3 October-programma in kannen en kruiken Het feest der feesten Tienduizenden wacht wederom feestviering een grootse Officiële publicatie ZATERDAG 23 SEPTEMBER l Leldse als het Nederlandse bedrijfsleven zullen uitkomen. Een dag vol tradities 3 October, voor iedere Leidenaar het feest der feesten, dat bovendien leder jaar ('oor tienduizenden vreemdelin gen met groot enthousiasme is me- degevierd, nadert met rasse schreden. Er wordt door het bestuur der 3 Octobcrvereniglng met koortsachtige ijvrr gewerkt aan de voorbereiding van dit jaarlijks festijn, dat ook nu weer zal uitgroeien tot een dag vol tradities. Tot één van deze tradities behoort nu al weer lange tyd de persconferentie, waarop de heer W. v. d. Laan, gesecondeerd door enkele Ifden van het 3 Octoberbcstuur, de pers een overzicht geeft van de ko mende feestelijkheden, waarvan het programma thans in kannen en krui ken is. VRIJDAG, 29 SEPTEMBER. FEESTELIJKE WIJDINGS URE. As. Vrijdag, 29 September, zullen de le feestelijkheden Inzetten met een wijdingsure in de Pieterskerk, verzorgd door de Chr, Zangvereniging „Ex Ani mo" Terwijl ds D. Kuilman, emeritus predikant der N:H. Kerk, een wijdings woord zal uitspreken, zal de heer D. Grondsma uit Alkmaar in deze dienst het Wilhelmus declameren, MAANDAG TAPTOE. Rustig blijft het dan tot Maandag. 2 October, als aan de avond van die dag een lange, feestelijke lichtstoet door Leidens straten zal trekken om een hulde te brengen aan Leidens dappere burgervader in de bange dagen van October 1574, Pleter Adrzn. v. d. Wei ff. Tijdens deze plechtigheid zal het stand- beeld in het Van der Werffpark door schijnwerpers worden verlicht. Ook dit jaar is wederom een kranslegging in- l gelast aan de voet van het in 1924 ont hulde monument van Prins Willem van Oranje c.s. in het Plantsoen bij de Ko- revaarstraat. De stoet, waarin ook dit maal geen kinderen beneden de leeftijd van 12 jaar zuilen worden toegelaten, ral zich op de Kaasmarkt opstellen, waarvan om half acht de afmars plaats vindt. Omstandigheden hebben er toe geleid, dat de route iets zal worden bekort. SCHUTTERSVELD IN VOLLE OMVANG BESCHIKBAAR! Deze avond zal ook reeds het Luna park op het Schuttersveld, waarvoor van de zijde der kermisxeploltanten grote belangstelling bestaat, worden opengesteld. In tegenstelling met veler mening uls zou dit veld slechts gedeeltelijk be schikbaar zijn, deelde de heer Van der Laan ons mede. dat dit ln de eerste jaren zeker nog niet het geval zal zün. Het veld blijft in zijn volle om vang beschikbaar. Dit jaar komen er bijna honderd vermakelijkheden! Teiwljl de toegang tot het Lunapark uitsluitend aan de Rijnsburgersingel is, komen er uitgangen aan de Marislaan en de Stationsweg. 3 OCTOBER BEGINT MET REVEILLE. Nadat op 3 October te 7 uur het Leidsch Politie Muziekgezelschap op net balcon van het Stadhuis aan de zijde van het Stadhuisplein de reveille heeft geblazen, vangt te 8 uur in het Van der Werffpark de koraalmuziek aan. Honderden zangers (essen) zullen in dit vroege ochtenduur hun danklied opheffen tot de allerhoogste en Hem danken voor de aan veel leed uitkomst brengende verlossing in 1574. Een altijd weer stemmingsvolle inzet, waarvoor door de tijden heen steeds veel belang stelling heeft bestaan. ROND DE VEEMARKT „VEBO" KAMPIOEN SLACHTKOE VAN ZEER UITMUNTENDE KWALITEIT BRENGT DE KAPITALE SOM VAN f. 1600.— OP! Jammer, zeer Jammer, is het, dat de herfst zich al zo vroeg in zijn aller- ólechtste buien vertoont, want de wel den zijn nog zo rijk voorzien aan gras en nu Is het zó nat, dat er aan de gras mat grote schade wordt toegebracht. Tengevolge hiervan ziet de veehouder zich genoodzaakt om de gewone veeafzet die in het najaar moet plaats hebben vlugger aan te vangen dan hem lief is He: ligt voor de hand, dat ook dit weer :chade met zich meebrengt, want de veeprijzen vertonen thans een nogal icherp dalende lijn. Vooral de enigzins afwijkende en de mindere kwaliteiten zijn zichtbaar in prijs gedaald. Een zeer groot nadeel voor de veehouder tenge volge van het slechte weer is, dat de melkproductie sterk terugloopt. Dit drukt op zijn beurt ook weer op de kooplust van het melkvee. Al met al had de veehandel in de laatste week dan ook een zeer traag verloop. Het vee was evenwel zeer hoog in prijs, zo dat bij een teruggang van gemiddeld f 100.per stuk nog niet kan worden zesproken, van „goedkope koeien", en ze2ien de verhoudingen tot het buiten land, geloven we ook niet, dat er op «n veel diepere depressie op onze vee- m vleesmarkt behoeft te worden gere kend! Voor het slachtvee bewogen de prij zen zich wel ls waar ook op een wat lager niveau, dóch de „beste waar"' was toch weinig goedkoper dan vorige week. f 2 60—f.2.80 per kg. geslacht gewicht, doch een uitblinker was wel de kam pioene van de „Vebo", die een levend gewicht op de sfchaal deed noteren van 105 kg. en waarschijnlijk 900 pond -'-hoon aan de haak zal wegen. Een Haagse slager kocht haar voor de mooie zem van f 1600.—. Overigens waren de prijzen op de „Vebo" slachtvee-expo- {'tie niet buiten de marktwaarden. De handel was er zeer kalm en diverse exemplaren waren reeds vóór de ten toonstelling verkocht. De bekroonde dieren, meest variëeren- de tussen f. 1000.en f. 1200.per stuk Zeker ook nog wel de moeite vaard. De import uit het buitenland is 'at ingekort. Men kon met de prijzen '•et meer uitkomen, doch er zal ver moedelijk spoedig weer Argentijns be doren rundvlees te koop zijn, want in Amsterdam is dit reeds gearriveerd. De kalverenmarkt was deze week voor [et te kalveren, zowel als voor nuchtere 'hveren even flauwer gestemd; note- ;"igen lager gemiddeld 10 cent per kg. 'Zger. Leidse Schouwburg 5 JAAR HOOFDSTAD-OPERETTE. Zwei Herzen im Dreivicrteltakt. Het is al weer vijf jaren geleden, dat de Fritz Hirsoh Operette herrees, maar, helaas, zonder dez? grootmeester van dit kunst-genre, slachtoffer geworden van de onverbiddelijke oorlog Kon het anders dan dat in den be ginne de gang wat stroef was, dat niet de hoogte van vroeger werd bereikt op vrijwel elk gebied, dat bij een operette- voorstelling wordt betreden, kortom, dat er iets haperde? Maar er is doorgezet met grote voortvarendheid en vaste hand en het is onder regie van Otto I Aurioh gelilkt het gezelschap weer op I peil te brengen. Bij het. eerste lustrum, dat dit seizoen wordt gevierd, is z:-lfs 1 zodanig gemanlpueerd dat men kan i zeggen; es ist erreicht! Voor dit lustrum was de keuze geval- toen de toneelclub „Onder Ons" onder len c-p ds ook hier reeds van vroeger leiding van mej. T. Goddijn, enkele gs- bekende operette ,.Zwei Herzen im Drei- zelkge toneelstukjes ten beste kon ge- vierteltakt", met muziek van Ro-bert ven. Het geheel werd opgeluisterd door i Stolz. Al zouden wij dit oeuvre niet di- een stukje muziek onder leiding van de reet tot het fijnsre genre willen rekenen, heer Meskens en met meiewerking van he^..ls toch een aardig, echt operette- de Lichtfabrieken achtlg gegeven van de prins die, de hem Kaxteiijfa. toespraken van de diverse v, icf/vnen WnMTim voor de mede- OTut °P CC" Koeu lei saocnier, VERENIGING E.H.B.O.-DIENST LEIDEN. Na een gezellige opleldingstijd, heeft de Ver. E.H.BO..-Dienst Leiden haar leden en geslaagden opgeroepen voor het houden van een gezellige avond in de Jacobazaal van „Den Burcht". Als altijd, heerate er een gezellige sfeer. Na een hartelijk woord van wei- kom door voorzitter L. M. Piek, inzon derheid aan de doctoren J. G. Bazuin, A. J Sneep en H. P. Veldhuyzen Jr. voor het vele werk tijdens de opleiding, was het hem een bijzonder genoegen namens het, bestuur deze doktoren een fraai boekwerk aan te bieden eneen tractatie voor de dames, die vele uren hun man hadden gemist- Natuurlijk De aanmelding voor dit bedrijfs- werden cok de diverse zusterverenigin- appèl heeft de stoutste verwachtingen j gen en oud-cursisten niet vergeten, overtroffen, zodat de Optochtcommis- volgden nog vele vriendelijke woorden sic der 3 Octobervereniging rekent op j van cursisten tegen dootoren en instruc- een stoet van circa 2 K.M. In totaal 'eurs en was het, al heel laat geworden hebben 53 deelnemers ingeschreven met 70 wagens. Hieronder vallen tal van gemeente-diensten, terwijl ook een bloemen- cn reclamewagen van de 2859 INGEZETENEN KRIJGEN EEN FEESTGAVE. Inmiddels is ook in het Waaggebouw de uitreiking van de traditionele feest gave; haring en wittebrood begonnen Dit jaar zelfs aan een ongekend groot aantal ingezetenen: 2859, ruim 500 meer dan vorig jaar. Tijdens deze uireiking zal de Harmonie-kapel T. en D. con certeren Om precies 9 uur zullen van het Waaghoofd af 1000 postduiven het luchtruim kiezen. Een nieuw, door de jeugd zeer ge waardeerd nummer, is de vliegerwed strijd. welke om 8.30 uur op het LFC terrein aan de Haagweg wordt gehou den. 406 MILITAIREN DEFILEREN. Op hun weg door de stad zullen te ongeveer 9 uur plm. 400 militairen voor de autoriteiten voor het Stadhuis defi leren. Een défilé waaraan ook Pro Patria en de Kon. Militaire Kapel zul len deelnemen. Behalve deze militaire mars, zal ook de Haagse Tramharmo nie, een korps van 75 man, omtrent dit uur een muzikale rondgang door de Sleutelstad maken. 8.45 uur vertrekken de Haagse muzikale trammannen van het Stationsplein. Te 10 uur zal in de aan de 3 October- dag zo historisch rijke Pieterskerk een plechtige Herdenkingsdienst worden ge houden, waarin ditmaal dr K. E. H Oppenheimer zal voorgaan. De heer Leo Mens zal het orgel bespelen. Voor hen, die zich in de historie van Leiden nog wat willen verdiepen, wordt van 10 tot 12 uur in het Sted. Museum .JDe Lakenhal" een tentoonstelling ge houden, betrekking hebbend op het beleg en ontzet van deze stad. Een ex positie, welke het vorig jaar ruim 2200 personen trok. Voorts zal in de och tenduren de fontein aan de Vismarkt „op het springen staan". BEDRIJFSPARADE MET 70 WAGENS EN JACHTSTOET. Ter onderbreking van de historische optochten, welke op 3 October altijd een kleurrijke stoet van bekende figuren uit de vaderlandse geschiedenis, edelvrou- wen, krijgsknechten en schildknapen binnen Leidens veste brengen, komt er nu een bedrijfsparade, waarin zowel het Ook op de wolvee-afdelingen was de handel niet zo ,wild'y als we dat de laaiste tijd wel zagen. Niettegenstaande konden verkopers van vette lammeren toch weer zeer tevreden huiswaarts gaan. Vooral zij die f. 100.per stuk ontvingen. Dit waren wel de topprijzen. De huidenprijzen zijn gestegen tot f 27 50 per stuk en dit spreekt natuur lijk een woordje mee. De gemiddelde prijzen van de vette lammeren varieer den van f. 70—f. 90 per stuk. Vette schapen tot f 1 20—f. 1.25 en fokscha pen f. 85—f. 105 per stuk De aanvoe ren waren groot. De beste vette varkens zijn zeer ge zocht en duur, f. 1 88f. 1.92, lichtere soorten van f 175—f. 185 per kg. le vend gewicht. Spek en vet zijn gewilde artikelen geworden en stimuleren mo menteel de varkensprijzen. Mager goed en biggen waren minder goed te plaatsen en wat goedkoper. Respectievelijk f 1.60f. 1.70 per kg. en f. 25—f. 40 per stuk. Paarden algemeen flauwer. Vooral de mindere kwaliteiten, zowel werkpaar den als slachtpaarcen zakken in prijs wat terug. f. 700f 900. extra beste jonge werkpaarden f. 1000f 1050 per stuk Slachters f. 1.50—f. 1.75 per kg. Veulens f 175f. 360 per stuk Een Koraalmuziek: Dankt, dankt nu allen God. 3 Octobervereniging in de stoet wor den opgenomen. Een jachtstoet van plm. 46 ruiters en honden zal de kleurrijke verbin ding tussen Leldse en nationale afde ling vormen. Tenslotte zullen 7 mu ziekcorpsen in deze bedryfsparade medelopen. Uit diverse besprekingen, welke de optocht-commissie met de talrijke deel nemers heeft gehad, is het haar reeds thans duidelijk geworden, dat Leiden in de middaguren van de 3 Octoberdag een schouwspel wacht, dat de tienduizenden zal boeien van begin tot eind. Een schouwspel van bloemen, frisse Ideeën en originele vondsten! De jury, die afzonderlijk de Leidse en de nationale afdeling zal beoordelen, wordt gevormd door prof. L. O. Wencke bach te Noordwijk en de heer Jo Spier uit Amsterdam en E. Wijnans te Oegst- geest. BEHALVE ALKMAAR KOMT OOK GRONINGEN. Terwijl het reeds jaren de gewoonte is om de bestuursleden van de 8 Oc tobervereniging te Alkmaar tot het Leldse feest uit te nodigen, zal ditmaal voor het eerst ook het bestuur van de Ver. voor Volksvermakelijkheden te i Groningen, dat telkenjare de Groningse 1 feesten op 28 Augustus organiseert, dc j gast der 3 Octobervereniging zijn. CHIEL DE BOER KOMT IN DE SCHOUWBURG. Nu in verband met de restauratie der Stadsgehoorzaal het avondfeest in deze zaal niet kan plaats vinden, zullen er 2 cabaretvoorstellingen (om 5 en om 8 uur) in de Schouwburg worden gegeven. Het bestuur der 3 Octobervereniging prijst zich gelukkig, dat het zich voor deze voorstellingen heeft kunnen ver zekeren van de medewerking van het bekende gezelschap van Chiel de Boer, welke laatste een origineel feestpro gramma heeft toegezegd. Een program ma rijk aan afwisseling en vol gezonde humor Op het Lunapark, dat uiteraard de gehele dag geopend is, wordt 's avonds weer een hosconcert gegeven, terwijl dc dag met een luisterrijk vuurwerk zal worden besloten, 's Nachts om één uur valt de sluiting en daarmede het einde van dit specifiek Leidse feest! Met de Ned. Spoorwegen en de tram- en nutobusdirecties zijn reeds regelingen getroffen o"er het later rijden van extra diensten na afloop van het vuurwerk. doctoren, vele bloemen voor de mede werkenden en vele attracties voor de talrijke aanwezigen, maakten deze avond een echte ouderwetse EH.B.O.- av-ond. De geslaagden waren; de dames: M. J. WiUems, N. v. Ginshoven M Kraan, G. de -Haas, H. ten Broek, D. C. Won- j clergem, J. v. Leeuwen J. G. Wijfje, A. SchelHngerhoort H W. v. d. Laan, S. i Verboom, R. Blitz, T. de Tombe, G. Ok- 1 kerman, J. Benschop en de herenF. J. Kuypers, C. v Bommelen D. Boom, B. j M. v. Brammeien, Tj. ten Wolde, Th. Driessen. M. S. v d. Zeeuw, A Koore- man, W v. d Berg A. Arends, R J den Hertog, J. J. de Hoog, C. G. W. v. d. Ham, F. Sloot. J. L-aman D. Wol kers, L. Nagtegoal, E. v. Hejjkoop, B. M. Kerkhoff. B F. J. A. Pols. A A. Pols. R. Alberts, M. Over-dijk. M. Altink, J. P. v. d. Linden en W. Th. Varkevisser. THEOSOFISCHE VERENIGING. Magie. De -heer Ko Borsten uit Bloemendaal begon zijn voordracht over bovenver meld onderwerp met een inleiding tot de lagere sfeer van Magie, want Magie -Joet zoveel in ons, waarvan wij ons niet bewust zijn. De grote krachten in de natuur hadden grote invl-oed op het le ven der oervolken en vooroorzaakten een zekere angstneurose. Men denks b.v. aan heilige bergen, heilige bomen enz. Zo ontstond ook de regendans. een ballet om de Goden gunstig .te stemmen. Elk volk heeft zijn eigen Magie. Voorts vindt men een zekere magie in de verkoopkraoht, die iemand ontwik kelt. in hynose in geneeskracht en ook in Godsdienstige handelingen, waarna spreker de witte en zwarte magie be handelde. Het liefdeleven is een samenvatting van magische krachten en leidt, wan neer het in de goede richting gaat, tot liefde en brouw. Wij hebben in de laatste jaren ook ondervonden hoe de magische krachten tot oorlog kunnen voeren. Wanneer -deze krachten ten goede worden gericht, en de mens tracht het volmaakts te bereikeij. haat en vijand schap te bestrijden, dan komsn wij tot een vriendschap en broederschap onder de mensen, zoals het eerste doeleinde van de Theosofische Vereniging dit voor schrijft. Dan is er geen dissonant en wordt elke oneffenheid met magische kracht weggewerkt, dan vragen wij geen liefde, maar geven liefde aan alle schep selen. Zo komen wy uit de lagere regionen op de koninklijke weg van de heerser, van de Almacht. Degenen -die de magie aldus toepassen, brengen de goede eigen schappen naar voren weten hun ver antwoordelijkheid bij de opvoeding van de jeugd en trachten een ander beter mens te worden. Elkaar begrijpen is el kaar genezen. Laat ons de goede magi sche krachten ontwikkelen, welke God in ons hart heeft gelegd en ons daar aan met hart en ziel geven. Met de woorden „de wereld wacht op u en op mij" besloot spreker zijn voor dracht. •erliefd maar ten slotte als in Oud-Heidelberg af- soheid neemt. „Adieu, du kleine Garde- offlzier"Er komen tal van liede ren in voc# die gezellig in het gehoor liggen en aan de humor is tevens een riike plaats ingeruimd. En het gezelschap is er in geslaagd in smaakvolle decors en uitmuntende aan kleding, deze operette over het voet licht- te brengen op fascinerende wijze, zodat de uitverkochte schouwburg op recht heeft genoten. We zijn de tel kwijt geraakt, hoe vele passages gedou bleerd moesten worden! Vocaal mege er dan nog wat te wen sen overblijven, er werd zó met „Schwung'- en vaart gespeeld, dat daarop verder niet werd gelet. Speciaal een vijftal leden van het ge zelschap voert deze liefdestragedie (met sordinei naar het doorslaand succes: de prins van Herman Valsner, Annerl, de koetsiersdochter van Ruth Rhcden, de prinses van Hellena Rajewska, haar geliefde graaf Boby van Otto Aurlch en, vooral met te vergeten de mens-wijze aapjeskoetsier van Fritz Stelner die naast de snaren op het terrein van de jool hoe sohitterena was zfjn Inzet met het „Schimmellied" toch ook de gevoelige snaar weet te bespelen als b.v. aan het slot van het tweed* bédrijf. Maar de overigen, waarvan wij de dan seres Elisabeth Hermann nog willen noemen, sluiten zich prachtig aan. E°n Dracht-duo vormen Otto Aurich en Fritz Steiner met hun elastieke benen. Het voldoend bezette orkest onder vaste leiding van Fredy Salten was voor zyn taak berekend. Een kostelijke opvoering, waarvoor hulde dient te worden gebracht. De te rugkeer tot het Duits is tooh maar een grote verbetering! Het seizoen is wel succesvol geopend: een geslaagd lustrum, een uitverkocht Huis. een overweldigend applaus! Juist bij het begin van het seizoen men beschouwe ons vooral niet als Nurks! zouden wij toch een tweetal opmerkingen willen maken: lo. laat het publiek toch zorgen op tijd te zijn De laat-komers vergallen bij de aanvang veel. 2o. Laat het publiek toch bedenken, 1 dat ook de ouvertures bij opera en ope rette beho-en en luid spreken daartussen door verlies oplevert. In de schouwburg is weinig veranderd, al ls enige aandacht geschonken aan de koffie-kamers. Maar de kleedkamers achter het toneel zijn grondig verbe terd. De gezelschappen zullen daarvocr ontegenzeggelijk dankbaar zijn. M. Oprichtingsvergadering afd. Leiden „Humanitas" Vereniging voor Maatschappelijk werk. Ofschoon reeds vijf jaar lang voor buitenkerkelijken en leden van kleine kerkgenootschappen maatschappelijk werk verricht wordt door de stichting „Humanitas". werd Donderdagavond aan dit werk grotere bekendheid gegeven door middel van een lezing van de heer Coen van der Lende, oud-secretaris van het N.V.V. De bijeenkomst werd gehou den in de Jacobazaal van de Burcht, en stond onder leiding van de heer G. Riet veld. In aanmerking genomen het on gunstige weer was toch een vrij groot aantal belangstellenden opgekomen, van wie wij noemen de heer Mr P. A. v. Toorenburg. Seer. v. d. Sociale Raad, voorts vertegenwoordigers van Inter kerkelijke Gezinszorg, Pro Juventute, Humanistische Verbond, Leidse Be- stuurdersbond. Partij v. d. Arbeid, de Vrouwenorganisaties van N.VV. en P. v. d. A, en tal van andere culturele of jeugdorganisaties. Over deze belangstelling sprak de voorzitter zijn blijdschap uit en gaf daarna de heer Van der Lende het woord voor zijn inleiding. Spr. wees er op, dat het ondoenlijk is, alle details van het werk van „Huma nitas" uiteen te zetten doch wilde niet temin trachten, een beeld te geven van het streven der organisatie. Reeds lang voor 1940 werd de behoefte gevoeld in kringen van buitenkerkelijken aan een organisatie als „Humanitas". In Amsterdam kwam als gevolg daar van een vereniging tot stand van arm bezoekers, welke poogde de kille sfeer van de ambtelijke werkwijze weg te ne men. Met tal van voorbelden illustreer de spr het uitnemende werk van deze mensen. Tot systematisch werken over het ge hele land kwam het intussen nog niet. Gedurende de bezettingstijd werd ech ter door voormannen van de moderne arbeidersbeweging het initiatief geno men daartoe. Ofschoon de idee van hulpverlening algemeen werd toege juicht. konden noch N.V.V., noch S.D. A P.. officieel toetreden tot een organi satie voor buitenkerkelijken, aangezien ook een deel der leden van deze orga nisaties op verschillende kerkelijke grondslag stonden. (Foto L.D./Van Vliet) ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Ned. recht: G. H. L. Scheurs fs-Gra- venhage), Q J. Blaauw (Rotterdam); voor het docotraal examen Ned. Ind. recht: mej. A. M. de Graaf ('s-Graven- hage); voor het Arts examen le ged J. A. G. Kuijpers (Maastricht), Sj. Vos (Katwijk aan Zee), F. G. Weyschedé (Oegstgeest); voor het 2e gedeelte de dames T. K. v. d. Heide (Ermelo), H. J. M. Schrocts Cs-Gravenhage) en de lieren G. B Kletter (Paramaribo) en A. E. Wolf (Paramaribo). Er werd een oplossing gevonden en de stichting „Humanitas" kwam tot stand onder voorzitterschap van de te genwoordige Minister Mr Dr J. in 't Veld. Thans ls de stichting omgezet in een vereniging en overal in het land, ook b.v. in Tilburg en Den Bosch, werden reeds afdelingen opgericht. Spr. zette daarna uiteen, dat er van heden af systematisch zal worden ge werkt door secties in het leven te roe pen voor kinderbescherming, gezinsver zorging, reclassering, hulp voor ouden van dagen en algemeen maatschappe lijke zorg. Spr. realiseert zich de grote moeilijk heden, die overwonnen moeten worden, om wat zon en levensvreugde te bren gen, daar waar dat nodig is. Ook het probleem van de huisvesting van ouden van dagen moet dringend opgelost worden en in dit verband noem de spr. het prachtige werk-in Kopen hagen en Stockholm, waar deze mensen niet worden „weggemoffeld", maar in mooie centra bijeengebracht met aller lei medische en andere zorgen omringd. Met een opwekking, het werk van „Humanitas" te steunen, besloot de heer Van der Lende zijn boelend en geest driftig betoog. Na de pauze beantwoordde de spre ker een aantal vragen. De heer Rietveld dankte de spreker voor zijn uitstekende uiteenzetting en ging daarna over tot de oprichting der afdeling Het secretariaat is gevestigd bij de heer H. Zunderman Jr, van 't Hoffstraat 33a. 14 Meter beton de grond in. Met een variant op een bekend ge zegde, zouden wij hier willen spreken j von: ,.AIs er èèn paal in de grond zit, Gisterochtend is ue 43-jarig: mo- volgen er meer". Zoals gemeld werd Rijniijl' te'wStaTSSnS ?*»rm!Mag de eerste poot ven het met êin autó, tengevolge waarvan hij toekomstige viaduct aan de Gevan- zijn rech-teronde:been brak en een her- genlaan in de grond geslagen en vol- enkel zeer mooi merrleveülen tot f. 400 voerde^iet slachtoffer naar het Acade- 9en er n°9 302De palen hebben een toe. misch Ziekenhuis. I lengte van plm. 14 meter. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN: Relnler Daniël Maria Bernulphus. z van R. Verplancke cn T. M. van der Krogt; Reinllde Jacobl Margriet, d. van R. N. Wassenaar en A. van der Does: Dirkje, d. van H. Durleux en I .W. van den Nieuwen - dijk: Vlrglnle Bernadette Elisabeth, d. van T. G. A. Scholte cn H. P. Schoemaker. OVERLEDEN: C. Logeman, d., 2 Jaar. Examens Leidse Instrumentmakersschool Voor het leerllnginstrumentmakers- examen van de Leldse Instrumentma kersschool zijn geslaagd: J. H. Beun, Aardenburg, H. A. Buter, Amsterdam: A. van Capelleveen, Wage- ningen; J. G. van Dam, Amsterdam; L. van de Graaf, Delft; J. F. Hageman, Leiden: A. van der Hoorn, Amsterdam; D. A. de Jong, Delft; J. Ladru, Amster dam; C. J. Landman, Den Haag; N. J. Mlnekus, Den Haag; H. van Oosten, Lelden, J. van Ravenzwaaij, Schevenin- gen; N. de Ridder, Roermond; J. W. Ruppert, Amsterdam; A. R. de Rijk, Amsterdajn; A. J. Schoonhoven, Delft; L. de Snaijer, Vlaardingen; I. Starre, Leiden; J. Stigter, Santpoort: R. Ver- bruggen, Amsterdam; Ph. B. Visser, Den Helder; C. Weiman, Amsterdam: G. W. Wiersma, Amsterdam. Afgewezen: 28; voor het gezel-instrumentmakersexa men: A. Algra, Rinsumageest; G. Bou- man, Arnhem; J. A. Dieleman, Honte- nlsse; A. S. J. Florisson, Leiden; F. R. Reuter, Rotterdam; H. J. Stemcrdlng, Harderwijk; J. H. Wenken'oach, Rot terdam, afgewezen 22; voor het mees- ter-instrumentmakersexamen: J. Hoog werf, Leiden; R. van der Horst, Delft; afgewezen 8; voor het leerling-glasbla zersexamen: J. Bruis, Schinnert; J. A. Burger, Amsterdam; J. H Creuwels, Stein: F. J. van Eek, Amsterdam; C. de Graaf, Amsterdam; B. L. A. van Kes- teren, Leiden; J. van Kooperen, Lelden; A. van der Plas, Geleen; C. J. van der Poel, Brielle; L. F. Schaaf, Amsterdam; K. Vrielink, Eindhoven; afgewezen 12; voor het gezel-glasblazersexaonen: J. v. d. Boogaard, Leiden. A. v, d. Heuvel, Eindhoven; A Pastoor, Geleen; L. Ra makers, Son (N.Br.)G. W. van Rij Oegstgeest; M. Verbeek, Geleen; afge wezen: 8; voor het meester-glasblazers- examen- M. C. Geerts, Delft en J. Ha- nique. Eindhoven; afgewezen 5; voor het examen leerling-glasslijper: C. Ange- nent, Amsterdam (met lof); J. Th. Ap pels. Delft; P. Dongelmans, Rotterdam; J. Koorn, Delft; H. C. van der Vaart, Delft: voor het examen gezel-glasslijper werden de 3 Candida ten afgewezen. De eerstvolgende vergadering van de Raad zal Maandag 9 October plaats vinden. SCHOUW VAN WEGEN. LANEN, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat te beginnen op 2 October 1950 krachtens het benaalde bij artikel 17 der verordening van 6 Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatstelijk gewijzigd bij verordening van 9 Juli 1928 (Gemeenteblad No. 22) op we gen, lanen, straten, enz. en wateringen en sloten, schouw zal plaats hebben over alle wegen, lanen, paden straten, kaden, pleinen, hofjes, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin ge legen of daarto" behorende bruggen en andere kunstwerken, voor zover die bijzon der eigendom rJJn. en zonde- verhindering door cf vanwege rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan alsmede over alle wateringen en sloten cn de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, bene vens de daartoe behorende sluizen, dui kers. buizen, toegangskoke.-s en dergelllke werken, voor zover die bijzoiktor elgèn- *cza sijn.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 3