Sovjet Rusland verklaart besluit Veiligheidsraad zonder rechtsgeldigheid Generaal Mc Arthur maakt inspectie-reis naar Zuid-Korea WEERBERICHT Afweer vijandelijke land- en luclitstrij dkrachten Kosten voor 1952 begroot op 850 millioen 89ste Jaargang DONDERDAG 29 JUNI 1950 No. 27035 LEIDSCH Directeur: J. W. Henny [oofdredactie: B. W Menkhorst en J. Brouwer DAGPLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week DAGBLAD Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Witte Singel 1, Lelden - Giro no. 57055 Noordelijken blijven vorderen Het sovjetrussische persagentschap Tass heeft een antwoord van de sovjet- mssische regering op de resolutie van de Veiligheidsraad inzake Korea gepu- oliceerd. De Russische verklaring was gericht aan Trygve Lie. de secretaris-generaal der VN in antwoord op een boodschap van Lie, die de tekst bevatte van de resolutie van de Veiligheidsraad, waar bij het de leden der VN wordt toege staan de Zuid-Koreaanse staat hulp te bieden. De sovjetrussische regering zegt in haar antwoord, dat de bewuste resolutie ,'erd aangenomen met zes stemmen, waarbij nog de stem van de Chinese nationalistische gedelegeerde Tsjiang ting foe, „die geen wettig recht heeft om China te vertegenwoordigen". Ver volgens wordt in de verklaring gezegd, dat in overeenstemming met het Hand vest vaD de VN, de Veiligheidsraad be sluiten moet nemen met een meerder heid van zeven stemmen, waaronder die van de vijf permanente leden. t.w. de VS, Engeland, Frankrijk, de Sovjet unie en China. De Russische verklaring zegt verder, dat toen het genoemde besluit genomen werd, twee permanente leden van de Veiligheidsraad, de sovjet-unie en China niet aanwezig waren. Zij wijst er op, dat volgens het Handvest de Veilig heidsraad een beslissing t a.v. belang rijke kwesties slechts met eenstemmig heid van alle vijf permanente leden kan nemen. De verklaring concludeert, dat het derhalve volmaakt duidelijk is, dat het onderhavige besluit van de Veilig heidsraad omtrent de Koreaanse kwestie „geen rechtsgeldigheid bezit". Ervaren waarnemers te Moskou zijn voor het merendeel van mening, dat Rusland niet van plan is in een oor log verwikkeld te raken en waar schijnlijk zodanig zal handelen, dat een derde wereldoorlog zal worden vermeden. Te Washington is men van mening, dat president Truman en Dean Achc- son zeer zorgvuldig handelen om het de sovjetrussische leiders mogelijk te maken om zonder verlies van pres tige de oorlog in Korea tot een einde te brengen. Trumans verklaring, waarbij hij de Amerikaanse strijdkrachten bevel gaf in actie te komen, zou oorspronkelijk ge refereerd hebben aan de algemeen heersende mening, dat de sovjet-unie de Noord-Koreaanse strijdkrachten de wa pens voor de aanval had verschaft. Deze zinsneden zouden ten slotte zijn ge- Gisteren heeft president Truman zich in twee redevoeringen ook onthouden van zijn gebruikelijke veroordeling van de covjet-russische politiek. Nieuws be vatten deze redevoeringen uiteraard niet meer. In een persconferentie maakte Ache- son het de journalisten zelfs duidelijk, dat hij absoluut niet geneigd was te speculeren of te spreken over de sovjet unie in verband met de Is oord-Koi e- aanse aanvallers. Functionarissen geloven, dat het de sovjet-regering hierdoor gemakkelijker gemaakt wordt gevolg te geven aan de Amerikaanse oproep om haar invloed op de Noord-Koreaanse regering aan te wenden ten einde haar troepen terug'te trekken en de vijandelijkheden te be ëindigen. Een Engelse woordvoerder zeide. dat zich in de practUk der Verenigde Na ties een ook door de Sovjet-TJriie gekeurde werkwijze heeft ontwikkeld waarbij de geldigheid van een resolutie wordt erkend, wanneer er in feite niet is tegengestemd of geen veto werd uit gebracht. Deze werkwijze heeft sinas een jaar ingang gevonden De woordvoerder wees er m dit ver band op dat Groot-Brittannle niet voor de toelating van Israël tot de Verenigde Naties heeft gestemd doch dit was geen bezwaar voor het lidmaatschap van dit land. Enige journalisten bracht-en naar vo ren. dat in de Zondag jl. door de Vei ligheidsraad goedgekeurde resolutie met met zoveel woorden was vastgelegd, dat militaire maatregelen moesten worden genomen, om een terugtrekken der Noord-Koreaanse troepen van Zuid-Kore aans gebied te bereiken Ook vroegen zij hoe artikel 51 van het Handvest in dit verband kon worden aangehaald, daar dit slechts betrekking heeft op het recht tot zelfverdediging van de leden-staten en Zuid-Korea geen deel uitmaakt van de Verenigde Naties. De woordvoerder antwoordde hierop dat de Britse regering van mening is. dat In dit artikel het wettige recht tot zelfverdediging van elke staat die wordt aangevallen, is erkend. Hij voegde hier aan toe dat. ofschoon volgens de let terlijke tekst dit artikel slechts betrek king heeft op staten-letlen der Ver- AANVANKELIJK WARM. De Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvankelijk weinig bewolking en in de ochtend snelle stijging van tempe ratuur bij zwakke tot matige Zuidelijke wind. Later van het Westen uit toene mende bewolking met kans op enkele verspreide buien tijdens het binnen dringen van koelere lucht. Opgemaakt te 10 uur). 30 JUNI. Zon op: 4.23 uur; onder 21.04 uur. Maan op: 22.26 uur; onder: 4.13 uur. Hoogwater te Katwijk te 3.11 en 15 44 uur. '.Springtij). Dit nummer bestaat uit zes pagina's. enigde Naties, Britse rechtskundigen van mening zijn, dat hierin het onver vreemdbare recht van zelfverdediging van elke staat, die wordt aangevallen is erkend. Hij voegde hieraan toe, dat of schoon volgens de letterlijke tekst dit artikel slechts berekking heeft op staten leden der Verenigde Naties. Britse rechtskund'gen van mening zijn dat hierin het onvervreemdbare recht van zelfverdediging aan alle staten wordt voorbehouden. Ten slotte werd aan de woordvoerder nog de vraag gesteld of de steun in al gemene zin die door minister-oresident Attlee wordt gegeven aan de beslissing der Verenigde Staten om militaire sanc ties tégen Noord-Korea toe te passen, tevens inhoudt dat de Britse regering haar goedkeuring hecht aan de beslis sing van president Truman om ook For mosa onder de hoede van de Ameri kaanse strijdkrachten in de Stille Oce aan te brengen. De woordvoerder wei gerde een rechtstreeks antwoord op deze vraag te geven. Engeland en Australië stellen vloot ter beschikking Dc Britse premier, Clement Attlee, heeft medegedeeld, dat Engeland be sloten heeft zijn marinestrijdkrachten in de Japanse wateren onmiddellijk ter beschikking van de Amerikanen te stellen. Zulks om een oorlog te voor komen. Churchill zeide. dat hfj namens alle partijen sprak als hij verklaarde, dat wij ons best zullen doen hem Attlee) alle steun, die hij nodig heeft, te ver lenen". Op een desbetreffende vraag van Churchill antwoordde Attlee: ..Ik meen. dat onze strijdkrachten bijna van de zelfde sterkte zijn als die van de Ver enigde Staten". Attlee zeide dat Engeland het besluit genomen had met het oog op zijn ver plichtingen tegenover de Verenigde Na ties. Er waren reeds orders aan de marine- opperbevelhebbers ter plaatse gezonden en het besluit werd medegedeeld aan de Veiligheidsraad, Amerika. Zuid-Korea en alle landen van het gemene-best. De Britse marinestrijdkrachten in het Verre Oosten bestaan uit drie kruisers, een licht vliegdekschip. zeven torpedo- bootjagers en acht. fregatten. Australië heeft dit voorbeeld gevolgd, volgd. ECONOMISCHE SANCTIES TEGEN NOORD-KOREA. Officieel wordt medegedeeld, dat dc Amerikaanse regering besloten heeft onmiddellijk alle uitvoer naar Noord- Korea te verbieden. De minister van handel. Charles Sawyer, verklaarde dat deze maatregel past in het kader van de door de Veiligheidsraad goed gekeurde sancties. Mac Arthur naar Zuid-Korea Generaal Mac Arthur, de geallieerde opperbevelhebber in Japan, is per vliegtuig uit Tokio naar Zuid-Korea vertrokken. Hij zal een inspectietocht van twee dagen langs het front maken „om zich van de situatie op de hoogte te stellen en het moreel der Zuid- Koreaanse troepen te herstellen". Mac Arthur vertrok in zijn ongewa pend vliegtuig „Bataan'V Het vliegtuig had geen speciaal jager-escorte. De ge neraal zal op een geïmproviseerd vlieg veld achter het zeer bewegelijke front landen. Een correspondent van Reuter en vertegenwoordigers van drie Ameri kaanse nieuwsagentschappen vergezel den de generaal. De generaal verklaarde, dat hij zich geen duidelijk beeld van de situatie tlan het front kon vormen uit de verwarde berichten uit Zuid-Korea. Hij had de I correspondenten uitgenodigd met hem in zijn vliegtuig mee te gaan Men ver- moedt. dat de bekendmaking van hel vertrek van Mac Arthur is gedaan, toen de generaal reeds veilig zijn bestem ming had bereikt. Voor zijn vertrek zei de generaal tot de correspondenten dat hij. zonder hen te willen afraden om mee te gaan. er toch wel op moest wijzen, dat dit een ongewoon riskante vlucht zou zijn. „Ik twijfel niet aan uw moed. doch ik wil de beslissing aan u zelf over laten". Toen men hem vroeg, of het voor hem wel verstandig was op dit ogenblik enig risico te lopen, antwoordde hij: vijftig jaar lang heeft men gedacht, dat ik niet voor mijzelf kan zorgen, maar ik heb het altijd gedaan". Na de val van Seoel Walter Simmons, een correspondent van de ..Chicago Tribune" meldt uit Soewon, dat Noord-Koreaanse troepen gisterochtend de rivier de Han zijn overgetrokken, nadat zij Seoel, de hoofdstad van Zuid-Korea, die 15 k.m. Noordelijker ligt, in de nacht hadden bezet. Volgens Simmons staan geen na tuurlijke belemmeringen van betekenis en slechts weinig georganiseerde weer stand de Noord-Koreaanse troepen in de weg tot aan de rivier de Kin. 80 k.m. naar het Zuiden. Simmons meldt ver der. dat meer dan 50 Amerikaanse militaire adviseurs in Seoel opgesloten zaten, toen de stalen brug van 1600 me ter over de Han zonder waarschuwing wérd opgeblazen. De mannen slaagden er evenwel in te ontsnappen met een boot of zwemmend. Zij zouden zich thans allen in veiligheid bevinden. Door de val van Seoel zijn alle ver bindingen naar het Zuiden ontwricht, daar alle berichten via Seoel liepen. Doordat de brug over dc Han moest worden opgeblazen, verslechterde de militaire situatie, zo seint Simmons. De twee divisies ten Noorden van de rivier werden van hun aanvoerwegen afge sneden Afgezien van de eerste divisie, die zich langs de kusttlank had terug getrokken en zich goed geweerd had, zou er weinig meer zijn overgebleven dan verspreide groepen van pas geüni formeerde troepen zonder zware uit rusting. Vier officieren, zo vertelt Simmons, renden voor hun leven, achtergevolgd door een tank van Russische makelij door de straten van Seoel en konden op het nippertje ontsnappen over de brug. die enige seconden later de lucht in vloog. Simmons seint, dat de zwakte van het door de Amerikanen een jaar lang op geleide Zuid-Koreaanse leger vooral schuilt in zijn onmacht tegenover tanks en artillerie. Anti-tankkanonniers en afdelingen, bewapend met pantservuis ten, sloegen op de vlucht bij de nade ring van tanks De infanteristen waren niet opgewassen tegen het artillerie vuur der Noord-Koreaanse troepen De val van Seoel was op dezelfde wijze geschied als die van andere pun ten ten Noorden van de hoofdstad. Enige uren tevoren leek de situatie nog hoopvol. Amerikaanse jacht-bommen- werpers hadden ingegrepen en enkele artilleriestellingen en tanks uitgescha- OE OORLOG IN ZUID-KOREA keld. Plotseling echter brak een enkele tank door de defensielinies voor de stad. Dit veroorzaakte een paniek onder de kanonniers en de infanteristen, die een goed heenkomen zochten. De tank vervolgde haar weg door de straten van Seoel en kreeg op een gegeven ogenblik de jeeps van de Amerikaanse militaire adviseurs in het vizier Een achtervol ging werd ingezet onder voortdurend afgeven van machinegeweervuur. De jeeps werden echter niet getroffen. Na 'deze tank volgden talrijke andere. En kele hiervan stelden zich voor het sta tion op en het voormalige legerhoofd kwartier. De Amerikaanse missie en dc militaire adviseurs waren enkele uren tevoren hals over kop gevlucht met achterlating van uitrusting, jeeps, auto's en huizen met inboedel en persoonlijke eigendommen. Later vertrokken zes Amerikaanse B-26 bommenwerpers uit Soewon naar Seoel, begeleid door twee straaljagers van het type F-82. Zij had den tot doelwit troepenconcentraties, verkeerswegen en bruggen ten noorden van Seoel. Te Taejon, de voorlopige hoofdstad, 120 k.m. ten Zuiden van Seoel, had de correspondent een gesprek met presi- sident Syngman Rhee. Hij gaf uitdruk king aan zijn optimisme. Tot dusver werden 8 Noord-Koreaanse vliegtuigen neergeschoten tegen 2 Ame rikanen. LIE VOERT BESPREKINGEN. Trygve Lie, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, raadpleegt thans in stilte alle leaen van de Verenigde Naties over de mate. waarin zij Zuid- Korea hulp willen verlenen. Nota inzake Defensiebeleid Beperkte taak der Marine Te: gelegenheid van de Bachherden king 1950 is er bij de Koninklijke Begeer te Voorschoten een Bachpen- n-ng geslagen. De modeleur is Joop Hekmon. Beide zijden der penning. Gistermiddag is de nota inzake het Defensiebeleid van de minister van Oorlog en Marine verschenen. Hierin wordt o.m. gezegd, dat in het huidige tijdsgewricht het Nederlandse Defensiebeleid, de doelstelling en sa- menstelling van de Nederlandse krijgs macht, niet meer worden bepaald door overwegingen van zuiver Nederlandse aard. doch bezien moeten worden in het licht der groeiende internationale samenwerking, in casu de West Euro pese en Noord-Atlantische Unie. Bin nen het raam hiervan is een taakver deling in studie. Vast staat, dat Nederland geen bij drage zal leveren aan strategische luchtstrijdkrachten. Financiële omstandigheden maken het onmogelijk in verhouding tot de omvang van onze koopvaardij- en tankervloot deel tc nemen aan de verdediging en beveiliging van de grote zeeroutes. Deze taak, aldus de nota. moet derhalve toevallen aan de mogendheden die over de grote oor logsvloten beschikken. Als zeevarende natie van betekenis zal Nederland deel uitmaken van de „North Atlan tic ocean regional planning group". Het is daarom van het grootste be lang, dat ons land voor de beveiliging der zeeroutes althans enige schepen beschikbaar kan stellen. VIER TAKEN. Tot de taken van de Nederlandse krijgsmacht in West-Europees x verband zal net in hoger geallieerd verband te genhouden van 'sviiands landstrijd krachten behoren, ook als zii door de lucht komen. Hiervoor zijn eigen land en daarmee samenwerkende tactische luchtstrijdkrachten en eventueel zee- striidkrachten nodig. Voorts het bestrijden van vijande lijke luchtstrijdkrachten. Hiervoor ziin eigen luchtstrijdkrachten en lucht doelartillerie met bijbehorende waar- schuwlnes- en directieoreanen nodig. Een derde taak is het openhouden en beschermen van onze havens en zeeverbindingen, met inbegrip van het bestrijden van vijandelijke zeestrijd krachten voorzover daarvoor noodza kelijk en nodig zijn eigen zeestrijd- krachten met inbegrip van de marine luchtvaartdienst en luchtstrijdkrach ten Ten vierde moet gezorgd worden, dat het eigen achterland rustic blijft, waarvoor landstrijdkrachten nodig ziin. OOK CIVIEL APPARAAT NODIG In aansluiting op de krijgsmacht zal een eiviel apparaat nodig zijn, dat voorbereid is ten behoeve van de rampenbestrijding cn de burgerlijke verdediging. De nota zegt. dat de regering het militiestelsel wenst te handhaven. In verband met de verfijning der militaire techniek zal in verschillende gevallen training van relatief lange tijdsduur noodzakelijk ziin. Voor de landmacht zal de oefentijd van twaalf maanden en langer moeten worden gehandhaafd. Hierdoor ontstane persoonlijke lasten zullen voorshands in het algemeen niet verlicht kunnen worden. Om techni sche en financiële redenen zal het ac cent bii luchtstrijdkrachten en marine sterk op het beroepspersoneel moeten worden gelegd. STERKTE DER ZEEMACHT. De nota zegt voorts, dat bedreiging van het grondgebied in Europa mo menteel zeker het belangrijkste ge vaar betekent. Bil personeels- en materieelbeleid moet gerekend worden met de mose- liikheld van een verzoek der Verenig de Staten van Indonesië tot het ver lenen van medewerking bii de onbouw van hun souvereine strijdkrachten (mi litaire missie) De sterkte van onze zeemacht in 1955 zal ongeveer als volgt zijn: 1 vlicgkampsehip, 2 kruisers, 12 jagers, 6 andere escorteurs, 4 onderzeeboten. 48 mijnenvegers en ongeveer 100 vliegtuigen. Daarenboven zal de bewapening van de koopvaardijvloot voor een niet onbelangrijk gedeelte zijn gevor derd. De beveiliging van aanvoeren naar België langs de zeeweg zal gro tendeels op Nederlandse schouders moeten rusten, aangezien dit na buurland niet beschikt over zeestrijd- krachten van enig formaat. OPBOUWPLAN. Het opbouwplan van de Kon. Land macht voorziet in troepen te velde, voor territoriale verdediging, luchtverdedi gingstroepen (artillerie en zoeklichten), troepen voor inwendige rust en orde, alsmede de nodige staven, troepen en diensten om de strijdkrachten te kun nen onderhouden. Vastgehouden wordt aan een dionst- plichtleger met een kern van beroeps kader. Gemeend wordt, dat de stel ling als zoude volstaan kunnen worden met legers van zeer beperkte man kracht, voorzien van de allermodern ste bewapening cn grote gevechts kracht, nog niet bewezen is. De gedachten gaan uit naar lichtin gen van 27.000 man per jaar. die ge durende zes jaar tot de troepen te velde zullen behoren en nadien naar dc territoriale troepen zullen over gaan. Gestreefd zal worden naar een verdeling van thans geoefende man schappen over beide categorieën van dc Landmacht. Met behulp van uit Indonesië terug komend materieel, uit het Ver. Konink rijk en van eigen Industrie te verwach ten materieel en met materieel van Amerikaans origine zullen mobilisatie uitrustingen voor een zo groot mogelijk aantal oorlogsonderdelen gemaakt wor den. Gestreefd zal worden naar mobi lisabel maken van alle beschikbare ge oefende militairen, voor wat de dienst plichtigen betreft van 1945 af. Tot organisatievorm van oorlogsonder delen uit jonge lichtingen is de in Ame rika gebruikelijke gekozen, aangezien deze het grootste rendement oplevert. Oorlogsonderdelen uit thans reeds ge oefende mankracht zullen in beginsel de Britse organisatievorm hebben vanwege de tot dusver gevolgde wijze van dienen en oefenen. De vredesorganisatie der troepen te velde zal zodanig worden gewijzigd, dat uit infanterie- en artillerie-onderdelen gevechtsgroepen zullen worden gevormd. Groepscommandanten zullen de plaat sen gaan innemen van de tegenwoor dige bevelhebbers ln militaire gewes ten. De Commandant Strijdkrachten tc velde van het hoofdkwartier Generale Staf is belast met de opleiding van alle troepen, met toezicht op mobili- satievoorhercidingen en de oorlogs voorbereiding van de troepen te velde. De onder zijn bevel staande troepen te velde treden in tijd van oorlog on der hoger geallieerd verband op. VOORNAAMSTE TAAK. De voornaamste taak der territoriale troepen zal het optreden tegen lucht landingstroepen zijn. In 1951 zal een regiment infan'erie-wiplriiders. ressor terende oude»- de territoriale troepen, worden opgericht. Overwogen wordt de opleiding voor de regimenten lichte luchtdoelartillerie aanzienlijk te brengen beneden de maxi male wettelijke duur. die voor middel bare luchtdoeiartlllerle en zoeklichten echter niet. Personeel der Nationale Re serve zal voor een deel de lichte lucht- dnelartillerie bedienen, voor een deel ook zorgen voor herstel en handhaven van Inwendige orde en rust. Wat betreft strategische voorzieningen zal ter aanzien van bouw van perma nente werken naar uiterste beperking gestreefd worden. Kortgeleden v/erd >aan de Hemweg, even buiten Amsterdam, een nieuw houtveem voor tropisch hardhout, met de afmetingen 100 meter lang, 150 meter breed en 23 meter hoog het grootste von West-Europa, in gebruik genomen. Deze foto toont U het nieuwe hout veem van de lucht uit. Het water vóór het veem wordt uitsluitend gebruikt voor zeeschepen, terwijl de binnen schepen achter het houtveem aan leggen. Luchtopname ANP-foto. Nieuwe minister van Justitie Mr A. A. M. Struycken De Regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede, dat bij K.B. van 28 Juni met ingang van 10 Juli a.s. benoemd is tot Minister van Justitie mr A. A. M. Struycken, advocaat en procureur en wethouder van de gemeente Breda. Het plan van de luchtverdediging van Nederland als onderdeel van de West-Europese verdediging omvat do opbouw van een aantal squadrons, dag jagers en nacht jagers, een alarme ringsapparaat met Radarstations, een luchtwachtdienst cn telefoonverbin dingen. Voor rechtstreekse bewaking en verdediging van vliegvelden zullen bataljons luchtvaarttroepen worden gevormd. Voorts zullen luchteenheden voor transport, artillerie-verkenning en fotografie worden gevormd. Dc operational? gevechtssquadrons voor luchtverdediging cn tactische luchtmacht zullen met de organen voor alarmering worden samengevoegd in een luchlverdedingscommando. Verbe tering van gebouwen, startbanen en inrichtingen voor oorlogsgebruik zjjn op vliegvelden noodzakelijk. Om tot economische oplossingen te komen wordt nauw overleg gepleegd met autoriteiten van civiele en marine luchtvaart. INSCHAKELING INDUSTRIE. De Nederlandse industrie wordt zoveel mogelijk ingeschakeld voor productie en opbouw van luchtmacht-materieel. Ver wacht kan worden, dat de Nederlandse vliegtuigindustrie op nog groter schaal dan thans bij de productie van ge vechtsvliegtuigen zal worden ingescha keld. De vredessterkte der luchtmacht van 9000 man zal beperkt moeten toenemen bij het vorderen der plannen. De op leiding van vliegers heeft niet voldoende capaciteit, waarin is voorzien door bui tenlandse opleidingen. DE KOSTEN. Over de kosten zegt de nota. dat de regering zich voor 1951 een streefcijfer van 850 millioen gulden voor ogen stelt. Het Is te voorzien, dat de Marine begroting in verband met het geleide lijk gereedkomen van de aanbouw in 1954 reeds enigszins en In 1955 In be langrijke mate een dalende tendens zal gaan vertonen. De oorlogsbegroting zal in dc matc- ricelsector geen neiging tot daling vertonen. Van 1952 af zal in het bij zonder in die sector een stijging te verwachten zijn. Een zeer omvangrijke Amerikaanse steun zal deze moeilijk heden moeten opvangen, wanneer voortgane gemaakt moet worden met het mobilisabel maken van de na 1 Januari 1952 op te leiden troepen. ONDERHANDELINGEN TUSSEN KERK EN STAAT IN HONGARIJE. Te Boedapest is bekend gemaakt, dat onderhandelingen over een verdrag tus sen de kerk en de staat in Hongarije rijn geopend tussen leiders van de re gering en de katholieke kerk. Zij zullen ook de volgende week voortduren. CHINESE NATIONALISTEN ZETTEN OPERATIES STOP. De Chinese nationalistische regering heeft haai lucht- en zeestrijdkrachien bevel gegeven haar operaties stop tt zetten Ingevolge een Amerikaans ver zoek.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1