lil moordende Pyreneënrit sneuvelden De Hoog en Voorting Stromende regen kon enthousiasme niet blussen PANDA EN DE MEESTER-EDELMAN Ronde van Frankrijk Bartali étappewinnaar, Magni in gele trui Van den Eiide en Weilemnann ontsnapten op nippertje aan de dood Dr. Leidekker Radio-programma 89ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensd&g 26 Juli 1950 Tweede Blad No. 27058 Vierdaagse marcheert (Van onze speciale verslaggever) PIuvlus heeft zich met de Vierdaagse afstandsmarsen sinds de bevrijding zel den of nooit bemoeid en men begon al te geloven, dat majoor Breunesse en zjjn staf De Bilt contractueel hadden kunnen vastleggen ten aanzien van de leveran tie van een maximum aan zonneschijn. Intussen werd blijkbaar wel eens meer zonnewarmte geleverd dan was gevraagdwandelaars, die met „brandende voe ten" van het parcours verdwenen hebben dit tot hun schade ondervonden. De eerste dag van deze 33e Vierdaagse was een dag, die weliswaar enkele uren een zonnig aspect had, maar die juist tegen de tijd dat de meeste deelnemers Nij megen binnenkwamen milde regenbultjes te verduren gaf. De wandelaars, die na omstreeks drie uur hun kaarten lieten afstempelen en dat was verreweg het grootste deel waren min of meer uitwringbare tippelaars. Meer blaren dan in vorige jaren Aan de belangstelling langs de route deed al die nattigheid geen afbreuk. Of een Vierdaagse nat of droog is, de geest drift van de massa langs de kant boet aan hartelijkheid, zomin kwantitatief als kwalitatief, niet in: dwars door de neergutsende regen heen gingen de hul debetuigingen naar hen, die deze eerste dag met succes hadden volbracht. Voor al op de Waalbrug stonden de applau- disanten in dichte hagen onder para- pluies of bepakt in regenjassen, en dachten er niet aan, de in dunne natte maillots over het natte asfalt marche- renden in de steek te laten. Die Waalbrug was in de verte achter de spoorbrug aan velen, die over de kronkelende dijk van Oosterhout naar Lent aan de laatste lootjes bezig wa ren, een fata morgana toegeschenen. Dan weer schenen de bruggen in de onmiddellijke nabijheid om even later weer volkomen uit het gezicht te ver dwijnen. Maar toen eenmaal Lent werd bereikt, waar de Lentenaren, versterkt met legioenen toeristen gezellig bij een- hokten, ging men verder op de vleuge len van het applaus en toen lag daar meteen de hoge Waalbrug met haar fraaie lijnen open. Ofschoon de temperatuur ideaal leek, melden de Rode Kruis posten soms urenlang onder hoogspanning gewerkt, want onophoudelijk strompel den medische-hulp begerenden binnen De meesten vertrokken wat later weer in een vlotte wandelpas: blaren ho ren nu eenmaal bij do Vierdaagse als een soort vermakelijkheidsbelasting by een voetbalwedstrijd. Maar er waren er ook, die lachten om de blaren: militairen en politiemannen, de Marva's en de vele getrainde leden van de vele wandelverenigingen. Laat het maar een beetje zwaar zijn, zo'n eerste dag, dan is meteen het kaf uit het koren en dan worden getrainden en on- 'getrainden geselecteerd. Velen waren het er echter niet mee eens: „Dit liever dan een brandende zon". Aldus zei een in de Vierdaagse vergrijsde veteraan ons. Eist, gezellig en druk, was wederom het centrale punt van de eerste dag. Hier kwamen alle categorieën samen, de vijftig- en vijfentwintigers na de omweg over Huissn, Elden en Driel, de overigen door binnenwegen van Bemmel af. Het werd na Eist. een lange colonne van de meest uiteenlopende soort tippe laars: land-, luoht- en zeestrijdkrachten, politiegroepen, wandelclubs, en allerlei kleurige toiletten, de individuelen, som migen alsof ze zo van achter de lesse naar vandaan waren gestapt, anderen in doelmatige sportieve kleedij, en dan de onvermijdelijke ouden van dagen, dames zowel als heren, zich Voortbewegend in ZWEMMEN Nederlandse zwemploeg wèl naar Wenen Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft gister avond in Amsterdam vergaderd over de vraag of er wel of niet een Neder landse zwemploeg naar Wenen moet worden gezonden en heeft na afloop van de vergadering de volgende ver klaring afgelegd: Het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond heeft unaniem besloten de inschrijving voor de Euro pese zwemkampioenschappen in We nen gestand te doen en zal een zo vol ledig mogelijke ploeg naar Wenen zen den. meer voeteuvels dan vorige jaren opeen tempo van „komen we er vandaag de eerste dag. De vochtige atmosfeer bevordert de weekheid van de voeten en dus ook de vorming van blaren, vertelde men. Overal waar de vlag van niet dan komen we er morgen". In Eist was er de gebruikelijke ont vangst ten gemeentehuize van officials en pers. Majoor Breunesse zei o.a.: „Ik het Rode Kruis uithing, heeft men zag vanochtend de wandelaars vertrek ken en het was merkbaar, dat zovelen in het begin nogal zenuwachtig zijn, voor al de buitenlanders: maar even later zag ik die buitenlanders weer, en er was geen spoor van zenuwachtigheid meer, ze lachten en ze waren vrolijk, ze waren opgenomen in de sfeer van de Vierdaag se". De leider van die Vierdaagse sprak er zyn vreugde over uit, dat behalve Belgen en Luxemburgers, nu ook Engel se en Franse militairen deelnemen. Zwitserland heeft één militair gestuurd, maar deze is in burger, want in Zwit serland is men nog niet zover, dat mi litairen buiten de grenzen in uniform mogen verschijnen. De Belgische parachutisten zijn bui tengewoon populair geworden na hun spectaculaire aankomst in Nijmegen. Overal klonk stormachtig applaus voor deze ook voortreffelijk marcherende Zuiderburen. TOTAAL AANTAL UITVALLERS 93 Onze speciale verslaggever meldde ons vanmorgen uit Wijohen: Onze stelling, dat het aantal uitval lers groter zou zijn dan men gisteren algemeen aannam, is vanmorgen wel bewaarheid geworden. Het criterium is immers niet, hoeveel er op één dag op geven, maar het aantal, dat de daarop volgende dag niet aan de start ver schijnt. Zo bracht'de Dinsdag 21 uit vallers, nadat er 6753 waren gestart. Maar vanmorgen verschenen er 6660 aan de start. Er vielen dus 72- personen uit, en dit gevoegd bij de 21, die giste ren de strijd staakten, brengt het to taal aantal uitvallers op 93. De zware étappe van de Pyreneën, d ie begon met stralende zonneschijn, is geëindigd in fantastisch slecht weer. Tijdens de laatste 90 km. van Espiadet tegen de helling van de Aspin, tot aan de finish te St. Gaudens. .onweerde het voortdurend en ontlastte zich de ene stortbui na de andere boven het parcours. Na de verzengende hitte, die in het eerst? gedeelte van de rit bijna ondraaglijk was, kwamen ware stortvloeden op de renners neer, terwijl bliksemschichten dc lucht doorkliefd cn en eindelijk ook de meest geestdrif tige sportliefhebbers op dc vlucht dreven. Al betrekkelijk kort na dc rtart werden de vijandelijkheden in alle ernst ingezet, om precies te zijn in de eerste lussen van dc slingerweg die naar de col van de Aubisque voert. De kleine, vinnige Robic was de held van deze eerste fase. Daarna trad Piot zeer op dc voorgrond cn tegen het einde toon den Bartali en IVIagni zich superieur. Het was Magni die in deze étappe, waar in onze landgenoten De Hoog en Voorting opgaven, de gele trui veroverde. Maar hij werd tot leider gekroond toen hij zich reeds lang in zijn hotel kamer had teruggetrokken. Doorweekt tot op het merg verkoo/ de Italiaan het comfort boven de glorie en de lieftallige schone, die hem met dc gele trui en een bloemruiker opwachtte, moest onverrichterzake huiswaarts keren. De „vrederechters" zijn ornverbiddel- lijik geweest voor Bernard Gauthier, die elf plaatsen zakte in het algemeen klas sement. en voor Robic, die al zijn con currenten in zijn zak zou steken maar ettelijke minuten na de winnaar bin nenkwam. De kleine Breton kan even wel verzachtende omstandigheden plei ten: op de top van de Aspin viel lilj samen met Bartali door de schuld van een onvoorzichtige fotograaf, waardoor hij een kostbare tijd verspeelde. Een uiterst betreurenswaardig inci dent ging met deze valpartij gepaard: <oen Bartali overeind kwam probeer den sommige toeschouwers hem zijn fiets te ontnemen, waartegen hij zich met geweld moest verzetten. Het duurde even voordat hij door kon rijden. Jacques Goddet. de wedstrijdleider, was uiterst verontwaardigd toen hem dit werd medegedeeld. „Bartali heeft Het feest der wandelaars begonnen Onze foto geeft U een Indruk van dit Internationale wandelfeest met zijn ruim 7000 deelnemers. Links: de drukte bij het startbureau in ,,De Vereniging", waar de deelnemers slechts bij groepjes tegelijk binnen de hekken werden ge- laten. In het midden de Belgische deelnemers, die nu eens niet per trein wilden komen. Ln rechts de dames van de Vereniging ,,De Nieuwe Haagse Vier daagse" even na de start te Nijmegen FEUILLETON DE DOOD VAN Oorspronkelijke Nederlandse roman door Olivier van Brakel i) Professor Peters spreekt, wel ongewoon voor een Engelsman, zijn taal zeer rad. Af en toe zwijgt hij en neemt een slok je water, dooh de ruimte is nog van zijn 6tem vervuld. In de aula van de universiteit van Amsterdam houdt de Vereniging van Scheikundigen haar jaarlijks congres. Onder de ogen van de godin Minerva, het beeld boven de katheder, zitten de zeer- en hooggleerde heren te luisteren naar de redevoeringen van hun colle ga's. In de banken rondom het spreek gestoelte hebben de professoren van de natuur-phiiosophische faculteit met vele buitenlandse ambtgenoten plaats geno men. Wat lager staan de lange rijen donkerbruine stoelen, waarop de min der hooggeklommen scheikundigen zit ten: doctoren, doctorandi, candidaten, studenten. Zij allen luisteren naar een rede van professor Peters, een der grootste Engelse geleerden. Hoog boven hen, zelfs boven de gale rij, waar nog enige studenten zitten, staat Minerva, de godin van de wijs- neld, met een speer in haar hand g«- reed om feilloos te werpen. Zodra er een onwaarheid van de katheder wordt verkondigd, zal zij onbevreesd voor de rnacht en het aanzien van de spreker toewerpen. Dat aenkt één van de eer stejaarsstudenten op de galerij. Hij be grijpt bitter weinig van de redevoering van professor Peters. De man spreekt zulk moeilijk Engels, vol vaktermen en academische zinswendingen. En was Engels bovendien niet zijn zwakke punt °P de H.B.S.? Nu ziet hy rond en natuurlijk is zijn op Minerva gevallen, omdat zij één 'van de weinige vrouwen is in de aula en de enige die een speer hanteert in uit goedmoedige gezelschap van schei kundige geleerden. Als professor opeens aarzelt en een ogenblik naar woorden zoekt, is het even of de arm en de speer van de go- Q.n trillen. Doch het moet verbeelding d)n geweest, want Minerva staatnog onbeweeglijk. Zij heeft de speer niet ge worpen. Misschien was het de warmte, me dit gezichtsbedrog deed ontstaan. Het is warm in de zaal. De aula is overvol en men heeft de verwarming ■angezet om de congressisten geen kou te laten ,yden. Het ls November, 't regent. Professor Peters vervolgt zijn betoog. •Het is één der moeilijkste passages. De student luistert met gesloten ogen, maar wat hij hoort, zijn en blijven slechts klanken, Engelse klanken. Wat spreekt de man toch rad! Zou hij zijn rede uit het hoofd hebben geleerd? De jongen opent de ogen en kijkt. Op de katheder liggen twee smalle witte handen met fijne aderen, de handen van een oud man. De spreker is geheel vergrijsd, hoewel hij nog een kaars rechte gestalte heeft. Tegen de zeven tig is hij zeker. Da.i ziet hij beneden op de eerste rij dr Wijmans zitten. Als ondervoorzitter leidt hij de vergadering. De voorzitter, hoogleraar in de scheikunde, is twee maanden geleden dood op bed gevon den, 55 jaar oud. Dr Wijmans luistert aandachtig, het hoofd iets teraijde gewend. Hij begrijpt het. Natuurlijk begrijpt hij het! Hoe oud is hij? Wel, midden veertig. Dan spreekt men zijn talen. De student zucht. Hij is achttien. Voor in de aula piept zacht een deur. Er moet iemand binnengekomen zijn. Ook professor Peters voelt het. Eufen wacht hij, er gebeurt echter niets. Dan begint hij aan de samenvatting. Nog vijf minuten. Na het applaus daalt de Engelse ge leerde de katheder af en neemt zijn plaats tussen vrienden en collega's weer In. Hij is nauwelijks gezeten, als de kleine grijze pedel over het middenpad naar voren loopt. Zonder enige schroom beklimt hij de hoge katheder. Is dr Wijmans aanwezig? Ja zeker. U wordt verzooht bij de admini stratie te komen. Er is een telegram, voor U. Terwijl Wijmans opstaat om de pedel naar de administratiekamer te volgen, betrekt zijn gelaat. Wie zou het zijn? Elizabeth of £én van de kinderen? De collega's zwijgen en kijken hem na: L. J. Wijmans, doctor' in de schei kunde. oud 45 jaar, bleek. Hij is ge schrokken. Zijn haar is witter dan dat van vakgenoten, die eveneens in de beste jaren van hun leven zijn. Hij heeft zorgen. Hij is leraar en boven dien nog onderdirecteur. Voor wie het serieus opneemt, is dit een zware taak; en Wij mans neemt het serieus op. Zijn lange gestalte ls wat gebogen, zijn eer tijds blonde kuif heeft een melkwitte tint gekregen en de ogen liggen nog dieper in hun kassen dan vroeger. Maar als altijd zijn ze diepblauw. Zou het zijn vrouw zijn? Of £én van zijn kinderen? En Wijmans, die slechts de rug van de pedel ziet en die zonder opkijken volgt, vraagt: Elizabeth? De pedel houdt de deur voor hem open. Dit is het laatste dat de congres sisten van hem zien: zyn lange, wat gebogen gestalte tegen het donker van de gang. Als de deur met een zachte tik dicht gevallen is, beginnen ze weer te spreken. In de gang is het .schemerdonker. De adiministratlekamer is aan de overkant, zegt de pedel gedempt. Ik weet het. Ik heb bier gestu deerd, ,maar toen was U hier nog niet. Nee, ik ben hier pas .zeven jaar. Wie zou het zijn? Wijmans lopen- wordt springen. In twee stappen is hij bij de deur. Admi nistratie staat er op. De administratie! Hier moet hij zijn. Hij hoort de stem van de pedel weer: Er is een tele gram voor U. Even ziet hij om, doch de pedel had niet gesproken. (Wordt vervolgd) met schobbejakken te maken gehad", verklaarde hij. In weerwil van zijn triomf in deze étappe was Bartali na zijn aankomst nog zeer verontwaardigd en ontdaan over de houdmg van de .schobbejak ken" op de Aspin. Het gerucht doet de ronde dat de Toscaan vandaag niet zou vertrekken, maar Bartali is, zoals ieder weet, een godsdienstig man en men hoopt derhalve dat hij de deugd van de vergevensgezindheid in de praktijk zal brengen. Met dat al hebben ook de Franse sportliefhebbers geen woor den genoeg om de wandaad van een paar dolle chauvinisten te veroordelen. DE HOOG GEWOND. Tijdens de rit waren de slip- en val partijen aan de orde van de dag. Sommige renners deden de toeschou wers ijzen door de vaart waarmee ze over de gladde wegen, langs duize lingwekkende afgronden omlaag suisden. Nauwelijks vaart verminde rend in de bochten. Onze landgenoot De 'Hoog was een van de eersten, die hierbü ten val kwamen en zich zo blesseerde, dat hij te St. Gaudens in een ziekenhuis moest worden opge nomen. De Belg van den Ende slipte bü de afdaling van de Tourmalct en dankt zijn leven slechts aan een boom waar aan hij zich kon vastgrij pen. Hij bezeerde zijn knie, maar zijn fiets schoot de afgrond in en kwam ver beneden op een bergweitje terecht, tot schrik van de daar gra zende Pyrcnese schapen. Ook de Zwitser Wcilenmann Is op het nippertje aan dc dood ontsnapt. Bij een steile afdaling raakte hü in een bocht uit het goede spoor zodat zyn voorwiel nog slechts millimeters verwijderd was van de rand van d? weg, een weg zonder borstwering waarnaast de afgrond gaapte. Dc Zwitser remde uit alle macht en maakte een geweldige smak, gelukkig naar de goede kant. Kubler ontsnapte aan een ongeluk toen de rit al afgelopen was, De auto, waarin hij naar zijn hotel gebracht werd omdat hij te uitgeput was om er heen ie fietsen, slipte en sloeg over de kop. Het gerucht deed de ronde, dat hij kwetsuren had opgelopen maar ge lukkig is Ferdi er zonder kleerscheuren afgekomen. Wanneer men de gebeurtenissen van de dag nog eens de revue laat passeren kan bfj wijze van conclusie gezegd wor den, dat de slag in de Pyreneeën alles gebracht heeft was men ervan ver wachtte. De favorieten zijn de boven ste plaatsen In de ranglijst ko'men be zetten, en al bleven de onderlinge tijds verschillen gering, toch is de situatie veel duidelijker geworden. De strijd om de eerste plaats zal verder, behoudens onvoorziene omstandigheden, beperkt blijven tot 5 of 6 renners: Bartali, Bo- bet. Ockers, dio doorlopend op dreef ls, Robic die slechts wegens pech vandaag later binnenkwam, Kubler en Magni, Terwijl Goldschmldt, die by de klim van de Tourmalet een -diepe inzinking kreeg, veel van zijn ambities zal moe ten laten varen is Gauthier reeds prak tisch uitgeschakeld: Hij heeft éérder de terugslag van zijn Inspanning in het begin van de ronde ondervonden dan verwacht werd. De leider had een off day en was al op het hoogste punt van de col onttroond: de klap van de man met de hamer was bijzonder hard aan gekomen. Intussen had Robic al zijn concur renten de loef afgestoken en met twee minuten voorsprong op Kubler. Bobet, Meunier en Ockers de pasovergang be reikt. Het vlakke gedeelte naar Solor eiste geen slachtoffers bij de leiders. Bij de bevoorradingspost van Argeles, na een helling van 30 km. en op 80 km. van Pau, had Robic nog steeds een voorsprong. Achter hem hadden Kubler, Bobet, Ockers, Kirchen, Bartali, Diede- rich, Goldschmidt, Piot, Cogan, Lam- bertini, Geminianl, Meunier en Cou- vreur een groep gevormd. Te Luz (98 km.) verraste Piot zün metgezellen en ging alleen aan de haal. Hij zou pas na de afdaling van de Aspin achterhaald worden Te Bereges, waar de eigenlijke klim naar de Tour malet begint, demarreerde Bartali voor ae eerste maal. Pasotti, die zich bü dit groepje had gevoegd, Lambertmi en Robic, die later van rijwiel zou moeten veranderen, verloren voeling. En bü een nieuwe aanval van Bartali werd heel het peloton uiteengerukt. Ockers en Bobet konden met inspanning van alle krachten de Italiaanse veteraan inhalen en byhouden, en Cogan volgde op korte afstand. Acht kilometer verder toog Bartali voor de derde maal ten aanval, maar hü kon zich niet los rüden en staakte wijselük zyn pogingen. Op 4 kilometer van de Tourmalet hadden Bartali en Ockers 1 min. 55 sec. achterstand op Piot, terwül de tüdelük geloste Bobet 2 min. 3 sec. achter was. De beklimming van de laatste col, die van Aspin, bracht geen noemens waardige verandering in de posities, behalve dat Robic wat verder achter op raakte. Hij had hérhaaldelyk met materieelpech te kampen en kon de kopgroep van negen man, die zich ge vormd had, nadat de vluchteling Piot eindelyk achterhaald was, niet meer bereiken, alhoewel hij. in zün eentje by de afdalingen hérhaaldelü'k een snelheid ontwikkelde van büna 60 kilo meter. Te St. Gaudens offerde Magni zün eigen kans op de étappezege op door dc eindspurt voor Bartali aan te trekken: hü was zeker van de gele trui cn stelde zich daarmee tevreden. Zoals gemeld hebben zes renners in deze étappe opgegeven: Voorting, De Haag, Couvreur, diie al ziek was bü de start en op de Tourmalet voorgoed af stapte, Pividori, Thuayre en de Cortes. De Belg Blomme arriveerde met een zeer grote vertraging, die toegeschre ven moest worden aan oen ernstige val en aan allerlei pech met banden en met zyn versnellingsapparaat. De wed strüd commissarissen hebben besloten dat hfj verder mag rijden. Er zün dus nog 87 renners in de wedstrüd. Onze landgenoot De Ruyter kwam als 43e binnen, samen met 7 andere ren ners, en noteerde een tüd van 7.42.02. Vos werd 85e in 8.08.29. Het klassement van de elfde étappe, PanSt. Gaudens (230 km.) luidt: 1. Bartali (tlalië A) 7 uur 28 min. 17 sec; 2. Bobet (Frankrük A) z.t.; 3. Ockers (België A) z.t.; 4. Geminianl 'Frankrijk A) z.t.; 5. Brule (Frankrük Noord Oost) z.t.; 6. Kirchen (Luxem burg) z.t.; 7. Piot (Frankrük Noord Oost) z.t.; 8. Cogan (Centraal Zuid West Frankrük) z.t.; 9, Magni (Italië A) z.t.; 10. De Mulder (België B) 7 uur 31 min, 11 sec.; 11. Diederich (Luxemburg) z.t.; 12. Kubler (Zwitser land) z.t. Het Alg. Klassement ziet er thans als volgt uit: 1. Magm (Italië A) 73.23.11; 2. Kubler (Zwits.) 73.25.42; 3. Bobet (Frankrük A) 73.26.31; 4. Geminiani (Frankrük A) 73.26.36; 5. Ockers (België A) 73.26.48; 6. Bartali (Italië Ai 73.27.28; 7. Piot (Frankryk N.O.) 73.27.31; 8. Kirchen (Lux.) 73.28.25; 9. Redolfl (Frankrük N.O.) 73.31.18; 10. Brambilla (Frank rük Z.O.) 73.32.33; 11. Goldschmidt (Lux.) 73 32.41; 12. Gauthier (Frankrük Z O.) 73.33.00; 13. Robic (Frankrük W.) 73 34 30 TOESTAND VAN DE HOOG. Inzake de toestand van De Hoog wa ren 's avonds by de organisatoren geen nadere berichten binnengekomen. Het schynt derhalve dat zün verwondingen niet van ernstige aard zün aangezien in het tegenovergestelde geval de or ganisatoren van de wedstrüd hiervan zouden zün verwittigd. DE ITALIANEN NIET VERTROKKEN? Volgens berichten, binnengekomen bü het organiserend blad van de Ron de van Frankrijk, l'Equipe, heeft de Italiaanse ploeg de strüd gestaakt Te St. Gaudens is hedenmorgen om 9.15 uur het vertreksein gegeven voor de twaalfde étappe naar Perpignan, een afstand van 233 k.m. De tallaan- se ploeg, alsmede het team der „Ca- detti" zün niet vertrokken. 43). Joris Goedbloed deed zó zelfver zekerd, dat Panda werkelük begon te geloven dat hij een echte edelman was, maar dat nam niet weg dat hij de voor zichtigheid in acht nam. Toen hü de auto dichtbü de ingang van het. kasteel tot stilstand had gebracht, zei hü: „Zie zo, we zün er! Misschien kun je me nu meteen even voor deze rit betalen!" „Hoe nu?" riep Joris verbaasd. „Wilt ge nu reeds afscheid van mij nemen, baasje? Ach en dat terwijl ik er juist over daoht om u een schitterende posi tie als mijn schildknaap aan te bieden!" „Watschildknaap?" vroeg Panda verbaas^. „Ja-jazeker! Schildknaap van een vooraanstaand edelman! Ge hoeft slechts ja te zeggen, en lk neem u aan. Dan zult ge u, gehuld in kostelijke ge waden, kunnen mengen in het bonte gewemel van het Konlnklük Hof en wanneer gij u daar waardig en sierlyk gedraagt, kunt ge misschien zelf ook eens edelman worden. Trekt zulks u niet aan, kleine Panda?" Nu daar had Panda wel oren naar. Dat is een mooie positie schildknaap van een edelman! „Ik zie, dat gij uw roeping zult volgen en myn voorstel aan neemt!" sprak Joris verheugd. Welnu help my dan die koffers open maken, dan zullen wy een geschikte en welvoeg- lüke kleding uitzoeken voor ons aan staand bezoek aan Zijne verheugde Ma jesteit!" Terwijl dit alles beslist werd, kwamen er enkele andere Heden in onwelvoeg- lyke kleding óók bü het Hof aan en dat waren Graaf Isen Grim en Hertog Bruno, die aan hun kragen werden op gebracht door Brigadier Plofpreutel. Ziezo, daar is het hof!" riep deze DONDERDAG 27 JULI. Hilversum I (402 M.) AVRO 7.00: nieuws; 7.15: gram.muzlek; VPRO 7.50: dagopening: AVRO 8.00; nieuws; 8.15: gram.muzlek; 8.55: voor de vrouw; 9.00: gramofoonmuz.; 9.30: waterstanden; 9.35: gram.muzlek; 10.00: morgenwijding; 10.15: dansorkest; 10.50: voor de kinderen; 11.00 gram.muzlek; 11.45: „Kunst en Jeugd", causerie; 12.00: lichte muziek; 12.30: me dedelingen; 12.33: „In 't spionnetje"; 12.38 salonorkest (13.0013.15 nieuws); 13.45: „U kunt het geloven of niet"; 13.50: orgel en tenor; 14.15: causerie over hengelen; 14.30: alt, hobo en plano; 15.00: voor de j zieken; 16.00: omroeporkest, koor en so listen; 17.00: voor de Jeugd; 17.50: rege ringsuitzending: 18.00: nieuws; 18.15: 8portpraatJe; 18.30: promenade-orkest en solist; 19.00: koorzang; 19.25 amusements muziek; 20.00: nieuws: 20.05: actualitei ten; 20.15: orkestconcert; 20.45: „De vuur toren", hoorspel; 22.00: pianorecital; 22.30 Philharmonlsch orkest en solisten; 23.00: nieuws; 23.15: sport-actualltelten; 23.30— 24.00: gram.muzlek, Hilversum II (298 M) KRO 7.00 nieuws; 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: septet; 7.45" morgengebed en liturgische kalender: 8.00: nieuws en weerberichten; 8.15: gram.muzlek; 9.00' voor de vrouw; 9.40: gram.muzlek: NCRV 10.00: gram.mu zlek; 10.15: morgendienst; 10.45: geeste- ïyke liederen; KRO 11.00: voor de zie ken: 11.45: gram.muzlek: 12.00: Angelus: 12.03: septet (12.30— L2.33mededelin gen); 12.33 orgelspel; 12.55: reportage; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: gram.muzlek: 13.35: sopraan en plano: NCRV 14.00: gram muziek; 14.45: voor de vrouw; 15.30 dubbelmannenkwartet; 16 00 bars Fn nn vullen u-a wol „nf pion i6|JwlH|nK 18-45 vocaal ensemble: 17 00 wlJ-V' zuilen we wel eens even voor de )e,12d; 1730 .„nraan en ulano: bekuken. of Jullie werkelijk graven en ïg.oo: eram.mu«ek: 18.15: ..De at-m van hertogen zijn, zoals je zegt. Hier bij de de Christeiuke vakbeweging"' 18 30 voor koning zal ik jullie, landlopers, afleve- de striidkrachren: tooo- nieuws en we.r- ren!" „Je maakt me kwaad!" hijgde berichten: 19.50: cello-recital: ïoao ra- Isen Grim maar dat had hij Intussen ?i3ïfa2n:, 'ïirïïJXiïS™?:,0,Vi nT"™ al zó vaak gezegd, dat Plofpreutel het „"„mS jl S Jim niet eens meer hoorde.... c...?.. mofoonmuziek; 22.45: avondoverdenking; 23.00: nieuws; 23.16: schaakoverzicht; 23.2024.00: gram.muzlek. LUn 3 distributienet 7.05: Gram.: 7.30 Kron.; 7.40 Gymn.; 7.50 Gram.; 9.10 Verzoekpr.; 10.00 Orgel; 10.30 Cameo-or- kest; 11.00 Dagboek; 11.15 BBC Light Or- chest; 12.00 Zang; 12.15 Melod. en rbytm. ork.; 13.15 Gram.; 15.15 Harmonica; 15.45 Vlaams cabaret; 16.00 Zuidafrik, liedjes; 16.30 dansmuziek; 17.10 Ens. Heyne; 18.00 v. d. sold,; 19.30 Zang; 19.50 Causerie; 20.00 Verzoekpr.; 21 00 Roer-roer-romme- de pot; 21.30 Dick Wlllebrants, plano; 22.15 Dansmuziek; 23.00 Operamuziek van Rich Strauss. HJn 4 distributienet 7.15 Gram.; 7.50 Lift up your hearts; 8 10 concert; 9 05 Symph. muziek; 10.00 Verzoekpr.; 10.30: Feuilleton; 10.45 Verv. verzoekpr,; 11.00 Rumba orkest; 11.30 Gram.; 12.20 Orkest Ingley; 12.30 v. d. Arb.: 13.10 Amus.muz.; 14.00 lichte muziek: 15.00 Omroenorkest; 16.45 BBC Schots Var. ork.; 17 15 Muz.- ultwlss. Londen-Contlnent: 1745 Gram.: 18.35 v. d. padvinders; 19 00 Gram.; 19.30 Verz.pr.; 20.00: Gram.; 20.50: „The Song Padare Orch."; 21.00: Ork. Martin; 21.45 The Voice of Varlctv; 22.15 Olde Tvrne Dance Orch.: 23.00: Rhythm, muz.; 23.15 Raeburn Orch. AGENDA DAGELIJKS: Den Haag (Scala) Revue ..Hello Ice 1950", 8 uur nam. Woensdag en Zondag ook te 2.15 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. ENZ. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling ran dieren. 10—5 uur; 's Zondags 1—5 uur, (tot 13 September). De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van he denmiddag 18 uur tot Zaterdag 29 Juli luur waargenomen door- Aootheek van ramma. -2 00 gram.muzlek: geest door: de Oeastgeester Apotheek. 22.15: buitenlands overzicht; 22.35: gra- Wllhelmlnap«rt 8.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 11