ïtaliaans en Zwitsers „vuurwerk" bleef uit in langste étappe Derksen en Van Vliet nog steeds op eenzame hoogte DE MAN Radio-programma 89ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 18 Juli 1950 Tweede Blad No. 27051 De Ronde van Frankrijk Nederlanders reden goed Van de vijfde étappe van Rouan naar Dinard één der langsten van de Tour (316 km), had men veel ver wacht. Vooral ook omdat verleden'jaar in dezelfde streek zo'n verbeten strijd werd geleverd. Toen was het Kubler. die te St Malo de zege behaalde en Marinelli veroverde de gele leiderstrui, terwijl Coppi een zo ernstige val maakte, dat hjj geheel in de put, van opgeven had gesproken. De helling van de ..Molineaux" heeft öi* laar echter geen beslissende rol ge speeld. Men had dit wel verwacht, daar Marinelli. die uitstekend Italiaans spreekt, tijdenr de vierde étappe een gesprek had afgeluisterd tussen de Ita lianen en de Zwitsers, onder wie Kubler. waaruit duidelijk was gebleken, dat zij in de vijfde étappe eens wat vuur- erk" zouden laten zien. Het was dus wel een verrassing, toen op de beruchte helling, op 15 km van ce r'.arfe drie renners verschenen. Dus- sault, Piot en Queugnet, en dus geens zins de coureurs, die men had ver wacht. Op 200 m werden zij gevolgd door een groep met o.a. Goldschmidt, Bartali, Ockers, Kubler. Bobet en Marinelli. Het peloton was Inmiddels al danig ui:, elkaar gereden. De drie leiders had- ccn aanvankelijk een voorsprong "an 45 sec., maar lang duurde dit niet. Spoe dig werden zij door de groep opgeslokt en verdere pogingen bleven uit. Er stond trouwens een felle wind. die ,he>t onder nemen van ontsnappingspogingen niet erg aanlokkelijk maakte Met een gan getje van nauwelijks 25 km per uur wer den de eerste 200 km afgelegd en behalve gebruikelijke lekke banden, valpar- Jjtjes en derailleur-ongemakken. ge beurde er niets en zonder moeite konden de pechvogels hun achterstand steeds inhalen Voorting behoorde tot de ren ners. die reeds voor Caen (120 km) pech kregen. Voorbij Avranches (220 km) werd het tempo wat opgevoerd en ieder ogen blik verwachtte men nu de strijd te zullen zien ontbranden, maar het duur de nog een 20-tal kilometers voor er leven In de brouwerij kwam. Mont Rouault (246 km) slaagden Corrieri en Desbats er in een voorsprong op de anderen te nemen, die langzamerhand groter werd vooral ook omdat hun ploegmaten het tempo van het pelo ton begonnen te drukken. Te Dot bedroeg de voorsprong reeds 1 min. 40 sec. Toch werd een felle ach tervolging op de beide leiders ingezet en op 30 km van de finish was het ver schil tot 1 minuut verkleind. Vooral de Fran?e Zuid-Oost ploeg en de Belgen speelden in de tegenaanval een grote rol. Een groepje van vier man maakte zich Uit de achtervolgende groep los. Het ïaren Prouzet. Lambertini. Dubuisson en Sclardis. Op een kilometer van de eindstreep konden zij, gevolgd door de gehele troep, Corrieri en Desbats in de rug kijken, maar de twee aan de kop wa ren nog niet leeg en zij slaagden er in oen kleine voorsprong te behouden. Geljjk gingen zij over de streep en de foto moest uitwijzen dat de Italiaan winnaar was. Vandaag is de eerste rustdag en kun nen de renners zich voorbereiden op de tijdrit, die morgen over een afstand van 78 km naar St Brieuc voert. KLASSEMENTEN Het officiële klassement van de vijfde étappe 1. Corrieri 'Italië) 2. Desbats (Frank rijk) 10 uur 35 min 51 sec 3. Prouzet (Centraal Zuid West) 10.36 11; 4 Sclar dis (West) 10.36.16; 5. Meunier (Centraal Zuid West) z.t.; 6. Lambertini (Italië) zt 7 Lajoie (Centraal Zuid West) 10 36.26; 8. Dubuisson 'België B) 10.36 32, 9. Ockers (België) 10.36.36; 10 Brule42.24.4S. Noord Oost Be de France)16 Vos (Nederl.); 17 Voorting (Nederl.). Op de 30e plaats ex aequo kwam in dezelfde tijd als Ockers (nummer 9) het grote peloton binnen met de ove rige Nederlanders: Wagtmans. De Hoog en De Ruyter en voorts Bartali, Robic. Lauredi Lambrecht en Goldschmidt. Na deze étappe luidt het officiële al gemeen klassement- 1. Gaubhier (Zuid Oost) 41.08.20; 2. Goldschmidt (Lux.) 41.10120; 3. De Muer (Noord Oost Be de France) 41. 10.4(7; 4. Lambrecht (Belg.) 41.11.32; 5 Piot 'Noord Oost Be de France) 41.11.47 6. Storms (Belg B> 41.12.03; 7. Meunier (Centraal Zuid West) 41,12.11; 8. Kir- chen (Lux.) 41.12.42; 9. ex aequo Bresci 'Italië B) Kubler 'Zwits Bartali) Ita lië) en Schotte (Belg allen 41.12.50. 57. De Hoog 41 uur 27 min. 03 sec 92. De Ruyter 41.45.22; 100. Vos 42.09.41; 107. Voorting 42 19.43, 109. Wagtmans SCHERMEN Nederlandse baankampioenschappen Titel voor Middelkamp De oud-wereldkampioen op de weg Middelkamp behaalde gisteravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam het kampioenschap over 50 km. (100 ronden) zonder gangmaking voor pro fessionals. Hij won d? eindsprint voor Schulte en Van Beek. Dit drietal was na 60 ronden uit de grote groep ont vlucht en had 17 ronden voor het einde een ronde voorsprong genomen op het peloton. 4 Wim van Est had wel geprobeerd de vluchtelingen terug te halen, maar kreeg daarbij geen steun en gaf toen zijn poging op. In de eerste helft van de wedstrijd waren verscheidene uit looppogingen geweest maar steeds had het peloton zich weer bij de vluchte lingen gevoegd. In de eindsprint van het grote peloton won Arie van Vliet voor Bijster en Van Est. De uitslag werd 1. Middelkamp (Kieldrecht) 1 uur 5 min. 17 sec; 2. Schulte (Den Bosch); 3 Van Beek (Oostzaan); 4 Van Vliet (Woerden) op een ronde; 5. Bijster (Haarlem); 6. Van Est (Sint Wille-/ brord). Hetzelfde kampioenschap, maar dan voor amateurs werd Zaterdagavond ge wonnen door de Haarlemmer Pieters. SPRINTNUMMERS. Jan Derksen en Arie van Vliet staan in de Nederlandse sprintwereld nog op een eenzame hoogte. Het baart dan ook geen venvond?ring. dat de finale om het professional sprint - kampioenschap Zondag a.s. tussen dit tweetal zal worden uitgevochten. Derksen rekende in twee ritten met Gerard Peters af en evenzo deed Van Vliet met Bijster. De uitslagen luiden: Sprint professionals, halve finales: le. serie: eerste - manche:1 Derksen (14 4 *sec)2. Peters. Tweede mariche: 1. Derksen (13 6 sec.); 2. Peters 2e serie: eerste manche: 1. Van Vliet '12 8 sec.); 2 Bijster. Tweede manche; 1. Van Vliet (12 8 sec.); 2, Bijster. In de kwartfinales van de sprint voor amateurs schakelde Kleefstra de geroutineerde Bontekoe uit. Schotman werd in de halve finale geplaatst om dat zijn tegenstander, de Hagenaar Buchly in de laatste bocht kwam ':e vallen een sleutelbeen brak en daar- Wereldkampioenschappen te Monte Carlo In de kwart finales van de wedstrij den om het wereldkampioenschap de gen personen te Monte Carlo, werd ir Van der Hoeve (Den Haag) eerste in zijn poule met 5 overwinningen. Hij heeft zich hiermede dus voor de halve finales geplaatst, E. L. Kuypers even eens uit Den Haag kon het in deze ronde niet bolwerken en werd zesde in zijn poule, waarmede hij vcor verdere deelneming werd uitgeschakeld. ROEIEN Acht van Njord won te Brussel In het Kanaal van Marly bij Brus sel werden internationale wedstrijden gehouden. In het nummer Jonge Acht j werd Njord eerste in 6 min. 20 sec. Tweede werd de Antwerpse Sculling Club terwijl de derde plaats werd be zet door Mixte Club Sport uit Gent. In het nummer Oude Acht. werd I Rowing Club de Paris eerste in 6 min. 12 4 sec. Njord passeerde als goede twee de de eindstreep in 6 min. 18,7 sec. De derde en vierde plaats werden respec tievelijk bezet door Ostende en Antwer pen. HENGELSPORT COMPETITIE HENGELAARSBOND. De Leidse verenigingen, welke uitko men in competitieverband, hielden een Sporlsplinters Tijdens een vergadering van de in ternationale gymnastiekfederatie welke te Bazel is gehouden, werd besloten de nationale bonden van Japan en het- Saargebied voorlopig als lid toe te la ten. Tijdens selectiewedstrijden ts Moskou welke met het oog op de Euro pese athletiekkampioenschappen 1950 werden gehouden, vestigde de Russische athlete Evdokia Vassüeva een nieuw w ereldrecord op de 800 m. door deze j I afstand in de tijd van 2 min. 13 sec. af te leggen. Het oude record stond sedert j (30 Augustus 1945 (te Stockholm) op 1 naam van de Zweedse Anna Larson, met een tijd van 2 min. 13.8 sec. door niet meer op deze kampioenschap pen kan uitkomen. Uitslagen; Sprint amateurs: halve finales eerste serie: eerste manche: 1 Hijzelendoorn (12 8 sec); 2. Schotman. Tweede manche; 1 Hijzelendoorn (13.2 sec); 2 Schotman. HHI Tw:eede serie: eerste rit: 1 Kleefstra wedstrijd in de Rijn. waarbij de vangst (13.2 sec.): 2. Geukens Tweede rit: 1 met 262 stuks redelijk genoemd mag Geukens (13 sec.): 2. Kleefstra. Derde i worden. De stand luidt thans: rit: 1. Kleefstra (13 2 sec 2. Geukens A klasse: 1. De Bliek 12 punten uit 6 Het publiek was het niet eens met de wedstrijden; 2. DVS 8—5; 3. DW 8—5; beslissing van de jury, dat Kleefstra de 4. De Voorn 66; 5. Hengelsport 66; derde en beslissende rit. had gewon-6. Ruisioorn 6—5; 7 KNG 6—6. 8 On- nen. Het verschil was uiterst miniem. In <3^ ons 3—5; 9. Zaalberg 3—6; 10 De de finale van het sprintkampioenschap Brasem 25; 11. Beuth 05 voor amateurs hebben zich dus de Am- B-klasse: 1. De Ruisvoorn 10 pnt. uit sterdammer Hijzelendoorn en Kl^éfstra j 6 wedstr.; 2. KNG 7—6; 3. DW 6—6; geplaatst. 4 De voorn 66; 5. Hengelsport 56; Uitslagen kwartfinales achtervolging 6. DVS 26 professionals over 5 K.M.: Eerste rit: 1. Van Est <5 min. 22 sec 2. Faanhof (na 4375 meter ingelopen». Tweede rit: Van Beek (6 38.4); 2. La- keman (6.53.4). Derde rit: l. Peters (6 46.4); 2. La- keman (6.53 4). Vierde .rit: 1. Schulte (6.41.6); 2 Middelkamp (6.50.6). - De bekende oud-UVS-speler Piet Hen driks heeft vandaag de Sleutelstad ver laten om zich in Australië als kapper te vestigen. Hendriks verdedigde 12 jaar lang de blauw-witte kleuren en kw am j gTcnd brengen, slaagde H. v. d Wijn- o.a. 8 maal uit in het vertegenwoordi- gaard. Het gelukte hem de proef af te gende Leidse elftal. I leggen in 1 minuut 29 seconden. JUDO EXAMENS Gisteravond werden door J. Snijders (le Dan) uit Utrecht in de Sportschool Kooreman Judo examens afgenomen. Voor de gele band slaagden: G Aan- dewiel. D. Prins. P J. J. Zuur. C. M. van Gent, A. v. d Plas. A. H. Sluymer, A. Vriend, H. Raar. Voor de oranjeband: G. L. Lie, T. H. Tan, S. v. d. Veen, J. C. H v. Tuye, G. L F. van Kinschot, A H. Ocrt, A. Fon taine, R. Slegtenhorst. Voor het examen greene band, drie tegenstanders in drie minuten naar de AVIFAUNA - uniek In de wereld I Het vermaard® Engelse dansorkest CAB KAYB and hia Cabincttej Speelt tot 1 Aug. in Avnaun a-paviljoen, s Middags en 'b avonds dancing. Intern. Vogelpark te ALPHEN a/d RIJN - - -J EEN OASE IN NEDERLAND FEEËRIEKE PARKVERLICHTING UITSTEKEND RESTAURANT 1 la Carte GROOT PARKEERTERREIN NORMALE ENTREEPRIJZEN. FEUILLETON die zijn geheugen verloor door PATRICIA WENTWORTH Vertaald uit het Engels f0) Toen ze aan de andere kant hoorde antwoorden, klonk haar stem beheerst: •Bent u daar mevrouw Eversley?" Niemand dan zij zelf zou ooit weten net wélk een gevoel van opluchting «n dankbaarheid ze Katherine „Ja" koorde antwoorden. HOOFDSTUK XXXVm. Een dergelijke plotselinge dood brengt Diverse werkzaamheden mee. In Abby Salt's huis verschenen allerlei men- die hiermee te maken hadden, zo als detective Abbott, een politiedokter, €pn politiefotograaf en een export voor vingerafdrukken. Juffrouw Silver zat net Abby in de boven-salon. terwjl Deze mannen hun werk verrichten. Na enige tijd voegde Katherine zich b\j ken William was beneden bezig een verklaring af te leggen. Ze hadden de P?t honing in verpakking zo voorzich- mogelijk meegebracht, evenals het baaltje, waarop een deel van de doof achtige zoetigheid overgebracht was. net de twee dode vliegen erop. Katherine zag nog doodsbleek en zei *elnig Ze ging naar Abby Salt toe en kam haar hand in de hare. „Ik vind net zo vreselijk, mevrouw Salt. ze Auniet hebbèn geweten, wat ze deed". Abby keek haar aan. „Ik zette die P01 opzij omdat ik 'm mee naar Abel Wl'de nemen voor jullie. Ze moet 'm dsteravond weggenomen hebben, toen naar de kerk was. Maar ik had nooit gedacht Het is erf lief van u, die honing is hseriyk Opeens kwam er een rilling over Ra Serine en ze liet Abby's hand los klng op ee^ stoel zitten. Abby zei met een doffe stem: „Ik niet, dat weéén van allen ooit m*£r die lekkernij zullen aanraken...." Katherine klemde haar handen in ur, en zei langzaam: •.William was erg laat. Ik vond het ervelend. dat hü zo lang uitbleef, waar het is onze redding geweest. We die bloemenhoning op toast eten °'J de thee. en ik had wat uit de pot ij ®en "lazen bakje gedaan. Toen Wil- iam eindelijk thuiskwam, spraken we erst nog over een en ander Ik ont gin ^P^ns ?«n dode vlieg op de ho- X Daarna zag ik een andere vlieg en neerstrijken en zich te goed doen" J "l e weer. „Even later was ook die Silver op"' Toen belde oP^ns juffrouw en kee-k detective Abbott de kamer in. Hij ving juffrouw Silver's blik op en beduidde haar even bij hem te komen Ze ging onmiddellijk de kamer uit. „Luistert u eens", zei Abbott, ..de dokter is er practisch zeker van, dat het cyaankali is geweest Ik neem aan, dat u weet van die pot honing, die de Eversley's meegebracht hebben. Twee vliegen, die ervan snoepten, zijn er dood ln gebleven, en de bedoeling was klaar blijkelijk, dat ook mensen er de dood door zouden vinden. Vingerafdrukken van Emily Salt zijn overal op het pa pier om de pot. Er is niet veel twijfel mogelijk, dat zij dat pakje op Rasselas Mews heeft afgeleverd. William Evers ley zegt, dat ze het op de stoep voor de deur vonden, toen ze Zondagavond te rugkwamen uit Ledstow. Maar er zat een kaartje bij van mevrouw Salt....-" Hij hield op en keek juffrouw Silver aan. Deze merkte op haar meest besliste toon op: „Ja. inderdaad, ze was van plan die pot honing bij haar broer in het speelgoedmagazijn voor hen achter te laten. Ze zou dezer dagen bij haar broer gaan theedrinken, en ze had er al een pakje van gemaakt". Frank keek haar met een geamuseerd lachje aan. „Hoe komt u toch achter alles! Maar nu heb ik nog iets voor u. waarin u wel belang zult stellen. Ik heo u gezegd, dat Donald Juffrouw Jones schaduwde. Dat schaduwen was een bij zonder goed idee van u en ik ben blij dat de baas hiermee Instemde". Juffrouw Silver kuchte. „Ik vond het van buitengewoon veel belang". „U had groot gelijk. Ze verliet Zater dagmiddag met Cyril Eversley de stad om het weekeinde op Evendon door te brengen. Het dorpje was in alle staten van beroering over het bericht van hun huwelijk. Donald hoorde hierover een en ander in het dorpscafé. Algemeen was men van oordeel, dat Cyril zich met dit huwelijk belachelijk had ge maakt. Op Zondagmorgen hing Do nald wat rond in de buurt van Evendon en zag William Eversley met z'n vrouw arriveren, al wist hij natuurlijk op dat ipoment niet wie het waren. Hij zag ook nog een ander Jong stel aankomen, Cyril's dochter met haar echtgenoot, naar William me zo Juist vertelde, het geen Donald natuurlijk ook niet wist. En dan opeens, na enige tijd, komt mevrouw Cyril Eversley het huis uit I en rijdt haastig weg in haar spiksplin- ter nieuwe auto. Donald is haar op z'n I motor achterna gereden tot aan haar flat in de stad. Daar heeft hij toen ontdekt, dat ze zich altijd mevrouw Woods laat noemen Hij belde ons op om rapport uit te brengen. Evans loste I hem om circa vier uur af. De dame in kwestie liet zioh niet zien. maar het zag er wel naar uit, dat ze weer zou uitgaan, omdat haar auto nog steeds voor het huis stond. Tegen een uur of zes komt ze inderdaad naar buiten en rijdt weg Evans volgt haar. Ze stopt in Morden Road, vlak om de hoek van Selhy Street. Een vrouw met een pakje in haar hand stapt bij haar in. Evans hoort die vrouw zeggen: „Ik heb het" Samen rijden ze weg en Evans volgt hen tot aam dat doodlopende gedeelte achter Rasselas Mews. Deze buurt zegt hem verder niets, omdat hij alleen op dracht heeft gekregen, mevrouw CyrJl Eversle/ te schaduwen". „Ja, en?" „Evans kon niet helemaal volgen, wat er gebeurde. De auto stond stil en de twee vrouwen zaten erin. Het was vrij donker en hij kon niet zien. wat er binnen voorviel. Hij loopt er eens langs en krijgt de indruk, dat ze een pakje openmaken. Het lijkt hem weinig be langrijk. Na enige ogenblikken stapt één van de twee uit de auto en ver dwijnt. om de hoek met het pakje on der de arm. Mevrouw Eversley start de wagen weer en rijdt naar huis. Ze par keert haar wagen en vertoont zich niet meer. Grey lost Evans af tegen mid dernacht. Er gebeurt niets. Evans neemt het van morgen in de vroegte weer over. Maar mevrouw Eversley geeft geen en kel teken van leven. Donald houdt vanmiddag weer de wacht. Ik heb ge zegd, dat ze contact met hem moeten opnemen en mij zijn rapport moeten doorgeven". Terwiil hij dit zei, kwam William Eversley de trap op en begon de tele foon te rinkelen. William ging de sa lon binnen en Frank en Juffrouw Su rer gingen naar beneden om de tele foon te beantwoorden. Het stoffelijk overschot van Emily Salt was weggehaald. Een politie-agent in uniform kwam uit de beneden-salnn en zei: „Telefoon voor u. meneer Ab bott". (Wordt vervolgd) GOLF De Vicenzo wint Nederlands open kampioenschap RECORDRONDE VAN 63 VAN ARGENTIJNSE WONDERSPELER. Met een derde ronde van 63 zo laag is nog nimmer in enig tournooi in Nederland gescoord verzekerde Roberto de Vicenzo (Argentinië G. C., Buenos Aires) zich gistermorgen bij de voortzetting van het tournooi om het open Nederlands golfkampioenschap op de banen van „Toxandria" bjj Breda, reeds practisch van de titel. Hij had na 51 holes een voorsprong van liefst vijftien slagen genomen op zijn collega John Cruickshank. ver bonden aan een andere club in Bue nos Aires. Dit maakte dat De Vicenzo zich de laatste achttien holes geen escapades behoefde te veroorloven om zeker te zijn van de titel. Met een kalme 72 beëindigde hij het tournooi en zijn totaal van 263 voor 72 holes (het laagste hier te lande ooit ge maakt en elders ter wereld in grote kampioenschappen slechts zelden^ ge ëvenaard) maakte hem een schitte rend winnaar. Voor de tweede en derde plaats ein digden John Cruickshank en Eric Brown 'Hagze Castle G. C Engeland) gelijk met 283 en Brown steeg tot die plaats dank zjj een ronde van 67, de beste van de middag. Zo kon hij nog juist onze landgenoot Gerard de Wit terugdringen naar de vierde plaats. De Wit kan ech ter met een totaal van 286 over 72 ho les met voldoening op dit kampioenschap terugzien. Hij was veruit onze beste Ne derlander en hij heeft zeker de nodige ervaring door zijn wedstrijden in En geland opgedaan. Tegen een natuurwon der als De Vicenzo stond hij als de anderen allen doorgewinterde wed- strijdspelers als Denny. Thomson. For rester Travalnl en anderen, die De Wit allen achter zioh liet machteloos. .Over de record-ronde van De Vicenzo nog het volgende: Hij ging uit in 28 sla gen. waarbij een vijf op de zesde hole; d'.t Is zes slagen beneden de parscore. Een zes op de lange tiende hole waar de Argentijn zijn tweede slag in een bunker sloeg en een vijf op de 17e, waar hij een betrekkelijk korte putt miste, waren oorzaak, dat over de tweede ne gen holes .slechts" één slag onder de parscore van 36 bleef. De uitslagen lulden: 1. R. de Vicenzo 69-65-63-72 269; 2. 3. J. I. Cruickshank (Olivos GC, B. Aires) 69-75-70-71, 283; E. Brown (Hagge Castle gc) 73-69-74-72- 283; 4 C. de Wit 'Haagse GC) 68-74-72- 72, 286; 5. Bill Young (Sonning GC) 78-69-73-58 288 6. 7. en 8. W. S. For rester (R. GC de Belgicue) 72-72-73-72: 289; C. Dennv Thorpe Hall GC) 74-71- 74-70. 289; H. Thomson unattached 73- 69-73-74 289; 9. Travaini (Rapallo GC) 78-72-74-69. 293; 10 en 11. A. E. Stick- ley (Ealing GC) 75-73-73-74. 295; A. Pelissier Port Marly GC) 79-69-76-71, 2.95; 12. J. Rühl (Kennemer GC) 71- 76-75-75, 297; le amateur J. F. Dudok van Heel (Hilv GC) 79-76-78-78, 311. BILJARTEN Kampioenswedstrijden L.B.B.B.B.B. Zaterdagavond zijn de kampioenswed strijden tussen de Leidse Biljartbond en die van de Bollenstreek te Leiden be ëindigd met het volgende resultaat: Leidse Biljartbond 3 kampioenschappen; BBB 2 kampioenschappen. Ook nu werden geen grete prestaties geleverd, alleen aan C. Faas. G. v. Eij- gen en C. v. Duün gelukte het om in rssp. 24, 28 en 29 beurten hun par tijen uit te maken. Doch. al waren de prestaties niet bijzonder, er is zeer spor tief en vriendschappelijk gestreden, wat de band tussen beide organisaties zeker zal versterken. Kampioen werden C. Faas en J Baak (B.B.B G. v. Eijgen. Th. Overdyk en C v. Duijn (L.B.B.). De massakamp-wedstrijden te Lisse en Omstreken waren in het algemeen voor de BBB, daar hjj van de 20 par tijen er 12 wist te winnen, terwijl de L.B.B. genoegen moest nemen met 8 ge wonnen wedstrijden. De B.B.B. scoorde 2665 car.; De L.B.B. 2386 car. CRICKET. LCCR. EN W. n. R. en W. wint met 33 runs. LCC faalde volkomen op de töch heus niet sterke R. en W.-aanval, want be halve Hopp met 29 runs wist geen der Leidenaars zich staande te houden. Het LCC-totaal bedroeg 66. Ruig kreeg de grootste eer, 38. Molijn bowlde 329, Klein de Groot 23. De Jong 215. R en W. kwam daarna tot 99. Het was nog even spannend bij een stand 26 voor 4, doch Corbeth 28 en Klein de Groot 29 zorgden voor een Haarlemse zege en van de staart scoorden. Jhr Elias nog 10 runs. A. van Es 229. Hopp 1—24. Stikvoort 1—7, A. Kantebeen 2—17 en P. Kantebeen 210. LCC III—VUC III. VUC scoorde 98 runs. Stikvoort bowlde 326. H. Laman 2—29. T. Maaskant 1—23 en J. Sloos 2—13. LCC bracht het hierna tot 77 runs. Montfoort met 13 en Stikvoort 36 waren de enige LCC'ers die weerstand konden bieden aan de zeer gevarieerde VUC-aanval. VUC won der halve met 21 runs. MOTORSPORT. TERREINRIJDERS GAAN NAAR ZWEDEN. Het ls nu zeker, dat Nederland dit Jaar weer zal deelnemen aan de grote internationale terreinwedstrijd, die on der de naar „Motocross des Nations" wordt verreden. De K N.M.V.-sport - commissie heeft als vertegenwoordigers van ons land in de wedstrijd, die op 20 Augustus in Zweden wordt gehou den, drie renners aangewezen, name lijk H. Rietman uit Doetinchem, F. Baudoin uit Leende en Ab. Koning uit Oosterwolde. TWEE K.N.M.V.-TEAMS NAAR ZESDAAGSE IN WALES. De Sportcommissie van de K.NM.V. heeft besloten om dit Jaar weer met twee teams elk van drie renners deel te nemen aan de Internationale motor- zesdaagse. die van 18 tot 23 September in Llandrindod Wells (Wales) wordt ge houden. Dit jaar wordt een jubileumjaar, want de Zesdaagse wordt voor de 25e keer verreden. Wie voor Nederland deel zal uitmaken van de vertegenwoordi gende teams moet nog worden vastge steld. Waarschijnlijk zal het ene team uitsluitend op 500 cc motoren uitkomen, terwijl het tweede op 150 cc machines zal starten. k Wroow Silver kuchte. „U bent wer- i00IB: Van e naa^ ?e" P*n, mevrouw Eversley. Laten we J0SbHar. Z'jn"- P «at moment ging dc deur open 36). Het was een héél eind naar het Koninklijk Hof. En Panda liep en liep, en tenslotte kwam hij 00): in 'at gróte bos, waar Is-m Grim ?n Bruno met zijn taxi al eerder in waren gereden. Nu was hij zo moe geworden, dat hij eens even moest gaan zitten. „Wat is de wereld toch slecht!" dacht hij. „Overal zijn dieven, gemaskerde en ongemasker de. iMijn taxi stelenbah, wat ge meen!" En met deze cn dergelijke wee moedige gedachten viel hij in slaap. Intussen snorden de boze edelen nog steeds listig voorwaarts, en Isen Grim zei juist: „We schieten lekker op!" Maar een onverwachte kreet van Bruno onderbrak hem. „Die boompas op die boom!" riep hij. Isen Grim remde uit alle macht, en hij was nog maar nét op tijd! Pal voor de taxi begon een zware boom plotseling over te hellen, om dan met krakend geweld dwars over de weg te vallen! „Wat heeft dat te betekenen?" schreeuwde Isen Grim, die door het harde remmen bijna van zijn zitplaats werd geslingerd. Maar de erg ste schrik kwam nog, want nu ant woordde hem plotseling een welluiden de stem uit het struikgewas: „Goede dag, edele heren! Gij vraagt mij, wat zulks te betekenen heeft?- Welaan, het antwoord is eenvoudig! Dit is een boom. die op vernuftige wijze dwars over uw pad ten val is gebracht, teneinde u het voortgaan te beletten!" Een verrassing, kortom. En wie was het, die daar in het struikgewas zat, vragen we ons af.... VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 M) NCRV 18 00: nieuws; 18.15: pianospel; 18.30: gram.- muzlek; 19.00: fanfare-orkest; 19.30: „Paris vous parle"; 19.35: dameskoor; 20.00: nieuws: 20.05: actualiteiten: 20.15- orkestconcert: 20.45- cabaret; 21.15: Mu- sette-orkest; 21.45: buitenlands overzicht; 22 00: gevarieerd programma; 22.45: gram - muziek; 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram.muziek. Hilversum II (298 M) KRO 18 00: amusementsorkest; 18 20: sportpraatje, 18.30: voor de strijdkrachten; 19.00: nieuws: 19.15: actualiteiten; 19 25: „dit ls leven"; 19.40: voor de Jeugd; 20.00: nieuws 20.05: gramofoonmuzlek; 20.12 kameror kest en solist; (20.50—21.05)- „kampvu- ren langs de evenaar"); 21.30: actualltel- i ten of gram.muzlek: 21.40: gram muziek; 22.40: godsdienstige causerie en avondge- I beden 23.00. nieuws: 23.15: schaakover zicht; 23.2024.00- gram.muzlek. LUn 3 distributienet - 18.00: v. d sold. 119 30: Gram.: 19.50: SDOtvogels; 20.00- I Educating Archie"; 20.30 Fragm. uit „II 1 Trovatore"". Verdl: 21.30 Gram.; 21.45 Act. 22.15 Orkest Frerar; 22.45 Ernstige mu ziek; 23.0.5 Gram. I.lln 4 distributienet 18.00 Arb. ork.: 18.30: Ork Sharwell 19.00 Ork.; 19 30: Harmonie; 20.00 „La Tosca". opera van i Pucclnl; 22.15: Concert v. cello en orkest: Schumann; 22.40 Gram.; 23 00 Dansmu ziek. WOENSDAG 19 JULI. Hilversum I (402 M) VARA 7.00- nieuws; 7 18 gram.muzlek: 8 00: nieuws en weerberichten: 8.18: orgelspel; 8.50: voor de vrouw; 9 00: planorecital. VPRO 10.00: paedagoglsche causerie; 10.05: mor genwijding. VARA 10.20: voor de- vrouw; 11.00: gramofoonmuzlek; 12.00 Hawallan- muzlek; 12 30: mededelingen; 12.33: voor het plateland. 12.38 grant muzlekt 12.55: kalender; 13 00; nieuws; 13.15: gram- muziek; 14 00: gesproken portret, 14.15: residentie-orkest en solist; 15.20: voor de Jeugd: 17 30: orgelspel. 17 45rregerlngsuit- zendlng; J8.00. nieuws; 18.15. .de Eene- lux en de vakbeweging", causerie; 18.30: 1 radlo-volksunlversltelt; 19.00 .verworpe nen der aarde causerie* 19.15. ka merkoor VPRO 19 30 voor de Jeugd. VA RA 20.00: nieuws; 20.05: politiek com mentaar: 20.15- residentie-orkest. 21.00: „Idylle", hoorspel; 21.55 kwartet. 2215: populalr-wetenschappelllke causerie: 22.30 trio. 23.00: nieuws; 23.1524.00: gram. muziek. Hilversum II (298 M) NCRV 7.00: nieuws; 7 15- ochtendgymnastiek; 7.30- gram.muzlek* 7.45: een woord voorde dag; ,8 00: nieuws en weerberichten. 8.15: ge wijde muziek; 8 45: gram.muzlek; 9.00: voor de zieken. 9.30. gram.muzlek: 10 30: morgendienst; 1100 fluit en plano; '11.30: poDulalre muziek. 11.55: gram- muziek; 12 30 mededelingen. 12.33: or- I gelconcert13.00: nieuws: 13.15: prome nade-orkest en solisten; 14.00 reportage zendingsdag-. 15.00: gram muziek.' 15.30. HBS - koor en solist; 16 00 gram muziex; 16 15- voor de Jeugd; 17 00strijkorkest. 17.30: volksmelodieën: 18 00: dameskoor; 18 30: voor de strlldkrachteru 19.00: nieuws en weerberichten- 19 15: boekbe spreking: 19 30. gram muziek- 19.40: ra- dlokrant- 90.00 nieuws: 20.05- gram mu ziek: 20.15 koor, orkest en solisten; 20.50: gram.muzlek; 21.00: „een Amerikaan ziet Nederland", causerie; 21.20: trio; 21.45: raxilo phllharmonlsch orkest; 22 45 avondoverdenklng; 23.00: nieuws; 23.15: schaakoverzicht: 23.20-24.00 gram.muzlek. Lijn 3 distributienet 7.05 Gram.; 7.30 Kron.; 7.40 Gymn.; 7.50 Gram 8.05 Con cert- 9 05 Lichte muziek; 10.00 Muziek; 10.07 Gram.; 10.15 Orgelrecltal; 10.40 Schlagerparade; 12 00 Kinderzang; 12.15 „Modernalres"; 13.15 Klass. muziek; 14.00 Operettemuziek: 14.30 Gram.; 15.15 Schu bert en Mendelssohn. 15.30 Symph. muz.; 16.45 Dansmuziek; 17.10 Dansmuz 18 00 v. d. sold.: 19.30 Gram.; 19.50 Feuilleton; 20.00 „Het doek gaat op": 21.00 Act.; 21 15 Verv. „Het doek gaat op"; 22.15 Zweedse Folkungskoor; 23.05 Verzoekprogr. LUn 4 distributienet 7.15 Ork. Tem ple; 7.45 Intermezzo; 7.50 Lllft up your hearts: 8.10 Concert; 9.10 Venoekpr.; 10.00 Reg. Dixon; 10.30 Orkest Leader: 11.00 Dagboek: 11.15 Mil. ork 12 00 Gram 12.30 BJBC Var. ork 13.00 BBC Light Orch.; 13.45 Voor de kinderen: 14.00 Balletmuziek; 14.45 Tragische Ouvert. van Brahms; 15.00 Ork King; 15.30 v. d. sold.; 15.45 Arb. ork.: 16.15 Dagboek: 16.30 BBC North. Orch 17.30 Victor Silvester; 18 00 Orkest Hurst 17.30 Ork. Rabin; 19 00 Queen's Hall Light Orch."; 19.30 Gala- Concert: 20.15 Symnh.ork 21.10 Gram.; 21.30 Jazzmuz.: 22.15 „Topic for to night"; 22.20 Orkest Geraldo; 23.00 Voor dracht; 23.15 Ens. Rapley. AGENDA Erang. Chr. Gem.: Spr. C. Boerop. 8 uur nam. WOENSDAG: Leiderdorp (Terrein Hoogmadese- weg)Demonstratie Kozakkenrulters, 7.30 uur nam. DONDERDAG: Haagweg 4Ledenvergadering Ambachts school, 8 uur nam. VRIJDAG. N. Mare IJaarvergadering Leldsu Broodfabriek. Schouwburg: Dansschool Evert Caste- leln. Franse zang en dans. 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon „Romance ln de Zuidzee" (18 Jaar). Zondag 2.15. 4.30. 7.15 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rev ..Meedoeenloos" (14 Jaar) Zondag 2.15. 4 15. 7.15 en 9 15 uur; overige dagen 2.30, 7.15 en 9 15 uur. LI1I0 „De heldhaftige stormloop" (14 Jaar) Zondag 2 15, 4 45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Luvor ..Het reelment der verdoemden" (18 jaar) Zondag 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9 15 uur. Casino „De man die m(| gegeven werd" (14 jaar). Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 15 Juli 13 uur tot Zaterdag 22 Juli 8 uur waargenomen d«»or Ap-.theek Herdlnq en Blanken. Hogewoerd 171 en Apotheek ReUst. Steenstraat 35. Te Oegstgee8t door de Oegstgcester Apotheek, Wllhelmlnapark 7.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5