 32, Leiden. Ter overname een 2-pers. opklapbcd cn een dlvanbed op eiken poten. Te bevragen: :tte Rozenstraat 58. Lei den. M Huishoudelijke artikelen. - Wil ziin nog niet leeg ver kocht. Wii hebben nos een grote verscheidenheid res- tantjes, die gaan dan ook gek i goedkoop weg. Speelgoederen Ad Fles. Hogewoerd 29, Telef. j 21063. Verlovingsringen „De Goed kopere Zaak" maar betere waar. Goud. zilver, horloges.! Oo ara veren kan gewacht worden. Oud goud Inkoop. Eigen atelier voor alle répara- tlën. Uurwerken. S. v. d. Wa-1 ter. Haarlemmerstraat 185. Leiden Telef 24469 Man, man wat wordt ons bed toch dun!! Ja vrouw, dat moeten we eens laten bijvul len met prima Javakauok. Maar dan natuurlijk bij Snij ders, kapok- en matrassenfo- briek Hnarlemrnerstr. 81 Tel 22580. B 7.. a. 15 Oct. naaister voor de Dlnsd., Woensdag. Donderdag. bij coupeuse of thuiswerk. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6928 k. M Naaimachine defect? Repa ratie bil U aan huis. Geen vervoer, niet wachten, geringe kosten en onder garantie. J. B. H. Schoots Rljnsburger- weg 29 B. Tel. 26664. Lelden. Bij Ad Fles, Hogewoerd 29 zyn nog heel wat. koopjes te halen; Juist van die enkelin gen, waar lk graag van af wil Doet Uw voordeel, speel goed, huishoudelijke artikelen. Aangeboden E. M. Jaarsma haard, ln goede staat. f. 60, Lorentzkade 45. B Een plank of een plankje, een latje of lat: voor elke knutselaar hebben wli wat. Triplex en board. ook in stukjes gesneden. Ons parool: ..De klant moet tevreden". „Ds HouthaU'. Hcgcwcerd 99, Telef. 22536. fl Nette werkster biedt zich aan voor hele of halve dagen, onverschillig wat voor werk. Loon en ti|d nader overeen te komen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6920 k. Aangeboden slaapkamer met volledig pension en hui selijk verkeer in Oegstgeest. Br. Bur. v. d. Blad 6921 k. Te koop Hamilton Bench stofzuiger. In prima staat. Na 4 uur. L. Demmenle, Rijndijk 286, Voorschoten (H. Schouw) B Wat „de Houthal" biedt., vindt- men elders niet. alles ls duur.... maar wij hebben voor knutselaars een zeer spe ciale aanbieding hardboard in de maten 91. 122, 151. 183 lang en breed 122 cm. Hogewoerd 99. Tel. 22536. H Aangeboden zwart jacquet, vest en gestreepte broek, hoge hoed wit overhemd. grote maat. tevens goed onderhou den eiken buffet en theckast v. d. Waalsstraat 26. Te koop een I. g. st. z. kin derstoel. B. Honsbeek Vrou- wenkerkkoorstraat 3 A Lelden Plano, Duits krulssnarlg. kleur eikenhout f. 475 en wandelwagen. Plesmanlaan 7. bij de Morssingel. B. z. a. hulp in dc liulsli., 35 Jaar. Goed kunnende naaien. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6951 k. NI Te koop aangeboden mo- derive Engelse kinderwagen. I Tiboel Sicgcnbeebsti'aat 17. Bi Kousen ophalen ln 2 dagen gereed, stomen, verven, kno- pen. knoopsgaten, ceintuurs, gespen, borduren. plisseren. ajouren, onzichtbaar stop pon. monogrammen ln lakens slepen enz. Jautze, Den Haag Depót Vrouwenkerkkoorstr. 1, Lelden. ■I Aangeboden, wegens plaats gebrek. nieuwe plck-up, decca cassette met ingebouwde ver sterker en luidspreker f. 150. Prachtige gave krokodillen-' j huid met kop. sieraad oo de vloer f. 50. Herengracht 100. Aangeboden een kamertje, voorzien v alle gemakken, zoals kook- en stookgelegen- heid. voor 1 Juffr. of heer. b. h. b. li., nabil tramhalte Haagse Schouw. Bergiuc V. 1 flets aanwezig. Briefen Bur. van dit Blad No. 6963 k. Te koop 2-n pitch-pine le dikant met spiraal, wieg en kinderwagen alles in uitste kende staat. Merelstraat 33. Na 6 uur ■4 Biedt zich aan net persoon (cepenslonneerd) voor kantoor of huiselijke bezigheden. in hotel, pension of grote par ticuliere hu'zen. zo gewenst' voor er1--'» uren Per dae of per week. Brieven Bur. van I dit Blad No. 6969 k. 49 Land- en tuinbouw artike- i len. Golfplaten, kuikengaas, i asphalt, prikkeldraad, liarmo- I nicagaas, horrengaas, bascules gewichten, kruiwagens, was- spekkuipen enz. Galvaniseren vertinnen, herstellen, werke lijk voordelig. A. J. Hartwijk, Nieuwe Beestenmarkt 79. t.o. Marktkantoor. Tel. 26627 —24013. H Te koop een bard-rode wollen wintermantel (swag ger). 44. zeer billijk 16.50. Na7 uur). Smit. Rijnzicht- vveg 165, Oegstgeest, H Alt op de Mare heeft spionnen met bolle glazen, zo doende een breed gezichtsveld in alle standen te plaatsen zolang de voorraad strekt, slechts f. 2.95. S3 Aangeboden goed onder houden gasfornuis, prijs f. 45. j •Sloes. L. v. Oud Poelgeest 13. Oegstgeest. B M ilt V voor U zelf of Uw I meisjes degelijk onderricht' in 1 knippen en naaien? Volgt dan onze cursus Coupe Danckarts. I Komt U n.s. Woensdagavond eens praten tussen acht en halftitci? Pasteurstrrfat 38 A. Lelden. M II.II. Juwellèrs. Net meisje 17 Jaar, zag zich gaarne ge-1 plaatst ter opleiding ln een Juwellerszank. Brieven Bur. v. i d. Blad onder No. 6974 k. IS Biedt zich aan net meisje. als hulp ln de hulshouding, van 8.30 tot 12.30 uur Brie ven Bur. van dit Blad onder No. 6916 k. Aangeboden werkhuizen, voor Dinsdag. Woensdag. Donderde? en Vrijdag. Liefst' Katwhk en "omstreken. Brie ven aan: J. Guvt. Agent Leidsch Dagblad, Dulnetr. 60. Katwijk aan Zee. (O Te koop keurige kachel, twee Jaar gebruikt. L-35. Te bevragen tussen 7 en 8 uur. Morsstraat 52. E Mandwerk gezocht? AVy zh'n ruim gesorteerd ln fiets manden, wasmanden, hon denmanden bakkers- en slagersmanden. eiermanden, hengselmanden enz. Alle voorkomende reparaties. Ook gaatjesmatten. P. Haohmer, Kraaieistraat 15. Tel. 31500. Ronde en langw. tafel, oude stijl. old-fin. kastje, bureautje, stoelen, fauteuils. schemerlamp, klelnmeub gasfornuis. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7002 k. DIVERSEN Splrillseh Genootschap Lelden. Psychometrische séan ce op Woensdag 11 October in het Federatiehuis. Gerecht 10 Aanvang 8 uur. Medium hr P. v d. Hoek. Kaarten f. 1 vanaf 7 uur aan de zaal. B l.eldso Schilder- en Teken academie „Ars Aemula Natu rae". Meldt U als lid of ad- spirnnt-Hd! Nieuwe cursussen beginnen deze maand. In lichtingenMevr. G van Es senKu-ster. Rapenburg 114. Tel. 21649 en N Spiiker. Gan- 0,0 tie 1 Tel 23659 B Moningrull. Aangeboden vrij huls te 0?estgeest. 4 k., zolder, tuin etc., op goede stand. Gevraagd groter huis te Leiden of omgeving. Brie ven Bur. v. d. Blad No. 6998 k Spïr. \er. „Harmonla". 10 Oct,, aanvanc 8 uur. L-oeege- bnmv. Steenschuur 6. geeft de bekende psvohometriste mevr. Ultenbogaard. openbare oc culte avond met helderzien de waarnemingen. Toezanat f. 0.75. 7.30 uur zaal open.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 6