Noord Koreanen blijven nog verder oprukken In welke stemming zal Brussel koning Leopold ontvangen? WEERBERICHT 89ste Jaargang WOENSDAG 5 JULI 1950 No. 27040 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 4.50 per kwartaal35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Nog geen contact met de Amerikanen De lijn in Zuid-Korea van de haven Intsjon, ten Westen van Seoel, naar Soewon, die de Zuid-Koreanen enkele dagen in stand hielden, wordt thans geflankeerd door een zich sterk ont wikkelende beweging van Noordkore- aanse troepen naar het Oosten. De Zuidelijken verlieten dit gebied en de Noordelijken trokken er binnen. Naar schatting drie of vier Noordkoreaanse divisies bevinden zich thans ten Zui- ren van de Han, naar het Oosten trek kend. Het terugtrekken van het Zuidkore- aanse leger uit Soewon heeft het groot ste gedeelte van de verdedigingkrach ten gered. Amerikaanse en Australische vlieg tuigen hebben gisteren 162 vluchten gemaakt boven Noordkoreaanse stellin gen. Amerikaanse jagers nemen deel aan beschietingen van gronddoelen. De Noordkoreaanse verliezen beston den uit drie vrachtauto's, een autobus en een locomotief. Een spoorwegbrug werd vernietigd en spoorweginstallaties, vrachtauto's, een locomotief en verschil lende voertuigen beschadigd. Er wérd geen tegenstand ondervonden van vij andelijke vliegtuigen en de toestellen werden niet vaak onder vuur genomen door het afweergeschut. Verschillende doelen werden getroffen. Het hoofdkwartier van generaal Mac Arthur heeft een communiqué uitgege ven, waarin het volgende wordt bekend gemaakt: De Noordkoreaanse strijdkrachten blijven hun troepen beneden de Han, ten Zuiden van Seoel en ten Oosten van Soewon versterken. Een convooi van 25 tanks is op weg van Kaesong naar Seoel waargenomen. Drie colonnes, op verschillende wijze bewapend, vermoedelijk onderdelen van verschillende Noordkoreaanse divisies, trekken in een grote boog ten Zuid-Oos ten om Soewon heen, waardoor de Zuid- koreaanse strijdkrachten in de driehoek Intsjon-Seoel-Soewon dreigen omsingeld te worden. Volgens een andere melding, aldus het communiqué, trekt een groep naar het Zuid-Westen door Yangpyong om zich in de buurt van Koenyangdjan bij de eerste flankbeweging aan te sluiten. Gevechten worden gemeld tussen Noordelijken en Zuidelijken bij Intsjon. Een Noordkoreaanse divisie, die te Tsjoentsjon is opgesteld, heeft ongeveer 80Ö infanteristen met vier tanks en vijf gevechtswagens over de Han gezet. Deze werden later op ongeveer 55 kilometer ten Zuid-Oosten van Seoel gesignaleerd. Op 4 Juli werd van de luchtmacht slechts één man vermist. Noordkore aanse vliegtuigen hebben een Engels schip aangevallen, dat deel uitmaakte van de zeestrijdkrachten der V.N. bui ten de kust van Oost-Korea. De vloot zet de patrouillediensten aan Oost- en Westkust voort, waar kleine schermut selingen plaats vonden. De Noordkore aanse manschappen hebben naar ver luidt voedselvoorraden van de burger bevolking te Seoel gevorderd. Een niet nader aangegeven aantal Noord-Korea- nen is als vluchteling de Han overge trokken voor het verrichten van gehei me diensten en het organiseren van sabotage. Vier jagers, naar het uiterlijk te oor delen Mustangs en naar verluidt met Russische kentekenen, hebben Osan be schoten. 15 kilometer ten Zuiden van Soewon, toen Zuid-Koreanen op de terugtocht in vrachtauto's en te voet door" de brandende stad trokken. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie, zijn Amerikaanse patrouillevliegtuigen begonnen met verkenningsvluchten, es corteren en het opsporen van onderzee boten om Korea heen en tussen Japan en Korea. Eenheden van de zevende vloot hadden 7 treilers bij de Noord- Oostkust v^tn Zuid-Korea vernietigd, al dus deze woordvoerder. In Washington is bekend gemaakt, dat twee officieren, die wegens hun verrichtingen in de tweede wereldoor log in het gebied van de Stille Oceaan onderscheiden zijn, de leiding zullen ne men over de Amerikaanse marincstrijd- krachten in Korea. Het zijn brigade generaal Edward Craig, die het bevel zal voeren over de marinetroepen en brigade-generaal Cushman, die de ma rine-luchtmacht zal leiden. Een woordvoerder van het Ameri kaanse leger te Washington verklaarde, zichtig verder. Enkele berichten schat ten de afstand tussen de oprukkende Noord-Koreanen en de Amerikaanse frontlinie op ongeveer 20 kilometer. OORDEEL VAN CHURCHILL. Op een diner van het Amerikaans genootschap te Londen ter viering van onafhankelijkheidsdag, heeft Churchill verklaard, dat hij het. met de woord voerders der Engelse regering eens is, dat het gevaar door de gebeurtenissen in Korea niet vergroot is, doch dat de wereld wel in een derde wereldoorlog gestort zou worden, indien de commu nisten de strijd in Korea wonnen. Italië en Perzië hebben zich aange sloten bij de landen, die gehoor gegeven hebben aan de resolutie van de Veilig heidsraad inzake Korea. DE LOONPOLITIEK DER BRITSE REGERING. De Engelse minister van financiën, sir Stafford Cripps, heeft zijn instemming betuigd met de beslissing van de vak bondsleiders om de loonstop enigszins te verzachten. In het Lagerhuis heeft hij echter ver klaard, dat slechts een beperkte aan passing van, de uiterst strenge stan daardionen, welke na de devaluatie zijn vastgesteld toegestaan kan worden. ..In dien wij onze politiek ter zake thans moesten opgeven, dan zouden wij een inflatiebeweging doen ontstaan, die voor onze economie en voor de levensstan daard van de arbeiders rampspoedig zou zijn", zo verklaarde sir Stafford Cripps. Wanneer terugkeer ONTSCHEPING KOTA INTEN. Het troepenschip Kota Inten wordt vannacht in de Nieuwe. Waterweg ver wacht. De ontscheping van de opva renden te Rotterdam begint morgen, des middags -te één uur. (Van onze Brusselse correspondent). Een gemeenschappelijke zitting van de beide Kamers, zoals men op morgen v;il bijeenroepen, werd vroeger tweemaal gehouden: de eerste keer, in 1944, voor de benoeming van de prins-regent, en later bij de plechtige ontvangst van Winston Churchill en maarschalk Smuts. Ongeveer zestig senatoren zullen bü de komende vergadering met een staan plaats in de gangen genoegen moeten nemen, maar gelukkig ziet het er naar uit, dat de debatten slechts enkele da gen in beslag zullen nemen. Na de Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers heeft thans ook de Belgische Senaat met 90 stemmen (C.V.P.) tegen 33 'scc, lrbsralen en communisten) zijn vertrouwen uitge sproken in de nieuwe homogeen katho lieke regering van Jean Duvieusart. Enkele leden waren niet aanwezig. Met betrekking tot de koningskwestie Salvatore Giuliano doodgeschoten Uit Palermo wordt gemeld, dat door de op Sicilië tegen de bandieten ingezette Italiaanse politie de bendeleider Salva tore Giuliano, waar gedurende 5 jaar naar werd gezocht, heeft doodgescho ten. De 27-jarige bandietenkoning", die verklaarde Rolin: ,De Verenigde Ka- beschuldigd wordt van het doden van mers kunnen door de meerderheid, die 105 politiemannen, kwarn om het leven de C.V.P. bezit, een einde maken aan in een hevig vuurgevecht met de politie de onmogelijkheid van de koning cm in het dorpje Castel Vetrano. gelegen te regeren. in de Zuidwestelijke hoek van Sicilië. Technisch gespreken kan de vorst Eerder was hij door een omsingeling can wederom het bewind in handen ne- gebroken, die de politie om zijn hoofd- men, practisch zal dit zeer moeilijk zijn. kwartier, meer Noordelijk, gelegd had. -innm,nrtan haKW. PPn Het verl€den vormt voor de vorst een Salvatore was een normale jongen, retaSSJSietjeMuSneSÏ S£Lfe'eSÏ.2?eJ?. beëindigen van zijn school- schappelijke vergadering der beide Ka mers. 6 en 7 Juli discussie over de wet van 19 Juli 1945, welke Leopold van de troon verwijderd houdt. Stemming over de wet op Vrijdagavond. De koning terug op Zaterdag 8 Juli. Wij beweren niet, dat deze berekening onmogelijk kan uitkomen, maar zij houdt oi. toch te weinig rekening met hat socialistisch parlementair verzet. Het is dan ook juister te zeggen dat men de terugkeer van de koning ver wachten kan tussen 8 en 15 Juli. Voor het eerst sedert 1939 zal koning Leopold in zijn hoofdstad op de Belgi sche nationale feestdag van 21 Juli een militaire parade kunnen aanschouwen. Zal koning Leopold een gebaar maken tegenover zijn tegenstrevers? Dit is mo menteel de grote bekommernis van de liberale en socialistische antl-konings- gezinden. Te Genève verklaarde minis ter-president Duvieusart aan de journa listen. dat inzake de „boodschap des konings" ..alles nog mogelijk was". Dit betekent, dat de koning er zeker geen bezwaar tegen zal hebben dat, via een normale procedure in de beide wet gevende Kamers, in de Belgische grond wet een artikel wordt ingelast dat de overdracht van de koninklijke preroga tieven aan de kroonprins mogelijk maakt. De komende weken zijn dus de beslissende weken. Verenigde Kamers zal kunnen uitwis- tijd. waarin hij overigens veel spijbelde, sen." Zich tct de eerste minister wen- een betrekking kreeg als electricien bij dend zeide de senator: „U meent de ee. plaatselijke telefoonmaatschappij, koningskwestie te hebben opgelost, doch Hij solliciteerde later bij de carabinieri, deze begint pas. Indien de koning naar doch werd zonder opgaaf van redenen België terugkeert, is iedere kans op een afgewezen. Toen de oorlog uitbrak, compromis uitgesloten. Wij zullen de diende hij bij de Italiaanse luchtmacht, koning uit de nationale gemeenschap Toen de geallieerden in 1943 op Sicilië stoten en hem boycotten zolang hij in België blijft." Van andere zijde wordt nog gemeld: De socialistische partij heeft een plan van actie opgesteld, dat onmiddellijk zal worden uitgevoerd „indien Leopold III zou menen gevolg te moeten geven aan een eventuele terugroeping door de Verenigde Kamers". Waaruit, dit plan precies bestaat, is nog niet bekend. Als het waar is, wat een der linkse bladen dezer dagen schreef, zouden alle anti-Leopoldlsten 2000 man bestaan en een afdeling She Herdenking der Amerikaanse gevallenen in België GEDENKTEKEN TE BASTENAKEN. In de periode van 16 December 1944 tot 25 Januari 1945 trachtten 25 Duitse divisies in een laatste poging het front der geallieerden te doorbreken om zich meester te maken van de aanveerha- ven Antwerpen. De tegenstand van het Amerikaanse leger, vooral te Bastenaken, verijdelde deze poging evenwel. In de slag om £e Ardennen werden 76.890 Amerikanen gedood of als vermist cpgege\en en ne-- gens ter wereld werd in de loop van een en dezelfde actie zoveel Amerikaans bloed vergoten. Ter herdenking van de slag zal op 16 Juli a.s. cp de heuvel van Maroaissc-n ten Noord-Oosten van Bastenaken, een der meest vooruitgeschoven punten van de Duitse omsingeling, een gedenkteken worden onthuld. Het heeft de vorm van een Amerikaanse ster met vijf punten, elk 31 meter lang. Een cirkelvormige zuilengang schenkt het monument het aanzien van een grote 12 meter hoge I tempel met een centraal atrium. Het 1 gelingen aan te binden. De leiding van bouwwerk is uitgevoerd in steen van de streek. De plechtige inwijding van het mo nument zal een internationaal karakter dragen. De Belgische deelneming zal uit landden besloot hij „geld te maken". Hij begon zijn roversloopbaan met een gestolen pistool en wat ammunitie. Zijn eerste slachtoffer viel in September 1943, toen hij een van de twee carabi nieri, die wilden zien wat hij bij zich had, neerschoot. Spoedig verzamelde hij een groep mannen om zich, van wie verscheidene reeds vogelvrij verklaard waren. Hij trad medogcnloos tegen verraders en „zwakkelingen" op. doch realiseerde zich spoedig, dat hij niet sterk stond, indien hij niet de sympathie van de be volking won. Hij richtte zijn daden daarom tegen de rijken, die hij gijzelde. Een deel der fantastisch hoge bedragen ging naar de armen en zodoende werd hij spoedig een „geëerd" persoon. Hij kwam ook in contact met de Mafia", de geheime Siciliaanse organisatie, die zelfs Mussolini niet kon elimineren, en er werd een verbond gesloten niet in eikaars vaarwater te komen. Giuliano ontving veel steun van de plaatselijke nationalisten. Telkens weer werd een door de politie beraamde over val van te voren aan hem verraden. Een jaar geleden, toen Giuliano's acti viteit een belangrijke politieke kwestie was geworden, richtte de minister van binneijlandse zaken, Mario Scelba, een speciale politiemacht van 2000 man in om de strijd met Giuliano en zijn vol- bezig zijn zich een fluitje aan te schaf fen, dat zij zouden gebruiken om de toejuiohtingen van de koningsgezlnden bij de terugkeer van de koning te over stemmen. De studentenorganisatie van de vrije Brusselse universiteit heeft alle studen ten verzocht zich gereed te houden om gehoor te geven aan haar oproep om in de straten van de hoofdstad te mani festeren tegen de terugkeer van koning Leopold, in het bijzonder op de dag zelf van de terugkeer. man tanks. De Verenigde Staten, Frankrijk, Engeland, Luxemburg en Nederland zullen elk een vaandel met erewacht een muziekcorps en 60 tot 110 man troepen afvaardigen. De Amerikaanse en Belgische lucht strijdkrachten zullen in escadrilles bo ven het monument cirkelen tijdens de herdenkingsplechtigheid. Generaal Mo Aullffe, die tijdens de Duitse opmars Bastenaken verdedigde, zal eveneens aan öc plechtigheid deelnemen. deze speciale macht werd gegeven aan de veteraan der carabinieri kolonel Lu- ca, die ook de definitieve operaties heeft geleid. Vandaag wist de politie de bendeleider met verschillende van zijn getrouwen by Castelvetrano in Zuid-West Sicilië in een hinderlaag te doen lopen. Giuliano's gezellen, de overgeblevenen van zijn eens zo machtige bende, wisten te ont komen, doch Giuliano zelf, die in het licht van de dageraad werd herkend, viel onder een regen van tommygunko- gels. Hij werd In de rug getroffen toen hij achter een barricade van boomstron ken, in de deuropening van een boer derij, waarop de bende klaarblijkelijk een overval had gedaan, was weggekropen. Vrouwen en kinderen wachten in een boot in Zuid Korea op het ogenblik, I waarop zij uit het oorlogsgebied naar U UeUlIle IS lUWCCl* OmVCl' geWOl'Deil veiliger oorden zullen worden over- gebracht. Een record-verbetering Onze Parijse correspondent telefo neerde ons hedenmorgen: Nauwelijks 48 uur na zijn geboorte heeft Frankrijks twaalfde na-oorlogse regering al weer de laatste adem uit geblazen en zo kan dan dr Henri Qucuillc, de premier, zich nu op een tweede record beroemen. tNa eerst alle premiers der vierde re- diet van 1,7 millioendöïiar Tér beschik- Publick op de lange afstand geslagen te k.ng heeft gesteld voor de bouw van i hebben, heeft hij n.l. nu ook nog het 3.100 kilometer hoofdwegen, die de i kortebaan record verbeterd, dat tot dus- grote Kongolese mijncentra met Leo- 1 vor ,0f) naanl van Robert Schunran - - - 1 stond, wiens regering in 1948 drie etma len had bestaan. Het was en roerige zitting gisteren in een stampvol huis. Weinige deputé's ontbraken en op de tribunes van pers en publiek was geen plaats meer on bezet. Aan de regeringstafel had men stoe- Amerikaanse belangstelling voor de Belgische Kongo (Van onze Brusselse correspondent). De groeiende belangstelling van de Ver. Staten voor de Belgische Kongo bleek dezer dagen opnieuw, toen te Eiussel bekend werd. dat de admini stratie van het Marshall-plan een ere- poldstad zullen verbinden. Deze dollar- hulp is bedoeld als aanvulling cp de 2.5 milliard francs crediet, welke België i in het kader van het tienjarenplan voor de verbetering der Kongolese verkeer middelen besteedt. Onopgemerkt gii een bericht voorbij over een ander ere riipf d?f- Hnrtr Amerikanen vnnr ut: ^genugMdiei iidu xuen muc- hl, "LT aooL.¥ I llen bij moeten schuiven voor de 33 lc maatschappij wordt® vegend. Het be- I ^Ts^nöenTeLtd^ee "ond^ treft een lening van 1.7 millicen dollar zlcnten stonaen oezoiga en een onaer PUBIBI.. &mo.aan de Kongolese tin- en mangaan- dat 'het ^moreel van de° Zuidkoreaanse j ertsmaatschappij „Géomines". staatssecretaris maakte een veelzeggend S.F.I.O.. de partij, die de directe ver antwoordelijkheid voor deze crisis in meer delen en vele bedrijven draagt, een informatieve opdracht zal worden verleend, en de namen van Jules Moch en de partij-secretaris Mollet werden gisteravond in de drukbezochte wandel gangen veelvuldig genoemd. Een kans hebben zij geen van beiden. Doch de experts van het politieke pro tocol zijn algemeen van mening, dat een der voornaamste oorzaken van de snelle val van Queuille's kabinet ge zocht moet worden in de omstandigheid, dat president Auriol de vorige week een beetje te veel gas heeft gegeven Een crisis zo leggen zij uit moet zijn tijd hebben om te rijpen. Geen oor log in Korea of elders doet iets af aan dat feit. Wanneer de socialisten de vo rige week tijd gelaten was tot rustige overdenking, dan waren zij zeker bijge draaid en had Frankrijk dit miserabele echec bespaard kunnen blijven. Juist of niet juist, in elk geval zal deze nieuwe crisis dus wel langer dan 7 dagen duren. De meest optimistische voorspellingen reppen van 2 a 3 weken. Onnodig te zeggen, welke vertraging troepen door de komst van Amerikaan- I Dsze maatschappij zal metalen leve- wijzend ten teken, dat een debacle niet se troepen aan het front was verbeterd ten voor de strategische voorraden der meer te vermijden was. Roy McCarthey, Reuters correspon dent bü de Amerikaanse troepen in Zuid-Korea meldde, dat ontredderde Zuidkoreaanse troepen gisteravond naar het Zuiden vluchtten om zich achter de Amerikaanse verdedigingslinies in vei ligheid te stellen. Vlak achter de vluch tenden volgden de pantser- en infan- tprie-eenheden van de Noordelijken, die So°won bezetten. 25.000 man troepen der Noordelijken trokken, voorafgegaan door tanks, voor- Verspreide opklaringen De Bilt verwacht tot morgenavond: Tijdelijk veel bewolking met plaatse lijk enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind, aanvanke- lük veranderlijk, later hoofdzakelyk tus sen West en Zuid. Ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). 6 JULI. Zon op: 4.27 uur; onder: 21.02 uur. Maan op- 23 58 uur; onder: 12.24 uur. Hoogwater te Katwijk te 7.52 en 20.18 uur. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. Ver. Staten en daarvoor in ruil mederne machines -verkrijgen, in de Kongo wer den nieuwe tin-ertslagen ontdekt en de maatschappij hoopt, haar productie op te voeren tct 8000 ton ertsen per jaar. Adenauer vraagt om veiligheid Konrad Adenauer, de Westduitse kan selier, heeft in een persconlyke brief aan de drie Westelijke Hoge commis sarissen in Duitsland de kwestie aan gesneden van Westduitslands veiligheid. Kort geleden is van Britse zyde ver klaard, dat de veiligheid van West- Duitsland reeds voldoende gegarandeerd was door de algemene voorzieningen van het Atlantische pact. John McCloy, de Amerikaanse Hoge commissaris, is van mening, dat West- Duitsland op dit ogenblik geen officiële veiligheidsgarantie nodig heeft. „De veiligheid van Duitsland wordt niet al leen beschouwd van Duits gezichtspunt, doch ook van geallieerd", zei McCloy. „Een aanval op de Westduitse repu bliek betekent automatisch een aanval op de Westelijke mogendheden. In be ginsel is de veiligheid van Duitsland hetzelfde als de veiligheid van de Wes telijke mogendheden". STAKINGEN IN SCHOTLAND BREIDEN ZICH UIT. De staking in het Schotse steenkool- gebied van Lanarkshire heeft zich snel uitgebreid. Thans wordt in 28 steen koolmijnen in midden-Schotland niet gewerkt. gebaar tot een zijner politieke vrienden dit nieUwc respijt meebrengt voor de in de zaal: zijn duim recht naar beneden i conferentie over het Schuman-plan. Nu gif* de Franse delegatie uiteraard geen enkel besluit van principiële draag wijdte voor haar rekening kan nemen. Het was drukkend heet en er zat dui delijk onweer in de lucht. Letterlijk en overdrachtelijk Eduard Herriot opende de zitting en las de agenda voor. Een der ontwerpen, die ter behande ling waren ingediend, betrof een lichte wijziging van de begrafeniswetgeving. Er ging in de linkerhoek een onstuimig gelach op om deze galgenhumor, die in zijn ongewildheid daarom niet minder macaber was. Weldra spoedde zich met zijn leuke, kleine, snelle pasjes dr Queuille naar de tribune om de kamer te verzoeken een principieel debat over de regeringspolitiek tot een nader tijd stip uit te stellen. Doch de meerderheid weigerde bij monde van een aantal fractieleiders, die elk 5 minuten spreek tijd hadden gekregen. Herriot kondigde toen een stemming aan en speciaal op de katholieke banken De voornaamste lessen, die men op dit moment uit deze gebeurtenissen trekken kan, luiden: 1. Dat er zonder de adhaesic der so cialisten in Frankrijk momenteel niet te regeren valt. 2. Dat een kabinet met uitgesproken rechtse figuren niet de minste levens vatbaarheid heeft. De motie van dc Kamer treft dan ook ongetwijfeld eer Reynaud dan Queuille. wiens persoonlijk prestige nauwelijks geleden heeft. Zijn papieren blijven hoog. Wanneer wij deze jongste gang van zaken tenslotte meer rationeel dan emo tioneel pogen te beschouwen, dan moe- zagen we. dat vele leden kennelijk lang- ten wij erkennen, dat het inderdaad durig overwogen, hoe ze hun stem be palen moesten. Een goed half uur later deelde Her riot met doffe stem de uitslag mede: in twee dagen bleek Queuille's aan hang van 363 tot 221 stemmen te. zijn verschraald. Naast communisten. Gaullisten en socialisten had ook een derde der katholieke kamerfractie de regering haar steun onthouden. In een sombere aftocht zagen wij Queuille met zijn stoet van 32 ministers de zittingszaal verlaten. Kort daarna het was bij negenen in de avond begon president Auriol de gebruikelijke consultaties, die van morgen worden voortgezet. Men ver wacht, dat een lid van de socialistische beter was, dat Queuille nu struikelde in plaats van enkele weken later. De grondwet schrijft n.l. Kameront binding voor, wanneer binnen een be paalde tijd twee regeringen onder zekere omstandigheden zijn gevallen. De premier echter, die binnen de eerste twee weken van zijn ministerieel bestaan het loodje legt. telt voor de constitutie in die verband niet mee. Door Queuille dus direct naar huis te sturen, heeft het parlement het on middellijk gevaar van ontbinding af geremd. Voor goed? Er zijn weinig mensen meer, die dit geloven, want Üet fatum der kamerontbinding hangt als een Damocles-zwaard boven het Palais Bourbon. Directeur Generaal Energievoorziening Bij K. B. d.d. 20 Juni is dr E. L. Kra mer met ingang van 1 Juni 1350 be noemd tut Directeur-Generaal van de Energievoorziening in de vacature v.elke wa.s ontstaan door het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van ir G. J. T. Bakker. Nadat alle gebouwen en installaties op de terreinen van de gietstaal- fabriek van Krupp verwijderd of ge demonteerd zijn is men ook nog begonnen de ondergrondse gasleidin gen op te blozen. Bovenstaande foto toont het laatste stadium van de demontage der Krupp- fabrieken tot onder de grond.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1