ederlands zevental heeft polotitel half in de zak Grote meerderheid van Fanny Blankers op 100 meter PANDA EN DE MEESTER' liitterende zege op Zuid-Slavië Willy Lust verovert tweede plaats bij verspringen )r. Leidekker Radio-programma ,lt Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 25 Augustus 1950 Tweede Blad No 27084 Europese Zwemkom pioenschappen (Van een speciale verslaggever) Geen van de Nederlandse polospelers behoefde gistermiddag na afloop Je wedstrijd tegen Zuid-Slavië moeite te doen uit het water te klimmen; verden er door de enthousiaste supporters uitgehesen. Het toneeltje dat zich na de schitterende overwinning op de Zuid-Slaven >lde, zou een buitenstaander in de waan gebracht hebben, dat nu reeds iompioenschap van Europa was behaald. Zover is het nog niet. Wed den tegen Oostenrijk en het altijd gevaarlijke Italië staan nog op het jramma, maar dat ons zevental de titel al voor de helft in de zak heeft, gerust worden gezegd. Met 8 punten uit 4 wedstrijden en een prach- Joelgemiddelde staat Nederland boven aan de ranglijst, gevolgd door ISlovië en Italië, met elk 2 verliespunten. en kwam het op een solorush aan, dan moesten de Zuidslaven het stuk voor stuk in tempo afleggen. Vlak voor dc rust werd Bijlsma door Kurtini aan zijn broekje vastgehou den, De scheidsrechter zag het niet, maar wel dat de Haarlemmer een be weging maakte om zich los te rukken en tot grote verontwaardiging van hén, die hadden gezien wat er gebeur de, werd Bijlsma de kant op gestuurd. De tweede helft werd dus begonnen met een man minder en nu begon onze ploeg haar tactische capaciteiten ten toon te spreiden met een spelletje van plaatsen en terugplaatsen tot de kans schoon was Van Feggelen met een lange pass te bedienen. Frans Kuyper had nu reden om over zijn jongens te zijn. Te- de grootste concurrent voor de ti- bd de Nederlandse ploeg getoond Éi in topvorm kan bereiken. Er !a, zowel voor als achter enkele rj gemaakt, maar verder „liep" in het team. Bij opzwemmen werd i moment de dekking verwaarloosd mneer een der Zuidslaven naar ïwam, werd steeds goed over ga Het plaatsen was daarenbo- r«l beter dan in de voorgaande .ingen en zo kwam het meer ns voor dat de bal van uit de erhoede via alle handen naar Van &n ging, zonder dat er ook maar speler van de tegenpartij aan te ïis gekomen. eladen vol waren de tribunes van «Udionbad toen de Oostenrijker ofer de ploegen liet uitzwemmen. het spel gelijk op en beurte- tregen beide keepers enkele scho- i verwerken, maar lang duurde iet of de Zuidslaaf Bakasim moest sater verlaten en Bijlsma kon na •mmen van de numerieke meer- jd gebruik maken. (10). tl was tot nu toe muisstil geweest, jr dit eerste doelpunt brak het ijs daar ging de yell H-O-L-L-A-N-D. poepje Zuidslaven op de tribune rich niet onbetuigd en het „Jc- nliendrai" werd weldra beant- door „You-go-sla-vlee". Ook hel water, want de gelijkmaker liet lang op zich wachten. Het was tini, die met een geweldig hard it Van Gelder passeerde. achterhoede had enkele zwakke nten en even werd het benauwd, toen de Oostenrijkse referee ding enkele vreemde beslissingen nemen. Koorevaar, die bij de dag gaat spelen, maakte er tenslotte esA aan, door een handig wipbal- na een mislukt boogschot van geen minuut later suisde er l-nge bal van de hand van Braa- vlak voor Van Feggelen op het HU zette er meteen een hand en het was 31. DUIDELIJK OVERWICHT, periode van duidelijk Nederlands icht volgde; steeds waren de ijemannen iets eerder bij de bal Maar, hoewel het een paar maal niet veel scheelde of Nederland had voor de vierde maal gescoord, kreeg tenslotte Brajevic. de gelegenheid de stand op 32 te brengen. De Nederlanders lie ten zich door dit doelpunt niet intimi deren en de volgende bal, die op de 2 m. lijn bij Van Feggelen kwam, was raak. <42). Met een hard, maar wel licht houdbaar schot werd het nog 43 door Kurtini, toen was Zuidslavië uit gespeeld. Van Feggelen demonstreerde nog eens een van zijn machtige slinger- schoten en in de laatste minuut bracht dezelfde speler de stand op 6—3, toen hij een strafworp kreeg toegewezen. De dag bracht verder het torensprin- gen dames, waarbij Nederland geen ver tegenwoordigster had. Volop heeft het publiek genoten van het schitterende werk, dat vooral de Fran?aise Nicole Pelissard daar tussen het 10 m.-tfDit- form en de waterspiegel afleverdeTBe- heerst, soepel en tot op milimeters zui ver afgewerkt verzamelde zij met haar sprongen rijen van achten en negens, die haar onbedreigd naar de titel voerde. Jammer was het, dat Cabout juist een ruime seconde tekort kwam voor een plaats in de finale 400 m. vrije slag heren. Nu Is het Tjebbes die ons land hierin zal vertegenwoordigen. Tjebbes heeft uitstekend gezwommen, maar zwemmers als Jany, Boiteux en Lehmann zijn te sterk voor hem op deze afstand, maar het zou al een zeer fraai resultaat zijn, wanneer onze landgenoot het vanmiddag tot de eerste vijf brengt. Uitslag t-weede serie 400 meter vrije slag heren: 1. Jany (Fr.) 4.58.2; 2. Boi teux (Fr.) 4.59.1; 3. Tjebbes (Nederl.) 5.03.6. Torenspringen dames: 1. en Europees kampioene Nicole Pelissard (Frankrijk) 85.67 p.; 2. Alma Staudinger (Oosten rijk) 82.38 p.; 3. Birte ChristoplitTsen (Denemarken) 82.31 p. Kievit tweede in serie 100 M. rugslag. De Europese zwemkampioenschappen werden hedenmorgen voortgezet met de eerste serie 100 m. rugslag heren. De uitslag luidt: 1. Larsson (Zweden) 1.11.2; 2. Kievit (Ned.) 1.11.7; 3. Kop- pelstaetter (Oostenrijk) 1.13.1; 4. Ge- ricke (Zwits.) 1.14.9, 5. Agacaoglu (Tur kse) 1.22.5. In deze serie had onze landgenoot Kievit een niet al te beste start. De Zweed Larsson was het eerste weg en zette dadelijk een flink tempo in. Kie vit en Koppeistaetter volgden op het tweede plan. Bij het keerpunt had de Nederlander de Zweed te pakken en kon hij zijn „kiefer" juist iets eerder draaien. Op de tweede baan kwam Larsson echter terug. Hü zwom met een gemak kelijk glijdende slaè, terwijl Kievit in de baan naast hem, veel zwaarder ging. Op 15 meter voor de finish had Larsson een lengte voorsprong en hoewel de Ne derlander met z'n krachtige armslag nog een gedeelte van zijn achterstand inhaalde, kon hij niet meer naast de Zweed komen en met ongeveer een me ter verschil werd Larsson eerste. GOLF Noordwijkse Golfweek. Gisteren beleefde de Noordwijkse Golf week een topdag, toen voor de wed strijd om de Eyken's Golf Trofee niet minder dan 52 speelsters en spelers aan traden. Deze trofee, nog ingesteld tij dens het leven van nu wijlen secr. A. Eyken als waardering voor zijn grote verdiensten voor de Noordwijkse Golf Club, wordt in een Singles Vlaggenwed- strijd gespeeld. Winnaar werd E. Lem- berger (18) op de 20e fairway. Ook de winnaars van de tweede en derde prijs Th Overing (10) en mevr. Geerdink (30) bereikten de 20e fairway. De halve eindstrijd om de Palace Ho tel Wisselbeker werd door W. Vroom toen hij dormy 4 down was, in verband met het slechte weer gewonnen gege ven, zodat de eindstrijd n,1 gaan tussen H. Steinz en dr H. J. de Graaf. CRICKET FLAMINGO'S DRAW TEGEN FREE FORESTERS Juist toen de cricketwedstrijd tussen de F]>mingo's en de Free Foresters in een uiterst spannend stadium was ge komen, brak even na 6 uur een hevig onweer boven het terrein van de Haag se Cricketclub los, waardoor de wed strijd onbeslist eindigde. De eindstand werd: Flamingo's 235 voor 6 (gesloten) en 136 voor 7 (ge sloten) Free Foresters 236 voor 7 (ge sloten) en 85 voor 1 (regen) KORFBAL Seriewedstrijden Vicus Oriëntis. GROOTS OPGEZET TOERNOOI. In het Sportpark „De Leidse Hout" organiseert Vicus Oriëntis Zondag a.s. haar seriewecistrijden. welke groots op gezet zijn. Niet minder dan 36 twaalf tallen zullen hieraan deelnemen, terwijl er 7 teiTeinen uitgelegd zullen worden. In de le kas-afdeling wordt deelge nomen door Luto (Amsterdam), Oos terkwartier (Haarlem). Achilles (Den Haag), Spangen (Rotterdam) en Vicus Oxientis .terwijl in de 2e klasse-afde ling 6 ploegen deelnemen, n l. Olympi- aan. Ready, Ons Eibernest II, Gymna siasten II (allen Den Haag). Luto II (Amsterdam) en Vicus Oriëntis II. In de 3e klasse-afdeling komen acht ploegen uit; van Leidse zijde nemen Zuiderkwartier en Vic. Oriëntis III j hieraan deel. Ook in de Erkende Bonds- 1 afdeling zijn 3 deelnemers, w.o. Vic. Oriëntis 4. Tenslotte bestaat ok de ad- sprirantenafdeling uit 8 twaalftallen, w.o Zuiderkwartier en Vic. Oriëntis. Het tournooi vangt aan om 10 uur en zal tot 5 uur duren. DE ALGEMENE NAAR GENT. De Algemene trekt dit weekeinde met een sterke combinatie naar Gent, waar het Zondag a.s. zal deelnemen aan de sei-iewedstryden. georganiseerd door de vereniging „Ganda" aldaar. Geduren de het verblijf in België zullen de Lei- denaars bij leden van de Gentse ver eniging gastvrijheid genieten. Maandagavond laat keert het gezel schap weer in Leiden terug. VOETBAL S.V. „Morschkwartier" Zondag worden op het Morschkwartier-terrein de volgende wedstrijden gespeeld: 10.15 uur: Mkw 3VN A 4; 12 uur: Sportsplintcrs Tijdens wedstrijden achter moto ren te Caen kwamen de Franse ren- nêrs Bernard Gaut-hier en Geminianl ten val. Seminianl kreeg een lichte schedelbreuk en zal een week in het ziekenhuis ter observatie blijven, terwijl Gauthier slechts enkele lichte verwon dingen opliep, Bij wedstrijden op de Vigorellibaan te Milaan heeft Arie van Vliet het sprint nummer gewonnen voor de we reldkampioen Harris en de Italiaan As- tolfi, die ex aequo 2 en 3 werden ge klasseerd. Mkw—LBF; 1.30 uur: Mkw 2—VN A 2; 3 uur: Mkw 1DOCOS 1. Voor de veteranenwedstryd is door de L.B.F. een medaille beschikbaar ge steld. Slijkhuis wandelde (Van onze speciale verslaggever). Op de tweede dag der Europese athletiekkampioenschappen te Brussel was voor Nederland het grootste feit, dat in de serie 100 meter dames Fanny BlankersKoen een tijd maakte, welke geen der anderen kon be naderen. Het duurde lang voor er reglementair gelopen kon worden. Het Russische meisje Maishina maakte twee valse starts en werd uitgescha keld, en daarna volgde nog een mislukte start van een der andere deel neemsters. Eerst bij het vierde schot was het starten correct. Fanny was zeer snel weg en onder steeds aanzwellend gejuich vloog ze met verbluffen de snelheid over de baan om met een grote voorsprong te eindigen. Haar tijd van 11.7 sec, was de snelste die dit jaar waar ter wereld ook door een vrouw Is gemaakt. Haar meerderheid kwam tot uiting doordat de num mers 1 der beide andere series, de Russische meisjes Doukhovitch en Sot- schenova resp. 12.3 en 12.4 noteerden. Laatstgenoemde werd vier jaar gele den Europees kampioene 100 meter. Het was jammer dat de* beide andere Nederlandse dames Gre de Jongh en Xenla StadDc Jongh werden uit geschakeld. Gre was bijna tweede geworden, maar het Engels meisje Hay was haar op de eindstreep met dezelfde tijd net voor. Suces boekte Nederland bij het vèr- springen voor dames. Willy Lust uit Zaandam bezette de tweede plaats ach ter de Russische Bogdanova, die 5.82 bereikte, terwijl Willy 5.63 noteerde. In Oslo werd Gerda Koudijs in 1946 Euro pees kampioene met 5.67 meter, juist een centimeter voor haar Russische ri vale. Willy Lust is een achttienjarige Zaanse, die sinds haar dertiende jaar athletiek beoefent. Ze had niet de min ste last van zenuwen hetgeen blijkt uit de regelmaat van haar sprongen, die tussen de 5.32 en de 5.63 lagen. Tine de Jongh, de tweede van de drie Neder landse vèrspringsters, bezette in hei het totaalklassement de achtste plaats met 5.23. Dit is een bijzondere presta tie wanneer men bedenkt, dat ze pas 15 jaar is. Tineke, kampioene der meis jesjunioren, had voor Brussel, omdat, ze reglementair te jong is, een speciale dis pensatie gekregen. Zij vertelde ons dat FEUILLETON DE DOOD VAN 'tpronkelijke Nederlandse door w'er van Brakel s een grote, brede man, volko- overeenstemming met zijn awa- -i, die Zopan je door de telefoon leerde kennen. Inspecteur, waar kan ik U mee dienst zijn? vraagt hij, nadat ze 'gemaakt hebben. ïnje heeft het lichtgroene boekje. ce vorige avond van Wijmans n uit zijn binnenzak gehaald. Dokter, ik ben nog steeds bezig onderzoek van de moord op dekker. Dokter Van den Brandt Nare zaak. Al wat gevonden? Een spoor dokter. En dat spoor naar alt boekje. Wilt U het eens en mij zeggen, of het mogelijk Iemand aan de hand hiervan een samenstelt. ,Jk ken dit wel. Dat is het proef- van Wijmans, niet? Ja. leeft het boekje in zijn linker met de rechter wil hij net de bladzij omslaan, als hij het op fme laat zakken. Inspecteur, je denkt toch niet, dat Wijmans.... jjt hoop het niet dokter. Hij heeft een heel prettige indruk ge- Ja. het is een fijn mens, véél te >oor die school. Maar kom, laat K kijken neemt het boekje op. neb het bestudeerd, want het uitstekend werkje. Dat is helaas enlge tijd geleden. Ik houd niet veel tijd voor studie over. Houd yen goede dat ik het in zijn nporneem. Ik zal proberen het aoen. J^»eb_de tijd aan mezelf, dokter, 41 neemt dokter Van den Brandt ®*kje door. Af en toe maakt hij jj, een opmerking. "ee. dit is te theoretisch. Hier niets van. net laatste hoofdstuk van het ;QniJ staan voorbeelden. Van den beft zijn vinger op. '3 zegt hij, als ze ergens ge- an hebben gemaakt, dan is het doe was de samenstelling ook ,cy°. ja. Laat ik eens kijken. ogenblikken laat hij het 2*5: °P zijn knie zakken en u?f' J.e met 'n ernstige blik aan. .5, s^at erin. inspecteur. Het vü-vS***. wat spijt me dat. to w,Jmaos-' - ai?,e .is nog niet gezegd, dat net gedaan heeft, meent Zo- Pm»™/"1 Brandt zwUs' en ^nci door het raam naar bui- ten. Het grasveld voor het ziekenhuis woordt doorweekt van de motregen, langzaam, maar zonder ophouden. Voor het gebouw staan enige auto's van art sen geparkeerd. Ze glimmen als spie gels. Men kan zeggen, begint Van deii Brandt, dat de moordenaar ook zonder van dit boekje gebruik te maken Lei dekker vermoord zou hebben. Oorzaak en aanleiding liggen elders. Niettemin zal dit Wijmans een harde noot te kraken geven. Dat is niet weg te rede neren. De moordenaar immers kan ge mak van dit beekje gehad hebben. En dat is zeker nooit de bedoeling van Wij mans geweest Twee minuten later rijdt Zopan je op z\jn motorfiets naar de singel, Prinsen- singel 33, het huis van dr L. J. Wij mans. Boven het geluid van de rammelen de melkwagen uit klonken slagen op de gong. Halfacht! nep Elizabeth. Toen was het weer stil in het huis. Wij mans zuchtte en dacht: dat ik nu zoiets dromen moet. Hij draaide zich om en wilde nog wat slapen, doch de slaap bleef uit. En al maar bonsde dat hoofd van hem. Dat 'was gisteravond begonnen, toen de theepot op de grond viel. Daar kon hij niets aan doen, want de pot viel vanzelf. Hij sprong als het ware uit zijn handen. Nee, het was niet zijn schuld, het was zijn hoef cl. Vreemd dat een hoofd zo bonzen kan. Het is alsof er vele mensen in wonen, die er uit willen. Wijmans zucht. Hij wil van ziin hart geen moordkuil maken, maar van zijn hoofd, ook geen herberg. Er zyn drinkers, die denken dat ze maar overal aan kunnen leggen, zelfs in het hoofd van een scheikundige. Om kwart voor acht kwam Elizabeth met een bordje pap. Ook al zoiets geks. Net alsof hij verplicht is al die mensen op zijn kosten te voeden. Gierig wil hij niet zijn, dat is niet nodig. Maar Elizabeth moet wel weten, dat zijn leraarssalaris niet toelaat dat. hij zoveel mensen te eten geeft. Dat bordje pap moet ze maar weer meenemen en aan de kinderen geven. Die moeten er nog van groeien. Ze mag wel de school op bellen en zeggen, dat hij niet. komt. Fijn, zo'n dag spijbelen. En verder moet ze ervoor zorgen, dat inspecteur Zo pan je bij hem komt. Toen de dokter om halftien aan het ziekbed kwam, leek Wijmans uitermate rustig. Hij glimlachte toen hij zijn huis arts zag en zei: Nu ben ik ook eens schoolzlek, dokter. Maar U wilt me wel een attest geven. hè. Anders krijg ik last met de school. Ze zijn toch zo lastig. Hij is' overyèrmoeid, mevrouw, zei hy beneden in de gang:' rust. rust. en nog eens rust. Dat is het enige wat ik hem kan voorschrijven. Dat hij typische dingen zegt, is niet verontiTLstend. U kunt er genist op ingaan, als U hem maar niet tegenspreekt. Dit komt met rust vanzelf weer in orde. Mevrouw Wijmans vertelde, welke moeilijkheden bij het toedienen van voedsel waren gerezen, doch de dokter stond nergens voor. Dan zegt U maar, dat het onmen selijk van hem is, als hij zoveel mensen wil laten verhongeren. Wedden dat het helpt! Het hielp. Wijmans at iets, toen ze het hem zei. En daar zijn hoofd wat minder bonsde, stribbelde hij niet langer tegen. Hij begon goed te eten en werd daardoor wat rustiger. 't Is nu kwart voor elf. Meneer Wij mans ligt de figuren op het behang te tellen. Dat is een prettige bezigheid, want mén is nooit klaar. Telkens dui ken er weer nieuwe figuren op. En wat is de muur groot. Onmetelijk! Maar na een poosje veiwéelt het Wijmans toch. Nu gaat hij de gezich ten op het behang bekijken, 't Is een grote mensenmenigte. In de straat klinkt het geluid van een motorfiets. Zou dat de inspecteur zijn? Wijmans denkt een ogenblik na. 't Is de inspecteur niet. of de inspec teur wel. Hij kan maar het beste even kijken, al mag dat eigenlijk niet van Elizabeth, Nu ja, Elizabeth is toch be neden. En hij wil het zo graag weten. Voorzichtig komt hij overeind. O, wat doet dat hoofd pijn! 't Is of er een steen in ronddraait. Naar hij houdt vol. Het bed is slechts enkele meters van het raam verwijderd. Hij behoeft slechts een paar passen te doen. De vitrage schuift hij voorzichtig wat opzij. Dan kijkt hij in de Novemberse dag. Het motregent zachtjes, de straat en de huizen zijn nat. Toch is het tamelijk druk op de weg. Aan de overkant staat de bakker. Daar rijdt een groenteboer en hier voor zijn deur stopt een mo torfiets. Over voetgangers en wielrij ders spreekt hij maar niet eens. Het is de motorfiets, die al zijn aandacht vraagt. Een man stapt af. Het is in specteur Zopanje! Even kijkt hij naar boven. Vlug doet Wijmans een stap terug. Zou hij mij achter het gordijntje gezien hebben? Dat zal toch wel niet. (Wordt vervolgd) ze, om meer op haar gemak te zijn, by familie in Brussel logeerde. „Ik was vreselijk zenuwachtig en vanochtend heb ik steeds op de piano gespeeld om tot rust te komen. In het veld was het echter niet over. Ik ben leerlinge van het Hervormd Lyceum in Amsterdam en beoefen nog geen jaar de athletiek. Als lid van Sagitta. Het gaat met het sprin gen als vanzelf". Aldus de 15-jarige van wie de Neder landse dames-athletiek grote verwach tingen kan koesteren. De derde Nederlandse, mej. Vos, werd elfde, met 5.22. BOEIEND. Een zeer boeiend nummer was de finale 100 meter heren. Vier deelne mers, namelijk de Rus Soukharev, de Fransman Bally, de Italiaan Lecesse en de Pool Kiszka, vlogen tegelijk door de finish, zodat de jury aanvankelijk niet zeker was van de volgorde. Eerst na een uur kon de uitslag bekend worden gemaakt. De algemene me ning dat de Rus. die een geweldige eindspurt had. winnaar was. werd niet bewaarheid, want de Fransman bleek eerste, de Italiaan tweede en de Rus derde. Rusland bereikte op de 100 me ter niet wat verwacht was, want Ka- rakulov, die op de vorige Europese kampioenschappen winnaar op de 200 meter werd, plaatste zich niet in de finale. De tien km. snelwandelen werd door 'de Zwitser F. Schwab in een phenome- nale. eindspurt gewonnen, waarbij hij de Engelsman Allen, die steeds voor had gelegen voorbijsnelde. Diverse leden van de familie Schwab zijn befaamde snel wandelaars. Thans wijlen de vader van de nieuwe Europese kampioen werd in 1936 tweede op de Olympische Spelen. Bij deze 10 km. snelwandelen is nog een merkwaardige kwestie aanhangigi de Nederlandse scheidsrechter Wesse- Ung, vroeger een bekend snelwandelaar, heeft met zijn Zweedse collega melding gemaakt van onrechtmatig wandelen van de beide Britten. De Engelse hoofd- scheidsrechter wilde echter zijn land genoten niet disqualificeren. De zaak is nu bij de hoogste instantie, de jury appèl, aanhangig. De 110 m. horden werd dank zij een indrukwekkende eindspurt, door de Fransman Marie in 14.6 gewonnen. In de serie 1500 m„ waarin Slijk huis uitkwam, werd het tempo erg ge drukt. De sterksten liepen slechts om bij de eerste vier te komen. Om daar voor de finale te bereiken. Zij span den zich dus niet in. Ook Slijkhuis niet, die op zyn slofjes achter de Fransman Mabrouk tweede werd. De Zweed Lennart Strand, de grote favo riet op dit nummer, nam zelfs met een vierde plaats genoegen. Harting liep een dappere race, maar onze land genoot kon aan het einde het toen opgevoerde tempo niet houden en tt&d uitgeschakeld. Ook de serie 5000 m., waaruit Slijk huis zich had laten schrappen, leverde geen strijd. Zatopek en de geduchte Fin Makelo gingen pratend met elkaar door de finish. De andere cracks plaatsten zich zonder moeite, o.a. de Olympische kampioen, de Belg Reiff. Het belangrijkste nummer van van daag voor Nederland is de finale 100 m. dames. De belangrijkste uitslagen lulden: 100 M. dames; le serie. 1. Fanny BI ail* kers-Koen (Ned.) 11.7 sec.; 2. Foulds (Gr.- Br.) 12.2; 3. Monglnou (Fr.) 12.6. 2e serie: 1. Doukhovitch (USSR) 12.3; 2 Hay (Gr.- Br.) 12.5; 3. Gre de Jongh (Ned.) 12.5: 4. De Meuter (Belg.) 13.4. 3e serie: 1. Tot- schenova (USSR) 12.4; 2. Altelll (Fr.) 12.5; 3. Desforges (Gr.Br.) 12.6; 4. Xenla Stadt- de Jong (Ned.) 12.6. 1500 M.: le serie; 1. Eyre (Gr.Br.) 3.53 sec.; 2. Talpale (Flnl.) 3.53.2; 3. Herman (Belg.) 3.54.6. 2e serie: 1. Vernier (Fr.) 3.54.6; 2. Erlkson (Zw.) 3.54.7; 3. Oten- hajmer (Z.S1 3.55.0; 4. Nankevllle (Gr. Br.) 3.55.6; 5. Harting (Ned.) 3.56.8; 3e serie: l. Ei Mabrouk (Fr.) 4.1.8; 2. Slijk huis (Ned.) 4.2.6; 3 Gevona (TsJ.) 4.2.8; 4. Janssens (Belg.) 4.4.2, 110 meter horden heren; 1. en Europees kampioen Marie (Fr.) 14.6 sec.: 2. Lund- bere (Zw.) 14.7; 3 Hildreth (Gr.Br,) 15.0; 4. Albanese (It.) 15,1: 5. Omnes (Fr.) 15.1; 6. Boulantlck (USSR) 15.2. 400 M. horden heren: le serie: 1. Cros (Fr.) 54 sec.; 2. Lounjev (USSR) 54.2 3. Missonl (It.) 54.2. 2e serie; 1, Fllllput (lt.) 53.6: 2. Elloy (Fr.) 54.3; 3. Johanne«en. (Den.) 54.5; 3e serie: 1. Lltouev (USSR) 53.4; 2. Ylander (Zw 54: 3. Scot (Gr.Br.) 54.3 4e serie- 1. Whllttle (Gr.Br.) 54.3; 2. Dlts (Belg.) 54.8; 3. Larsson (Zw.) 55.2: 4. Buys (Ned.) 55.6. 10 km snelwandelen: I. en Europees kampioen Schwab (Zwits.) 46 min 1.8 sec.; 2. Allen (Gr.Br.) 46 min. 3.2 sec.; 3. Har- av (Gr Br.) 46 min. 10.2 sec.; 4. Marquis (Fr.) 46 min. 16.8 sec. 100 M. (finale)1. en Europees kampioen Bally (Frankrijk) 10.7 sec.: 2 Leccesc (It;) 10.7 sec.; 3. Soukharev (USSR) 10.7 sec,: 4 Kiszka (Polen) 10.7 sec.: 5. Clausen (IJsl.) 10.8 sec.: 6. PecelJ (Z.S1.) 10.8 sec. Vérsprlngen dames: 1. en Europees kam- Dioene Bogdanova (USSR) 5.82 m.; 2. Willy Lust (Ned.) 5.63 m.; 3. Osterdahl (Flnl.) 5.57 m.; 8. Tineke de Jong (Ned.) 5.23 m.; 11. Nel Vos (Ned.) 5.22 m. 69). Je begrijpt, dat het een hele op schudding in de rechtszaal verwekte, toen Panda daar zo ineens uit die lucht koker te voorschijn kwam! „Dat is geen nette plaats voor een getuige!" riep de Koning. „Getuigen behoren niet met hun hoofd naar beneden uit luchtko kers te hangen! Haal een ladder! Laat dat omgekeerde persoon naar beneden komen! En laat hem dan eens vertellen, wat hij ten gunste van Graaf Isen Grim te vertellen heeft!" Aangezien het woord van de Koning wet is, renden de schildwachten om het hardst om een ladder te halen en Pan da naar beneden te helpen. „Ik heb heel veel te vertellen", sprak Panda tevre- ren, terwijl hij afdaalde. „En ik zal be wijzen, dat Graaf Isen Grim niét de Gemaskerde is!" „Graaf Isen Grim niét de Gemasker de?" mompelde de Koning verbaasd. En de schurkachtige graaf, die al dacht dat zijn laatste uurtje geslagen was, be gon blij te lachen De enige, die helemaal niet nieuws gierig was naar wat Panda te vertellen had, was Joris Goedbioed want die wist het precies! „De Koning moest de luchtverversing in dit gebouw eens la ten herzien!" mompelde hij- „Dit zijn schandelijke toestanden! Men kan hier 1 nog niet eens iemand rustig in een kast i opsluiten! Wat moet er op zo'n manier j van de gerechtigheid terecht komen?" I VOOR ZATERDAG 26 AUGUSTUS. Hilversum I (402 M.) VARA 7.00: nieuws; 7.18: gram.muzlek; 8.00: nieuws en weerberichten; 8.18: gram.muzlek; (9.30 9.35: waterstanden); VPRO 10.00: mor genwijding; VARA 10.20: voor de arbeiders ln de continubedrijven; 11.30: cello en plano; 12.00: gram.muzlek; 12.30: mede delingen; 12.33: piano en orgel; 13.00: nieuws; 13.15gram.muzlek; 14.00: voor de Jeugd; 14.20: accordeon orkest; 14 50: gram.muzlek: 15.00 boekbespreking; 15.15: radio philharmonlsch orkest; 16.00; „van de wieg tot het graf", lezing; 16.15: gram. muzlek: 1C.45sportpraatje; 17.00: gram. muzlek; 17.30: voor de Jeugd; 18.00: nieuws; 1*8.15: mannenkoor; 18.35: orkest muziek; 19.00: artistieke staalkaart; VPRO 19.30: „mensen ln Amerika", causerie; 19.45: „passepartout", causerie; VARA 20.00: nieuws; 20.05: actualiteiten; 20.15: dansmuziek; 20.45: gram.muzlek; 21.45 socialistisch commentaar; 22.00; sextet; 22.30: voordracht; 22.45: accordconspel; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muzlek. Hilversum II (298 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7 30: gewijde muziek; 7.45: morgengebed en liturgische kalender; 8.00- nieuws en weer berichten; 8.15: gram.muzlek; 9.00: voor dc vrouw; 9.30: Residentie-orkest; en so liste; 10.00: voor de kinderen; 10.15: Rram.muzlek; 11.00: voor de zieken, 11.45: kamerkoor; 12.00: angelus; 12.03: Metro- pole-orkest; (12.3012.33: mededelingen); 12.55: zonnewijzer; 13.00: nieuws en katho liek nieuws; 13.20: Promenade-orkest en solist; 14 00: harmonie-orkest; 14.25: kro niek van letteren en kunsten; 15.00: amu sementsorkest: 15.45: hobo-recital; 16.10: gram.muzlek; 16.30: de schoonheid van het Gregoriaans; 17.00: voor de Jeugd: 18.00: pianospel: 18.20- Journalistiek overzicht: 18.30. v. d. strijdkrachten; 19.00: nieuws: 19.15 actualiteiten; 19,25: gram.muzlek; 19.35: lichte muziek; 20.00: nieuws: 20.05; gram.muzlek; 20.15; „lichtbaken"; 20.40: gram.muzlek: 20.43: „steek eens op, he ren"; 21.00: gram.muzlek: 21.45: „weet u het"?; 21.55; populair concert; 22.35: com mentaar uit de Benelux: 22.45: avond gebed en liturgische kalender; 23.00: nieuws; 23.15: nieuws in Esperanto; 23.20 24.00: gram.muzlek. Lijn 3 distributienet 7.05: verz.pr.; 7.30: kron.; 7.40: gymn.: 7.50: gram 8.05: marsen en walsen: 9.05: concert; 10.00: gram: 11.00 Texas duo; 11.12: Kostela- netz: 11.35: Benjamlno Glgll; 12.00: gevar. muziek: 12.32: „Melodie en Rhythme"; 13.15: Rhythm, muziek: 14.00: verz.pr.; 15.00- zang; 16.45: sonate v. Plerné; 17.05: acc.; 17.20: pianomuziek; 17.40: verv. acc.; 17.55: econ. overz.; 18.00: Jazzmuziek: 18.30: voor de soldaten; 19.30: liederen; 19.50: feuilleton; 20.00: omroepork.; 21.00: actualiteiten; 21.15: ork. De Winter; 21.45: Chinese Droombeelden; 22.15; verz.pr.; 23.05: dansmuziek: 23.30: stemm. muziek. Lijn '4 dlstrubutlenet 7.15: gevar. muziek: 7.50: Lift up your hearts; 8.10: conc.; 9.10; verz.pr.; 10.00: orgel; 10.30: Apache ork.; 11.00: BBC Welsh Orch.; 12.00: gram., 12.30: walsen: 12.45: Robin son Cleaver; 13.10: gevar. muziek: 13 50: sport; 14.05: arbeldersorkest; 14.40: orgel; 115.00: accordeon ork.; 15.30: orgel; 15~45: gram 16.00: harmonica; 16.15: gram.; I ÏG.30: harmonica (verv.); 16.45: Jazzmuz.: 17.15: dansmuziek en report, athletiek; 18.00: voor de soldaten: 18.25: Those were the days; 19.15: radiojournaal; 19.25: sport; 19 30; Henry Wood Prom, concert met sol.; 21.00: piano-intermezzo; 21.15: verv.Prom,- concert; 22.15: dansmuziek. AGENDA SchouwburgAccordeola met Lou Bandy, 8 uur. BIOSCOPEN. Trianon „Voor wien de klok luidt'? (18 J.). Zondag 2.00, 5.00 en 8.15 uur; overige dagen 2.15 en 8.00 uur. Rev .Mlln held" (alle 1.). Zondag 2.15, 4.15. 7.15 en 9.15 uur; overlgo dagen 2.30. 7.15 en 9.15 u. Lldo .Romance ln Rlo" (alle 1.) Zon dag 2.30. 4.15, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Weekend ln Havana" (18 J.). Zondag 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur; ove rige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Casino ..Zamba en de Jungle Prins** (14 j.). Zondag 4.45, 7 en 9.15 uur; overise dagen 7 en 9.15 uur; 2.30 uur speciaal Jeugdprogramma: Dusty Ba tes ontmaskert de smokkelaars" - (laatste deel), TENTOONSTELLINGEN. ENZ. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van dieren, 10—5 uur; 's Zondags. 15 uur (tot 13 September). De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 19 Augustus 13 uur - tot Zaterdag 26 Augustus 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Rijst, Steen straat 35. tel. 20138. Te Oegstgeest door de Oegstgeeste* Apotheek, wilhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5