Troepen der V.N. aan de 38 ste breedtegraad Indonesië unaniem toegelaten lot V.N. Communistisch China zal nog niet ler Veiligheidsraad gehoord worden WEERBERICHT 89ste Jaargang VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1950 No. 27114 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal: 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1. Leiden - Giro no. 57055 Zal deze worden overschreden? Troepen van de V N. zijn thans door gedrongen tot de 38ste breedtegraad. Volgens waarnemers te Tokio is de militaire campagne thans afgelopen „op het geschreeuw na". Al het verzet van de Noordelijken is gebroken en de speer punten van de V N kunnen doen wat zy willen, stad na stad bezettend. Volgens inlichtingen uit gezagheb bende bron heeft de Noord-Koreaanse aanvoerder Kim il soeng zijn troepen bevel gegeven het contact met de V. N. tc verbreken en zich ten Noor den van de 38ste breedtegraad terug te trekken. Volgens genoemde inlichtingen heb ben agenten van de Amerikaanse in lichtingendienst hoogst geheime bevelen van de Noord-Koreaanse leider aan zijn veldcommandanten onderschept. waar- In de commandanten gezegd werd. dat zij zoveel mogelijk manschappen terug moeten zien te trekken in Noord-Korea, met medeneming van wapens en uit rustingen. Er zijn aanwijzingen, dat de Noord- Koreaanse verdediging van Seoel een vertragingsactie was zonder hoop in staat te zijn de troepen der V.N. uit de stad te weren. Blijkbaar wenste men de ontsnappingsroute naar het Noorden zo lang mogelijk vrij te houden ten einde de Noord-Kr~eaan.se hoofdmacht m staat te stellen zich naar het Noorden terug te trekken. De Noord-Koreaanse tegenstand verminderde dan ook plotse ling, terwijl de verdedigers van de stad zich nog in goede posities bevonden. Naar men aanneemt, had de hoofdmacht uit Seoel zich toen teruggetrokken. De Amerikaanse luchtmacht Washing ton heeft medegedeeld, dat de Noord- Koreanen voortgaan met het aanleggen van vliegvelden ten Noorden van de 38s breedtegraad. Een woordvoerder ver klaarde, dat met name op het vliegveld Wonsan een van de belangrijkste Noord Koreaanse vliegvelden, werken werden uitgevoerd. Desondanks hadden piloten van de V.N. geen vliegtuigen in de buurt gezien. ZUID-KOREAANSE REGERING NAAR SEOEL TERUG. President Svngham Rhee en leden van de Zuid-Koreaanse regering, die oric maanden geleden voor de Noord- Koreaanse legers moesten vluchten, zullen heden uit de tijdelijke hoofd stad, Taegoe, naar Seoel terugkeren. Bulldozers van het Amerikaanse leger zijn aan het werk om het puin te rui men van de weg, waarlangs de regering plechtig naar het historische Duck-Soe- palels zal rijden, waar generaal Mac Arthur de stad aan haar zal overdragen. Zuid-Koreaanse politiepatrouilles zijn Intussen druk aan het zoeken naar com munisten en p'ersonen, die er van ver dacht worden communisten te zijn. In de nacht zijn honderden personen gearresteerd. Zij mossten op straat knie len met. de handen over het hoofd ge vouwen. totdat de vrachtauto's kwamen, waarmee zij werden opgebracht. De Zuid-Koreaanse soldaten, van wie velen familieleden en hun woningen hebben verloren, behandelden de gevan genen hardhandig. Amerikaanse solda ten moesten tussenbeide komen om te -erhinderen, dat verdachten ter plaatse werden neergeschoten. AMERIKAANS PLAN VOOR KOREA. Van Amerikaanse zijde is nu ook een program van zes punten uiteengezet voor Korea De zes punten van het Amerikaanse plan zijn: 1. De Amerikaanse regering zal de V. N dringend verzoeken al het moge lijke' te doen voor herstel en ontwik keling van Korea. 2. Korea moet vrij, onafhankelijk en verenigd zijn. 3 De wijze van unificatie kan het best worden vastgesteld door een sterke V. N.-comniissie ter plaatse. 4 Het Koreaanse volk moet. door mid del van verkiezingen worden geraad pleegd. 5. De na-oorlogse regeling van het Koreaanse probleem moet niet door een bepaald land geschieden De Verenigde Staten wensen geen militaire basis in Korea. 6. De Verenigde Stoten zijn voorstan der van een zo spoedig mogelijke toe lating van Korea tot de Verenigde Na ties. INDTA TEGEN OVERSCHRIJ DING GRENS. In diplomatieke kringen tc Londen wordt vernomen, dat dc regering van India Engeland en dc Verenigde Sta ten heeft meegedeeld, dat zij geen steun kan geven aan een besluit om de strijdkrachten van de V.N. in Ko rea de 38ste breedtegraad te laten o^rschrijden. Volgens betrouwbare kringen vreest de Indiase regering, dat het overschrij den van de 38ste breedtegraad door de strijdkrachten van de Verenigde Naties de Chinese regering zal provoceren tot interventie in Korea. Men gelooft, dat inlichtingen van de Indiase ambassade te Peking wijzen op een straffere houding van de Chinese regering en op een mogelijke dreiging van directe interventie. RUSLAND STEEKT VOEL HOORNS UIT Wysjinsky, de Russische minister van buitenlandse zaken, heeft door wenken te kennen gegeven, dat hij graag een onderhoud met Dean Achescn de Ame rikaanse minister van buitenlandse za ken, wil hebben over de geschillen tus sen beide landen. Deze geschillen, zo deelt men van Russische zijde mede. omvatten be halve Korea vele andere onderwerpen, zoals Duitsland en Japan. TRUMAN VOORZICHTIG. President Truman heeft op zijn persconferentie de hoop uitgesproken, dat de Koreaanse oorlog zou eindigen met een vrede, die iedereen bevredigen zal. Truman zeide geen kennis te dragen van „vredesvoelhorens', die door Noord- Korea zouden zijn uitgestoken. Ook ver klaarde hij, niet in het openbaar te kunnen antwoorden op vragen of de strijdkrachten ender generaal Mac Arthur bevel zouden krijgen om de 38e breedtegraad te overschrijden. Truman wilde zich evenmin uitlaten over de vraag of er zekere voorwaarden aan Noord-Korea voor zijn capitulatie zou den worden gesteld of dat oen onvoor waardelijke overgave zou worden geëist. Truman herhaalde de verklaring, die hij de vorige week aflegde, volgens wel ke de V.N. eerst zouden moeten beslis sen over de vraag of hun strijdkrach ten de 38ste breedtegraad zouden moe ten overschreden. Truman gaf toe, dat de oorspronke lijke resolutie van de Veiligheidsraad zeer ruim was. De president waarschuwde, dat de V. S. hun inspanningen voor da defensie na afloop van de oorlog op Korea niet zouden verslappen. Hij juichte een verklaring toe van de voorzitter van dc Amerikaanse com missie van stafchefs, generaal Bradley, dat de V. S. hun waakzaamheid niet mochten verslappen. Truman verklaar de. dat de V. S. een geweldige taak voor zich hadden in de voorbereiding van hun defensie. Ei' zouden natuuvlijk door sommige ernstige pogingen gedaan wor den om het hele programma tegen te houden De president hoopte echter, dat deze pogingen niet zouden slagen. Tru man zeide later, dat hy doelde op zijn politieke tegenstanders in het Congres. Vele hartelijke begroetingswoorden De algemene vergadering der V.N. heeft gisteren bij acclamatie Indone sië tot de V.N. toegelaten. Nadat mr Palar. de Indonesische ge delegeerde onder het podium van de voorzitter had plaatsgenomen, werd hij met een ferme handdruk door de Neder landse afgevaardigde, mr Van Heuven Goedhart, verwelkomd. „Met gevoelens van grote tevreden heid verwelkom ik met oprechte vreug de en uit geheel mijn hart uit naam van de regering en het volk van Ne derland de toelating van de Republiek Indonesië tot de gemeenschap der Ver. Naties", zo verklaarde hU- De Indiase gedelegeerde, dr B. V. Kes- kar, zeide, dat het zijn regering groot genoegen had gedaan, dat de Algemene Vergadering unaniem de toelating van Indonesië tot het gezin der naties had goedgekeurd. Mevrouw Roosevelt, de gedelegeerde jvan de Ver. Staten, verklaarde dat de Ver. Naties ..in werkelijke zin behulp zaam zijn geweest bij de grondwettige ontwikkeling van Indonesië tot onafhan- Hoewel Seoel door de troepen der Verenigde Naties heroverd is, woeden er door de acties van sluipschutters nog gevechten. Met de rook van de strijd als achter grond haasten enige leden van het Rode Kruis zich met een gewonde marinier over de straat. BRITSE TRAWLER DOOR SOVJET- AUTORITEITEN AANGEHOUDEN? De Britse ambassade te Moskou heeft een nota aan het Sovjet-ministerie van buitenlandse zaken gezonden in verband met berichten uit Oslo, volgens welke de Sovjet-autoriteiten in het gebied van Moermansk een Britse trawler heb ben aangehouden. In de nota wordt een verklaring gezocht. LABOUR-MEERDERIIEID IETS VERGROOT. De parlementaire meerderheid van de Britse regering steeg tijdelijk tot 8 door de dood v-ari Harold Roberts, conserva tief afgevaardigde voor het district Kandswort.h Birmingham) Labour heeft intussen een tussentijdse verkiezing te Leicester gewonnen, waar door haar meerderheid werkelijk is ver groot. De huidige meerderheid van negen is de hoogste sinds de algemene verkie zingen, toen Labour vijf zetels meer be haalde dan de gezamenlijke oppositie. De tussentijdse verkiezing te Leicester was de vierde na de algemene verkie zingen. In alle vier de gevallen ging het om Labourzetels. Zij bleven alle behou den. Er moeten nog drie tussentijdse ver kiezingen gehouden worden. Hierbij staan conservatieve zetels op hot spel. BURGERWACHTEN IN BELGIË EN FRANKRIJK, De Belgische regering heeft medege deeld, dat zij burgerverdedigingscorpscn zal organiseren voor bescherming van het binnenland „met name tegen even tuele aotie van een vijfde colonne in geval van oorlog". De eenheden zullen op regionale basis gevormd worden en zodanig georgani seerd. dat zij in noodgeval snel gemo biliseerd kunnen worden. De nationale vereniging van reserve- officieren heeft samenwerking met de autoriteiten aangeboden. De corpsen zullen gevormd worden uit de lichtingen 1940 tot 1944 Begin vol gend jaar zal met de vorming der een heden bsgonnen worden. De burgerverdedigingscorpsen zullen ook belast worden met het afweren van luchtlandingen. Ook de Franse ministerraad heeft be sloten op het land zowel als in de stad een „burgerwacht" en mobiele verster kingseenheden te vormen tegen actie van de „vijfde colonne", luchtlandings troepen en landingstroepen in het geval van oorlog of een onmiddellijke oorlogs dreiging. Onze Parijse correspondent meldt nog Jules Moch minister van defensie, die juist uit Amerika was teruggekeerd, waar j hij Rabert Schuman had geassisteerd, I heeft zijn nieuwe schepping toegelicht j met de opmerking, dat de Fransen ein- deiyk eens de verbeeldingskracht cp I moesten brengen, die nodig is om zich I het karakter van een eventuele volgende oorlog voor te stellen. Lang genoeg, al dus ongeveer de excellentie, hebben wij ler genoegen mee genomen ons op een vorige oorlog /uor te bereiden. Volgens Jules Moch. die als minister van binnenlandse zaken zijn kracht in de strijd tegen het communisme al me nig maal heer. bewezen, zal bii een ge wapend conflict de binnenlandse vijfde colonne de spits voor de vijand af moe ten bijten. In verband met die bedreiging heeft Moch de z.g. oppervlakte „strategie" ontwoirnen, waarin naar het voorbeeld van Churchill's home-guard ieder bur ger ter plaatse'of aan het. front voor de i verdediging van het vaderland gemobili- I seerd zei kunnen worden. Naast de gen- 1 darmerie. de civiele garde en bepaalde 'eenheden v^n let leger zal het nieuwe corps de taak worden toebedeeld, ver- I dachte elementen te schaduwen en brug gen en andere ..trategische punten teget. parachutisten te bewaken. De^vraag is thans: hoe zal de regering voorkomen dat de communistisc.ie vijfd colonne zich ook in de nieuwe territO' Dit nummer bestaat uit tien pagina's. 1 xiale garde nestelen zal? VERANDERLIJKE BEWOLKING De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met vannacht en morgenochtend hier en daar mist. Morgen overö-ag waarschijnlijk plaatse lijk enige regen Zwakke tot matige wind aanvankelijk uit Westelijke, later uit Zuidelijke richtingen. Voornamelijk in het Zuiden van het land iets hogere mlddagtemperaturen. (Opgemaakt te 10 uur). 30 SEPTEMBER. Zon op: 6.38 uur; onder: 18.21 uur. Maan op. 19.24 uur. onder 11.40 uur. Hoogwater te Katwijk te 5.28 en 17.44 uur. Sovjet-voorstel weer verworpen De Veiligheidsraad is gisteren weer bijeen gekomen om te overwegen of de Chinese communisten zouden worden uitgenodigd om deel te nemen aan de beraadslagingen over hun klachten over „Amerikaanse agressie tegen Formosa". De raad had voor zich: 1. Een Sovjet- russische motie om onmiddellijk een ver tegenwoordiger van de regering van Pe king uit te nodigen; 2. Een voorstel van Ecuador om de behandeling van de ge hele kwestie Formosa, de uitnodiging inbegrepen, op te schorten totdat de al gemene vergadering de Sovjetrussische klacht inzake „Amerikaanse agressie tegen China" zou hebben afgehandeld. 3. Het voorstel van nationalistisch China om de kwestie Formosa in haar geheel van de agenda af te voeren, daar deze door de algemene vergadering zou wor den behandeld. Het voorstel van nationalistisch China werd door de raad verworpen. Verder besloot de raad géén vertegen woordigers van communistisch China uit tc nodigen. Ook het voorstel Ecua dor werd verworpen. Malik betoogde, dat de behandeling van de Russische klacht inzake „Ame rikaanse agressie tegen China" door de assemblee los stond van de kwestie in de Veiligheidsraad. Volgens Malik was de raad verplicht alle internationale geschillen, die een mogelijke bedreiging van de internationale vrede en veilig heid inhielden, in overweging te nemen. De Amerikaanse politiek to.v. Formosa vormde een dergelijke bedreiging For mosa aldus Malik was krachtens de verklaring van Cairo een integrerend deel van China. Het zenden van de Amerikaanse vloot naar Formosa noem de Malik daarom „een rechtstreekse daad van agressie tegen China". De Amerikaanse gedelegeerde Gross herhaalde, dat de V.S. zich zouden ver zetten tegen uitnodiging van de Chinese communisten „op dit ogenblik", doch zouden aandringen op een spoedige be handeling door de raad van hun voor stel tot het houden van een onderzoek ter plaatse naar de klacht van Peking over „Amerikaanse agressie". De V.S. zouden ook een commissie van onder zoek kunnen vooorstellen wanneer de Russische beschuldigingen in de assem blee ter sprake kwamen. De Ameri kaanse afgevaardigde verlangde, dat als de Chinese communisten in de toekomst zouden worden gehoord, zij als „belang hebbenden" en niet als „partij" zouden worden behandeld. Hat Russische voorstel om onmiddel lijk een vertegenwoordiger van commu nistisch China uit te nodigen, verkreeg slechts 6 van de noodzakelijke 7 stem men. Vóór stemden Engeland, Joego slavië, India, Noorwegen, Frankrijk en de Sovjet-unie. Tegen stemden de Ver enigde Staten, Cuba en nationalistisch China, terwijl Ecuador en Egypte zich van stemming onthielden, kelUkheid en een eigen nationaal be staan binnen de Nederlands-Indonesi sche unie" Ten slotte brachten de afgevaardigden van Turkije en Perzië lof aan de Neder landse regering voor haar staatsman schap om de jonge Aziatische republiek te helpen bij haar intrede in de Ver enigde Naties. Mr Palar zeide in herinnering tc willen brengen, dat het Indonesische volk de hoosste waarde heeft gehecht aan de wijze raad van de leiders en het volk van Nederland, „die liet sta ken van bloedvergieten en vernieling mogelijk hebben gemaakt en in dc plaats daarvan op verstandige wijze op de R.T.C. naar een vreedzame rege ling van het geschil hebben gestreefd". „Wij hopsn, dat wij in ons verlangen om voor cs economische en sociale ont wikkeling van Indonesië te werken pro fijt mogen trekken van de hulp der Ver enigde Naties en haar leden", zo besloot hij. Amerika reept 300.000 man onder de wapenen Het Amerikaanse leger heeft bekend gemaakt, dat het in de komende zes maanden 300.000 man onder de wapenen zal roepen, wat meer is dan het dubbele van het aantal, dat het oorspronkelijk had willen oproepen. In September, de eerste maand van het oproepingsprogram, dat als gevolg van de oorlog in Korea is opgesteld, zijn 50.000 man opgeroepen. ,,Drie artikelen des geloofs" TRYGVE LIE LEGT ZE VOOR. De secretaris-generaal van de Verenig de Naties, Trygve Lie, heeft gisteravond aan het einde van het algemene debat in de assemblee der V.N. „drie artikelen des geloofs" voor de algemene vergade ring uiteengezet. 1. De V.N. kunnen en moeten bewij zen, dat zij in staat zijn doelmatig op te treden in geval van agressie nu, zowel als in de toekomst. 2 De V.N. kunnen geleidelijk de ge schillen die thans de wereld verdelen, doen afnemen om ze ten slotte geheel te doen verdwijnen. 3. De VJ4. moeten dienen om de le vensstandaard van de weinig ontwik kelde gebieden der wereld te verhogen. Intussen waarschuwde Lie de afge vaardigden dat het in hun macht ligt „de kansen op vrede voor de toekomst te vergroten, of tc verminderen". BEROEMDE MUZIEKHAND SCHRIFTEN IN VEILIGHEID, Sommige van de kostbaarste, originele muziekhandschriften ter wereld zijn in de gewelven van een Benedictijner kloos ter in Silezië ondergebracht. De manuscripten, w.o. handschriften van Beethoven, Mozart, Brahms, Bach en Handel werden in 1944 uit Berlijn geëvacueerd en gedeponeerd in een Si- lezisch klooster. Carlton Smith, directeur van „The National Arts Foundation" in Amerika, deelde Reutor mee, dat hij in Rome een Benedictijner monnik had ontmoet, die hem verteld had, dat de handschriften in veiligheid waren in bovengenoemd klooster. Onder deze handschriften moet zich ook het originele manuscript be vinden van Besthovens Negende Sym- phonie en Mozart's „Toverfluit". DE ONTRUIMING VAN HET COMMUNISTISCH PARTIJGEBOUW TE DUESSELDORF. Een afdeling van twintig Duitse poli tiemannen heeft gisteren het communis tische partijgebouw te Duesseldorf, dat voor de Britse troepen is opgevorderd, ontruimd. Een honderdtal mannen en vrouwen, partijliederen zingend en roe pend „Tommy, ga naar huis", verliet het gebouw door de hoofddeur, nadat Britse officeren en de politie naar bin nen waren gegaan. In de nacht was op de muur van het gebouw geschilderd: „Gebouwd van het geld der arbeiders; gestolen door de Tommies. We komen terug". Uitlevering van Westerling niet mogelijk STRAFVERVOLGING IN NEDERLAND WEL. Onlangs heeft het lid der Tweede Kamer de heer Gortzak <CPN) vragen gesteld betreffende een eventueel ver- zeek om uitlevering van en het instel len van een rechtsvervolging tegen Westerling, om. luidende; „Is de rege ring voornemens aan de Belgische re gering de uitlevering van oud-kapitein van het KNIL, R. P. P. Westerling te vragen? Is de regering voornemens te gen Westerling ter zake van het hem toegeschreven onmenselijk optreden op Zuid-Ceiebcs een rechtsvervolging te doen instellen?" Hierop heeft de minister-president, mede namens de minister van Justitie en de minister van Buit. Zaken het volgende geantwoord Deze vragen worden ontkennend be antwoord. De regering vindt geen aanleiding te rug te komen op haar standpunt ter zake neergelegd in de brief van de mi nister van Overzeese Gebiedsdelen ».l. aan de voorzitter der Tweede Kamer van de Staten-Generaal, ingezonden 6 December 1948. Het O.M. heeft de nodige maatrege len getroffen om ter zake van de in deze vraag bedoelde feiten een straf vervolging tegen Westerling in te stellen, zodra deze hier te lande zal worden aangetroffen. Op grond van het geldende uitleve ringsverdrag met België is uitlevrring ter zake van dc feiten als hier be doeld niet mogelijk. Tegen zodanig^, uitlevering verzetten zich de beperkende bepalingen van de souvereiniteitsoverdracht, zowel in ver band met de aard der feiten, waarvoor strafvervolging hier te lande mogelijk is, als met de omstandigheid, dat deze fei ten zijn gepleegd op het grondgebied van een derde staat. Eman sloeg Gerharts op zijn gezicht KREEG BOETE VAN f. 250.—. Enige tijd geleden sloeg de heer C. A. Eman, een zoon van de leider van dr» Arubaanse Volkspartij Henny Eman, in het restaurant van het vliegveld Dakota op Aruba het staten lid voor Bonaire, de heer Gerharts, op het gezieht, waardoor deze laatste bloedend werd verwond door z\jn ge broken bril. Dezer dagen stond de heer Eman hier voor op Amba terecht. De officier van Justitie vorderde een boete van f. 500 subs. 90 dagen hechtenis. Zou de aan gevallene geen statenlid geweest zijn en de aanvaller niet een der voornaamste leiders van een der politieke partijen, dan zou hij een boete van f. 25 tot f. 75 gevraagd hebben. De uitspraak luidde f. 250 boete subs. 50 dagen hechtenis. De heer Eman had dadelijk na ope ning van de zaak opgemerkt, dat hij de dagvaarding niet accepteerde. Toen de rechter hem hierin niet ontvanke lijk verklaarde, zou de heer Eman de hamer van de rechter genomen hebben, daarmee driemaal hard op het gToene laken hebben geslagen en geroepen: „Ik wens geacht te worden niet aanwezig te zijn". Daarop nam hij in de getui genbank plaats. ONHOUDBARE TOESTAND OP ONDERNEMING. Employé's naar Medan vertrokken. Het grootste gedeelte van de Europeso staf van de oliepalmonderneming Adja- moe nabij Laboehan Bilik (Zuid-Asa- hsn) heeft deze kebon verlaten, daar de situatie hier langzamerhand on houdbaar was geworden door het als indisclplinair gekwalificeerde optreden, van het werkvolk. Bedreigingen en sa botage waren aan de orde van de dag, zodat het gewenst werd geacht acht Europese employé's en alle Europese vrouwen en kinderen (vier dezer em ployé's hadden een gezin op Adjamoe) naar Medan te laten overkomen. Vier Europeanen (de administrateur en drie assistenten) zijn nog op de onderneming achtergebleven. De politie heeft er thans een post gevestigd. PRIJSPOLITIEK VAN DE FRANSE REGERING. De Franse ministerraad is overgegaan tot de Instelling van een „permanent actiecomité", belast met de centralisatie van het regeringsoptreden op het ge bied van de prijzen. Verder heeft de mi nisterraad een aantal maatregelen ge nomen, die o.m. omvatten een verbod van uitvoer van enkele grondstoffen, als non-feiTO-metalen, katoenen garens enz., beperking van de uitvoer van staal, en kele chemicaliën, en enkele ver'oruiks- goederen, als vlees. De maatregelen om- vatten verder de massale invoer van in dustriële producten als werkkleren, lin- 1 nen, katoenen garens en weefsels, wollen garen en weefsels schoenen enz., en van voedingsproducten als kaas enz alsmede optreden tegen bedrijven, die; overdreven voorraden hebben aangelegd j en tegen degenen, die weigerden te ver- i kopen. Ten slotte werd nog besloten tot rechtsvervolging tegen hen, die de prijs- stijging in de hand hebben gewerkt en I tot eventuele wederinvoering van de can- I tröle op predyrten. waarvan de prijzen laar leiding geven tot speculatie. Op de vliegbasis Deelen had de over- Links op de foio, de overdracht van I oaotsvervangend chef Luchtmachtstaf dracht plaats van het commando het commando. Links d.e scheidende j en Vice-admiraal A. S. Pinke. Luchtvaartopleidingen. Luiienant-kolo- commandant WJ. Reynierse en rechts Rechts op de foio: het escorte Havard- nel vlieger waarnemer W. J. Reynierse de nieuwe commandant kapitein-ter vliegtuigen dat tijdens de p'ethtig- droeg hei commando over aan kapt- Zee vlieger P. Vroon. Tussen beiden in 1 heid boven de vliegbasis vloog. tein-ter-Zee vlieger P. Vroon. 1 staan generaal-majoor A. Barelta, 1

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1