ANDIJVIE 8 li PANDA EN DE MEESTER-EDELMAN Dieseltrein ramde autobus en ontspoorde geheel y BE MAN STADSNIEUWS Kerkelijk Leven Radio-programma 18 00 Nleuws. WOENSDAG 19 JULI MARGRATEN-KERKHOF KRIJGT MONUMENT EN KAPEL. Het Amerikaanse kerkhof te Margra ten telt thans in totaal 8.254. graven van gesneuvelde Amerikaanse militai ren. De in opdracht van de Amerikaan se regering vervaardigde plannen en tekeningen van het grote oorlogsmonu- ment, worden binnenkort vernacht. Op aanwijzingen van „The American Eat tie Mcnurnenc Commission" in Parijs, wor den deze plannen door architect Boos- ten te Maastricht nader uitgewerkt, waarna de aanoesteding zal geschieden. Met het plaatsen der marmeren krui sen en David-sterren zal dit jaar nog een begin worden gemaakt. Het grote oorlogsmonument met inbegrip van een kaoel voor het houden der godsdienst oefeningen, wordt, omgeven door een water-bassin. Het ligt in de bedoeling van dit monument af de bezoekers ge legenheid tot uitzicht te bieden over het gehele kerkhof en omgeving. Ook wordt er in de .plannen ruime aandacht geschonken aan nieuwe aanplantingen. De totale kosten van het gehele project worden geraamd op ongeveer drie mil- lioen dollar. Alleen gewonden in bus en trein Gistermiddag reed een Dieseltrein, komende uit de richting Tilburg, op de onbewaakte overweg bij Vught op een autobus. Dc trein ontspoorde over de gehele lengte en sleurde dc bus circa 30 meter mee. De chauffeur van de bus en de enige andere inzittende werden ernstig gewond, bestuurder en enige passagiers van de trein werden licht gewond. Het treinverkeer werd ernstig vertraagd. De Nederlandse Spoorwegen delen Koningsdebat loopt ten einde MORGEN DE STEMMING Onze Brusselse correspondent telefo- neerd'8 ons hedenmorgen: De debatten over de Koningskwestie ■werden gisteren in de Verenigde Ka mers voortgezet, waarbij uitsluitend linkse redenaars aan het woord kwa men. De Antwerpse liberaal Joris vroeg zich af of het wenselijk is de Koning te la.- t-en terugkeren op een ogenblik van in ternationale spanning. Kan een bespro ken vorst morgen aan het hoofd staan van een eensgezind leger? De Waalse socialist Collard zeide dat 75van de Katholieke en Koningsge zinde rechterzijde Vlamingen zijn. De Waalse minister-president is hun ge vangene. De socialistische senator Rolin was van mening, dat het regerings-ontwerp van hulde-adres aan de Prins Regent geen rekening hield met de houding van de Prins tijdens de oorlog, toen hij ac tief het. verzet 9teunde. Koning Leopold, aldus Rolin, heeft nooit aan actief ver zet gedaan. Een vertegenwoordiger van de socia listische vakbonden, Gailly. beschuldigde de rechterzijde er van dat zij in haar rangen de Vlaamse nationalistische col laborateurs had opgenomen. De Vlaamse senator Julius Hoste legde een motie neer om te vragen dat een laatste poging zal worden gedaan om onder de partijen een verzoening te bewerkstelligen, op grond van de bood schap des Konings. De bijzondere commissie van de Ver. Kamers is klaar gekomen aldus werd vanmorgen gemeld, met het. hulde-adres aan Prins Karei, waarbij de tek9t van de heer Spaak geamendeerd werd. ter wijl ook het ontwerp van decreet, dat de onmogelijkheid van de Koning om te regeren, opheft geredigeerd is. Het debat zal dus vandaag kunnen worden gesloten en men zal morgen stemmen. Tijdens de opruimingswerkzaamheden, waarmee naar het oordeel van de Spoorwegen zeker 24 uur gemoeid zal lijn. mede, dat de chauffeur van de auto bus de onbewaakte overweg is gepas seerd ondanks het feit dat dc ter plaats aanwezige flikkerlichtinstalla tie de nadering van een trein aan kondigde. De bus was voor twee-derde de over weg over, toen de Dieseltrein het voer tuig ramde. Het achterstuk van de auto bus werd er afgereten, het voorstuk maakte een slag van honderdtachtig graden en kwam tegen de flikkerlicht- installatie aan de overzijde van de over weg terecht. Deze installatie werd ver nield. De wagenvoerder van de Dieseltrein heeft alle middelen aangewend om de met een snelheid van omstreeks negen tig kilometer per uur voortrazende trein tot stilstand te brengen. Een botsing was echter niet meer te voorkomen. Het Dieselelectrisch vyfwagenstel ontspoor de met alle assen. De gewonden zijn de 47-Jarige G. van Hal uit 's-Hertogenbosch, buschauffeur, de 32-jarlge Marie Bakker uit Amster dam, passagiere van de bus, de 29-jarlge J de Leeuw, uit Breda, trein-passagier. Zij werden allen overgebracht, naar het groot ziekengasthuis te 's-Hertogen bosch. De wa-genvoerder van de Dieseltrein, de heer Koetsier uit Nijmegen, is in het St. Elizabethsgasthuis te Vught ver bonden. Hij kon daarna naar huis gaan. ONTPLOFFING IN SMEDERU TE NEDERWEERT. Knecht werd slachtoffer van trotyl in buis. Gistermorgen is in een smederij te Nederweert een ernstig ongeluk ge beurd. Men was bezig met het electrlsch lassen van een staaf. De smid zelf han teerde het lasapparaat en de knecht hield de te lassen stalen buis vast. Op een gegeven ogenblik begon het ijzer te sissen. De smid gooide het lasapparaat weg en rende naar buiten, gevolgd door ae waohtende cliënt en de knecht. Deze, de 39-jarige gehuwde M. Joosten, kon echter niet vlug genoeg wegkomen. Er volgde een zware ontploffing, die een grote ravage in de smederij te weeg bracht. Na de ontploffing trof men de knecht zwaar gewond aan. De twee an deren bekwamen geen letsel. Per zie kenauto werd Joosten naar het zieken huis in Weert overgebracht, waar hij nadien overleed. Het bleek, dat de stalen buis. die reeds geruime tijd in de opslagplaats van de smidse lag, trotyl bevatte ADVERTENTIE VJST1ID ORJNJEBOOM BIER! ^AVIFAUNA - uniek In de wereld 1 Het vermaarde Engelse dansorkest CAB KAYB and h\s Catnncttes Speelt tot 1 Aug. inAvnauna-paviljoen. 's Middags en 's avonds dancing. Inttrn. Vogelpart te ALPHEN a.d RIJN kt EEN OASE IN NEDERLAND FEEËRIEKE PARKVERIJCHTING UITSTEKEND RESTAURANT i la Carte GROOT PARKEERTERREIN NORMALE ENTRÊEPR1JZEN. Overleg tussen kabinetten R.I.S en Republiek ALLE VRAAGSTUKKEN OPGELOST? Hedenmorgen zijn de kabinetten van de RIS en van de Republiek Indonesië in een gezamenlijke vergadering bijeen gekomen voor een bespreking van de voorlopige grondwet en de daarmede verband houdende vraagstukken, welke vergadering werd bijgewoond door pre sident Soekarno. Reeds enige dagen voor deze bijeen komst was de minister-president van de Republiek Indonesië, dr A. Halim, te Djakarta aangekomen voor een infor- I mele voorbereidende bespreking. Giste- ren deelde hij aan Aneta mede, dat dit informele overleg succesvol is geweest en j dat naar zijn verwachting op de formele bijeenkomst van .vandaag alle hangende vraagstukken zullen worden opgelost Over de aard dezer oplossingen wilde dr Halim zich echter niet uitlaten. Ook van de zijde der RIS vernam Aneta. dat de sfeer aanmerkelijk is op geklaard. zodat naar men verwacht, nog heden een algemene overeenstemming zal worden bereikt. Radiotoespraak President Truman President Truman zal vanavond een radiotoespraak houden tot het Ame rikaanse volk over de toestand in Korea. Deze rede is te beluisteren van 18.15 tot 18.45 uur Ned. tijd op golf lengten tussen 13 en 20 meter. JONGEN GEDOOD BIJ ONTPLOFFING VAN PROJECTIEL. Te Geesteren (gemeente Borculo) is gistermiddag een nog niet geïdentifi ceerd projectiel ontploft, waarmede de 8-Jarige jongen A. J. Esselink op de boerderij van zyn vader aan het spelen v/as. Het. kind werd op slag gedood. Zijn 9-Jarig broertje werd ernstig gewond naar een ziekenhuis te Loohem overge bracht, een boeren-arbeider werd licht gewond. Het projectiel was nog nooit eerder op de boerderij ge-signaleerd, zodat men vermoedt dat de jongen het ergens an ders heeft gevonden. Neem gerust een paar keer per week andijvie, want U kunt ze zowel rauw als gestoofd eten. Dat brengt afwisseling in Uw maaltijden. Maak ook eens een heerlijke sla-schotel van andijvie dan gaan er geen kostbare vita minen en voedsngszouten verloren. Rauwe andijvie en aardappelen door elkaar mei uitgebakken spek is voedzaam en een lekker nij, waarvan de hele familie zal smullen. do&t FEUILLETON die zijn geheugen verloor door PATRICIA WENT WORTH Vertaald uit het Engels 71) Frank nam de hoorn op Juffrouw. Silver, die in z'n buurt stond, kon dui delijk horen, dat een opgewonden zwa re mannenstem aan liet andere eind van de lijn sprak. Het leek haar de stem van hoofdinspecteur Lamb en ze was nieuwsgierig wat deze te zeggen zou hebben. Frank Abbott zei: „Ja, juist. Inspecteur" en „Nee, er ls geen "twijfel mogelijk, dat het cyaankali was", en na een ogenblik: „Nee. -e zijn veilig, ze zijn door het oog van de naald gekropen, ze waren bijna aan een pot vergiftigde honing begonnen Holt heeft die meegenomen om te on derzoekenJa. inderdaad. ze zijn hier, het is een wonder, dat ze aan de dood ontkomen zijn". Na een heel verhaal aan de andere kant. zei hij ten slotte: „Wel, dat is het toppunt! Goed. in specteur, we zullen hier de zaak afwer ken'. Hü hing de hoom op en draaide zioh om. Juffrouw Silver had de kamerdeur gesloten en vroeg: „Wel, Frank?" „Dat was de baas". „Dat dacht ik al". „Kon u volgen, wat -hij zei?" Ze wierp hem een berispende blik toe. „Dat heb ik natuurlijk niet eens ge probeerd!" „Maar u wilt het zeker toch wel graag weten?" „Inderdaad, Ik ben zeer benieuwd". „Wel daar komt het dan: Ik geloof, dat we haar te pakken hebben Donald rapporteerde, dat ze even na vijven naar buiten kwam. haar auto ging ha len, die ze ln een garage vlak achter haar flat, en weer naar diezelfde plaats Morden Road, reed. Dezelfde vrouw stond daar op haar te wachten. Hij kon haar gezicht niet zien, maar de be schrijving past precies bij Emily Salt, lang en mager, een wijde jas, waarin geen vormen zijn te onderscheiden en een hoed diep over de ogen getrokken. Ze stapte weer in de auto. Evans hoor de haar zeggen: „Ik kan niet lang wegblijven. Abby weet niet, dat ik uit ben". Mevrouw Cyril Eversley, antwoordde iets, maar hij kon het niet verstaan. Het portier van de auto werd gesloten en de twee vrouwen zaten een minuut of vijf samen te praten Daarna stapte Emily Salt weer uit de wagen. Ze bieef even staan met het portier ln haar baad en Evans hoorde haar ,,'t Is erg lief van je,'May. Ik ben dol op chocolade" Mevrouw Cyril Eversley leunde naar het geopende portier en Donald hoorde j haar zeggen: „Denk erom, dat je die chocola niet op straat op eet. Beloof je me dat?" En Emily Salt antwoordde: „O nee, Ik zal ze in m'n tas stoppen. Ik zal er niet aankomen, voordat ik thuis ben". Dan vroeg ze: „Ik zie Je toch gauw weer?" en mevrouw Cyril Eversley antwoordde: „O j^i. natuurlijk". Dat was alles. Emily Salt jföoeg de'hoek van de straat om en ging het huis in Selby Street binnen, waar ze onmid dellijk van de chocola snoepte en op slag dood neerviel Mevrouw Cyril Eversley reed naar huis met het pret tige gevoel, dat ze nu al haar moeilijk heden opgelost had. Als William Smith vergiftigd was door het eten van de boning, die mevrouw Salt had gezon den, en Emily Salt zelfmoord pleegde met hetzelfde vergif, dan was dat al lemaal wel heel treurig, maar iedereen zou zeggen, dat Emily altijd abnormaal was geweest en dat ze een wrok tegen William had gekoesterd wegens het testament van meneer Abel Tattlecom- be, waarin deze alles aan hèm naliet in plaats van aan Abby Salt en indirect dus ook aan Emily. Mevrouw Cyril Eversley voelde zich volkomen veilie. Niemand zou haar in verband met Emily of deze vergiftigirigsgevallen brengen. Als u de baas niet geprest had om haar te laten schaduwen, zou ze zich terecht volkomen safe hebben kunnen voelen". Juffrouw Silver keek hem afkeurend aan. „M'n beste Frank. Wat 'n vrese lijke term: pressen". Hij lachte even en begon: „Vereerde leermeesteresmaar was dan on middellijk weer ernstig, toen hij ver volgde: ,.De inspecteur heeft Donald opgedragen om haar te arresteren". HOOFDSTUK XXXIX. Frank Abbott had het goed gezien, wat Mavis Eversley betreft. Ze was in- Nog een tweede landing? i „STILZWIJGEN VERBROKEN". De positie, die voor de landing te Pohan men zie elders is gekozen, opent de mogelijkheid, dat de nieuwe divisie hetzij in Noordelijke richting langs de kust naar de 38ste breedte graad oprukt, hetzij het binnenland in gaat, om de Noord-Koreaanse troepen in de centrale sector nabij Hamtsjang in de flank aan' te vallen en op te ruk ken naar de Noord-Koreanen aan de Koemlinie. Het hoofdkwartier van Mac Arthur had voor de operatie een „veiligheids- stilzwijgen" opgelegd, maar het nieuws werd in het buitenland bekend gemaakt, vóór het stilzwijgen werd opgehev'en. In de afgelopen 24 uur doen vage berichten de ronde over een tweede landing door een kleine eenheid te Pjonjok aan de Koreaanse Oostkust. Men nam aan, dat deze bestond uit Zuid-Koreanen, die mogelijk aan land waren gezet voor verkennings- en patrouille-activiteit VREEDZAME LANDING. Een correspondent van A.F.P. meldt nader, dat de ontscheping van Ame rikaanse troepen en materiaal, die gisteren in de baai van Pohan ge schiedde, uit technisch oogpunt een „amphibie-operatie" kan worden ge noemd, maar niet van zuiver militair standpunt beschouwd. Deze ontsche ping geschiedde in feite op een plaats van de kust, die in de handen van de Amerikanen was. Het was een vreedzame landing, zoals tijdens manoeuvres in vredestijd. Het grote convooi had evengoed de haven van Poesan binnen kunnen lopen, dooh deze laatste is „overbelast". De sterkte van de grondstrijdkrachten in het gebied van Pohan is met 300 toegenomen door de landing van de grote gemechaniseerde Amerikaanse in- fanteriemacht. De operatie is van de fensieve aard: Men heeft, niet het plan de Noord-Koreaanse linies binnen te dringen. Het doel is bescherming te verlenen aan de zeer belangrijke ope ratie te land. Acheson's antwoord vermoedelijk „beslist afwijzend" Men verwacht vandaag de publica tie van het antwoord van de Ameri kaanse minister van Buit. Zaken, Acheson, op het door Pandit Nehroe genomen vredesinitiatief met betrek king tot Korea. Te Washington gaf men te kennen, dat Acheson's ant woord neerkomt op een „beleefde doch besliste" afwijzing. Acheson zou gezegd hebben, dat de Noord-Koreaanse „daad van agressie" het voornaamste punt vormt. Het gaat er voor de V.S. in de eerste plaats om, de „agressie" te helpen verslaan. Ver der zou Acheson gezegd hebben, dat de Amerikaanse regering de kwestie van toelating van communistisch China tot ae V.N. niet beschouwt als in verband staande met de Koreaanse crisis. Van gezaghebbende zijde te New Delhi is vernomen, dat het antwoord van Acheson aan Nehroe daar vandaag is ontvangen. Nehroe's reactie hierop werd naar Washington gezonden, zo verklaarde men. De Britse eerste minister Clement Attlee zou vandaag zijn Indiase collega Pandit Nehroe antwoorden, dat de En gelse regering de resolutie van de Vei ligheidsraad inzake Korea ten volle heeft gesteund en niet van dit stand punt kan afwijken. derdaad bijzonder tevreden met het geen ze bereikt had. De ene moeilijk heid na de andere had zich voorgedaan je kon eigenlijk wel spreken van te- genslag op tegenslag maar ze had I zich niet laten ontmoedigen. Ze had volgehouden en ten slotte had ze het gewonnen. Terwijl ze alles nog eens overzag, kon ze geen enkele zwakke plek in het geheel ontdekken. Ei be stond natuurlijk de zéér geringe kans, dat Katherine alléén door de vergiftig de honing zou sterven en William niet. Die mogelijkheid bestond en ze bekeek deze even, ook al was ze uiterst gering. Katherine zou natuurlijk de thee ver zorgd hebben, en terwijl ze de theekop pen Inschonk, zou William zeker al van een en ander zijn begonnen te snoepen Hij had altijd een gezonde honger. Er waren dikwijls grapjes over zijn voor liefde voor alles wat zoet was gemaakt. Ze was ervan overtuigd, dat hij zich on middellijk van die honing had bediend. (Wordt vervolgd) MULO-EXAMENS. Voor het MULO Diploma A zijn ge slaagd: T. Bonte, D. A. G. Cancian, J. Dieben, H. Dreef, K. J. Brusseel H. C. de Koning, H. Valentgoed, W. P. v. d. Wel, N. W. v. Duren, H Eikerbout, L. J. van Es, L. Bas, E. v. d. Brink, A. Broere, L Borst ,G. de Jong, J. Zekveld, P. Ba telaan, J. A. Guley, E. C, J. v. d. Wijn gaard, K. A. v. Dam, E. H. Bos, J. M. M. Tabernée, P. J. Beunder, T. Boele, M. J. Bos, J. M. de Wit. J. A Erkelens, W. I. v. Kampen, P. v. Kampen, G. Nij- hof, J. R. Zijlstra, P. L. Spoor, G. Hols- wilder, J. A. Meeuwis, G. Kuljt, J. van Duijn, A. de Jong, C. J. v. Beek, E. v. Laar, J. F. Valkenburg, A. v. Lith, M. v. d. Neut, W. G. te Kolsté. Afgewezen 9. Nccl. Herv. Kerk Beroepen te Groot- Ammers W L. Laurense te Driesum; te Rotterdam-Feyenoord H. Bardeloos te Lutten. Bedankt voor Leeuwarden (vac. prof. dr O. C Wagenaar) J. T. Wiersma, stud, pred te Delft voor Poortvliet A. J. Wijn malen te Oldebroek; voor Utrecht (13e pred pl.) A. den Hertogh te Scherpen- zeel. Aangenomen naar SlijkEwljk (toez.) J. v. d. Werf, cand. en hulppred te Drie bergen, die bedankte voor Tricht, Wes- terhaar,; naar West-Terschelling H J. Veenstra, laatstelijk pred. te Mlddelbert. Geref. Kerken Tweetal te Utrecht (vac. M. de Goede) W Reeskamp te Drie bergen en P. Veenhuizcn te Amsterdam. Beroepen te WolfaartsdIJk K. Welbe dacht, cand. te Ede; te Sexbier.um G. J. Grafe te Winschoten. Aangenomen naar Maastricht H. Mun* nik te Ter Aar; naar Andljk (vac. S. Roo6- Jen) Y. v. d. Woude. res.-legerpred., woonachtig te Zeist. Bedankt voor Midwolda (Old.) E. J. Duursema te Westeremden. Geref. Kerken art. 31 K.O. Bedankt voor Nlezljl-Kommerzijl en voor Rode- school P. v. Gurp te MuS6elkanaal-Twee de Exloürmond. Cbr. Geref. Kerken Beroepen te 's-Gravenzande C. Verhage. cand. te Mid delburg. te Maarssen C. Verhage. cand. te Middelburg. Aangenomen naar Apeldoorn (2e pred. pl.) P. M. Jonker, leger.-pred., woonachtig te Almelo; naar Apeldoorn P. W. Jonker, legerpred. te Almelo (2e pred.pl.). ONTMOETINGSCONFERENTIE „KERK EN WERELD" EN „OEGSTGEEST". In- en uitwendige zending besproken. Op Initiatief van de directie der Ver. Ned. Zendlngs-Corporatles had ln het Zendingshuls te Oegstgeest een confe rentie plaats, waaraan leden van de staf van ..Kerk en Wereld" en die van het Zendingsbureau te Oegstgeest deelnemen. De bedoeling hiervan was elkander en eikaars werk beter te leren kennen. Na dat leder een korte samenvatting van z(jn levensloop gegeven had en lets over zijn werk had meegedeeld, hield dr E. Jansen Schoonhoven een referaat over de verhouding van Inwendige tot Uit wendige Zending, waarin de volgende 4 stellingen geponeerd en toegelicht wer den: 1. Er is geen principieel verschil tus sen In- en Uitwendige Zending. 2 Het practlsch verschil wordt bepaald door de groepen tot welke men zich richt. 3 In- en Uitwendige Zending hebben elkaar nodig. Tijdens de discussie bleek overduide lijk, dat de vraagstukken, waarmede In- en Uitwendige Zending geconfronteerd worden, zij het onder verschillend aspect ln diepste wezen elkaar nauw raken. Be sloten werd elkanders arbeid voortaan nauwkeurig te bestuderen door conferen ties te beleggen ter bespreking van we derzijdse onderwerpen, lectuur aan el kaar uit te wisselen en de a.s. wlka's en zendingspredikanten daarvan op de hoogte te brengen. Een tweede ontmoetingsconferentie zal op ultnodigng van Kerk en Wereld" het volgend Jaar te Driebergen plaats heb ben. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR DR II. C. RUTGERS. BIJ K.B. ls benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, dr H. C. Rutgers, secretaris van het Ned. Bijbel genootschap en directeur van het Confe- renkecentrum „Woudschoten" van de N C.3.V. 37). Vermoeid van zijn heel lange wandeling lag Panda te ^lapen, en in zijn slaap ontsnapten hem van tijd tot tfjd wrokkende kleine opmerkingen. Geen wonder! Hij wist niet beter, of de boze edelmannen, Isen Grim en Bru no, waren in zijn mooie taxi opgewekt op weg naar het Koninklijk Hof. Maar zo w&s het niet! De taxi was tot een onvrijwillige stil stand gekomen voor de boom, die een geheimzinnige hand over het pad had geworpen.... en nu verrees daar uit het struikgewas een donkere en dreigen de gedaante, die met onvriendelijke be doelingen een vuurwapen op hen ge richt hield! „De Gemaskerde!" schreeuwden Isen Grim en Bruno in koor en die w&s het; „Terecht opgemerkt!" sprak de Ge maskerde. „Ik bén de Gemaskerde, en ik stel tot mijn genoegen vast. dat de verrassing die aan onze ontmoeting verbonden is, uw schranderheid niet ten ongunste heeft beïnvloed. Gij zult mij dan ook wél begrijpen wanneer ik u nu verzoek, dit gestolen voertuig te ontrui men. Verlaat het snel, wat ik u bidden mag, want ik ben er niet geheel zeker van wat mijn pistool gaat doen en. hoe onaangenaam zou het niet zijn, wanneer het per ongeluk een aantal ronde gaatjes schoot in die snoeperige nachtponnekens die uw leden zo sier lijk omkleden?" Hertog Bruno begon te bibberen en Graaf Isen Grim slaakte de ene woede- kreet na de andere, maar het was dui delijk dat het de Gemaskerde ernst was. Er zat voor de edellieden niets anders op. dan dat zij de taxi verlieten en gin gen lopen. „Mijn degen! O, had ik mijn degen maar!" kreet Isen Grim. „Dan zou ik lachen om dat pistool!" „Kalm, kalm", suste de Gemaskerde. „Al die opwinding is slecht voor uw ze- nuwgesteld, en bovendien staat zij u le lijk! Wees mij liever erkentelijk omdat Ik u de gelegenheid bied tot een frisse wandeling in de vrije natuur. Komaan, stap maar flink door, gij zult er waar lijk van genieten!" De edelmannen waren doodsbenauwd voor dat pistool, en de Gemaskerde had do macht in handen! VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 M.) VARA 18.00: nieuws; 18.15: ..de Benelux en de vakbeweging", causerie; 18.30: radio volksuniversiteit; 19.00: „verworpenen der aarde,...", causerie; 19.15: ka merkoor. VPRtë) 19 30: voor de Jeugd. VA RA 20.00: nieuws; 20.05: politiek com mentaar; 20.15: residentie-orkest; 21,00: „Idylle", hoorspel; 21.55: kwartet: 22.15: populalr-wetenschappelijke causerie; 22 30 trio; 23.00: nieuws; 23,1524.00: gram. muziek. Hilversum II (298 M.) NCRV 18.00: dameskoor, 18.30: v. d. strljdkr.; 19.00: nieuws en weerberichten; 19.15: boekbe spreking; 19.30; gram.muzlek; 19.40: ra diokrant; 20.00". nieuws; 20.05: gram.mu zlek; 20.15: koor, orkest en solisten; 20 50: gram muziek; 21.00: „een Amerikaan ziet Nederland", causerie; 21.20' trio; 2145: radio ph 11 harmonisch orkest; 22 45 avondoverdenking; 23.00: nieuws; 23.15- schaakoverzicht: 23.20-24.00 gram.muzlek. I.lfn 3 distributienet 18.00 v. d. sold j 19.30 Gram.: 19.50 Feuilleton; 20.00 i ,.Het doek gaat op"; "21.00 Act: 21,15 Verv. „Het doek gaat op"; 22.15 Zweedse Folkungskoor; 23.05 Verzoekprogr. Lyn 4 distributienet 18.00 Orkest Hurst; 17.30 Ork. Rabln; 19.00 „Queen s Hall Light Orch."; 19.30 Gala- 1 ..Queen's Hall Light Orch,": 19.30 Gala- Concert; 20.15 Sjónphork.; 21.10 Gram.; 21.30 Jazzmuz.; 22.15 ..Topic for to night"; 22.20 Orkest Geraldo; 23.00 Voor dracht; 23.15 Ens. Rapley. DONDERDAG 20 JULI. Hilversum I (40'ï M.) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gramofoonmuzlek; VPRO: dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gramofoonmuzlek: 8.55 Voor de Vrouw; 9.00 Gramofoonmuzlek; 9.30 Waterstan den; 9 35 Gramofoonmuzlek; 10.00 Mor genwijding; 10.15 Gramofoonmuzlek; 10 50 Voor de kinderen; 11.00 Gramofoon muzlek; 11.45 „Jonge meisjes van vroe ger en nu", causerie; 12.00 Chansons; 12.30 Mededelingen; 12.33 „In 't spion netje": 12.38 Gramofoonmuzlek: 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 :.U kunt het geloven of niet"; 13.50 Gramo foonmuzlek; 14.00 Volkszang; 14.30 Planoduo; 15.00 Voor de Zieken; 16.00 Dlsco-causerle; 17.00 Voor de Jeugd; Voor de pad- rramofoonmuzlek; 19.00 Klankbeeld over de koopvaardij: 19.30 Zuid-Amerikaans orkest; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Radio Phllhar- monlsch Orkest en solist; 21.15 „Vrijdag, de dertiende", hoorspel; 22 20 Dansmu ziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportactuali- telten; 23.3024.00 Orkestmuziek. Hilversum II (29S M.) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7 15 Gramofoonmuzlek: 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gramofoonmuzlek; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Gramofoonmu zlek; NCRV: 10.00 Gramofoonmuzlek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoonmu zlek; KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 i Gramofoonmuzlek; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert (12.3012.33 mededelin gen); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Gramofoon muzlek; 13.35 Zang en piano; NCRV: 14 00 Gramofoonmuzlek; 14.45 Voor de Vrouw; 15.30 Alt en plano; 16.00 Bljble- lozlng; 16.45 Vocaal ensemble; 17.00 Voor de Jeugd; 17.30 Metropole Orkest; 18.00 Gramofoonmuzlek; 18.15 Land- en Tuinbouw; 18.30 Voor de Strijdkrachten; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.15 Voor postzegelverzamelaars; 19 30 Gra mofoonmuzlek; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gramofoonmuzlek; 20.30 Omroepkoor en solist; 21.00 Gevarieerd programma; 22.00 Pianoduo; 22.15 Bui tenlands overzicht; 22.35 Gramofoonmu zlek; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws: 23 15 Schaakoverzicht; 23.20— 24.00 Gramofoonmuzlek. Min 3 distributienet 7.05: gram: 7.30 kron-; 7.40* gymn 7.50: gram.; 8.05: concert; 9.10; verz.pr.; 10.00: orgel; 10 30: ork. Anton; 11.00 dagboek: 11.15: BBC Light Orch.; 12.00 walsmuziek; 12.15: piano; 13.15: gram.; 14.00: klass muziek. 15.00; gram.;. 15.15: harmonica: 15.45: flit sen uit Tirol; 16 00: omr. orkest met sol.; 17.10 ens. Heyne: 18.00: v d. soldaten; 19 30: gram.; 19.50' act.; 20.00: verz.pr.: 21 00: „Lorenzo de Medici"; 21 30: gram.; 21.45: act. 22.15: dansmuziek; 23.00. opera muziek van Verdl. Lijn 1 distributienet 7,15: gram.: 7,50 Lift up your hearts: 8.10: concert' 9 00: Casino-concert; 10.00: verz.pr 10.30: feuilleton; 10.45: verz.pr.; 11.00:samba ork.: 11.30 gram.; 12,20: potpourri op .Hoffmann's vertellingen"; 12 30: omr.ork.; 13.10. gram.; 13.25: V. toeristen; 13.30 gram.; 14.00' gevar. muziek; 15.00: Ha waiian Serenaders; 15.30: voor de soldaten; 15.45: acc. orkest; 16.15: dagboek; 16.30: piano; 16.45: BBC Schots var. ork.: 17.15: „Continental Exchange"; 17 45' Le Pa«e Temps de Dames et des Demoiselles; 18.00: gram.! 18 40: omr.orkest; 19.00: gram: 19.30: verz.pr.: 20.15 Glee Club- 2100: gevar. muziek: 21.45: BBC var. ork.: 22.15: sport: 22.20: Victor Silvester: 23.05: Hallé orkest. uLatu-tauscnc, n.uu vu' 17.50 Regeringsuitzending; 18.15 Sportpraatje; 18.30 vinders; 18.45 Gramofooni AGENDA WOENSDAG: Leiderdorp (Terrein Hoogmadese- weg)Demonstratie Kozakkenruiters, 7.30 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 15 JulJ 13 uur tot Zaterdag 22 Juli 8 uur waargenomen door Apotheek Herding en Blanken, Hogewoerd 171 en Apotheek Reljst, Steenstraat 35. Te Oegstgeest door de OegstgeeatC Apotheek, Wllhelmlnapark 7.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 2