Amerika besluit in te grijpen in Korea „Steun en dekking" voor Zuid-Korea Generaal Mc Arthur leider der operaties V eiliglieidsraad stelt zich achter Truman Eerste maal militaire sancties toegepast WEER BERICHT 89ste Jaargang WOENSDAG 28 JUNI-1950 No. 27034 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W Henny Hoofdredactie: B. W. M enkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f4.50 per kwartaal; 35 cents per week Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red 21507 Witte Singel 1, Lelden - Giro no. 67U55 De Ver. Staten aanvaarden de handschoen Een op zich zelf onverwachte gebeur lijkheid v/as de aanval van Noord- Korea op Zuid-Korea niet. Het lag ge heel in de lijn, dat deze eens komen zou. Vooral na alles, wat zich heeft af gespeeld rondom de scheiding van het land in twee helften. Nooit heeft Noord-Korea er twijfel aan laten be staan, dat het er op uit was, om de eenheid tot stand te brengen en dan natuurlijk in de door de communisten gewenste richting. Het moment van een aanval blijft echter altijd aan de aanvaller en de beste verdediging kan daaraan niets veranderen. Noord-Korea heeft gemeend, dat thans het juiste ogenblik was aange broken en is tot de daad overgegaan. Op zich zelf dus niet onverwachts, maar niettemin toch verrassend in zeker op zicht. En de aanval uiteraard stelt Mos kou het voor alsof het Noorden de aan gevallene is, zodat het zich te weer moet stellen, een omdraai der feiten, waarover de wereld zich wel niet meer zal verbazen heeft enig succes op geleverd, al schijnt het reeds, dat toch niet die resultaten zijn verkregen als door de Noordelingen werd gehoopt. De koude oorlog in Korea is dus overgegaan tot een werkelijke oorlog Dit feit heeft een schok over de wereld doen gaan, speciaal de wereld van de vrije volkeren, die precies als destijds onder het Hitler-regiem zagen, hoe een sterkere de aanval opende op een zwakkere, blijkbaar in de verwach ting. daarmede te kunnen afrekenen, voor en aleer er hulp kon komen op dagen. Weliswaar hebben de Sovjets zich of ficieel afzijdig gehouden en blijkt nog uit niets, dat zij achter Noord-Korea staan integendeel verklaren zij, dat het een zuivere broederstrijd betreft! maar men weet nu eenmaal, dat een Sovjetvazalstaat niet iets op eigen ge legenheid pleegt te doen. In alle haast werd de Veiligheidsraad bijeen getrommeld en deze begon het spel te spelen, dat bekend is en dat in een zo slechte «reuk Is komen te staan. Natuurlijk waren de Russen afwezig, daar het nationalistische China immers nog altijd zitting heeft en wezen zij alle verantwoordelijkheid voor te ne men beslissingen af, erger, weigerden zij zelfs de rechtsgeldigheid van zonder hen genomen besluiten te erkennen, ook al is de onrechtmatigheid van dit standpunt evident. Vol spanning keek de wereld toe, of men het aangevallen Zuid-Korea te hulp zou snellen en dan hoe. Men voel de, dat het moment was aangebroken, dat het lot van de Verenigde Naties, die Zuid-Korea als een kind hadden geadopteerd, in het geding was gebracht en dat een mislukking wel eens de doodsteek zou kunnen betekenen voor de vernieuwde Volkenbond. Ook al vreesde men, dat misschien een derde wereldoorlog daar achter verscholen kon liggen. Speciaal de houding van Amerika kwam in het volle zoeklicht te staan! Kon Washington na het echec van China blijven toezien? Reeds hoorde men weer de jammerklachten, dat Amerika zou volstaan met een niets zeggende hulpverlening, dat het te laat was en al wat dies meer zij Doch ditmaal schijnt het Washington bittere ernst te zijn en lijkt het er op, dat het ook gelet op zijn prestige geen agressie meer zal dulden. Presi dent Truman heeft na nauwlettend overleg met zijn ministers en militaire leiders gelast de Amerikaanse zee- en luchtmacht in actie te doen treden, Deze woorden zijn niet direct gebezigd, maar de practijk is toch zo. De afstand van Japan tot Korea is zo gering, dat deze geen beletsel vormt voor een doel matig optreden! De teerling is dus geworpen Naast woorden wordt nu de daad gesteld, de daad van bescherming van de aange vallene, niet alleen met wapentuig, dóch ook met eigen, defensieve oorlogs macht. Behoeven we er op te wijzen, dat dit ontegenzeggelijk gevaren in zich sluit? Het lijkt ons overbodig Zou Moskou werkelijk de oorlog willen, dan heeft het nu de kans om deze te for ceren. Wij voor ons geloven echter nog steeds niet, dat Moskou het zover zal laten komen. Wij menen, dat Moskou heeft willen proberen, hoever het gaan kon en of het de tegenpartij ernst was met de verklaringen, geen agressie meer te zullen aanvaarden. Vandaar ook zijn officiële afzijdigheid. Waardoor cr een terug ls Zelfs zonder direct prestige-verlies. De grote winst van het Amerikaanse Ingrijpen lijkt ons evenwel, dat daar uit geconcludeerd mag worden, dat de Verenigde Staten zich geheel uitgerust voelen voor Iedere mogelijkheid Anders zouden zij o.i. niet tot deze manmoedige caad zijn overgegaan, die. dat zij nog maals ronduit erkend, grote risico's xn zich draagt. Dat is een gewin, dat niet hoog ge noeg kan worden aangeslagen. Het ele ment „bluf" is'nu voor goed uitgeban nen en Moskou zal daaruit zijn conse quenties hebben te trekken. Te meer klemt dit, waar president T uman tevens verklaarde, geen aan val op Formosa te zullen dulden, zodat het laatste restje nationalistisch China veilig wordt gesteld, iets waartoe Washington totnutoe niet wilde over gaan en dat de Philippijnen en Indo china de verzekering kregen, dat de hulpverlening voor hen zal worden ver sneld. Het beeld in de Stille Oceaan is wel met één klap van aangezicht veran derd. Amerika heeft thans zijn volle gewicht in de schaal geworpen Nog maals: bewijs, dat het op alles, zelfs het ergste ls voorbereid en zich daartegen voelt opgewassen. Van Amerikaanse zij de is destijds verklaard, dat 1950 het jaar van beslissingen zou zijn. Inder daad, het lijkt er op, dat dit juist zal bljjkenJ President Truman heeft als opperbevelhebber der Amerikaanse strijd krachten aan de Amerikaanse strijdkrachten ter zee en in de lucht op dracht gegeven „aan de Zuidkoreaanse regeringstroepen, dekking en steun te verlenen", gelijk wij gisteravond per bulletin nog hebben medege deeld. De president gaf aan de zevende vloot opdracht „iedere aanval op For mosa te verhinderen". Hij gelastte eveneens de bespoediging van militaire hulp aan de Philip pijnen en Indo-China. De president verklaarde: De aanval op Korea maakt liet duidelijk, dat het communisme verder is gegaan, dan het gebruik van een opstandige bewe ging, om onafhankelijke landen te veroveren en dat het thans gebruik maakt van het middel van gewapende invasie en oorlog, „Het heeft de orders van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties, welke werden uitgevaardigd tot het behoud van de internationale veilig heid, in de wind geslagen". Hij vervolgde: „In deze omstandigheden zou de bezetting van Formosa door communistische strijdkrachteneen directe bedreiging van de veilig heid van het gebied in de Stille Oceaan zijn en van de Amerikaanse strijdkrachten, die haar wettige en noodzakelijke functies in dat gebied uitoefenen". Formosa veilig gesteld President Truman verklaarde voorts: ,Ik weet dat alle leden van de Ver enigde Naties de gevolgen van deze laat ste agi-essie in Korea, welke geschiedde met voorbijzien van het. handvest der Verenigde Naties met zorg zullen be studeren. Een terugkeren tot het gebruik van geweld in internationale aangelegenhe den zou vèr-strekkende gevolgen heb ben. De Verenigde Staten zullen voortgaan zich te houden aan het beginsel van het recht. Ik heb ambassadeur Austin 'senator Warren Austin) instructie gegeven om, als. vertegenwoordiger van de Verenigde Staten in de Veiligheidsraad deze stap pen aan de raad te rapporteren". Truman gaf zijn verklaring uit na een bijeenkomst met zijn militair opperbe vel en de hoogste diplomatieke leiders en leiders van het Congres. Het belang van de conferenties op het Witte Huis werd onderstreept door de mededeling dat Stuart Symington, voorzitter van de raad voor de nationale veiligheidshulDbronnen. ook een bezoek aan de president zou brengen. Syming ton, voormalig minister voor de lucht macht is belast met het mobiliseren van de Amerikaanse industriële hulp bronnen in geval van oorlog. Congresleiders verklaarden na afloop der besDrekingen. dat zij de actie van de president onvoorwaardelijk steunen. Senator Styles Bridges 'republikein), lid van de senaatscommissie voor bui tenlandse zaken, zei: .Het ls een ver duveld goede actie; het is precies het optreden waarom ik steeds gevraagd heb en ik ben zeer tevreden, dat wü het ge daan hebben". Onderhandelingen gaande over militaire steun aan Zuid-Korea Senator Scott Lucas heeft in de Senaat medegedeeld, dat er tussen Amerika en andere landen onderhan delingen gaande zijn om deze laatste landen te doen deelnemen aan de ge wapende hulp aan de Zuid-Koreaanse strijdkrachten. Mac Arthur leider operaties in Korea Een hoge ambtenaar van het Ame rikaanse ministerie van defensie heeft verklaard, dat generaal MacArthur, de geallieerde opperbevelhebber in Ja pan, de verantwoordelijkheid zal dra gen voor de gehele tactische operatie in Korea met inbegrip van de con trole op de operatie van de zevende vloot. Hij verklaarde voorts, dat de Verenig de Staten niet overwegen grondstrijd krachten, hetzij van het leger, hetzij van de marine, naar Korea te zenden. COMMUNIQUÉ VAN GENERAAL MC ARTHUR. Een eerste communiqué van generaal Mc Arthur zegt, dat lucht- en zeestrijd krachten „gevechtsopdrachten uitvoeren in Korea ten Zuiden van de 38ste breed tegraad ter ondersteuning van de strijd krachten der Koreaanse republiek". Per vliegtuig en schip wordt de Zuid- Koreaanse strijdkrachten munitie en materiaal gezonden, aldus het commu niqué. De algemene legerstaf heeft een vooruitgeschoven post in Korea geves tigd. Amerikaanse bommenwerpers in actie Het hoofdkwartier van generaal Mc Arthur heeft bekend gemaakt, dat zware bommenwerpers voor het uit voeren van bombardementen vertrok ken zyn. Zij vervoeren bommen van 500 pond. Drie torpedobootjagers van de zevende Amerikaanse vloot hebben Hongkong met onbekende bestemming verlaten. De Amerikaanse stafchefs hebben de commandanten van overzeese bases ge machtigd speciale „beperkte" veilig heidsmaatregelen te nemen. AMERIKAANSE NOTA AAN SOVJET-UNIE. De V.S. hebben gisteravond een nota aan de Sovjet-unie gezonden, waarin dit land gevraagd wordt zijn invloed aan te wenden om een terug trekking van de Noord-Koreaanse troepen uit Zuid-Korea te bewerk stelligen. Seoel gevallen? Volgens de Noord-Koreaanse radio ls het Noord-Koreaanse leger gisteren om 4 uur Seoel binnengetrokken. De rege ringsgebouwen zijn bezet en politieke gevangenen vrijgelaten. Inderdaad was de radio-verbinding met Seoel gisteravond verbroken even als met het vliegveld Kimpo. Waarover de V. St. beschikken in de Stille Oceaan Men gelooft, dat de Amerikaanse marine minstens vier grote vliegdek schepen gereed heeft om in het gebied van de Stille Oceaan in actie te komen en 45 tot 50 torpedobootjagers alsmede kruisers, onderzeeboten en andere sche pen, die onlangs zijn toegevoegd in ver band met de toestand in China. Zij staan onder het opperbevel van admiraal Arthur Radford, opperbevel hebber van de Amerikaanse vloot In het gebied van de Stille Oceaan. De grootste trefkracht kan worden ontwikkeld door de eerste vloot, welke onder bevel staat van admiraal Durgin, vliegdekcommandant uit de tweede we reldoorlog. Het bevel over de Amerikaanse lucht macht in het Verre Oosten wordt ge voerd door luitenant-generaal George Stratemeyer, die in de oorlog comman dant van de Amerikaanse luchtmacht in China was. Op 30 April werd medegedeeld, dat er 123.000 Amerikaanse militairen in het Verre Oosten waren, van wie de meeste in Japan. Luidens inlichtingen uit bevoegde bron zijn de Amerikaanse luchtstrijd krachten in' het Verre Oosten gegroe peerd in drie luchtdivisies, n.l. de 5e luchtdivisie, die volledig gestationneerd ls op Japan, n.l. te Itami en Jokata, om vattend twee escadrilles lichte bommen werpers, vijf jachtescadrilles en drie escadrilles nachtjagers, de 13e lucht divisie, met basis op Okinawa en op de Philippijnen, die twee groepen jagers omvat, de 20ste luchtdivisie, die een escadrille middelgrote bommenwerpers en een escadrille troepentransporttoe stellen omvat. Deze divisie heeft haar basis op Goeam. De getalsterkte van de Amerikaanse bezettingstroepen op Japan bedraagt vier volledige divisies met een totaal van 100.000 manschappen. De Amerikaanse vlootstrijdkrachten in het Verre Oosten omvatten achttien gevechtsschepen. De vloot onder vice- admiraal Calvin Joy, die gestationneerd is in Japan, bestaat uit één lichte krui ser en vier torpedobootjagers. De zevende vloot onder vice-admlraal Struble is gestationneerd bij de Philip pijnen, in het gebied van Goeam. Zij omvat het vliegdekschip Valley Forge van 27.000 ton, een zware kruiser, zes torpedobootjagers, twee fregatten, drie onderzeeboten en enkele hulpschepen. Volgens een functionnaris van de ma rine zal waarschijnlijk twee-derde ge deelte van de Amerikaanse Paclfic- vloot. die 285 in dienst zijnde schepen omvat, order krijgen om de strijdkrach ten van Mac Arthur te versterken. Mc Arthur beschikt ook over een groep B. 29 bommenwerpers. Verklaring van Attlee Attlee, de Britse minister-president, heeft het debat in het Lagerhuis on derbroken met de verklaring, dat En geland de Amerikaanse resolutie, die in de Veiligheidsraad zou worden in gediend, zou steunen. Attlee las Trumans verklaring voor en zeide. dat de Britse vertegenwoordi ger de Amerikaanse resolutie, waarin de leden der Verenigde Naties wordt aanbevolen zodanige bijstand aan de Koreaanse republiek te verlenen als nodig mocht zijn om de aanval af te slaan, zal-steunen. De premier verklaarde, dal na de bittere ervaring van de laatste 35 jaar duidelijk was geworden, dat slechts onmiddellijke doeltreffende maatregelen tegen agressie, de enig juiste methode was om de situatie te redden. Attlee zeide. dat de toestand „van onbetwijfelde ernst" is en kondigde aan, dat sir Bladwyn Jebb onmid dellijk per vliegtuig naar de Verenig de Staten vertrekt om zijn post als Brits? vertegenwoordiger in de Ver enigde Naties te aanvaarden. Nadat Attlee een ovatie van beide zijden van het Huis had ontvangen, dankte Churchill hem ervoor, dat htf „liet Huis van de ernstige toestand np de hoopte" had gebracht Chur chill verklaarde, dat eenheid ,.het gehele Lagerhuis beheerst wanneer vraagstukken van deze ernst raken aan het principe van vrijheid cn recht, waarvoor wy allen opkomen". Eerder had Attlee verklaard, dat de omvang en intensiteit van de aanval in Korea er geen twijfel aan laat bestaan, dal er een invasie op volledige schaal is. Op een suggestie van het Labourlid Mc Govern, dat een steeds groter wor dend deel van de openbare mening eist. dat de communistische „pseudo- vredescampagne" wordt verboden, gaf Attlee geen antwoord. In het gebouw van de Nederlandse Handel-Maatschappij te Amsterdam heeft de Regent van het Prins Bern- hard Fonds, Z.K.H. Prins Bernhard, gistermiddag.zilveren anjers uitgereikt De Veiligheidsraad heeft Noord-Korea beschuldigd van „vredesbreuk" en besloten, alle leden van de V.N. toe te staan, de republiek van Zuid-Korea te helpen om een gewapende aanval af te slaan. Zulks neergelegd in een Amerikaanse resolutie. Dezer dagen heeft de Nederlandse Aardolie Maatschappij na een inge spannen arbeid van ongeveer zeven maanden bij haar diepboring in Gramsbergen het stadium van de pro- ductieproef bereikt. Op de diepte van ongeveer 2750 meter moet zich volgens de genomen gesteenteproeven gas bevinden met een druk van 300 atmosfeer. Zeer binnenkort verwacht j men definitieve resultaten. Hoog steeks de boortoren te Grams- I bergen uit boven de twee 30 kubieke meter metende meettanks. j De uitslag van de stemming over de kwestie-Kore-a luidde: zeven stemmen voor, één tegen en twee onthoudingen. Tegen stemde Joego-Slavië. India en Egypte onthielden zich van stemming. De Sovjet-unie was niet aanwezig bij de stemming. De gedelegeerden van India en Egypte hadden verklaard, niet aan de stemming te zullen deelnemen wegens het ontbreken van instructies van hun regeringen. De raad verwierp vervolgens een Joe- goslavisch voorstel tot bemiddeling in de Koreaanse oorlog en tot het uitno digen van de vertegenwoordiger van de Noord-Koreaanse autoriteiten om voor de raad een uiteenzetting te geven. Alleen Joego-Slavië steunde het eigen voorstel, dat door zeven leden werd verworpen. India en Egypte onthielden zich om dezelfde reden als bij hun ont houding bij de stemming over de van de VH. uitgegane resolutie. De Amerikaanse resolutie stelde vast, dat „de gewapende aanval op de Ko reaanse republiek door de strijdkrachten van Noord-Korea een schending van de vrede betekent" en dat de Noord-Ko reaanse autoriteiten „in gebreke zijn ge bleven het vuren te staken en ten Noor den van de 38ste breedtegraad terug te trekken", zoals de Veiligheidsraad had bevolen. De resolutie achtte dringende mili taire maatregelen nodig om d? interna tionale vrede en veiligheid te herstellen. De resolutie „beval aan, dat de leden van de Verenigde Naties de republlpk van Korea zodanige bijstand verschaf fen als nodig mocht zijn om de gewa pende aanval af te slaan en de inter nationale vrede en veiligheid in dit ge bied te herstellen", Austin verdedigde de resolutie warm en deed mededeling van de Amerikaanse besluiten. De Britse en Franse vertegenwoordi gers steunden de Amerikaanse resolutie ten volle. De Chinese afgevaardigde verwel komde eveneens de Amerikaanse reso lutie en Noorwegen wenste de president van de Verenigde Staten geluk met zijn besluit om strijdkrachten naar Korea te zenden. Dit is de eerste keer, dat. de Veilig heidsraad zijn sanctie heeft gegeven aan het eebruik van militaire macht door. enig lid der V.N. tegen enig gebied ter wereld. Er werd geen datum voor de volgende bijeenkomst vastgesteld. NOORD-KOREA NOEMT DE BESLISSING VAN DE VEI LIGHEIDSRAAD ONWETTIG. De Noord-Koreaanse regering heeft een verklaring uitgegeven, waarin zij de order staakt het vuren van de Vei ligheidsraad onwettig noemt, aldus een m Londen opgevangen bericht van het Chinese communistische persbureau In de verklaring wordt er op gewe zen, dat de regering van Noord-Korea niet aan de besprekingen van de raad 1 heeft deelgenomen en dat ook de „ge- I delegeei'den van grote mogendheden als oe Sovjet-unie en China" niet aanwe zig waren, COMMISSIE DER V.N. VERLAAT KOREA. Alle 27 leden van de commissie der V.N. voor Korea bevinden zich onder de 300 Amerikanen en andere landslie den, die uit Seoel naar de luchtbasis van Itazoeko in Japan zijn geëvacueerd. NÏET-OFFICIüLE AMERIKAANS- RUSSISCHE BESPREKINGEN. Amerikaanse en Russische vertegen woordigers bij de Verenigde Naties heb ben gistermiddag in bijzijn van secre- taris-generaal Trygve Lie aan een lunch geheime besprekingen gevoerd. De be spreking was een poging om te elfder ure een open splitsing der Verenigde Naties in Oost en West te voorkomen. De lunch werd gehouden ten huize van Zlntsjenko. de Sovjet-russische as- sistent-secretaris-generaal van de Ver enigde Naties. Resultaat heeft het blijkbaar niet gehad aan vier personen, die zich voor het culturele leven in Nederland op bij' zandere wijze verdienstelijk hebben gemaakt. Z.K.H. Prins Bernhard spreekt de be' giftigden toe. Het zijn v.l.n.r.: de heren J. H. van Heek, P. J. de Kanter, A. J. Thijssen en mevrouw Van der WielenDonkers, die haar echtgenoot J. v. d. Wielen, die in het ziekenhuis is opgenomen, vertegenwoordigde. Rampzalige ontploffing in Syrië 80 DODEN EN VELE GEWONDEN. Tachtig personen zijn om het lsven gekemen en honderden gewend teen eendepót met brandbaar en explosief: materaal van een bedrijf van de Iraak- se petroleummaatschappij te Homs '130 km ten Noorden van Damascus) in brand geraakte en explodeerde. De I brandweerlieden, die bezig waren de brand te blussen, kwamen allen om bet I leven. Ook zes politiemannen kwamen cm. Gebouwen in de omtrek worden verwoest. WETSONTWERP OP DE VERLEN GING VAN DE DIENSTPLICHT IN AMERIKA. De gezamenlijke commissie van de i Amerikaanse Senaat en het Huls van Afgevaardigden heeft een verlenging voor een jaar van de huidigs bevoegd heden van de president om jonge man nen tot de dienstplicht op te roepen.1 goedgekeurd. Deze maatregel moet nu nog door beide Huizen van he; Congres worden goedgekeurd. Volgens het desbetreffende wetsont werp heeft de president eveneens de be- I voegiheid de nationale garde en alle reservestrijdkrachten tot onmiddellijke j actieve diens', op te roepen. Waarnemers zijn van oordeel dat de i toestand op Korea van invloed is ge- 1 weest op de beslissing van genoemde commissie. Later wordt gemeld, dat het Huis van 1 Afgevaardigden de wet heeft aanvaard I met 3144 stemmen. Jean Monnet licht Schuman-plan toe (Van onze correspondent te Parijs) Gistermiddag is in Parijs het zoge naamde „working papper", het voorlo pig ontwerp van het Schuman-plan vrij gegeven en des middags heeft Jean Monnet zijn geestelijk kind aan de jour nalisten voorgesteld. De globale indruk is nu men iets meer détails heeft leren kennen, dat het Engelse besluit om zich van deelneming te onthouden, in zo verre niet ongunstig behoeft te werken dat de Fransen nu ook werkelijk ernst kunnen maken met. hun voornemen een orgaan op te richten waarop ook de parlementen en dus de volkeren een zekere invloed uit zullen kunnen oefenen. Zo zal volgens het Franse ontwerp het boven-nationale orgaan in de toe komst rekening en verantwoording heb ben af te leggen bij een soort parlement, waarvan de leden door de bestaande volksvertegenwoordigingen zullen wor den aangewezen. Blijkbaar hopen de Fransen aldus een reprise te voorkomen van de komedie van Straatsburg, welk zogenaamd Eurooees parlement volgens de wil van Londen nog altijd aan de leiband der regeringen moet blijven lopen. EEN RUBENS TERUGGEVONDEN. In de plaats Liberec in Tsjecho-Slo- wakije is een Rubens, de verdrijving uit he; Paradijs", teruggevonden. Het stuk maakte deel uit van een aantal werken van Rubens, die voor de oorlog door de nationale galerij te Praag waren uitge leend voor een tentoonstelling te Brus sel. Deze stukken werden op de terug reis door de Nazi's in beslag genomen. Het teruggevonden schilderij wordt aan dc nationale galerij teruggegeven. Queuille kan geen regering vormen Henry Queuille de Franse radicale ex-minister heeft president Auriol mee gedeeld dat hij niet in staat is een nieuwe Franse regering te vormen. Als reden voor Queuille's weigering wordt oDgegeven. dat de socialisten niet geneigd zijn tot een nieuwe regering onder hem toe te treden. MEER WIND. De Bilt verwacht tot morgenavond: Matige tot krachtige Zuid-Westelijke ."ind. Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige motregen. Ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). 29 JUNI. Zon op: 4.22 uur; onder: 21.04 uur. Maan op: 21.42 uur; onder: 3.02 uur iV. M.) Hoogwater te Katwijk te 2.14 en 14.49 uur. Dit mannier bestaat uit zee pagina's

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 1