Quick Boys en Ter Leede lopen uit Algemene vergadering Leidse Schaakbond Monsterzege van Alphense Boys op DOSR Noordwijk-voorhoede in nieuwe samenstelling voldeed goed Uit het kamp der Zaterdagmiddagvoetballers Rijnsburgse Boys verloor in Delft Het zat Katwijk tegen RCL weer niet mee Quick Boys houdt uitverkoop vau doelpunten PBOV liep boos liet veld uit MAANDAG 23 SEPTEMBER Kon. Ned. Korfbalbond Slechts één ontmoeting vond door gang, ni. die tussen HKV II en Phoe nix, een beslissingswedstrijd om een opengevallen plaats in de 2de klasse A. HKV II won deze strijd met- liefst 11-1. LEIDSE KORFBALBOND. Voor de L.K.B werden de volgende hoogde activiteit en een keihard schot i ^dsriyden gespeeld van Kok reduceerde de acherstand tot 34. Weer was het tenslotte Kok die met een harde kogel Meyer voor de laatste maal het nakiiken eaf. Weer aan de winnende hand Het was weliswaar een uiterst be scheiden zege, waarmede Leiden van de voetbalvelden nabij de Hoornbrug in Rijswijk weerkeerde, doch ook een de aandacht vragen. Wij doelen hier op de vierde klasse koploper uit Sassenheim, Ter Leede, dat ook weer een sprekende zege in de wacht sleepte ten koste van Ornas dat op eigen terrein met 6I werd geslagen. Vanzelfsprekend is het nog wat vroeg in de tijd om nu al voorspellingen te wagen, maar dat Ter Leede enfin, misschien kunnen de Sassenheimers een volgend seizoen keeper Bouw eens aan de tand gaan voelen! (Van onze Zaterdagmiddagmedewerker), Mogen wij van Quick Boys nu reeds jaren constateren dat deze kerngezonde Katwijkse vereniging door haar talloze overwinningen en vele kampioenschap pen steeds een vooraanstaande plaats in het Zaterdagmiddagvoetbal inneemt ook nu werd Die Haghe maar weer met niet minder dan 81 naar de Residentie teruggestuurd toch komt een tweede vereniging meer en meer 1 overwinning betekent ten slptte 3 twee winstpunten en daar gaat het in de competitie nu eenmaal om. Ondanks een tweetal invallers voor De Meester en Wassenaar speel den Kwestroo en Laman mee viel er een vooruitgang In het Leidse spel peil te constateren en ook de schot- vaardigheid tegen het niet zwakke Semper Altlus mocht er zijn. Alle drie de doelpunten werden namelijk door Leiden zelf gescoord de eerste pas na ongeveer een minuut of twintig na de rust. toen Van der Kraan een lis tige pass van de altijd weer intelligent spelende Lasander benutte <0—1). Twee minuten later zwenkte Lasan- der op uitstekende wijze van de linker zijde van het veld naar rechts, pas seerde twee tegenstanders om daarna een uitstekend schot in de rechterhoek te lossen met het linkerbeen, vrij in gewikkeld allemaal, doch hu had er succes mee (02). En dan het derde Leiden doelpunt dit nam Domburg op de backplaats voor z'n rekening. Knalhard passeerde hij z'n eigen keeper De Bree. toen na een voorzet van de Semper rechtsbuiten de rechtsbinnen snel toeliep en Dom burg poogde te redden. Het betekende tevens het laatste doelpunt van deze vriendschappelijk gevoetbalde compe- Ook van Noordwyk goede tijding, 4—0 tegen de club van Vrijenhoek. Min der best gaat het met Rijnsburgse Boys, dat in Delft met 41 het onderspit dolf. Het A.R.C.-terrein werd afgekeurd. R-.C.L. bezet nu trots de tweede plaats na een overwinning op de pechclub Katwijk ons commentaar vertelt U wel waarom wij Katwijk een pechclub noemen. Leiden boekte haar tweede zege en V.W.S.Lisser Boys eindigde 44. De stand luidt: 3e klasse 4e klasse. Quick Boys 3—6 Ter Leede 3—6 CSVD 3—5 RCL 3—5 ARC 2—4 Leiden 34 Noordwijk 34 Ornas 3-4 Excelsior 2—3 VWS 3—3 Rynsb. Boys 3—2 SVOW 2—2 Die Haghe 3—2 Lisser Boys 2—2 Monster 3—1 Semper Altius 2—2 Sunlight 3—1 Woerden 2—0 JAC 3—0 Katwijk 3—0 Schutters gevraagd In een forse en vooral wan Rijnsburg se zijde slecht gespeelde wedstrijd heeft CSVD de punten in Delft ge houden en de 41 nederlaag zal de elftalcommissie der Rijusburgers op de eerstvolgende bijeenkomst onge twijfeld de nodige stof tot debatcren- geven. Naast keeper Kromwijk, die er deze maal een paar maal lelijk naast greep, waren het vooral de voorhoedespelers, die de meeste zorgen baarden. Er zat totaal geen verband in het spel der aanvallers en steeds maar weer konden de Delftenaren het veel te zelfzuchtige spel van Zwaan c.s. een halt toeroepen. Na een aanvankelijk gelijk opgaande strijd kon CSVD door een blunder rn de Rijnsburgse keeper haar eerste doel punt noteren. Vlak daarop benutte de Delftse midvoor op uitstekende wijze een voorzet van z'n linksbuiten en weel moest Kromwijk vissen. Nog voor de rust werd een tweede fout van Krom wijk oorzaak van het derde Delftse doelpunt. In de tweede helft, met de wind in de rug, kwamen de bezoekers steeds meer ln de aanval, hoewel succes juist aan de andere kant kwam. toen de links buiten een fout van rechtsback Van der Ven afstrafte en het was 4—0. Rijnsburgse Boys nam nu het spel geheel in handen, doch door -steeds maar weer onvoldoende samenspel ble ven doelpunten uit. Ten slotte wist 17 minuten voor het einde rechtsbinnen Van Duin de eer nog te redden. Buitenspelval ten spijt Wanneer wij nu zelf van meet af alles op de aanval zetten cn dan verder die gevaarlijke Ter Leede voorhoede maar steeds weer buiten spel zetten, welnu, dan winnen wij misschien de wedstriid wel aldus dacht het Ornas elftal ongetwijfeld voor de wedstrijd. Zo gezegd, zo gedaan en warempel, het ging aanvankelijk uitstekend en het eerste doelpunt kwam zowaar van Ornas zijde. Nu ls een buitenspelval tegen een Bchotvaardise tegenstander wel eens nuttig om een drageliike uitslag te for ceren. doch het belette Harskamp, de Sassenheimse midvoor, toch niet daar na niet minder dan vier doelpunten voor z'n rekening te nemen 4—1 dus voor Ter Leede. Echt weer zo'n voor sprong om het wat kalmer aan te gaan doen en wat mooier. Breda schoot een penalty naast, doch het mocht niet. deren want, weer werd in de roos ge schoten.. ditmaal door rechtsbuiten Molenaar waarna linksbuiten Nieuwen- huis het halve dozijn completeerde. Een extra pluim tenslotte voor links half v. d. Hulle, die met z'n uitsteken de technische capaciteiten welhaast de beste man van het veld was. Acht goede doelpunten Viermaal heeft keeper Mes in het V.W.S.-doel mogen vissen en even eens viermaal kon confrater Meyer in het Lisser-doel de bal uit het net gaan halen; 44 was de uitslag en dit gelijke spel laat de spanning dezer ontmoeting gemakkelijk raden. Al spoedig na het begin maakte mid voor Mariinen het eerste Lisser doel punt. waarna Griekspoor de stand op 02 bracht. Deze tweenul achterstand betekende voor de Leidenaars het sein om iets energieker van leer te trekken en het was rechtsbinnen Kok die het eerste tegenpunt scoorde (12). Na een span nende geliikopgaande strijd maakte midvoor Arnoldus er kort voor de rust 2—2 van. In de tweede helft weer twee doel punten van de Lissenaren, beide weer van de uitstekende spelende Mariinen. Evenals voor de rust prikkelden beide doelpunten V.W.S. echter weer tot ver- titiewedstriid. Van een goed begin en een onbevredigend einde. Zonder aan de uiteindelijk verdiende zege van R.C.L. in Katwijk ook maar iets te kort te willen doen, heeft het er toch alle schijn van dat aanvoerder De Best en z'n mannen althans wat voetballen betreft niet bepaalt onder een gelukkig gesternte geboren zijn. Ook deze middag was hierop weer geen uitzondering en het kwam zelfs zo ver. dat aanvoerder Dc Best een waarschuwing had te incasseren wegens aan merking op des scheidsrechters beleid, terwijl een der meest kundige Katwijk- spelers. back Meyvogel een man die in z'n veeljarige sportloopbaan zelfs nog geen vlieg kwaad deed wegens vermeend ruw spel zonder pardon naar de kleedkamer werd verwezen. En ondanks deze wederwaardigheden konden wij niet anders constateren dan dat na afloop van deze sportieve strijd een en twintig spelers als goede vrienden het veld verlieten! Hoe dat alles mogelijk was? Welnu, ons inziens slechts door een ongelukkige samenloop van omstandig heden. Toegegeven dat de scheidsrechter met z'n beslissingen geen gelukkige middag had. doch had De Best niet net binnen de lijnen van het beruchte gebied de bal op onfortuinlijke wijze .tegen z'n arm gekregen, welnu, er zou geen vuiltje aan de lucht zijn geweest. Dat was er nu wel, want nadat de jeugdige Krijgsman op onberispelijke wijze de toegestane strafschop had be nut en R.C.L. dus na twintig minuten in de tweede helft haar aanvankelijke 01 achterstand in een 21 voorsprong zag veranderd, kon De Best z'n teleur stelling over zoveel pech moeilijk ver kroppen met als gevolg een kleine in breuk op het scheidsrechterlijke gezag, prompt gevolgd door eerder vermel.de waarschuwing. Nog geen minuut later weer een vinnige attaque der Racing voorhoede en nu constateerde dc »chcidsrechter ruw spel van Meyvogel linea recta naar de kleedkamer en daar stond Katwyk dan met tien man. Het wil ons voorkomen dat een tikje soepeler optreden van deze scheids rechter met een eventueel tactvol ver manend woord betere olie op de plot seling wat in beroering geraakte gol ven ware geweest dan deze ietwat pijnlijke beslissingen. Wij willen echter hopen, dat met een wat ruime kijk op dit voorval het on aangename incident spoedig uit de we reld zal zijn. Over het algemeen "Waren de RCL- spelers hun tegenstanders in techniek iets de baas en door verdienstelijk sa menspel werd hef doel van de jeugdige invaller doelman De Mooy nog al ecus benaderd. Daarvoor echter stond een barricade De Best— Hel lenberg—Mey vogel waartegen tal van aanvallen via de watervlugge vleugelspelers Nijs en Krijgsman te pletter liepen, waarbij nog kwam dat wij de schotvaardigheid van het Racing binnentrio Van der Hout, Jansen en Hensing niet konden roemen. Met die schotvaardigheid ging het ook aan de andere kant weer niet best en zo was slechts een goed genomen vrije schop van Klinkenberg in staat keeper Overduin te verschalken (10). Die Haghe met 8-1 verpletterd Toen we bij het aanbreken van dc rust in de wedstrijd Quick BoysDie Haghe de balans opmaakten van (lc eerste speelhelft. was weliswaar de balans in doelpunten in evenwicht, maar gezien het vertoonde spel van de thpuisclub, sloeg de schaal wel zeer sterk naar Katwijkse zijde over. Ondanks het feit. dat G. Zandbergen verhinderd was te spelen en ondanks de straffe tegenwind begon in de eerste helft de supprematie van Qouks Boys zich al af te tekenen. In het begin was dit nog niet zo zeer merkbaar, hoewel Van der Oever al heel gauw fel op doel schoot, maar de zeer harde schuiver ging langs het verlaten doel uit. Allengs bleek echter al meer en meer, dat de Hagenaars een nederlaag tegemoet gin gen. Toen dan ook Van den Oever na een klein solonummertje het eerste doelpunt in de touwen joeg. was dit een zeer verdiende bekroning van een half uur zeer goed voetbal van Katwijkse zijde. Dat er niet meer doelpunten kwa men. was hoofdzakelijk te wijten aan de buitenspelval. die de Haagse verdedi ging opstelde Het winövoordeel dat de Hagenaars voor de rust genoten, stel de hun wel in staat om aanvallen op i rust. rie dat zij te doorzichtig van opzet waren, strandden op het Katwijkse verdedi- gincsblok, zodat Bauw in het doel er heel weinig aan te pas kwam. De Hage naars hadden dan ook niet aan een tegenpunt gekomen, ware het niet, dat Blankert in het strafschopgebied hands maakte Uit deze strafschop wist Die Haghe dan gelijk te maken. Na de rust had Quick Boys slechts 10 minuten nodig om alle eventuele Haag se illusies weg te vagen. Een listig over- stapballetje van Verdoes bracht Van den Oever vrij voor doel, en voor zijn schot was geen kruid gewassen 2—1. Een schot van Zuyderduin liet de Haag se keeper op de doellijn vallen; hij her stelde zich direct, maar de bal was de lijn al gepasseerd, en de scheidsrechter wees onverbiddelijk naar het midden- Het was toen 31. en de tegenstand van Die Haghe definitief gebroken. De Kat wijkse aanval draaide toen alle ge schutspoorten open en zeer zwaar kreeg de Haagse keeper het te verduren. Warns bracht de stand op 4—1 en toen was alle glans van de wedstrijd af. Ver does en Warns met ieder één en Van den Oever met twee doelpunten, waar van sommige zeer fraai, deden de score omhoog gaan tot 8—1. een resultaat, dat nog niet eens geflatteerd was aange zien het vertoonde spel, vooral na de Na de rust al spoedi'g een rake schui ver van midvoor Jansen die De Mooy, via de binnenkant van de paal, te mach tig was, waarna eerder genoemde straf schop de winstkansen der bezoekers sterk deden stijgen. Toch zou midvoor Maarten Meyvogel nog met een fraaie kopbal scoren, doch z'n doelpunt kwam van achter de backs dus offside. Ondanks vastberaden pogingen van het gehandicapte Katwijkelftal, dat voor de zieke keeper Zwaan geen slechte doch voor de geblesseerde rechtshalf Parlevliet een op het laatst uitgespeelde Geurts als invallers in de gelederen telde, om de kansen nog te doen keren, was het juist aan de andere kant dat linksbuiten Nijs, na enige missers van Jansen, de eindstand op 13 bracht. Zoals gezegd was het samenspel der Racing ploeg hoger aan te slaan dan dat van Katwijk, doch het nimmer aflaten de enthousiasme der oranjehemden ver goedde veeL 2de klasse. De Danaïden n—N.S.A. 3—9 Adspiranten: Zuiderkwartier ADe Demping 05. Chr. Korfbalbond De beide voor de le kl. C.KJ3. vastge stelde wedstrijden werden wegens te slechte velden afgelast, maar gelukkig konden alle 5 wedstrijden in de le kl. Zuid-Holland Noord doorgang vinden. Pernix 2 ging op de ingeslagen weg voort en behaalde haar derde overwin ning in successie. Nu moest VEO er aan geloven en nog wel met 2—5. FIKS stel de hevig teleur door van het reeds defi nitief onderaan staande Tonego te ver liezen. De Oegstgeéstenaren waren ln het veld veel sterker, maar schoten nog iets slechter dan Tonego (01). Oranje Nassau, de kampioen, had grote moeite met Ijsvogels en de 2—1 overwinning was zelfs onverdiend. DES kwam na de nederlaag tegen Pernix 2 weer op het pad der overwinning, waarvan Blauw Wit het slachtoffer werd. (52). KVS kon zich tegen de verwachting in. Maas sluis niet van het lijf houden. Maassluis won met 41. In 2A was niets vastgesteld. De uitsla gen zijn: le Kl. CKB.: Pemix—ODI uitgesteld. le kl. Z.-H N VEO—Pernix 2 2—5, Fiks—Tonego 01, Oranje NassauIjs vogels 2—1, DES—Blauw Wit 5—2, Maassluis—KVS 4—1. Jeugdschaalc zal worden geactiveerd. Automatische promotie en degradatie aanvaard. In een nagenoeg volledige algemene Medegedeeld werd nog. dat de massa- vergadering van de Leidse Schaakclub kamp LeidenOmstreken op Zaterdag slechts Katwijk en N.Z.H. waren niet vertegenwoordigd heeft voor zitter Herfkcns bij de opening de over leden penningmeester, de heer H. M. Pont, in treffende woorden herdacht, waarna de aanwezigen één minuut stilte in acht namen. Vervolgens heette bij in het bijzon der de afgevaardigden van de nieuw toegetreden verenigingen dc S.C. Lichtfabrieken en de S.C. „Nooit Ge dacht" (Ter Aar) welkom. Aangezien dc S.C. „Kük Uit" te Oude-Wetering wegens te grote vermindering van het ledental moest bedanken, telt dc Leidse Schaakbond thans 26 aange sloten verenigingen, met een aantal clubleden van bijna 700. Bij de bestuursmededelingen bracht de voorzitter het jeugdschaak ter sprake. De K.N.SB, is op dit gebied thans druk doende en zal in het volgende jaar by de bondswedstrijden in Augustus een jeugdkampioenschap (leeftijd t/m. 18 jaar) organiseren tussen afgevaardigden uit de versohillende onderbonden. Het bestuur van de L.S.B. stelt zich nu voor de Leidse afgevaardigde aan te wijzen door in de Kerstvacantie regionale voor- wedstryden te houden (bijvoorbeeld te Leiden. Noordwijk en Alphen waarvan de winnaars in de Paasvacantie een finale zullen spelen; de winnaar daar van zal dan in het Nederlandse jeugd kampioenschap mogen uitkomen Deze gedachte kon algemene instemming ver werven. Uit de afdeling Leiden Warmunda neemt leiding van L.D.W.S. over Regen en nog eens regen is het wat de klok gisteren sloeg en toch zijn desondanks in de eerste klasse nog vier wedstrijden gespeeld, waardoor dus nog niet eens van stagnatie ge sproken kan worden. Was het dus vo rige week de sterke wind, die hoge eisen stelde aan de capaciteiten "van de spelers, dit keer waren het de glad de bal en de gladde velden, die min der technische spelers als het ware by voorbaat uitschakelden. In dit licht be zien kan de geweldige overwinning van de Alphense Boys op het bezoe kende DOSR een zeer fraaie genoemd worden, want. om 10 gaten in het DOSR-net te schieten is geen klei nigheid. Wel wordt hiermede direct de vinger gelegd op de zwakke plek in het elftal der Veners, nJ. een zich moeilijk ver plaatsende achterhoede. De veel lich tere Boysspelers tippelden telkens door deze achterhoede heen. Hoewel de thuis club met twee invallers moest aantreden, bleek dit geenszins een verzwakking te zijn. De Boys openden de score door hun rechtsbinnen 10, waarna spoedig De Bruijn er 20 van kon maken. Di rect daarop scoorden de bezoekers 21 en produceerden zij zelfs een tweede doelpunt, maar aangezien dit in eigen doel gebeurde, werd de stand 31. Voor de rust scoorde De Bruijn opnieuw 41. DOSR kwam direct na de hervatting sterk in de aanval, maar tot doelpunten bracht zy het niet. De Boys verstonden de kunst beter en maakten er vervol gens 51, 61 en 71 van, waarna de DOSR-niidvoor 72 scoorde. De doel- puntenhonger van dé Boys was blijkbaar onverzadigbaar want de score w-erd op gevoerd tot 10—2. Het blijkt, dus wel, dat de Boys ook dit jaar weer een voor- Cohen keepte beter dan Vrijenhoek Dit is nu al de derde nederlaag: in successie van de Haagse vierde klasse kampioene van het vorige jaar. Pro motie naar een hogere klas is wel aardig maar op deze manier gaat het genoegen er voor J.A.C. zeker af. Tegen Noordwijk werd het een 04 nerterlaag cn daarbij troffen dc Hage naars het nog in zoverre, dat Van der Wiel c.s. na een 4—0 voorsprong de fraaiste vormen van Zaterdagmiddag salonvoetbal ginngen vertonen veel in de breedte en weinig op het doel. Wel aardig om te zien maar het zet geen zoden aan de dijk. Slechts het linkergedeelte der Noord- wijk-verdediging was er deze week minder goed in en daar had rechtsbui ten Stuifzand van JAC dan ook aardig het oog op. Z'n goede schoten op doel werden echter op sublieme wijze ge stopt door Cohen in het Noordwijkdoel. die de geblesseerde Van der Wiel op uitstekende wijze verving en een veel j betrouwbaarder indruk vestigde dan de bekende Vrijenhoek aan de andere zijde. Het eerste doelpunt kwam van de voet van midvoor N. v. d. Wiel die han- i dig een tweetal tegenstanders omspeelde en daarna hard raak schoot. Uit een voorzet van links deponeerde daarna rechtsbinnen P.v.Rooyen nummer twee achter Vriienhoek' waarna linksbinnen A. v. Rooyen niet achter wilde blijven en een corner van rechts in de Haagse touwen kopte. Tenslotte schoot dezelfde speler later tegen Vrijenhoek, doch de terugspringende bal werd daarna in een vierde en laatste doelpunt omgezet. De Noordwijkvoorhoede in de huidige samenstelling met N. v. d. Wiel op de midvoorplaats voldeed goed al was men nog niet voldoende ingespeeld en werd ook n ie weling A. v. d. Niet, later als linksbuiten, te weinig in het spel betrokken. name rol zullen willen spelen om de be zetting van de bovenste plaats. Warmunda wist naar de bovenste plaats op te klimmen dank zy een 52 overwinning op het bezoekende SVLV, dat het dus ook in de tweede wedstrijd niet tot een zege heeft weten te bren gen. De Warmonders bleken goed op schot en schoten zich zelf hierdoor tot leiders van de afdeling. Het is een be hoorlijk gespeelde wedstrijd geworden, waarin Meskers met een fraaie snoek- duik de bal ln het Voorschotense doel wist te koppen (10) en Witteman met een verre trap over de gehele defensie, doelman incluis, de bal in het net deed verdwijnen 20. Kort voor de rust wis ten de gasten van een misverstand te profiteren en scoorde Lamboo tegen 21. Tien minuten na de hervatting zag v. Winsum kans het derde doelpunt voor Warmunda te scoren en Faas zag een kalm schot door doelman Stikvoort ver keerd beoordeeld, waardoor het weer raak was, 41. Lamboo scoorde daarna nog tegen 42 en toen Meskers een strafschop gemist had, deed Witteman het even later eveneens uit een straf schop beter en werd de stand op 52 gebracht Met Oranje Groen wil het nog niet erg. Hoewel het elftal gisteren aan het Zwarte Pad tegen de Stompwijkse Boys meestal in de meerderheid was, gingen toch de beide punten naar Stompwijk. De voorhoede van de Leidse ploeg bleek de kunst van doelpunten maken niet vol doende te verstaan. Wel wist Jordenszijn elftal de leiding te geven 10 en groei de er hoop in de doorweekte Oranje Groen-suporters, dat de eerste overwin ning in zicht was. De Boys uit Stomp- wKk sloegen deze hoop echter wreed de bodem ln en wisten nog voor de rust niet alleen gelyk te maken, maar zelfs de leiding te nemen. In de tweede helft is het vrywcl steeds een strijd geworden van de Oranje Groen-voorhoede tegen de Boys-achterhoede. Het juiste schol bleef echter uit en daarmede ook de kans op de beide punten. Toen de gas ten by een snelle aanval tot voor het doel der thuisclub wisten door te sto ten, kon hun linksbuiten nummer drie scoren. Oranje Groen bleek niet in staat deze achterstand meer in te lopen. Rypwetenng gaf op eigen terrein spe- dat de beide punten in Rijpwetering bie lend ZLC weinig kans en zorgde er voor. ven. Hierdoor blijft de thuisclub meetel len in de stryd om de bovenste plaats, terwyl ZLC nog steeds geen enkele winstpuntje te pakken heeft kunnen krijgen. De stand is nu: Warmunda 35; LDWS 24; Alphen se Boys 24 RKpvetermg 34; Stompw. B 3—4; DOSR 3—3; Foreholte 1—0: SVLV 2—0; ZLC 2—0 Oranje Groen 3-0. Zaterdagmiddagcompetitie afd. Leiden Leiders Koudekerk en Valkenboys kropen door oog van naald Het spreekwoord waarin het eerste de thuisclub de zege wist binnen te ha len. In de eerste helft wogen de par tyen goed tegen elkaar op en wisten de beide achterhoeden het de aanvallers zodanig te bemoeilijken, dat het er naar „a-I... uit dat de rust met blanke stand begin slechts kattengespin genoemd zou 111 8a^-n- Nauwelijks twee minuten - vnr>r mon than Trvl, from-, A»-> I ATHLETIEK „Holland" wint Dwars door Bodegraven RUIME VOORSPRONG OP TER GOUW EN A.A.V. '36. Een der voorboden van dc Leidse estafette, de nu eveneens jaarlijks te- rugkerende loop door Bodegraven is in een onbedreigde overwinning van het Leidse Holland geëindigd. By het le wisselpunt, 800 M lag de A-klasser Steding van „Ter Gouw" aan de kop, evenwel op de voet gevolgd door Singeiiing van de A.V Holland. In de nu volgende afstand toonde de Holland man, v. d. Houwen, over een uitsteken de eindspurt te beschikken Met 10 rr.2- ter voorsprong kon zijn clubgenoot Jan sen overnemen. De 800 M.. die deze laatste liep. bracht het verschil met ae wordt, mag over het algemeen als be kend verondersteld worden en wij we ten het, de competitie duurt nog lang vooral als de weersomstandigheden niet veranderen maar toch hebben zowel Koudekerk als Valken Boys na drie wedstrijden reeds een uiterst nut tige voorsprong op nummer drie van de lyst. Een voorsprong van drie pun ten wijst toch wel op enig krachtsver schil met dc anderen, waarvan er na tuurlijk verschillende op een struike len van de leiders wachten. De beide leiders zijn in hun wedstry- cien Zaterdagmiddag anders wel door het oog van de naald gekropen. By KoudekerkRouwkoop is het een uiterst spannende wedstrijd geworden, waarin pas in de laatste vijf minuten ploegen was: 1. A.V. Holland, 2. Ter Gouw, 3. werd 6e. A.A.V. C. '36. Holland H Slijkhuis verloor te Gothenburg Wim Slijkhuis kwam te Gothenburg uit op een invitatienummer over 1.000 meter. In de laatste ronde nam de voor men thee zou gaan drinken, volgde nog een aanval op het Koudekerk-doel over de rechtervleugel van Rouwkoop. Uit de voorzet van de rechtsbuiten, kon de linksbuiten, de bal ineens opvangend, keihard inschieten. (01). In de tweede helft ging het bK Kou dekerk steeds beter, aanval op aanval werd ondernomen en toen W. Hooge- veen weer eens een hoekschop kreeg te nemen, deed hy dit zo goed, dat de bal ineens in het net verdween. (1—1). Bei de partijen zetten hierna alles op alles om de leiding te nemen, hierin slaagde L. Hakkebrak onder groot gejuich van de Koudekerk-aanhang met een welge richt schot. (21). By WoubruggeValken Boys heeft de zege van de Boys aan een zijden draad gehangen, daar de thuisclub tot twee maal toe de leiding had weten te ne men. Het was een sportieve stryd, waar in de Boys reeds vrij spoedig de leiding namen. De Witte maakte evenwel vrij kort daarop al weer gelijk. (11). Te gen de verhouding in wisten de gasten opnieuw de leiding te nemen (1—2), waarmede tevens de rust aanbrak. In de tweede helft waren de doelpunten goedkoper. Eerst scoorde Bos voor Wou brugge, daarmede gelyk makend, ter wijl even later dezelfde speler zijn club 30 December in Leiden zal worden ge houden. Speciaal van de zijde der clubs uit de omstreken, werd aan het bestuur verzocht zoveel mogelijk te bevorderen, dat ook de sterkste Leidse spelers uit de eerste tientallen van L.S G. en Phi- lldor hieraan zouden meedoen. De voorzitter vestigde nog de bijzon dere aandacht op de oproep tot steim aan het wereldschaaktournooi te Am sterdam. Van dergelijke touniooien gaat zulk een propaganda uit, dat het een offer van elke vereniging meer dan waard is. Als belangrijkste agendapunten kwa men hierna de bestuursvoorstellen tot automatische promotie, en degradatie en een pyramidale opbouw van de nieuwe competitie, aan de orde. Veel principiële tegenstanders hiervan ble ken er niet te zijn en het practische gevolg van de® besparing van reiskos ten was kennelijk een sterk argument vóór de voorstellen. Slechts gaven enige afgevaardigden blijk van bezwaren tegen de degradatie van de twee on derste tientallen der groepen. Ten slotte werden echter de beide be stuursvoorstellen met ruime meerder heid aanvaard: het beginsel van auto matische promotie en degradatie met 23 stemmen voor, 10 tegen en 2 blanco, de pyramide-opbouw met 23 voor, 9 tegen en 8 blanco Tot arbiters voor het komende seizoen werden de heren W. H. van der Nat. dr P. C. van Ar kei, A Barkema en W F. Schüsz (laatstgenoemde als reserve) be noemd. Het bestuursvoorstel om de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap ko mend jaar te verspelen in een periode van twee weken (zowel voorwedstryden als finale) en dus niet meer met één ronde per week, werd na een korte dis cussie en nadere toelichting zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De tussentijdse verkiezing van twee bestuursleden in de vacatures Pont en Van Beek (die door vertrek naar elders moest, bedanken) wrerd uitgesteld tot de volgende vergadering, omdat de enige tijdige candidaatstelling werd terugge nomen en een andere candidaatstelling te laat was ingediend. De rondvraag leverde niets bijzonders 'op. zodat de vergadering ondanks de vril grote agenda, toch reeds om ongeveer 5 uur kon worden gesloten. Afvalwedstrijd Leidse Schaakbond ONVERWACHTE UITSLAGEN IN DERDE RONDE Nu de derde ronde van de afvalwed- stryd L.S.B. teneinde is, blijken er nog verschillende lager geklassecrden aan bod te zijn gebleven. A. Blonk (Vriendenschaar, no 50) won van .Tac. Gal.iaard (Philidor no 15), W. Bcy (Leitlien, no 51) zette zyn successen in de vorige ronden voort door nu J. A. P. Moonen (Philidor, no 26) te ver slaan. en ook Ca de Vroedt (Philidor, no 53) handhaafde zich door C. Zand vliet (Vriendenschaar, no 30) tc laten sneven. De overige uitslagen waren: W. F Schüsz (Philidor,no 5)C. M. van Renswcude (Schaakgenoegen, no 56) 10: A Barkema (Philidor, no 1) H. van Weizen (Vriendenschaar, no 57) 1—0; J. Koet (Philidor, no 7)—B. Ouwerkerk (Vriendenschaar, no 41) 1-0; F. van der Kaay (Vriendenschaar, no 61)dr P. Vermet (Voorschoten, no 23) 0—1; J. Nievaart (VTL. no 25)—F. Te- leng (Vriendenschaar, no 14) 01; D. van Gelder (Philidor. no 4)P A.C. D. Verstraaten (LS.G., no 81) 10. Er zijn nu nog in de strKd 3 spelers van Philidor. 2 van L.S.G.. Vrienden schaar en V.T.L., en 1 van Voorschoten en Leithen. Uit de hieronder volgend? loting voor de 4e ronde blKkt. dat de sterkst geachte spelers nog niet tegen elkaar de stryd moeten aanbinden: W. H. van der Nat (LB.G. no 2)— W. F. Wakfca (Philidor, no 16), A. Blonk Vriendenschaar., no 50)J. Koet (Phili dor. no 7), H. Stoute (V.T.Lno. 16)7§D. van Gelder (Philidor, no 4. F. Tel eng (Vriendenschaar no 14)—'W Bev (Leithen. no 51). W F. Schüsz (Phili dor, no 5)C. de Vroedt (Philidor. no. 53) Th. van den Oordt Jr (L.S A., 110 3) J Turk Jr (Philidor no 59), P. van der Linde (Philidor. no 87)A. Barke ma (Philidor. no 1), dr P. Vermet (Voor schoten, no 28)A. Smit (V.T.L.no 23). overtuigende technische capaciteiten van de j stellen te zetten, maar vele er van, ook al om- l Hagenaars ver te boven ging. Zweed Olie Aaberg de leiding met Slijk- huis op de tweed? plaats en de Duitser I de"leiding gaf. (3—2). Valken Boys bleek ie net vciociiü «.tE Steines als derde 200 meter voor de jn v d. Nagel echter een doelpuntenma- rest van het pele'on tot pim. 50 meter. eindstreep passeerde Steines onze land- ker te bezitten, want hij maakte weer Van Venetiën voegde m zyn 400 nog 20 genoot en in de laatste bocht kwam hij gelijk (33), waarop prompt Bregman meter hieraan tce. zodat de twee laatste ook voorbij Aaberg. Steines won in 2 voor Woubrugge het antwoord gaf. Leidse athleten. Van Haarlem 200. Re- I min. 25,1 sec. Voor Aaberg werd 2 min. 1 (43). Nagel bleek zyn kruit echter nog n?c- 1 del 100 M., weinig moeite hadden de 1 25.8 sec. genoteerd en voor Slijkhuis 2 niet verschoten te hebben, want de ge- Holland-zege veilig te min 28,2 sec waarmede hy nog ruim j lykmaker lag weer vry spoedig in het 'boven het Nederlands record van Frits Woubruggenet (44). Met deze uitslag De volgorde der 3 eerst aankomende I de Ruyter (2 min. 26,4 sec.) bleef. Koudekerk 3 Valken Boys 3 Rouwkoop 3 Sleutels 1 I zouden beide partijen tevreden kunnen Oergeest 3 zijn. Toen enkele aanvallers van de Boys echtqr de bal en doelman achter de lyn werkten, gaf de scheidsrechter doelpunt (45), terwijl de gasten hieraan zelfs nog een punt wisten toe te voegen, zo dat het einde toch nog kwam met een 64 zege voor de Boys. PBOVSleutels werd niet uitgespeeld, daar de thuisclub er twintig minuten voor het einde genoeg van had. De stand was toen 0—2 in het voordeel van Sleutels. Voordien was reeds een der spelers van PBOV door scheidsrechter v. Leeuwen naar de kleedkamer ge stuurd, wegens beledigende uitdrukkin gen aan het adres van de arbiter. Dit gebeurde direct nadat Sleutels uit een vrije schop de leiding had genomen, waarmede ook de rust kwam. Toen in de tweede helft Sleutels de voorsprong wist te vergroten (02), was men het in het PBOV-kamp blykbaar weer niet eens met de Jeider, waarop men maar besloot het veld te verlaten, waarmede men de vereniging waarschijnlyk geen dienst bewezen zal hebben. Oegstgeest dacht tegen T. en D. een gemakkelijk karwei te hebben, maar dit zou haar byna op minstens een verlies- puntje zKn komen te staan, want na dat Kuivenhoven direct in het begin zijn elftal reeds de leiding had gegeven, doordat de doelman van T. en D. de bal liet glippen, bleken de gasten zich hiervan weinig aan te trekken en reeds vrij spoedig daarop maakte men van een verkeerd wegwerken gebruik door gelyk te maken. (11). In de tweede helft werden door de Oegstgeesters tal van kansen ongebruikt gelaten, toch zou T. en D. bijna de lei ding hebben genomen als niet Fokkema na een geweldige rush nog juist op de doellijn wist te redden. Dit was blijk baar het sein voor Oegstgeest de zaken ernstiger aan te pakken en spoedig was het dan ook 21 door een fraai doelpunt van Kuivenhoven. Kort voor het einde wist Profijt met een boogballetje de T. en D. doelman te verschalken, waardoor bet einde kwam met een 3—1 zege voor Oegstgeest. Hier volgt de stand: PBOV 2 1 Woubrucge 3 0 T. en D 2 0 Kazersw. B. 0 9

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 6