Doelman Jacobs gaf Umburgia de morele sfeun Luc van Dam rekende in 70 seconden me) Bill Jackson af Brunssumse mijnwerkers ere-burgers van Damstadt Ajax leed 6-0 nederlaag tegen landskampioenen Joego-Slaven gooiden er nog een schepje op Neumeier verovert Holland-beker voor vijfde maal 89ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 26 Juni 1950 Tweede Blad No. 27032 EINDSTAND KAMPIOENSCOMPETITIE. Limburgia 10 7 1 2 15 39—18 Blauw Wit 10 6 2 2 14 36—23 Maurits 10 4 2 4 10 16—22 Ajax 10 4 0 6 8 21—22 Heerenveen 10 3 2 5 8 22—34 Ensch. B. 10 2 1 7 5 10—25 Tot diep in de nacht hebben Zaterdagavond door de straten en langs de grachten van Amsterdam de flarden van de Limburgse overwinningsgezangen waarbij het „Waar is het bronsgroen eikenhout" en „Leve Limburgia", jon gens van blauw wit" een voorname rol speelden geklonken. Limburg vierde feest in de hoofdstad, feest omdat de club uit Brunssum de hoogste onderscheiding in onze Nederlandse voetbalwereld ten deel was gevallen: het nationale kampioenschap. En het moet gezegd worden, dat de Amsterdammers sportief en dapper hebben meegedaan, de 60, waarmee hun favorieten, Ajax, van de Limbur- gianen op hun broek hadden gekregen, ten spijt. In triomf hebben de Mokummers de spiksplinternieuwe nationale kampioenen naar Damstadt gereden, tijdens welke tocht de elf vermoeide, maar dood- gelukkige mijnwerkers door tienduizenden werden toegejuicht. En daar op de Dam wachtte de Limburgers nieuwe eer: onder geweldig enthousiasme werden zij door de schout benoemd tot ere-burgers van Dam stadt. Intussen had Ajax van alles geprobeerd, maar niets zien lukken. De rood-witte Amsterdammers, by wien Fischer zyn laatste wedstrijd speelde waren op grootse wjjze verslagen met cijfers, die zij in lang rüet tegen zich hebben gehad. Tot tien minuten, voor het einde van de wedstrijd HeerenveenBlauw Wit was de stand gelijk (22). In die laat ste phase zakte de Friese ploeg als een kaartenhuis ineen onder de stormlopen van de doorgaans beter spelende Am sterdammers. En de hoofdstedelingen scoorden in het korte tijdsbestek nog liefst viermaal (26). Limburgia trof deze avond een Ajax, dat volkomen bereid was haar sportieve plicht tegenover Blauw Wit, dat, zoals bekend, bij een nederlaag van Limburgia de titel voor het grijpen zou hebben ge had, te vervullen. De rood witte Amsterdammers heb ben gezwoegd en gevochten, maar het mocht him zelfs niet gelukken doelman Jacobs één keer te passeren en%zo ten minste de eer te redden. Het was niet voor niets dat Jacobs een der eersten was na afloop, die op de schouders ging. Deze Jacobs, de zelfde, die enige tijd geleden tegen Blauw Wit blunder op blunder maak te en die in Heerenveen, vorige week. ook niet volkomen vrijuit ging, ver richtte nu wonderen van dapperheid. Hij ranselde de bal steeds weer uit de gevaarlijke zone. als hij het leer ten minste niet veilig in de armen kon klemmen. Voor een groot deel hebben de Limburgers hun overwinning dan ook aan Jacobs te danken, want hij was het, die in het begin, toen de Ajax-machine op volle toeren liep en de Amsterdammers met fraai samen- SDel vaak tot in de blauw-witte ver dediging doordrongen, zijn mannen de morele steun gaf. die zü nodig hadden om hun enthousiasme ten volle in de strijd te werpen. Het enthousiasme dat tot zes doelpunten leidde. Ajax speelde in de eerste helft ont- tPTcnzeggeiyk beter voetbal. Met kort short passing werd de bal opgebracht en dan werd er in verhouding tot de vorigs wedstrijden verrassend goed ge schoten. Maar steeds stond Jacobs, die onverslaanbaar leek doelpunten in de weg. Limburgia trachtte de Amsterdam se achterhoede, waarin Van der Hart er? tegenviel, met snelle verrassende aanvallen te overrompelen. De Limbur gers kozen de kortste weg naar het doel en er werd veel en zuiver geschoten. In de tiende minuut maakte mldvoor Frits Cox van een verwarring voor het Ajax- dosl gebruik en drie minuten later schoot de snelle rechtsbuiten De Graaf een 2e bres in de hoofdstedelijke de fensie. Ajax liet zich hierdoor niet uit het veld slaan en in de laatste periode van de eerste helft moesten de Limbur gers men man en macht verdedigen om tegenpunten te voorkomen. Tijdens de rust waren de Limburgse supporters dan ook niet geheel en al gerust. Hadden hun favorieten im mers een week tevoren niet een gro tere voorsprong verloren zien gaan. Zouden de jongens uit Brunssum ook na de pauze het hoge tempo kunnen volhouden? De Zuiderlingen konden gerust zijn. De tweede helft was nog geen vijf mi nuten oud of uit een voorzet van Van VOETBAL Zweden klopt Italië voor Wereldbeker MET 100.000 TOESCHOUWERS WAS STADION TE RIO MATIG BEZET. De eerste verrassing In het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat gisteren in Brazilië begon, heeft zich reeds voorgedaan: Zweden haal de het stoute stukje uit om wereld kampioen Italië te Sau Paulo ten aanschouwe van 80.000 toeschouwers met 32 te slaan. Engeland won te Rio de Janeiro met 2—0 van Chili, terwijl Spanje te Curiti- ba met 3—1 van de Verenigde Staten won. Te Belo Horizonte kwam Zuid Slavië met een 3—0 overwinning op Zwitser land goed voor de dag en in het nieu we stadion van Rio, dat met 100.000 toeschouwers er kunnen er 150.000 in - slechts matig bezet was, had Brazi lië weinig moeite met Mexico (40). NEDERLAAGTOURNOOI LEIDEN. Voor het door Leiden georganiseerde Nederlaagtournooi kwam Zaterdagavond Noordwijk op bezoek. De Noordwijkers namen door N. v. d. Wiel met 2—0 de leiding, doch door het benutten van een strafschop voor en een doelpunt na de rust bracht de Leiden-midvoor Windhorst de partijen weer op gelijke voet. Uit een strafschop scoorde v. d. Wiel het winnende doelpunt. Quick Boys komt Zaterdag a.s. als laatste te genstander op bezoek PSV WINT DE CUP. In het Feyenoord-Stadion werd Za terdagavond ds eindstrijd gespeeld tus sen Haarlem en P§V voor de Neder landse voetbalbeker. Na de reglemen taire speeltijd was de stand 33. In de verlenging scoorde PSV een vierde doel punt, zodat de Eindhovense club beker- Winnaar van dit seizoen werd. Lubeck bracht rechtsbinnen L. Cox de j Het elftal van Limburgia. dat Zater- stand op 3—0 en daarmede was het (jCgavond fe Amsterdam Ajax met pleit eigenlek al beslecht, nu i j u j. Want de Brunsummers gingen nu meer j 60 klop gat en door dit resultaat vrij-uit spelen en dit leverde hun nog j het Nederlandse voetbalkampioen- drie doelpunten op; L, Cox. Coppen en t scuaD veroverde De Graaf waren de makers hiervan. I 5cnoP veroveroe- Nicolaas blijft lichtgewichtkampioen Jan Remie in ernstige toestand naar het ziekenhuis De Nederlandse middengewichtkam- pioen Luc van Dam heeft gistermid dag in het Spartastadion te Rotter dam een eclatante bliksemzege be haald op de negerbokser Bill Jackson uit Jamaica. Het gevecht was nauwelijks zeventig seconden aan de gang toen Luc van Dam een even zuivere als harde rechtse hoek op de kaak van de Ja- maïcaan plaatste, die de neger als een blok op het canvas deed neerkomen. Wel was Jackson bij negen weer op de been, maar zonder opnieuw getrof fen te worden zakte hij weer op de grond. Ongeveer 7000 toeschouwers begroet ten deze overwinning van onze landge noot, die een fraaie revanche was voor de op 1 Mei j.l. geleden puntenneder- laag, met groot enthousiasme. Onze landgenoot heeft door deze reoord k.o.- overwinning zijn positie als candidaat voor het Europese kampioenschap aan zienlijk versterkt. Pretendent nummer een is de Brit Randolph Turpin, die als zodanig door de EJB.U. erkend is. Mocht dit lichaam besluiten Turpin en Van Dam aan te wijzen voor een titel gevecht, dan zal van Nederlandse zijde alles in het werk gesteld worden deze ontmoeting in ons land te organiseren. Ook Harry Bos, welterkampioen van Nederland, behaalde een k.o.-zege (in de vierde ronde, op zijn tegenstander Cal Johnson, eveneens een negerbokser uit Jamaïca. De Nederlandse zwaargewichtkampioen Jan Klein sloeg de Belgische zwaarge wicht J. de Clerque op punten. Om het kampioenschap van Neder land lichtgewicht leverde de titelhouder Jan Nicolaas uit 's-Gravenhage tegen Jan Remie uit Breda een gevecht over 12 ronden. Tegen het einde van de ze vende ronde liep Remie op een harde rechtse, nadat beide boksers uit de clinch kwamen. De Bredanaar ging voor acht tellen neer, en direct hierop ging de gong, die het einde van deze ronde aankondigde. Remie was echter onmogelijk in staat om bij de' achtste ronde het gevecht te hervatten, waar door Nicolaas, die trouwens toch al ver op punten voorstond, kampioen van Ne derland bleef door opgeven van zijn te genstander. Jan Remie werd naar het Wester Zie- KAMPIOENSCHAP VAN ALPHEN. Alphense Boys wint ook van ARC. Dat het de Alphense Boys ernst is met de plannen om „kampioen van Al phen" te worden, moge blijken uit het feit. dat Zaterdagavond ook van ARC met 4—1 gewonnen is De Boys speelden ook nu weer een pittig open spel, waar tegen de zwakke ARC-achterhoede niet bestand bleek. Met Alphia zullen de Boys nu uit moeten maken wie van beide de titel en daarmede ook de beker in bezit krijgt. kenhuis overgebracht, waar de dokto ren aanvankelijk nog gisteravond wil den overgaan tot een spoedoperatie, aangezien men een ernstige hersenbloe ding vreesde. Na rijp óeraad heeft men besloten dit niet te doen, maar de pa tiënt in observatie te houden. Tevens schijnt wel vast te staan dat de hersenbloeding, indien hier althans sprake van is, niet alleen veroorzaakt kan zijn door de stoot waarmee hij in zijn party tegen Nicolaas werd geveld. Ons werd meegedeeld dat het hier een oud geval betrof, reeds daterend van geruime tijd geleden toen hij een zware party te Pari',-v bokste, na af loop waarvan hij onder medische be handeling is geweest. Remie schijnt de gevolgen van de toen ontvangen slagen nooit geheel te boven te zUn gekomen, al verzweeg ^hy dit. Het valt wel zeer te betreuren' dat hy de ring niet vermeden heeft tot aan zijn vol ledig herstel. INDELING LEIDSE CJLUBS IN SCHAAK-HOOFDKLASSE. De indeling van de hoofdklasse van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond voor het seizoen 1950/1951 voor zover het de Leidss clubs betreft ziet er als volgt uit: Hoofdklasse C 2: VW (Alkmaar), Haarlem (Haarlem), HSG (Heemstede). Pliilidor (Leiden), Het Westen (Amsterdam), Utile Dulci (Amsterdam). De Pion (Amsterdam). Hoofdklasse C3: RSC (Den Haag). DSC (Delft). H. Chr. SV 2 (Den Haag). Zeist, Utrecht 2, (Bussum), LSG (Leiden), Monster. LEIDSE SCHAAKBOND GAAT VERGADEREN. Zaterdag a.s zal de Leidss Schaak bond in buitengewone vergadering in Restaurant ..De Doelen" byeenkomeru teneinde een rondschrijven van de Noordwijkss Schaakvereniging Daniël Noteboom" en de Schaakclub Katwijk, alsmede een voorstel tot contributiever hoging met 2 cent per lid per maand ts behandelen. Fikse Nederlandse schaaknederlaag Van den Berg verloor tweemaal van 16-jarige Ivkov (Van onze schaakmedewerker) Zaterdagmiddag werd te Utrecht de tweede ronde van de landenwedstrijd NederlandJoego-SIavië gespeeld. Na de gevoelige 37 nederlaag in de eer ste ronde, hadden we in de tweede een beter resultaat verwacht, doch het is anders uitgekomen, want de Joegosla- viërs gooiden er nu nog een schepje op. door met 7J4-2Ï4 te winnen. Cort- lcver zorgde er aan het derde bord al thans voor. dat één van de 20 ge speelde partijen een vol winstpunt op leverde. Dr Euwe speelde voor de tweede maal remise, welk resultaat reeds na slechts 12 zetten werd be reikt. Internationale roeiwedstrijden op Bosbaan Het hoofdnummer van de Holland-beker wedstrijden, de Oude Skiff, is voor de vijfde achtereenvolgende maal gewonnen door Neumeier van Wil lem 3. De Amsterdamse skiffeur vestigde daarmede een nieuw record. Pieterse van De Hoop veroverde de Holland-beker in de jaren 1922 tot en met 1925 en was met Neumeier de enige, die in de 58 jaren, waarin de beker sedert 1886 op het spel heeft gestaan, deze vier maal in successie wist te winnen. De nieuwe competitie-indeling (Speciale berichtgeving) Naar wy vernemen staat de nieuwe voetbalcompetitie-indeling, waarby het komend seizoen vyf eerste klasse af delingen van elk 12 clubs zullen wor den ingesteld, reeds nagenoeg vast. Daarby is het volgende bepaald: Go Ahead en Zwolse Boys worden bij het Noordelijk district gevoegd. Het Oosten wordt aangevuld met vier clubs uit het Westen. Het staat vast, dat dit twee verenigingen uit Amster dam zullen zyn, alsmede Het Gooi en D.O.S. Verder wordt het Zuiden aangevuld met vier clubs uit het rayon Rotter dam. Op die wyze worden vijf afdelingen van 12 clubs gevormd. DOSR herstelt zich Benauwde zege van LDWS. LDWS behaalde gisteravond een be nauwde zege (10) op BSM en blijft daardoor een kans behouden. De wed stryd Meerburg-LDWS, die volgende week gespeeld wordt, zal dus de beslissing moeten brengen. Meerburg gaat thans met één punt voorsprong aan het hoofd. KRVC kreeg op eigen terrein een fikse nederlaag toegediend van het zich her steld hebbende DOSR. De Roelofarends- veners wonnen met 50. DOSR biyft een kleine thepretische kans behouden, want zo KRVC Zondag a.s. van SOA zou winnen en die mo- geiykheid is geenszins uitgesloten dan eindigen alle drie candidaten met een geiyk puntenaantal en kan op nieuw begonnen worden. KAREL LOTSY HERKOZEN. Onze landgenoot, de heer K. J. J. Lotsy, is op het congres van de FIFA te Rio de Janeiro als bestuurslid herkozen van de internationale voetbalbond. Tot vice- president werd herkozen de Braziliaan dr Luiz Aranha. Ditmaal heeft Neumeier meer van zyn krachten moeten vergen dan verleden jaar. Tot het einde toe bleef het ver schil tussen hem en de weinig stylvol roeiende skiffeur Draaier van Nautilus uiterst miniem. De kampioen won ten slotte met ruim 1 lengte. Van de met spanning verwachte stryd tussen Neu meier en Collet kwam niets, omdat de Belg verstek liet gaan op deze Holland bekerwedstrijden, die ter ere van het 75-jarig bestaan van De Amstel ditmaal met internationale roei weds try den beti teld werden. Hy was trouwens lang de enige Belg niet, die niet op de Bosbaan verscheen Van de vyf verenigingen konden door verschillende omstandighe den alleen de Antwerp Sculling Club en de Soclété Royal Nautique Anversoise naar ons land komen. Een van de beste prestaties van dit roelfestyn, waarop overigens geen uit zonderlijke tyden zijn gemaakt. Ie-1 verde de jeugdige eerstejaars studen- tenploeg van Nereus. De Amsterdam mers roeiden in het nummer Jonge Acht A tegen Njord, dat veertien da gen geleden bjj de „Koninklijke" in grootse styl gewonnen had Nereus kwam toen in verband met het over- ïyden van Dr Meurer niet uit een schitterende race. Met driekwart lengte voorsprong gingen de hoofdste delijke studenten als eersten door de finish in de tyd van 6 min. 23.1 sec., met Njord, dat uit derde positie naar voren was gekomen, als goede tweede. Voor de overige races v.erwyzen wy naar de hier volgende uitslagen: Oude Vier: 1. Triton 6.54.0; 2. Ant werp Sculllru* Club. Jonge Acht B: 1. Laga 6.10.0: 2. Trl- ton 6.10.2; 3. Nereus 6.15.3. Jonee Twee A: 1.. Viking 8.16.2: 2. Het 1 Spaarne 8.41.4. I Snelroeien dames Jonge Skiff 1. Viking 1 (mej. J. Ulttenbogaard); 2. Die Leythe I (mej. K. Kloeke). Oude Twee: 1. Antwerp Sculling Club 8.14.2: 2. Willem 3. Jonge Dubbel Twee- 1. Combinatie de Hoop-Het Spaarne 7.08.0: 2. Antwerp Sculling Club op straatlengte. Twee zonder stuurman: 1. Sovlété Royale Nautique Anversoise 7.28.3; 2. Njord 7.36.2. Veteranen Skiff: 1. De Maas (J. W. Muntz) 4.02.1: 2. De Hoop (J. Zeegers) 4.07.0. Snelroelen dames Jonge Dubbel Vier: 1. Nereus: 2. De Vliet. Jonee Vier A: 1. Aegir 7.02.2: 2. Rlc 7.08.1; 3. Njord 7.14.0. Jonge Twee B: 1. Nereus 8.19.2; 2. Laga 8.20.3. Jonge Vier B: 1. Triton 6.56.4; 2. Laga 7,08.2; 3. Njord. Jonge-SkJff A: 7. Willem 3 (J. Borstjes) 7.42.4; 2. De Hoop (F. A. Boom) 7.44.0 Lichte Vier: 1. Njord 7.15.3; 2. Willem 3 7.13.1. Vier zonder stuurman; 1. Triton 6 49.4: 2. Njord 6.56.0; 3. Soc. Royale' Nautique Anversoise 6.59.3. Overnaadse Twee: 1. Njord B 8.36.2; 2. Nereus 8.45.0: 3. ZZV 8.48.0; 4. Njord A 8.54 4. Oude Skiff (Hollandbeker): 1. Willem 3 (Ch. T. Neumeier) 7.31 0; 2. Nautilus (B. Draaier) 7.34.1; 3. DDS (J. v. d. Berg) 7.40.1. Snelroelen dames Jonge Acht: 1. Het Spaarne 3.30.2: 2. De Laak. 3. Phocas; 4 De Vliet; 5. Rlc Veteranen Vier: 1. De Hunze 3 53.0; 2. Het Spaarne. Overnaadse Skiff: 1. Amstel (W. den Blanken) 8.16.0; 2. DDS <E. J. Bik) 8.28 4 Veteranen Acht: 1. Het Spaarne 3.30.4; 2. Dï Amstel; 3 ZZV. Snelroelen dames Jonge Vier: 1. RIC 4.00.0; 2. Viking. Overnaadse Vier: 1. Njord 7.21.0: 2. Nereus b 7.24.1. Jonge skiff B: 1. Antwerp Sculling Club (L. Heizen) 7.34.0; 2. De Amstel (B. Houtschllt) 8.00.0. Hultzer Vier: 1 Het Spaarne 7.18.4. 2. en 3. Willem 3 en De Hoop. belde ln 7.33.4 Snelroelen dames Oude Skiff: 1. De Maas (mej. E. v. d. Burg) 4 02.0; 2. De Amstel (mej. B. Morcllsse) 4.03 2 Oude Acht: 1. Nereus 6.16.4; 2. Ant werp Sculling Club 6.20.1. Oude Dubbel Twee: 1. Willem 3 (dr v. d. Meer en Reidlng) 7.15.2; 2 Antwerp Sculling C'ub (Heizen en De Waele) 7.22.2 Jonge Acht A: 1 Nereus 6 23.1; 2. Njord 6.26.0; 3. DDS 6.29 0, De totaaluitslag van de wedstryd is derhalve een W/25% overwinning voor de gasten geworden, die daarmede hun zegetocht door Europa hebben voortgezet. Alvorens ons land te be zoeken wonnen zy met 164 ln Finland en met 146 in Zweden; thans gaat de reis naar Engeland, waar zy zich wel eveneens de meerdere zullen tonen. Mede gezien tal van andere uitslagen, is het niet twyfelachtlg dat Joego-Sla- vië na Rusland het sterkste schaakland ter wereld kan worden genoemd. Men heeft er de beschikking over talentvolle jongeren, want in de hui dige ploeg speelt «en 16-jarige jongen, Ivkov, mede. die thans tweemaal van onze stadgenoot Van den Berg wist te winnen, al moeten we daar volle digheidshalve aan toevoegen, dat hy daarbij wel erg door deze werd ee- holpen; in beide partyen kreeg Van den Berg door fraai spel gewonnen stellingen, doch eveneens in beide partijen liet hij dit voordeel op het laatste moment glippen en verloor nog! Dit beeld was trouwens in vele par tijen karakterist'ek: In opening en mid denspel ging het onze landgenoten in 't algemeen best af. doch in het eindspel toonden de gasten over meer strydlust te beschikken. overzicht van de tweede ronde Het luidt: Dr EuweGligoric V2Prins Pirc 9—1 Cortlever—Trlfunovic 1—0; Van Scheltinga—Rabar 01; Kramer Vidmar Jr. 01: MühringPuc 01, DonnerMillie I2V2. Henneberke Matanovic V2V2. Van den Berg—Ivkov 01 Ir M. van SteenisNedelkovic 0-1, totaal IVzl\f2. WIELRENNEN Grote Prijs van Amsterdam voor Harris SCHULTE WINT OMNIUM VÓÓR VAN EST. Door Arie van Vliet in dc finale te kloppen heeft de wereldkampioen Harris beslag gelegd op de Grote Prys van Amsterdam, die gisteren voor de eerste maal in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd gehouden. De tijd van Harris over de laatste 200 meter bedroeg 11.8 sec., de snelste tyd van de dag. Burgemeester d'Allly reikte de Brit de sjerp over, die by deze Grote Prys be hoort. Onze landgenoot Derksen klopte de Zwitser Plattner in de race om de derde en vierde plaats. Een internationale omnium voor pro fessionals had tot uitslag: 1. Schulte 5 pnt; 2. Van Est 6 pnt; 3. Gillen (Luem- burg); 4. Evers; 5. Lakeman; 6. De Hoog; 7. Peters en 8 Diot (Frankryk). Een sprintmatch voor amateurs werd Tewonren door Schotman. Door Arie van Vliet in de tmoie ce kloppen heeft de wereldkampioen Harris gistermiddag in het Olympisch Stadion beslag gelegd op de Grote fri/. vui. r\i,umroorn. die voc. Je eerste maal was uitgeloofd. Harris (rechts) en Van Vliet in de eindsprint bij de finish. Damesploegen van Het Spaame en De Hoop zegevierden in Parijs Twee Nederlandse damesploegen zijn voor de eerste maal in de geschie denis van het roeien officieel uitge zonden voor internationale dames- roeiwedstryden, die gisteren In Parijs op de Seine gehouden zjjn en die eveneens een primeur vormen, omdat de Fisa nog geen internationale kam pioenschappen voor dames erkent. Beide Nederlandse ploegen boekten een glansryke overwinning. De Oude Vier van Het Spaarne won uit een veld van 6 ploegen met 2 lengten voorsprong. De Oude Acht van De Hoop volgde dit voorbeeld en won lateT ln de middag met ruime voorsprong uit een veld van 5 ploegen. Aan deze eerste internationale wed- stryden, waarmede beoogd wordt de discussies op het eerstvolgende congres van de Fisa met betrekking tot de in stelling van officiële internationale da mes roeikampioenschappen gunstig te beïnvloeden, namen dame5 roeiploegen deel uit Engeland. Zwitserland, Frank ryk en Nederland. Volleybal-tournooi in „De Prpfessorenwijk" MONSTERPROGRAMMA WERD OP DE MINUUT AFGEWERKT. De Volleybalclub van de „Professo- renwyk" sinds kort gepromoveerd naar de eerste klasse van de Neder landse Volleybal Bond organiseerde Zaterdagmiddag een groot tournooi waaraan niet minder dan zestien teams deelnamen. Zowel uit Den Haag, Ryswtfk, Voorburg als Lelden zelve waren de volleybal enthousias ten naar het vrcedzme strydperk in de Burggravenlaan getogen en mede doordat de organisatie van dit om vangrijke tournooi van half drie tot en met kwart over negen moesten er niet minder dan 28 wedstrijden a la minute worden afgewerkt zo buitengewoon voor haar taak bere kend bleek, sloot de zaak als een bus. Minder plezierig voor de initiatief nemers was de geringe belangstelling van de zijde der nog niet volleyballen de sportverenigingen. Meermalen toch waren er bij het bestuur der „Professo- renwijk" aanvragen ingekomen omtrent de aard van dit spel als indoortraining etc. en naar voorzitter Eduard ons mededeelde ligt het in de bedoeling een afdeling Leiden op te richten, opdat de tijdrovende en kostbare competitie- reizen naar het rayon Den Haag tot het verleden zouden gaan behoren. Wil het zover komen, dan zal de daadwerkelijke belangstelling echter heel wat groter moeten worden! Om kwart voor negen bleek dat de tweede ploeg van de „Professorenwijk" in de finale van de reserveteams met Smash II om de eerste plaats zou moeten strijden: het werd een 2112 Leidse zege. In groep I was het Blokkeer, dat na uiterst spannende strijd tegen Smash met 15—13 als winnaar uit de arenS trad. De uitslagen luiden: Groep I Eerste prijs Blokkeer; Tweede prijs Smash; Derde prys O.V.S. Groep II Eerste prijs P.W. II; Tweede prys Smash II; Derde prijs Blokkeer II. VOETBAL. Alphia II degradeert naar afd. Leiden. Door ook de derde wedstryd te verlie zen is het tweede elftal van Alphia de finitief gedegradeerd naar de eerst# klasse van de afdeling Leiden. De uit slag werd 1—4 voor Lisse n, welk elftal nu met LFC III zal moeten uitmaken, wie de plaats in de res. 3de klass# KNVB zal gaan innemen.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5