lat spelend Oranje werd door Zweden overklast CLAVAN BESTE MAN IN ONZE AANVAL ilskracht als tegen Engeland ontbrak IE MAN Radio-programma Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 9 Juni 1950 Tweede Blad No. 27018 (Van onze speciale verslaggever). Is ons elftal de opgaande lijn, die het tegen Engeland demonstreerde, vast en, of zouden er na het fantastische resultaat weer teleurstellingen vol- Dat was de vraag, die men zich voor de wedstrijd tegen Zweden in tïbolm stelde, een vraag die met de uitslag van d?ze wedstrijd reeds voor poot deel is beantwoord, want na met de rust met 21 te hebben ach- «taan werd met 4-1 verloren, cijfers die in het geheel niet geflatteerd En waren de Zweden wat fortuinlijker geweest met schieten, de score „noj liogcr geweest kunnen zijn. In ieder geval is in deze wedstrijd vast ':ia te staan, dat er zowel in de aanval als in de verdediging plaatsen zijn, «rbetering behoeven. Ie fotografen achter het Zweedss doel hadden geen geluk, want slechts r^jïl konden zij hun apparaten in werking stellen, 33 minuten na het Op dat moment kreeg Abe Lenstra de kans zo'n pass, waarvan hij nu ,1 het patent schijnt te hebben door het midden te plaatsen. De naar sen gelopen Clavan kreeg de bal precies waar hij deze moest heben, name- ioor de linkervoet, en met een hard schot werd de uitstekende doelman osson gepasseerd, waardoor de reeds verkregen 2—0 achterstand tot 21 verkleind. Daarmede herleefde de hoop weer in de kleine Nederlandse jalr, die stil was geworden onder de voortdurende aanvallen op het Ne- fondse doel. Passes in de lengte, passes in de breedte, die onze verdediging, alc-t ingespeeld, uit elkaar rukten en de Zweden schietkansen gaven die ..goede schoten ook werden benut, waarbij Kraak in de ongunstige positie rtterde de laagstaande zon in het gezich te hebben. Het was met de Zweden net de Engelsen, ze speelden veel beter voetbal dan de Oranjehemden, de Engelsen heeft onze ploeg dat kunnen weerstaan omdat die wonder- taengeling van wilskracht en stugge onverzettelijkheid en geluk aanwezig o, factoren die gisteren op enkele momenten na vrijwel geheel ontbra- Toen was het een ploeg met durf en mentale veerkracht, gisteren een ploffer, dat zich vrijwillig ter slachtbank liet voeren. Dit geldt althans de voorhoede, al zouden we een uitzondering willen maken voor Clavan de bxte speler in onze aanval was, terwijl in de verdediging Kraak en ïJodw weer de grote figuren waren. Goed begin iet prille begin deed overigens iets verwachten, want direct drong de inlandse voorhoede in het Zweedse iebied door ert schoot Rijvers naast, J al spoedig begon de Zweedse voor- y.emachine op volle toeren te draaien ce kleine Skoglund, een pracht van speler, had in de opzet dezer aan- _a steeds een groot aandeel. Hij liet ia verdedigers van het kastje naar de nr lopen, was overal te vinden, en i buitengewoon handige spel was raak, dat hij altijd wel een mede vier wist vrij te spelen. Voorlopig r;cen deze aanvallen nog afgeslagen, lur het was al spoedig duidelijk, dat spel tot doelpunten moest lelden, ^•treffelijk was het veldwerk van de Zweedse voorhoede, waarin het beter uitgevoerde systeem een groot deel had. Want niet alleen Skog- zi doch ook Palmer, weinig minder kwam terug als dit nodig was en iien waren steeds voor het Neder- dse doel. wanneer zij daar aanwezig jsten zijn, om voorzetten van Sundq- en Stellaan Nilsson af te werken, die periode hadden de Nederlandse allen weinig te betekenen. Aanval speelde mat lag een zekere matheid over het spel van onze aanval, waaraan slechts Clavan zich nu en dan wist te ont trekken, doch alleen kon hij het de Zweedse defensie niet lastig maken. Kwam het eens tot een Nederlandse UDval met durf en fantasie, dan kwam de Zweedse defensie ook voor lastige problemen t- staan cn duide lijk bleek daarbij dat deze verdedi ging zeker wel te passeren was. Het was het zwakste deel van de ploeg. Was de Nederlandse aanval door tastender en schotvaardiger geweest, het zou zeker nist bij één doelpunt gebleven zijn. Voor die matheid kon de warmte nier. geheel als excuus gelden. Zeker, het was wel wat benauwd, doch niet van dien aard, dat daarmede het lauwe optreden van onze voorhoede verklaard en goed gepraat kan worden. In de Zweedse defensie waren enkele wijzigingen aangeracht. Samuelsson speelde linksback in de plaats van Knut Nordahl, terwijl stopper Johansson door een blessure niet kon spelen. Rechtshalf Andersson stond nu spil, en diens plaats werd ingenomen door Ahlund. Wijzigingen die zoals Zweed se collega's ons vertelden eerder een versterking dan een verzwakking bete kenden. Michels had het inderdaad moeilijk tegen Andersson, maar Sa muelsson liet nog wel eens een" steekje vallen. Hofma en Lenstra wisten daar van echter geen gebruik te maken. Rij vers trachtte ook nu weer de verdedi gende taak van Lenstra voor een deel over te nemen. Hü slaagde hierin slechts ten dele. Vooral de zuiverheid van zijn afgeven liet te wensen over. Hü zag ditmaal geen kans gaten in de verdediging van zijn tegenpartij te slaan. En gebeurde dit al eens, dan werd het spel door onze voorhoede veel al te kort gehouden en kon de Zweedse defensie de hiaten weer dichten Gevaar dreigde van links Vooral ds linkervleugel van de Zwe den maakte het de Nederlandse defen sie heel moeilijk en aan deze zijde werd dan ook de grondslag gelegd voor het eerste doelpunt. Het was de kleine en buitengewoon handige linksbinnen Skoglund, die in samenwerking met Nilsson eerst v. d. Hoeven en toen Potharst voorbij kwam. En goeda pass van Skoglund volgde, waaruit middenvoor Jeppson hard inschoot. Gehinderd door de intussen steeds lager dalende zon stepte Kraak het schot nog wel, sloeg de bal evenwel voor de voeten van de inmiddels weer doorgelopen Jeppson, die de IJmuidenaar met een laag schot van dichtbij passeerde. Er volgde daarna een periode, waarin de Zweden oppermachtig waren en on ze defensie het zwaar kreeg te verdu ren. Voortreffelijk was het vrijlopen van de Zweedse voorhoedespelers. Het spe len van de bal in de vrije ruimte, de onopgemerkte plaatsverwisselingen waarbij de rugnummers van de Zweden ons goede diensten bewezen. We stelden het reeds vast, daar tussen door passes in de breedte en diepte, open spel, p'otsellng een onverhoeds balletje te rug, en dat alles met een uitstekende lichaamsbeheersing, waardoor de Zwe den ook minder last hadden van de gladheid van het veld, voor enkele on zer spelers een schier onoverkomenlijk struikelblok. En bij dit alles werd het schieten niet vergeten Nadat Kraak enkele corners onscha delijk had gemaakt, volgde negen mi nuten na het eerste het tweede Zweed se doelpunt. Zwedens tweede goal De rechtervleugel, die tot op dat mo ment nog niet zo was opgevallen zorgde hiervoor. Van de verdediging uit kwam het weer via rechtshalf Ahlund bij rechtsbuiten Sundqvist, die teveel be wegingsvrijheid genoot. Een lage voor zet volgde en rechtsbinnen Palmer schoot onhoudbaar in (2—0). Bezweken was onze defensie voor de technische vaardigheid der gastheren, maar toch volgde er toen een korte periode waarin de Nederlandse voor hoede de moed vond om zelf aan de slag te gaan. E: kwam iets meer even wicht Jn de strijd. In de Nederlandse voorhoede kwam meer vaart cn vier minuten na het tweede Zweedse doel punt werd de achterstand verkleind. Het doelpunt, dat de hoop op een beter resultaat weer even deed herleven. Liet het plaatsen van Stoffelen en v. d Hoeven over het algemeen te wensen over. ditmaal kwam het leer van Stof- felen's voet bij Abe Lenstra, snel over zag deze de situatie, speelde de bal voor de voeten van de naar binnen ge zwenkte Clavan, deze overspeelde Sa muelsson en gaf met een hard schot doelman Swensson geen kans. Michels- schoot kort hierna rakelings naa,st Helaas, deze periode van Nederlandse activiteit in de voorhoede duurde slechts kort. Rots in de branding Langzaam maar zeker werd het spel weer naar de andere helft verplaatst en werd onze defensie weer voor lasti ge problemen gesteld, mede ten ge volge van het feit dat Rijvers alleen de druk op het middenveld niet kon verlichten. Terlouw stond daar even wel weer als een rots in de branding. En dat het tot d? rust 21 bleef, daar had de Spartaan een groot aan deel ln. Vreemd waren In deze periode de be slissingen van arbiter Lang, die nogai eens in ons nadeel uitvielen. Bijzonder fraai was de rush van Nilsson op het Nederlandse doel. Hij zigzagde door de gehele defensie doch faalde met schie ten. Doorzetten van Hofma en Michels deed een kans voor het Zweedse doei ontstaan, doch er was niemand om deze te benutten en zo kwam de rust met 21 voor Zweden. Een stand die nog alle mogelijkheden open liet. Nog niet op gang Doch ock in de tweede helfs ls de Nederlandse voorhoede niet op gang kunnen komen. Direct na de hervatting werd v. d Sluis geblesseerd. Coach v d. Leek werkte hem wel weer bij, doch het ging niet best met hem en korte tijci later kwam Huibregts van BW hem vervangen. Nog hoopte de kleine Neder landse kolonie, dat periodes van gerin ge activiteit van Abe Lenstra de inlei ding zouden vormen voor een plotse linge overrompelende tegenzet. Enkele malen leek het er ook op, want uit zo'n ogenschijnlijk vlotte pass van de Fries kreeg Hofma een kans, doch Swensson plukte de bal als het ware van zijn schoen. Neen, dan waren de technisch opgezette aanvallen van de Zweedse voorhoede toch heel wat gevaarlijker. Ten koste van enkele corners wisi Kraak erger te voorkomen, terwijl een schot van Palmer uit een voorzet vai» Sundqvist van de paal in het veld te rugsprong. De Zweden voerden het tem po nog wat op en de Nederlandse de fensie zag zich voor steeds grotere 200 gram 40 ets. FEUILLETON die zijn geheugen verloor door PATRICIA WENT WORTH Vertaald uit het Engels Iemand gaf me een stoot in m'n met een stok of iets dergelijks. Waarom? Hij trachtte me onder een bus te geloof ik. William - Het lukte hem niet, dus Je behoeft zo verschrikt te kijken. zag spierwit en haar hand trilde, g wanneer gebeurde dat? vroeg ze. •hrom heb je me daar niets vanver- Het was Donderdag, geloof ik. Ja tórdaad, Donderdag, want toen ont- ik die knaap Abbott van Scot- Yard, die ik alles meedeelde. Mijn •veilng, ben je zó geschrokken? Je ;'-t helemaal. lrok haar naast zich neer en sloeg arm om haar heen. "Wat zei hij er van? „7 Wie, Abbott? Wel, er was niet veel te zeggen. Ik kreeg een stoot in rug, maar ik kon me niet beden- wie het gedaan zou kunnen heb- - Vertel me precies, wat er gebeurde. hy haar alles verteld had, zei j Hoe ver had je gelopen, toen het Keurde? - Het is ongeveer een minuut of Selby Street naar de plaats, t;r de bus wilde pakken. -Je bent misschien gevolgd, zei ze. ,5| knikte. Goed, ik zal die weg ■•-•weer nemen. Het kan overal en op iéder ogen- j seer gebeuren, dacht ze bij zich- maar ze zei: Toen je meneer mijn rug. Dat zijn geen feiten, waarop Je verder kunt bouwen. Nee, liefje. Waar woont die juf- frouw Silver? Ik weet het niet meer. Wacht eens, hfj schreef 't cp een papiertjehet moet in een van de zakken van dit pak zitten, want ik had dit pak aan. Hij legde zijn potlood neer en zocht. Ja, inderdaad, hier is het: Juffrouw Maud Silver, 15 Mantague Mansions, en dit is haar telefoonnummer. Ik zal het bewaren, zei Katharine, terwijl ze haar hand naar het papier- tje uitstak. Misschien hebben we 't neg eens nodig, je kunt nooit weten. Het lijkt me niet waarschijnlijk, zei William, en begon opnieuw te te kenen. OpDonderdagmiddag, de dag dat j Tattlecombe's speelgoedmagazij n om1 één uur sloot, wast Katherine William kwijt te raken door hem op een cake uit to sturen voor de thee, terwijl zij zelf in tegenovergestelde richting de flat verliet, na een papiertje voer hem achtergelaten te he'o'oen, om hem te i zeggen, dat ze even dringend een bood schap moest doen, maar zo spoedig mo gelijk terug zou zijn. Uit de eerste de beste telefooncel, waar ze langs kwam. belde ze juffrouw Silver op en na een afspraak met haar gemaakt te hebben, begaf ze zich op weg met een gevoel, alsof ze zich in diep water begeven ha:i zonder de zwemkunst meester te zijn. Als het alleen haarzelf had betroffen, was ze lang, voordat ze bij Montague Mansions aankwam, teruggekeerd. Als het iemand anders dan William was geweest, om wie het ging, dan was ze helemaal niet gegaan. Teen ze aankwam, werd ze openge daan door Emma Meadows, een gemoe delijke, bcers-uitziende vrouw, die haar in juffrouw Silvers ouderwetse- zitka mer binnenliet. Juffrouw Silver legde haar breiwerk neer op de leuning van haar stoel, stond op en zag voor zich een lang, slank meisje Jhet een zenuw achtig blosje op haar wrangen. U bent mevrouw Smith?, vroeg ze met een glimlach. Ja, ik belde u op, antwoordde Ka tharine. Het is erg vriendelijk van u, mij onmiddellijk te willen ontvangen. Juffrouw Silver kuchte. Het zal me veel genoegen doen, als ik u van dienst kan zyn. Wilt u daar gaan zitten, zei ze op een steel wijzend. Ze ham haar breiwerk weer cp en keek haar bezoek ster éven met een aanmoedigende blik aan. De blos op Katherine's wangen was nog dieper geworden. Dit jonge vrouwtje was zenuwachtig, constateerde juffrouw Silvér Ze was van goede huize en zag er erg aardig uit. Haar haar, dat bijzonder mooi was, had een bruine kleur met gouden glanzen, en haar kleren stonden haar uitstekend. Ze droeg een mantelpak van goede snit, prachtig Sohots tweed, gemaakt door een eerste klas kleermaker, maar het was niet nieuw meer. Ook het hoedje, dat doodeenvoudig was en veelgedra- gen. behoorde niet tot het soort, dat in goedkope winkels te krijgen is. Juf frouw Silvers blik dwaalde langs Ka tharine's schoenen, kousen en handtas. Ze kon kwaliteit waarderen, en ze zag onmiddellijk dat alles prima was. De schoenen en tas waren ook niét nieuw. Al deze détails nam juffrouw Silver In zich op, terwijl haar bezoekster in de stoel tegenover haar aan de andere kant van het vuur ging zitten. Het duurde een ogenblik voordat Ka tharine begon: Ik weet niet, of u me kunt helpen, ik weet niet of iémand dat kan, maarik heb tcoh de stoute schoenen aangetrokken om eens met u te komen praten. Meneer Abbott, ik ge loof dat hij detective Abbott is, gaf mijn man uw adres Ze hield even op en voegde er dan aan tce: Mijn man weet niet, dat ik hier bsn. Juffrouw Silver breide. De slobbrcek voor Josephientje was af en ze was nu begonnen met een bijpassend mantel tje. Ze was hier neg maar net mee bezig en er waren nog slechts enkele centi meters blauw breiwerk aan haar naal den ziohtbaar. U bent toch mevrouw William Smith? vroeg ze. Katharine keek haar enigszins ver schrikt aan. Haar gezicht zag beurte lings rood en bleek. Ja, inderdaad, ant woordde ze. Detective Abbott heeft me over I uw echtgenoot verteld. Misschien is het I goed, dat u dat weet, opdat u gemak kelijker met me kunt praten. Wat heeft hij gezegd? Hij heeft me verteld, dat hij ge tuige is geweest van een aanval cp me neer Smith, en dat hij hem vervolgens herkend heeft, zonder in staat te zijn zien zijn naam te herinneren. Hij stelt zeer veel belang in dit geval, evenals ik. Uw mar heeft u waarschijnlijk over een en anaei verteld? (Wordt vervolgd) moeilijkheden geplaatst. Een geluk voor Nederland was, dat de zuiverheid van het schieten door de Zweedse voorhoede te wensen overliet. Want zo schoot middenvoor Jeppson langs een leeg doel toen Kraak uit gelopen was. Een verrichting die hem een fluitconcert van eigen publiek bezorgde, een publiek, dat trouwens ook in andere omstandigheden zich niet steeds even sportief gedroeg. Want toen Clavan bij een botsing ge blesseerd raakte en even bleef liggen, had ook hü een fluitconcert in ont vangst te nemen. Steeds sterker werd de druk op het Nederlandse doel en toch waren de Ne derlandse uitvallen door het niet zo heel sterke spel van de Zweedse defensie niet geheel van gevaar ontbloot. Maar het bleef aan doortastendheid en maat gevoel ontbreken, want of men hield het spel te kort, of de ballen werden te hard naar voren gespeeld. Uit zo'n aanval, waarbij het weer van Rijvers naar Clavan ging, volgde een voorzet door Hofma. met een schot besloten. Schitterend werk Schitterend werk liet in deze periode de kleine Skoglund zien. Hü was dc ziel van de Zweedse aanval en van Zweedse züde deelde men ons mede, dat de Italianen ook op hem reeds het oog hebben laten vallen. Hij is nog geen twintig jaar, moet nog in mili taire dienst en mag Zweden derhalve niet verlaten. Hij speelde de bal voor Palmer vol komen vrü, doch via de lat (lat en palen waren rond) ging het schot van de Zweedse rechtsbinnen over. Nog wist de Nederlandse defensie soms met kunst cn vliegwerk erger te voorkomen, doch er werd hard ge werkt, al was het vrü systeemloos. In de Nederlandse voorhoede bleef het evenwel te week toegaan, hetgeen Een Nederlandse aanval: Michels tracht de bal in het Zweedse doel te koppen. (Telefoto). tegen de stevige Zweedse verdediging bij voorbaat tot mislukken was ge doemd. Met de gedachte „die bal wil ik hebben" redde Terlouw menige si tuatie. En hadden onze voorhoedespe lers ook die gedachte gehad, misschien zou het dan anders gelopen zijn. Doch daar was geen sprake van Men bleef in het matte spel volharden. Hofma gc.f een voorzet, toen voor hemzelf schieten geboden was. En direct daarna weer zo'n technische uitstekend opge zette Zweedse aanval, waarbij het Ne derlandse doel als door een wonder aan doorboring ontkwam. Uitstel van executie Het was uitstel van executie, want uit een pass in de breedte van Palmer kreeg Nilsson dq bal. Potharst kon hem niet meer bereiken en hoog over Kraak suisde het schot van de Zweedse linksbuiten in de touwen, waarna de Nederlanders uiteraard een volkomen verloren wedstry'd speelden. Oppermachtig waren en bleven de Zweden en het feit, dat Michels Swensson nog wel eens aan het werk zette, kon aan dit beeld niets meer veranderen. Het werd zelfs 4—1, toen Jeppson een voorzet van Sundqvist opving, er mee langs Kraak gleed en, hoewel gehinderd door Potharst die echter het leer niet kon bemachtigen, er 41 van maakte. Er/volgde toen nog een kleine ople ving in de Nederlandse voorhoede en enkele minuten voor het einde kreeg Nederland de eerste corner te nemen, h'jtgeen wel Iets zegt over de geringe doortastendheid van onze voorhoede voor het Zweedse doel. Clavan en Mi chels bezorgden de doelman van de Zweden nog even lastig werk, maar deze, voor geen kleintje vervaard, redde de situatie. Het was en bleef 41. er over vertelde, heeft hü toch yets gezegd, is 't niet? h231 nu op de grond tegen zün Tj*3 aan, en hü was bezig verschil- soorten vlekken op de ontworpen ;.e tekenen. stem klonk verstrooid, toen hij J?°°rdde. Ja, hü heeft me het van een zekere juffrouw Silver ("Vlgn. Dat schünt een ex-gouvernan- zijn, die detective is geworden. Ze ■J'f goede bekende van hem. Hü r: it t ze zich voor zijn verhaal •interesseren, maar ik heb hem ge- ^n/at niet kon inzien, wat jLanders hieraan zou kunnen s j is geen motief en ik heb geen °etde keren m'n aanvaller gezien. ^ee2 de ene keer een slag op m'n en de andere keer een stoot in 3). „Ja, kyk eens, je kunt niet élles hebben voor deze prüs", zei de hande laar Roestenbikkel, toen hü merkte dat Panda een beetje aarzelde. „Ik geef toe dat die wagen niet meer gloednieuw is maar het is toch wel een sterke, be trouwbare kar, dat verzeker Ik je! Bü taxi's is het eigenlyk; hoe ouder, hoe beter, Met zo'n nieuwe wagen kun je van allerlei narigheid verwachten maar een oud beestje als dit heeft be wezen dat het goed is, zie je? En bo vendien ik ben óók niet krenterig! Ik geef deze nieuwe chauffeurspet er bü cadeau, en die in spiksplinternieuw. Zo uit de winkel, eerste kwaliteit; ik heb op geen geld gekeken!" „Dat maakt een heel verschil", gaf Panda toe, terwijl hü de pet opzette. En die stond hem uitstekend, zoals bo venstaande afbeelding duidelijk weer geeft. „Tja", peinsde hij „misschien is die auto niet zo mooimaar Ik ben het nu tenminste wél...." VOOR ZATERDAG 10 JUNI. Hilversum I (402 M.) KRO 7.00: nieuws; 7.15; gram.muziek; 7.45: morgen gebed en liturgische kalender; 8.00; nieuws en weerberlchtên; 8.15; gram.muzlek; 9.30: waterstanden; 9.35: gram.muzlek; 10.00: voor de kinderen: 10.15: gram.muzlek: 11.00. voor de zieken; 11.45: gram.muzlek; 12,00' angelus; -12.03: amusementsorkest; (12.3012.33: mededelingen): 12.55: zon newijzer; 13.00: nieuws en katholiek nieuws; 13.20: gram.muzlek; 13.40; plano- duo; 14.00: populair concert; 14.30: kamer orkest en soliste; 15.15: kroniek van let teren en kunsten; 15.50: meisjeskoor; 16.20: luchtvaartcauserie: 16.30: „de schoonheid van het Gregoriaans"; 17.00: voor de Jeugd; 18.00: Promenade orkest; 18.15: Journalistiek weekoverzicht; 18.25: Promenade orkest; 18.50; gram.muzlek en actualiteiten. 19.00: nieuws; 19.15: actua- I lltelten: 19.25: parlementair overzicht; 19.35: orgelspel; 20.00: nieuws: 20.05: de I gewone man zegt er "t züne van; 20.12: gram.muzlek; 20.15: „lichtbaken"; 20.40: gram.muzlek; 20.43: „steek eens op.' he ren"; 21.00: gram.muzlek: 21.45: puzzle; 21.55: populair concert; 22.35: West In disch commentaar: 22.45: avondgebed en liturgische kalender: 23.00: nieuws: 23.15 24.00: radio philharmonisch orkest. Hilversum II (298 M.) VARA 7.00: nieuws: 7.15: ochtendgymnastiek; 7.30: gram.muzlek: 8.00: nieuws en weerberich ten; 8.18: gram.muzlek; VPRO 10.00: me dische causerie; 10.05: morgenwijding; VARA 10.20: voor de arbeiders in de con tinubedrijven; 11.40: planovoordracht; 12.00: gram.muzlek; 12.30: mededelingen; 12.33: banjo-ensemble; 13.00: nieuws; 13.15: Metropole orkest; 13.30: politiek overzicht; 13.40' Metropole orkest; 14 00: „het Nederlandse lied"; 14.20: gram.mu zlek: '14.50: streekultzending: 15.15. radio philharmonisch orkest; 16.00: „van de wieg tot het graf", causerie: 16.15: dans muziek; 16.45: sportpraatje; 17.00: cabaret; 17.30: voor de Jeugd: 18.00: nieuws: 18.15: propaganda-toespraak; 18.30: voor de strijdkrachten: 19.00: artistieke staalkaart; VPRO 19.30: bübellezlng: 19.45: „passepar tout". causerie; VARA 20.00: nieuws: 20.05: Hein Festijn: 20.45: gevarieerd programma; actualiteiten: 20.15: Weense muziek; 20.40: I 21.45socialistisch commentaar; 22.00' Izang; 22.20: dansmuziek; 22.40: ..de com missaris vertelt", hoorspel; 23.00: nieuws; 23.1524.00; gram.muzlek. LUn 3 distributienet 7.05 Gram.; 7.30 Kron.; 7.40 Gymn., 7.50 Gram.; 8 05 Gram.: 9.10 Verz.pr; 10 00 Orgel: 10.30 Regent ork.: 11.00 Dansork d'Amat; 11.30 Mil. ork.; 11.58 Testmatch. 12.00 Salon- orkest: 12.32 Licht ork.: 13.15 Gram.; 14.00 Gram 15 00 Belcanto: 16 no Klasslok oro- I gramma; 17.10 Gram.; 17 15 Acc.duo; I (Om 17.30 Studentenleven) 18.15 Gram.; I 18.30 v. d. sold., 19.30 Zang; 19.50 Feuil leton: 20.00 Ork. en sol 21.00 Gram.; 122.15 Verz.pr.; 23.05 Jazzmuziek, I L(jn 4 distributienet 7.15 Gram.: I 7.50 „Lift up your hearts"; 8.10 Concert; 9.05 Concert: 10.00 Ménage en Musique; 11.00 BBC Welsh orch.; 12.00 Gram.; 12.15 Gevar. progr.; 13.10 Reportage; 13.20 „So mething tc sing about"; 13.45 Arb.ork.; 14.05 Cricket; 14.10: Gram.; 15.00 Orkest Preager; 15.10 Ork. met cello; 16.00 Gr.; 16.45 Testmatch, 17.15 Jazz: 17 45 Ens. Alexandre; 18.00 v. d sold.; 18.25 ..Those were the days": 19.15 Orgel: 19.30 Terry, de Ierse minstreel; 20.00 BBC Midland Light Orchestra; 21.00 Verz.pr.; 21.45 Gram.; 22.15 Ork. Loss. Rumba ork.. Pa radise en de „Mermaids". AGENDA VRIJDAG: Schouwburg: Eén actertournool. 7.45 uur nam. Schuttersveld: Circus Strassburger. 8 uur nam. Stadszaal; Lustrumconcert Sempre Cres cendo. m.m.v. „Kunst ns Arbeid". 8 uur nam. Voorschoten: Aandeelhoudersverga dering NV. Nefabollne. 11 uur voorm. Schuttersveld Circus Strassburger. 2 en 8 uur nam. Schuttersveld: Corpsvoorstclling Strass burger. 8i uur-nam. Den Haag („De Hofstad"): Concours Hipplque Lustrum L.S.C. 10 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN. ENZ. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van OustazlaMsche Kunst. Werkdagen 106 uur. 's Zondags 1f uur (tot 12 Juni) DE BIOSCOPEN. Casino „Oom' Willie wint de Derby" (alle leeft Zon 2 30, 4 45, 7 en 9.15 u.; overige dagen 2,30, 7 en 9 15 uur. Luxor „Golddlggers In Miami" (18 Jr) Zon 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u.; overige da gen 2.30, 7 en 9 15 uur Lido „Hotel Reserve" (14 Jr) dagel. 7 en 9.15 en Zon 2.30 en 4.45 u.; Ci neac: dagelüks beh. Zondag 25 uur. Trianon „Seven Sweethearts" (alle leeft.) Zon. 2.15. 4.30. 7 en 9.15 u.; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex ..Saboteur' (15 Jr) Zon 2.30, 4.15, 7.15 cn 9.15 u., overige dagen 2,30, 7.15 I en 9,15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Woensdag 7 Juni 18 uur tot Zaterdag 10 Juni 8 uur I waargenomen door Apotheek Boekwijt, I Breestraat 74. tel. 20552 en de Haven- Apntheek. Haven 18 tel 20085. I Te Oegstgeest door de Oegsteeester 1 Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1950 | | pagina 5